Doelman Bordon was altijd gelukkig op de rese rvebank TRAINER INVERNIZZI WIL ALLE RISICO'S VERMIJDEN Stefan Kovacs verwacht geen fraaie finale „ITALIAANSE BANKS" KANS OP OPTREDEN IN KUIP Sportwereld Vijf pure verdedigers in opstelling van Inter Strenge controle [EI i WOENSDAG 31 MEI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 11 De Ajacieden azen op de Europa Cup. Op het strand van Wassenaar zoeken zij de nodige afleiding. Neeskens (links) en Piet Keizer vermaken zich met zeehengelen. Suurbier wacht op zijn beurt. Van onze sportredactie ROTTERDAM Voor de tweede keer in de geschiedenis van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen wordt de finale in Nederland gehouden. Tien jaar en 29 dagen nadat Benfica te Amsterdam tijdens een on vergetelijk duel het einde van Real Madrids koninkrijk inluidde (5—3), zal het in het Feyenoordstadion te Rotter dam worden uitgevochten welke club zich de zeventiende kampioen van Europa mag noemen. De beide finalisten, Ajax en In- ternaztonale Milan, z!ij twee plogen die, nadait Benfica en Real Madrid een stap terug moesten doen, zeer nadrukkelijk hun stempel op het Europese topvoetbal hebben gedrukt. Voor Inter is het de vierde finale sinds 1964.- Ajax speelt voor de derde keer sinds 1969 in de eindstrijd. Vier spelers, die vanavond in ac tie zullen komen, waren er al bij toen Inter acht jaar geleden de Europa Cup voor het eerst won. Het zijn de verdedigers Burgnich en Faccetti, midden velder Mazzola en aanvaller Jair. Ajax heeft zeker zoveel routiniers als Inter in de ploeg. Suurbier, Hulshoff, Swart, Cruyff en Kei zer maakten vier jaar geleden het echec tegen AC Milaan mee, en van de elf, die vanavond het veld ingaan,'kwam alleen Ruud Krol (wegens een blessure) vo rig jaar tegen Panathinaikos niét in actie. Met het oog op het verdedigend speltype van Inter wordt er geen spectaculaire finale ver wacht. Stefan Kovacs zei: „Een goede finale krijg je alleen met veel doelpunten, maar dat zit er tegen Inter niet in. Daarom zal ik met 10 al heel tevreden zijn. Alleen als we vroeg een doelpunt kunnen maken en Inter gedwongen wordt te komen, zit er misschien een royale over winning in." Inter beschouwt Ajax als de thuis- spelende ploeg. Voor de Italia nen was dat aanleiding de UEFA voor te stellen de finale plaats in de toekomst niet voor af aan te wijzen, maar pas na dat de finalisten bekend zijn te bepalen waar moet worden ge speeld. Een nogal lachwekkend voorstel, omdat Inter zelf in 1965 tegen Benfica in het eigen San Siro-stadion de eindstrijd mocht spelen (en won). Belangrijk voor Ajax is dat het zelfvertrouwen heeft gekregen, doordat het nationaal kampioen schap en de KNVB-beker reeds werden veilig gesteld. Voor Ajax spreekt bovendien dat In- ter voor een van zijn laatste kansen op internationaal contact in de top moet vechten, en daarom toch wel enigszins ner veus binnen de lijnen zal ko- „Voor Inter", zei Stefan Kovacs, „is deze finale een zaak van le ven en dood. Gezien de instel ling van mijn ploeg geloof ik niet in een tweede wedstrijd, maar tegen Inter weet je het nooit." ZEIST— Ivano Bordon was nog een volslagen onbekende, toen Inter-trainer Gianni Invernizzi hem ongeveer een half jaar geleden voor de leeuwen wierp. „Jij staat mor gen in het doel", zei Invernizzi aan de vooravond van de in Berlijn te spelen derde wedstrijd tegen Borussia Mön- chengladbach. Bordon werd niet warm of koud van de mededeling, die inhield dat hij zijn eerste Europacup duel uitgerekend ten aanschouwen van meer dan 80.000 door de ongeldigverklaring van de monster-overwinning (7-1) van Borussia meer dan furieuze Westduitsers zou moeten maken. Eigenlijk had Bordon wel een beetje gerekend op die uitver- ikierin'g, want zijn twaalf jaar oudere collega Lido Vieri had een zwakke vorm gedemon streerd en was door de UEFA langdurig geschorst geweest, omdat hij een jaar eerder in een duel voor de Runners-up cup de Belgische scheidsrechter Minnoy een optater had ver- Voor Bordon werd het in Berlijn de wedstrijd van zijn (nog jon ge) leven. Hij stopte I wat er te stoppen was zelfs een door Sielff genomen strafschop en werd een dag later in de Ita liaanse pers vergeleken met le gendarische voorgangers als Kombi en Mono. Li'do Vieri noem de Ivano echter een combinatie van de fameuze Milanese dcrel- verdedigers van weleer, Buffon van Inter en Ghezzi van AC-Mi- lan. „Hij heeft", zei Viert, „de doelbloedigheid en het goede in zicht van Buffon en is zo spec taculair als Ghezzi". Koelbloedigheid De Koelbloedigheid van Ivano Bordon (geboren 13 april 1951) is Inderdaad verbazingwekkend als men zijn leeftijd in aanmer king neemt. En daarom lijkt hij er in Zeist ook niet gebukt on der te gaan, dat hij vanavond wellicht opnieuw Vieri die zijn plaats later heroverde, maar nu last heeft van een schouderblessure moet ver vangen, en in het ongetwijfeld eveneens van hartstochten ko kende Feyenoordstadion. Sandro Mazzola, Inters aanvoer der, over Bordon: „Die jongen 'kerst geen zenuwen. Volgens mij heeft hij vissenbloed, want als iedereen geëmotioneerd raakt, wordt hij steeds rustiger. Bor don is de (ideale doelman voor wedsfirtjden in een heksenketel. Hij heeft een grote toekomst. Ik zie in hem een nieuwe Banks, voor mij nog altijd de beste doelman ter wereld". Toch zou het voor Internazionale wij riskant Zijn, 'indien Bondon moet worden opgesteld. De laat ste maanden speelde hij weinig omdat de vorm een 'tijdje wat minder was, en al zwijmelt Invernizzi dan ook bijna van de kwaliteiten van z'n op de be waker van Oruijf, Oriali, na jongste topspeler, het gebrek aan wedstrijdervaring kan toch nadelig werken. Bordon ziet het zelfs nauwelijks als een bezwaar, dat hij indien Vieri niet kan spelen, wederom voor de leeuwen moet. „Kee pen", zegt hij eigenwijs, „is vrij simpel. Je moet alleen maar proberen alle ballen te stoppen. Waarom de mensen toen zoveel ophef over mij hebben gemaakt na die wedstrijd tegen Borussia heb ik eerlijk gezegd nooit be grepen. Wat heb ik dan toen wel gepresteerd? Ik heb in een belangrijke wedstrijd een straf schop gestopt en een paar goede reddingen verricht, maar daar stond ik toch voor. Ik heb toen geluk gehad. Voor hetzelfde geld gaat in zo'n wedstrijd alles net mis en wat zeggen de men sen dan? Ik zou dan bij Inter Het nog verlaten stadion van Feyenoord zal vanavond van hartstochten koken. Ivano Bordondie kansen heeft om Vieri te vervangen, hindert dat niet. Des te groter de heksenketel, des te rustiger wordt de koelbloedige reserve. Sterallures Ivano Bordon vertoont geen ste rallures, al blijkt uit alles dat hij van z'n eigen kwaliteiten wel is overtuigd. Maar zelfvertrou wen misstaat geen enkele top- vietballer en zeker een doelman niet. Gianni Invernizzi over Bor don: „Hij kan tegenslagen snel ler verwerken dan een ander. Dat is zijn grote kracht. Drie dagen voor de wedstrijd in Ber lijn speelde Ivano erg ongeluk kig tegen AC Milaan, maar te gen Borussia was daar niets meer van te merken. Als een jonge speler zich zo snel her stelt, heeft hij klasse en kan hij het ver brengen". Vijftien jaar was Ivano Bordon, toen Inter hem voor een bedrag van 500 guTdan bij een pro vincieclubje weghaalde. Momen teel vertegenwoordigt hij een waarde van ruim twee miljoen en dait is zélfs in Italië een ver schrikkelijk hoog bedrag voor een doelverdediger. Voor het begin van dit seizoen probeerde Juventus zondag kampioen geworden Bordon van Inter over te nemen. De pogingen om duidelijk te maken, dat men Bordon eigenlijk wel kon laten gaan omdat Vieri zo'n goede doelman was, liepen echter op niets uit omdat Invernizzi zich tegen een transfer verzette. Bo vendien had Bordon zelf niet veel trek, ofschoon de techni sche leiders van Juventus hem er op attendeerden, dat een plaats op de reservebank bij In- ter eigelijk te gering was voor een speler met zijn capaciteiten. „Ik heb dc tijd", antwoordde Bor don toen. „Ik ben nog jong en kan nog wachten, al geloof ik, dat het niet meer zo lang zal du ren, alvorens Ik een kans krijg. Bovendien is het niet frustrerend om bij Inter tweede man te zijn. Als je bij zo'n club tot de A-selectie behoort, moet je je al happy voelen". TON VAN DALEN AI veertien landen zeker van plaats voetbaltoernooi MÜNCHEN Veertien landen hebben zich reeds geplaatst voor het Olympisch voetbaltoernooi. De volgende landen - er zijn zes tien plaatsen betschikbaar - ko men naar MUnchen: Europa: West-Duitsland (als orga nisator), Hongarije (als Olymp. kampioen 196S), Oost-Duitsland, Denemarken, Rusland en Bulga rije of Polen. Azië: Maleisië, Burma en Iran of Noord-Korea. Zuid-Amerika: Columbia en Bra zilië. Noord- en Midden-Atmerika: Ver. enigde Staten en Mexico. Afrika: Marokko, Soedan en Gha- De loting voor de groepsindeling zal op 11 juni in MUnchen ge schieden. Van Zogliel was spits Van onze sportredactie DEVENTER De Deven ter eredivisie vereniging Go Ahead Eagles: heeft glsteruvond een vriend schappelijke wedstrijd te gen een sterk amateurelf tal uit Zutphen met 5—1 gewonnen. Doelman Nico van Zoghei, die door trai ner Barry Hughes als spits was opgesteld, werd de topscorer van de De venter ploeg. Met drie doelpunten maakte Nico van Zoghei de afwe zigheid van Ruud Geels goed. De andere Deventer doelpunten werden door Ter Mors en Bleijenberg gescoord. Woltman redde de eer voor de Zutphense amateurs, dc wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Kuipers uit Vaassen. BERLIJN In een inhaalwed strijd voor de Bundesliga heeft Hertha BSC gisteravond in Ber lijn met 2—1 gewonnen van Bo russia München-gla/dbach. Bij dc rust was de stand 20. llOSKOU Faina Melnik (Rus land) heeft gisteren tijdens atle tiekwedstrijd in Moskou het we reldrecord discuswerpen, dat met 64.88 meter op haar naam staat, dicht benaderd. De Euro pese kampioene wierp 64.64 me ter. AI haar pogingen lagen ruim boven de zestig meter. Mexander Makarov (Rvsl.) haal de 85.04 meter met de speer. Dit seizoen kwamen alleen c!e Fin Siitonen (86.74 m) en zijn landgenoot Loesis (85.80 m) ver der. &EN HAAG Voor de competi tie van de B-elftallen (betaald voetbal) zijn gisteravond twee wedstrijden gespeeld. De uitsla gen zijn: PSV—DWS 3—3, Ajax Blauw Wit 10. ZEIST Rond de opstelling kwam Internaziona- man Lido Vieri, de held van Glasgow, hersteld le voor de wedstrijd van vanavond hangt nog is van de blessure aan zijn rechterschouder, slechts één vraagteken. De trainingen van gis- Vandaag zal opnieuw worden onderzocht of de teren hebben onvoldoende aangetoond of doel- 32-jarige Vieri in staat is de voor Inter belang- Invemizzi zal vanavond Bertini, de man die in Brussel tijdens de wed strijd België—Italië Wil- fried van Moer een gebro ken been bezorgde, niet opstellen. Tijdens zijn persconferentie voor de Italiaanse journalisten vertelde Invernizzi, dat de vorm van Bertini, door het overladen programma is teruggelopen en dat hij daarom de twintigjarige Gabriele Oriali in plaats van Bertini had aangewe zen. Onmiddellijk volgde toen de vraag of de trai ner dan ook niet vond dat Giancinto Fachetti de laatste maanden duidelijk beneden het niveau bleef dat men van hem gewend is. Invernizzi haalde de schouders op en ontweek het probleem met: „Voor Bertini heb ik een ver vanger van gelijkwaardig niveau, voor Fachetti niet". De tien veldspelers, die In vernizzi heeft gekozen uit het in Zeist aanwezige vijftiental in verband met de twijfels rond Vieri zijn drie doelverdedigers in de groep van achttien maken duidelijk, dat Inter Sterk verdedigend zal spelen. Inter brengt slechts twee splitsen in de Kuip, namelijk Jair en Boninsegna. drie midden velders (Bedin. Mazzola en Frustaluppi). een ty pisch verdedigende mid denvelder (Oriali) en vier achterspelers, Bellugi, Giubertoni, Fachetti en Burgnich, de laatste ver dediger. In opzet zal ln- ver.rizzi ziijn spelers 44 2 groeperen, maar de keuze van Oriali wijst erop dat hem ook een verdedigende opdracht zal worden verstrekt. rijkste wedstrijd van het seizoen te spelen, of dat een beroep moet worden gedaan op Ivano Bordon. de Europese beker te ver- kreeg, onder handen nam, overen. wachtte de trainer echter tot een verschrikkelijke Routine «gent** was ovcrge- waald. De achttien spelers van In- Invernizzi had het oorspron- ter, ook de voor Europese kelijk plan om 's avonds bekerwedstrijden geschor ste Mario Corso is in Zeist aanwezig, hebben gisteren in typische „maartse" regenbuien op de velden van het sport centrum getraind. Het programma, dat Inverniz zi zijn spelers liet afwer ken, weck in niets af van de gebruikelijke routine oefeningen voor een be langrijke wedstrijd. Nadat de door en door nat te veldspelers toestem ming hadden gekregen hun kamers op te zoeken, ging Invernizzi nog een goed half uur verder met zijn drie doelverdedigers voor hij, gedurende een kwartier, Lido Vieri, die de meeste aandacht AJAX STUY SUURBIER HULSHOFF BLANKENBURG KROL HAAN NEESKENS GERRIE MÜHREN SWART CRUIJFF KEIZER BONINSEGNA JAIR FRUSTALUPPI MAZZOLA BEDIN FACHETTI GIUBERTONI ORIALI BELLUGI BURGNICHI BORDON of VIERI INTERNAZIONALE Scheidsrechter: HELIES (Frankrijk) (ADVERTENTIE) het stadion Feyenoord nog te gaan oefenen, gis teren in de loop van de dag van het „program ma" geschrapt. „Het is niet onze gewoonte 's a- vonds te trainen", verdui delijkte Inverntofi. ..Inter traint alleen overdag en bij voorkeur in de och- J tend". Maar aangezien de directie van het sportcen- trum binnen 24 uur ge- i wend was aan de grillige j leiding van de gasten, hield men de spelersbus toch maar bij de hand. want in niets zijn zoveel veranderingen aange bracht als in het pro gramma van Internazio nale voor de wedstrijd te gen Ajax. Invernizzi verbood de fotojournalisten zijn pupillen tijdens de training te storen. Toch lukte het sommigen door het gebladerte heen de Italiaanse spelers te bespio neren In de stromende regen werken de finalisten hun programma af. V erontwaardigin g Opvallend in het betoog van Invernizzi was, dat hij net als maandagavond met verontwaardiging de gedachte verwierp dat zijn ploeg uitzonderlijk verdedigend zou spelen. „Catenaccio' 'is niet uit sluitend onze speeltrant, Ajax doet niet anders. Toen ik Ajax aan het werk zag tegen Benfica in Lissabon, stond de ploeg van tijd tot tijd met elf man in het strafschopge bied". Maar waarom dan die vijf echte verdedigers in het elftal? „Omdat Ajax een sterk elftal heeft, Keizer en Cruijff tot de beste voetballers van Europa behoren en Swart een typische killer is. Tegen zo'n voorhoede kun jc geen r isico's ne men. Wij beginnen de wedstrijd n et als kanslo ze ploeg, maar je bent natuurlijk wel verplicht je kansen op de best moge lijke manier te verdedi gen. De winnaar is met geen mogelijkheid te voorspellen. De lichamelij ke conditie zaï een be langrijke rol spelen en ik geloof dat wij er op dat punt niet slecht voor staan. De fysieke kracht van Inter is niets minder dan in Glasgow, waar wij onze plaats voor de finale veroverden". Als stimulans voor Inter werd een telegram van landskampioen Juventus, dat gisteren in het sport centrum van de KNVB werd bezorgd, ontvangen. „Juve" wenste Internazio nale veel succes en hoop te dat de ploeg er in zou slagen voor de derde keer o ROTTERDAM Dc Rotterdamse politie Is van plan ie dereen die vanavond met een vals kaartje het Feyen oordstadion probeert binnen tc komen af te voeren naar het bureau om daar te worden verhoord. Het ge bruik maken van valse kaartles, waarvan er naar de politie vermoedt grote aantallen in omloop zijn, is na melijk een strafbaar feit. De grote hoeveelheden valse kaartjes voor de Europa Cupfinale tussen Aiax en Inter hebben de politic en de directie van het Feyenoordstadion voor grote proble men geplaatst. Cm chaotische toestanden voor het be gin van de v/eds.rljd tc voorkomen, zullen vanavond de houders van kaarten voor de vakken „M", en „W" via een apart loket het stadion kunnen binnenkomen. Juist voor deze vakken zijn valse kaarten in omloop. Via luidsprekers zal men bij het stadion in het Italiaans en het Nederlands meedelen dat toeschouwers op de vak ken „M" en „W" van een speciaal loket gebruik kun nen maken. I

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11