Ganse avond smachten met Peyton Place Partners in Europa serie programma, s over Europese veiligheid Lekker griezelen met Funhouse Hou het scherm in 't oog Willem Duys op tv muziekprogram TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 5 JUNI 1972 Hf*? I, li, I, Barbara Parkins, de door zovelen geadoreerde Betty, leeft op het ogenblik in Londen. Ook brengt zij met de regelmaat van de klok bezoekjes aan ons landje. Ze vertelde in een interview dat zij de Britse romantiek verkiest boven de harde Amerikaanse showbusiness. Ze is overi gens lang niet zo mooi als men afgaande op Peyton Place wel zou denken. (Van onze radio- en tv-redactie) Deze gedenkwaardige maandag moet voor miljoe nen, die nu al honderden afleveringen lang getui ge zijn van het ldef, maair vooral van het leed in het beroemde stadje in de Ver. Staten, Peyton Place genaamd, een avond vol kostelijk kijkgenot worden. Want niet alleen presenteert de AVRO-tv de gebruikelijke dubbel-aflevering van dit zo hoog gewaardeerde feuilleton, er kan ook nog ge noten worden van een aflevering van Simon van Werkloos Collems Avroskoop, waarin praktisch alle actri ces en acteurs, die in deze serie de rollen vervul len van een Constance, een Betty of een dr. Ros si, als gewone mensen op de beeldbuis verschij- wood. Ryan O'Neal Rodney is sinds zijn succes in Love Story een nogal over het paard getilde jongeman met filmster-allures geworden. Christopher Connelly Norman Harrington is een verlegen en vriendelijke man, die na Peyton Place nauwelijks meer aan de slag is gekomen en nu in Hollywood wacht op zijn volgende grote Christopher Connelly, bij ons beter bekend als de altijd treurige Nor- mon, u weet wel, de man van Rita, blijkt een verlegen vrien delijk man te zijn. Helaas is hij na Peyton Place nauwelijks meer aan de slag gekomen. In Holly wood wacht hij nu vol spanning op zijn grote kans. Ryan O'Neal, ons aller Rodney, is het na het overweldigende succes van de film Love Story in zijn bol geslagen. Hij blijkt een over het paard getilde „boy" te zijn met ja, het is nauwelijks te geloven, ster-allures. Tijdens hun recente reis naar Amerika heeft het Avroskoop-team, bestaande uit Simon van Col- lem, cameraman Cor de Jager en regisseur John Schelfhout, de sterren bezocht die enkele jaren •geleden het stadje Peyton Place tot leven brach ten. Voor hen is de serie al weer lang verleden tijd; de decors, waarin de filmopnamen zijn ge maakt, zijn afgebroken. Waar gebleven is uiteraard wel hun herinnering aan de bijna ontelbare weken waarin zij Peyton Placers waren. Daarover spreekt Simon van Col- Jem onder meer met Dorothy Malone (Constan ce), die thans het leven van een onopvallende huisvrouw in Dalles, Texas, leidt. In Hollywood ontmoette hij de zeer serieuze echtgenoot en va der van zes kinderen, Ed Nelson, de dr. Michael Rossi van Peyton Place; Lana Wood en Sandy Webber hier al uit de serie verdwenen en Eve lyn Scott, die een zeer luxueus sterrenleven cul tiveert in een van de sjiekste buurten van Holly- Datzelfde doet in feite ook Paul Langton Leslie Harrington die net als zovele andere werkloze acteurs wacht op een nieuwe tv-aanbieding. Pa tricia Morrow Rita voelt zich nauwelijks aangesproken door welke fictie dan ook: zij is ju riste geworden en ijvert voor een betere wereld. Tim O'Conner was voor het AVRO-team onbe reikbaar: hij is geen acteur meer en niemand in Hollywood kon Simon van Collem vertellen waar hij gebleven is en wat hij nu voor de kost doet. George Macready, de oude heer Martin Peyton, kon evenmin geïnterviewd worden. Tijdens hun bezoek aan Santa Monica waar George Ma cready thans een teruggetrokken bestaan leidt bleek dat de oude acteur ernstig ziek was. Hij kon Simon van Collem niet ontvangen voor een interview. In Londen tenslotte ontmoette het Avroskoop-team Barbera Parkins, de door zove len geadoreerde Betty. Zij heeft Hollywood de rug toegekeerd omdat zij, zoals ze in het inter view vertelt, de Britse romantiek prefereert bo ven de hardheid van de Amerikaanse showbusi- Op de late avond zendt de KRO- televisie het programma „Fun house Horror" uit. Dit program ma wordt door Rob van Houten, vroeger pantomime-speler, en nu de man die de Ideeën voor dit programma levert, omschre ven met: gezellig griezelen. Het zijn een aantal korte grappen, die worden gebracht door Rob van Houten zelf; de marionet ten-speler Feike Boschma; Rob Krot, die de teksten schreef; danser Barrie Stevens, die de choreografieën maakte; Margit de Vries; de danseres Marije Jaburg en (achter de scher men) Cor Beurskens. Ned. II 22.10 uur. Mary T ylor Moore Paul, een jongen op wie Mary zeer gesteld is, neemt haar mee naar zijn ouders die naar Euro pa vertrekken. De ouders den ken echter dat Mary de vrien din van Howard is, de broer van Paul. Ned. I 19.05 uur Wie van de drie Het panel zal zich weer terdege moeten inspannen om er achter te komen wie de „echte" kandi daat is. N'ed. I 19.30 uur (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Willem Duys zal de komende winter nog maar eenmaal in de vier weken op het scherm komen met zijn Vuist-programma. Met dezelfde regelmaat gaat hij evenwel een nieuw programma voor de AVRO-tv brengen, nl. over enige ervaring, maar aan gezien de zendtijd pas is ver deeld en mij het verzoek van de AVRO eerst net bereikte, ben ik nu aan het uitdenken hoe ik dit in elkaar ga zetten. Daar neem ik rustig de tijd voor, alhoewel het is september voor je het Japanse documentaire, die een beeld geeft van de wijze, waar op de Papoea's, die op de eilan dengroepen ten oosten van Nieuw-Guinea wonen, met al kaar handel drijven. Een Ja panse filmploeg heeft twee jaar aan de documentaire gewerkt. Dezelfde filmploeg vervaardigde ook de documentaire „Papoea's van de Baliem", die d'oor de KRO-televisie reeds eerder werd uitgezonden. De handel van deze Papoea's is ruilhandel, dia al eeuwen en ook nu nog met bijzonder veel ceremonieel wordt omge ven. De documentaire volgt het uitvaren van de Kula-vloot (handelsvloot) op 20 april 1971 van Sinaketa naar Bwayowa, waar lange halskettingen van rode schelpen („bagi") worden ingeruild tegen armbanden van witte schelpen („mwali"). Iede re deelnemer aan deze ruilhan del zoekt zijn eigen partner uit en degenen, die het beste in hun handel geslaagd zijn, zijn de helden van de dag en krijgen de mooiste exemplaren, die door ruilen in het bezit van de groep gekomen zijn. Barrie Stevens en Margit de Vries in het nummer Héla, gij bloempje, een van de vele komische liederen die er vanavond in het program ma Fun House te beluisteren zijn. ziekprogramma, zodat hij toch In elk geval kiest Willem Duys voor lichte muziek en populair klassiek, afgewisseld met inter views met de artiesten, die de muziek verzorgen. De luister dichtheid voor zijn muziekpro gramma op de radio is zeer re delijk. Reden waarom hij ook veel belangstelling verwacht voor zijn muziekprogramma op de tv. Nu het Vuist-programma Wat zijn nieuwe muziekprogram ma betreft, heeft hij nog geen idee hoe dit eruit zal komen te zien. Vroeger verzorgde hij op de tv ook Muziekmozaïek en kortgeleden nog Jonge mensen op weg naar het concertpodium. Willem Duys:,,Ik beschik dus wel Coen Moulijn en Rien van Nunen op de radio (Van onze radio tv-redactie) HILVERSUM De acteur Rien van Nunen en de voetbalartiest Coen Moulijn komen vanavond samen op de radio en wel in Radiorama van de NOS op Hilversum II 23.20 uur. In deze uitzending worden de posities van de voetballer en van de ac teur met elkaar vergeleken. Moeten er wel of niet liefdadig heidsvoorstellingen gegeven worden? Moulijn zou best een benefietwedstrijd voor Rien van Nunen willen spelen. Verschil lende sportpersoonlljkheden en artiesten verlenen medewerking aan deze uitzending. Peyton Place Deze avond staat voor een deel in het teken van de op nog geen stukken na stukgekeken serie. Zie elders op deze pagina. Hed. I 20.30 uur en 21.20 uur. ileilen is fijn 'leze serie is bedoeld voor hen, die belangstelling voor zeilen hebben en graag willen weten, hoe er gezeild dient te worden. De tekst van deze serie ver schijnt binnenkort in druk. In de zevende aflevering wordt speciale aandacht gewijd aan zeilschepen, die in Nederland aan de markt zijn en vallen in de populaire prijsklasse tot zes AUciS Smitll zeven duizend gulden. ;ed. II 19.30 uur. In de documentaire komen naast de ruilhandel tevens de sociale aspecten van deze bevolkings groep naar voren, die overigens niet als toonaangevend mag worden beschouwd voor het hui dige ontwikkelingspeil van de bewoners van Nieuw-Guinea. Ned. II 20.21 uur. )e Papoea,s De Papoea's van de zee" is een Een aantrekkelijke som geld is er wederom de oorzaak van dat Heyes en Curry in grote moei lijkheden komen. Ned. II 21.20 uur. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In de zomer van 1970 heeft de AVRO-radio een gesprek uitgezonden tussen een aantal Europese ministers van buitenlandse zaken over de wen selijkheid van een Europese vei- lighcidsconferentie. Onder de ti tel Drempel voor Europa Profiel van een mogelijkheid werd toen gedebatteerd over deze belangrijke politieke be spreking, «e een reële moge lijkheid scheen te worden. Sindsdien is de kans op het hou den van een dergelijk topover- leg gestegen. Steeds sterker zijn de aanwijzingen, dat er nog dit jaar voorbereidende besprekin gen gevoerd zullen worden in Helsinki als wegbereiding voor de officiële veiligheidsconferen tie, Dit is voor de AVRO aanlei ding opnieuw de kwestie van een Europees overleg op topni veau aan de orde te stellen, i een serie radioprogramma's, waarvan het eerste deel zal worden uitgezonden op 8 juni, zal onder de titel Partners in Europa een groot aantal Euro pese politici over de vele facet ten, verbonden aan het houden van een veiligheidsconferentie, hun mening geven. Omdat het straks bij een dergelijk topover- leg zal gaan over een beraad tussen de verschillende deelne mers (partners) heeft men voor de realisering van de radiopro gramma's gekozen voor een vorm waarin telkens twee lan den, die het op enigerlei wijze met elkaar zijn te vergelijken, als het ware in een samen spraak hun mening geven. De volgende landen zullen tegen over elkaar komen te staan: Bonds-republiek en DDR (8 juni); Portugal—Engeland (15); Joegoslavië— Oostenrijk (22); Bulgarije—België (29); Roeme nië—Frankrijk (20 juli); Fin land—Ierland (27); Polen—De nemarken (3 aug.); Rusland— VS (10 aug.). Het was wel een weekeinde om bij de buis te blijven. Zaterdag Rudi Carrell die voor de Neder landse kijkers een bloemlezing presenteerde van wat hij de af gelopen vier jaar aan de Duit sers heeft voorgezet. Dat was bepaald plezierig om naar te kijken, ook waar het herhalin gen betrof. Om Rudi zelf, al is Carrell in het Duits en aangepast aan Duitse toestanden toch iets anders dan wat we ons uit zijn Hollandse tijd herinneren Mar daarenboven: de rijke Duit se t.v. stopte in de Carrell- shows 'bijwerk' van soms we reldklasse. Als je daar een bloemlezing van gaat maken kom je gemakkelijk tot een ge weldig programma. Rudi liet zich verleiden tot het maken van een vergelijking tus sen hemzelf en Toon Hermans, diede volgende avond twee- eneenhalf uur van het AVRO- programma zou vullen. Hij noemde Toon de typische Büh- ne-man die hard werkt en schaaft aan een show die dan drie jaar mee kan en hemzelf als de typische t.v.-man van de snelle, actuele humor. In zekere zin een goede vergellj- TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I AVRO: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Mary Tyler Moore 19.30 uur Wie van de drie 20.00 uur Journaal 20.30 uur Peyton Plaóe 21.20 uur Simon van Collem i Peyton Place 22.10 uur Televizier magazine 23.00 uur Journaal NEDERLAND II 5 uur Fabeltjeskrant 5 uur Journaal 5 uur Leven in een klooster 0 uur Het is fijn als je kunt zeilen 0 uur Journaal 1 uur De Papoea's van de 0 uur Alias Smith en Jones 0 uur Funhouse horror (toneel) 5 uur Journaal uur Teleac MORGEN NEDERLAND I king. Rudi is een ras-artiest die snel werk levert en daar min of meer bewust de perfectie aan opoffert. Toon Hermans, we konden het gisteren weer zien, is de grote perfectionist bij wie elk detail tot in de puntjes is uitgekiend. Toons repertoire is in feite enorm simpel. Maar zijn vakman schap, benevens zijn enorme zelfcritiek, is van een niveau dat naar wereldklasse reikt. Daarmom kan je sommige van zijn nummers terugzien en te rugzien en terugzien... Telkens opnieuw je verbazend om nieu we facetten die je een vorige keer niet opmerkte. Heel kleine dingen soms, in timing, in mi miek. Wat dit laatste betreft Toon IS een groot Bühne-man, maar pas grote t.v.-close-ups la ten "het einde" zien... Met Toon op "I", traditioneel kijkcijfer-topper, zal er gisteren heel weinig belangstelling zijn geweest voor het Thorbeske- programma van de NOS. Jam mer aan de ene kant, want Thorbecke is wellicht de enige staat kundige reus in onze mo derne geschiedenis en hem her denken is een kwestie die eigen lijk iedereen aangaat. Vg. NEDERLAND II Fabeltjeskrant Journaal Follyfoot Dier en vriend Journaal 20.21 uur Please Sir 20.45 uur Muren (film) 21.40 uur Kindertotenlieder 22.11 uur Ander nieuws 22.30 uur Journaal 22.35 uur Den Haag vandaag AVRO 22.40 uur Sportpanorama Boksen Jan Lubbers kleur RADIO HEDEN Anti Revolutionaire Partij. NCRV: IS.30 Nieuws. 18.41 Toelichting bij het nieuws. 18.47 (S) Randstand: I The Big Brass Band (gr.). E.O. 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. AVRO: 23.10 Radiojournaal. NOS: 23.20 Radior Taalwenken. 18.57 Grammoloonmuzlek. 19.00 Nieuws, actualiteiten en lichte muziek (19.40 Keurig Engels). 19.45 Openbaar Kunstbezt 20.00 Opera-mGAZINE. 22.00 Nieuws. De zeven kunsten en Loterij-uitslagen. 22.30 Concertante MORGEN

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2