HER,.'.ENS GREEP OOK RECORD OP 3000 M Toenemende twijfels in roeiwereld UNIMEL B WINNAAR ZILVEREN RENPAARD ift De Kleine kampioen driebanden Enklaar is kampioen in snelschaken Shirtreclame handballers toegestaan FC Den Haag won in Spanje MAANDAG 5 JUNI 1972 A 5 BRATISLAVA De trip van het grootste gedeelte van de Olympische atletiekselectie naar wedstrijden in Ostrava (donderdag) en Bratislava (zaterdag) is vooral voor Jos Hermens bijzonder succesvol verlopen. De jonge Nij meegse atleet, die in Ostrava zijn eigen record op de vijf kilometer terugbracht tot 13.35.6, een internationaal zeer goed gewaardeerde prestatie, werd zaterdag in Bratislava ook Nederlands recordhouder op de 3000 meter door 7 mi nuten en 58.6 seconden te laten afdrukken. Hermens werd daardoor de eerste Nederlander, die in de buitenlucht be neden de acht minuten grens kwam. Bij indoorwedstrij- den waren Jos Hermens en Egbert Nijstad wel eens on der deze grens gekomen. /oortreffelijk werk leverde ook Trudy Ruth, die op de 400 me ter de NOC-eis voor uitzending naar MUnchen (53.2) dicht bena derde. De Hilversumse noteerde een tijd van 53.6. Berny Boxem revancheerde zich voor de ne liet nu 15,04 meter opnemen. Evert Hoving (GVAV-RAP) bracht het jeugdrecord 800 me ter terug op 1.51.1. Het oude re cord stond met 1.51.8 sedert 3 juli 1966 op naam van Wijnand Bladt (VLTC). derlaag, die zij in Ostrava op Kenate stecher-Meissner (ODL) de 1500 meter had geleden. De heeft voor de derde keer Y Enschedese won de 800 meter in 2,04.9, waarmee zij 2.1 seconde boven de NOC-limiet bleef. Joke van Gerwen, die donderdag de 1500 meter gewonnen had, werd nu derde in 2.08.7. Sjef Hens- gens, de nationale recordhouder op de 800 meter, benaderde de Engelsman Chris Carter, die in östrava op de 800 meter zege vierde, in Bratislava zo dicht, dat er geen verschil in tijd was. Beide lopers kregen 1.48,5, Car ter werd echter eerste ge plaatst. )e beste prestatie in Bratislava kwam op naam van de Griek Papageorgopoulos, die op de 100 meter met 10.0 sec. het Europe se record evenaarde. De En gelsman Green Het 10.1 sec. af drukken. Ludvdk Danek, de oud-wereldrecordhouder discus- Werpen, kwam tot 66,28 meter, de op een na beste wereld-sei- i zoen-prestatie. Alleen de Oost duitser Lothar Milde wierp met 67,02 m verder. I ululagen van de nummers waar aan werd deelgenomen door de Ne- derlandse ploeg zijn: Dames. 400 haar loopbaan het wereldrecord op de 100 meter voor dames geëvenaard. De Oostduitse atle te liep zaterdag bij wedstrijden in Potsdam de afstand in 11,0 seconden. Tijdens dezelfde wedstrijden ver beterde Hans Joachim Rothen- burg (ODL) zijn eigen Europese kogelstoten met twintig centime ter. Bij zijn tweede poging liet Rothenburg de kogel 21 meter en 32 centimeter verder neerko men. Sinds 28 augustus 1971 was Rothenburg recordhouder met 21 meter 12. In zijn serie van zes stoten kwam Rothen burg zaterdag in Potsdam drie keer boven de 21 meter, dit wa ren zijn prestaties: 20.56, 21.32, 21.05, 20.70, 20.59 en 21.13. Lutz Philipp, een dertigjarige Westduitse onderwijzer, heeft gisteren de volledige Engelse elite op de marathon verslagen. Proskova (Tsj.) 1 i nemieke Bouma l.7u. Jeren. 3000 meter: 1. Zhelev (Bul) 7 minuten 57 seconden, 2. Kantanen (Fin) 7.58,0, 3. Hermens (Ned) 7.58,6. 1500 meter: 1. Kovac (Tsj) 3 Vim Braaksma (AAC) heeft gis teren tijdens de hoofdklasse competitiewedstrijd (heren) op Papendal zijn Nederlandse re cord op de 400 meter horden geëvenaard met een tijd van 51.4 seconden. Braaksma lever de deze prestatie eerder op 14 september van het vorig jaar ln Barcelona. )p Papendal sneuvelden verder twee jeugdrecords. Roy Sedok (AAC), die op 7 mei tot 14.57 m Sjef Hensgens eindigde op de bij het hinkstapspringen kwam, achter de Brit Carter. meter op en gedeelde eerste plaats Philipp won de Maxol Marathon aan de hand waarvan de Engel se lopers voor de Olympische Spelen werden aangewezen in 2 uur 12 minuten en 50 seconden. De Westduitser versloeg in het Old Trafford stadion waar de fi nish was, Ron Hill met een ver schil van een seconde. Aad Steylen, de enige Nederland se deelnemer in Manchester, eindigde in 2 uur 33 minuten en 25 seconden op de 85e plaats. De beste prestatie tijdens de Amerikaanse studenten-atletiek- kampioenschappen in Eugene (Oregon) kwam dit weekeinde op naam van John Smith, die de 400 meter won in 44.5 secon den. Smith werd opgejaagd door de onbekende Larence Jones, die tot 45.1 kwam. De jaarlijkse 35 kilometer snel wandelwedstrijd tussen de ploe gen van België, Nederland en Zwitserland heeft zowel in het individuele als landenklasse- ment een overwinning opgele verd voor de Belgen. De pas twintigjarige uit Zuid-Afri- ka overgakomen Belg De Jonc- ker legde de 35 kilometer het snelst af in 3 uur 9 minuten en 51 seconden. De beste Nederlan der was Jan Vos, die in 3.18.46 beslag legde op de vijfde plaats. Edward de Noorlander is winnaar geworden van een internationale tienkamp, die naast de meer kamp-wedstrijd Oost-Duitsland —Zwitserland—België in ZUrich werd gehouden. De Rotterdam mer kwam tot een totaal van 7488 punten. In Den Haag waar de dames hoofdklasse werd verwerkt, won Wilma v. Gooi (de Keien) de 100 en 200 m in resp. 11,5 en 23,5 sec. Mieke Sterk liep de 100 m horden in 13,6 en Ella Hoo- gendoorn (PAC) sprong 6,01 me ter ver. Betty Bogers (Sparta) en Marian Ackermans (DEM) sprongen 1,65 m hoog. Els van Noorduyn (Sagitta) stootte de kkogel 16,38 meter. Ada werd evenals een maand gele den in Rotterdam eerste. De Amsterdame verzamelde 16.928 punten wat ruim 500 min der was dan op de eerste com petitiedag. De totalen van de tweede dag In de .AC 27.918 pnt., AVR 26.312. 842. Dames: 1. ADA 16.928 pnt. 2. Sparta 16.910. 3. Sagitta 16.287. 4. Atmodes 15 539. 5. PAC 15.385, 6. CIKO '66 14.828. MIrna v.d. Hoeven (Olympia '48) heeft gisteren in Brussel de 800 meter voor dames gewonnen in 2 min. en 8.2 seconden. Annie v.d. Kerkhof (HAC) eindigde als vierde in 2.09.7. Colette Besson (Fra) werd slechts vijfde in 2.11.5. De Zeeeuwse Cora Hoff man liep de 100 en 200 m in resp. 12.2 en 24.5 waarmee zij vierde en derde werd. D Fransman Drut wint de 110 meter horden in een tijd van 13.3 seconde. Tweede werd de Italiaan Sergio Llani. AMSTERDAM Twijfels beheersen de roeiwereld over de vraag wie wat op de komende belangrijke in ternationale wedstrijden, dit uiteindelijk de toegang moeten openen tot het Olympisch roeifestijn, zal roeien. Heel sterk bijvoor beeld is die vraag ten aan zien van de vier met stuur man van Laga, bestaande uit Kroes, Grothuis, Ter Haar, Van Woudenberg en De Korver, die onlangs de varsity wonnen en ook nu bij de nationale regatta op de bosbaan van de Amster damse roeibond het num mer tot tweemaal toe won- der sterke twee zonder te vor- nen komen dan de vier. Het men, een ploeg, die naar ver- antwoord ligt uiteraard bij de houding wellicht verder zal kun- Lagaaien zelf, die echter nog Fuer^ ;omen. et zijn oeg te geen beslissing hebben geno men. Dat bemoeilijkt ook de taak van de technische advies commissie bij de heren, die woensdag aanstaande de Neder landse ploeg zal moeten forme ren voor de belangrijke drielan- denwedstrijd op 24 en 25 Juni op de bosbaan tegen Frankrijk en West-Duitsland. Moeilijk wordt de keuze voor de heren ook ten aanzien van de vier zonder stuurman. Dit num mer liep gistermiddag helemaal in de war omdat Nereus zich verstuurde. De ploeg werd uit gesloten maar tevens werd de gehele raoe geannuleerd. Voor overroeien was geen tijd omdat alle betrokkenen tegen het eind van het lijvige programma in d? elite acht moesten roeien. Die leverde overigens een dui- dei'jke zege op voor de Korthals Alles ploeg van Nereus in 5.56.7. Bij de dames leverde de selectie minder hoofdbrekens op ook al omdat er in de landenwedstrijd bij de dames niet in achten wordt gevaren. Nu kon men Ire ne Dusseldorp, die weer in de skif excelleerde, gemakkelijk opstellen. Zij roeit de laatste tijd in de combinatie-acht van roeisters van Nereus. Gyas. DDS, RIC en De Amstel. die j zichzelf graag de „nationale acht" noemen. Door de TAC voor de dames wer-1 den dc volgende ploegen voor de landenwedstrijd aangewe zen: Skif: Ingrid Dusseldorp (GYAS) en Frederique Wegener Slees wijk (De Hoop), dubbel J twee: DDS en Viking/Opopoi, dubbel vier: DDS en Argo. Vier j met: Nereus en Orca/Opopoi. KOPENHAGEN De Nederland- I se schuttersploeg heeft gisteren i in Kopenhagen de interlandwed- strijd tegen Denemarken verlo- I ren met 6607 tegen 6699. Het enige onderdeel dat in een Ne derlandse zege eindigde was het vrij pistool: 2134 tegen 2123. AMSTERDAM De ploegen van Hellas Den Haag (meisjes) en Swift Arnhem (jongens) hebben in Amsterdam de nationale jeugd.itels veldhandbal ver overd. De eindstanden zijn: meisjes: 1. Heüas, 2. DSVD Deurningen, 3. Swift Arnhem. Jongens: 1. Swift weer hun superioriteit. Vermoeid na hun Arnhem, 2. Hermes Den Haag, 1, 'J'ympia Hengelo. mm s zij de Grote Sprinters Handicappri/s (Van onze paardesportmedewer- ker) WASSENAAR Unimel B. recen te import uit West-Duitsland, maar oorspronkelijk uit Frank rijk afkomstig, won gisteren na een keiharde strijd op Duindigt het Zilveren Renpaard. Mede favoriet Fabiola Kitty kwam aan de start al in hopeloze posi tie en zo kon Unimel met Illya Kuryakin al vrij spoedig onge stoord de voorhoede vormen. Na een verwoed gevecht won Unimel tenslotte. Illya hield het heel lang vol als tweede, maar werd tegen het slot door de zeer slecht dravende Hardy Regina naar de derde plaats wegge drukt. Indrukwekkend was de eindsprint waarmee Ironie haar koers won. Het ging hier erg lang zaam, tot de laatste bocht. Toen was Janky Buitenzorg de eerste die zijn reserves aansprak. Met een sprint nam hij een meter of twinl'g voorsprong vóór het ogenblik, dat Ironie en Henriët- te Signal ook op volle toeren kwamen. Ondanks verwoede te- NDR accepteert uitleg pikeur (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het hoofdbe stuur van de Stichting Nederlandse Draf en Rensport heeft de eige naar-trainer de Heer Lucassen uit Sevenem niet gestraft. Hij Is afge lopen week gehoord over de opvalende prestatiever andering van Hubert in de grote Prijs van Den Haag eerste prijs van tien duizend gulden. Op de koersdag kon hij niet gehoord worden door het rencomité, omdat hij de verjaardag van zijn vrouw vierde. De verkla ring die uccssen aan de NDR g was voldoende en het bestuur zag geen aanleiding tot bestraffing van de eigenaar-trainer. De overwinning van Hu- bert deed indertijd veel stof opwaaien op Duin digt. gensiand van Janky gingen zo wel Ironie als Henriëtte Signal hem voorbij, met tenslotte winst voor de grote favoriet Ironie. Van hot groot belang een start is bij een ren over 1350 meter, werd bewezen door Artois en Johan Samen waren zij het beste weg en zij legden dan ook met groot gemak beslag op de eerste en tweede plaats. Derde was Linota, die zoals tevoren be kend was gemaakt, een aardige prestatie kan leveren. Dc 2500 meters voor dravers was voor Jello die het zelfs tegen de slotaanval van de pittige Keen Speed als eerste kon uithouden. Ilse Hannover was hier weer erg vaak foutief. Het zijn weliswaar geen draverij en van klassieke importantie die Hilversum morgenavond geeft, maar de bezetting is in enige koersen toch wel zo dat scherpe strijd te verwachten is en als het met het weer een beetje meezit dat er beste ki lometertijden gemaakt kunnen worden. Het zou wel eens kunnen dat trai ner Bouwhuis met drie van de bij hem gestationeerde vijfjari gen een eerste prijs binnen haalt. Zelf rijdt hij IHna en Ivan Axkit. terwijl zijn assistent Gerard Scholten met Ike Padua B «n de Ieerlingenkoers start en zeker een beste kans heeft. Om zes uur Is de eerste start. Het programma mot onze Ups: Colcusprljs (20.40 m., met trio. eerste aid.): Jokkebrok Julius Caesar Jay Leo. OuUlder: Jan de V, CrossandraprlJ» (2000 m., autostart, eerste aid.) Komtosse D Joris Six - Jupiter L). Columneaprijs 2400 m., autostart, met trio): Jke Johanna H Jel- Una P. OuUlder: Jerry. CyclamenpriJs (2400) m): Kapitein Scotch Ivoor S Jubar Oaktree. OuUlder: Harold Signal. Dlpladonlaprijs (2000 m.. autostart met trio): Illnn Francisco French Mac. OuUlder: Hornbluwer. Erlcnprljs (2440 m): Ivan Axkit Granda Gyas. CrotonprIJs (2040 m., met trio): Hit Parade Gay Rodney Hellas CH. OuUlder: Chaplon Harvester. FatsgerderaprlJs (20OO m autostart voor leerlingen)Ike Padua B Ico R Gambler. OuUlder: Ido Crossnndraprljs (tweede nfd.): Iwan Barke Jerollmo. GOIRLE Henk de Kleine is gis teren in Goirle Nederlands bil jartkampioen hoofdklasse drie banden geworden. De Kleine won de finalepartij (5010) in 71 beurten van Sweering, die met 0.784 het hoogste algemeen gemiddelde haalde en op basis daarvan promoveerde naar de ereklasse. De uitslagen van de laatste ronden zijn: Zrsdo inde: Llgthsrt 32 53 4 0.603 Sweering 50 52 6 0.961 Vandermlsscn 45 62 6 0.865 WEESP De Amsterdammer Enklaar is Jan Timman opge volgd als snelschaakkampioen van Nederland. Zaterdag In Weesp won Enklaar in de laat ste ronde van Zuldema, nadat hij het duel was begonnen met een halve punt voorsprong op Zuldema. Aan de eindronde te Weesp na men vijftig schakers deel, die zich hadden geplaatst via voor- wedstrijdden in Groningen. Apeldoorn, Eindhoven, Den Haag en Weesp. De eindstand is: 1. Enklnar (Am- sterdam) 7 pnt., 2. Böhm (Rot- terdam) en Scholl (Lecuwar- den) 6 pnt., 4. Nijdam (Haar lem) en Zuidema (Amsterdam) 5'^ pnt.. 6. Van der Berg (Lei den) 4 pnt. UTRECHT - Tijdens het vervolg van de bondsvergadering van het Nederlands Handbal Ver hond, zaterdag in Utrecht ge houden. Is het standpunt van het NHV ten aanzien van recla me en sponsors geheel herzien. Beslulen werd toe te staan dat verenigingen hun naam aan een bedrijf, dun wel een produkt mogen verbinden en dat ook re clame op sportkleding wordt aanvaard. Wel zal hiertoe een contract moeten worden opge steld dat de goedkeuring van het bondsbestuur nodig heeft en dat geldt voor een periode van tenminste drie Jaar. Besloten werd voorts als opvolger van de naar Tsjecho-Slowaklje teruggekeerde trainer-coach Ja- roslav Mraz opnieuw een bui tenlander in voliedige dienst aan te trekken. Deze zal als technisch leider worden aange duid omdat hij vooral in de eerstkomende twee jaar met dc opleiding van het technisch ka der wordt belast. F.en kleine meerderheid (56 tegen 53 6temmen) sprak zich uit te gen de afdracht van tweederde van de contributie aan de afde lingen. Het bondsbestuur moest ten gevolge daarvan zijn begro- den. OVIEDO FC Den Haag heeft gis/eren In de Spaanse plaats Ovlcdo oen vricndsihnppclijke wedstrijd tegen Real O v U-do ge wonnen met 2—0. Dc doelpunten kwamen van dc voet van Hans van Eeden en Paul Roodnat. De wedstrijd werd gespeeld onder erbarmelijke weersomstandighe den. De laatste wedstrijd van Lau van Ravens. Een duel tussen het TAC-elftal en PSY. Van Ravens laat zijn vrouw ln de c iging delen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13