Keizer decennium in 't Oranjeshirt BURGERLIJKE STAND St.-Bemardus behelpt zieli met tenten MARKTEN Noordwijk geblokkeerd Veel gewonden bij Wolves Feest in Palma Balaaue won in Vuelta Tips Duindigt Geslaagden danstest in Boskoop correspondent(e) DINSDAG 9 MEI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 13 AMSTERDAM Voor een speler van het Nederlandse voetbalelftal is het altijd bijzonder moeilijk gebleken zich over een periode van tenminste tien jaar in de Oranjeselectie te handhaven. Tot voor kort was dit slechts aan 24 spelers (van de 464) gelukt. Waarschijnlijk zou de Ajacied Henk Groot de 25e geworden zijn in dien een onwillige knie hem niet voortijdig voor de wedstrijdsport had uitgescha keld. Henk Groot debuteerde op 3 april 1960 in het Nederlands elftal en kwam daarin voor het laatst uit op 3 september 1969. Hij kwam dus net niet aan „Tien jaren Oranje" toe. Groot was trouwens toch een pechvogel, want hij kwam één wedstrijd te kort om zijn 40 "caps" te halen. Maar tenslotte is de 25e met een inter landperiode van tenminste tien jaren toch een Ajacied geworden: Piet Keizer, de aanvoerder van Ajax die in dit hoogtijjaar van zijn club zo'n geweldige rol speelt. Keizer debuteerde op 5 september 1962 in Amsterdam tegen de Nederlandse Antil len (8—0 en hij speelde op 3 mei jl. tegen Peru. Over de pjeriode 1962—1972 mag hij zich dus nu Oranjeruitdrager noemen. Abe Lenstra heeft het Oranjeshirt het langst gedragen. De Heerenvener stak zich op 10 december 1939 in een niet-officiële wedstrijd tegen Bel gië voor het eerst in het Oranjehemd en zijn eerste echter in terland volgde op 31 maart 1940 tegen Luxemburg. Na de tweede wereldoorlog zette Lenstra zijn schitterende en veel bewogen interland carrière voort en op 19 april 1959 tegen de Belgen sloot de in middels Enschedeër geworden voetbal crack zijn Oranjetijd perk af. Een wellicht nimmer te evenaren record staat op naam van Bertus de Har der (V.U.C.). Haagse Bertus speelde op 21 april 1940 zijn negen de interland en kwam dus net één wedstrijd te kort voor zijn vrijkaart voor het leven. Spelers met 10 landen- wedstrijden op hun naam hebben im mers hun levenlang gratis toegang tot de interlandwedstrij den. Maar het uitbre ken van de tweede wereldoorlog bete kende een streep door de rekening van deze Haagse speler en doordat hij als prof in Frankrijk was gaan voetballen kwam hij in het na oorlogse Ned. elftal niet meer terug. Nie mand - en stellig de Harder niet - geloof de er meer aan dat de kalende linksbuiten zijn vrijkaartje nog eens zou komen ver dienen, doch warem pelOp 13 maart 1955 tegen de Denen in Amsterdam kwam de Harder nog even zijn tiende interland spelen. Een rentrée na VIJTIEN JAAR is ons in de ganse voet balwereld niet be kend. Mick Clavan (ADO) debuteerde in 1948 en werd vrij regelmatig gekozen. Zijn herver kiezing in 1962 na een onderbreking van 5lA jaar baarde opzien, omdat deze speler toen al was afgezakt naar ADO's tweede elftal. De in terlandperiode van Bas Paauwe en Henk Pellikaan liep paral lel en het typische is dat beide spelers el kaar om toerbeurt van hun rechtshalf- plaats verdrongen. Piet Kraak, in 1952 na 32 interlands uit geteld, mocht in 1959 nog éénmaal zijn plaats onder de lat tegen de Noren inne men en dat beteken de dat hij aan een interlandperiode van 13 jaar toekwam. Vreemd is het gelopen met de onvergetelij ke en veel te vroeg gestorven Ajacied Wim Anderiesen. An- De namen van de vijfentwintig spelers, die zich tenminste tien jaar in het Nederlandse voetbalelftal gehandhaafd hebben, zijn: Lenstra 1940—1959 Ruffelse 1907—1920 De Harder 1938—1955 Bennaars 1951—1963 Clavan 1948—1965 Smit 1934—1946 Buitenweg 1913—1928 Bosschart 1909—1920 Wilkes 1946—1961 Dénis 1919—1930 Paauwe 19321946 De Munck 19491960 Pellikaan 1932—1946 De Vroet 1938—1949 Rijvers 19461960 Klaassens 19531963 Anderiesen 1926—1939 Van der Kuil 1952—1962 Van Heel 1925—1938 V. d. Meulen 1924—1934 Dé Kessler 1909—1922 P. Graafland 1957—1967 deriesen kreeg in 1926 na zijn Oranje debuut meteen de bons en vrijwel alle kranten schreven dat deze voetballer alle aanleg voor deze sport miste. Er was onbegrip voor de keuzecommissie die deze speler had dur ven kiezen. Vier jaar later kwam de sym pathieke Ajaxspeler in onze vaderlandse équipe terug en werd één van de beste middenspelers die ons land heeft opge leverd. De onvergete lijke Utrechtse voet baller Wout Buiten weg - een bijzonder talentvolle midden voor - haalde in het Olympische jaar 1928 de voorpagina's. Op 35-jarige leeftijd werd de toen in bla kende vorm verke rende Herculescrack door de Vox Populi in de schotloze Oran jevoorhoede geëist. De keuzecommissie ging overstag, liet Wim Tap vallen, doch beging de fout Buitenweg op de rechtsbinnen- en niet op zijn geliefde mid denvoorplaats op te stellen. En op deze laatste plaats faalde stormram Ben Free ze volkomen. LEIDEN Geboren: Elmclda dr. H. Effendi en J. Jaztr, Astiid Chris tina dr. v. G. Wnlvürs >L. C. G. C. Slkklng, Niculaus Jnhannes zn. v. N. J. van Gljlswljk en A. M. van den Berg. Nicole Dorien Anne, dr. v. J. H. Alt en A. J. Ouwerkerk, Erik Dolf zn. v. B. J. Mulder en J. Boe- delUe. Marijke dr. v. C. Rhijnsbur- ger en C. van der MelJ. Arnold zn. v. C. RhIJnsburger en C. van der MelJ. Willem zn. v. A. P. Koemans en W. GeIJteman. Elzo Uberto zn. v. C. .J. T. van Seggelen en I. G. de Koster. Johan /n. v. J. L. S. van Hese en E. Hartman, Jacob Anton zn. v. K. R. van Veen en G. C. L. ter Steege. Marcel zn. v. W. D. Re geer en J. J. de Zwijger. Maurits Chrlstlaan zn. v. A. van Hengel en n P. G. P. H. M. van Rijn, H. G. Overbeek en M. rmnns, Maria J. W. d. KleIJn en E. Kre.. Ondertrouwd: P. Roos en H. Mcll B. H. de Weger en A. J. G. Wesselman, M. H. Akerboom en H. an der Hulst. Gehuwd: G. C. J. M. van Klink I J. Blok. j Gehuwd: L. G. J. Karstens en J. T. T. Kriek, P. I. Boom en E. Mulder. I Overleden: M. H. E. Banens. M. van LEIDEN Geboren: Harold Theodo- rus Jacobus, zn. v.: A. J. J. Brem- mer en C. M. A. van der Geest: Pleter Edwin, zn. v.: M. J. Gleseh en A. E. D. van der Schrler; Giu- Llnden; Mark, zn. v.: H. Zlerlkzee en J. C. Onderwater; Anneliesje Marlje, dr. v.A. M. Groos en J. E. van Egmond; Richard zn. v.: M. Brakema en A. de Best; Cornelia Allda. dr. v.: J. Haasnoot en A. Varkevlsser. rieden: P. T. Bllt SI; A. Hoogen- C. Meijer en A. J. Cuvelier: L J. M. vnn Egmond en P. van Wierin- genT. C. Straathof en A. M. T. van Velsen. Overleden: N. A. van den Berg (71). orn en Aartje Baan. Blanca Ca- irina Adriana. d. van Anthonk seph Snabel en Maria Theod.u ere. Johanna WUhelmina Marli van Everardus van Fulpen en J> ina WUhelmina Snel, Johannt indertrouwd: Hans Koolstra en Klasl- na Maria le Clercq, Jacob Jan Ko nijn en Lydla van den Bosch, Arle boom 99; I. T. H. C. M. R. J. H. Verdal Heusden. Gehuwd: M. A. Streppel en J. C. osch en T. Vlsscher KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Ge boren: Mirjam, d. v. L. J. Paling der Meyden. Frede- t Wilgen. Overleden: Johanna Wilhelmina Ver- BOSKOOP Geboren: Miranda, d. van B. J. Steenkamer en M. A. H. Aartman. Cornells Wilhelmus Maria, z. van W. C. M. Verbakei .-n J. A. M. HoudIJk. Susan Sophie Marie, d. van W. M. van Krimpen en A. C Phllippo. Sylvia Margaretha Maria, d. van A. M. Vermeulen en M. M. Pannebakker. Nlcolaas Hendrik, z van H Kortenoeven en N. Verkerk. Renske Maria d. van F H. M. Pe ters en E. M. A. M. Visser. Sonja, F. Deumers en B. R. de HAZERSWOUDE Bij de voet balvereniging St. Bernardus uit Hazerswoude-Rijndijk zijn intus sen twee van de vier kleedka mers gesloopt, ten einde derden in de gelegenheid te stellen con tracten af te sluiten wat betreft grondaankoop en -huur. Zoals bekend koestert een benzine maatschappij plannen op het terrein, gelegen tussen het rij wielpad langs de Rijndijk en de kantine van genoemde vereni ging, een benzinestation op te richten. stuur van St. Bernardus, om vier nieuwe kleedkamers te bouwen, gestalte zullen hebben gekregen, moet de vereniging, inclusief de bezoekende elftal len, zich behelpen met twee kleedkamers (die de naam koestallen" eerder verdienen). De voetbaldag. die op zaterdag 27 mei wordt gehouden ter gele genheid van het 25-jarig be staan, komt overigens niet in gevaar. Behalve in de twee nog aanwezige kleedkamers kunnen de spelers van St. Ber nardus en Hazerswoudse Boys. die die dag tussen 5.30 's mor gens en 20.00 uur op twee ter reinen druk doende zullen zijn, tussen de bedrijven door een onderkomen vinden in tenten, die door het leger beschikbaar zijn gesteld. RIJNSBURG 6 mei. bloemen: Di versen; Anthurlum 90—950. Gcrbern :i0—15. Oichldccl'n 85—125. Lelies 65—145. Trosimjcrs 200—:t50. Chry santen 300—380. Tulp«n 65—150. fxla 65—100. Duizendschoon 90—125. Iris sen 175-250. Violieren 25—35. Gln- 25—40. Roze 27—41. Cro\ 28—41'. Dusty 35—45. Arthur 30- Gv 28—37. Keever 31—42, I.n R< 35—45 FreeslaBallerina 3no Golden Yellow 200-250. While Sw 2.80—7,30. B I 8.70—12.50. I 4,<X)5.20, C II 1.211 barber 24. Radijs 27. Aa ZOETERWOUDE De propa- gandamiddag die de trimmers op „Haasbroek* 'organiseerden trok vele belangstellenden. Lachende derde daarbij was de Nederlandse Hartstichting die de netto opbrengst van ruim 400,- mag incasseren. Na de rondgang van de geluidsau to zaterdagmiddag werd zon dag opnieuw de trom geroerd voor dit sportief gebeuren. Dat geschiedde door de drumband VIOS, die haar optreden afsloot op de grasmat van „Haas broek" met een show die veel bewondering oogstte. De voet balwedstrijden met zestallen volgens de ijshockey-formule vermochten de toeschouwers niet bijzonder te boeien. Toen de drie eindscores bij elkaar ge teld werden bleken de trimmers met de cijfers 14-8 de overwin ning behaald te hebben. Onder de jeugd werd tenslotte een tiental ballen verloot. NOORDWIJK Tientallen Noordwljksc zeil- en watersport liefhebbers zijn dit weekeinde In de meest letterlijke zin ge dwarsboomd in hun plannen. Bi] de uitvoering van de werkzaam heden aan de Noordwijkerhoek- brug tussen Noordwijk en Voor hout had men vrijdag Jl. een balk over het water geslagen en op die manier werd de door vaart van het Schie naar de Leidsevaart en de Haarlemmer- trekvaart geblokkeerd. Verscheidene bootjes; op weg naar Warmond en De Kaag; moesten onverrichterzake terug keren naar de in het Schie gelegen jachthaven. Eén van de vaartuigen kwam in aanraking met de bekisting van de brug en liep schade op. Vanzelfsprekend stond de „baroJ meter" op storm bij de talrijke bootbezitters; die met dit fraaid voorjaarsweer genoodzaakt wer» den voor anker te blijven lig gen. De uitvoerder van het werk aan de brug; een bouwonderneming uit Beverwijk; bleek niet in staat om zaterdag nog een eind te maken aan de blokkade. Deze week zal naar een oplost sing worden gezocht. Met dd werkzaamheden aan de brug zullen ongeveer vier weken ge-» moeid zijn. en J. T. ricus Theodoi van Paassen. en P. J. C. i L. Hakkenbrak. Vreede en D. Hovlus. Jo; te, dnchter van A. Vermond en J M. Pijpers. Cornelia Nicole, doehtez van J. Spek en J. H. Roman. Huwelijken: Van der Meulen. Jacob en Van Velzen, Petronella Allda ,To- WASSENAAR Geboren: Chantal L. J. N.. d.v.T. J. M. Menken en M. van Wlcrlnuen: J. D. M. Gans: M. Rietveld en Ch. J. M. Bredero; B S M Tuijt (Katwijk WOLVERHAMPTON Meer dan honderd voetbalenthousiasten zijn maandagavond gewond geraakt, toen tijdens de wedstrijd Wolver hampton Wanderers—Leeds United een dranghek onder druk van de toeschouwers bezweek. De meesten liepen slechts lichte verwon dingen op en werden in het stadion medisch behandeld. Negen van hen moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Volgens officiële gegevens zouden er-53.379 bezoekers in het Moli- neux stadion, dat een capaciteit van 53.300 plaatsen heeft, zijn toe gelaten. Waarschijnlijk hebben aanmerkelijk meer voetbalfans de weg naar de tribunes gevonden omdat een van de poorten niet meer kon worden gesloten. PALMA DE MALLORCA Ver van huis heeft Derby County, na een avond van amper te dragen spanning, gisteravond zijn kampioens- feest gevierd. De ploeg, die al was uitgespeeld, verbleef in het zeer - rustige Cala Millor hotel van Palma de Mallorca. „Wij zijn kam pioen", was.de uitroep waarmee assistentmanager Peter Taylor na .- een telefoongesprek met het moederland die spanning brak. Eerder hadden spelers en officials al gehoord dat concurrent Liverpool was uitgeschaked, omdat de ploeg slechts één punt op Arsenal had ver- overd. Na luttele minuten, die de spelers echter uren hebben ge schenen, kwam het lang verbeide bericht, dat Leeds United in zijn laatste wedstrijd had gefaald. ^"Alle Engelse toeristen in Palma werden, al was het maar voor een avond, op slag supporter van Derby County, dat zijn overwinnings feest vierde met kreeft en champagne. ZARAGOZZA De Spaanse wiel renner Luis Balague heeft giste ren de elfde etappe van de ron de van Spanje gewonnen. Bala gue ontsnapte kort na de start uit het peloton en begon aan een solo die hem aan de finish w bracht met een voorsprong van 9 minuten en 32 seconden. Kees Koeken won de sprint van het peloton en werd tweede. Ba- lagues landgenoot Domingo Peru- rena blijft leider in het alg. r klassement. Do uitslag van de elide etappe Is: 1. 1 Balague (Sp) 259 km in 6 uur 47 L, min 34 sec. np 9 min. 32 scc.: 2. 1. F. Belg): 10 Krekel! (Ned); 16. Ylanen (Ned): 18. Ha- rlngs (Ned.): 39. Denoi (Ned.): 58. Van der Vleuten (Ned.): 70. Prinsen (Ned.). Perurena (Sp.53 u. 53 min. 21 sec.: 2. Lasa (Sp.) 53.54.29 3. Manzaneque (Sp.) 53.54.35: 4. Gonzales Linares (Sp.) 53.54.36); 5. Labourdette (Fr.) 53.54.49: 6. Morlensen .Den,53.54.51 7. Pesarrodona (Sp.) 53.54.5-1: 8. A ja (Sp.) 53.54.59; 9. Lctort (Fr. 53.55.07; 10 Tamames (Sp.) 53.55.17: 30. Vai Prlnse 53. 54.12.56: 45. Vlanen 1.15.0 He» Zuid-Hollands Operakoor o.l.v. Harry Holtman, geeft dinsdag 9 mei een concert in het Kur- 1 haas te Scheveningen. Als solis ten treden op: Leni Aleman, so praan, Bert van Delden, tenor, Hubert Waber, bas. Birgit Björnstad. sopraan. Gerrit Vlake verzorgt de pianobegeleiding. Op het programma staan fragmen ten van opera's en operettes van Mascagni, Verdi, Strauss, Nico- lai en Von Suppé. WASSENAAR (Van onze paar- desportmedewerker) Twee vierjarige dravers die het voor Wgenaar wel goed leken te gaan doen komen na lange win- terrust morgenmiddag op Duin digt weer in de baan. Dat zijn Jessie Pepper, door Wagenaar zelf te rijden, en Jensen, die door assistent J. de Boer wordt gestuurd. Het is echter niet zo maar aan te nemen dat ze met een naar de winst draven. Daarvoor zijn er te veel goede concurrenten. In de eerste plaats Jaspis du Bois. Maar die kon het op deze mijl toch ook wel eens erg moeilijk krijgen omdat hij nu ongetwijfeld snel zal moeten be- ginnen, terwijl hij graag even rustig op snelheid komt. Het programma begint om hall drie. Onze tips: Corslcaprljs (2140 m„ met trio): Klu- zlna - Jokkebrok - Jane Areta. Out sider Kitty H. Menorcaprljs (2140 m.): Kolja T - Ka- hlnga - I'm Happy. Mullorcaprljs (2000 m.. autostart, mei trio): Jessie Bond - Jos Wostlandia - Jax L). (JutslderHinde. Vitesseprljs (ren, eerste afd., 2600 BOSKOOP Leerlingen van de dansschool Martin Visser heb ben gedanst om het bronzen, zilveren en gouden insigne. De verplichte en vrije dansen wer den met succes afgelegd door 73 kandidaten. Voor het bronzen insigne slaagden 53 waarvan 21 met lof. De dames: Trees v. d. Weide, Sjaan Nederhof, Mary v. d. Vel de, Rita van Dam, Corry van Drielen, Lidy Nederhof en An- kie van Hevelingen. Heren: Rien Slappendal, Adrie van Soest, Jan de Jong, Theo Schoordijk, Jan van Soest, Guus Brand, Hans van Barlingen, Wim Belt, Sjaak Vermeulen en René Brand, allen uit Boskoop. Dames Elise Veelenturf, Kitty de Rijk, Geertje van Kleef, Coby van Wijk. Anneke Voor- douw, Mary van Elten, Anneke v. d. Starre, Gertrud Rietveld, Betty Voordouw en Ans Ernst. Heren Jan en Gerard Lafeber, Peter van Vliet, Koos Kraan, Huib Groeneveld en Jan Kraan: allen uit Bodegraven. Dames Corry v. Bohemen, Annie Streng en Rika v. d. Vlugt. He ren: Piet de Vos, Arie Spruit, Peter Verlaan, Sjaak Driessen, Joop Streng, Bert Hogenelst en Kees Ulenberg, allen uit Reeu- wijk. Mej. Ivonne van Beek en de heren Wim van Beek en Kees Preéye uit Zwammerdam. Dhr. Cor den Hollander uit Ha- zerswoude en dhr. Herman van Os uit Gouda. Voor het zilveren insigne slaagden 14, waarvan 8 met lof. Dames: Joke van der Hoek, Corry van Tol en Liset Vermeulen. Dhr. Jan van der Hoek uit Boskoop. Dames Lia en Joke van Vliet, Suse v. Aalst. Dhr. Jos van Wijk uit Bodegraven. Heren C. Nobel en Henk Kraan uit Reeu- wijk. Heren Jan en Gerard Slagter uit Woerden. J. A. Voorkamp. Overleden: Cornells A. de .Tong; Hen drik Vos: J. W. Janse-Vink. Den Haag; Pieter Kwak, Den Haag. WOUBRUGGE Geboren: Jacqueli ne. d. v, II. Kwakernaak en R. B. Stapper, Bart, z. v. ,J. Th. J. War merdam en M, J. Knmmeraat. Na- L. F. Noordergraaf Vink. Marco. v. C. Koetsier VOORHOUT Geboren: JohBnna Pe tronella Anna .dochter van P. G. F. Hulsebosch en P. J. W. Koomen. Willem Lambertus. zoon van A. H. Hovlus en C. Engel. Huwelijksaangiften: Baak,» J. J, M., (21) en Hermans, Anna Maria Pe- Clemence Maria, (22). Nu,-, Willem. (24) en Beelen, Julia Jose phs Helena (21). Huwelijken: van der Slot. Antonius Gerardus en Meeuwenoord. Maria Alida. van Harskamp. Johannes en Visser. Plcternella Alexandrlna. i Ch. J. M. Rentlnck: Ronald Peter, zoon van J. G. M. Volwater en H. S. J. M. Mom; WUhelmina Catherlnn, dochter van L. H. Ding jan en J. M. C. van Zijp; Johannes Gerardus Maria, zoon van J. C. M. Vroonhof en M. E. Th. Smit: Da- nlölle Carolina, dochter van C. M. Kooter en C. C. A. M. Knlkman; Arne. zoon van W. M. Heijman en A. van Tllbnrg. Overleden: Thomas Philip AUen de Graat (85). ïenie Ire- irgemeestrc: 2 mei 1972 i Verhoef! (29) en EllzaJaco- Adriai (24): Cornells Jo nes Wilhelmus Rlemers <22i en Ja coba Hoogstraten. (20): Willem va. Alphen. (23) en Antje Zandvlle (20). Gehuwd: Axel van den Berg. 27) Mallaprijs .2140 i Bond - Heros. Palmaprijs 11600 Znrka - Intrepid Pepper. Buitenzorg - Irresistible. De redactie van de Leidse Courant zoekt voor de berichtgeving uit LEIDERDORP een Ook geschikt voor 65 'ers. Inlichtingen: Tel. 22244 of Kort Rapenburg 2, Leiden. Raiffeisenbank maakte 100 milj. meer omzet LISSE De Lissese Raiffeissen- bank heeft afgelopen jaar een omzet gehad van 1.136.000.000. Dit houdt in dat er 100 miljoen meer omzet gemaakt is dan an dere jaren. Het jaaroverzicht van de Raiffeis- senbank, die vandaag zijn 65e algemene vergadering houdt, vermeldt tevens het betrekken van het bijkantoor aan de Gla- diolenstraat. Het aantal rekenin gen was aan het eind van het jaar 17.495 en wel 1926 meer dan het voorafgaande jaar. In de komende jaarvergadering zal de heer Paul S. Segers worden voorgedragen in de vacature van de heer G. C. Tromp, die onlangs overleed. HAZERSWOUDE De Voetbalvereniging Hazers woudse Boys organiseert op Hemelvaartsdag, vanaf 10.00 uur, een toernooi voor BI en B2 teams. Deelne mende ploegen zijn: KRV (Katwijk), RCL (Leider dorp), Nicolaas Boys (Nieuwveen), OSV (Oud Beierland) en, uiteraard, Hazerxwoudse Boys. Een Hilda ander sportevenement op dezelfde dag in Hazerswou- j de s het rommelpottoer-1 nooi" dat de Hazerswoudse j Tennic Club voor haar le- j den op touw zet.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13