Schoolgeldverhoging krijgt geen uitstel geldigheid AANSLAG MET STENGUN OP HAAGSE CAFÉHOUDER Geen crèche bij het ziekenhuis Op moederdag niet ruilen Duitslanden praten over normalisering betrekkingen Kogels missen doel Rijbewijs van korter DATSUN Boltini moet bomen (ADVERTENTIE) herplanten Sneeuw 97;| 63e Jaargang, no. 18.694 ZATERDAG IS MEI 1972 1 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Zaterdag, Ned. I: 19.05 uur Moe derdag welnee: 20.21 uur Berend Boudewijn-quiz. Ned. II: 21.35 uur Sportpanorama; 22.10 uur Corry Brokkenshow. Zondag, Ned. I: 20.25 uur Een groot uur U; 21.45 uur Ella en Count. Ned. II: 20.20 uur Panoramiek (Toen); 21.35 uur Kort geding. (Van een onzer verslaggevers) iEN HAAG De 41-jarige caféhou der Frans J. Scheffer uit de Swam- merdamstraat is gisteravond in de Boerhaavestraat met een salvo uit een stengun neergeschoten. De da der is een 34-jarige koopman uit deze straat, met wie de heer Schef fer al vele jaren een vete heeft. Bij aankomst van de politie kwam de koopman uit zichzelf met de handen omhoog naar buiten en schreeuwde: „Arresteer mij maar." He't slachtoffer van de schietpartij lag toen met bloedende wonden aan de benen en de lies bewuste loos tussen twee geparkeerde au to's die eveneens waren doorzeefd met kogels. De caféhouder werd met spoed overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde. Door het grote bloedverlies kon hij gis teravond nog niet worden geope reerd of verhoord. Hij verkeert echter niet in levensgevaar. Van morgen is hij geopereerd. Vermoedelijk is het motief van de schietpartij het feit, dat de café houder als kroongetuige optreedt in een zaak tegen de koopman. Schef fer zou namelijk door hem in het verleden met een mes in de hand zijn gestoken. De voorlopige indruk van de politie is dat Scheffer gisteravond ruzie zou hebben gezocht met de koop man. De caféhouder kwam ongeveer drie weken geleden bij gebrek aan be wijs vrij uit een voorarrest van ruim vijf maanden in verband met de mcord op de 20-jarige Hagenaar Tom K. in oktober vorig jaar. PLAATSELIJK REGEN i het algemeen veel bewolking met plaatselijk regen. Zwakke tot matige wind tussen noor doost en oost. Maximumtempe raturen, ongeveer 1 graden. 'l Kelner schiet op echtgenote de aanslag werd gepleegd. Door een gordijn weg te trekken kreeg koningin Juliana gisteren te lezen wat ze deed: de opening van het nieuwe Haagse gemeen teziekenhuis Ley- enburg. En voor de annalen gaf de klok precies aan hoe laat het was. (Foto: Simon E. Smit) ROTTERDAM (ANP) De 49-jn- rlge kelner H. E. M. uit Rotter dam heeft in de nacht vnn don- derdng op vrijdag op de Hllle- laan tweemaal met een revolver op zijn elf jaar jongere echtge note geschoten. De schoten mis ten hun doel. S'd de schietpartij werd hem de revolver door een caféhouder aan de Hillelaan afhandig ge maakt. Met veertien patronen nog op zak begaf de kelner zich naar het politiebureau. Daar vertelde hij een poging gedaan te hebben zijn vrouw van kant te maken. Heffing achteraf mogelijk (Van onze parlementaire red (Van onze parlementaire re- daktie) DEN HAAG De verhoogde schoolgeldheffing wordt niet bedreigd door het feit dat de Tweede Kamer pas in het najaar het wetsont werp van onderwijsminis ter Van Veen in behande ling zal nemen. De heffing zal waarschijnlijk met te rugwerkende kracht tot au gustus aanstaande worden ingevoerd. Overigens stond bet al vast dat het verhoog de schoolgeld pas na afloop van het schooljaar zal wor- (ADVERTENTIE) De grote winnaar in stijl en techniek Officieel DATSUN-OEALEff AUTO HEEMSKERK Directrice stelt: UTRECHT (ANP) Het inrichten van crèches in zieken huizen voor kinderen van medewerksters, is over het al gemeen niet aan te bevelen. Dat stelt zuster J. C. Heet- land. directrice van het Oude en Nieuwe Gasthuis in Delft, in het blad Het Ziekenhuis. Ze heeft ortlangs onder 100 ziekenhuizen een enquête gehouden naar de aanwezig heid van crèches en de meningen daarover. TOPDANSAVOND [UTRECHT (ANP) Circusdirec- teur Toni Boltini, die onlangs j lot veler ontsteltenis „Het I Koetshuis" en omgeving in de) Rhenense bossen als winterresi- dentie voor zijn circus uilkoos. |)„itwp|. lrrkll moet de bomen die hij omkapte j JL/lIlla3vX 1YAJ11 herplanten. Voorts kwam hel kappen kon, „p een proces ve, Uitieve,-inJTiet baal I jDit hebben G.S. meegedeeld op vragen uit Provinciale Staten. Ook kan Boltini een proces-ver- i baal verwachten voor het zon-1 der vergunning storten van vuil. Twee gebouwen, die hij zonder vergunning had laten neerzet ten, zijn inmiddels weer afge broken. Kabinet bijna eens over abortuswet DEN HAAG Het kabinet is het bijr.a onderling eens over het j wetsontwerp op de abortus dat bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Er zijn geen ..majeu re (onoverkomelijke) menings verschillen" meer. ook al zijn de ministers het nog niet op alle punten volledig met elkaar eer.s, zo liet minister-president Biesheuvel gisteren weten op zijn wekelijkse persconferentie in de avondpauze van de minis- 'erraad. In het oorspronkelijke ontwerp van de ministers Van Agt (justi tie) en Stuyt (volksgezondheid) wordt een aantal wij; aangebracht. De twee minister gaan ..een aantal formulering; in hernieuwde overweging ne men", zei Biesheuvel. Over twee weken komt het wetsont werp dan weer terug in de kabi netsvergadering. voorkomen DEN HAAG (ANP) De vice- president van de Haagse Recht bank heeft gisteren de eis afge wezen van de 41-jarige Duitser H. P., die in kort geding had gevraagd zijn uitlevering naar Wcst-Duitsland zes maanden op te schorten. De vice-president overwoog, dat het politieke verleden van P. niet voldoende was komen vast te staan en dat ook niet was ge bleken van een zodanige psychi sche gesteldheid van P. dat uit levering een te harde maatregel zou zijn. Veel ziekenhuisdirecties hebben, gedwongen door de personeelssi- tuatie. al een crèche ingericht of overwegen om dat te gaan doen. Volgens Mej. Heetland is het echter beter, samen met an dere instanties en bedrijven in de omgeving tot het stichten van een crèche te komen. Een goede crèche is een kostbare in vestering en eist dure perso neelsvoorzieningen. Zelfs als een deel van de kosten in de verpleegprijs zou mogen worden doorberekend, moet volgens zus ter Heetland toch worden ge steld dat daarvoor in veel ge vallen geen redelijke argumen ten zijn aan te voeren, zeker niet voor de kleinere ziekenhui- Veertig van de geënquêteerde zie kenhuizen hebben op een desbe treffende vraag geantwoord dat zij een crèche als een wervings factor beschouwen. Zuster Heet land vindt dat onjuist: ..Als we op deze weg verder gaan moe ten we ons binnenkort gaan be zighouden met de exploitatie van sportvelden, zwembaden en dergelijke." VS bereid tot hervatting Meer rechten ,^sP"ikin!Jen voor KLM in Israël? JERUZALEM (ANP) De be sprekingen die minister Sehmel- zer gisterochtend met zijn Is raëlische ambtgenoot Abba Eban heeft gevoerd over lucht vaartkwesties zijn ..bijzonder iiuttig" geweest. De Israëlische if maatschappij El Al tb; s onbeperkt Amster dam aandoen, de KLM vliegt s'ecb.ts drie maal per week op Israël, en zou dit graag vanker doen. Morgen zullen de prakti sche resultaten van het overleg worden bekendgemaakt. PARIJS (RTR) Amerika reid de onderhandelingen met Noord-Vietnam en de Vietkong in Parijs te hervatten, als de te genpartij tot ..echte onderhan delingen" bereid is. zo heeft de Amerikaanse onderhandelings delegatie bekend gemaakt. De onderhandelingen zijn sinds 4 mei afgebroken. i Zuid-Vietnam zijn de Noord- vietnamezen en de Vietcongtroe- pen er. ondanks zware Ameri kaanse bombardement0", in ge slaagd het groots'e provinciehoofdstad An Tor hun bezit te h i -. Co C vietnamezen proberen verster kingen naar de stad te sturen. In Noord-Vietnam is een van de hoofdspoorlijnen naar China door bombardementen vernield. Morgen is het dan toch weer moederdag, hoewel er eigenlijk steeds meer reden is om moederdag op vaderdag te laten vallen, of andersom, of vaderdag en moederdag op één en de zelfde dag, want ook in het ouderschap neemt de unisex hand over hand toe. Er is geen cadeautje te bedenken, dat niet ge makkelijker door moeder zélf kan worden gekocht van haar eigen zelfverdiende geld. Maar er zijn nog altijd moeders die niet buitenshuis werken en voor hen is het morgen een dag om haar persoonlijke bezit tingen uitgebreid te zien, zonder dat zij het gevoel hebben het gezin te bestelen. Want dat is het mooi van moeders: ze denken altijd aan Het Gezin, in tegenstelling tot vele vaders, die veronderstellen, dat het gezin hetzelfde is als Het Huishouden, welk misver stand neringdoend Nederland deze week geen windeieren legt. Kijk vaders, zo'n bloemetje van zo'n kind als op de foto; dat is het helemaal, al is een vaatwasmachine nooit weg natuurlijk. Leg wat begrip en overgave in de elektrische koffiemolen, de mixer of de fonduepan. Laat het geschenk zo persoonlijk riin. dat je voor een keer niet dat zinnetje hoeft te ge'' n, waaruit blijkt dat je de "ander eigenlijk niet kent: Je mug het ruilen. Dan wast moeder zeker weer een maand lang witter dan alle wasmachines tesamen. den gevorderd. De eerste aanslagen komen dus niet eerder dan in augustus 1973. Minister-president Biesheuvel zei gisteren in de nvondpauze van de ministerraad dat het school geld geen belasting is maar een retributie. Anders dan belastin gen kunnen retributies ook ach teraf worden verhoogd of opge legd, meende de premier. Anders is het met het collegegeld dat tot 1000 gulden wordt ver hoogd, als het parlement minis ter De Brauw (Wetenschappen) zijn zin geeft. Het Wetsontwerp hierover moet wel vóór augus tus aanstaande van kracht wor den. Mr. De Brauw zal met de Eerste en Tweeede Kamer gaan overleggen om hiertoe hun me dewerking te krijgen, aldus mr. Biesheuvel. De oppositie is tegenstander van invoering van een verhoging van de schoolgelden als het schooljaar waarvoor het geldt al is begonnen. De heer Mas- man (PvdA) vindt zoiets „onbe hoorlijk". Maar niet uitgesloten is dat de leden van de rege ringsfracties enig overleg heb- ben gehad met minister Van Veen toen ze in de onderwijs- commissie van de Tweede Ka mer unaniem besloten tol het organiseren van een hoorzitting over het schoolgeld op 22 juni. wat betekent dat hel wetsont werp niet meer voor de zomer in behandeling kan komen. Er moet daarom op gerekend wor den dat behandeling in het na jaar invoering van de nieuwe schoolgeldheffing niet in gevaar brengt. C.RENOBLE (AP) Gisteren heeft het in de Alpen rond Gre noble gesneeuwd. Boven 1.00 meter hoogte ligt een dunne laag sneeuw, maar te Cham- rousse meet de laag 10 cm. Sinds 1953 is er zo laat in het seizoen hier geen sneeuw meer gevallen. parlementaire redac tie) DEN HAAG Als redelijke gron den bestaan voor de verwach ting dat iemand* lichamelijke en geestelijke gesteldheid bin nen enkele jaren niet langer ge schikt is voor het besturen van motorrijgtuigen, kan zo iemand een rijbewijs worden gegeven dat korter geldig is dan vijf Dit is een van de niet ingrijpende wijzigingen die de regering wil aanbrengen in de wegenver keerswet. Het kabinet hesprak gisteren de wijzigingen. Ze gaan behalve over verkorte geldig' heidsduur van rijbewijzen ver der over het vorderen van een onderzoek bij vermoedens tot onbekwaamheid en in verband daarmee de ongeldigheidsver' klaring van rijbewijzen. Coen Moulijn blijft spelen Rotterdam Coen Moulijn. de linksbuiten van Feyen- oord, heeft na een bespre king met de heren Kieboom, Prins, Linssen en Heesak ker, besloten nog een jaai te blijven spelen. Genoem de beren vormen een com missie die zal bemiddelen tussen Moulijn en het be stuur van Feyenoord. BONN (AP) Oost-Duits- land en West-Duitsland zijn gisteren nadat een ak koord over een verkeersre geling tussen de beide sta len was bereikt, overeenge komen besprekingen te be ginnen over volledige nor malisering van de betrek kingen. Stautssecrelaris Egon Bahr, die voor de bondsregering de onder handelingen met Oost-Duitsland voert, heeft op een persconferen tie verklaard dat hij met zijn Oosjduitse ambtsgenoot Michael Koh' is overeengekomen dat deze besprekingen zullen begin nen nadut op 26 mei in Berlijn het verkeersverdrag is onderte kend op voorwaarde dat de bondsdag de verdragen met de Sovjet-Unie en Polen goedkeurt. Woensdag wordt, voor zover nu vastjtaat, het debat over de verdragen in de Bondsdag her opend. Bomaanslagen in Duitsland FRANKFURT (AP) Gisteren I zijn bomaanslagen gepleegd op gi-bouwen der Westduitse politie te Muenchen en te Augsburg. In Muenchen was de bom ycrbor- I ger m een auto die voor het ge bouw van de recherche van de r,:nt Beieren stond. De schade b'°rf hoofdzakelijk beperkt tot Toestand van IM. Holzberg zeer sier lit TEL AVIV, (AP) De toestnno van de jeugdige Mirjam Hol/, berg, die nan het hoofd was ge' wond bij de aanval der Israëli sche commando's op het g& kuapte toestel van de Sabena toen dit te Tel Aviv stond, is be> schreven als zeer slecht. Zij it dinsdag en donderdag geope reerd, maar ofschoon de artsef doen wat zij kunnen gaat haai toes>and achteruit, worden opgenomen waarin bei-1 De twee andere gewonde pass» de Duitse staten hun .verlangen giers, Manfred Kordovskl et tot uitdrukking brengen lid te mevrouw Paula Rubin uit Ant. worden van de Verenigde Na- werpen, verkeren thans nie, ties, verklaarde Bahr. meer in gevaar. Bahr verklaarde dat de nieuwe besprekingen met Oost-Duits land ten doel hebben de rege ling van de betrekkingen op alle essentiële gebieden een en ander de of en dag evoren was een aanslag gepiregd op gebouwen van het j Amerikaanse leger in Frank- j furt, waarbij een Amerikaanse j officier het leven verloor.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1