UVS op de derde plaats voor beloftevol LFC Christelijk lyceum in paviljoens Rijnstroom Lugd iiniim opent pas op 24 juni Uw mening Alphen aan leiding in uitwisseling Leidse bioscopen LEIDCE COURANT WOENSDAG 31 MEI 197) LEIDEN De officiële opening van het nieuwe complex van Lugdu- num (Kikkerpolder 2) is veertien dagen uitgesteld en zal nu plaats vinden op 24 juni a.s. Een omvangrijke ploeg met vele bestuursle den is dezer dagen avond aan avond urenlang op het complex in touw om het nieuwe onderkomen zo spoedig mogelijk gereed te heb ben. Vergaderen is derhalve niet mogelijk. In het weekend zal be slist worden welk programma rond de opening van het sportcom plex geweven zal worden. De kans dat de ingebruikname gepaard gaat met een openingswedstrijd is vrij gering omdat vele voetbal lers rond die tijd op vakantie zijn. Onder meer de profvoetballers, op wie het bestuur van Lugdunum het oog gericht heeft. De kans is derhalve groot dat eerst medio augustus een openingswedstrijd ge speeld gaat worden en wel tegen het sterke reserveteam van Ajax met spelers als Schilcher, Rep, Arnold Mühren, doelman Sies We ver en Kleton. Met name de heer G. Noorlander van aannemersbe drijf gebrs. Noorlander uit Leiderdorp (een groot supporter Ajax) heeft toegezegd al het mogelijke te doen om Ajax' „schaduwteam" naar Leiden te halen. Trainer De Busser heeft voorts als gegadig den voor zijn oefencampagne voor de nieuwe competitie op het pro gramma staan DCG, Elinkwljk en Kennemers. Zeker is dat Lugdu num ook dit jaar weer mee doet aan het Twentse Rostoernooi op 27 augustus en aan het toernooi van SDW een week eerder. LEIDEN UVS-op-het-krulspunt van een aantal wegen (na het vertrek van enkele gerenom meerde spelers en de versnelde doorstroming van de jeugd is het nog onzeker op welk niveau en op welke manier UVS zich zal ontwikkelen) heeft achter het duo Zwart Wit '28 en Quick Boys, die volgende dinsdag avond de finale spelen, de derde prijs veroverd in het Zilveren Molentoernooi. Het versloeg daarvoor organisator LFC met 2-0 in een vrij aantrekkelijk duel. Ofschoon sommige spelers ook gisteravond te kennen gaven al afscheid van het seizoen 71/72 te hebben genomen (zo viel aan LFC-zijde met name Piet Gubler tegen na in de competi tie zeker niet onverdienstelijk te hebben gedraaid) was het ook UVS daarentegen speelde, vooral ditmaal interessant te zien hoe de via zijn vleugels, veel sneller, jeugd vecht voor zijn kans in de Het durfde ook wat meer. Zo le- gaan beleven aan een jongen als Dick v.d. Boogaard, die bij vlagen heel wat beter voor de dag kwam dan vorige week te gen ASC. Het experiment LFC had ditmaal Peter van Laarho ven o.m. uit de ploeg gelaten, waardoor de taak van voorbe reider duidelijk in handen was van Wim v.d. Linden. Dit belof tevolle LFC kwam er echter aanvallend niet zo uit". Welis waar tikte de in de slotfase op portunistisch mee naar voren trekkende rechtervleugelverde diger van LFC, Henk v. d. Berg, de bal na knap, maar wat al te omslachtig voorbereidend werk van Gubler op de paal waarop Gerard Desar zelfs nog eenmaal op de doellijn moest redden voor het overige waren de kan sen nihil. top. LFC lijkt een betrouwbaar centraal verdedigingsduel te voorschijn „getoverd" te heb ben met jongens als René Hols- wilder en Teun Hoek en UVS kan stellig nog veel plezier verde Bart Lardé, vrijwel op de doellijn staande, een verbluf fend mooie voorzet af, waarop twee doelpunten van UVS wer den, om in basketbaltermen te spreken, beide in de rebound gescoord. v.d. Boogaard de bal, ineens op Na 20 minuten spelen nam Adri de slof nemend, reageerde door Lagendijk, gesteund door de onbesuisd naast te knallen. De wind, een van zijn vermaarde vrije trappen, waarop doelman Sjaak Bouwmeester het ant woord gedeeltelijk schuldig moest blijven. Weliswaar stomp te hij de bal nog weg, maar precies voor de voeten van De- sar, die vervolgens simpel LFC-vetdediger. scoorde. De tweede treffer depo neerde Bloemheuvel (met be hulp van de hand!) kort voor tijd achter Bouwmeester, nadat Teun Hoek aan de andere kant Wijnand Sloos nog tot een moei zame redding had gedwongen. Antwoord aan PAK'er Vondeling Vlet belangstelling nam onderge tekende kennis van het verkorte ingezonden stuk van de heer Vondeling in de editie van 30 mei jl. Dok schrijver dezes heeft alle be grip voor de moeilijke positie, waarin Leiden zich op dit mo ment bevindt. Inderdaad heeft hij tijdens de P.A.K.-vergade- ring van 26 mei jl. een onder deel van de motie van de heer Vondeling kwetsend genoemd voor degenen, die voortdurend zoeken naar een oplossing voor de bestuurlijke impasse, waarin Leiden zo langzamerhand ver zeild dreigt te geraken. Ieder gemeenteraadslid staat voor de taak nu meer dan ooit de Leidse belangen met inzet van alle krachten naar beste vermo gen te dienen. Twee jaar ver doen met een verscherping van tegenstellingen kan de thans be staande achterstanden alleen nog maar doen toenemen. De verantwoordelijkheid voor de gang van zaken berust thans grotendeels bij 39 mensen, die telkens weer geplaatst worden voor het remen van vaak zeer moeilijke beslissingen. Inder daad tijdens de „achterhoe de" discussies op de PAK- vergadering is het woord „onbe schoft" gevallen. Waarom werd dc desbetreffende passage uit de motie door ondergetekende aldus gekwalificeerd? n de eerste plaats omdat een ge deelte van de Raad, dat con structief wil meedenken, is ver weten zich ten koste van de Leidse belangen achter „rechtse" coalitie in Den Haag te stellen. Zo de motie dit niet letterlijk zei, suggereerde zij dit zonder enige twijfel, fervolgens omdat de motie in de huidige omstandigheden alleen perspectieven opent voor een verdere antithese i.p.v. 'n synthe se, waarbij de schuld dan wordt gelegd bij een aantal raadsle den aan wier goede bedoelingen naar de mening van ondergete kende geen enkele twijfel be staat. iegenen, die worden beschuldigd, willen hard meedenken over de wijze waarop de Leidse belan gen het best kunnen worden ge diend. Vermijd echter, mijnheer Vondeling, de regering tot zon debok te maken van de moei lijkheden, waarin Leiden en met Leiden de meeste andere Neder landse gemeenten op dit mo ment verkeren. Het - gaat hier om een structureel verschijnsel. Ook een door de heer Vondeling nu reeds bejubelde „linkse" re gering zal dezelfde problemen op haar weg vinden als de hui dige „rechtse" regering, waar over de heer Vondeling met zo veel misnoegen spreekt. Uitein delijk gaat het hier om de vraag of het mogelijk en ver antwoord is de individuele inko mens van de Nederlandse bur gers nog verder te belasten dan de huidige gemiddelde 50% zon der fatale gevolgen op andere ter reinen. Met deze loodzware last zal ook een „links" kabinet worden geconfronteerd. Naar de mening van de ondergeteken de zijn de voormannen uit de kringen van de heer Vondeling te verstandig om aan deze pro blematiek zonder meer voorbij te gaan als zij eenmaal de ver antwoordelijkheid van het rege ringsbeleid zouden dragen. •olledig zijn de fracties, aan wier adres de heer Vondeling verwij ten richt, bereid tot constructief overleg. Wel zou de ondergete kende de heer Vondeling willen verzoeken zich te onthouden van het toedienen van blessures, hij loopt dan voortaan ook geen ri sico's meer zelf te worden ge blesseerd. Zo houden wij het prettig en blijft er een reëel uit gangspunt voor een uitwisseling van gedachten op een zakelijke basis. Dr. J. A. M. Cornellssens lid van de gemeenteraad van Leiden De paviljoens van Rijnstroom, waarin volgend schooljaar leerlingen van het Christelijk Lyceum worden ondergebracht. ALPHEN Het Christelijk Ly ceum in Alphen is met ingang van het nieuwe schooljaar van haar huisvestingproblemen af. Per 1 augustus gaat men het Prins Bernhardpaviljoen van het kindertehuis Rijnstroom hu ren. Men kan in dit paviljoen negen lokalen inrcitehn. De ge vonden oplossing is tijdelijk. Pas de bouw van een nieuwe school zal hef Christelijk Lyceum geheel uit de zorgen halen. De scholengemeenschap wordt momenteel bezocht door 910 leerlingen, die met een tekort van vijf lokalen kampen. Volgend jaar zal deze situatie aanmerke lijk verslechteren. Er zullen dan meer dan duizend leerlingen zijn, het tekort aan lokalen zal dan veertien bedragen. De oor zaak zorgt voor ruimte-proble men op heel veel middelbare scholen en is de nieuwe opzet van het onderwijs. De leerlingen van de hoogste klassen kunnen tegenwoordig zelf een vakken pakket samenstellen waardoor het aantal groepen groter is dan het vroegere aantal klassen. Federatie vakcentrales 1 januari UTRECHT (ANP) Het ver- bondsbestuur van het Neder lands Katholiek Vakverbond zal de verbondsraad op 19 Juni voorstellen, op 1 januari 1973 te starten met de praktische reali sering vn de federatieve samen werking tussen de vakcentrales: liefst met NVV en CNV, des noods alleen met het NVV. Het verbondsbestuur heeft op ba sis van eerdere besluiten van de verbondsraad gekozen voor een „zware" federatie, dat wil zeg gen een federatie waarin de vakcentrales niet alleen geza menlijk het beleid voorbereiden, maar waarin ze ook gezamen- liik tot besluitvorming komen; zij het met garanties voor hand having van de eigen identiteit. Het NKV-bestuur meent, dat de houding van het CNV tot een duideli'ke vertraging leidt en dat a's marstempo en marsrou te afhnrek'ilke worden peste'd van het CNV, dat ongetwijfeld 7-1 «-Man to* ee" imppsse in de doo- het NKV roc'tnke'Mk pp„»v,n-»-e'jr„ jn d~-n!rdse vnk*eve«irg. Het 0---t <«e ("ptu-t van 1 ir-uari pekoren, ontlat het C"V eir-l s*"temher een studie conferentie houdt om zich nader te bezinnen op verdergaande vormen van samenwerking met MW en NKV. Uitgaansdag bejaarden Rijpwetering RIJPWETERING De bejaar den en invaliden van Rijpwete ring hebben gisteren voor de twintigste keer hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. De tocht werd gemaakt met twee bussen en enkele personenauto's. Spe ciale gasten waren emeritus pastoor Ouwendijk en de echt genote van de burgemeester, mevrouw Smolders. Hoofddoel van de rit was Ouwe hands Dierenpark in Rhenen, waar men dineerde. In Rhenen ALPHEN De tweede avond van de Laura-avondvierdaagse, was zwaar voor de 900 deelnemers, Niet alleen door de lange afstand (35 km. de langste in de vierdaagse) maar ook door de zware wind. Op de heenweg leek dit nog wel mee te vallen. De fietsers reden over de Kortsteekterweg en Treinweg richting Aarlanderveën met de harde wind pal in de rug. Pas op het keerpunt over de Hollandse Kade en de Stichtse en Bodegraafse Meije kregen de deelnemers het zwaar te verduren. Ondanks dat was er ook dit keer geen enkele uitvaller. Vanavond zal voor de derde tocht, over 25 km, het startsein eerder gegeven worden met oog op de cupfinale. Op de foto: De deelnemers bij het beklimmen van „De Hoogt" in Nieuw koop. was ook aanwezig pastoor Van Diepen, die deze week vooraf gaande aan zijn jubileum op va kantie is. Voor een ander inter mezzo zorgde tijdens het borrel uurtje later op de dag de 85-ja- rige P. Wortman, die in een zelfgemaakt lied de twintig uit stapjes nog' eens de revue liet passeren. Bij aankomst in Rijp wetering om zeven uur 's avonds bracht het tamboer- en trompetterkorps Nomero op het Dorphuisplein een serenade. Na mens de bejaarden bedankte de heer W. Weenink de organisato ren. Een van hen, comité-voor zitter Warmerdam prees de deelnemers om hun gezellige in breng. Overigens kan men in Rijpwetering van het najaar, nog eens van deze dag nagenie-' ten, de Voorhoutse filmer Veen- hof reisde gisteren mee. Wassenaarse winkeliers willen op maandag dicht WASSENAAR De meerderheid van de katholieke Wassenaarss winkeliers hebben zich uitge sproken voor een halvedagslui- ting op maandag. Al 25 jaar sluiten de winkels in Wassenaar op woensdagmiddag. Al eerder is de vraag aan de orde gekomen of het wel in het be lang van de consument is, als men deze traditie in stand houdt. Ook de neutrale onderne- Reinigingsrechten Noordwij kerhout gaan omhoog NOORDWIJKERHOUT Vanaf 1 juli a.s. worden de reinigings rechten met 5,- per emmer verhoogd. De helft ervan wordt gebruikt om de steeds stijgende kosten te dekken en de andere helft wordt gereserveerd voor de in de naaste toekomst stijgende kosten door de invoering van een ander systeem van vuilnis- orhaling en -verwerking. De ver vanging van de emmers door plastic zakken vereist een nieu we kraak-perswagen en de ver werking van het vuil door de V.A.M. zal in een ruimte in de Bollenstreek via station Piet Gijzenburg geschieden. ALPHEN In de sportuitwisse- ling Alphen Alblasserdam heeft Alphen duidelijk een voorsprong genomen van 4 punten en staat nu met 95 voor. De gemeen ten maten gisteren eikaars krachten in korfbal, dammen, schaken, badminton en biljart. Het senioren korfbalelftal van Al phen won met 62. Alblasser dam haalde twee punten binnen in de damwedstrijden: 15—5. De schaakwedstrijden eindigden in een gelijke stand: 5—5. Badmin ton werd een grote overwinning voor Alphen: 6—0. De bil jartwedstrijden werden met 42 afgesloten. In verband met de cup-finale vanavond, worden er pas morgen weer wedstrjiden in deze uitwisseling gehouden. mers vereniging heeft zich in meerderheid uitgesproken voor de halvedagsluiting op maan dag. In de kring van de christe lijke ondernemers blijkt een meerderheid voor handhaving van de woensdagmiddagsluiting te zijn. Op de vergadering van het Kath. Ondernemingsverbond werd voorts gesproken over een even tueel in te stellen koopavond. Een aantal winkeliers sprak ;ich uit voor een koopavond als alle winkeliers meedoen. Ande ren vonden dat een koopavond Kostenverhogend werkt en geen vergroting van de omzet met zich meebrengt. TER AAR Burgemeester Van der Poel heeft gisteren de offi ciële opening verricht van de nieuwe supermarkt in Ter Aar. Hij werd hierbij geassisteerd door wethouder Uyttewaal. De supermarkt is gevestigd in een gebouw van 650 vierkante me ter, dat ontworpen is door prof. Tauber. De gebroeders Aker boom beheren de winkel, die de naam „Unico" draagt. LANGERAAR Arti et Reli- gioni-voorzitter G. van Lam meren heeft gisteravond in het parochiehuis van Lange- raar de prijzen uitgereikt die de drumband en de majoret tes van Arti het afgelopen weekeinde op een concours in Alphen gewonnen heb ben. Arti won bij die gelegen heid de wisselbeker. Van Lammeren overhandigde die aan de tamboer-maitre van de drumband de heer C. van der Vlugt. Een aparte beoor deling was er in Alphen voor de majorettes. Ook daar Kwam het gezelschap uit Ter Aar goed uit de bus. Tam boer-maitre Rita van Tol nam ue prijs, een beker plus een medaille, in ontvangst. Medewerkers streekpagina's Leidse Courant ln de Leidse Cour lts kunt u zich tot hen De redaktle van de Leid» rant (01710-22244) is maandag Tel. 01722 AARLANDERVEEN. P. Vos. tlonsweg 6. Tel 01725 - 2456 ALPHEN. T. Varga, De Smeth-, straat 1. Tel. 01720- BODEGRAVEN W. van Llempt, Hollandshof 78. Tel. 01726 - 2141 BOSKOOP. mevr. Nederhnf Reyerskoop 363. Tel. 01727 - 1350 HA7.ERSWOUDE. L. Borst. BUder- dilklaan 8. Tel. 01714 - 2862 16800. HOOG MADE. W Bank. Tel. 01712 - 363. 21, Tel. 01714 33755. LEIDSCHENDAM, A Wessellng, Prins Hendrikplein 68. Tel. 01761 LEIMUÏDEN. j. V. Dam. Kerklaan 33. Tel. 01721 - 8849. LISSE. K. Steenwinkel. Heereweg 249a. Tel. 02521 - 3489.- NIEUWKOOP. Th Theunli Dornsstrant 20. Tel. 01725 - Speet. Dorps- - 8160. NOORDEN, P. Cnsanrter, Chrvsan- 1 160. Tel. 01719-3175. NOORDWTTKERHOTJT. B. SenaiKs, Westerwoudtlaan 18. Tel. OTTDE WETERING. J CozIJn, STOMPWIJK. J. Luiten. Stom] tvllWpivpf 78, Tel. 01761 - 3567. SASSENHEÏM. F Kanfeln. Ac! 6. Tel. 02522-12A58. 700P.sr«0TEN. T. Pet 01717 - 2421. »vr. Scha een. Swel- Tel. 01711 - 2241 DE ZÏLK, H. Turnhou cobsstra 17459.7T Tel. 03520- 17159. Zo. 2.31 Studio: „1 Dag. 2.31 tlnee ..Old Shatterhand" za. 2.30 zo. 2.00 en 4.15 voorstelling vr/za 11.30 u Clubhuiswerk Abbenes kan huur niet betalen ABBENES Het clubhuiswerk in Abbenes heeft van de gemeente een gebouw gekregen dat dienst Ikan doen als clubhuis. In de vergadering van de dorpsraad van gisteravond werden de pro blemen besproken die de te be talen huur zal oproepen. Het bedrag dat betaald moet wor den is 1800,-- terwijl er op de begroting slechts 350.- voor is uitgetrokken. De stichting heeft de gemeente Haarlemmermeer laten weten dat het cn-nogeiijk zal zijn de gevraagde huur te betalen. De dorpsraad wil ko men tot de oprichting van een Sportvereniging „Abbenes", daar de belangstelling voor het sportleven steeds meer toe neemt. Luxor: „Sabata tegen Rlngo". 14 Jaar Dag. 2- 4.45, 7. hex: „Big Jack" 14 Jr. Dag. 2.30. 7.0 en 9.15 uur. Zo. 2.30. 9.15 uur. Nachtv. vr/zi zepoes" 18 Jaar. Trianon„French Connection: 18 Jaar Dag. 2.30. 7.00 en f" 4.45. 7.00 en 9.15. Exposities GALERIE HEUFF: (01751-2185) 20/5, tentoonstelling van Jlts Bakker met aquarellen en bronsplastle 31/5. „Landsknechten" i Lisa Eriksson i Vanaf 20/5 ..Zeilen In de Zuidzee'. beeld van de ontwikkeling boomstamkano naar de Katamarenj Bezoekuren ziekenhuizen bezoektijden Kliniek Verlosku Gynaecologie: voor patiënten deling Gynaecologie en vooi geren: van 10.00-12.30 en va 20.00 uur. Voor kraamvrouwt 10.00-11.30, 15.00-17,30, 18.30-20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele daC geen bezoek. Bezoek Pi deling (alleen ek Praematurenal- i, - ouders)dlnsdaf 1,1 ■nhols: dagelijks eerste ktat i 11.30-12 van 14-15 en van 18.45- 19.30 uur: 1ste klns: Alle dage# vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15-16 en van 18,45- 19.30: 2de klas: van 11.30-13 (alleen 18.45-19.3^ klei 15-15.30: r. Kinderen van 15-16 dl. klas 11-12, 13.30-15.30 i ienhnis Rtlnoord: dngolljk* 3de I 4.00-15.00 Kln< donderdi 00-19.3 14 00-15 00 uur. U<» 13.00-18.30 uur. ding a'lëén ben< toegang. Noordwljk, Solo Mlo: klasse-patiënt» dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot 8; zaalpatlënte zondags van 1 tot 3, dinsdag van - tot 3. dinsdag vnn 1 tot half 3, don dordng van hakf 7 tot half 8 en N derdng van half 7 tot half 8 8

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4