Moeder Koomen wacht op wonder Aparte n- en competitie Veenstreek Jubilarissen bij Pancratius Rij Leiderdorp wil ook experiment Past. Oeverhaus viert jubileum PANNEKOEKEN bij Van der Heijden Lugdiinum slaat ASC LEIDSE COURANT NOORDWIJK Moeder Koomen heeft, sinds de gemeente Noordwijk haar kam- peervergunning geweigerde, niet zitten kniezen van verdriet. Integendeel zelfs, de nog kwieke 62-jarige Noordwijkse blaakt van strijdlust en energie om haar kam peerterrein aan het Langeveld weer open te krijgen voor kampeerders. Qewapend met potten verf en kwasten heeft ze in de afgelopen maanden haar kampeerameuble- ment van een frisse kleur voor zien met de stellige overtuiging dat de kampeerders haar erf weer zullen komen oprijden. Het ziet er nog niet naar uit dat dat inderdaad gaat gebeuren. Im mers het bronwater op haar camping voldoet nog steeds niet i aan de eisen die de gemeente heeft gesteld en ook de normen voor wat betreft de brandbeveili ging zijn nog niet rond. Moeder Koomen gokt op een wonder en ze is er stellig van overtuigd, dat er een gaat plaatsvinden. Ze zegt: „Vijftien jaar geleden heb ik een bijbel gekocht. Elke dag heb ik er uit gelezen en dage lijks zie ik nu de zegeningen daarvan. Door de bijbel wordt ik er ook toe aangezet om hier de boel op te knappen. De kam peerders zullen daarom vanzelf wel komen". Tussen alle drukke werkzaamheden door („om half zes sta ik 's morgens naast mijn bed") is moeder Koomen mo menteel ook nog in een gevecht gewikkeld met de Justitie. Vorig jaar stonden op haar terrein, on danks een verbod van de ge meente, toch een aantal kam peerders en twee weken geleden werd ze daarvoor voor de rech ter gedaagd. De illegale kampeerster kreeg tien gulden boete terwijl moeder Koo men er tweehonderdvijftig moest betalen. Moeder Koomen ging in beroep. „Ik heb de edelachtbare eens flink de waarheid gezegd", zegt ze. „Toen ik hem zei dat de hele zaak in feite om het water draaide zei de edelachtbare dat ik me dan maar eens opnieuw in verbinding moest stellen met de burgemeester van Noordwijk. Daar prakkizeer ik niet over, heb ik hem toen gezegd". Aan staande vrijdag hoort Moeder Koomen de justitiële eis. Hoe die ook uit mag vallen het zal haar, zo zegt ze, een zorg zijn. „Mocht hier niemand komen om te kam peren dan is er nog geen man overboord. Dan zet ik gewoon in alle hoeken stoelen en tafels neer en dan ga ik er zelf van zit ten genieten". LEIDERDORP Gebor'.iRonnie, Winsemlus en H. K. Jansen; Paulus Nicolaas Adrlanus, zoon van C. J. de Jong en A. C. M. Kapteln; Willem Albertus Egmond (22) van der Kwaak (18)Henri A. 1 Ellen M. Koning L. Verbeek (27) i te maken voor gasten Alkemade Tijdens de ledenver gadering van onderlinge verze keringsmaatschappij is even stil gestaan bij 't feit dat de heren W. Zwartjes en Q. Warmerdam 25 jaar zitting hebben in het be stuur. Uit het jaarverslag van secr.-pen- ningm. P. J. Koek bleek dat het verzekerd kapitaal in 1971 was toegenomen met 9.549.949.- waardoor het totaal verzekerd kapitaal steeg tot 74.801.359.-. De vergadering ging akkoord met het voorstel om het batig saldo van 1971 groot 10.118,82 toe te voegen aan de reserve. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren Zwartjes en P. J. Koek herkozen. De gratis verlo ting van het brandblusapparaat bracht als winnaar de heer Jac. v.d. Poel. In de rondvraag in formeerde de heer L. Krijger naar de betekenis van de va- ria-verzekering. Hieronder wor den gerangschikt W. A. verzeke ring auto, bromfiets, plezier vaartuigen, arbeidsongeschikt heid etc. De heer Vesseur ver kreeg nadere informatie over de stormschadeverzekering waar onder niet gerangschikt worden onderhoudsgebreken. Overigens had men in 1971 geen schadege vallen voor de stormschadever zekering. In zijn sluitingswoord bracht voorz. Bakker dank aan de bode J. v.d. Hoorn voor zijn vele werkzaamheden in het be lang van vereniging en leden verricht. (ADVERTENTIE) RIJNSBURG Het ondertrouwde paar J. Schuitemaker-Van Delft heeft gistermiddag uit handen van erevoorzitter K. Zandbergen, tevens mede-oprichter van „Spinoza", de sleutels gekregen van de 1000ste woning, die voor de woningbouwvereniging werd opgeleverd. Spinoza" heeft nu bijna de helft van alle Rijnsburgse huizen in beheer en onderhoud. De feestelijke gebeurtenis in het plan Frederiksoord werd verder gemarkeerd door het betalen van „omgekeerd sleutelgeld" door aannemer Van der Marei1 in de vorm van een groot levensmiddelenpakket aan het aanstaand bruidspaar en een receptie in hotel j De Monyé. Namens het gemeentebestuur kwam daar ook burgemeester Koomans zijn felicitatie en i waardering uitspreken. j Mr. Klaasesz opende Schaapskooi Duinrell WASSENAAR Gisteravond heeft mr. J. Klaasesz, oud-commissaris der koningin in onze provincie, in tegenwoordigheid van vele genodigden op Duin rell de vernieuwde en uitgebreide „Schaapskooi" heropend. De openingshandeling bestond uit het openen van een deur, waaruit een echt schaap te voorschijn kwam. Onder de genodigden, die de openingsplechtigheid bijwoonden bevonden zich minister W. J. Geertse- ma en zijn echtgenote, burgemeester Vis van Lei den, burgemeesterf Van der Haar van Voorscho ten, wethouder P. Vink van Den Haag en ver tegenwoordigers van het ministerie van C.R.M. en het ministerie van Economische Zaken. Belangrijke vernieuwingen in de Schaapskooi zijn het nieuwe entree met ruime garderobes en toilet ruimten en het nieuwe zelfbedieningsrestaurant. In de Schaapskooi is verder een nieuwe bar aan gebracht rond een open haardvuur, terwijl men ook de beschikking heeft over een zeer moderne Mr. Klaasesz verrichtte de opening i discotheek-installatie. kooi. Klaauw; Carel Wilhelm, zn v; A. M. Ruljgrok en C. N. Wllgenhof; Marjolein Nelly Margaretha, dr v: bertsen en S. J. Hasselbach; Simo- ne. dr v: J. de Groot en M. A. Pi ket; Monique Annemarie. dr v: J._ Memelink en M. T. A. Wlllemsen; Bashlra. dr v: A. Boukrim en W. E. Kwarten; Robertus Cornells, zn v: Maarten Peter Ton Henk. J. M. VerweiJ en A. A. en; Flor Maria, dr v: M Te rn F. M. Ortis; Sake Gerardus nes. zn v: S. G. J. var en N. Kolenbrander; A HAZERSWOUDE Het bestuur van de voetbalvereniging Ha- zerswoudse Boys heeft tijdens de bijeenkomst van de repre sentanten van de voetblaclubs uit de Rijn- en Veenstreek voor gesteld, om volgend jaar in de periode van half april tot half juni een bekercompetitie te doen verspelen. Aan deze com petitie, die in die periode tel kens midden in de week tijdens de avonduren zou moeten wor den afgewerkt, zouden alle ver enigingen uit de Rijn- en Veen- streek, die deel uitmaken van de belangengemeenschap, moe ten gaan deelnemen. De bestu ren van de onderscheiden clubs gaan zich thans buigen over dit voorstel van Hazerswoudse Boys, dat tijdens de vergade ring van de Rijn- en Veenstreek- clubs als gastheer fungeerde. Secretaris Martin Fase van de Hazerswoudse vereniging: „Ons voorstel bleek bij diverse clubs wel aan te slaan. Wij menen, dat het voor de spelers een aar dige afwisseling is, om nu eens te voetballen tegen clubs uit je directe omgeving, waartegen je Met de winterstop, die sinds enke- Veenstreekclubs heersen overi- leid door Hazerswoudse Boys voorzitter Jacq. Vos. Hij felici teerde MMO uit Hoogmade en Koudekerk met het behaalde kampioenschap en St. Bernar- dus uit Hazerswoude met het 25-jarig jubileum. In de kringen van de Rijn- en Veenstr eekclubs h eersen overi gens nogal wat vraagtekens om trent het aanstellings- en pro motiebeleid in de scheidsrech- terswereld, evenals over de af handeling van de strafzaken in de afdeling Leiden van de KNVB. Daarom willen de Rijn en Veenstreekclubs tijdens de eerstvolgende vergadering op 11 september bij St. Bernardus, een forum organiseren, waarin verscheidene aspecten van deze onderwerpen aan de orde ko men. Het ligt in de bedoeling, dat een lid van de straf com mis sie, van de commissie jeugd voetbal, van de scheidsrechter commissie en van de COVS zit ting zullen nemen in het forum. naar een LVB-competitie die parallel loopt met die van de „grote" KNVB; dus slechts een stop tussen de feest (Kerst en Oud en Nieuw) dagen. De al gemene stop van de competitie tijdens de z.g. „schaatsweek- ends" willen ze zien gehand haafd. Met name de zaterdag clubs voelen zich nu ietwat ge- j dupeerd, omdat deelneming aan de bekercompetitie van de LVB onmogelijk is, omdat de gewone j competitie nog niet ten einde is. j De meeste clubs menen, dat dit j kan worden ondervangen door opheffing van de winterstop. Een definitief voorstel zal door de Rijn- en Veenstreekclubs op de eerstvolgende vergadering LEIDEN De tweede klas van de Sassenheimse Antoniusschool had gistermiddag een worden geformuleerd en daarna i ongewone „opdracht" op het rooster. De leerlingen kwamen en bloc naar Leiden om hun onderwijzer aan het LVB-bestuur ter kennis i Henri Randsdorp te zien trouwen met Tine Biegstraaten, verpleegster van het Elisabeth-ziekenhuis en worden gebracht ter behande- dochter van de voorzitter van de Leidse Sportstichting. Na de huwelijksmis in het Lidwinahuis bracht ling in de jaarvergadering. de jeugd in De Turk met prik een dronk uit op de meester en zijn bruid. LEIDERDORP Een begelei dingscommissie met een ontwik kelingscommissie onder voorzit terschap van wethouder C. Heerburg hebben gisteren de in deling besproken voor wat be treft de bouw van het nieuwe uitbreidingsplan „Voorhof". Zoals de verwachtingen nu zijn zal men er naar streven de laagbouw voorrang te geven bo ven de hoogbouw („slapende bouw" volgens de architect), bestaande wateren handhaven c.q. verbreden, auto's zoveel mogelijk mijden, als geluidsrem met de drukke Pers. Snoepweg een zandheuvel plaatsen, voet gangersroutes langs de sloten en eventuele singels, 2 hoofdwe gen voor auto's. Voor de eventuele hoogbouw die lijk aandacht besteden. „Dat men niet bij elkaar van tafel kan eten". In de plannen is voorts rekening gehouden met een sporthal alsmede een ver zorgingsflat. Voorts 'is de moge lijkheid open gelaten voor een wandelpromenade. In 't uitbrei dingsplan zal men proberen rond de 250 woningwetwoningen te realiseren. Verder hoopt men met de voligzende besprekingen tussen de stedebouwkundigen en de architecten uöt het ontwik kelingsteam te komen tot een verdere afwerking van het ge heel voor wat betreft de reali sering van de type woning, dat men daar wil gaan bouwen. de meeste gevallen niet uit komt. Je zou deze midweekse competitie kunnen beschouwen als alternatief voor de tweede trainingsavond, die bij vele clubs opgang maakt." TAVV uit Ter Aar en Kickers '69 uit Lei muiden ontbraken op de vergadering van de Rijn- en Ie jaren in de afdeling Leiden hoogtij viert, blijken de meeste clubs uit Rijn- en Veenstreek niet gelukkig. Over het algemeen is men van mening, dat er nog wel eens weekends (zoals afge lopen periode met de zeer zach te winter) worden verspeeld. De gedachten van de Rijn- en Veenstreekclubs gaan meer uit bEIDEN Na Roodenburg en LFC was Lugdunum de gast in het nederiaagtoernooi, dat gehouden wordt ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van ASC. Reeds in de eerste helft bleek Lugdunum erg veel moeite te hebben LFC van de eerste plaats te verdringen. Het was een gelijkopgaande strijd, waarin beide partijen nogal slap spel lieten zien. Bij Lugdunum was Hans van der Starp de gevaar lijkste man. In de 20e minuut werd een van zijn schoten nog maar net over de lat getikt door keeper Roedoe. Voor ASC kwam Hans Dreef dichtbij een doelpunt, maar zijn scherpe kopbal werd ge keerd. la rust speelden beide partijen beter alhoewel het slechte veld een handicap voor de meeste spelers was. Het lukte Lugdunum echter pas in de 30e minuut van de tweede helft ASC op een achterstand te zetten. Uit een goed opgezette aanval wist Wim de Roo de bal ach ter keeper Roedoe te schieten. Hierna volgden meer schoten op het doel, maar ze gingen naast of over. De stand bleef 10, hetgeen inhoudt dat LFC nog steeds leidt in dit nederlaag-toernooi. Doelman Herman Roedoe van ASC voorkomt met een achterwaartse sprong een doelpunt HAZERSWOUDE Pastoor A. A. H. M. Oeverhaus van de Engelbe waardersparochie te Hazerswoude-dorp gedenkt op zondag 21 mei (Eerste Pinksterdag) zijn veertigjarige priesterfeest. Die dag zullen er op zijn verzoek in de Engelbewaarderskerk twee „feestmissen" zijn: om 10.00 uur een „Ouderwetse" en om 11.30 uur een „moder ne". Op maandag 22 mei (Tweede Pinksterdag), tussen 14.00 en 15.00 uur, is er in het Michelshuis een receptie voor genodigden, terwijl daarna de receptie voor alle andere belangstellenden volgt. Pastoor Oeverhaus zette in „Deze Week", het parochieblad, bij de aankondiging van de twee feestmissen de woorden „ouderwets" en „modern" tussen aanhalingstekens, want: „Wij blijven in het een zowel als het ander nogal gematigd! Maar op deze wijze kan ieder kiezen naar zijn voorkeur". In ditzelfde „kerkblaadje", waarvan de jubilaris de „enige redacteur en volschrijver" is, deelt hij mede, dat hij ook de „niet-feestelijke" missen, dus van zaterdagavond en van zondag 8.00 uur, graag zelf zal doen: „Zodat ik de wensen van al mijn parochianen voor kan zijn met de mijne! Want u zult wel uw wensen hebben voor mij, maar ik heb ze ook voor u". Pr stoor Oeverhaus, in 1906 in Amsterdam geboren, werd in 1932 in Haarlem door mgr. Angenent priester gewijd, voordat hij kapelaan werd te Heemstede. Hij werkte hier zes jaar, alvorens hij benoemd werd tot kapelaan in Amsterdam (een periode van zeven jaar) en Den Haag (twaalf jaar). Oude Tonge kende hem bijna drie jaar als pastoor en Rotterdam zeven jaar; in de havenstad werd h'j overi gens belast met de bouw van de H. Nicolaaskerk. Vier jaar geleden werd pastoor Oeverhaus in deze functie benoemd te Hazerswoude- dorp. Raad Nederlandse Bloembollen- ondernemers nu van start DEN HAAG De raad van Ne derlandse Bloembollenonderne mers kan eindelijk gaan star ten. Tijdens de gistermiddag in Den Haag gehouden open be stuursvergadering keurde het Produktschap voor Siergewassen de statuten goed. Hiermee kwam een eind aan een periode waarin het aan meningsver schillen bepaald niet heeft ont broken. Het PVS heeft in de oorspronkelij ke opzet van de raad flink het mes gezet, zodat van de bedoe ling van het CBC oude stijl om te bouwen tot een beleidvor mend orgaan in de huidige con ceptie niet veel is overgescho ten. Het is, zoals PVS-voorzitter H. J. Hylkema tijdens een pers- lunch zei, een continuering van het oude Centraal Boembollen- comité in een wat moderner op zet met andere leden. Ir het bestuur van de raad heb ben namelijk niet meer zitting een vertegenwoordiger van de veiling Floralia en enkele ande re organisaies. Bestuursleden zijn gekozen uit de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, de Bond van Bloembollenhandelaren, de drie centrale landbouworganisa ties en de bond van Bloembol len Detailhandelaren. De onper soonlijke reclame en het weten schappelijk onderzoek worden door de nieuwe raad behartigd, zoals dat destijds door het CBC gebeurde. Alleen heet de afde ling onpersoonlijke rec'ame nu afzetbevordering.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6