Moeder Capelle waakt over sterretje Angela .0 Fantasie van oudet* echtpaar tegenover droomwereld van zoon Hou het scherm in 't oog Coppes weg bij VARA Plankenkoorts van Bram en Freek in Holland Festival Cabaret Gerrit weer in PePijn Goedkopere kleuren- tv-camera uitgevonden TERUGBLIK r< u ai 2 «j" li LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 MEI j ENSCHEDE Een verhaal over het piepjonge platensterretje Angela Capelle zou het verhaal kunnen zijn van 'n onbarmhartige business, ware het niet dat het meisje goed beveiligd is door een moeder, die als een warme kloek haar beschermende vleugels over haar uit- spreidt. Want mevrouw Margje Capelle-Jonkman heeft ze gezien de wegwerpsterretjes, klein en nietig in de handen van gewetenloze managers. De teleurstellingen heeft ze zelf opgevangen en in slape loze nachten verwerkt en uitgehuild. Eerst voor haar dochters Willy en Marijke en nu voor Angela. „Het is de hardste business die ik me maar kan indenken. Het is een wereldje, waarin gangstermetho den worden toegepast. Er zijn beginnende artiesten, die na drie maanden in een zenuwinrichting belanden. Het zit vol met wegwerp- artiesten. Alleen de heel sterken blijven". Laten wj bij het begin beginnen. Angela Capelle is een aardig meisje van veertien uit Ensche de. Ze zit in de tweede klas van de huishoudschool. Buiten dat heeft ze al vier kleine plaatjes gemaakt en een grote lp., waar van er al 30.000 verkocht zijn. Een nieuwe lp. verschijnt bin nenkort. Dat moet de kraker worden voor de Nederlandse markt. In België is Angela al gemaakt. Ze treedt er op voor de televisie. Staat daar in een tv-show. In België is zelfs een fanclub voor haar opgericht. Angela is haar twee oudere zus ters al voorbijgestreefd. Willy van 22 zingt in danszalen, schrijft liedjes voor enkele groe pen, zong zelf twee plaatjes vol en schreef de liedjes voor twee andere plaatjes. Een derde zus Marijke, staat evenals haar moeder onder contract bij een platenfirma. Ook zij maakte twee plaatjes nu op teksten van haar moeder. Deze plaatjes moeten via disc-jockeys in de running worden gebracht. Bittere tranen dichteres en componiste. Zij kreeg alle gelegenheid om haar dichterlijke talenten te tonen. Met liederen als Bittere tranen, Bladeren in de wind, Tizo Min go, Blauwe korenbloemen en Bij zon en regen stapelden Gert en Hermien voor wie zij schreef succes op succes. Geleidelijk heeft zij de kneepjes van het vak geleerd. „Je moet keihard zijn, teleurstellingen kunnen verwerken. Vaak heel bittere te leurstellingen. Maar er zit brood in het liedjes schrijven. Als je een goeie hit schrijft krijg je een enorme verkoop aan grammofoonplaten. Dit kan in hoge bedragen lopen. Ik had al verder kunnen zijn dan ik nu ben, als Ik hier en daar maar niet beentje gelicht was". Telkens onderbreekt ze haar dia loog. over de eventuele carrière van haar dochters met verhalen over de business. „Ze willen smartlappen van je, waar het drama en het sentiment van af druipen. Stampers of afschuwe lijke smartlappen. Er wordt ge handeld in liedjes en mensen. Eerst wordt een meisje waar ze brood in zien met veel tamtam gepousseerd. Ze beloven gouden ITELEVISIE g( HEDEN Moeder Capelle, wakend bergen, spiegelen je van alles voor. Maar als je niet iemand hebt die een liedje schrijft waar de hitlucht als het ware vanaf druipt en je komt met liedjes die naar hun gevoel minder zijn dan laten ze je smakken. Veel van die kinderen gaan psy chisch naar de bliksem. Die lui zijn in staat om de aankomen de artiesten een optreden in een tv-programma te beloven. Komt er iemand die beweert iets be ters te hebben dan laten ze alle beloften vallen. Zo'n kind zit dan met de brokken. Marijke is ook met dertien jaar begonnen. Ze moest voorzingen, er werden opnamen gemaakt er er werd oeloofd: over een week of zes komt je plaatje uit. Vertel het maar op school, aan je vrienden en kennissen. Dat plaatje moet nog komen. Om onnaspeurlijke redenen is dat plaatje in de ijs kast gelegd. Stel je eens voor wat een klap dat is voor zo'n kind. Er wordt een band ge maakt die een paar duizend gul den kost en met die band wordt nooit wat gedaan. Dat gebeurt met honderden jonge artiesten. Angela heeft bijna hetzelfde ge had. Ze zou bij Willem Duys ko men in die actie in De Doelen in Rotterdam. Wij tegen de avond nog naar Rotterdam ge reisd. Alles was in kannen en kruiken. Dan zit je daar en krijg je zonder meer te horen dat het r.iet doorgaat. Onder de mana gers zijn veel uitbuiters. Som migen kun je rustig vergelijken met gangsters. Ik word hier vaak opgebeld door onbekenden die bepaalde aanbiedingen doen. Ik ga daar nooit op in. Ik ben wantrouwig geworden. De pla tenmaatschappij waar we nu bij zijn heb ik aanvankelijk ook ge wantrouwd. Maar we zijn er nu een jaar en geleidelijk aan begint een zeker vertrouwen te groeien. Ik geloof dat het goed zit. Als het succes groter wordt, hoop ik mens te blijven. Ik wil nooit voor geld mijn mens-zijn wegcijferen". Illusies Mevrouw Capelle waakt over haar dochters. Angela is gewaar schuwd, maar ze wil doorgaan in het vak. Ze weet wat haar te wachten staat. Ze zit erbij als Toneelgroep Theater-acteur Henk Voges stelt in zijn tweede spe ciaal voor de televisie geschre ven spel Alles is altijd anders de fantasiewereld van een ouder echtpaar tegenover de droom wereld van hun zoon centraal. De oude man en zijn vrouw leven langs elkaar heen in een alleen voor hen geldende fantasiewe reld. Angst, wanhoop en achter docht houden hun haat-liefde- verhouding in stand. Een jonge man, hun zoon, is hiervan het slachtoffer. Hij voelt zich steeds achtervolgd door voluptueuze vrouwen, verbeeldingen van de voor hem walgelijke liefde van zijn moeder, die hij steeds poogt te ontvluchten. Om zich tegen de werkelijkheid te be schermen vlucht ook hij in een droomwereld. Hij waant zich commandant van een luchtvloot van papieren vliegtuigjes, die hij met boodschappen aan een denkbeeldige liefde het raam uitstuurt. Leeft hij in een ro mantische rose droom of in een rauwe alledaagse werkelijk heid? Of is alles altijd an ders?... Sacco van der Made en Jan Winter spelen de rollen van respectievelijk de oude en de jonge man; Karin Haage en Lyn Hakvoort zijn de oude en de jonge vrouw. De regie is in handen van Emanuel Boeck. Het is de tweede maal dat de A.V.R.O.-Televisie een spel van Henk Voges uitzendt: op 3 no vember van het vorig jaar maakte hij met '„Een kring om de zon" zijn debuut als televi sie-schrijver. Enkele jaren gele den. ontving Henk Voges een aanmoedigingsprijs in een prijs vraag van de Nederlandse en Belgische televisie. Momenteel is de schrijvende acteur in op dracht van de A.V.R.O. bezig met zijn derde televisiespel. Ned. II 20.45 uur Nancy Nu het huwelijk tussen Nancy en Adam steeds dichter nadert lo pen de journalisten de deur plat. Het gebeurt ook niet iedere dag dat een doodgewone dierenarts in het huwelijksbootje stapt met de dochter van een president. Abby heeft een televisiestation toestemming gekregen een por tret van het paar te maken. Nancy voelt hier echter niet zo- veei voor. Ned. I 19.05 uur. Pop International t een wat oudere show Te zien en te horen zullen zijn: In deze film vervult Jeanne Mo- John Kongos, Slade, Lindisfar- reau haar eerste grote rol. ne, Mott the Hoople en The Ned. I 20.36 uur. Electric Light. moeder zegt: „Ik kan geen plaatje meer horen of ik zie de zwetende artiest voor mij. Wat voor een illusies gaan er weer aan flarden, denk ik dan". Ze kent de spanningen van de stu dio. Net als haar dochters die kennen. „Wij komen twee h drie keer per week in de studio's. Ik ben altijd bij opnamen en optre dens van mijn dochters aanwe zig. Ik ken die spanningen met alles wat daarbij is. Het intri geert mij en heeft voor mij een zekere bekoring, die ik niet zou kunnen missen". Alle hoop is gevestigd op Angela, het grootste talent van de fami lie. Op mijn verzoek wordt een single tje gedraaid op een bouwvallige grammofoon. Een smeuig stem metje vult de kamer, begeleid dcor een groot radio-orkest. Het «terretje zelf zit er kinderlijk onverschillig bij. Ze heeft zo juist opgemerkt heel gewoon te zijn: „De meisjes in de klas zijn helemaal niet jaloers. Er wordt zelfs nooit over die platen gesproken". Joh. M. Paemijer. (Van onze radio- en tv-recactie) HILVERSUM Dolf Coppes, voorzitter van de Politieke Par tij Radicalen, werkt niet meer bij de VARA. De VARA verbrak het contract met de heer Coppes, omdat de politieke commentaren in zijn radioprogramma op zondag avond „Namens ons" niet in overeenstemming waren met de politieke richting, die de VARA nastreeft. Toen de heer Coppes vorig jaar oktober voorzitter van de P.P.R. werd heeft de VARA-lei- ding hem medegedeeld dat zijn free-lancecontract niet voortgezet zou worden. De VARA heeft vele gesprekken met Coppes ge had en hij was het, aldus de VARA, geheel met de omroep eens. De VARA is dan ook enigszins verbaasd over de be richten waarin de heer Coppes zegt nooit een gesprek met de omroep over de zaak gehad te hebben. Sacco van der Made en Jan Winter in een scène uit het tv-spel „Alles is altijd anders" van Henk Voges La Reine Margot La Reine Margot is een historisch kijkspel gemaakt naar het sce nario van Abel Gance, de man van de grote spektakels in de tijd van de stomme film. Het verhaal is gebaseerd op de ro man Madame Serpent van Alexandre Dumas. La Reine Margot begint op 18 augustus 1572 de dag waarop het huwelijk tussen Marguérite en Henri be kend werd gemaakt. De verbin tenis moet een verzoening tus sen de katholieken en de protes tanten tot stand brengen. Tarzan Tarzan redt twee mensen uit een vliegtuig dat in de wildernis is neergestort. De mannen, een gevangene en een politie-offi- cier, zitten met handboeien aan elkaar vast. Ned. II 19.05 uur. Adamo Het tweede deel van een show die Adamo afgelopen zomer in het Kurhaus opnam. Ned. II 20.21 uur. Bobo en Bobo ook in België en Suriname Den Haag (ANP) De televisie thriller Bobo en Bobo van Chiem van Houweninge zal wor den uitgezonden in Suriname en op Curagao en wordt eveneens overgenomen door de Belgische televisie. Bobo en Bobo werd in maart door de avro uitgezonden. Met mede werking van deze omroep, de Wereldomroep en het ministerie van C.R.M. Den Haag ANP Plankenkoorts heet het programma, dat Freek de Jonge en Bram Vermeulen, ook wel Neerlands hoop in bange dagen genoemd, hebben ge maakt voor en in opdracht van Voor verbetering kleurenstudio 12,3 miljoen HILVERSUM —Voor het lopende jaar heeft de NOS 12,3 miljoen gulden aan investeringen uitge trokken. Dit as ongeveer hetzelf de bedrag als in 1971. Dit geld wi'l men o.m. gebruiken om de Bussumse kleurenstudio Concor dia te verbeteren en uit te brei den, voor de aanschaf van een complete Weurentrein, welke de oude zwart-Wii'trein uit 1961 moet vervangen, en het kopen van een ampexmachine. het Holland Festival. Is het ei gen geluid van het duo nog ei genzinniger geworden, dan ver wacht de festivalleiding triom fen met kolder, zwarte humor en regelrecht pessimisme. Het programma zal het jubileren de festival en het Nederlandse kunstleven in het algemeen tot achtergrond hebben. Plankenkoorts wordt in grote schouwburgen gebracht, waar mee wordt afgeweken van de weg naar kleinere zalen, waarin het tweetal gewoonlijk optreedt. Dit gebeurt met opzet. Freek de Jonge en Bram Vermeulen wil len een spel spelen met het ver schijnsel Schouwburg en de ri tuelen aan beide zijden van het voetlicht. Zoals altijd zal Freek de Jonge de voorstelling dragen met grote muzikale en mimische steun van Bram Vermeulen. De voorstellingen worden o.a. ge geven in Den Haag op 15 en 19 Juni. Wouter en Cecile laten Gerrit andermaal in PePijn komen (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Cabaret Gerrit, dat onlangs met succes optrad in het Haagse theater PePijn, komt wegens succes opnieuw een reeks voorstellingen geven. Dit cabaret wordt gevormd door Wouter Stips en Cécile Op de Mackss. Zij treden met een zeer oorspronkelijk pro gramma op vanaf donderdag 18 mei elke vrijdag- en zaterdagavond tot 11 juni. TOKIO (AP) De Japanse Shi- baura Electric heeft een kleu- ren-tv-opnamebuis ontwikkeld, waarmee het mogelijk is vier maal zo heldere beelden te ver vaardigen als bij de tot nu toe gebruikte camera mogelijk was. Bij deze vinding wordt gebruik gemaakt van een stof, die in het bericht van deze fabriek wordt omschreven als cadmium-sele- nide, een zeer foto-gevoelige chemische stof, waarmee licht kan worden omgezet In electro- nische impulsen. Hierdoor is het mogelijk de camera's kleiner te maken, zelfs half zo klein. Nog dit jaar wordt begonnen met de aanmak van deze camera's, die de helft goedkoper zullen zijn dan de bestaande en neerkomen op ruim 3.000 gulden. De aan maak heeft plaats in licensie met Philips. „De wagen staat voor, meneer", Wim Povels t.v.-spel dat giste ren door de VARA werd ge bracht, leek erg bruikbare kijk- stof op te leveren. In snel op eenvolgende korte en goed speelbare scènes werd de car rière geschetst van een kleine man die zich een succesvolle weg vecht In het zakenleven. Povel verwerkte er zelfs aanvaar- baar psychologische onder stroompjes in: de kleine man doet het als een vorm van wraak tegen eigen verleden. Zijn moe der werd destijds door haar man verlaten. Hij wil dat herstellen door zelf zijn zoontje de best denkbare start te geven. Jammer genoeg bleven de psy chologische onderstroompjes on der de oppervlakte en kwam de moraal er nogal temerig uit. We geloven niet dat dit aan de tekst lag_ maar vooral aan de bezet ting, c.q.q aan de te korte tijd die aan' de voorbereiding van het spel was gegeven. Dat was een tegenvaller van El- mert Kruidhof. Die spreidde zijn regiegaven weliswaar ten toon In de technische kant van de produktie. Speciaal in dat deel dat hij zo goed beheerst: voortreffelijke locatie-opnamen die goed waren ingepast in het studiowerk. Maar Kruidhofs kunst om voor elk type de juiste man (of vrouw) te vinden leek hem le lijk in de steek te hebben gela ten. De twee voornaamste rol len waren gewoon slecht bezet, de meeste andere vrijwel alle maal zwak. We houden het er maar op dat er te weinig tijd (geld?) beschikbaar was. Toch jammer dat zo'n Nederlandse produktie geen betere kansen kreeg. VARA's Achter het Nieuws dook in de kwestie van vrachtauto chauffeurs die te lang achter het stuur zitten dan redelijker wijs verantwoord is en die daar mee bovendien regelrecht tegen de wet ingaan. Bedenkelijke so ciale kwestie, bovendien wel licht een kwestie van leven-of- dood van weggebruikers. Jammer dat niet tevens de, in stanties werden gehoord die toe zicht moeten houden op het na leven van voorschriften die vooral met het oog op de ver keersonveiligheid zijn gemaakt. In Achter het Nieuws ook Viet nam. Met suggestieve Anti-A merikaanse vragen van Jaap Walvis aan dr. Li (Bevrijdings front) van Loc. Vragen die beantwoord werden op een wij ze die al te gek was en derhal ve direct gecorrigeerd moesten worden door Paul van 't Veer. Komt de „andere kant" nooit aan het woord? Vg. NEDERLAND AVRO 17.00 uur Bibelebons TROS O 18.45 uur Fabeltjeskrant i 18.55 uur Journaal w!, 19.05 Nancy (tv-serie) 19.30 uur Pop internationaal! 20.00 uur Journaal 21.21 uur Zendtijd DS '70 20.30 uur Stichting Socuterafe5'! 20.36 uur La reine Margot (fis i 22.40 uur Podium 23.05 uur Journaal 23.10 uur Den Haag vandaaifen 1 NEDERLAND II AVRO 1 18.45 uur 1 18.55 uur 1 19.05 uur P0.5! i d< Fabeltjeskrant Journaal Tarzan Journaal Adamo Alles is altijd andt (tv-spel) De cursisten (repcL IKOR 22.15 uur: 1 22.40 uur 22.45 uur tage) Kenmerk Journaal Teleac jde MORGEN NEDERLAND I 18.45 uur 18.55 uur VPRO 19.05 uur 19.11 uur 19.24 uur 20.00 uur 20.21 uur Schooltelevisie Fabeltjeskrant Journaal NEDERLAND II Betty Boob Beertje Colargol Fred Haché-show Journaal Berichten uit de samenleving Laurel en Hardy De burger in de veit v dediging Fred Haché-show t Journaal idd< hoe TROS 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Calimero 19.10 uur Op losse groeven 20.00 uur Journaal 20.21 uur Zevensprong 22.00 uur Wereld op wielen 22.35 uur Ter visie 23.00 uur Journaal RADIO HEDEN HILVERSUM I beid 18.30 (S) Klink Nieuws 18.11 Actualiteiten v w xvlink laar, zo 19.30 (S) Licht orkest zangsolisten 20.00 Nieuws 20.05 Fragmenten uit de musical The cing years 20.25 (S) Wim magie zeggen: gesprek en een veelklei muziekprogramma 22.30 (S) Supr; en piano: moderne liederen 2 Mededelingen 23.00 Nieusvs 23.10 lualiteiten 23.20 (S) Radio gazine 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II Tussen 1S.00 en 18.45 (NOS) C pia s Ronde om Nederland) Nieuws 18.41 Veel gevraagde g de muziek 19.00 De kerk vandaj nieuws en commentaar. NOS: Programma voor blinden en zienden 19.20 Openbaar Kunstt 19.30 (S) Woensdagavond mt magazine Bond Zonder Naam: Ouderliefde is niet ouderwets. 1 NOS 22.::-' Nk-uus 22.4U Den ndaag 22.50 Zintuig nr. i 23.55—24.00 Nlei EL 324 (NEDERLANDS) 18.00 Nieuws 18.05 V- IS. 15 Lekenmoraal- en filosofie Sport 18.55 Taalwenken 18.57 LU orkestmuziek 19.00 Nieuws, actu lellen en lichte muziek (19.40 Keu MORGEN m k HILVERSUM I üiek (gr.) 7.30 NU i nu 7.55 (S) Preludii iuziek (gri iS!» fj (ng 7.41 Hier klassieke 8.41 (S) Podium vuui Klassieke orkestwerken 10.00 dagslied bij de schoolradio -- Schoolradia 10.30 Nieuws 10.33 Voor de zieken 11.05 (S) Insprai aan verzoekprogramma van klasslj^^ muziek. (11.30—11.32 Hier en 11.55 Mededelingen 12.00 Los-V_ gevarieerd programma <12.10—11 Kunst- en vliegwerk: 12.26 M 12.30 Nieuws 12.41—12.50 Hier t 12.30 Nieuws 12.41—12.50 Ier e.. 13.00—13.04 De tafel van drie). 1 Zingen met Cecilia: volksmu-, 13.45 Voordracht van gedichten wjcent 5 eha *11 "li ieke kame 15.45 (S) Kinder! -P»1 L' J Pop-Tater: programma voor J Wi Jeugd. 17.00 (S) Popmuziek le ftii s 17.32 Hier en Nu. Niei Ni ia jgh] grot HILVERSUM VVRO: 7.00 Nieuws 7.11 Ochtendg): rftiu nnstlek 7.20 Dag met een gaït (gr met om 8.00 Nieuws om I Radiojournaal 8.50 Morgenwijd! I 9.00 Toppers van toen.- 9.35 waX standen 9.40 Schoolradio 10.00 Vf de kleuters 10.10 Arbeldsvltnmlnd populair verzoekplatenprogramjl aan met om 11.00 Nieuws 11.30 Rondt 12: programma voor de vrouw 1.55 Beursberichten 12.30 Sp<n gelo 13.01 13.1 journaal 13.30 Viool en piano: Rad* (In slekt platenprogramma met e artiesten. 15.00 Palet: P ma voor de zieken 16' vs 16.03 Aspecten: kunstpq ma 17.00 Mobiel: een betmj Mei programma voor beweeg» en, waarin om 17.55 Medodel HILVERSUM III TROS 7-00 Nieuws 7.02 Hugo deren Show «8.00 Nieuws) 9.00 M 9 03 Take Nine 10.00 Nieuws 10. Robbie Dale on Radio EO :11 Nieuws 11.03 De muzikale fr» mand: vcrzoekplatenprograiw KRO: 12.00 Nieuws 12.03 KRCM gramma '13.00 MM»»: Ï5ÏU SSKL (324 M (NKDERLA 12.00 Nieuws, mededelingen berichten 12.08 Lic hte mu ■nlands persoverzlcx Nieuws, weerbericht da 13.20 Lil berichten HPH00~ Nieuws 14.03 S<#J (15.00 Nieuw* 15.23 U«U| euws en mededelingen erd programma 17-55 w*0

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2