Grootse huldiging pastoor Van Diepen Boskoop: gr oenmaker voor de hele wereld Alphen heroverde sport wisselbeker op Alblasserdam Cadeaus: reis naar Israël en orgel Floriade-dag iverd groot succes h Koudekerk vierde uitbundig feest Brandweren streden in Ter Aar PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 5 JUNI 1972 jjAt RIJPWETERING Rijpwetering heeft haar jubilerende pastoor op onvergetelijke wijze gehul digd. Dat deken-pastoor Ed. van Diepen geliefd is in De Rip bleek uit de massale deelname aan de viering van het jubileum maar ook uit de kostbare ge schenken die hem werden aan geboden. De heer C. van der Poel, die een groot aandeel had in de organisatie van deze dag bood namens de parochie 2500,- aan, welk bedrag pas toor Van Diepen in september gaat benutten voor een drie weekse reis naar Israël. Een charitatieve instelling uit Rijp wetering gaf een schitterend or gel voor het priesterkoor ten ge schenke. Tijdens de receptie voor 150 geno digden bood wethouder Wage naar namens het gemeentebe stuur een geschenk onder cou vert aan. Mevrouw Borst-Ver- haar overhandigde het cadeau van alle verenigingen: een vol automatische dia-projector, een droogscheerapparaat. De huis genote van de pastoor kreeg een fraai bloemstuk. Verdere sprekers waren nog de heer De sportverenigingen haalden past. Van Diepen na de H. Mis af. Van Berkel namens ,,De Rip pers" en „Maskerade", pastoor Schrama van Oud Ade en schoolhoofd Zwartelé, die de De feestelijkheden werden zater- pastoor op een speciale school- dagavond ingezet met een spe- middag uitnodigde. ciale jongerenmis. De gezangen hielden onder meer een levens- - loop van de jubilaris in. De I tekst was van de heer Witte- man. Een boeket van 25 rozen vergezelde deze ode. De preek werd gehouden door weekend assistent pater Lemmens. Giste- i ren vormde een plechtige eu charistieviering het hoogtepunt van het feest. De pastoor' werd geassisteerd door pater Lem mens en pater Koomen uit Roe- lofarendsveen. Onder de geno- digden die de eerste tien banken bezetten, waren mevrouw Smol- J ders, wethouder Wagenaar, oud burgemeester Peek, emeritus- I pastoor Ouwendijk. In zijn preek blikte pastoor Van i Diepen met feestelijke weemoed j terug op de afgelopen 25 jaar. De missa Sancta Jacobi werd utgevoerd door het parochieel mannenkoor onder leiding van W. Meenink en met begeleiding j van C. Borst. Tijdens de com munie zong het kinderkoor van C. van der Boog enkele liede- j ren. Dat deden ze ook tijdens algemene receptie waar deze1 feestdag mee werd besloten. I Zeer veel mensen maakten van deze gelegenheid gebruik pas- I toor Van Diepen te feliciteren, j Wethouder ving paling in plastic LEIDSCHENDAM Door het binnenhalen van een vette paling (verpakt in plastic) heeft de Haagse wethouder P. Vink van Jeugd. Sport en Recreatie, zaterdagmorgen officieel de plas in de Tedin- gerbroekpolder in Leidschen- dam in gebruik gesteld die de 's-Gravenhaagse Henge laarsvereniging heeft aange kocht en die zij samen met de Delftse Hengelaars Ver eniging gaat exploiteren. De plas, die 4 ha. groot is, is voorzien van 650 meter stei ger omdat ze vanaf de wal niet is te bevissen. Voorzitter L. Lindt van de 's-Graven haagse Hengelaarsvereniging zei dat de plas, die ruim 125.000 gulden heeft gekost, voornamelijk is gekocht om de ouderen onder de 2700 le den dichtbij huis een visplek- je te geven. De overige vis wateren van de vereniging liggen allemaal op zo'n 30 a 35 km. van Den Haag. Een gedeelte van de steigers is wat breder en gedeeltelijk overdekt en bestemd voor in validen, eventueel met wa gentjes. Bij slecht weer kun nen zij zich onder een afdak terugtrekken. Voorzitter Lindt hoopte op wat meer subsidie van de overheid voor de miljoen sportvissers die Nederland telt. ,,meer dan de KNVB". Hij zei te vreden te zijn als de over heid de visvijvers als een voetbalveld wilde zien en de hengelaars als spelers.... Dorpsomroeper Jaap Hage ded ook op de Floriade zijn best. Dankbaar dat wij hem zolang in ons midden mochten hebben, maar bedroefd om zijn heen gaan, geheel overgegeven Gods H. Wil, voorzien van H. Sacrament der Zieken, ge ven wij u kennis van het o lijden van onze lieve zorgzame vader, groot- en overgroot vader Adrianus Johannes Bontje weduwnaar van Alida Hendrika Rijkelijkhuizen op de gezegende leeftijd 88 jaar. Leidschendam: W. J. J. Bontje M. J. E. Bontje-v. d. Voorn Leiden: M. C. Droogh-Bontje C. T. Droogh Leidschendam: C. A. v. d. Bosch-Bontje C. J. v. d. Bosch Alphen a/d Rijn: J. M. Heemskerk-Bontje P. J. Heemskerk Voorhout: C. J. Hoogeveen-Bontje C. W. Hoogeveen Langeraar: A. A. Bontje G. C. Bontje-Zijerveld Alphen a/d Rijn: W. Oskam A. A. M. Oskam-v. Niekerk Hilversum H. C. Bontje H. M. Bontje-Straathof Langeraar: G. M. Bontje Klein- en achterkleinkinderen LANGERAAR, 4 juni 1972. Langeraarseweg 27b. De overledene is opgebaard i de rouwkapel van het St. Eliza beth Ziekenhuis, Hooigracht 15 te Leiden. Bezoek aldaar 15.00 tot 16.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden woensdag 7 juni a.s. namiddag 15.00 uur in de parochiekerk van de H. Hadria- nus te Langeraar, waarna hem ter ruste leggen in familiegraf. Maandagavond 19.30 uur avond- BOSKOOP Op de Floriade werd zaterdag een speciale Bos koop-dag gehouden. Deze werd geopend door burgemeester G. W. baron van Dedem in aanwe zigheid van onder anderen de ge- schap van Sierteeltgewassen en meentesecretaris, P. Q. Groot evenementencommtissie van de en de heren H. J. Hylkema en Floriade. J. A. W. Bergveldt, respectieve- Talrijke Boskoopse burgers waren lijk voorzitter van het product- naar Amsterdam getogen. Drie TER AAR Altior heeft dit weekeinde een vriend schappelijke wedstrijd tegen TAVV met 1—0 gewonnen. Altior kwam aan de winst door een doelpunt van Den Haan die een verkeerde uit trap afstrafte. TAVV heeft via een fel offensief na rust tevergeefs geprobeerd de stand te wijzigen. De wed strijd werd gespeeld ten bate van de invaliden en bejaar- muziekkorpsen, Excelsior, Sint Joris en Concordia trokken door hun show ooic de aandacht van veel niet-Boskoopse Floriade be zoekers. Bij de opening werd gewezen op de grote inbreng die Boskoop heeft op de Floriade. „Dit be trekkelijk kleine dorp heeft een aanzienlijke expansie in de groenvoorziening van de gehele wereld", zo merkte de heer Hyl kema op. Na de officiële activiteiten volg den allerlei feestelijke menten elkaar snel op. Bekende Boskopers, zoals Piet Both en Jaap Hage presenteerden zich op typisch locale wijze. Disc- jockey Lex Harding zorgde de muziek, afgewisseld door een concert van Concordia en de Gouwe Sanghers. De Alphense ruiters zorgden voor een prach tige versierde kar, die voorlopig blijft staan. In de lucht versche nen twee vliegtuigen met „Bos koop groet de Floriade". De drumband van de Verkenners gaf ook op de Floriade acte de presance. Van he varken aan het spit peuzelden honderden Koudekerkers en stukje op KOUDEKERK AAN DEN RIJN geven te hebben aan de viering Het is weer stil in Koude- van een zomerfeest is het dorp kerk. Na zich dagenlang overge- weer ontwaakt uit een feestroes. Zaterdagavond werden alle re cords aan diggelen geslagen. De Prins Bernardstraat was van acht tot elf uur een grote men senzee, men kon letterlijk over de hoofden lopen. Het waren echter niet alleen Kou dekerkers die zich op het feest terrein ophielden. Koudekerk was gastheer van de hele Rijn streek. De marktkraam die de afgelopen dagen het meest in de belangstelling heeft gestaan was de barbecuestand. Reeds vroeg in de avond moesten dranghek ken rond deze kraam geplaatst worden omdat de meute het varken aan het spit voortijdig dreigde te verslinden. Nadat het zwijn voldoende was geroosterd mocht „schout"! Van der Lin den, die met zijn echtgenote een groot deel van de dag op de markt had doorgebracht, het slagersmes hanteren om het ge roosterde varken te ontleden. Onder groot applaus ging het de Koudekerkse slager-burgemees ter goed af en liet hij zich het malse vlees best smaken. Met een door vele duizenden gadege slagen vuumverk, dat 'om half twaalf naast het zwembad aan de Kerklaan werd afgestoken, was het zomerfeest ten einde. Niet voor de koopluin en kermis exploitanten die tot diep in de nacht bezig waren de resten Oudhollandse romantiek op te )e brandweerlieden op het terrein van Koeleman in actie. IER AAR Het 637ste ICW uit Woerden en de gemeentelijk brandweer uit Maasdam hebben de gewestelijke barndweerwed- strijden gewonnen die zaterdag In Ter Aar zijn gehouden, let betrof 'hier wedstrijden in de derde en vierde klas. In de der de klas moest een brand wor den bestreden in een onbekend doel, in de vierde klas een brand waarvan alle gegevens bekend waren. Onder de belang stellenden waren districtsinspec teur Aaldijk en het hoofd van de BB, F. Laurens, 's Morgens werden de prijzen uitgereikt door loco-burgemeester Uytte- waal en 's middags door burge meester Van der Poel. HAZERSWOUDE De postduivenvereniging „De Reisduif" nam zaterdag met 72 duiven deel aan een wed- strijdvlucht vanuit Corbeil, over een afstand van 416 km. De duiven werden gelost om 7.30. De eerste vlieger kwam cm 11.35.58 aan. Uit slagen: A. van Essen 1, 2, 5, 8, 9, 13, 15, 16: J. W. Fase 3, 4, 6, 10, 11, 17, 22; B. van den Bosch 7. 19; J. van Veen 12' J. de Jongh 14, 20. 23; P. Groen 18. W. Uphoff 21 en E. ,T. Dekker 24. De heer Vos vah^le'sportraad^fbïas^rdam overhandigt^e'wisseïbeke^an'dêlïèeT^oêdhar^vethoüdëi voor sportzaken te Alphen, dat als winnaar uit de sportkamp te voorschijn kwam. ALPHEN Door het 24 tegen 6 Dit keer wonnen zij slechts punten de tegen Alblasserdam gehouden sportuitwisseling te winnen is Alphen in het beziit gekomen van de wisselbeker. Vorig iaar was deze door de Al- blasserdammers veroverd. Voor de laatste Alphense zege zorgde de handbalploeg (11-7). Vooral Hans Schimmel had een aanzienlijk aandeel in de score. Totaal hebben zo'n 1200 sport mensen in 15 takken van sport deelgenomen. Volgend jaar zul len de wedstrijden deels in Al phen. deels in Alblasserdam plaats hebben. LEIDEN De Leidse schoolslag zwemmer Kees Uittenhout neemt niet deel aan de inter- j land NederlandItalië die op 10 en 11 juni in de Plasmolen in Groningen gehouden wordt. De Zijl-LGB'er had op alle school slagnummers moeten uitkomen. Hij is verhinderd wegens studie redenen. Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed toch nog vrij onverwacht mijn ge liefde man, onze zorgzame vader en opa Adrianus Grimbergen drager van de Zilveren E: medaille van de Orde vai Oranje-Nassau op de leeftijd van 63 jaar. H. J. Grimbergen H. L. A. Grimbergen- Kortekaas Valkenburg: VV. M. Grimbergen C. T. Grimbergen- Beijersbergen, Noordwijk: J. E. M. Kortekaas- Grimbergen H. J. J. Kortekaas en kleinkinderen RIJNSBURG, 4 juni 1972. Dubbele Buurt 11a. De overledene is opgebaard in het Mortuarium van „De Wll- bert", Overrijn 7 te Katwijk aan de Rijn. Bezoek aldaar: maandag van 19.30 tot 20.00' Dinsdag gebedsoefening in de/ parochiekerk van St. Jan de Doper te Katwijk aan de Rijn,1 om 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie' voor zijn zielerust woensdag 7 juni om 10.00 uur in bc genoemde kerk. waarna de be grafenis plaatsvindt op het pa rochiekerkhof te Kutwijk aan de Rijn. .Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in het patro naatsgebouw naast de kerk. |EL a jang Meir net v ^cher

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4