Bona Stars vindt financiers Brede wegen noodzakelijk Nog geen hearing Buitenkist voor Willard Leidse bioscopen A town called Bastard La Califfa Wat ouders niet voor mogelijk houden Boskoop vindt geen grond bij de provincie De W aardschiereiland Meerburg viert stichtingsfeest Leidse agenda Leidse bioscopen LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 MEI 1972 ing met zijn vrienden" zijn baas te vermoorden Williard is een introverte jongeman, die een bescheiden baantje heeft op de fabriek, die vroeger aan zijn vader toebehoorde. Hij woont bij zijn ziekelijke, overheersende moeder in en zijn enig contact met de buitenwereld zijn moeders kennissen, een aantal karikaturen zo weggelopen uit een griezelkabinet. Willard's leven neemt een beslissende wending als hij vriendschap sluit met twee ratten uit de tuin, Socrates en Ben, die eigenlijk veel aardiger en intelligenter zijn, dan de mensen die hij kent. Maar het blijft natturlijk niet bij twee ratten en spoedig heeft Willard een heel leger, dat hem op bevel gehoorzaamt. Na de dood van zijn moeder brengt hij ze onder in de kelder en trekt er 's nachts met hen op uit om in hun onderhoud te voorzien. Wie natten niet zulke erge enge dieren vindt kan dan nog denken aan een filmkomedie. Maar als Socrates door Willard's baas wordt doodgeslagen en Willard zich wreekt door met zijn ratten deze man de dood in te jagen, zitten we plotseling helemaal in de thrillersfeer eindigdend met de gewelddadige dood van Willard als de ratten zich tegen hun vroegere bevelhebber keren. Regisseur Daniel Mann, meer een man die zijn Broadway-succes sen stuk voor stuk verfilmde, is geen Alfred Hitchcock. De drei ging, die vóór de plotselinge agressie van de vogels de film „The birds" kenmerkte, ontbreekt in het eerste deel van „Willard" geheel. „Moeder" Elsa Lanchester is overtuigend zeurderig, „baas" Ernest Borgnine duidelijk onaangenaam en de ratten zijn door Moe di Sesso verbluffend getraind, maar de echte spanning ontbreekt. Als het rattenleger een feestavond verstoort is dat eerder amusant dan griezelig, waardoor het ge weld aan het slot minder dreigend en beklemmend wordt. LEIDEN Voor de westernliefhebbers is er in Leiden deze week bijzonder veel keus. CAMERA laat de onovertroffen heldendaden gaan Djano zien. Een film die al eerder in Leiden heeft gedraaid. In de nachtvoorstelling heeft het theater „Cincinaty Kid" op zijn doek, een Amerikaanse western. Het LIDO-theater draait deze week „A town called Bastard", die de eerste Spaanse western is. Een andere Amerikaanse western is de nachtvoorstelling in REX: „Wanted". De film die dagelijks in Rex vertoond wordt is „Wat ouders niet voor mogelijk houden", een „openhartige" be schrijving van hoe de jeugd zich weet te vermaken met sex- spelletjes. Louis de Funès nieuwste film ring op. De fill Er valt nog altijd al een „trekkertje" geweest. En ook zijn De bedrieger bedrogen" is hier geen uitzonde- draait voor de tweede week in TRIANON, e griezelen in LUXOR met „Williard", een film hele legioenen ratten op de filmbezoeker afkomen. „La Califfa" in STUDIO geeft het weerzinwekkende beeld van een opstand i-n een fabriek. Romy Schneider speelt hier de hoofdrol. Voor de jeugd tenslotte heeft Camera nog de avonturen van de wonderman „Batman" in petto. LIDO „Waarom zouden alleen Hollywood en Italië grof geld aan de western verdienen, dat kunnen wij toch ook? moeten de Span jaarden gedacht hebben. Het resultaat van die gedachte is „A town called Bastard", die er als actiefilm wezen mag. ondanks een an alle kanten rammelend verhaal. Het wonderlijke van deze film is dat je er gefascineerd naar blijft kijken en dat je dank zij vaak perfect gekozen camera-instellingen je door de beelden lat overrompelen zo dat je de vaak onzinnige situaties voor zoete koek slikt. Neem nou bijvoorbeeld de entree van de kaalhoofdige schurk Telly Savalas. Robert Shaw heeft meer moeite met de gecompliceerde figuur van de Ier, die voor de begintitels ijzig kalm een priester- neerschiet en de rest van de film diens plaats inneemt. Uit deze opsomming blijkt wel, wat men zoal in „a town called Basterd kan verwachten. Robert Parish Oscarwinnaar met enkele documentaires maakte er een lekker maar wreed kijk spel van. STUDIO Hoewe het in het beginl de schijn heeft dat regis seur Alberto Bevilacqua kiest voor de arbeiders en later voor de ondernemers, wordt op het eind pas duidelijk dat hij kiest voor de vrouw die de hoofdrol speelt. Deze hoofdrol wordt vertolkt door Romv Schneider, een vrouw die alleen maar haat en liefde kent zonder concessie te kunnen doen. Het thema is een opstand in een fabriek, waar 6000 ontslagen zijn gevallen. Bij deze opstand komt de man van Romy Schneider om. Zo fel zij op dat moment tegen haar bas Doberdo is, zo hevig is haar liefde voor hem later. De verdere ontwikkeling van de film is zeer verrassend. Telkens weer weet Alberto Bevilacqua de aandacht vast te houden door verschillende voorvalletjes uit te diepen. De vertolking van Romy Schneider is overigens het meest opvallende aan deze film. REX - Ernst Hofbauer heeft zich de vraag gesteld: Wat doen middelbare schoolmeisjes als hun ouders er niet bij zijn? Het re sultaat is de film „Wat ouders niet voor mogelijk houden". In het midden latend of deze film een juist verslag is van de bele venissen van meisjes van 15, 16 of 17 jaar, staat vast dat de meisjes die Hofbauer op het witte doek zet er wat van kunnen, de jongens doen niet voor hen onder. LEIDEN „Leiden heeft alle be lang bij dit project van EM- PEO. Het is natuurlijk nog geen rozegeur en maneschijn. Voor al met de vindbaarheid van het terrein zijn er vaak problemen. Ik heb dan ook de werkgroep Verkeer om advies gevraagd over een bevredigende beweg wijzering." Hiermee besloot de wethouder van economische za ken, de heer J. Lijten, gister middag zijn toespraakje na het inmetselen van de laatste steen in de juist gereedgekomen der de fase van het bedrijfspark „De Waard" aan de Willem Barendszstraat. Het was een doekje voor het bloe den, dat toespraakje, want veel meer dan om een duidelijke be wegwijzering, zit men te sprin gen om goede verbindingswe gen. Direct en breed genoeg grootvervoer. een hele toer om er te komen. Er moeten nieuwe bruggen ko men." En nog eens herhaalde hij dat, na enige illustrerende anecdotes te hebben aangehaald over zakenrelaties, die in de Leidse binnenstad verstrikt en verschrikt waren. .Toen ik hier kwam, zou er bin nen twee jaar iets gebeuren, Dat werd ons beloofd. Nu zijn we ruim een jaar verder, dus p* zou het binnen een jaar moeten Cf komen. Maar er is nog niets ge- beurd." De heer Stoltenhoff re- fereerde eraan, dat ook de Leid- u; se Brandweer plannen heeft om een nieuwe regionale kazerne te bouwen in „De Waard". „Dat is onze hoop. Als de brandweer hier komt, zal er snel iets ge beuren. Want de brandweer heeft altijd haast." Een fors ap plaus onderstreepte zijn nood kreet. De heer H.F. Stoltenhoff, directeur Ondanks deze verbindingsproble- van Cieba en HFS, stak dat na mens de overige Waardse indu striëlen niet onder stoelen of banken. Hij liet niet na. in jube lende bewoordingen te vertellen, hoe fijn en leuk het wa bedrijf op „De Waard' door EMPEO (Mij. voor Project Ontwikkeling) gebouwde panden te hebben, „maar", zo vervolg de de heer Stoltenhoff, „de Waard is een schiereiland. Voor veel mensen nog onbekend en moeilijk te vinden, maar ook heeft het bedrijfspark vol doende belangstelling bij Leidse en buitensteedse industrieëa Over de huur van het nieuwe pand zijn de onderhandelingen om je bezig. Het aantrekkelijke van deze bouw is, dat de verhuurders in overleg met EMPEO zelf daarin genoeg variaties moge lijk zijn, bewijzen de uiteenlo pende inrichtingen van de nu reeds gevestigde bedrijven. als je wél de weg weet, is het EMPEO is nog niet uitgebouwd. Drie fasen, of panden, staan nog op het programma. Ze zul len iets kleiner zijn dan de ge bouwde eenheden. „Het wordt een nieuw handelscentrum, namelijk dienstverlenende indu strieën een plaats zullen krij gen", zo zei de heer G. Wie- chers, directeur van EMPEO. Volgend seizoen top basketbal in Leiden LEIDEN Na een enigszins te leurstellend jaar kan Leiden vol gend jaar van Bona Stars weer topbasketbal verwachten. TBS heeft particulieren bereid ge vonden geld in de basketbalver eniging te stoppen. Daardoor heeft Bona Stars inmid dels Petrici van Agon, van Eyck van Suvriki en Verhoek van Essor kunnen aantrekken. Men is voorts in onderhandeling met nog twee Nederlandse top- basketballers. De namen kon voorzitter De Jong ons helaas niet noemen. Bona Stars komt volgend jaar dus met een sterk gewijzigd team. Temeer omdat men de jeugdspelers Nieuwendijk en Van Dijk (lengte: 2.10 m.l) in het eerste team wil opnemen. Het gerucht dat Camel (sigaretten) de Leidse basketbalvereniging zou gaan sponseren (TBS zou zelfs Came-Stars gaan heten) noemt André de Jong uit de lucht gegrepen. Zijn verwach ting voor aanstaand seizoen: Bona Stars gaat een zeer be langrijke rol spelen in de com petitie. 70ETERW0UDE De 21-jarige Ruudtje Vis, wonend Vrouwen- weg 20 te Leiden is de winnares van een volledig verzorgd week end voor twee personen naar Parijs of Londen. Dat kwam gisteravond uit de bus toen de voorzitter van de Raif- feisenbank, de heer G. P. v. d. Krogt. in het splinternieuwe hoofdkantoor aan de Dokter Bouwdijkstraat de trekking ver richtte van een loterij waarvoor spaarders in de afgelopen veer tien dagen een gratis lot ontvin- Ruudtje won bankreis gen. De trekking was het slot stuk van een aantal feestelijke gebeurtenissen waarmede de Zoeterwoudse gemeenschap nauw werd betrokken bij de opening van het fraaie gebouw. Dat begon tijdens het z.g. „open huis" op de avond van de ope ningsdag toen vertegenwoordi gers van vele verenigingen een bedrag voor de kas in ontvangst mochten nemen. Naast de gra tis loten waren er voor de nieu we spaarders nog extra premies te incasseren. De jeugd had vo rige week zaterdag haar feest toen er in een stampvol Cen trum een voorstelling werd ge geven van de Echte Fabeltjes krant. Het prijsbepalende lot van mej. Vis was 2028. Toevalli gerwijs was er onder de belang stellenden in het bankgebouw die getuigen waren van de trek king, iemand die lot no. 2028 kon tonen. Oegstgeest Er komt voorlopig nog geeen hearing voor de be woners van de wijk „Buiten- lust", die zo in hun maag zitten met de verkeersproblematie aan „gene zijde" van het viaduct. LEIDEN De wijk „Meerburg" gaat weer feest vieren. Meer burg, ingeklemd tussen Rijn dijk, Rijksweg, Rijn-Schiekanaal en vuilstortplaats, Is de meest geisoleerde wijk van Leiden. Daarom is er een eigen wijk centrum dringend nodig. Het feest wordt volgende week za terdag, 27 mei, georganiseerd door de stichting Wijkcentrum Meerburg. Het stichtingsbestuur wil er niet alleen de band tussen ie bewo ners door verstevigen, het hoopt er bovendien een stevige finan ciële fundering aan over te hou den voor het zo lang verbeide wijkcentrum. Daarom is ieder een welkom, die voor een feeste te porren is. Het feestprogram ma vermeldt: optocht, fancy fair, kinderspelen en 's avonds, touwtrekken en een muzikale rondgang door het Christelijk Muziekgezelschap Concordia. De optocht wordt gevormd door versierde fietsen, steppen, kar retjes etc., verklede personen - individueel of in groepen - en praalwagens. De stoet vertrekt - voorafgegaan door „Concordia" omel f uur van de IJsselkade. Onderweg zeggen de majorettes op vier plaatsen hun beste been tjes voor. Inmiddels wordt op het grasveld aan de IJsselkade de fancy fair geopend waar men aan zestien kraampjes lek kernijen of zijn geluk kan be proeven. 's Middags om twee uur worden kinderspelen gehou den: vlaggetje steken, zaklopen, „op zoek naar geluk" en Lang- zaam-rijden op de fiets. Volwas senen kunnen 's avonds om ze ven uur deelnemen aan een wedstrijd touwtrekken: voor de dames om de Hemerikbeker, die in het bezit is van de dames van de Spaarnestraat; voor he ren om de Demmenie-beker, die de heren van de Drechtstraat sinds vorig jaar beheren. BOSKOOP Er is nog geen oplossing voor de problemen die de ver breding van de Gouwe met zich mee brengt. Het gesprek dat het gemeentebestuur daarover gisteren gehad heeft met het provincie bestuur leverde niets op. De eis van Boskoop de Gouwe mag wel verbreed worden, maar dan moet er een nieuwe brug ten gerieve van 't verkeer in de dorps kern werd door de gedeputeerde Eijsink verworpen. Hoewel de plannen voor verbreding nu geheel rond zijn, zijn er binnenkort op nieuw besprekingen te verwachten. Op 26 mei gaat de verkeerscom- missie de zaak opnieuw bezien maar dan met in het achterhoofd en dit op aandringen van Boskoop dat de provincialeweg 23 en rijksweg 3 niet doorgaan. (ADVERTENTIE) JACHTWERF POELGEEST OEGSTGEEST Zaterdag en zondag geopend. Het gemeentebestuur wil wach ten met het contact met de bur gers tot het overleg over de verkeersinstallatie en de wijzi ging van het tracé bij het Rijn- zichtviaduct afgerond is. Er wordt gepraat met Rijks- en Provinciale Waterstaat, de NZHVM, de KLM en de NV Ne derland. Dat werd door het ge meentebestuur gisteravond tij dens de raadsvergadering mee gedeeld. De Partij van de Arbeid heeft het voorstel tot harmonisatie van de huren verworpen. Drs. De Graaf noemde de maatregelen haasje over springen met lonen en prijzen. Hij vond het vreemd dat er nooit eens gesproken werd over huurverlaging. De heer Olivier van D'66 was het daar niet mee eens. Hij zette te genover de stelling van De Graaf dat de huursubsidie toch aanmerkelijk gestegen was. Dat zei de fractievoorzitter van de PvdA niets Hij vond huursub sidie psychologisch onverteer baar. zelfs deningrerend. Het voorstel werd aangenomen met alleen de PvdA tegen. De raad is niet of nauwelijks in gegaan op het stuk was de Open Jeugd- en Jongeren Sociëteit heeft geschreven en waarin ge klaagd werd over het feit dat men nog geen onderdak heeft. De heer Olivier en mevrouw Van Belle wilden dit probleem behandeld zien in de commissie van CRM. maar dan wel in het bijzon van de jongeren-wethou der Thorn tilde daar niet aan. Hij vond dat de commissie daar zelf maar over moest beslissen. ALPHEN Leden van sociëteit Zappa hebben gisteren de sportieve strijd aangebonden tegen de politie. Smashes gingen over en weer maar uiteindelijk moesten de sociëteitsgangers hun meerdere erken nen in de agenten. Het initiatief tot deze volleybalwedstrijd was ge komen van commissaris Vervoorn. In een wedstrijd als deze ziet hij een toenadering tussen politie en sociëteit Zappa, die vroeger nogal eens gebotst zijn. Fotolessen Noordwijkse scholieren NOORDWIJK De Noordwijkse fotograaf Henny Hoogeveen tracht de Noordwijkse school jeugd wat meer foto-minded te maken. Hij begon met het be schikbaar stellen van een twee tal camera's aan de leerlingen van de zesde klas van de St. Je- rotnsschool. Om de beurt moch ten zij bij Hoogeveen een film pje halen, het zelf volschieten, waarna de rol werd ontwikkeld en afgedrukt. De resultaten werden kritisch be keken en met een stel adviezen en suggesties kregen de jongelui de foto's mee. Dezer dagen werkte Hoogeveen zijn idee verder uit, werden op J de school vormingsdagen gehou- j den en bij die gelegenheid kre-1 gen de leerlingen van de hoog ste klas allen een camera met dia-film mee. Tevoren had de Noordwijkse fotograaf de schooljeugd op het gebied van de fotografie bitwijs gemaakt. Op 24 mei a.s. zal men de resulta ten kunnen zien. De kleuren dia's worden dan vertoond. Ook zijn dan de bestq platen van de vorige aktie te zien. Verder zal er een professionele film wor den gedraaid en worden de prijswinnaars bekend vgemaakt. Vrijdag 19 mei. Katholiek Militair Tehuis Bond !I Oud Strijders, schletavond. te; u uitreiking van prijzen van de seizoen gehouden Schlet-blljart klaverjasw edstrljdende i gint om 20.00 uur. Exposities GALERIE HEUFF: (01751-2185) 20/5. tentoonstelling van Jits Bat met aquarellen en bronsplastleke j GALERIE 't DUIVENHUYS: (25! tot 28/5. an Kok exposeert tek« NEDERLANDS LEGERMUSEUM (34241) tot 31/5. ..Landsknechten' GALERIE 't HOEKJE BIJ DE PO! (01711-3501) tot 3/6. Macrameewt o.a. van Lisa Eriksson en Liesl van Esveld. RIJKSMUSEUM v. VOLKENKUNI Vanaf beeld fUWELIER LUCAS VAN LEYDi (42350) t/m 20/5. tentoonstelling Victoriaanse Juwelen. CAMERA: „DJango". 18 Jaar. DL, ..Batman" a l. Cincinaty Kld" Jaar. 11.30 uur. LI DO: ..A town called bastard" jaar. Dag. en le en 2c Pinkster:6 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Bovendien en 2e Pinksterdag 4.45 uur. STUDIO: ..La Califfa" 18 Jaar. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zo. en 2.30. 4.45. 7.00. 9.15 uur. LUXOR: „Willard" 18 Jaar. Dag. 7.00. 9.15 uur. Zo.. 2e Plnksterd ma. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 u TRIANON: „The French Connectl 14 Jaar. Dag. 2.30. 7.00 en 9.15 Zo. en ma. 2.30. 4.45. 7.00, 9.15 2e Pinksterdag Bezoekuren ziekenhuizen dagelijks I Academisch ziekenhu halve op dinsdag uur; dinsdag van 13.00-14.00 lerdug en zondag van 1 Bezoektijden Kliniek Verlo.sk Gynaecologie: voor patiënte, deling Gynaecologie en vo( geren: van 10.00-12.30 en v 20.00 uur. Voor kraamvrouv 10.00-11.30, 15.00-17.30. 1 uur. Op dinsdag is er de ge geen bezoek. Bezoek Praem 18.30.18.45 uur; za. en 15.00-15.15 uur. BaronesseiiIiuIk: dagelijks van 11 tot 12. l.lf H i derde klas 1.15 tolj ziekenhuis: volwassene St.-Elisal 3de klas alle dagen t van 18.45-19.30: 2de klas 4-15 d alle dagf 11.30-12 van 14-15 19.30 uur; 1ste klas: vanaf half twaalf. Kraamafdellni- 3de klas; van 15-16 19.30: 2de klas: van 11.30-12 (alleA BnbyrS) vrij.. i 18.45-19.JJ 15-15.30: 'dl. i Kinder alle dagen van 15-16 dl. i 18-18.30 uur. Annakllniek: 3e klas 13.30-14.30 ei r. 2de klas 13.30-15.30 en lste klas 11-12. 13.30-15.3< elgersmakllniek: 16 45-17.45 uur; zondag 11-11.45 senhuis Endeged^ ag 13 tot 14.30 uiM en 2 tot 3. zatenlag6"!39V 3" n 13-15 uur. |U' Rljnoord: dngell]l te en 2de kins: vl hi i uur. dlrJee 6 Jnar'g» rdu ljk. Sole Mio: klasse-patiënte half 7 tot half 8 Over plan Zwanburg Warinondse raad J wil eindelijk jj uitspraak Kroon; j WARMOND Dinsdag gaat d» raad van Warmond vergaderd over het plan Zwanburg, waar^ over de Kroon nog steeds gee e beslissing heeft genomen of is dat plan al of niet gebouwd mag gaan worden. Men ste-j zich voor maatregelen te kur; nen nemen om een snelle beslöj sing te bevorderen. KATWIJK De gemeente Kal wijk gaat - wanneer de raai daar volgende week mt koord gaat - een muziekschol stichten. De school start waai schijnlijk al in september. Mo wil te zijner tijd voor de mi ziekschool een gebouw van bi perkte omvang stichten. Bij volledig bezette school loopt d begroting legen de drie to;

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4