Schooljeugd welkom op het Universitair Sportcentrum HOOG PEIL BIJ ZANGCONCOURS Katwijk verkoopt en koopt grond Bodegraven positief over gewestvorming ZOETERWOUDE KIEST NIEUWE PAROCHIERAAD Gepensioneerden MEB nog eens op bekend terrein Leidse agenda Leidse bioscopen PAGINA 4 LEIDSE COURANT- DONDERDAG 25 MEI 1972 LEIDEN— In navolging van Delft zal het Universitair Sportcentrum aan de Wassenaarseweg de komende weken op de woensdagmidda gen worden opengesteld voor de lagere schooljeugd. Juist in deze zomermaanden, waarin de studenten zich meer voelen aangetrokken tot outdoorsporten en de lesuren zijn gehalveerd, staat het sportcen trum vaak leeg. Reden waarom de heer K. J. Nuis, hoofd lichame lijke vorming en directeur van het sportcentrum, besloten heeft de jeugd, die ,,op zo'n middag verloren rond loopt door de stad en nu de kans krijgt in contact te komen met sporten waartoe zij anders niet zo gauw zou komen", naar het centrum te halen. Nieuwveen In de St. Nicolaaskerk zijn deze week getrouwd Coby Lek en Hans Raadschelders. Nieuwveense welpen vormden bij de ingang van de kerk een ereboog. De bruid is negen jaar achtereen met de welpen op kamp geweest. Het bruidspaar gaat zich vestigen in Aalsmeer. Dit initiatief staat in het teken van de integratie van de burge rij in dit sportcentrum, dat eer der aan de Bonaventura Scho lengemeenschap gelegenheid heeft gegeven verscheidene och tenden gymnastiek te volgen en bovendien de zaterdagavond heeft afgestaan aan de Sport stichting teneinde deze sportac commodatie zo prcduktief moge lijk te maken. De mogelijkheid bestaat tevens dat het volgend seizoen ook de badmintonners op zondag van dit centrum ge bruik zullen gaan maken. Nu de examentijd voor dp studen ten is aangebroken en roeien en tennis in de openlucht een gro tere aantrekkingskracht hebben, is het voor de jeugd mogelijk vanaf woensdagmiddag 31 mei (van 2 tot 5 uur) tot eind juni (vanaf 1 juli gaat het Sportcen trum in „revisie") takken van sport te beoefenen als zaalvoet bal. volleybal, basketball, tafel tennis, boksen (leraar Van Zin deren) en judo (Luiten). Hoewel de heer Nuis zelf een groot voorstander is van wedstrijd sport, heeft hij voor deze gele genheid de recreatie voorop ge steld. „Daarom heb ik niet de scholen willen aanschrijven. Ik heb dit uit de schoolsfeer willen halen, omdat je anders alleen de beste scholieren krijgt. Voor de kinderen, die hier komen moet het echt een vrije spelmid- dag zijn". Aangezien toezicht en leiding on ontbeerlijk zijn heeft de heer Nuis studenten en leraren be reid gevonden de begeleiding op zich te nemen. Zo stelde een boksleraar belangeloos twee da gen ter beschikking om mee te helpen aan dit experiment. Een gok, zoals de heer Nuis het uit drukt. Omdat deze wijze van ontspanning alleen via perspu blicaties onder de aandacht wordt gebracht zegt de hoofd sportleider: ,,Ik weet niet of er nu duizend of enkele tientallen komen. In Delft kwamen er de eerste keer 350. Maar daar ligt het sportcentrum centraler en waren bovendien de scholen in geschakeld". Het al dan niet slagen van de sportinstuif in Leiden hangt van meerdere fac toren af dan in Delft. „Het lijkt mij dat het een sneeuwbaleffect zal worden. Eerst een kleine groep, daarna steeds meer". Om alle scholieren zoveel moge lijk aan hun trekken te kunnen laten komen zou het meest idea le bezoekersaantal 200 zijn. Maximaal kunnen 400 jongens en meisjes verwerkt worden. In het rouleersysteem (het zaal voetbal, waarvoor de grootste belangstelling wordt verwacht kan b.v. 20 minuten beoefend worden) moet steeds van sport verwisseld worden. LEIDEN Voor de 32-ste maal werd gisteren in de Stadsge hoorzaal het zangconcours van de Kon. Bond van Christelijke zang- en oratoriumverenigingen, afdeling Leiden e.o. gehouden. Negentien koren presenteerden zich. Er werd gezongen in vijf categorieën van verschillende moeilijkheidsgraad. Vooral de grote opkomst van jeugdkoren belooft goede perspectieven voor de toekomst. De jury, bestaande uit Mees van Huis (Utrecht), Chris Hanegraaff (Leiden) en Henk Pijlman (Makkum) had het niet gemak kelijk. Het peil was over het al gemeen behoorlijk met meerde re hoogtepunten. Met name mag de jonge dirigent Peter Bontje uit Hazerswoude worden ge noemd. Niet minder dan vijf ko ren leverden onder zijn leiding uitstekende prestaties. De lichte toon die door het hele programma klonk, en het en thousiasme waarmee alle deel nemers zongen, maakten dit concours tot een luisterrijk, mu- j zikaal evenement. De einduitslag was als volgt: Zilveren wisselbeker en „Matze- beker" voor het hoogste punten- aantal: „L'Esperance" - Krim pen aan den IJssel (Dir.: W. Koen). Zilveren wisselbeker voor deelnemende afdelinf ren (geen jeugdkoren „Zang en Vriendschap"-Hazerswoude (Dir. Peter Bontje). Zilveren wisselbeker voor de jeugdkoren: Meisjeskoor „Zang en Vriend- schap"-Hazerswoude (Dir.: Pe ter Bontje). Dit koor won te vens de afdelingsbeker. BODEGRAVEN— De raad van Bodegraven heeft gisteravond voor het eerst een bespreking gewaagd over gewestvorming. Een onderwerp dat de gemoede ren in de naaste toekomst in toenemende mate zal gaan be zighouden, vooral nu er interne druk wordt uitgeoefend op de gemeenten in Midden Holland om een gezamenlijk standpunt in te nemen. Over het algemeen was men gis teren in Bodegraven positief ten aanzien van het begrip gewest vorming. Alleen de heer Over- beeke niet. Hij was bang dat de gemeentelijke autonomie zou worden uitgehold, dat de kosten zouden stijgen en allerlei wer ken zouden worden vertraagd. Algemene huiver was er voor een zg. vierde bestuurslaag. Men pleitte ook voor een hand haven van de band tussen bur gers en plaatselijke overheid. Verder waren er winig zaken die de raad lang bezighielden. Men sprak nog even voor de zonwering op het gemeentehuis. De heer Praalder betoogde dat dit veel goedkoper kon, in plaats van 17.000 naar 10.000, als men folie gebruikte. De wet houder vond dat geen goede op lossing. Het zou misstaan vol gens hem. De raad gaf hem ge lijk. ZOETERWOUDE De parochia nen van Sint Jans Onthoofding gaan dezer dagen naar „de stembus" om zeven nieuwe le den aan te wijzen voor de paro chieraad. Dit is noodzakelijk omdat 5 leden de maximale zittingsduur van vier jaar hebben volgemaakt. Daarnaast moeten opvolgers worden gekozen voor voorzitter J. W. Vink en de heer A. v. d. Wildenberg die zich beide we gens drukke werkzaamheden niet langer beschikbaar kunnen stellen. Bij de open kandidaat stelling waren aanvankelijk maar weinig mensen naar vo ren gekomen. Daarna is nog een aantal personen aangezocht zodat op het stembiljet n namen voorkomen van 19 kandi daten. 10 dames en 9 heren in leeftijd variërend van 22 tot 70 jaar. De leeftijdsgroep rond 40 jaar is daarbij sterk vertegen woordigd. De stembiljetten kun nen tot en met dinsdag 30 mei worden ingeleverd bij de huidi ge parochieraadsleden of in de brievenbus van de pastorie in de Zuidbuurt en van de Christus Dienaarkerk. Bovendien als er in het a.s. weekeinde een stem bus aanwezig zijn bij de ingang van de beide kerken. DEGSTGEESTVoor vele gepen sioneerden van de Marine Be drijven te Oegstgeest was het gisteren een dag van hernieuw de kennismaking met het ter rein van werkzaamheden van weleer. Dank zij de voortreffe lijke organisatie werd het een buitengewoon plezierig entre- nous" voor de oud-medewerkers waarvan velen vergezeld wer den door hun echtgenote. Mada! allen bijeen gekomen wa ren in de ruime kantine werden zij allereerst welkom geheten door de direkteur van het MEB KTZ f E) E. V. Glaser. die een overziet gaf wat er de laatste De voorzitter van de personeels vereniging MBO. de heer P. A. M. C. de Goeij gaf er in een geestige speech blijk van zich veie van zijn oud-collega's nog goed te herinneren. Nr.mens het MBO kon men zich tegoed doen aan een koud buffet om zich vervolgens in te sche pen voor een rondvaart over de Kagermeren welke geen zeezie ken opleverde. Men liet zich na terugkomst het glaasje best smaken en allen toonden zich bijzonder enthousiast over het gebodene. Lisserbroek Na jaren van wachten is dan nu ook de Lisserbroek aangesloten op de grote gasbel en stroomt het aardgas door de leidingen. Dat was aanleiding om woensdagmiddag in een wat feestelijke stemming bijeen te zijn in het Lisserbroekse Dorpshuis „De Meerkoet". In deze bijeenkomst, waar bij ook de eerst aangeslotenen de heer en mevr. W. A. van Luijk, wonende aan de Trokruidstraat 9 in het nieuwe gedeelte van de Lisserbroek, tegenwoordig waren. Directeur Beeker bracht hier dank aan het Gasbedrijf Bollenstreek en het Gasbedrijf Zuid-Kennemerland, die welwillende medewer king hebben verleend bij het bouwen van een station en aftakkingen naar de Lisserbroek. Het werk is allemaal vlot verlopen en buitengewoon netjes uitgevoerd. Men ziet nu al niet meer waar de lei dingen onder de grond liggen; alles is mooi en gaaf afgeleverd. Wethouder Jongelie werd vervolgens uitgenodigd om de grote gasvlam aan te steken op het voorplein van de kleuterschool „De Parkieten", waarna in de „Meerkoet" een feestelijke dronk genuttigd werd. KATWIJK In de Katwijkse raad komen hedenavond weer diverse aan- en verkopen van grond aan de orde. Wanneer de raad akkoord gaat koopt de gemeente van mevr. Van der Horst enkele percelen in 't Heen voor ruim 80 mille, van de heer Durieux grond in het plan Schutterswei voor een ton en van H. van Duyn Dzn. teelland in de Rinjsoever voor 101.160,-. De vennoten van H. van Duyn Dzn krijgen voorts nog een bedrag van 2240 gulden in verband met het verlies van een schuur, die in 1969 op' het perceel is neergezet. De ge meente verkoopt industrieter rein op de hoek van de Am- bachtsweg en de Herenweg aan de firma van Duivenvoorde voor 96.460,-. Voorts kan de raad akkoord gaan met verkoop van een stuk grond in Molen- blok-Zuid aan de firma De Lan ge en Van der Plas voor 54 mil le. Zonnebloem nam gehandicapten mee uit varen LISSE Voor 88 zieken en inva liden was het gisteren een on vergetelijke dag. Het bestuur van de Zonnebloem had beslag weten te leggen op de salonboot „Lex van Waaijenberg", die wel een heel dankbare bezetting kreeg van zieken en invaliden. Velen van hen komen nauwe lijks het huis of hun kamer uit. Door de Zonnebloemdames en an dere hulpkrachten heeft men al les in het werk gesteld om deze dag te doen slagen. De patiën ten werden de hele dag door verwend en het was ongelofelijk wat er allemaal uit de keuken kwam. Niet minder dan 20 da mes waren er de hele dag mee in de weer. Buitengewoon gewaar deerd was ook de „interkerke lijkheid" van deze Zonnebloem- tocht, want bijna de helft der deelnemers behoort tot een van de reformatorische kerkgenoot schappen in Lisse. s Avonds aan het eind van een dag waarop de weergoden niet altijd meewerkten - maar dat merkte men eigenlijk nauwe lijks - werd de „Alex van Waaijenberg" weer verwelkomd door Trouw moet Blijcken en de majorettes. Burgerlijke stand VOORSCHOTEN LISSE De Zeskampploeg van Lisse gaat naar Engeland. Op 2 augustus komt de ploeg in Shef field uit in het internationale t.v. spel Spel zonder Grenzen. Supporters kunnen mee. Inlich tingen kan men verkrijgen op het VW-kantoor aan het Vier kant. i der Valk en Ell dam en Hendrina C. Bakker. Lucas A. Berk en Wllhelmlna C. van Be- Gehuwd: Manouchehr Ansarl en AU- feh Farabi Ie Teheran (Iran): Maarten Bakker en Fenneke W. T. v. KleefHendricus A. v. Egmond en ^Mar^i J. Timmer* versum en Ana M. Pacheco gotii (Colombia). Ronald .vod. v. Van Rijswijk oud 76 J. Bach laan 21) Koenraad Meijer, oud 77 J. (Fr. Hendriklaan 5). Excelsior concours Noord wijk Het fanfarekorps Excelsior gaat haar gouden ju bileum afsluiten met een federa tieconcours onder auspiciën van de provinciale bonden van mu^ ziekgezelschappen. Het concours is verdeeld over drie dagen. Begonnen wordt op zon dag vier juni met de drumband en drumshowwedstrijden die bij goed weer gehouden worden op het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhyusstraat. Als de weersomstandigheden dat niet toelaten verhuist men naar de Northgohal. De wedstrijden be ginnen om een uur. Er zullen veertien drum- en showbands deelnemen. De muziekwedstrijden zullen worden gehouden op za terdag 10 en zondag 11 juli in het gemeenschapshuis De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk Binnen. Deze wedstrijden begin nen om zeven uur 's avonds en twaalf uur 's middags. R. J. Sloos voorzitter van LVI LEIDEN De heer R. J. Sloos is gisteravond ir. H. van der Velde opgevolgd als voorzitter van de Leidsche Vereniging van Industrieë- len. De voorzitterswisseling is een gevolg van het feit, dat ir. Van der Velde in oktober vo rig jaar het directoraat bij Durisol beëindigde en zich vestigde als architect. De heer Sloos is directeur van het Nederlandsch Drukkerij Bedrijf en had al bijna vijf jaar zitting in het dagelijks bestuur. De heer Sloos schetste boven dien in het kort zijn „rege ringsprogram". Hij zal er zich in het bijzonder voor in zetten, dat binnen de LVI verder gedacht gaat worden over de eigenlijke functie van de LVI. Hij ziet de ver eniging op de eerste plaats als een regionale vereniging, die de taak van het VNO op plaatselijk niveau kan opvan gen. Avondonderwijs geconcentreerd BOSKOOP Door het ver dwijnen uit het onderwijssys teem van de handelsavond school wil men in Boskoop, Alphen en Gouda komen tot een avondmavo en meao. Deze vorm van onderwijs zal geconcentreerd worden in een school. Alphen, Boskoop en Gouda hebben op het ogenblik ieder een handelsa vondschool. Het is nog niet bekend waar het centrum van het avondonderwijs zal komen. Indien nodig zal men echter wel met dependances gaan werken. Om te kunnen starten heeft men minstens 55 leerlingen nodig. Tot 15 juni kan men zich inschrij ven in Boskoop bij J. Mens, Goudse Rijweg 102, telef. 01727-2070 en in Alphen bij C. Otto, Vondelstraat 36, tel 01720-72476. Hazerswoudenaar krijgt geldboete Gevangenisstraf voor Alphenaar ALPHEN-DEN HAAG Een 38- jarige Alphense tuinman is gis teren door de Haagse politie rechter veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twaalf dagen. Bovendien werd hem de rijbe voegdheid voor de duur van twaalf maanden ontz egd. De man werd tot deze straf veroor deeld omdat hij enige tijd gele den op de Willem de Zwijger laan in Alphen een frontale bot sing veroorzaakt had. Hij bleek dronken te zijn toen hij met zeer hoge snelheid aan de lin kerkant van de weg reed. De tuinman had een kaartavond in de kantine van zijn voetbalclub bezocht. De politierechter veroordeelde een 32-jarige verkoopleider uit Ha zerswoude tot een boete van 75 gulden omdat hij onlangs in Voorschoten in staat van dron kenschap eèn schrikhek omver had gereden en daarna zijn overtreding niet gemeld had bij de politie. Onderwijs- expositie in Bodegraven BODEGRAVEN Mr. H. Croles, burgemeester van Bodegraven opent 2 juni om 16.30 u. dc on derwijstentoonstelling „De Mens en de Nederlandse Samenle ving". Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door De Centrale Kamer van Handelsbe vordering. De tentoonstelling richt zich voor namelijk op leerlingen uit de hoogste klassen van het basison derwijs en uit alle klassen van het voortgezet onderwijs. De Centrale Kamer wil met deze tentoonstelling voorlichting ge ven over het belang van indu strie, handel, transport en geld wezen. Op de tentoonstelling zal voortdurend een docent aanwe zig zijn die door middel van les sen de leerlingen oriënteert over de maatschappelijke ont wikkeling van Nederland, de verschillende aspecten van de technische en commerciële ver anderingen en de beroeps-', leef- en woonmogelijkheden in de toekomst. De tentoonstelling wordt gehouden in de Burger zaal van het raadhuis en is van S-Ut 24 juni geopend. DONDERDAG 35 MEI Doolenkazerne - Expositie Mill Valkenburg, Pottebakkerij Raveill - Nederlandse Vereniging van Huis- vang 9.30 i Dc Burcht - Mr. A. P. J. J. M. der Steen, staatssecretaris van nanclën spreekt met de gemee raadsleden van de christelijke frac ties over „De financiën van de -enten". Aanvang 20.00 uur. Groot Auditorium - Afscheid van prof. dr. K. Hlddlng. - Expositie Milieu '72. ZATERDAG 27 MEI Doolenkazerne - Expositie Milieu '72. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin- usclubhuls - ..Greet Terburg opgevoerd door .Tot Ieders Geno gen"aanvang 20.00 uur. ago". IS Jaa ir. Za. dl.. uur en zo., ma. 2.00 en 4.15 uur: ..Batman" a.l. Clnclnaty Kid" 18 jaar. 11.30 uur. LIDO: ,,A town called bastard" 18 Jaar. Dag. en le en 2e Pinksterdag 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Bovendien le en 2e Pinksterdag 4.45 uur. STUDIO: „La Califfa" IS jaar. Dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zo. en ma. 2.30, 4.45. 7.00. 9.15 uur. LUXOR: „Willard" 18 jaar. Dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur. Zo„ 2e Pinksterdag, ma. 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. TRIANON: „The French Connection" 14 Jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. en ma. 2.30. 4.45,' 7.00, 9.15 uur. REX: „Wat ouders niet voor mogelijk houden". IS Jaar. Dag. 2.30, 7.00 e~ Exposities dien en bronsplastleken. GALERIE 't DUIVENHUYS: (26513) tot 28/5, an Kok exposeert tekenin gen en gouaches. NEDERLANDS LEGERMUSEUM (34241) tot 31/5, „Landsknechten". GALERIE 't HOEKJE BIJ DE POMP: (01711-3501) tot 3/6. Macrameewerk: o.a. van Lisa Eriksson en Liesbeth van Esveld. RIJKSMUSEUM v. VOLKENKUNDE: Vanaf 20/5 „Zeilen In de Zuidzee", beeld van de ontwikkeling van de boomstamkano naar de Katamaran. JUWELIER LUCAS VAN LEYDEN: (12350) t/m 20/5, tentoonstelling van Victoriaanse Juwelen. Bezoekuren ziekenhuizen Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologievoor patiënten van af deling Gynaecologie en voor zwan- gcren: van 10.00-12.30 en van 15.00- 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30. 18.30-20.00 uur. Op dinsdag is er_de gehele dag Bezoek Praematur deling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma. wo„ do., en vrij. van 18.30.18.45 uur; za. en zon. van 15.00-15.15 uur. laconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 i 18 45-19.30: 2de klas: alle dagen i 11.30-12 van 14-15 en van 18.45- 19.30 uur: 1ste klas: Alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling 3de klas: van 16-16 en van 18.45- 19.30: 2de klas: van 11.30-12 (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30. Baby's en kleuters: zo. ma.. wo„ vrij., en zat. van 15-15.30: di. en do. van 18-18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15-16 dl. en do. van 18-18.30 uur. innakllnlek: 3e klas 13.30-14.30 en 18- lur. 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 19 uur: 1ste klas 11-12. 13.30-15.30 en 19-20 uur. 'svchiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur, zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgcrsmakliniek: ma. tot en met vrij. 16.45-17.45 uur: zaterdag 13-15 uur; zondag 11-11.45 en 13-15 uur. Alphen Ziekenhuis Rijnoord: dagelijks (ook zondags) 1ste en 2de klas: van 10.30-11.00 uur, van 14.00-15.00 van 18.00-19.00 uur: 3de klas: van 14,00- 15.00 uur. van 18.00-19.30 uur: kraamafdeling van 14.00-15.00 uur, van 19.00-19.30 uur alléén voor echt genoten: kinderafdeling: van 14.00- 15 00 uur. van 18.00-18.30 uur. dins dag en donderdag alléén voor va ders. Kinderen beneden 16 Jaar geen toegang. Noordwijk. Solo Mlo: klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 int 3. dinsdag van 1 lot half 3. don derdag van hakf 7 tot half 8 en 's derdag van half 7 tot half 8 MARKTEN Rose 20—29. Sim Rond 23—32. Wit 28—30. Sim Keefer 23—31. Sim Arthur 24—26, Esperence 26—35. Lena 31—38. Rozen. Cornette, Carol, Marimba 11—17, Zorlna. Sonora. Tawny Gold, Faberge 12—21, Belin da. Prominent, Rublnotte 17—31, Motren, Carina, Evorgold, Spanish Sun 23—26, Super Star, Esther Ofa- 28—10. Bat gg >2, Peer Gyn. 2127, Pioenroze 28. Lelies 24—95, Gerbera's 35—il. Violieren 27—28 p.st. Irissen 1.35- 2.20. Fresia's 70—3.10. Colvllels 1.503.60, Chrysanten-Jaarrand 3.05—3.55. Trosanjers 1,55—2.15. 2.60—7.00. B 1 5.40—9.20. B 11 2.50 -4.60. C 1 4.30—7.60, C 11 1.70—5.30. - - - - -95. prei 11 16—51. radijs 91—117. bospeen 11 45—61. Spitskool 53—56. Peterselie 31-56. Sla 20-30. Princessebonen 3.90. Aanvoer was- peen 231.000 kg. - 20-25. G.J. 21—28, Keever 23-28. La Réve 25—35. Esperence 30—35. Freesla's: Ballerina 280—320, Golden Yellow 190—210, White Swan 200-240. Jlverscn: Anthurium 80225, Gerbera 30—45, Orchideeën 85-125, Lelies 60— 115. TrtisjinJers 200—325. Chrysanten 300-335. Dlv. Tulpen 80-165, Ixln's 60—115. Duizendschoon 150—ISO. Irissen 160-260, Violieren 30-35, Gladiolen Colvlllels 22—28. Annemo- 65-85. Margrieten 525—625.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4