Ouders Vivax op de bres voor overdekt bad Boskoop neemt weer bailonoverkapping Hengelaars vereniging krijgt „eigen" plas Mr. Vrolijk opent brandweerkazerne Alphen a. d. Rijn Leidse bioscopen Ghana-expositie voor schooljeugd SLAAPKAMER Jac. Boter Zn. Markten PAGINA 4 LEIDSE COT TRANT DONDERDAG 1 JUNI 1972 BOSKOOP Het zwembad in Boskoop zal opnieuw van een ballonoverkapping voorzien wor den. Dit deelde burgemeester Van Dedem gisteravond tijdens de raadsvergadering mee. De nieuwe ballon krijgt een specia le beveiliging en zal pas na de komende winter geplaatst wor den. Zoals bekend ging de ge ruchtmakende eerste ballon bij 'n storm enige tijd geleden verlo ren. Dat was dan ook aanleiding voor de heer Booy om te vragen hoe men de nieuwe ballon populair dacht te maken bijde bevol king. De burgemeester zei te hopen dat de speciale beveiliging daar voor zou zorgen. „Mis schien wel", zei de heer Booy. ..rnaar dan moet er wel voor ge zorgd worden dat deze beveiling goed zichtbaar is met het blote oog". Het gemeentebestuur heeft het voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten teruggenomen. Toen was echter al wel duide lijk geworden dat de raad wei nig voor deze plannen voelde. De heer Jonker diende zelfs een motie in om tol een meer gedif ferentieerd voorstel te komen. Onder druk van de meeste frac ties liet men het echter niet ko men tot stemming over de mo tie en besloot men in de toe komst met een andere opzet te komen. Naar aanleiding van de verkoop van grond in Snijdelwiik West II vroeg de heer Van Eek zich af hoe het kan dat Gouda zo veel goedkoper kan bouwen. Burgemeester Van Dedem wist niet precies hoe dat zat, maar vond dat Boskoop niet mocht klagen over het arsenaal goed kope woningen. De raad verleende gisteravond ook weer medewerking om de reparaties te laten verrichten in de christelijke kleuterschool aan de Azalealaan, Deze school is al enkele malen getroffen door ac tiviteiten van vandalen. Wij kunnen daar niets aan doen, zei baron Van Dedem, ik hoop dat de omwonenden de politie waar schuwen als er weer vernielin gen worden aangericht. Subsidie voor bij scholings project in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De gemengde commissie voor het onderwijs ad- visert B. en W. het bijscholings- project kunstzinnige vorming I voor het personeel van het basis- j onderwijs te subsidiëren door een bedrag van f 230 per p. be schikbaar te stellen. Op de agenda stond 'ook een ge- dachtenwisseling over de al of niet toetreding tot de .St^eekmu- ziekschool ..Rijnakkoord". Hoe wel bij de instelling van dc commissie enkele maanden ge leden werd besloten dat de ver- gaderingen openbaar zouden j zijn achtte men het beter om i voor de discussie hierover in besloten vergadering te gaan. Over het schoolzwemmen werd be- sloten, in afwachting van de i bouw van het eigen instructie- I en open bad op „Haasbroek", voorlopig geen initiatieven te 1 ontwikkelen. De 4e klassen blij- ven nu nog naar Wassenaar gaan. De commissie kwam ook eenparig tot het advies om de voorgestel de. versnelde procedure tot de indiening van aanvragen ex ar- i tikel 72 der Lager-onderwijswet toe te passen. Aanschaffing van leermiddelen - zal zoveel moge- lijk geschieden via het Rijksin- koopbureau. Gesproken werd ook over de schoolvakanties bij het open baar onderwijs. Men was van mening dat deze analoog beho ren te zijn aan de vakantie-pe rioden op de Leidse scholen zoals dit ook reeds op de plaat selijke scholen voor bijzonder onderwijs wordt toegepast. OEGSTGEEST De ouders van jeugdleden van zwemvereniging „Vivax" gaan pleiten voor een spoedige realisering van een overdekt zwembad bij „Poel meer". Aanstaande vrijdag om half elf wordt daartoe een hand tekeningenlijst aan burgemeester Eysinga overhandigd. Bijna 90% van de Oegstgeestse bevolking heeft zich achter het oudercomi té gesteld. „Wij willen geen bonje", zegt me vrouw Hoekstra, lid van het ou dercomité" wij willen op ons plaatsje blijven slaan". In de sportnota van febr.-maart was een prioriteitenlijstje aangelegd waarop op de eerste plaats de reconstructie van de hockey- meenteraad om aan te tonen hoe nodig een overdekt zwem bad in Oegstgeest is". Het gaat ons er helemaal niet om dat onze leden 's winters ook dicht bij huis kunnen zwemmen. Wij willen een overdekt bad voor de hele bevolking. Neem nou die 350 schoolkinderen die volgepropt in bussen iedere week naar Katwijk gaan zwem men. Dat kost de gemeente han den vol geld. Trouwens het is nog gevaarlijk ook". Wat zou je zeggen van de bejaarden? Zwemmen 'is een sport die ook bejaarden kunnen bedrijven, dan moet je ze ook de gelegen heid geven om het te kunnen doen. BOSKOOP Dat er nog steeds muziek in het brood voor „warme bakkers" zit hebben 'een aantal van hen uit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland op een gisteren in de Floriade gehouden tentoonstelling op ondubbelzinnige wijze bewezen. Met het aanhalen van een aantal uitspraken waarbij de bakker of het brood betrokken is, zoals bijv. „het is voor de bakker" of zoete brood jes bakken" enz. enz. heeft burgemeester G. VV. baron van Dedem deze uitstekend verzorgde tentoonstelling geopend. Namens het be stuur van de Zuidhollandse Bakkerspatroonsbond werd Boskoops eerste burger een fraaie broodplank met een assortiment broodjes aangeboden. Na de opening heeft burgemeester Van Dedem met het bestuur de talrijke stands bezichtigd, waarbij hij zijn bewonde ring over het vakmanschap en de vindingrijkheid van de „warme bakker" uitsprak. tennisvelden aan de Lange Als bewijs dat het niet alleen Voort stond. Als tweede werd genoemd de .bouw van twee gymnastieklokalen. Een over dekt bad was als derde priori teit aangegeven. ASC, dat naai" andere; terreinen moet uitzien, bad in april een brief aan b. en w. gestuurd waarin de vereni ging vroeg als derde op de lijst van prioriteiten te komen. „Wij hebben toen ook een brief ge schréven naar B. en W. en de ge- Vivax" aangelegenheid dat behalve de heer Zandvliet en mevrouw Bodenhausen van het oudercomité ook mevrouw Kimman uit bet bejaardencen trum meegaat de lijst te over handigen. En dan is het voör Vivax afwachten tot de raads vergadering van 28 juni waarin de sportnota en de ingezonden stukken van ASC en „Vivax" besproken worden. LEIDSCHENDAM Vandaag, bij de aanvang van het hengel- seizoen, hebben de 2700 leden van de 's-Gravenhaagse Henge laarsvereniging, die volgend jaar 65 jaar bestaat, voor het eerst in „eigen" water kunnen vissen, in een plas in de Tedin- gerbroekpolder in Leidschen- dam. De plas, die te bereiken is via de Westvlietweg en 4 ha groot is, werd vorig jaar maart door de vereniging voof ruim 130.000-gul den gekocht van prof. mr. Blaisse, die het water hoofdza kelijk benutte als privé-jachtter- rein voor waterwild. De vereni ging had totnutoe alleen viswa ter „in pacht", de leden konden in 22 polders, o.a. in Alphen aan de Rijn, Boskoop en Zwammer- Om de pk dam. Door aansluiting bij de voor de sportvisserij in het Brielse Maas-cofnplex" kon bo vendien nog gevist worden in wateren als de Brielse Maas, het Veerse Meer. het Grevelingen- meer en het Hartelkanaal. Voor de koopsom moest de club een lening sluiten die door de ge meente Den Haag is gegaran deerd. Tegelijk met de aankoop kreeg de vereniging een aanbod Delftse Hengelaars baarheid werd een steiger van 650 meter1 gebouwd. Speciale vlonders zijn er gemaakt vit-r de invalide leden, de vlonders mogen ook door de andere le den worden gebruikt maar ze moeten worden ontruimd als er een invalide sportbroeder komt. De vereniging heeft alleen de plas gekocht, het omliggende land mag dus niet worden be- j treden. Vereniging' om samen de plas £je 's-Gravenhaagse Hengelaars- j te gaan exploiteren. De twee verenigingen hebben hiervoor een zg. „beheerseenheid" ge vormd waarin ieder, de Delftse vereniging heeft ongeveer het zelfde aantal, ongeveer 3.000, le den, voor vijftig procent deel neemt. toegankelijk te ma- looppa: .Vereniging beheerseenheid den gemaakt en voor de bevis- EXAMENS Smits. Wlm Zon nys de Bruyn, Fengler. lx... v Koops, Carla lx ALPHEN Mr. Maarten Vrolijk, Commissaris van de Koningin, zal maandagmorgen de nieuwe brandweerkazerne van Alphen openen. De brandweer was tot nu toe gehuisvest in een loods aan de Havenstraat. Het nieuwe compiex kostte 850.000,-. Op zaterdag 21 juni wordt voor de bevolking een open dag gehou den. Van tien tot vijf kan men terecht. Dit w°rd gisteren medegedeeld door de heer Korver, de com mandant van de brandweer. De heer Korver is de laatste bur-- gercommandant van het korps. De gemeenteraad besloot on langs tot het aanstellen van een beroi-pscommandant en enkele andere full-time bandweerlie- den. Dit besluit hield verband met de aankondiging van de heer Korver dat hij binnenkort afscheid neemt. Mocht men overgaan tot het aanstellen van rog meer beroepskrachten dan is het nieuwe complex daar vol ledig op berekend gezien de slaapzalen en de recreatiezaal die op de tweede verdieping kun nen worden ingericht. Voorlopig echter kan men het zonder veel bezwaar op vrijwilligers hou den. De animo is zo groot dat men zelfs een wachtlijst heeft moeten aanleggen met aspi rant-brandweerlieden. De kazerne is trouwens ook op andere punten berekend op groei. De outillage is echter nu al zodanig dat men calamiteiten van grote omvang de baas kan. Er Is onder meer een grote op stelruimte voor het brandblus- materiaal met negen uitritten. Speciaal voor de bestrijding van oliebranden heeft men sinds kort de beschikking over een oliespuit met een lagedruk-, een hogedruk-, en een schuimtank. j vereniging zal waarschijnlijk volgend jaar tot uitwisseling j van vergunningen overgaan met de Delftse en Rotterdamse ver enigingen waardoor een enorme uitbreiding van het visareaal zal worden bereikt. De tiendui zend leden die de verenigingen samen hebben zullen dan over bijne ideale vismogelijkheden kunnen beschikken. Secretaris Willemsen zegt dat er - nog - geen ledenstop is, de contributie bedraagt 20 gulden per jaar met een inschrijfgeld van 5 gulden; 'n briefkaartje naar de Rijs- wijkse Huis te Landelaan 442 is voldoende om alle inlichtingen over het lidmaatschap te krij gen. Zaterdagmorgen om 9 uur zal de Haagse wethouder van Jeugd, Sport en Recreatie, de heer P. Vink, de plan in de Tedinger- broekpolder officieel openen. En daarna maar vissen op karper en snoek, op ruisvoorn en baars! Volksdans groep in de Veen ROELOFARENDSVEEN De Volksdansgroep geeft van avond om half acli't in de gymzaal van de huishoud school „De Koper Wiek" een slolvoorstelling. De avond staat onder leiding van de twee leidsters, de da mes Berk en Zijlstra. Zij hebben deze winter ook de wekelijkse oefefiavonden ge leid, waarop een flink ge deelte van de 100 léden en thousiast oefende. Een te leurstelling voor de groep is wel dat met ingang van het nieuwe seizoen zowel me vrouw Berk als mevrouw Zijlstra niet meer beschik baar is. Het bestuur dat gevormd is uit ouders van de kinderleden zoekt momenteel naar een bevoegde leider of leidster. Voor inlichtingen kan men terecht bij de Stich ting Jeugd Alkemade, Bego niastraat 2, Roelofarends- CAMERA: „Isabella" IS jr. Do., vr ma. dl., 2.30 uur en elke avond ort 7.00 en 9.15 uur. Matinee „De verde re perikelen Nachtvoorstelling 1.45, 7.00 en 9.1! STUDIO: „I.even Is liefhebben" 1. Dag. 2.30 7.00 on 9.15 uur. Zo. 2.3Ö •1.15. 7.00 en 9.15 uur. [.UXOR „Klute" 18 jr. Dag. 2.30, 7.0* 4.45 7.00 en 9.15 i Exposities NEDERLANDS LEGERMUSEUM (3-1241) tot 31/5, „Landsknechten". GALERIE 't HOEKJE BIJ DE POMP, RIJKSMUSEUM v. VOLKENKUNDE, Varat 20/5 „Zeilen in de Zuidzee" beeld van de ontwikkeling van dd Bezoekuren ziekenhuizen Bezoektijden Kliniek Verloskunde oi, Gynaecologievoor patiënten van afr deling Gynaecologie en voor zwan dagelijks eerste 1.15 tot 2 en 7 t. a derde klas 1.15 t it.-Elisabeth zlekenlii 3de klas alle van 18.45-19.30 van 11.30-12 v 19.30 uur: ls vanaf half tv' 3de klas: var 2de klas: alle dagen 14-15 en van 18.45- klas: Alle dageri inlf. KraamatdeUng: 15-16 en van 18.45- van 11.30-12 (alleen 16 en van IS. 45-19.30. van '15-15.30: dl. eri uur. Kinderen vanaf gen van 15-16 dl. en iniek: 3e klas 13.30-14.30 en 18- ir, 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 lste klas 11-12. 13.30-15.30 en van 14.00-15.00 van 3de klas: van 14.00- -an IS.00-19.30 uur; kraamafdellng van 14.00-15.00 uur, van 19.00-19.30 uur alléén vnor echt genoten: kinderafdeling: van 14.00- 15.00 uur. van 18.00-18:30 uur, dins dag en donderdag alléén voor va ders. Kinderen beneden 16 jaar geen 1S.n0-19.00 i 15.00 t 8; zaalpntiënlen t 3. dinsdag van 1 1 tot half 3, don- (ADVERTENTIE] I© I ciEhai,,, f; KANTOORINRICHTING BRANDKASTEN KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS R 0 MAGAZIJNKASTEN Q KANTINEMEUBELEN TOONZALEN Geopend van 9-17 uur i^35 Leider jpMI M OEGSTGEEST Van 5 tot en met 9 juni zal er in de raadszaal van het gementehuis te Oegstgeest de onderwijstentoonstelling 1972 te zien zijn. Het thema van de expositie is ontwikkelingshulp in het al gemeen en aan Ghana in het bijzonder. Dr. G. D. van Wengen, medewerker van het museum voor volkenkun de te Leiden en var: verschillende onderwijs-televisie-programma's, zal de leerlingen van alle zesde klassen van basis-scholen ontvan gen, hun het een en ader over Ghana vertellen en laten zien (o- dermeer met ee videorecorder) en zo mogelijk een discussie aan gaan. Ter voorbereiding van het tentoonstellingsbezoek vertoont dr. Van Wengen aanstaande vrijdag in de aula van het Rijnlands Lyceum enige films over Ghana, aanvang 15.30 uur. De ouderes van de leerlingen krijgen de gelegenheid de tentoonstel ling te bezichtigen op 9 juni van 20 tot 22 uur. Ook dan zal dr. Van Wengen aanwezig zijn om een toelichting te geven. in BRUIN-WIT LACOUÉ Ledikant 140x200/180x200 nachtkastje opzetnachtkastje en spiegel ombouw en verlichting 8-dlg. ladekast herenkommode hoekkast m/z deur secretaire toiletkast met spiegel en verlichting Geheel naar eigen wens samen te stellen - Interessante prijs. - Reservering mogelijk. afd. Slaapkamers en Kinder serie Hannes: Zijlsingol 39 - Tel. 201?6 Afd. meubelen en woning- inrichting: Herensingel 9 - Tel. 32S^8 •XOFARENDSVEEN ÏURG. 31 i.' Ore 65-139. Te, B I 6.50—10.81 helm: Ed Bot HAZERSWOUDE De restauratie van de Rietveldsemolen is geheel gereed gekomen. Burge meester Ten Heuvelhof stelt de molen 10 juni officieel in gebruik. De nieuwe huurders zijn de heer en mevrouw Hendriks uit Rotterdam, die na afloop van het officiële gedeelte een kleine re ceptie houden in café-restaurant Klein Giethoorn". suliicij 369-490, DL/ Tulpen 80-4170. IX Vissen 1852OTIolieren |:w- - l'oo'. "zinlii's* 890—950, "linzen G. J. 2S .12," KeevC'r 2530. J L.i ÈitisIu's Baïierlnusl165—200, ftdon Yellow 175-190. While Swan *70- 185, Alstroemerla 5075.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4