DE RIP GAAT FEEST VIEREN MET ZIJN ZILVEREN PAROCHIEHERDER E. DIEPEN Nieuwe manege Weinig kansen Voorschotense woninsbouwver Boskoop pronkt dag op Floriade „Af en toe een relletje, of het nu een wielrenner is of een pastoor" Y er k eerscontact bepleit aanleg van randweg in W assenaar-Noord Examens OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 MEI Rijpwetering Als u dit leest zit pastoor E. N. Die pen elders al weer een paar dagen veilig wegge borgen. Hij komt deze week z'n Rippers niet on der de ogen, want hij wil ze „de ruimte" geven. „De Rip houdt af en toe wel van een relletje", zei hij tegen mij; „of het nu om een wielrenner of een pas toor gaat. Een dorp leeft nu eenmaal op een heel an der pitje dan een stad". De ruim 1500 zielen van de Maria Geboorte-parochie krijgen komende zondag een verzetje. Hun pastoor is dan 25 jaar priester en dat gaat prettig gevierd worden. De eigenlijke wij dingsdag was 31 mei (1947), maar midden in de week kom je niet zo los en in een agrarische gemeen schap is er dan wel wat an ders te doen. Zondag dus de vlaggen uit en de bloemetjes buiten en binnen ge zet. „Nou ja, dat cadeau weet 'k al, maar ik ben er verschrik kelijk blij mee: een reis naar Israël". In september is dat en pastoor Diepen blijft dan een kleine maand weg: hij ziet daar erg naar uit, want het was een levenswens van hem, te treden in de voetstappen van zijn Ver losser Vóór die tijd gaat de herder van de Rip trouwens al even de hort op, in juli; natuur lijk naar Frankrijk waar dan de Tour de Franc» is losgebroken. Die sfeer moet en zal hij op snuiven, die heeft hij in zijn vier Ripse jaren leren waarderen met Joop Zoetemelk als middel punt. Toen pastoor Diepen eind vorige week nog thuis was, had hij nog weinig tijd om aan zijn jubi leum te denken. Ik heb er in de spreekkamer gewacht onder het regenachtig gekwaak van de kikkers in de wetering en het fluiten van twee merels die el- kaar wat te vertellen hadden. soms verscheen cr iemand in de volumineuze rust. De huis houdster vertrouwde me in zacht Brabants (omtrent St. An- thon.s) toe, dat „het hier een gekkenhuis is" en ..een zoete in val". De pastorie lijkt voor een buitenstaander een oase van rust, maar in alle schijn-kalmte gonst het van gedempte bedrij vigheid die het de pastoor nage noeg onmogelijk maakt er even voor een praatje bij te gaan zit ten. Ook de aankomend jubila ris wipte een enkele maal bin nen: „hebt u nog even speling? Daar komt weer een andere zaak aan". Zijn huishoudster zette de zoete inval in een juist daglicht en serveerde koffie met suiker uit een royale hand. Omdat vroeger pastoors (en zeker geen dekens) hun gelovigen nooit in wit overhemd en rode van arabesken voorziene das te gemoet traden konden ze ook nimmer lijken op wat de heer Diepen scheen te zijn: een bezi ge magazttjnchef die de voorra den controleert. „We zijn met de financiële reorganisatie aan de gang, ziet u een hete romp slomp. Maar dat heb je met elke verandering'Aan de deur wordt vrijwel constant gebeld. De bewoners hebben in deze omstandigheden allang berust: „Gelukkig maar", vindt pastoor Diepen, „de pastorie is geen burcht meer, zoals vaak vroe ger het geval was; je loopt er gemakkelijker binnen. Tenmin ste bij mij wel". Vier jaar geleden kwam de heer Diepen naar Rijpwetering als pastoor. Hij had in Schiedam gewerkt, in de buurt van de droogdokken en Wilton; voor 98 procent arbeiders, met een „duur randje" langs de Maas boulevard. Twee jaar later werd hij deken van Alkemade. „De Rippers noemen me pastoor en „de anderen" zeggen deken. Als deken kreeg ik de opdracht, te coördineren en te stimuleren in Alkemade met z'n zeven (ik zeg weieens zeven en een half, want Woubrugge is er zelfstandig bij gekomen uit de schoot van Hoogmade) parochies. In de toekomst zal een dekenaat meer gaan betekenen dan het ooit ge daan heeft. De parochies zullen meer op zichzelf komen te staan, sterker worden en dat vereist een verbreed samenwer- kingspatroon onderling. Het zal moeizaam gaan, vele zijn er nu nog niet rijp voor". De vier jaar in Rijpwetering zijn pasreor Diepen uitstekend be vallen. Hij is als zilveren jubila ris van net 50 jaar nog volop in de running. Voor een priester in de huidige tijd zit hij in een ge vaarlijke leeftijd, gevoelig voor crisismomenten. Zijn colle ga's dlie de zes kruisjes gepas seerd zijn hebben er het groot ste deel opzitten, maar mensen ais zielzolger Diepen weten dat er nog een hele periode voor de Pastoor Ed m boeg staat die lang niet gemak kelijk en rustgevend zal zijn. Dekenpastoor Diepen ziet het zwaartepunt van zijn priesterlij ke zorg en hij wéét, dat hij daarbij niet alleen hoeft te Ook staan vóór zich: „Het pro bleem is niet zozeer het behoud van de gelovigen, maar het werven van de jonge mensen. Dat is overal zo. Het is hier geen „los zand", zoals in flats. We hebben een fijne echte ge meenschap, er is interesse voor elkaar in de sport, in de vereni gingen en organisaties. Geen mens zal bij ons in deze paro chie in de kou hoeven staan, er is geen enkele uitzondering. Maar de zorg voor de jeugd ne men we erg nauw. We hopen, dat het aanslaat; ook binnen de liturgie van de Kerk waarvan de jongeren een ruim deel toe gemeten kunnen krijgen". Rijpweterijg geldt een be ginsel zonder meer: we hebben vertrouwen in onze jeugd. Pas toor Diepen weet, dat een nega tieve benadering een boel ont reddering brengt waar niemand wat aan heeft. „Als ze willen en oat lukt best krijgt de Het werven van de jeugd is ons grootste probleem jeugd hier volop kansen. En in groten getale willen ze ook. De Kerk hangt er onherroepelijk vanaf. Ik ben optimistisch. Ze zijn hier niet zo gauw onderste boven van problematieken. Onze mensen denken nuchter. Ik ge loof wel, dat ik een weg zie, Met wat soepelheid en geduld. ,,Wai een mooi land is het hier anders, hè?" Pastoor Diepen'! ogen dwalen over het polder landschap; „een fijnere omge ving kun je je nauwelijks voor stellen. Een pastoor van Rijp wetering is eigenlijk wel be voorrecht, vind i'k". Dan duikt hij weer «in z'n paper? en ontdekt een boekhoudkc Vroeger oei, wat is weer vroeger stond in miijn kindermissaaltje: „de priester ontdekt de kelk". Ik heb dat nooit begrepen, want hij wist toch, dat-ie er stond, dacht ik dan. Tegenwoordig weet ik be ter en de priester „ontdekt" ook geen kelk meer. Het accent van de kerkelijke bedrijfsleiding is verlegd, maar pastoor Diepen blijft de ene weg uitstippelen. „Dat zal ik altijd blijven doen. Daarom ben ik priester gewor den, want het doel ligt vast". Ton Pieters. WASSENAAR De commissie Verkeerscontact van de vereniging Vrienden van Wassenaar heeft bij B. en W. aangedrongen op 'n spoe dige realisering van de Noordelijke Randweg. Dit deed de commissie, die uit werkgroepen en buurtvereniging bestaat, in een gesprek met het college, de commissaris van politie en de directeur van gemeen tewerken. Verkeerscontact deed in dit gesprek de suggestie om eens te onder zoeken wat de bestemming en de herkomst van het verkeer is dat van deze Randweg gebruik gaat maken. De commissie wil zoveel mogelijk verkeer uit de Wassenaarse woonwijken weren. Dit stre ven wordt extra bemoeilijkt doordat de Duinweg en de Leidse Baan op korte termijn niet verwezenlijkt worden. Daarom wil de commissie tot zo lang een betere controle op het ge drag van de weggebruikers laten uitoefenen en een vergroting van de verkeerslichtopparatuur bewerkstelligen. NOORDWIJK De maneges schieten op het ogenblik in deze streek uit de grond. Kortgeleden nog werd in Noordwijkerhout de manege Bakker geopend en ook in Lisse vlak bij de Keukenhof is een prach tige manege verschenen opgezet door de pony-verenigiing de Poele- way (kort geleden gefuseerd met de Lissese ruitervereniging St. Hubertus). In Noordwijk (zie de foto) wordt momenteel ook hard gewerkt aan een paardenonderkomen. Dat gebeurt nabij het bejaar dentehuis Hoogwaak en het terrein van de Noordwijkse Golfclub. Het bouwsel is bestemd voor manege Meeuwenoord, dat nood gedwongen haar plaats heeft moeten afstaan achter het Palace-hotel in verband met een daar door de gemeente uit te voeren sanerings plan. HBS-A - man Lelden. P. van Barneveld Voorschoten. P.. J. van Barneveld. Oegstgeest, R. J. van Beek Leiden. I. M. A. Boerman Leiderdorp. E. A. Delfos Heemstede, A. van der Laan Lelden. J. M. I. M. Thü R. Zwart Lelden, M. van de Bos Lelden, R. L. Braamskamp Lei derdorp D. J. A. Pieren Lelden. R. I. L. Leeflang Lelden, E. strlgt Leiden. A. Nobel Leiden, D, A. Paes Lelden. H. P. Poots Lelden. M. A. M. Rlebeek Heemstede. J. Rijnsburger Leiderdorp. J.^ C. S. h. ii'K i line i Leiderdorp. R. Stegehuls Lel- ALPHEN Vandaag viert pastoor J. P. Seijsener (pa rochie H. Geest te Ridder- veld) zijn vijfentwintig jarig priesterjubileum. Dat ge beurt in alle stilte. De eigen lijke viering vindt plaats op I oktober in het dan pas ge opende Interkerkelijk ont moetingscentrum ..De Bron". De jubilaris is vijf jaar geleden naar zijn ge boorteplaats teruggekeerd als bouwpastoor en initiatief nemer van „De Bron". Hij is door mgr. Huibers (Rot terdam en Haarlem waren nog één bisdom) gewijd in Waddinxveen, Achtereenvol gens was hij kapelaan in Amstelveen, Rijswijk. Was senaar en aan de Herensin gel te Leiden. Pastoor Seijse ner acht de dialoog tussen leiding en leden binnen de kerk van groot belang. ..ik ben dan ook erg gelukkig met de grote inbreng van de leken in mijn parochie. Die sluit overigens de eigen ver antwoordelijkheden van de priester helemaal niet uit. De eis voor een goede dia loog is juist dat je je als priester waar maakt." Dat hij ook de samenwerking met andere kerkgenootschap pen belangrijk acht. heeft de jubilaris wel bewezen door zijn werkzaamheden bij de totstandkoming van het in terkerkelijk ontmoetingscen trum. Prov. jeugd kampioenschap zwemmen in Leiderdorp LEIDERDORP De provinciale jeugdkampioenschappen water polo worden op zaterdag 10 juni gehouden in het zwembad De Does in Leiderdorp. Deelnemende teams zijn de krin gen van Den Haag, Rotterdam en het organiserende Gouwe Rijnstreek. Gestart wordt om half vijf; de laatste wedstrijden vinden plaats om vijf voor ze ven 's avonds. De prijsuitrei king staat gepland om half acht. acht. Avondvierdaagse in Katwijk/Zee KATWIJK Vanaf 6 juni wordt er in Katwijk een avondvier-1 daagse georganiseerd. In Sport- j hal Cleyn Duin wordt er gestart om 18.30 uur. De afstanden die gelopen worden zijn 10 of 15 ki lometer. Voor wandelaars die j vier avonden meelopen zijn er fraaie medailles. Groepen be staande uit 12 of meer personen ontvangen een speciale groeps- prijs. VOORSCHOTEN De Algemene Woningbouwvereniging Voor schoten raadpleegde- gisteravond de leden over het plan van het gemeentebestuur om premlewo ningen in bezit van de woning bouwvereniging te stellen. In de wijk Noord-Hofland worden 42 premiewoningen gebouwd, die een huurprijs van rond 450 per maand moeten opbrengen. Het gemeentebestuur wil deze wo ningen overdragen aan een wo ningbouwvereniging en na enke le beraadslagingen meende het bestuur va de woningbouwver eniging de leden de vraag voor te leggen of het inderdaad ligt op de weg van een woningbouw vereniging om deze woningen te bouwen. De secretaris van de woningbouw vereniging wees op de moeilijk heid dat de woningbouwvereni ging eerst ingeschakeld werd door dt gemeente op het mo ment dat het plan rond was. In middels heeft het woningbouw- bestuur kinnen bereiken dat de indeling van de woningen a- ders wordt, waardoor dee fl e ders wordt, waardoor de leef ruimte vergroot wordt. Het bestuur kreeg volmacht de besprekingen met de gemeente voort te zetten en aan te drin gen zodat de gemeente ook be reid is ejkwzte edefded inli reid is de in dezelfde wijk te bouwen woningwetwoningen, die een huurprijs van rond 275 per maand gaan doen, over te dra gen aan de woningbouwvereni ging. Bij het beschikbaar krij gen van woningen in de prijs klasse van 275 en woningen in de prijsklasse van 450 per maand bestaat de mogelijkheid dat de woningbouwvereniging iets kan gaan doen aan het so ciale aspect van de oplossing van de woningnood. Uit de vergadering kwam het ver zoek het gemeentebestuur te vragen om in een vroeger sta dium de woningbouwvereniging in te schakelen. Bij dit voorstel is het: „De koek gebakken thuis krijgen, gèen beslissing over smaak en smikkelen of stik ken". Bij de leden kwam als algemene indruk naar voren dat de ge meente de woningbouwvereni gingen niet competent schijnt te vinden om zelf te bouwen. MARKTEN KATWIJK A/D RIJN 30 mei groenten Waspeen p. kist: A I 4 10—5.70. A II 2.40—6.10. B I 7.70—12.40. B II 2.10—6.90. C I 4.10—7.30. C II 3.40— 5.10. Aanvoer waspeen 78.000 kg. Peterselie 50—54, Bosuien 8. Splna- .o 25—36. Princcssenbo- ol 6 I 1.50, 8 I 12 I 95. prei I 62—98. II 16—77. bns- kroten 44, sla 8-13, spitskool 39—15, 25—28. rode 24—26. crowly 27—30. Dusty 25—30. Arthur 22—26. G. J. 28—32. Keever 26—30. La Revé 25— 28. Esperrance 26—30. Freesla's Ballerina 160-180. Golden Yellov 175—190. White Swan 165—185. dlv. - sen: Anthurlum 100—120. Gerbera CO40. Orchledeeën 80-120. Lelies 65—125. Trosanjcrs 200—275. Chr Korenbloemer -575. Zinla's 800—950. Rozen: cara 65—80. Zorlna 22-28. unieke dag voor Boskoop Behalve de reeds eerder vermelde evenementen is er n.l. nog wel het een en ander bijgekomen. De expediteur Gerrit Schouten is bereid gevonden met leden van zijn personeel, de burgemeester en zijn echtgenote, de nestor van de gemeenteraad Wim Tol en echtgenote, de voorzitster van de V.V.V. mevrouw E. van Vliet-van Tol en echt genoot met zijn beroemde antieke auto's naar de Floriade te ver voeren. De burgemeester en zijn vrouw worden door Schouten zelf in een prachtige Rolls Royce gereden terwijl er nog twee andere an tieke wagens beschikbaar zijn voor het overige gezelschap. Half tien denkt men te vertrekken vanaf het Raadhuisplein en gezien de vakkennis van Gerrit Schouten en zijn mannen, zullen ze zeker keurig op tijd op de Floriade arriveren. De oude glimmend gepoet ste wagenr - keurig in de lak zegt Gerrit zullen deze dag op de Boskoopse ending te bezichtigen zijn. Dan is daar Jaap Hage, de plublic relationsman voor Boskoop op de Floriade, die gekleed als echte ouwe Boskooper compleet met stik- kezak en kruikie thee- geen Bols gewapend met het „Koperen bord aan 'n touwtje" van onze lariste dorpsomroeper Cent Ver woerd een persbericht zal uitgeven geheel gedrukt in oude stijl door de Boskoopse Handelsdrukkerij. De Veronica disc-jockey Lex Herding in gewoon Boskoops Lou den Hengst genaamd zal in de „luisterkuil" nabij het reuzenrad nie' ver van de Boskoopse inzending van 15 uur tot en met 17 uur een Pop-gebeuren verzorgen. Daar bovenuit a s dat mogelijk is kan men genieten van het Ro zen-carillon waarvan ieder klokje een rozennaam draagt. De Boskoopse V.V.V. richt een stand in en heeft daarvoor een echte container ter beschikking. Boskoopser kan het al niet. Concordia geeft afwisselend met „Die Gouwe Sanghers" een concert en Je versierde kar van de Alphense Ruiters zal zeker ook de aandacht trekken. Twee vliegtuigen laten hoog in de lucht een Boskoopse groet uitwaaieren boven het inmense tentoonstellingsterrein. West Nederland zet bussen in op de Boskoopse dag. r ROELOFARENDSVEEN. De postduivenver. „De kop" korfde 132 duiven voor de vlucht welke dag vanuit Corbeil werd gehouden. Afstand km. Lossing te 7.30 uur een zuidwestenwind buien en windkracht 9. slag: 1. Gebr. Loos uur; 2. J. Stam; 3. J. Po 4. Th. Ludlage en 5. J. Wereld. LEIDEN De Leidse tonrechter heeft een 52-ja aannemer uit Hazerswo veroordeeld tot e« van 500,- subs. 50 daj De aannemer had zich sc dig gemaakt aan het rij met een auto waarvar kokers en balken op plaatsen volkomen dooi roest waren. GEzien het vaar dat deze auto had nen veroorzaken eiste de ficier een boete van li subs 10 dagen en slagneming van het voert! LEIDEN De LEidse tonrechter heeft een 42-jai Leidenaar veroordeeld vier weken gevangenissl en twee boetes van re tievelijk 50,- en 75,- Leidenaar had zich verse! dene malen schuldig maakt aan het rijden zon rijbewijs en zonder ring. dit kwam aan het li toen de verdachte een lie aanrijding maakte. De cier eiste een straf van t weken met een proeftijd twee jaar en twee geldboe van respectievelijk 10 en 150,-. De rechter laagde de boetes, aangei de financiële positie y— veTdachte zeer slecht is LEIDEN Op 12 houdt de Leidsche Kui kring .Voor allen" een mene ledenvergadering zaal van de Bevrijdingske eind Montgomery str: (Zuid-West), aanvang 20 u Op de vergadering zullen der meer het program voor het volgend seizoen samenwerking met de Le« Volksuniversiteit K en sproken worden. LEIDEN Op 21 houdt de Agnes scholen ineenschap een sportdag. LEIDEN Op 4 juni or niseert de Kynologenveri ging „Rijnland" een hond rally in het landgoed Di rell te Wassenaar. Start finish zijn bij het café-r taurant „De schaapskoA aanvang half twaalf. Op juni wordt op het schoolp! van de Barbarascholen het Levendaal een oefenavt met honden gehouden, on leiding van de heer Tj. T rooy, aanvang half acht. WARMOND De beja densoos heeft dinsdag 13 j: zijn jaarlijkse uitgangsd 's Morgens wordt er vertn ken om 8.30 uur vanaf Gemeentehaven. Deelnemi kunnen zich melden mevr. Duynhoven I straat 70, mevr. v. d. Herenweg 20 en mevr. lemsen, Kaarsenmakersdarc SASSENHEIM „Cresc; do" geeft op dinsdag 6 ji een concert in het ger kerkgebouw aan de Julia: laan. Tijdens dit concert een blokfluitgroep optred onder leiding van de heer van Ossenbruggen. Aanva 20.00 uur. LISSE De Haarlemse ganist Johan Timmerm speelt op zaterdag 10 ji voor de orgelkring Bolli streek. Op 10 juli is de on nist René Saorin uit Nice de St. Agathakerk te hoi in plaats van Jean Lang!; die zijn toernee door Nedi land moest afzeggen, concerten beginnen om 20 LISSE De duivenspo ver. de „Luchtklievei hield een wedvlucht var Corbeil, afstand 433 deelname 267 duiven; gek 07.30 uur met krachtige wind. Aankomst eerste pri duif 11.53 uur met sndhi van 1641 m. per minui Laatste prijsduif kwam 12.33 uur. Uitslag luidt dus: A. de Brost 1; P. V merdam 2, 8; Jan van D 3, 4; H. v. Garven 5. 6. 7, LISSE Door de „O Blauwband" werd een v vlucht gehouden vanaf Ca beil 438 km. afstand, met 1? duiven. Gelost werd uur. aankomst 1ste prijsdu 11.48 uur met 1669 meter pc minuut. Laatste om 12.48 met 1348 meter per mini Uitslag was als volgt: Does wijk 1, 4; K. Does wijk? J. Langeveld 3, S. Koster VOORSCHOTEN Voorschoten wordt donderd het verkeersexamen afgele door de leerlingen i viifde klassen van de bas scholen. De politie verzo< de bewoners van de wijk Adegeest en Nassau de k' deren niet te storen tijdes het rijden van de route deze wijken. Ook wordt ver zocht de tijdelijke verkeers borden goed in het houden. Het verkeersexamei duurt van 9 tot 16 ui slecht weer zal het exame gehouden worden op vrijdo?

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6