Nieuwe walmuur langs Oude Vest Raad Rijnsaterwoude ontevreden over taxateur Heide Mij. I 1 - l' Avantgarde-pret bij Streekmuziekschool Aankoop gronden uitgesteld ;Klaagmüur' onder Stadhuis Rob Keijzer won vrij makkelijk van Koggink Molenstraat werd Kijkbuisplein LEIDSF. COURANT ZATERDAG 10 JUNI 1972 LEIDEN De hele walmuur van de Oude Vest tusseoi Marebrug en Jan Vossenbrug 192,65 meter wordt vervangen. Van de nood een deugd makend, is in het bestek voor het karwei ook het leggen van een straat riool ander het huidige wegdek opgenomen. Volgende week be gint de aarnnemingsmaatschap- pij H. en B. Beljon uit Voor burg, in opdracht van Gemeen tewerken, met de werkzaamhe den. Het werk, dat is aangeno men voor een bedrag van 452.580,- zal naar schatting 42 weken werkbaar weer ofwel tien tot elf maanden duren. Wanneer de oude, verzakte muur verwijderd is, wordt een nieuwe walmuur opgetrokken op een dennenhouten paalfundering, die een meter verder het water in gelegd wordt. Daardoor ontstaat een wegverbreding, die de ver- Karwei duurt elf maanden keerssituatie zeer ten goede komt. Onder het huidige wegdek komt een straatriool, waarop alle lo zingen die nu rechtstreeks in de Oude Vest uitkomen worden aangesloten in de toekomst wordt dit riool weer ge koppeld aan de rioolwaterzuive ringsinstallatie in Noord. Ook dit straatriool, dat met zijn bo dem ca. 2.30 meter beneden het wegdek komt te zitten, krijgt een paalfundering. Er komen zes inspektieschachten in. Er moeten zes bomen worden ge rooid. Ze worden begin volgend jaar vervangen. Omdat op de beperkte straatbreedte wel ruimte voor voetgangers en fiet sers moet blijven, worden in de parkeerstrook aan de Oude Sin gel tegenover het werk de direktie-, de uitvoerders- en de schaftwagen geplaatst. Op het begin van de Volmolen gracht zal de aannemer een werkterrein en opslagruimte in richten. Deze worden niet hoog. Het verkeer vanuit de Jan Vos- sensteeg in de richting Vollers- gracht zal zo lang mogelijk ge handhaafd blijven. Wie in de komende tijd bijzonder transport krijgt (ziekenauto, verhuizing e.d.) kan dat tevoren in de direktiewagen even be spreken. Omdat er o.m. liefst 488 heipalen van 13 tot 15 meter (totaal ruim zeven kilometer) moeten worden geheid, zal de aannemer een aantal panden bij het werk voor, tijdens en na het werk opnemen. Dit in verband met de verplichting een aan sprakelijkheidsverzekering af te sluiten. TENNIS LEIDEN —De H. Hartschool was gisteravond bijna te klein. De ..Stuif in", georganiseerd in voorbeeldige samenwerking tus sen oudercomité en leerkrach ten, trok steeds meer ouders en familieleden naar niemand ver trok voordat het evenement de finitief werd besloten. Het hoofd van de school, de heer Hollan der. stond in het begin zelf een beetje verweesd naar de invasie te kijken. Maar de leden va het oudercomité en de enthou siaste onderwijzers vingen de stroom goed op en de al even geestdriftige kinderen wezen hun ouders verder de weg wel. In alle klassen waren door mid del van werkstukken, opstellen, handwerk en tekeningen de vor deringen van de kinderen zicht baar gemaakt. De grotere jon gens geven zelf een aardrijks kundeles met zelf ingekleurde dia's. De show werd gestolen doo reen groep jongens en meis jes, die onder leiding van mej. D. Neijers volksdansen uitvoer de in de gymzaal. Hun repertoi re vermeldde tien dansen op bijpa&se 'de muziek uit verschil lende landen. Alle werkstukken werden per klas door een jury beoordeeld. Een stroom van prijzen ging naar de besten van iedere klas. Een extra prijs ging naar Hen van Po lanen uit de vierde klak die het mooi ste werkstuk van de hele school maakte. RIJNSATERWOUDE - van Rijnsaterwoude is gister avond niet akkoord gegaan met de aankoop van percelen grond die nodig zijn om de voorgeno men reconstructie van de He renweg uit te voeren. De raad In het geding was de taxateur van de Ned. Heide Mij, die door de gemeente is aangesteld om als tussenpersoon te fungeren tussen de gemeente en de diver se eigenaren. De heer Wenma- kers stelde dat deze taxateur Alphen Bij 'n botsing gisteravond op kruispunt Oranje Nassausingel- Van Boetselaerstraat is de 20-jarige motorrijder J. Wijt uit Noord- wijkerhout zwaar gewond. Hij kreeg geen voorrang van de automo bilist P. Hoekstra uit Alphen. De Noordwijkerhouter is opgenomen in het ziekenhuis Rijnoord. Op de foto: de motorfiets die na de bot sing in brand vloog en op de achtergrond de zwaar beschadigde auto op de verkeersgeleider. 't is sterk,.. Het is Hollandia ondergoed: sterker, dus voordeliger Puur katoen. Zit prettig. Fris wit. Blijft in model. Makkelijk te wassen ook. Ondergoed van Hollandia. Daar zit u goed mee. ondergoed sterker...dus voordeliger slechts met enkele eigenaren een oriënterend gesprek had ge had. Hij wilde onvrede als ge volg daarvan eerst uit de wereld hebben. Burgemeester Breen stelde dat hij juist 'n brief van G.S. had ontvangen waarin werd meegedeeld dat er een versnelde tinanciering toegepast zou worden, zodat de riolering in het zuidelijke gedeelte van de Herenweg reeds in 1973 gereed kan komen. Uitstel van de aan kopen zou vertraging van de rioolaanleg betekenen en rente- De heer Wenmakers bleef echter bij zijn standpunt, hij diende een motie in die werd gesteund door mevr. Bonder-Bedel en de heren Harteveld en Van Iepe ren. Tegen waren de wethou der Vink en Van Beel en de heer Bijier. De gebr. Visser krijgen 69.000 gul den schadevergoeding omdat bun huis moet worden gesloopt. De burgemeester weet nog niet precies wat er gaat gebeuren met het stukie grond nan de Brasem naast transportbedrijf v. Iperen. Misschien wordt het een recreatieterrein, indien GS toestemt, of anders zal het stuk verkocht worden en zal uitge zien moeten worden naar een ander speelterrein voor de jeugd. Bii de Rondvraag vroeg de heer Harteveld hoe het zit met even tuele bouw van een hotel aan de Heilige Geestlaan. De burge meester antwoordde dat pas wanneer GS het bestemmings plan heeft goedgekeurd de raad over een en ander kan beslis- LEIDEN "Voorlichting geven en voorlichting ontvangen naar twee kanten: overheid en burge rij". Zo is het best de opzet aan te geven van het informatiecen trum, dat gisteravond ni de voormalige rijwielstallingnonder het Stadhuis aan de Vismarkt geopend werd. In stands, die telkens op èèn onderwerp zijn toegespitst, geeft de gemeente hier problemen aan, die spelen in binnenstad en „Maredorp- oost". De burgerij is het met het uitgangspunt van de ge meentelijke overheid vaak niet eens. Daarvan getuigt een plan van mej. Lydie Bossen. Vooral op het stuk van de woonruimte, ook in de binnenstad, blijkt een duidelijk verschil van mening. Een ander onderwerp is de ..verpakhuizing" waardoor tal van woninkjes, die toch nog zeer goed bewoonbaar zouden zijn tot opslagruimte gedegra deerd worden. Foto's en be schrijvingen van concrete voor beelden, laten zien, dat het be slist niet onmogelijk is, pakhui zen weer tot woningen te ma ken.Het wijkcomitë Plan Noord heeft in een sterk sprekende stand een overzicht gegeven van een deel van zijn doelstel lingen. Het informatiecentrum is geopend op woensdagmiddag en donderdagavond Het kan een stimulans worden in de verhou ding overheid-burgerij. Maar dan moeten beiden ook niet I schromen denkbeelden in te brengen en. door herhaald ver zoek. van andersmans denkbeel den kennis te nemen. Rij pwe tering nam afscheid van Verkiiylen RIJPWETERING In'de kanti ne van de vereniging heeft de heer J. J. Verkuylen gister avond afscheid genomen als trainer van de rksv „Rijpwete- ring". De onverwachte tv-uit- zending van de wedstrijd Feij- enoord - Uraguay was waar schijnlijk wel de oorzaak van het feit dat de belangstelling voor dit afscheid niet bijster groot was. Bestuur, elftalcommissie, het eer ste team en enkele andere leden waren wel present. Voorzitter Ant. v.d. Geest prees in zijn welkomswoord de grote verdien sten en de prettige samenwer king met de heer Verkuylen, die ..Rijpwetering" in de loop van zes seizoenen op een hoog ni veau heeft gebracht. Namens het bestuur bood hij de schei dende trainer een gouden zegel ring met inscriptie aan; me vrouw Verkuylen overhandigde hij een fraaie ruiker. De heer J. Brugman sprak namens de le den. die regelmatig met de heer Verkuylen trainden en namens de A-junioren. Ook hij bood de heer Verkuylen geschenken aan als blijk van waardering. De heer Verkuylen toonde zich ver rast en dankbaar. Hij wenste „Rijpwetering" een goede en sportieve toekomst. Als af scheidscadeau bood hij het jeugdbestuur vijf trainingsballen voor de jeugd aan. Dinsdag a.s. komt de heer Pilip- po, opvolger van de heer Ver kuylen, kennis maken met de leden van „Rijpwetering": 's avonds om 8 u. in de kantine. LEIDEN Een overvolle aula van de Louise de Coligny-school heeft vrijdagavond de prestaties gevolgd van leerlingen van de Streekmuziekschool Leiden e.o., die daar de einduitvoering ga ven. Deze keer geheel verzorgd door kleine en grotere ensem bles, waarin velen, gevorderden en minder gevorderden hun aandeel leverden, maar allen met een grote inzet. Van de ver gevorderden vooral een open doekje voor Laurie Boltjes (dwarsfluit), Adri Mev- dam (hobo). Hans van Werkho ven (klarinet) en Emmy Tum- mers (piano), die een verras send goede vertolking gaven van de „Caprice sur des airs da- nois et russes" van Saint Saëns. Tc prijzen viel er nog veel meer, maar we zullen ons tot de „uit schieters" bepalen, zoals gita- riste Juun Voorhoeve in het gi taarconcert in D gr. t. van Vi valdi, bijgestaan door een klei ne strijkersgroep, waarin ook Michiel Weidner zich met zijn obligaat-cellopartij onderscheid de. nerende koren, het blokfluiten- scmble onder leic'ing van Piet Kunst en 't strijkersensemble on der leiding van Gerda Brome- iow, die een Canzon van G. Ga- briëli en een Sonate van Gussa- go uitvoerden. Na de pauze voor een groot deel de avantgarde-pret met werken van Gilles de Rire en Kratoch- wil. Wat Gilles de Rire betreft, een tot vrijdag onbekende naam aan het muziekschool-firma ment. maar „zijn daden bennen groot", al heeft het hem niet onmiddellijk een zilvervloot op geleverd. In elk gval incas seerden Herk B r en de ziinen een gul applaus voor de uitvoe ring erven. Kunst met een verdienstelijk uitgevoerde Suite Festivo van T irtók; een aardige bewerking je „Vuurwerk" voor zes slag werkers van Ruud Mourik: het strijkersensemble onder leiding van Gerda Bromelow in een Di vertimento van J. Haydn en zes Hongaarse volksliederen van Bartók; een aanrdige bewerking voor vier pianisten door Ada van der Bent van de liedjes „Als de grote klokke luidt" en „Vier weverkens" en tot slot vooral niet te vergeten de AMV-groep onder leiding vnn Christian Timm in drie liedjes o.a, van Pierre van Hauwe en Jos Wuytack. Het was voor uitvoerenden en toe hoorders een vreugdevolle avond. B. Rijnders. LEIDEN In het herenenkel B in de strijd om de Leidse dis- strictstitels vielen gisteren geen verrassingen te bespeuren. De als nummer een geplaatste Rob Koggink speelde tegen Rob Keiizer, die steeds, wanneer het maar even kon, de aanval zocht om zelf de punten te maken en niet af te wachten tot de tegen stander een fout maakte. Rob Keijzer speelde overigens toch vrij makkelijk naar een 6-2; 6-3 overwinning. Bram Madera moest zich in de tweede set nog geducht inspannen om zich de steeds met topspin spelende Lo- dewijk Kallenberg van het lijf te houden. Kallenberg wist toen tot 5-5 bij te komen. De eerste set was met 6-2 voor de met meer tempo spelende Madera, naar een 7-5 setwinst kon door drukken. Hnns Keijzer en Gerard Pasma moesten hun partij op de banen I van de Leidse Hout afspelen omdat er door de bij Unicum behorende overvloedige regen val baannood ontstaan wns. Toch kon dit niet helpen om de partij tot een eind te brengen, want bij de stand 7-5; 5-5, voor Hans Keijzer werd de partij door de invallende duisternis onderbroken. Ellen Gerrese leek tegen Carla Fok naar een snelle winst op te rukken. Zij won in korte tijd de eerste set met 6-0 en kwam in de tweede set met 3-0 voor. Toen zei Carla tegen de toeschouwers dat het tijd werd. dat ze eens een game zou plukken. Haar worden kwamen uit. want ze bereikte een stand van 5-5 en even later kwam Carla zelfs met 7-6 voor te staan. Ellen Gerrese kon toen pas weer in het spel komen en pakte de tweede set met 9-7. In het heren dubbel versloegen Har Meyer en Rob Bockweg het Roomburg duo Har Mulder en Ted. v.d. Bruggen met 3-6, 6-4. 8-6. In de derde set stonden de eerstgenoemde spelers nog met 5-2 achter. Bij deze stand lukte er plotseling bij Har Mulder en Ted v.d. Bruggen niets meer en de Unicummers konden bijko men tot 5-5 en na een paar spannende games de partij in hun voordeel beslissen. Arnold v.d. Capelle en Jan Theu- nissen wonnen gemakkelijk van Ton Crepin en Eduard Haaze- broek met 6-2, 6-2 en plaatsten zich bij de laatste vier. In het damesenkel spel C waren gisteren wel enige verrassingen te beleven. Allererst liet Ineke v.d. Meer Liselotte van de Bi i I, die de eerste set gemakkelijk met 6-2 op haar naam had ge bracht, met respectievelijk 6-4 en 6-3 in de overige sets het on derspit delven. Caty Brooshoofd sloeg Yolanda Wassink, die eer der de geplaatste mevrouw Hec- ze had uitgeschakeld, met 6-4; (i-4 uit het tournooi. Met dezelf de setstanden won Josine Teeuw van Marja Mulder, die echter werd gerehabiliteerd door haar zuster Esther, die Sandra Rovaard verrassend met 6-2; 7- 5 klopte. Bij de heren C bereik te Paul Theunlssen de halve fi nale ten koste van Leon Blik- man, die na een groot aantal lange rally's met 6-3; 6-2 ten onder ging. F.rry Sanders mank te zijn plaatsing waar door een knappe 6-4; 6-3 zege op Hans Schüller. Wedstrijdleider Rini Maas bleef gisteren in de stromende regen op de baan staan, waarschiin- lijk uit angst dot het wedstrijd schema al te zeer zou uitlopen. Hij ging echter met 4-6; 6-4; 2-6 ten onder tegen de slim spelen de Herman van de Capelle, die nu in de kwnrt finale tegen Bub v.d. Zee zal uitkomen. Fn nu maar hopen dnt de regen de laatste twee wedstrijddagen geen roet In het eten zal gooien, zodat er geen reprise van de ti telstrijd van vorig iaar zal plaats vinden, toen de finales immers geen doorgang konden vinden. Verkrijgbaar bij MODEHUIS ME LM AN tOOFDSTRAAT 244 SASSCNHtIM ALPHEN Tijdens de 15de Alphense Avondvierdaagse zijn op de derde avond toch nog enkele uitvallers genoteerd. Met blaren en voetklachten gaven zij op. Als oorzaak van deze klachten wordt door de lei ding het minder goede schoeisel genoemd. ..Op gymschoenen moet men nu eenmaal niet gaan wandelen. Stevige schoenen met flinke dikke leren zolen zijn het meest aan te bevelen", aldus geroutineerde wart-l delaars. Vandaag wordt er voor de laatste dag gelopen. Burgemeester Gallas en de wethouders zullen 1 voor het gemeentehuis het défilé afnemen. De routes voor de laatste tocht zijn uitgezet in de nieuwe I woonwijk Ridderveld, die vrijwel tot in alle uithoeken doorkruist zal worden. Op de foto: grote groepen I beheersten gisteravond het beeld van het Aarlander veens polderlandschap. 55 NOORDWIJK Voor een popu laire Noordwijker was het giste ren een grote dag. Na iaren van behelpen in de bescheiden ruim te van het vroegere hocdenwin- keltje van de dames Rooijers aan de Wilhelminastraat ver huisde Radio Jan de Lange met hebben en houden naar het im posante, onlangs leeggekomen pand van Cottp. Nederland. De Noordwiikse gemeenschap leéfde op deze voor hen zeer bijzondere dag geweldig met de heer en mevrouw De Lange mee, en ook de carnavalsvereni ging „De Noortukkers" liet zich niet onbetuigd. Men doopte de Molenstraat prompt om tot Kijkbuisplein en op verzoek van rie heer Vliet Vlieland onthulde Jan de Lange het nieuwe naam bord. Zij herinnert aan het car navalsseizoen 1970-1971 toen De Lange als Prins Kijkbuis en zijn echtgenote als Prinses furore maakten. Ook de Boorerknnel verscheen ten tonele en luister de de opening op met een en thousiaste serenade. Met de ingebruikneming van het gaan behoren tot de gron's'e en best geoutilleerde wirkelbclrii- ven op het gebied van elektri sche annnrntuur in de regio. de openingsceremonie. Holder j den k'nnten en znkenre'nticR kwamen het echtpaar De Lange j en hun toegewiide staf van me dewerkers gelukwensen. 'Jan de Lange is zakenman In hart en nieren, doch heeft een open oog vnn allerlei nndc-e fa cetten van het leven. Zo liefheb bert hij op een electrrmls"h or gel en onlangs verscheen hij met zijn medewerker De Pu. een Leidenaar, in „De vuist" van Duys, waar zij een tol goudvissenkom ongebouwde TV presenteerden. Kleuterschool nu echt open BODEGRAVEN Een katholieke kleuterschool in Bodegraven, die al maanden in gebruik is, werd gisteren officieel geopend. In het bijzijn van burgemeester Croles, enkele gemocntefunctio- narisscn en schoolhoofden noemde mr. L. Maznirac, voor zitter van de Stichting Katho liek Onderwijs, deze seml-per- manente school een „voorlopig bevredigende oplossing". De school was nodig omdat de zusters hun kleuterschool had den moeten verlaten toen de kloostergebouwen werden afge stoten. Niet alleen zou de stichting graag een permanente school bouwen, ze heeft ook in de nieuwe woon wijken scholen gepland. De heer Mazairac wenste dc hoofdleid ster. mevrouw Van der Mark. veel succes. Burgemeester Cro les antwoordde dut hij huiverig is van semi-permanente bouw omdat men in Den Haag vaak denkt: „Die zijn onder de pan nen". Hij wenste het schoolbe stuur het beste.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3