Madera j klopt Pasma in de finale SHO wipt Quick Boys voor beker ZWART WIT SPORTIEFSTE IN M0LENSTRIJD JOS VALENTIJN SCHITTERT IN STOMPWIJK c jjr Trekpleister Krienbühl vermaakt de jeugd Ruime winst LZ'86 Van Weeren (Swift) naar zege Derde plaats vcor Kerens in Ratzeburg Cl F» IC SPORTBIJLAGE MAANDAG 12 JUNI 1972 L 1 LEIDEN Gisteren werden de Districtiskampioenschappen van Leiden op het tennispark Uni cum besloten met nog enige res terende halve finales en de fina lepartijen. Zaterdag werd de partij tussen Gerard Pasma en Hans Keizer, die vrijdag we gens de duisternis afgebroken was, afgespeeld. De stand was toen 63; 55 voor Keizer. Za terdagochtend pakte Pasma echter snel de tweede set met 75 en liep in de laatste set uit naar 5—0. Op dat moment sloop er enige onzekerheid in het spel van Pasma, waardoor Keizer in kon lopen tot 54. Bij deze stand begon het weer te regenen. Na de hervatting won Pasma de set met 64. Eerder had Bram Madera in de vroege morgen Jan Theunissen met 7 5; 63 verslagen, waardoor hij in de halve finale tegen Blommendaal moest aantreden. In de eerste set zag het er naar uit, dat de kracht het van de slimheid zou gaan winnen, want Blommendaal won de eerste set met 64. Allengs ging Madera zijn opponent steeds gemakkelij ker passeren en klopte Blom mendaal met 4—6: 6—3; 6—2, door welke prestatie Roomburgs eerste man een plaats in de fi nale bemachtigde. In de andere halve finale stonden twee club- en teamgenoten tegenover el kaar namelijk Pasma en Rob Koggink, van wie vrijdag ten onrechte werd vermeld dat hij van Rob Keijzer verloren had. De als nummer één geplaatste Koggink kon niet in zijn spel komen tegen de sterk aan vallende Gerard Pasma. Pasma zette zijn tegenstander vooral in de eerste set stevig onder druk, hetgeen hem de set met de stand 6—2 opleverde. De tweede set ging ook naar Pasma met de cijfers 8—6. In de finale speelde Pasma weer fel op de aanval, maar telkens weer, als hij de bal even niet scherp ge noeg plaatste, werd Pasma door de slimme passeerballen van Bram Madera verschalkt. Madera heeft Pasma geen ogen blik het idee gegeven, dat deze zou kunnen winnen, want de Roomburger maakte daar ge woonweg te weinig fouten voor. Madera eiste met 64; 6—2 het kampioenschap voor zich op en mag nu deelnemen aan de Na tionale B kampioenschappen. Bij de dames bood Ellen Gerrese zeer goed tegenstand aan Milou Penseel, die door haar iets hardere spel meer punten scoor de en de finale met de cijfers 4—6; 6—3; 6—1 bereikte. In de andere halve eindstrijd beschik te Joke Bos over duidelijk meer power dan de jeugdige en zeer talentrijke Annette v. d. Meij en won met 6—2; 6—2. Een droef feit voor het verdere verloop van het toernooi was de plotseling opkomende angina van Joke Bos, waardoor de da mesfinale naar een later tijdstip verschoven moest worden. Door de ziekte van Joke Bos kregen Milou Penseel en Ton Crepin een walk over naar de finale, waarin zij het echtpaar Koole tegenover zich vonden. Deze wedstrijd bestond uit drie ver schillende delen: in de eerste set wogen beide duo's redelijk KATWIJK Quick Boys is tenslotte met de halve finale van de strijd om de zaterdagbeker in zicht uitgeschakeld. Èen onverwacht felle „demarrage" van SHO halverwege de eerste helft zette een 1O-voorsprong van Quick Boys om in een 31-achterstand, wat in feite het einde van de bekerdroom betekende. Dat neemt niet weg dat de Oud-Beijerlanders. die de beker in 1968, 1969 en 1970 veroverden, in de tweede akte nog in vrij grote moeilijkheden zijn gekomen. De gehaastheid, waarmee de Katwljkers toen de jakens trachtten te verzetten deed echter al te zeer afbreuk aan de precisie. Quick Boys, vorige week tegen derdeklasser SDCP al moeizaam overeind blijvend, nam in de 20e minuut de leiding. Doelman Groenenberg liet de bal glippen, waardoor Arie Haasnoot vrij kon aanleggen. Toen Jaap Schipper de inzet van de Katwijker met de hand keerde moei t Bram Bamhoorn Quick Boys vanaf de penaltystip op 1—0 zetten- Nog in dezelfde minuut kwam de kentering. Vooral het nu ook sterk bezette middenveld van SHO was daar verantwoordelijk voor. Weliswaard werd Jan Graus vrijwel geheel uitgeschakeld door Bram Bamhoorn, maar de van het Bredase Baronie afkomstige Gerrie Reedijk bleek nauwelijks te stuiten als spelverdeler en opbouwer. Onder zijn regie werd de aftakeling van Quick Boys een feit. Doelman Groenenberg van SHO onderschept hier i aanval van Quick Boys De eerste penetratie leidde in de 21e minuut tot de gelijk maker. Een pass van Van Bennekom bereikte Gerard de Groot, die 11 aanteken de. Van Bennekom zelf te- voor 21, waarna ten slotte in de 35e minuut Floor Schaap, zo leek het op dat moment, de volledige onder gang van Quick Boys inleid de. Hij liet de bal glippen. waarop Gerard de Groot eenvoudig kon scoren: 13. De tweede helft bood echter een heel ander Quick Boys. Deed het team voor rust on der voor SHO, in de tweede helft was de verbetenheid duidelijk terug. De Zilveren Molenhouder werd daarbij extra geïnjecteerd door een op hun gejaagde weg naar aan het omvangrijke publiek, succes nu in de afronding SHO ontmoet in de halve fi- volkomen lieten afweten. Jan nale de winnaar van het duel v. d. Plas verscheen twee- DOVO—Zwart Wit '28, dat de rechtervleugel van Wim v. d. Plas beantwoordde Jan v. d. Plas met het scoren van het tweede doelpunt. Er had meer in gezeten ware het niet, dat de anders zo doortastende Katwijkers het Groenenberg, maar wist er gramma staat. Quick Boys, evenals Ron Verheul geen dat evenals Noordwijk 's zo- doelpunt aan over te houden. mers voor een aantrekkelijk SHO vertraagde daarnaast programma weet te zorgen, het spel op een efficiënte ontvangt op 15 juli het volle- wijze, door onder meer veel- dige eerste elftal van FC vuldig de bal toe te splen Den Haag. tegen elkaar op en wonnen de heer en mevr. Koole een beetje geflatteerd met 63, maar in de tweede set waren Milou Pen seel en Crepia oppermachtig en wonnen met 60. in de derde set waren de rollen omgedraaid en pa'te het echtpaar Koole de match met 6—3, 06, 6—2. Het herendubbel B was een strijd met goed gehalte. Opvallend waren de knalharde forehand van Har Meijer en het goede volleren van Rob Bockweg. Koggink en Blommendaal sta ken daarentegen niet in hun beste vorm. Dit was vooral in de eerste set het geval, toen zij opvallend veel smashes misten en deze set dan ook met 62 verloren. In de tweede set kon Har Meijer op setpoint zijn zenuwen niet de baas en sloeg een dubbelfout, waardoor de tweede set met 64 naar Koggink en Blommendaal ging. Na een spannende derde set ging de overwinning met 2—6; 64; 75 naar Koggink en Blommendaal. Het herenenkel C eindigde geheel tegen de verwachting in een overwinning voor Bub v. a. Zee, die eerst verrassend van Harry j Verdegaal met 2—6; 6—4; 7—5 gewonnen had en daarna de als j nummer een geplaatste Paul Theunissen in de finale met 4; 64 klopte. Het damesenkel C werd door Ineke v. d. Meer in Herendubbel C; R. KeijzerW. drie sets tegen Josien Teeuw Koelman/C. Kallenberg—D. Bee- gewonnen. len 75, 63. Damesdubbel C: Vermeld dient nog te worden dat Katwijk door een 44 gelijkspel, i maar een beter setgemiddelde, tegen Zantvoort III naar de tweede klasse gepromoveerd is. HIPPOLYTUSHOEF Tonny van Weeren heeft in een toer nooi, op een circuit van 800 me ter, in Hippolytushoef de eer van Swift hooggehouden. Hij boekte als enige van de Leidse deelnemers een overwinning en wel in de categorie 8 jaar (ca. 4 km.). Zowel het slechte weer als dc enorme afstand van Lei den naar het kopje van Noord- Holland waren er debet aan, dat het deelnemersaantal klein was. Andere vermeldenswaardige re- suitaten werden geboekt door: Aloys Goossen, categorie 11 jaar, werd na winst in de serie derde in de finale over 10 km.; Aad de Jong, categorie 13 jaar, werd vierde in zijn serie en twaalfde in de finale. Voor Joh- ny Kuyvenhoven werd het een teleurstelling. Hoewel hij zeven de werd in zijn serie, had de jury hem over het hoofd gezien en werd hij niet in de finale op genomen. LEIDEN Quick Boys grossier de zaterdagavond in prijzen. Maar al verdween dan het grootste gedeelte van het ere metaal in de richting Katwijk, alleen de Zilveren Molen zal (voor de vierde maal) de prij- zenkast op „Nieuw Zuid" èèn jaar trouw blijven. De overige trofeeën, de Fair Play Cup en de beker voor de als tweede aankomende in het Zilvren Mo- lentoernooi van LFC, zullen bin nenkort worden doorgezonden naar Rotterdam. Quick Boys, en met name dan penningmeester v. d. Plas, nam de honneurs waar van Zwart Wit '28. dat enkele uren eerder in Beek en Donk het algeheel landsnampioenschap aan zich onttrekken zag worden. De re turn in de ..kaboutergemeente" was er oorzaak van dat nie mand van Zwart Wit naar de HCW-kantine had kunnen ko- Niemand hebben wij kunnen vin den om de prijs in ontvangst te nemen. Van de wedstrijd tegen Sparta '25 is iedereen bezeten", liet bestuurder H.Troost we ten. Wanner Zwart Wit over en kele weken te gast is in Katwijk zullen de aanwensten alsnog worden getoucheerd. LFC-voorzitter H. Holswilder overhandigt Quick Boys-aanvoerder Arie Remmelswaal de Zilveren Molen Van der Klugt ("LFC is mij ook niet vergeten toen ik in het zie kenhuis lag. Vandaar deze te genprestatie"), voorzitter van de commissie die de sportiviteit in het oog hield, wil de ceremo nie van het uitreiken van de Fair Play Cup terzijner tijd dan ook graag herhalen: „Ik wil hem straks wel weer zelf uitrei ken aan Zwart Wit. Vorig jaar was het moeilijk om de sportief ste ploeg aan te wijzen. Ditmaal werd Zwart Wit met algemene stemmen aangewezen." Maar al werden de sportiviteitsgrenzen dan ook vrij goed in het oog ge houden; toch plaatste LFC-voor- zitter H. Holswilder een kriti sche kanttekening: ,,Het Zilveren Molentoemooi staat nog steeds in de belangstelling, gezien het aantal aanvragen dat wij binnenkrijgen. Uitgezonderd èèn gevalletje is ons toernooi niet gedeklasseerd. Wij spelen het spel voor ons genoegen. Wij kunnen ons niet voorstellen dat •er bij de amateurs zulke grote belangen op het spel staan." Tot Quick Boys-aanvoerder Arie Remmelswaal: „Wij gunnen u de Molen van harte, maar wij weten dat iedereen zijn uiterste best zal doen om te voorkomen, dat u definitief in het bezit er van zal komen." De derde en vierde prijs waren eerder in ontvangst genomen door de heer Maaskant, elftal I begeleider van UVS en Rooden- j burgs vice-voorzitter Van Wee- j zei, die tevens een miniatuur j van de Molen mee naar i „Noord" mocht nemen als naar van 1971. RATZEBURG Tijdens interna tionale roeiwedstrijden in Ratze burg is de eerste ploeg van Ne reus dit weekeinde in de vier zonder stuurman als derde geëindigd achter Roemenië en West-Duitsland. Ook de acht van Aegir behaalde een derde plaats, achter West- Duitsland en Hongarije. De uitslagen zijn: vier zonder stuurman: 1. Roemenië 6 mi- nunten 17,40 seconden, 2. West- Duitsland 6.18.96, 3. Nederland (Nereus 1) 6.20,67 Achten: 1. West-Duitsland 5.46,99, 2. Hongarije 5.50,59, 3. Neder land (Aegur) 5.50,75. STOMPWUK Zaterdagavond is voorlopig voor de laatste keer de kernploeg van de schaatsen rijders bij de Stompwijkse gym vereniging Gyversto op bezoek geweest. Onder grote belang stelling (ongeveer 2000 toeschou wers) werd om zes uur het fes tijn geopend met de huldiging van de rijders. Hierna begon de voetbalwedstrijd, die eindigde in een overwinning vor de schaat sers. Zij heroverden hiermee de Gyversto wisselbeker, die de or ganiserende vereniging drie jaar geleden beschikbaar stelde. Na de wedstrijd werd de gasten een koffiemaaltijd aangeboden in Het Blesse Paard. De dag werd besloten met een gran dioos feest. De schaatsploeg kwam met Franz be heer Egbert van Paridon uit Amsterdam is tot lid en onder voorzitter benoemd van de Raad voor Kunst. Daniel de Lange is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de raad. In het Westfries Museum te Hoorn opent CRM-minister P. J. Engels woensdag 14 juni de ten toonstelling Noordhollandse Naleven. Krienbühl als gastspeler het veld op De Zwitser was spe ciaal voor deze gelegenheid naar Stompwijk gehaald. De kernploeg begon erg sterk. Vooral Kees Verkerk viel op als middenspeler door zijn lange passes en grote inzet. Jos Va lentijn was de grote man bij de schaatsenrijders. Zijn inzicht en snelheid waren teveel voor de achterhoede van Gyversto. Al binnen tien minuten zette hij de gasten op een voorsprong door uit een dieptepass Nico Groene- weg het nakijken te geven. Gy versto probeerde alles om gelijk te komen maar met Jan Bazen en Peter Nottet in de achter hoede van de tegenpartij kwam hier voorlopig nog niets van te recht. De schaatsers zouden nog verder uitlopen. Na ongeveer een half uur werd de snelle Kees Ver kerk aan het shirt vastgegrepen door Kees Droog. De directe vrije trap werd, na een listig kundigheid in de bovenhoek ge schoten (02). Vijf minuten la ter een ongelukkig moment voor de Gyverstospeler Gerard Olst- hoorn. Na een scrimmage de poneerde hij de bal in eigen doel (03). Wim de Groot wist 5 minuten voor rust de eerste tegentreffer te scoren met een meesterlijke kopbal. Na de rust kwam Gyversto al gauw op gelijke voet. Via doel punten van Leo Waayer en Theo Duyvestein (penalty) werd het 33. Na een kwartier spe len in de tweede helft was het weer Theo Duyvestein, die met een prachtig schot Gyversto naar een voorsprong tilde (4 3). Jos Valentijn bracht de par tijen weer op gelijke hoogte (4 —4). De conditie ging echter een woordje meespreken. De schaatsers, die al weer vier we ken in training zijn, werden nu aanzienlijk sterker. Ard Schenk maakte er zelf 45 van en J. Eelman (conditietrainer van de schaatsers) maakte er 46 van. Gyversto kwam nog een keer terug (56 door Leo Waayer), maar daarna maakte alweer de enorm snelle linksbuiten Jos Valentijn aan alle illusies een einde en bepaalde de einstand op 5—7. Franz Krienbühl. die de tweede helft vervangen werd, had 500 foto's van een handtekening voorzien. Hij was op een scha votje gaan staan en kwam daar het eorste uur niet meer van af. Honderden jeugdige fans hiel pen hem in drie kwartier van zijn foto's af. De schaatsers (hier verenigd met hun tegenstanders van Gyvesto) op de achterste rij v.l.n.r.: Kees Verkerk, Jan Derksen, Ard Schenk, Arie Klos, Franz Krienbühl, Jan van Rijckem, Jappie van Dijk, Jos Valentijn, Jan Bazen, Joop v. d. Berg. Peter Nottet en Jaap Eelman. speelde LMHC een winst- en 1 n een verliespartij (1-2 en 5*1). Lvl StsïK W CSll De korfballers moesten met W Wil twee nederlagen genoegen ne- men (1-5 en 0.1). Met nog één nfe. Van Tol gaf na 2.00.5 met een a voorsprong over, tweede loper il#l 1 ffAjn Brugman liep zonder tegenstand WUIUI VIM naar 2.00.0 cn Clemens van m m m o» m h m m onderdeel voor de boeg (korf- mpi M aï ^al). 's de sPannin8 tot de t0P wy 1 wg RA AA gestegen. Zaterdag zullen in de www Ir W#% laatste wedstrijden de beslissen de punten verdiend moeten wor- Rooden vergrootte de voor sprong en liep 1.59.5. Het was duidelijk, dat favoriet en beste WBI loper Gert Ooms. die dit voor- W* seizoen reeds 1.56.1 heeft gelo OEGSTGEF.ST Tijdens hef der- den, voor Fiks zal er in de laat- de onderdeel va de Fiks-sport- ste ronde overigens een vetera vierkamp in Oegstgeest, heelt nenteam spelen, met o.a. raads- het team v.tn Vivax zich het lid Van Veen en voorzitter Mek- kaas niet van het brood laten king, beiden met echtgenotes eten. Onder leiding van scheids- Direkt na de laatse wedstrijd pen, de eindtijd af moest druk- DEN HAAG Zondagmiddag ken- ln fantastische race verbeterde een pleeg van De I*') 7.56.1 afdrukken, wat be- Bataven. bestaande uit Arie van tekende dat hij 1.56.0 had gelo- Tol, Gerard Brugman, Cle- P*n- mens van Rooden en Gert Ion van Velzen behaalde tijdens onvnlgens Fiks f 7-0Oegst- prijsuitreiking verricht door geest (9-0) en LMHC (8-0) ver- wethouder Thorn, pletterd. De stand met nog één ronde voor de boeg is: 1. LMHC 9-11 16-14; Van de overige wedstrijden won 2. Oegstgeest 9-11 12-15; 3. Vi- Oegstgeest er twee (1-0 en 2-1), vax 9-7 24-18; 4. Fiks 9-7 10-15. 4x800 meter met 3 seconden: en een derde plaats resp. op de 7.56.1. Dit nieuwe record is 400 m.h. (58.2 en op de 110 mede een groot succes voor m.h. in 17.5. Min v. d. Harg trainer-coach van de middenaf- werd derde op de vijfkamp. Ze standen Lambert v. d. Berg. behaalde 3247 punten. BODEGRAVEN BZPC heeft in het zwembad „De Hoorn" .zijn vijftiende ach tereenvolgende overwinning behaald. De Bodegraafse ploeg versloeg Surae uit Breda met 8-3. Met nog vier wedstrijden te spelen staat BZPC nog steeds op de eerste plaats in de twee de klasse A met 1 punt voorsprong op de Gouwe. De betere zwemsn-elheid en de goede conditie van de ploeg van coach Arie Dom burg bleken in het duel te gen Surae weer de basis te zijn voor de uiteindelijke zege. Vooral wanneer de BZPC-ers vanuit de defensie of het middenveld opzwommen werden er kansen gescha pen. Bij de bezoekende ploeg ontbrak er een duide lijke lijn in de speelwijze. Reeds in de eerste twee speldelen slaagden de BZPC-ers erin om een be slissende voorsprong te ne- Scoreverloop: le periode: 1-0 Pim Batelaar, 2-0 Kees Teekens. 2e periode: 3-0 Leen Lok. 4-0 Pim Bate laar, 4-1 Peter de Jager. 3e periode: 5-1 Jan Pak, 6-1 Jan Pak (numerieke meer derheid), 6-2 Jimmy Ri chards, 7-2 Teun Edelman (strafworp). 4e periode: 8-2 Bob Suringa, 8-3 Jimmy Ri chards. LZ'86—Flevo 11—0 Dat in de tweede klasse B de krachtsverschillen tusseiw de ploegen in de kopgroep en de teams uit de midden moot erg groot zijn bleek vrijdagavond in zwembad „De Vliet" in de wedstrijd tuosen LZ'86 en Flevo. Fle vo, dat op de zevende plaats staat in de afdeling B van de tweede klasse was nauwelij'ks in staat om de spelers van LZ'86 rede lijke tegenstand te bieden. Vooral aanvallend slaagden de Nijkerkers er bijna niet in om maar enigszins ge vaarlijk te worden. Reeds in de eerste periode was de strijd door doelpunten van Dik Houthof 2x, Jan de Graaf en Joop Siera be slist. Verder werd er nog' gescoord door: Jan de Graaf 3x, Joop Siera 2x, Dik Houthof en Gerard Soet. ■L n. VA P Ook het tweede team van LZ'86. dat uitkomt in de re serve hoofdklasse is erin geslaagd om een overwin ning te behalen. De Leide- naars wonnen met 8-0 van HZPC 3. De doelpuntenmakers waren: I Friet Elzinga 2x, Wim van Rooyen 2x, Wim van Zijl I 2x en Co Oudshoorn 2x. iJeidi vond hou» 'het dp r r1' d /ite'd AfOrt Vrf k ine: ineen

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14