zegt Corrie tegen haar adieu Rekels Pierre Kartner gelukkig met vader Abraham an bonbons fabriek na ar platenmaatschappij Holland Festival op tv en radio TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 12 JUNI 1972 HILVERSUM Lang geleden, het zal in de vijftiger jaren geweest zijn, woonde op een klein bruin-groen zolderkamertje in de Belgi sche havenstad Antwerpen een arme troubadour. Omdat hij met zijn liedjes nauwelijks een stuk droog brood verdiende werkte onze romantische jongeling 's morgens in een fabriek waar hij prachtige bonbons vervaardigde. Met het dalen van de zon rees voor hem de lust in zijn povere bestaan. Als de maan halverwege de grijze sche mering hem een knipoog gaf nam hij zijn gitaar en ging de straat op. Tot diep in de dronken nacht zong hij zijn wijsjes voor een ie der die ze horen wilde. Onze jongeling noemde zich Abraham en omdat het spreekwoord het nu eenmaal al jaren zegt, wist hij waar de mosterd gehaald moest worden. Abraham is nu oud. Hij heeft, zo zingt hij, zelfs zeven zonen. Ook woont hij niet meer in Antwer pen maar is verhuisd naar Breda. De bonbonsfabriek werd vaarwel gezegd. Het werkterrein is nu een enorme platenmaatschappij. Zoals we al vermeldden noemde de jonge levenswijsjes-vertolker zich naar de eerste aartsvader. En hoewel hij er veel overeenkomsten mee heeft staat er in zijn paspoort Pierre Kartner geboren te Eist. „Ik ben inderdaad geboren in het tweestromengebied van Maas en Waal, Daar waar Flipje vandaan komt. Ga maar eens naar het Wilma met vader Abraham TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I 18.45 uu 18.55 uu AVRO (Van onze radio- en tv-redactie) j Jf* uur £>rrV en de Rekels HILVERSUM - De NOS-radio en televisie zullen in de komende weken I iJ-JJ uur ï>e van. de dne? uitvoerig aandacht besteden aan het 25ste Holland Festival, dat wordt gehouden van donderdag 15 juni tot en met zaterdag 8 juli. 1 Actie Blindeninstituut De televisie zal vijf programma's met hoogtepunten uit het Festival I 20 30 bunname de rubriek Uit de Kunst ingegaan op de uitzenden. Verder wordt i komende evenementen. De NOS-radio zal 15 avonden wijden aan uitzendingen van concerten I en andere manifestaties van het Holland Festival. Het merendeel I van de concerten zal rechtstreeks worden uitgezonden en uiteraard in stereo. De uitzendingen zijn doorgaans te horen van 20.00 tot i 22.30 uur. I De reeks van vijf speciale Holland Festival-programma's op de tv wordt zondag 18 juni geopend met het programma Voorhout Prome nade, een collage van de vele gebeurtenissen in en buiten de Ko- j ninklijke Schouwburg te Den Haag tijdens de opening van het Hol- land Festival op donderdag 15 juni. In de Schouwburg treden dan o.m. op het Residentie Orkest en de cabaretgroep „Neerlands Hoop in Bange Dagen". Tegelijker tijd vinden ook uitvoeringen plaats in Diligentia en in Pulchrl Studio. De NOS zendt verder Holland Festival programma's uit op de zonda gen 25 juni 21.35 uur via Nederland II: Poetry International; 2 juli 21.30 uur via Nederland II: The Fires of Londen o.l.v. Peter Maxwell Davis met „Vesalii Icones"; 5 juli 21.40 uur via Neder land I: de opera Laborinthus II van Berio m.m.v. Cathy Berberian en The London Sinfonietta; 9 juli 21.20 uur via Nederland II: Anna Sokolow's Players Project met Margritte. r.v. in de zomermaanden moet goedkoper uitvallen dan in het lange winterseizoen. Daar kun- nog versterkt werd door het feit dat de groten van weleer oud geworden zijn kleine stationnetje. Je moet er dan naar de oude Kartner vragen. Gegarandeerd vertellen ze je de verhalen over de sta tionschef met de witte pet. Dat was mijn vader. Ik heb altijd met een vreemd ontzag tegen hem op gekeken. Die witte pet met rode rand en dat zil veren fluitje waren meer dan reli kwieën voor mij. Aan die jeugd heb ik een schat van een fijne herinneringen. Mijn levensloop werd er door bepaald. Stel je toch eens voor dat je vader de macht heeft een trein te laten vertrek ken. In stilte heb ik wel eens gehoopt, dat hij een keer zou zeggen: „Ik heb nu geen zin om op m'n fluitje te blazen, eerst even een pilsje pakken. En de trein maar wachten met al die gehaaste mensen er in. Mijn tante Fietje uit Eist had een ijszaak. Als je daar naar toe ging kon je zien hoe eentje van een duppie gemaakt werd. Eerlijk schepijs had ze, in fel rood en mos-groene tin ten. Als jochie neem je zoiets onge merkt in je op, en hat blijft in je zitten. Succes Misschien is dat ook de verklaring voor het enorme succes van Vader Abraham. Wij brengen iets wat verstopt zit weer naar boven. Wij zijn de Loe Lap van de amusementswereld. Voor een niet te hoge prijs geven we het volk waar het naar verlangt. Vader Abraham heeft in de op carnavalleske grondbeginselen ge baseerde wereld de rol van Lord Wan hoop. Hij is de aangever. De Snip van Snap, de Rijk van Johnny. Abraham en zijn zeven knotsgekke zonen brengen met hun ongecompliceerde recht voor zijn raap humor, een stukje verleden. Men schijnt daar een grote behoefte aan te hebben. Kijk eens om je heen. De arbeiderswoninkjes en de schamele boerderijtjes worden bij duizenden tege lijk opgeknapt en men is er in zijn ele ment. Laatst hoorde ik dat ze weer van die met de hand geverfde tegeltjes, weet je wel voor bij de open haard of het kolenfornuis, op de markt gaan brengen. Het is een rare tijd waarin we nu leven, maar vader Abraham voelt zich er volkomen thuis." Dat is ook alleszins te begrijpen. Pierre is de grote man van Dureco, waaronder het label Elf provinciën valt. Hij ont dekte Corry en de Rekels, Ben Cramer. Jacques Herp, Wilma en onlangs de ge broeders Brouwer, stuk voor stuk ar tiesten die goed zijn voor een singelver koop van zo'n 80.000 per hit. Pierre Kartner: „Als je alle platen die Corrie en de Rekels hebben verkocht op een stapel zou leggen, plat op elkaar. kom je tot twee maal de hoogte van de Eiffeltoren, Als je dan de Rotterdamse Kuip helemaal vol mensen zèt hebben ze allemaal de armen vol platen van het beneden Moerdijkse groepje. Disc jockey De heer Kartner heeft er sinds kort nog een functie bij. Hij derd door de Engels-Nederlandse piraten-zender Ra dio Noordzee, aangesteld als discjoc- jey. Hij draait een plaatje, houdt een praatje en blijft met dit alles wat kan je anders verwachten van een pacema ker van Nederlandse hits, binnen onze grenzen. „Het is natuurlijk om je rot te lachen", vindt Pierre. „Ik ben nu in de gelegen heid ieder nummertje dat uit mijn kraam komt tot een hit en het daar mee in nauw verband staande verkoop succes te bombarderen. Toch weersta ik de verleiding. Het nieuwste singeltje van Gert Timmerman heb ik bijvoor beeld tot mijn persoonlijke superschijf uitgeroepen. Weet je, ik hou van eerlij ke concurrentie. Vooral als ik het toch win. Bij Bovema heb ik iets in die stijl meege maakt. Ik had daar zo ongeveer de functie van verkoopleider voor spul van eigen bodem. Niemand zag het eigenlijk in me zitten en toen ik om salarisverho ging kwam, werd mij dringend doch be leefd verzocht maar naar een ander baantje uit te kijken. Ik deed het ben nu groter dan zij. Ik heb het niet na kunnen laten de heer van Oord de eerste persing van de gouden hit „Hui len is voor jou te laat" van Corrie en de Rekels op zijn privé-adres te laten bezorgen. Dat is wat je noemt een typi sche vader Abrahamgrap. Het miezeri ge oude mannetje, met het eeuwige bol hoedje en het stemmig zwarte pak. Een kereltje met geinige glimoogjes dat zijn hart aan slap-sticks heeft verloren". Soms als vader Abraham vergezeld van zijn zonen in zijn pas aangeschafte zil- verzwarte Rolls-Roys uit 1941 door het lage land glijdt denkt hij terug aan de Letterset. Het Kingston-trio-achtige combootje waar hij met Jan (Dimitri) van Toren en Jan Goedel kleine succes- jes mee oogstte. Op een dag gingen ze uit elkaar, ieder zijn eigen kant op. „Ik geloof dat vader Abaham toen de goede weg is ingeslagen. Maar ja hij heeft ook altijd drommels goed geweten waar de mosterd gehaald moest wor den". ROELFIEN SANT nen we vrede mee hebben. Zo- Allerminst lichte kost gaan de Britse documentaires over de Tweede Wereldoorlog worden. De eerste, over Montecassino, zat goed in elkaar. Maar op een zomerse zaterdagavond wil je iets anders. Bovendien is zo'n j geval, dachten we, vooral een j mannenaangelegenheid. En op mers vallen de vakanties en ook overigens is men minder huis gebonden, zodat het aantal kiik- uren aanmerkelijk lager zal liggen dan normaal. Peyton Place 1 21.20 uur High Chaparral 22.10 uur Televizier Magazine' 23.00 uur Journaal NEDERLAND II 18.45 uur De Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal KRO 19.05 uur Leven in het klooster 19.30 uur Het is fijn als je kunt zeilen 1 20.00 uur Journaal 1 20.21 uur Diahann Carrol-show 21.10 uur Kamperen 1 22.00 uur Alias Smith en Jones 1 22.50 uur Journaal 22.55 uur Slotles vai (Teleac) Futurologié MORGEN NEDERLAND I Bestaat er een typisch zomerse t.v.-kost? We geloven het nau welijks, al zal men misschien in vakantie- of bijna vakantiestem ming meer dan normaal de voorkeur geven aan lichte kost. Tn dat kader paste bij de KRO za- Gisteren was het de VARA die terdag Wie is Loesje?, al werd zwaar op de hand was. Met Van 10.45 uur Schooltelevisie 1 18.45 uur De Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal VARA 19.05 uur Zo maar 'n zomer avond 20.00 uur Journaal 20.20 uur Zo maar 'n zomer avond 2 21.00 uur McCloud 22.05 uur Achter het Nieuws 22.45 uur Journaal 22.50 uur Graven naar het ver leden (Teleac) andere rwt zat de AVRO j NEDERLAND II met sport, ook al voor mannen het wat ontluisterend gebracht. Teveel de nadruk op de kolder- liedjes te weinig op de ongeloof lijk goede muziek die óók door de Ramblers werd gemaakt. Bovendien was de aankleding uit de Ramblers-oertijd. Het orkest destijds de meest bij de tijd- se band kreeg daardoor een te potsierlijk portret. Effect dat onderen, rubriek vol klasse strijdkreten en sombere dreigin gen tegen het kapitaal. Wat kun je aan met zo'n reeks uitspra ken? Er zat een bouwvakker bij die niet rechtlijnig kon denken, maar die een waarachtig dich ter leek. die eigen welvaart HEDEN Vandaag is het zover. Er komt «en einde aan de ruim drie-jari ge samenwerking tussen Corrie an de Rekels. Interne moeilijk heden zijn de oorzaak van het uiteen gaan van deze formatie, zowel Corrie als haar Rekels vin den het spijtig dat aan een lu cratieve samenwerking e«n ein de moet komen, maar de pro blemen zijn te groot geworden om nog langer vruchtbaar met elkaar te kunnen samenwerken. Afscheid nemen dus, al betekent het vaarwel dan niet een onher roepelijk adieu voor alle partij en: Corrie komt terug met een nieuwe begeleidingsgroep van ze ven musici en de Rekels hebben Hanny Bakkum uit Alkmaar aangetrokken. Corrie zal geen verandering brengen in haar stijl; de Rekels gaan daarente gen op zoek naar een nieuwe sound. Nog één keer treedt de groep in een eigen show ln de oude for- Corrie nic, meer matie op. Op de Floriade filmde AVRO-regisseur John Schelfhout o.m. in het Fotopanorama enke le liedjes, die Corrie en de Re kels ten gehore brachten in dit foto-decor van typisch Neder lands-toeristische aantrekkelijk heden Het programma van van avond staat ook wat de keuze van de liedjes betreft in het te- bankroof worden nogal Jimmy Rushing overleden NEW YORK (REUTER) Op de leeftijd van 68 jaar is Jimmy Rushing gestorven, een blues-zanger, die bekend is om zijn hoge stem. Door sommige jazz-deskundigen wordt Rushing beschouwd als een van e grootste man nelijke jazz-zangers. Rushing die in Oklahoma werd ge boren, was een der eerste le den van de band van Count £hsie, toen deze in 1935 in Kansas City speelde. Hij bleef bij de band tot 1950. Nadien gaf hij eenmansvoor- stellingen. JIMMY RUSHING Leven in klooster Op bezoekdag blijft pater Mat thew een beetje alleen. Domini que tracht hierin te voorzien. Ned. II 19.05 uur Zeilen Welke opleidingsmogelijkheden zijn er in ons land voor mensen die willen leren zeilen? Deze ru briek geeft er een antwoord op. Ned. II 19.30 uur Diahann Carroll Rond deze artieste verschijnen ook Harry Belafonte en Tom Jo nes in een lekker showy sfeer tje. Ned. II 20.21 uur Kamperen Kamperen is een schone zaak als Rpbpi* men weet hoe zich te behelpen. Ned. II 21.10 uur ken van het afscheid. Corrie t zingt o.m ..Het is voorbij". Smith ana Jones „Adio, adio" en Huilen is voor jou te laat. Toch is het niet he- lemaal een droevig afscheid, want Corrie zingt ten slotte, be geleid door de Rekels, ook nog Ik zie de zon en Wie wil er met mij dansen? Ned. 19.05 uur Wie van de drie Opnieuw zal een panel alle moge- lijke moeite doen om te raden Wie van de drie wie is. Ned. I 19.30 uur. Blindeninstituut Wat is er gebeufd met het geld, dat de AVRO twee jaar geleden inzamelde voor de toen jubile- rende Ned. Blindenbond? Er werd in Paramaribo een insti- tuut voor gebouwd, een uniek centrum. De goede gevers kun nen in een reportage zien wat er voor hun geld is gedaan. Ned. I 20.21 uur Peyton Place Adrienne wil van haar voorgeno- i men huwelijk met Peyton af. Dan komt er een pijnlijke brief boven water. Rita, Norman en s;. Eddy zoeken naar het even- V wicht in hun relatie. Ned. I 20.30 uur High Chaparral Victoria vindt een achtergebleven kindje. Zij wil er voor zorgen Er volgt een lange, moeizame tocht. Ned. I 21.20 uur Harry Belafonte in de Carroll-show Ook wilde offeren voor achtergeble- 1 q ven gebieden en bijvoorbeeld j f\MUI W een eenvoudige wijze, die be greep dat we voor meer geluk misschien terug moeten naar minder consumptie. Omdat zin en onzin op elkaar werden ge gooid zat er in het programma weinig lijn, behalve de lijn van aangeprezen ontevredenheid. Dan maar liever echt luchtige kost, zoals Daar komen de schutters. Serie met Engelse hu mor op z'n best, d.w.z. humor waarin het begrip 'British' een tikje bespottelijk wordt ge maakt. Britten kunnen dat, zon der dat het onvaderlandslievend aandoet. Wat bleek uit deze pa rodie op de laatste oorlog. Komt misschien ook omdat oorlog toch maar gewonnen hebben Eerder op de avond bracht de VARA een Franse show rond Ca- terina Valente en Michel Le grand. Caterina maakt altijd fijne shows, behalve wanneer zij voor de Duitse tv werkt. Voor ons een raadsel hoe dat komt Vg. 18.45 uur De Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal NCRV 19.05 uur Follyfoot 19.30 uur Mijn idee 20.00 uur Journaal 20.21 uur Please Sir 20.45 uur Hier en nu 21.25 uur Lang leve de Operette 22.25 uur Het nieuwe kerklied 22.35 uur Journaal 22.40 uur Den Haag vandaag (Nos) Prijs voor IKOR- programma cratie. NCRV: 18.30 Nleu\ Toelichting bij hel nieuws. 18.47 (S) Bandstand EO: 19.00 WIJ hebbori 19.04 Lezing; 19.20 Beant neel 23.00 Plelsterph ianoretital: klassieke 1] lichte muziek Nieuws AVRO: NOS: 23.30, toeristen, klankbeeld 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. (Nederlands) 18.00 Nieuws 18.05 Uitzending voor de soldaten 18.28 Paardesportultslagen 18.30 Protestants-godsdienstige uit zending. 18.45 Sportmagazine. Taalwenken. 18.57 Lichte rr 19.00 Nieuws, actualiteiten en Lichte muziek. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Openbaar Kunstbezit, 20.00 Opera fragmenten, 22.00 Nws. en De Zeven kunsten 22.20 Liedjesprogramma 23.00 Romantische muziek 23.40-23.45 MORGEN 1130 HILVERSUM (ANP) - Het Ikor- j iulversum i programma „Oorlogje spelen" j kp.O: 7.00 Nieuws 7 02 Het levende heeft op het vijfde internationa-j muziek(gr-S(V SO^Meuws 7.41—7.» le televisiefestival voor jeugd- l Echo) S.24' Overweging 8.30 Nieuws en kinderprogramma-s m Mün- AuS, Chen met een eerste pnjs van sieke muziek (gr.) <10.30-10.32 DM 10.00,bekroond. Aan dit Nieuws» ll.OO Voor de zlekei festival om de twee jaar in! SSTraTt»'1Srè Mlinchen namen dit jaar deel 43 omroej>organisaties uit 32 lan den. Er waren totaal 74 dingen voor de twee catego rieën: jeugd- en kinderprogram ma's. In elke categorie zijn drie gelijkwaardige prijzen verleend. Kunst en Kunstenaars In De Hallen te Haarlem, depen dance van het Frans Halsmu seum, wordt van 22 juli tot 28 augustus een tentoonstelling ge houden van moderne weefsels uit Polen. De Eduard van Beinumstichting organiseert van 23 augustus af in Huize Queeckhoven te Breu- kelen een Internationale Harp- week, die zal worden geleid door Phia Berghout en Maria Korchinska. De Europese Radio Unie organi seert op 28. 29 en 30 november in Oslo een Internationaal Scria- bin-concours voor pianisten. Ne gen landen zullen met een kan didaat vertegenwoordigd zijn. De Nederlandse deelnemer zal worden aangewezen tijdens een Nationaal Scriabin-concours, dat op 4 en 5 november wordt ge houden in Huize Queeckhoven te Breukelen. The Musicmakers of India is een tentoonstelling van folkloristi sche muziekinstrumenten die op 21 juni op Madurodam te Den Haag geopend za! worden. In het filmzaaltje zullen films ver toond worden waaruit bliikt dat overal ln India deze instrumen ten nog gebruikt worden. Popconcert YMCA. 13 juni. Aan vangende 20.00 uur wordt in het YMCA-gebouw te Scheveningen een popconcert gegeven met medewerking van Super sl3ter. Groep 1850, Cris Hinze, Q65 en vele anderen. Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws 12.41—12 50 Echo 13.00—13.05 Raden maar. 14.05 Schoolradio 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: muzikaal mlddagmaga2lne (15.80b- 15.32 Nieuws 1G.0O—17.00 Vraagge sprek met een bekend Nederlander). Idsvoorllchtlng: 17.00 De An sa werknemer In Nederland. tsprbk Clark Jansen. KP.O 17.10 (S) Metropole Orkest. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nieuws 7.11 Ochtendgym nastiek 7.20 (S) Dag met een gaatje (gr (8,00 Nieuws 8.11 Radiojour naal), 8.50 Morgenwijding, 9.00 (S) Nieuwe grammofoonplaten met toe- mden,). 11.30 Rondom 13.30 (S) Orgelconcert: moderne muziek 14.00 Jumbo-Set: llohle mu. ziek en Informatie NOS 15.00 (ST Zoeklicht op Nederland: reportages, en commentaren uit alle delen van het land en veel muziek (16.00—16.02 Nieuws) AVRO: 17.00 Mobiel: beweeglijk progTamma lijke mensen, waarin om U.bO me dedelingen. HILVERSUM III VARA 7.00 Nieuws 7.02 Dag dinsdag 8.00 Nieuws 8.02 Onderweg 9.00 Nieuws 9.03 Plantjes voor de pep <10.00 Nieuws) 11.00 Nieuws 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde .00 2.15 Kleinkunst iverzlcht lSiOO en toncelacpQf izlekprogramma. 16.00 Nieui Cas.nomuz dedelincen 5.03 Liedjespro H1S.55 Tn'al- 1. 13.57 Lichte muziek. 19 00 en actualiteiten. Aanslul- Ichte muziek 19.45 Beroepsbe- orkestmuziek 20.00 Platenpro- 22 00 Nieuws en De zeven 2.20 Jazz 23.00 Kamermu ziek 23.40-23.45 Nleu*

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2