Zoeterwoudse fietstocht k trok ruim 1100 deelnemers Jeugd etaleert kunst in Lakenhal 8kP^ OOK Wat u moet weten VVSB winnaar jubileumtoernooi Rector v 25 jaar d. Ploeg priester OOK Wat u moet weten MAANDAG 5 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De educatieve dienst van het stedelijk seum „de Lakenhal" brengt met veel sukses de kunst dichter bij de jeugd. Reeds een aantal jaren kent men zgn. kunstklassen welke bij gestaan worden door mevr. Rademaker en de heer Paul de Jong. De kinderen van 7 tot 13 jaar komen van scholen van Lei den en de randgemeenten. Op het ogenblik dcaait men met een zestal clubs en de resultaten van het werk '71- '72 kan men thans bewonde ren in één der zalen van de Lakenhal. De tentoonstelling welke zaterdagochtend werd geopend duurt tot 18 juni a.s. Wij ontmoetten tijdens de ope ning vele ouders van kunst minnende kinderen die vaak met bewondering kennis na men van vaak onverwachte vormen van creativiteit. Fraaie afdrukjes van lino leumsneden, portrettekenin gen, waarvan sommige stilis tische kwaliteiten openbaar den, erg leuke eenvoudige maar ook fraaie maskers en vormgeving d.m.v. spijker werk in hout. Zo maakten de kinderen bijvoorbeeld ook een rondgang door het mu seum om stoelen te bekijken waarna ze de vrijheid gege ven werd er zelf een te con strueren. Op de tentoonstel ling troffen wij een aantal van deze bouwsels aan waar wc op plaats konden nemen zonder direct er doorheen te zakken. Uiteraard zijn er goede en minder geslaagde voorbeelden van boetseer werk en vooral uit dit laatste büjkt dat alle begin moeilijk „Wij hebben de jeugd zelf deze tentoonstelling laten inrich ten", aldus 'Paul de Jong, „ze hebben hier bijeen ge bracht wat ze zelf belangrijk genoeg vonden" en „het is op de eerste plaats de bedoe ling om de kinderen te laten kennis maken met het mate riaal". Een aardig voorbeel: gezichten uitgesneden in klompjes gips. Paul de Jong houdt ervan als de leerlingen van een kunstklas een hete rogeen gezelschapje vormen: „Dan komt er discussie". Jeugd en ouders waren za terdag erg enthousiast. ronl. Too <19.40 ZINE. LEIDEN In de Wereldwinkel aan de Steenstraat is ingebro ken. Door een ruit te vernielen kon men binnen en had daar vrij spel, want alle binnendeu ren stonden open. Uit de winkel kas is 30 gestolen en uit een kartonnen doos 35. Dit bedrag was,bestemd voor de actie „Co- lomL' i boerenbeweging". Een 19-jarige jongen uit Zoeter- woude reed zaterdagnacht met zijn bromfiets tegen een stil staande auto op de Breestraat, doordat hij al zijn aandacht had bij een klein vechtpartijtje al daar. Hij moest met een diepe vleeswond aan zijn rechterknie en een ernstige hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis wor den gebracht. Een 28-jarige Leidse vrouw reed in het donker zaterdagavond met haar fiets tegen een stenen drempel tussen de rijweg en het fietspad bij de afrit van de Zijl- brug. Zij smakte tegen de. rand en liep een zware hersenschud ding op. ZOETERWOUDE - De eerste zondag van juni staat Zoeter- woude steeds in het teken van de jaarlijkse rijwieltochlen. Vo rig jaar, bij het vierde lustrum, werd voor de eerste maal de 1000-deelnemersgrens overschre den. Dit aantal werd nu weer ruimschoots overtroffen. Aan de sterrit naar Zoeterwoude die za terdag is gereden namen 15 per sonen deel, aan de 35 km-tocht 270 en aan de rit van 75 km 852, zodat 1137 fietslustigen aan een of andere tocht deelnamen. De route werd gekenmerkt door enkele zeer fraaie stukjes na tuurschoon, in het bijzonder het recreaiegebied „de Totteme- ren" nabij Bleiswijk. Via Berg- de fietstocht die door de Zoeterwoudse organisatoren schenhoek, Berkel en Rodenrijs, en Pijnacker werd Nootdorp be reikt waar in het clubgebouw van de voetbalvereniging R.K.D.E.O. iedereen van een pauze kon genieten. Het tweede gedeelte voerde de meute via Leidschendam, met het prachti ge gemeentehuis, en Den Haag met Huis ten Bosch en park de Kievit naar Wassenaar. Via Voorschoten werd tenslotte Zoe terwoude weer bereikt. De fiet sers van de 35 km-tocht bereik ten via Zoetermeer Nootdorp waar eveneens de rustpauze was. Vervolgens kwamen zij via Leidschendam en Voorschoten weer op het eindpunt aan. 'De organisatie verliep vlekkeloos, zelfs een wegom leiding werd door de commissaris keurig op gelost. De eerste deelnemers startten om half 9 terwijl do laatste om half 3 op het zadel stapte. De firma „Het wapen van Zoeterwoude" die eventuele pechvogels helpt hoefde slechts een paar maal in aktie te ko men. 's Avonds werd in een bomvol Centrum de uitslag be kend gemaakt. laan-Greet HnKen. belden Zoeterwou- «1.-1' TlIi. Ko lil- Ir, I, k. Zoeterwoude; 3. Ans en Zus KrojjL DotUnhof. SHXsenhelm, 6. Mnuda Jong-Leny v.d. Poel. ZncL-rwouc 7. Mnrlan de Groot-Albert isuschi voude; 11. Wllly v.d. ersteegen, Zootorwou- r. Wolvers-mevr. Op- ïude13. Rlii Kuek-An- Ing-Sehuur, Lelden: 13 Lenv dr r Jung-Thoti v.d. Kn.gt. Lelden: 16. B. V. Kllnk-mcvr vim Kimk-v d. Ho\-T den. ivn Haag: 17 Peter van t'm-l merlk-Rla v.d. Geest. Leiden-Zorter- wonde; IS. J Vlusveld-mevr Vlas-7 veld-v d Werft. Den Haag: 19. Maarten v.d. VluRt- Stlnn Hagen. 0 Saiienhelm-Zoattrwoude30. Ton Hulskamp-Ank vun Klink. Sassen-* slagen 35 kmI mevr van Lecu- een-Bruines en Mnrlu van Leeuwen. loeterwoude, 5 strafpunten: 2. Knc. wijk. 9 strafpunten; s Marcel v. m Bonimelen-Gè v.d. Drift. Zoeterwmi-j de, 9 strufpunten: 9, Kees Jnnmmtt- Slmon VersteoRcn. Zoeterwoude. 9 strafpunten10. Wllly v. Velsen- r NIEUWKOOP De raads leden H. G. Battjes en me vrouw drs. N. van Mierop- Kaayk hebben een voorstel ingediend tot wijziging art. 172 van de politieveror dening. Dit artikel verbiedt het meren van vaartuigen langs de gemeentelijke wal len. De raadsleden stellen voor een uitzondering te ma ken voor kano's en boten korter dan 4 meter, niet voorzien van een kajuit of andere opstand, motor o.i.d. Het voorstel zal in de raads vergadering van aanstaande dinsdag behandeld worden. VOORHOUT Traditiege trouw organiseerde de Oran jevereniging zaterdag de be- jaardentocht. Het is een on vergetelijke dag geworden, dankzij de giften en hulp van velen. Langs een omweg reed men via Katwijk naar Noordwijk, waar een kopje koffie werd gebruikt. De lunch was te Heemstede en als vanouds werd het diner gegeven in Avifauna. ZOETERWOUDE Zater dag zijn 66 leden van de be j aarsensociëteit Meerburg vertrokken naar Oisterwijk voor hun vakantie. Gisteren kregen zij bezoek van het herenkoor. Donderdag komt het dameskoor naar Oister wijk voor de muzikale ver zorging van de Eucharistie viering ter gelegenheid van de verjaardagen van alle le den. Zaterdag keren de va kantiegangers weer huis waarts. VOORHOUT Aan de Aca demie „La Salie" te Heem stede slaagde Anneke Vester voor het diploma Paedago- gie, tevens hoofdacte. VOORHOUT Voetballer Cor van Steijn, komend sei zoen spelend voor Foreholte en afkomstig van UVS is ge slaagd voor het trainersdi ploma D. Hij studeerde bij de heer Jacobs, trainer van F. C. „Utrecht". In zijn groep werd hij derde. Dit di ploma geeft recht als trainer te fungeren van verenigingen in de vierde klasse KNVB of lager. Cor van Steijn traint reeds enige tijd de jeugd van Foreholte. STOMPWJJK In Stompwijk zijn gisteren de festiviteiten en de toernooien besloten die Stompwijkse Boys ter gelegen heid van haar 25-jarig jubileum organiseerde. De veteranen, het derde elftal en het standaard team van DOCOS, VVSB, Tone- gido en natuurlijk Stompwijkse Boys speelden gisteren hun toernooien op het gezellige en j druk bezochte sportpark van de Boys. Bij de veteranen en de derde elf tallen waren er twee duidelijke winnaafs. I Voorburgse Tone- gido greep r.ie* drie gen de hoogste eer bij de vete ranen, terwijl DOCOS tweede werd. DOCOS won het toernooi van de derde elftallen, .door eveneens alle drie de tegenstan ders met een nederlaag naar huis te sturen. VVSB en Stomp wijkse Boys streden bij de stan daardteams om de hoogste eer. VVSB verzamelde uit drie wed strijden vijf punten. Stompwykse Boys kon alleen bij winst in de laatste wedstrijd tegen het Leidse DOCOS een beslisings- wedstrijd forceren met VVSB. Stompwijkse Boys wist zich tal loze kansen te scheppen tegen het bijna complete DOCOS, maar de afwerking faalde en i het bleef 00. Uitslagen: veteranen I. Tonegido 6 pnt.; 2. DOCOS 4 pnt. 3/4. J Stompwijkse Boys en VVSB. 1 punt. Derde elftallen: 1. DOCOS 6 pnt,; 2. Tonegido 4 pnt.; 3. VVSB 2 pnt,; -1. Stompwijkse Boys 0 pnt. Eerste elftallen; 1. VVSB 5 pnt.; 2. Stompijkse Boys 4 pnt.; 3. DOCOS 2 pnt.; 4 4. Tonegido 1 pnt. Een geslaagd toernooi en na af- loop reikte voorzitter A. Luiten de prijzen uit en dankte ieder- een voor de medewerking. Stompwijkse Boys beleefde een zeer geslaagd jubileum de laat ste weken. Een hoogtepunt vormde de uitreiking vun de oor konde van lid van verdienste van de KNVB aan drie bestuursle- den van de Boys. Mr. De Jong overhandigde deze onderschei ding aan A. Luiten, M. van Rijn en L. Waayer, die 25 jaar in het bestuur van de vereniging zit ting hebben. LEIDERDORP De jaarlijkse auditie van de streekmuziekschool Rijnakkoordzaterdag in de Schep- pingskerk is een groot succes geworden. Veel ouders genoten van de prestaties van hun muzikale kroost. Het gevarieerde programma vermeldde verschillende ensemble-optredens, openbare lessen en een keur van solisten. Ouders van toekomstige leerlingen kregen hierdoor een goede indruk van mogelijkheden binnen Rijnakkoord. NIEUWKOOP Aan de Paedagogische Academie „Magister Vocat" te Amster dam slaagde Henk van Koert Pzn. voor zijn hoofdacte. LEIDEN Na vier jaar in tensieve training te Vlaardin- gen zijn zaterdag de 15-jari- ge Marion Grootes en Wilma Beekman, leden van judo club „Eendracht" geslaagd voor hun zwarte band. Ma rion Grootes is hierdoor een der jongste dames le Dan in Nederland. LEIDERDORP De scho- lep Zijlkwartier, Vogelweid, •ingin Juliana en Willem Zwijger streden zaterdag et elkaar om de finale in het schoolvoetbaltoernooi aan de Hoogmadeseweg en in sportpark „De Bloemerd". Vogelweid zegevierde met 31 tegen Zijlkwartier, 1—0 tegen de Julianaschool en te gen de Willem de Zwijger- school met 31. Deze laatste eindigde als tweede en Julia na als derde. SASSENHEIM Rector M. van der Ploeg van het verpleeg- en bejaardentehuis Bernardus heeff Leiden De bewoners van de Ververstraat pikken het niet I anger dat het verkeer door de straat raast en een groot gevaar oplevert voor de talrijke spelende kinderen. Daarom hebben zij zaterdag een deel van de straat opengebroken en hielden met de kinderen een demonstratie. Hierdoor hopen zij de gemeente zover te krijgen dat er voorlopige veiligheidsmaatregelen genomen worden, totdat er geld ge noeg is voor de uitvoering van een definitief plan, dat al twee jaar op het stadhuis ligt. gisteren zijn 25-jarig priesterju bileum gevierd. Dut gebeurde allereerst in een feestelijke eu charistieviering waarin rector Van der Ploeg en pastoor Bookxmeer voorgingen. Deze laafste hield ook de preek waar- in Hij de belangrijke plaats van de rector in het tehuis bena- drukte. Na de eucharistieviering werd een receptie gehouden tijdens welke namens de patiënten en bejaar- den oen geschenk onder couvert werd aangeboden. Vervolgens had een besloten bijeenkomst met het bestuur plaats, waarbij voorzitter Heuer de jubilaris toesprak. Hij wees op het ge mak waarmee de rector zich heeft weten in te passen in de - diverse moeilijkheden die z'n taak met zich brengt. De heer Heuer bood een transistorradio aan. In de namiddag werd door het bestuur een druk bezochte receptie aangeboden. Rector Van der Ploeg werd op 3*1 mei' 1947 priester gewijd in Haarlem. Hij was kapelaan te Hoek van Holland, Wormer, Heiloo en Den Haag Van '63 tot '70 was hij rector van het Lidwinahuis in Leiden alvorens hij in '70 naar Sassenheim kwam. WOUBRUGGE Ten bate van het bejaardenuitstapje speelden de elftallen van scheepswerf De Dageraad een voetbalwedstrijd tegen jachtwerf Van Wijk. De uit slag werd 1—2. De opbrengst was 236. Achtereenvolgens werd gescoord door G. Mus tang (Dageraad) en na de rust door P. Hoogenboom en M. van Leersum (Van Wijk). LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer W. Dorropeal te Bodegraven tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen gepromo veerd op een proefschrift, getiteld „Het mechanisme van de chlorering van ben zeenderivaten in de gasfa se". Promotors van de heer Dorrepaal waren dr. R. Louw en prof. dr. E. C. Kooyman. 1 HAZERSWOUDE - Hazers- woudse Boys heeft het zelf georganiseerde toernooi voor C-junioren gewonnen. In het eindklassement eindigden de thuisspelers gelijk met het I eidse Oranje Groen (beide II punten), maar zij bleken betere strafschoppenbenut- ters te zijn. Derde werd Meerburg met 10 punten, ge volgd door Valken '68 met 7 punten. Leiden Mevrouw De Haas heeft zaterdag bij de firma C. N. Opstal aan de Haarlemmerstraat in Leiden de laatste hoofdprijs van de Leidse Courant Pinksterpuzzel gekregen. Zij kwam in het be zit van een prachtige salontafel. Op de foto: de heer C. N. Opstal reikt de prijs uit aan de heer en mevrouw De Haas. SASSENHEIM - In de Hoofdstraat werd vrijdag achter de verkeerslichten een snelheidscontrole gehou den met radar-apparatuur. Er gingen 20 automobilisten op de bon met snelheden van 62 tot 74 km. ZOETERWOUDE Tijdens de feestavond van BZM na men trainer Hollander en coach Hagenaars afscheid. Voorzitter Schonagen wees er in zijn speech op dat er gewerkt gaat worden aan be tere verzorging voor de le den. Hij dankte de scheiden de trainer en coach voor het geen zij reeds in die richting hebben tot stand gebracht. Voor het feest speelden de Meet burg-veteranen tegen de „oudjes" van St. Bernardus. De wedstrijd eindigde met een 3—1 overwinning voor Meerburg. LANGERAAR De KPJ afdeling Aarlanderveen/Ter Aar organiseerde gisteren een volley- en voetbaltoer nooi op het sportterrein Al- tior. Bodegraven werd eerste in de vo'.leybalstrijd, gevolgd door Alphen en Woerden. In de eerste voetbalpoule werd Hazerswoude I eerste. Aar- la nderveen I tweede en Bo degraven derc'e na het ne men van s rafschoppen. Ha zerswoude II werd in de tweede voetbalpouic eerste na het nemen van straf schoppen, gevolgd door Aar- landerveen II en Alphen II. Esto-jeugd olympiade groot succes BODEGRAVEN De Esto- jeugd-olympiade 1972 is een groot succes geworden. Voor de vijfde maal werd dit drie daags festijn gehouden, waaraan meer dan 100 jon gens van 8 tot 14 jaar deel namen. Vrijdagavond had de officiële opening plaats door de heer Th. Steenbergen, voorzitter van de jeugdafdeling van Esto, waarna het olympisch vuur werd ontstoken en de opdrachtentocht begon. De belangstelling van de ouders was bijzonder groot, vooral bij de eucharistieviering zon dagmorgen, gecelebreerd door kapelaan B. van der Helm uit Waddinxveen, met muzikale begeleiding van „Rain en Tears" en het meis jeskoor o.l.v. mevrouw Roes- sink. Talrijke originele spe len wisselden elkaar in hoog tempo af. Vooral het velddie- renspel en de touwtrekkerij vielen in de smaak bij de olympische deelnemers. Het sportfeest werd afgesloten met een uitgebreid diner van exquise gerechten, zoals We- ry-soep en Krol-erwten. Op het olympisch podium be steeg Karei Overs (147 pun ten) het hoogste treetje. Ma rien Bakker werd tweede met 143 en Jaap van den Ak ker derde met 145 punten. De greepsprijzen gr. gen naar FC Groningen (45), Ea gles (39), PSV (38) en Tel star, eveneens 38 punten. Tweeduizend tekeningen kwamen binnen hij hank ALPHEN De Raiffcisenbank heeft ter gelegenheid van de opening van het nieuwe hoofd kantoor een kleur- en tekenwed strijd georganiseerd voor leer lingen van basisscholen in AI- Ongeveer 2000 inzendingen zijn binnengekomen en gejureerd. De uitreiking van de 45 geld prijzen ts op 8 juni in het nieu we bankgebouw, aanvang 16.30 Aüe deelnemers ontvangen een „Diorama bouwplcc van near keuze een maanlanding, o ym~.- sche spelen of een kinderboer derij. Deze kunnen 10 juni tus sen 9 en 12 uur afgehaald wor den op een der kantoren van de Raiffeisenbank. hand om hiermee het lint door te knippen als symbolische ope ning van de openbare biblio theek. Links achter de burger vader kijkt de her Otto, voorzit ter van de bibliotheek, lachend toe. De feestelijke gelegenheid werd verder bijgewoond door onder meer mevrouw Gallas (achter de burgemeester) en wethouder M. Paats rechts achter).

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3