Mijnh Christiaan DE STER-KAPPER VAN NEW YORK PIET HOUTENBOS UIT OVENKARSPEL NU KAPPER MET GOUDEN HANDJES Veilingen LEIDSE COURANT Alleen mijn uiterlijk is veranderd, maar that's all De grote baas (links) zal eens per maand naar Amsterdam vliegen om te kijken hoe de zaken staan en hoe het gaat met zijn medewerkers Matt, Gerry en de Amerikaan Bill. Aan mijnheer Chnstiaan (in Bovenkarspel en wijde omge ving waarschijnlijk nog steeds beter bekend als Piet Hou- tenbos) zit een hele successtory vast, want die Piet Hou tenbos is niet een, twee, drie Christiaan met een flinke buidel wereldfaam geworden; de kapper, die in zijn woon land Amerika zorgt dat de modellen die eindeloos poseren Voor kamera's van modebladen als Harpers, Vogue, Made moiselle en Seventeen er precies zo uitzien als het voor de gevoelige plaat moet. Hij is een 26-jarige hippeling met gouden handen handen, die de haarvertrouwensman is van Audrey Hepburn, Nathalie Wood, mrs. Harry Belafonte, Geraldine Chaplin, aankomende filmsterretjes, covergirls, jet-setleden en wie er maar onder zijn kam en schaar wil komen. Ondanks dat alles zegt Christiaan, met toch nog steeds iets van nuchtere Westfriese kenmerken: „Ik was voor hetzelfde geld heren kapper in een of ander dorp geweest. Het is gewoon 'n kwestie van de kansen pakken, hard werken, wat nieuws vinden en door blijven gaan". Pa Houtenbos is herenkapper in Bovenkarspel en in die zaak en bij die baas kreeg Christiaan de beginselen van het vak onder de knie. „Als ik er zo op terugkijk geloof ik dat ik bij mijn vader ook de basisindeeën van mijn nieuwe techniek heb geleerd. In die tijd was een kuif op het hoofd en voor de rest zo kort mogelijk in. En dat most „trapsgewijs" geknipt worden. In feite draait het daar nu ook allemaal om. Buiten dat, heb ik bij mijn vader ook dit ontzettend belangrijke discipline geleerd". Dat is ech ter wel enkele jaartjes geleden. De huidige top hairstylist mocht op twaalf jarige leeftijd de klanten van pa inzepen voordat zij gescho ren werden. Op woensdag- en zaterdagmiddag knipte hij aan de lo pende band kinderen uit Bovenkarspel volgens de modelijn van die dagen of-te-wel de bloempotcoiffure. Zo nu en dan „pikte" hij ook wel'ns volwassen clientèle van Houtenbos sr. Dat zorgde er weer voor dat Piet na het beëindigen van de mulo zich herenkapper mocht noemen. Vader zorgde op zijn beurt misschien bevreesd voor concurrentie, dat Piet in Amsterdam het dameskappen kon leren, iets dat met veel plezier gebeurde. Toen was het tijd om het volgende trapje te beklimmen van de car rièreladder. De Westfries, nog steeds Piet genaamd, kapte in Bever wijk en Den Helder, werd filiaalhouder van een eenvoudige zaak en haalde het ene diploma na het andere. Zoals elke rechtgeaarde Nederlandse jongeman moest hij ook een keer in dienst. Achteraf bleek deze stap toch wel iets leuks te bren gen. „Ik was ontploffingsspecialist bij de mariniers en werd in 1965 overgeplaatst naar de Nederlandse Antillen. Daar was je om één uur vrij, door dat ontzettend hete weer, weet je wel. Ik ging op die vrije middag werken in de kapsalon van hotel Curagao Internatio naal. Ik heb erg veel ervaring opgedaan en ook de eerste kontakten met de mondaine internationale sfeer". De hoogste legerleiding vernam, het kaptalent van de jonge mari nier en liet hem hele militaire families knippen. Door de comman dant kwam hij in aanraking met de rijke Amerikanen, bezitters van de olieraffinaderijen die ondanks alles ook soms iets aan hun haar moesten laten doen. Enfin, buiten een sportwagen leverde hem dat een introductiebrief op voor de redactie van Glamour, en dat ver grootte weer zijn kontaktenkring. „Uit dienst ging ik terug naar Europa. In Nederland kwam ik niet gauw genoeg aan de slag en liftte daarom naar Genève, en kceeg daar werk bij Pierre Chaby". Een salon die druk bezocht werd door alle grote en kleine sterren die in Zwitxerland van hun financiële zorgen bevrijd werden. Piet of bijna Christiaan accepteerde iets la ter een aanbod om bij Bergdorf Goodman in New York te werken. Tijdens het wachten op een visum trad hij nog een half jaartje in dienst bij Loek Limburg, de bekende Amsterdamse televisiekapper. Daarna gaat het Amerikaans snel. Nauwelijks drie maanden in Un cle Sam's land is Christiaan 22 jaar en al zeer veretrouwd met de be- zoekers(sters) van première's en New Yorkse feesten, en begint hij bij de VIP-gasten te horen. In die tijd wordt de mode echter steeds nonchalanter en Christiaan wil de haardracht daaraan gelijk stellen. Een nieuwe en tegelijk oer oude techniek wordt door hem ontwikkeld: knippen met de schaar (ja, ja) met handföhn en borstel drogen en voila een zeer natuurlij ke coupe en omdat de haarval bij iedereen anders is, tevens zeer individueel. Een techniek die nu in de hoofdstedelijke zaak wordt toegepast door de drie kappers, die door Christiaan in Amerika op geleid zijn. Daarom geeen haardroogkappen, geen ingewikkelde toestanden met parfums en shampoos. „Ideaal voor mensen, hierbij denk ik natuur lijk vooral aan de jongeren, die niet met een hoofd rond willen lo pen waaraan iedereen kan zien dat zij bij de kapper vandaan ko men. Haar dat hoort bij hun vrije manier van leven". De grote baas zal een keer per maand naar Amsterdam vliegen om te kijken hoe het met de zaken gaat. Voorheen kwam hij echter wel zo nu en dan een paar daagjes naar „huis". Lekker een borreltje drinken bij mijn ouders, kletsen en een kaartje leggen. Hoewel ik Amsterdam een fijne stad vind en Nederland nog steeds prach tig, wil ik er toch niet meer wonen. Ik vind het wel steeds fijner om hifer terug te komen. Vroeger reesde ik van Schiphol naar Bo venkarspel vice versa. Nu rij ik nog geen 80 km om toch maar goed al die kleurschakeringen van lucht en water te zien, prachtig". Christiaan werkt momenteel in Amerika op free lance basis voor moderedacties en reclamebureaus. (Zijn even Nederlandse vrouw Marianne is als redactrice werkzaam bij het Amerikaanse tijd schrift Harper's). Verder is hij voor veel fotografen, omdat hij toch op de „set" aan wezig is, een geliefd objekt om de modeplaat met zijn verschijning nog meer sfeer te geven. (Kijk de nieuwste Mademoiselle er maar op na). Tevens zijn steden als Rome en Parijs en de haren van hun jetsei hem niet onbekend, vaak genoeg brengt een grijze vogel Christiaan daarheen. „Veel mensen zeggen wel van, hoe kun je nou in gods naam in New York wonen, wij zijn daar nauwelijks. Wij komen pas uit Jamaica terug, daarvoor was het Californië en Curasao. Dus gek veel hoef ik niet door de ruit naar die vieze lucht op onze New Yorkse etage, 51 hoog, te kijken". Of Piet Houtenbos als Christiaan veranderd is? „Ik ben bang dat mensen uit mijn vroegere omgeving dat wel vinden. Vroeger kon ik met m'n broer een Westfries café binnenstappen en dan lekker met iedereen een end weg praten. Nu niet meer, dat vroegere kontakt ontbreekt. Vind ik ontzettend jammer. Ik hoor er nu niet meer bij, omdat ik, nou ja, ergens anders woon en volgens die Westfriezen an ders leef. M'n ouders vinden het altijd erg fijn als ik thuis kom, maar de dorpsgenoten. ik weet niet of het iets is van eerbied of dat ze denken dat mijn lijf vol shit zit. Ik geloof echt dat ik voor do buitenwereld dezelfde ben gebleven. Ja, mijn uiterlijk is wel veran derd, maar that's all. Voor mezelf weet ik dat ik door al die erva ringen geleerd heb, zelf- en mensenkennis heb opgedaan. Maar ik heb nog dezelfde mentaliteit als vroeger.Weet je ze zeggen: je vind er nu niets meer aan om een week zonder telefoon enz. in Boven- karpel te zitten. Dat moet je anders bekijken. Ik werk in Amerika, ik woon daar, ik vind het fijn om bijvoorbeeld daar op een goede plek zonder telefoon te zitten. Jammer hoor, dat ik nu anders bena derd word dan vroeger". Aldus Christiaan als Piet Houtenbos. En Christiaan als kapper? Een voorbeeld: ik heb mijn hele leven nog meer angst gehad voor kappers (vooral die zich coiffeurs noe- zo'n huiveringwekkende drilboor. Als het allemaal tè gek werd, be dacht ik me een half jaar voordat iemand de schaar ter hand mocht nemen en moest de centimeter erbij. Bij Christiaan zou ik best zon der vrees in de kappersstoel willen zitten. Insiders weten nu vwl hoe Iaat het is. ANNELIES V. D. HOUT.HN fdiet aantrekken kapot p if mutüïbrm zielen ais ,mdie]aik-J JlPotfees1 f Trek het je' niet te er j San.tante. Bik altijd a\ lïëj var hoofdgeveest... Moet altijd eifenimj 2>jn. Uil nooit naar ioede raad luisteren. Mnn, it J: Suske en l/Viske De gekke gokker Lucky Luke Tender foot Garnalen met peterselie in een ragoütje dat schelpen vult, maakt alle disgenoten nog eens duidelijk dat het heden zon- en feestdag is! Schelpen geef je als voorge recht, als tussengerecht, of als hoofdgerecht aan de lunch. En als verrassing aan het late uit gebreide ontbijt dat wij tegen woordig „brunch" noemen. Voor 4 personen is er nodig: ruim 3 eetl. boter, 3l/2 eetl. tar webloem, ruim V/i dl melk, mespunt peper, desgewenst wat nootmuskaat, 3 hardgekookte en in stukjes gesneden eieren, 150 g. gekookte garnalen en als ze niet te zout zijn nog 1/4 theele pel zout, een volle eetlepel ge-" hakte peterselie. Ten slotte 2 eetl. cornflakes en 2 eetl. ge smolten boter. (Toast of stok brood met boter erbij aan de lunch). Eerst maak je witte roe door boter te smelten, bloem erdoor te roeren en als dat goed ge mengd is lepelsgewijs de melk er al roerend bij te gieten. Voeg peper, noot en ev. zout toe en schep de garnalen, stukjes ei en peterselie erdoor. Klaar is de ragoüt om over 4 schelpen ver deeld te worden of in een vuur vast schaaltje te gaan. (Tot zo ver zou men al tevoren klaar kunnen zijn ofschoon het ma ken van zo'n ragoüt nauwelijks meer werk is dan het bakken van een goede ommelet). In elk geval moet er. vóór dit kostje de oven in gaat, de finishing touch aan gegeven worden: maak de cornflakes fijn, roer er de gesmolten boter door en be dek hiermee de ragoüt alvorens hem gedurende ca 25 minuten in de oven op nr. 3 of 4 te laten bakken. BARNEVELD Coöp. Veluwse Eler- veillng (29 mei): Aanvoer: 907.170 stuks, stemming redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): c van 50-51 gram 725—755. I gram. 9.00—930. 60—61 gram. 1 1125, 65—66 gram. 1260—1425. ROTTERDAM Veemarkt (29 I Aanvoer: totaal 1069: slachtrum 840. varkens 229. Prijzen (in guldens per kg.): koelen le kwal. 580—640, 2e kwal. 510—555, 3e kwal. 495—510, vaarzen le kwal 640-675, 2e kwal. 575—620, stieren le kwal. 605—640, 2e kwal. 570600, worstkoeien 515— 540, varkens le kwal. 250—252. 2e kwal. 248—250, 3e kwal. 245—248, slachtzeugen 220230, zware var- 'kens 230—240. Overzicht (resp. aan voer, handel en prijzen): slachtrun- deren groter-slepend-moellljk. Prljsh.varkens rulmer-vlot-hoger. enkele prijzen boven notering. LEIDEN Groenevelllng (29 mei) aardbeien 45—73. appelen 23—53. an dijvie I 89—105. II 63—80, peulen Tom en Marie Ann De vierde dimensie Pers wil meedoen aan kabel-tv AMSTERDAM (ANP) „Kabel televisie dient niet beperkt te blijven tot regionale of locale programma's, omdat dan de al gehele keuzemogelijkheid nog niet wordt gerealiseerd", aldus de stichting moderne media in een nota aan de minister van CRM over de moderne media en de pers. De stichting moderne media is een samenwerkingsverband van de Koninklijke Nederlandse Uit geversbond (KNUB), de Neder landse Dagbladpers (NDP) en de Nederlandse Organisatie van Tijdschrift Uitgevers (NOTU). „Kabeltelevisie doorbreekt de schaarste, die reden was tot de wettelijke beperking van de draadomroep en presenteert zich in het tweerichbingenver- keer als een belangrijk, nieuw medium en niet als verlengstuk van het oude. de draadloze om roep", zo stelt de stichting. Querido's reisbeurzen De jaar lijkse drie reisbeurzen van Que rido's uitgeverij te Amsterdam (elk ten bedrage van 2500) zijn bij een verloting voor dit jaar gewonnen door T. van Deel en Piet Grijs uit Amsterdam en Hans Vlek uit Sint Michielsge stel. Prof. J. Hamburger literatuurprijs Van onze kunstredactie Parijs De literatuurprijs „Fe- mina Varesco" is toegekend aan professor Jean Hamburger, een van de grootste specialisten ter wereld op het gebied van nierziekten, voor zijn essay „Macht en zwakheid". Er bestaat al grote vraag naar dit werk, een beschouwing over de rr.twikkeling van de genees kunst en dn menselijke geest. Prof. Hamburger, 63 jaar, is hoofd van de afdeling nierziek ten van het Necker-ziekenhuis in Parijs. Op 29 juni 1959 slaagde hij als eerste in een nierover- planrng tussen niet-tweelingen. N.B.F. stuurt minister telegram AMSTERDAM De Nederlandse beroepsvereniging van filmers ïpreekt in een telegram aan i nister Engels van CRM haar ernstige verontrusting uit over „de ongunstige berichten naar aanle ding van de publikatie van het jaarverslag van de al gemene rekenkamer betreffende de financiële aspecten van de lange Nederlandse speelfilm". De NBF verzoekt de minister reeds nu duidelijk te reageren tencrde nieuwe repercussies ten aanzien van het filmbudget te voorkomen. Het is in strijd met het we'zijn van de wereld en dus niet „chic" meer, tijgerachtig bont te dragen. Zo is het ook bepaald een mis greep de jas aan te schaffen van vicuna-wol. Een jaar of tien gele den kon geen herenmode-collectie verfijnd heten zonder een jas van vicuna, die niet onder, maar wel boven de 1000,- te krijgen was. Maar juist toen gelukte het de president van het World Wild Life Fund in Lima een 10-jarig verbod op de handel van vicuna-wol er door te krijgen omdat de dieren met uitroeiing werden bedreigd. schuif alle schuld van de vereld mar op hen. kor. akkoord, hij heeft lip t kteue fouten naar h'j durft er ten slotte voor uittekenen! Schelp met ragout UÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHÊÊamwnm VICUNA-WOL DONDER OP ZEGGEN DAT DIE /WANNEN NODIG HEEFT WIE VOOR HE/W GAAT WERKEN, KRIJGT TENDERFOOT

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10