Receptie: 'Strijd' om verbetering veld VIER ZEGES SPARTAAN St.-Bernardus: fiat voor 4 kleedkamers Randstad Sport kampioen: na 8-0 triomf Experiment korfbal bij De Algemene SPORTBIJLAGE MAANDAG 5 JUNI 1972 L 1 Bondsvoorzitter Wim Meuleman overhandigt cadeaus aan ASC-voorzitter J. Splinter OEGSTGEEST Tijdens de "re plieken" van ASC's receptie, ook ditmaal weer een toppunt van ongedwongenheid, zij het nu wat meer volgens het scena rio verlopend, deed Oegstgeests wethouder Temmink de toezeg ging: „Met alle klem te zullen bepleiten de situatie zoals die thans op uw veld is te verbete ren. En liefst vóór het volgend De in een gemoedelijke sfeer verlopen causale gevechten, in welk teken min of meer de re ceptie van het tachtigjarige ASC werd gesteld, kregen daar door toch nog hun rendement, ook al was de ..toezegging" van de heer Temmink dan ook nog vrij vaag. Het vuur, dat de heer Temmink zo na aan de schenen werd gelegd, werd onder meer aangewakkerd door Sportstich tingsvoorzitter Piet Eiegstraa- ten: „Tegen mevrouw ©en 'Haan heb ik nog gezegd maak u geen zorg. Dit is geen Leids veld, dus ook niet van de Sportstichting". Lodens wethouders mevrouw Den Haan zelf volstond met op temerken dat „ASC groot is ge worden door de Leidenaars". Door de veteraan Nouhuis onder andere, die met zijn 84 jaar een stem liet horen uit het ver re verleden en met veel .pathos memoreerde: „Als 14-jarige, het kan ook 12 jaar zijn geweest ASC steunpilaar KNVB ben ik lid geworden van AJAX. Op de Pieterskerkgraocht had den we gevoetbald met een bal letje van een kwartje. We scho ten er wel vijftig op het dak". Een aandoenlijk intermezzo in aangeboden o.m. door illustere figuren als KNVB-voorzitter Wim Meuleman, KNAU-voorrit- ter Frans Jutte en minister van Defensie De Koster, over wie ceremoniemeester Prevo zei: „Wij vinden het altijd fijn als iemand, die hier met de korte broek is gekomen nu een voor name plaats bekleedt". Zijn gebondenheid met de tachtig jarige omschreef minister De Koster op deze manier: „Je krijgt een zekere warmte mee van die roodzwarte kleuren. Waar je ook ter wereld bent ie dere maandagmorgen kijk je graag naar die kleine lettertjes in de sportkolommen om te zien hoe ASC heeft gespeeld. Geluk kig is ASC nu wat meer naar links te vinden". KNVB-praeses Meuleman had er zelfs dc kam pioensreceptie van AJAX voorla ten lopen. „Al kreeg ik geen uit nodiging. Wel een kaartje om zaterdag om drie uur naar Am sterdam te komen. Ik wilde ech ter naar dat andere AJAX. Al leen het veld ligt er niet goed bij, maar dat veranderd in sep tember dankzij de gemeentelij ke overheid". Een opmerking, die de nodige hilariteit teweeg bracht en de heer Temmink la ter tot de bovenvermelde twee de spreekbeurt verleidde. ASC. een steunpilaar van de KNVB, zoals Meuleman de Ocgstgeestse Leidenaren om schreef, werd ook met de nodi ge symboliek betaalt door de „tweede reserve" van de KNVB-afd Leiden. F. Goedhart. Zowel mr. De Jongh, als vice- voorzitter van ASC deel uitma kend van het jubilerend bestuur als vice-voorzltter Mulder wa ren verhinderd. ..Op de akker van do Leidse sportgrond heeft ASC diepe voren getrokken", al dus de heer Goedhart, die ver volgens A'SC-secretsris Lo van Duuren het insigne van verdien ste van de afdeling Leiden op speldde, omdat hij 25 jaar als bestuurslid aan ASC is verbon den. Tevens ontving ASC de wimpel voor de afdelingsvlag. Verder waren op de geschenkta fel voor voorzitter Splinter al door Piet v.d. Pot het opridh- tingsvnnndel („Het is een tijd zoek geweest. Nu het weeT Is gevonden worden ook de presta ties weer beter'") en een clubin signe door de heer F. A. Wempe Die „relikwieën werden overhan digd. nadat de heide ASC-Ieden Cees Onviee en John v.d. Luyt, de afgelopen week in Duitsland om het leven gekomen, waren herdachten. Prevo: „Hun heen gaan werpt stellig een schaduw over deze receptie". JAN PR EEN EN. LEIDEN De Algemene organis- seerde zaterdag en zondag het jaarlijkse microkorfbaltoer- nooi(veld). Zaterdag streden de adspiranten en pupillen om de prijzen, gisteren kwamen de se nioren en junioren in het veld om in toernooi vorm het experi- mentele korfbal (twee vakken) pen: te testen. De resultaten van de gisteren gehouden enquête on-' der de deelnemende teams zul len worden doorgegeven aan de K.N.K.B. HAARLEM/BEVERWIJK Het tweede adetickweekend leverde vooral succes op voor De Spar taan, dat met zijn herenploeg in Haarlem vier overwinningen boekte. De A.V. Holland uit Lei den trok naar de Zuid-Laren- straat te Den Haag. De Bataven kampte met een onvolledige ploeg door enkele blessures. In de Hoofdafdeling was ex-mi- crohcofdklasser Die Haghe de grote publiektrekker. De Hage naars staken ver boven de an dere ploegen uit en bereikten ongeslagen de eerste plaats. Het keurkorps van de Algemene speelde zich naar een fraaie 2e plaats. De „Fair Play Cup", ging dit jaar naar organisator De Algemene. Eindstand: 1. Die Haghe 1 8 pnt.; 2. Algemene 5 pnt. De overige winnaars waren: Afd. 2: 1. Pams, 2. Crescendo. Afd. 3: 1. Emma, 2. De Algeme- >ne 3 Afd. 4: 1. Emma, 2. De Algemene 4, Afd. 5: 1. O.E.O., 2 Phoenix, Jun. Afd. 1. O.E.C. (Helmond), 2. De Algemene. Adsp A: 1. TOP 2. De Algeme ne. Adsp B: 1. Emma, 2. Die Haghe, Adsp. C: 1. Emma, 2. Die Haghe. Pup: 1. Avanti, 2. Madjoe, Pup. r.: 1. Crescendo, 2. Madjoe. Voor de anderen was dit een ex tra prikkel voor een optimale inzet. Gert Ooms verzamelde 1532 punten door 1.57.9 op de 800 en 4.08.5 op de 1500 m te lo- prestatie, die door Cle mens van Rooden op 32 punten werd geëvenaard. Theo j Up ij and down voor Ajax 51.9 LEIDEN De Leidse cricketclub I Ajax heeft de tweede ronde van de Knock-out-competitie om de j W1„i6^ Heinekens Cup overleefd door j achter Daventria in 51 een uitstekende overwinning op A.V. Leiden eindigde op de 5e I hoofdklasser HCC. j plaats. Brussche vestigde een nieuw persoonlijk record door 6.54 ver te springen. Het meest specta culair was ongetwijfeld de 4 x 400 m. In een fel gevecht tussen de Bataven en Haarlem moest de Bataven Haarlem toch voor laten gaan. Overwinningen wa ren weggelegd voor de Sparta nen Piet Beelen (eerste op de I 5000 m in 15.10 voor clubgenoot Waaning in 15.22.3), A. Korte- kaas op de 400 m horden (tijd I 55.9 sec.), trainer Jan van Heek j (hij noteerde bij het speerwer-1 pen 55.74 m) en Wim van Ger- ven, die in 4.02.4 de 1500 m win nend aflegde. De einduitslag luidde: 1. Holland Haarlem 20.876 pnt., 2. Haarlem Haarlem 20.697. 3. Spartaan Lis- se 19.652. 4. Zaanland Zaandam 18.996. 5. Bataven Leiden 18.610 6. Haag '68 Den Haag 16.833. Dames In Bevei-wijk kwamen de dames aan de start. Met een totaalscti- I re van 10.519 punten belandde De Batrven op de vierde plaats achter Daventria, Tion en Suo- mi. Goede prestaties werden hier geleverd door Miriam Brugman (800 m in 2.26.8), Mia v.d. Harg (hoogspringen 1.55 m). Trees v.d. Holst (discuswer pen 31.82 m en kogelstoten 10.79 ml De estafetteploeg op de 4 x ,AA gjm eindigde als 2e 1 Piet Bambergen temidden van jeugdige fans KATWIJK. Als een prof, die meende al genoeg gedaan te hebben. liet Piet Bambergen zich van het veld halen om zich te gaan laven in de kan tine. Inderdaad had hij in de Denefiet (ren bate van het Zeehospitium) tussen een elf tal van artiesten en één van Veronica voor rust de 2800 (totaal recette van 6000,-) toeschouwers met een doel punt verrast maar dit was rog niet voldoende om op de lauweren te gaan rusten, want Jules Gelijk had de stand weer recht getrokken: 1—1 en hierin kwam geen wijziging meer na rust. Na afloop werd tijdens een bor- rei in het parochiehuis in de Kerkstraat aan de directrice van het Zeehospitium, zr. De Rijke, door Stan Haag en Joop de Knecht een kleuren- tv en een videorecorder aan geboden. die gezien de suc cesvolle voorverkoop waren gekocht. Vervolgens konden de* aanwezigen zich tegoed doen aan ©en koud buffet, ci.it klaar gemaakt was door W. Zwanenveld van „De Driesprong" king met de kok van cafeta ria „De Dreef", een ge slaagd slot van een dag. waarvan de kinderen van hei Zee hospitium, die met trucks van de marine naar het veld waren gebracht, de profite- renden moesten zijn en ook HAZERSWOUDE. De viering van het 25-jarig bestaan van de voetbalvereniging St. Bernardus van de Hazorswoudae Rijndijk hoeft zaterdag De verdediging van Veronica wordt gestoord" door artiest Piet Bambergen. ger D. v. d. Neut het insigne van verdienste opgespeld, ter wijl NKS-roprescntant Franken- huizen bovendien de zilveren (NKS) bondsspeld plaatste. St. Bernardus-voorzitter Jacques Straver doelde Van Wijk mee, dat de leden hem, naast het tot nu toe enige erelid L. v. d. Zwaan (69). als tweede op de lijst van ereleden plaatsen. J. Borst, de AOW-er die na een kwart eeuw jeugdleiderschap heeft besloten zich voor zijn club te zullen blijven inzetten in deze functie, viel oveneens het LVB-insigne en de NKS-speld ten deel. Op de zaterdag gehouden receptie deed LVB-ropreswitant v. d. Neut de hogere instanties de suggestie aan de hand. om ter beveiliging vim de jeuRd bij het oversteken van de Rijndijk een tunneltje te bouwen. De bronzen leeuw (een primeur: tot nu toe schonk de KNVB die aan KNVB-clubs) van de KNVB en dc I.VB-plnquette mocht voorzit ter Straver van de LVB-man in ontvangst nemen. Burgemeester J. ten Heuvelhof prees het educatieve werk, dat de mannen van St. Bernardus, gesteund door hun vrouwen, de monstreren. Ten einde dit te sti muleren overhandigde hij een wedstrijdbal. llazerswoudes sportzakenwethouder P. A. Th. v. d. Werf kon geen zinnig woord zeggen, waar St. Bernar dus in de toekomst (na het '"'DEN Het dameselftal van Rc.i'Jstad Sport is in de zondag afdeling kampioen geworden. Na een nek tan nek race met de dames van Wcleringse Boys eindigde Randstad Sport na winst van 08 bij Unitas met een gelijk aantal punten als Felicitaties Wet. Boys op de eerste plaats. Het doelpuntengcmiddelde, 501 tegen de ,35—2 van Wet. Boys gaf de doorslag. De dames van Randstad Sport zijn dan toch nog kampioen geworden. 8O werd het tegen Unitas, waardoor Wet. Boys op het punt doelsaldo werd geklopt. De pupillen van trainer C. de Groot jr. behoefden allerminst nerveus te rijn. Dit bleek al na twee minuten, toen Marion de Groot uit een directe vrije trap scoorde. Na nog veel gemiste kantesi het goede werk van de invaller-keepster van Unitas was hier mede debet aan was de ruststand 0—3. Na rust braken de dames van Randstad Sport volledig door naar 0—8. De óoelpuntenmaakstcrs waren: Marion de Groot 3x. Corrie den Hollander 2x, Hennie Steensma, Marian Konlngs on Ciska Hoo- gervorst. De wedstrijd om het kampioenschap in de afdeling Leiden (voorstel van trainer Snijer van KRV( is nog niet thans geldende zcsjaarscon- tract) zal guan voetbnllan. „In Haaerswoude is <1 mlljoon gul den nodig tor realisering van de sportaccommodatiebehoeften, en we hebben maar I miljoen!" Dat de gemeente toch wel het een en ander doet aan de licha melijke oefening, bewees hij door te zeggen dat per jaar 180.000 voor lichamelijke oefe ning wordt uitgegeven. Hij dood de verrassende medede ling, dat St. Bernardus de vier kleedkamers mug gaun bouwon, door de vergunning te overhan digen. Bovendien gaf de wodiou- der aan voorzitter Straver een cheque van 1250,-, te bestoden aan de financiering van bet kleedkamerprojcot. Roosmarie van Wijk en John Borst zetten hun „zilveren" opa's én de bloemetjes, evenals Leo v. d. Zwaan dat deed bij zijn erelid-grootvader. NKS-er Frankhuizen prees de activitei ten, die in 'het bijzonder de „zil veren" bestuurder flöh. van Wijk en „zilveren" jeugdleider J. Borst hadden ontplooid voot* de vereniging, die „zich altijd aanduidt als zijnde te komen van de Haaerswoudsc Rijndijk." Hij overhandigde, na het opspel den van de zilveren spelden bij de twee feestelingen, tevens een heTinneringsvaantje. Vlceswurenfobriek „Hazerswou- de"-directeur K. 'Scholtes liet de dames Straver en De Jong, echtgenotes van reap voorzitter en secretaris, opdreven in. prachtig tratnlngstenue. Welge teld 15 trainingspakken vorm den het geschenk van dit be drijf. dat zo nauw aan de ver eniging is verbonden. Later, tij dens de feestavond, werd de ou dere directeur vnn „Hazerswou- de", de br. J. Scholtes (in het bprichtfngsjanr 1947 gekozen tot eerste vnorztfter vnn St. Ber nardus) benoemd tot erevoorzit ter. Stompwijkse Boys-voorzitter Lui ten en Koudekerk-prnescs Von Oosten voerden tevens het woord op de receptie, die „bol" stond van de gezelligheid, bloe menzee en geschenkenparade Oud-St. Bernardus en oud-Meer- burg legden daarna een voetbal- spektakel op de grasmai, dat eindigde In een 1—3 winst 'voor de buren uit Zoetcrwoude. „Heel" Hnzcrswoude was aanwe zig op de feestavond; onder hen het voltallige college van B. en W.t vergezeld van hun echtgeno tes. Jubileumcommissie-voorzit ter L. Brost sreide de op 27 mei verregende sportontmoeting St. Bernardus—Hazorswoudse Boys alsnog in het vooruitzicht. De hr. Huybrochts overhandigde het geschenk van zijn bedrijf Nemofa: het complete sanitair voer de vier te bouwen kleedka mers. Het jongste pupillenteam overhandigde na een schitteren de show het geschenk van de le den én de gehele bevolking van Hazerswoude: een Hchtinstalla- Hét succes van de avond was ove rigens te dunken aan St. Ber nardus eigen cubaretgroep The FTeckickors, die op een mees terlijke wijze het rellen en zei len van de club kritisch onder de loep namen. Dc tien „zilve ren" leden kregen overigens da medaille van verdienste opge speld, evenals de nieuwe ere voorzitter J. Scholtes.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15