Protest Statenlid tegen plannen GS Zoetermeer won EHBO-wedstrijd in Oegstgeest Zweeds bezoek in Koudekerk Grote deelname aan wedstrijd in ziekzoeken Zilveren feest Steeds Vooruit VOLSTORTEN IN POLDER Vier tennisbanen voor „Artesia" Wat u ook moet weten PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 8 MEI l»j OEGSTGEEST/WOUBRUGGE Het socialistische statenlid De Graaf heeft GS gevraagd naar plannen om vuil te gaan storten in de Oudendijkse polder in Woubrugge. Bovendien wil hij weten in hoeverre er overleg gepleegd Is met het gemeente bestuur. De heer De Graaf stelt dat vuilstorten In deze polder niet wenselijk Is gezien het zeer schaarse natuurschoon in deze provincie en dat men daarom KOUDEKERK Reeds maan denlang gonst het van bedrijvig heid op de tennisbanen van Artesia". Allerlei werkzaamhe den dienden te worden verricht, waarvan maar weinig tot de normale arbeid van de „wer kers" behoorde. Blaren, pijnlij ke ruggen en stijfheid waren hiervan dan ook het gevolg, maar het doel was groots: 4 tennisbanen. De opzet om deze uitbreiding zoveel mogelijk door eigen werkzaamheid van de le den uit te voeren is volledig ge slaagd, dank zij de inspanning van vrijwel alle leden. Met in gang van het seizoen 1972 heeft de t.v. Artesia nu de beschik king over 4banen, een pracht oefenkooi en een zandbak voor de kinderen. De opening van het park op zater dag 13 mei a.s. om 5 uur n.rn. zal dan ook een feestelijk tintje krijgen. Burgemeester C. M. van der Linden zal de officiële openingshandeling verrichten. Ter opluistering van de feest vreugde zal het muziekkorps „Kunst Na Arbeid" zijn mede werking verlenen, na een rond gang door het dorp te hebben gemaakt. andere mogelijkheden van vuil- vuilverwerking moet uitzien. Nadat de plannen om vuil te stor ten in de Piaspolder door felle oppositie niet doorgingen werd j vorige week bekend dat men nu I het oog heeft laten vallen op de Oudendijkse polder, een 32 ha 1 groot gebied dat aansluit op de Plaspolder. Het vuilstorten dat zou moeten geschieden naar opzet van de heer Van der Meij- den uit Koudekerk moet een onderdeel worden van het plan om van deze polder een groot recreatiegebied te maken. De Oudendijkse polder zou in tien jaar vol gestort kunnen zijn. Daarna denkt men te kunnen i beginnen met de aanleg van een jachthaven die aansluiting krijgt op de Wijde Aa. Het schijnt dat de Oudendijkse pol der voor verschillende gemeen ten als stortplaats moet gaan dienen. Alphen De Alphense Tafeltennisclub Boot heeft dit weekeinde weer het Rifnstreektoernooi georganiseerd. Er werden 45 wedstrijden op 24 tafels gespeeld. De winnaars van de diverse afdelingen waren: hoofdklasse: A. van der Hoekle klasse W. de Bruin; 2e klasse H. Heuzen 3e klasse J. Heemskerk en 4e klasse. Dubbelspel: hoofdklasse: Ammerlaan/Hoogerwerf: le/2e klasse: Heuzen/Weimar; 3e klasse: Kaan dorp/ Hoogenbos: 4e klasse Van Luiing/Kuipers. Dames enkel 3e klas G. Rullens; 4e klasse G. Rullens. Dubbel: 3e/4e klasse: T. de Groot/ N. Boogaard. Jeugd: jongens enkel: pupillen: IJsselstein; adspiranten: Thung en junioren: Van Wijk. Jongens dubbel: pupillen: Angenent/ Korver; adspiranten: G. en L. van Wijk en junioren: R. en J. van der Pool. Meisjes enkel: pupillenC. de Ruiter; adspiranten: S. Ver boort en junioren: M. van der Vliet. Meisjes dubbel: C. de Ruiter en L. Smits; adspiranten C. en J. Langeslag; junioren: M. van der Vliet en A. de Jong. De eerste verenigingsprijs was voor Wibats, de tweede voor ATTC/Boot. OEGSTGEEST Grote vreugde De uitslag was: Wisselbeker bij de Rode Kruis Kolonne van Zoetermeer toen de heer F. D. Laurens, hoofd A-kring Bescher ming Bevolking, zaterdagmid dag de Roode Kruis Wisselbeker en de eerste prijs overhandigde aan de kolonnecommandant, de heer G. van Vlist. Dit gebeurde in het Willibrordge- bouw te Oegstgeest waar 'n vijf tal Rode Kruis kolonnes bijna drie-en-een-half uur om de eer streden tijdens de jaarlijkse ge westelijke wedstrijden. Zij kwa men uit Leiden, Zoetermeer, Middelharnis, Sliedrecht en Rid derkerk. De technische verzor ging was in handen gegeven van de plaatselijke kolonne te Oegstgeesl o.l.v. de heer G. Th. van der Horst. De algehele lei ding berustte bij het hoofd van sectie I van het gewestelijk commando mevr. E. Mak v. d. Brugge. De kolonnes werkten onder het toeziend oog van de jury welke was samengesteld uit instructeur J. van Wijk, mevr. B. E. Laeyendecker, de voorzitter dr. W. B. de Heus en de kolonne-arts dr. De Haan. De opgave was niet eenvoudig. Er werd gewerkt in een zgn. nood ziekenhuis dat men had in gericht tijdens een grote brand en toen werd geconfronteerd met een drietal patiënten, n.l. een astmapatiënt, een onrustige bejaarde man met een gebroken arm en een in ademnood verke rende en met brandwonden overdekte brandweerman. De ploegen kregen twintig minuten toebedeeld om de opgave uit te werken. prijs Zoetermeer 114 punten; 2è prijs Leiden 112 punten; 3e prijs Ridderkerk 96 punten; 4e prijs i Sliedrecht 95 punten; 5e prijs Nieuwveen Alle vierentwintig verpleegstertjes, die aan Huize Ursula te Nieuwveen hun opleiding volg- Middelharnis 52 punten. den voor het Z-diploma, zijn dit weekend hiervoor geslaagd. Op een feestelijk versierde platte boeren- Ploegleidster L. v. d. Reyden, 60 wagen maakten zij volgens traditie een ere-rondje door de tuinen van de inrichting en een gedeelte pnt.; 2. Sliedrecht; 3. Zoeter- van het dorp. meer; 4. Middelharnis; 5. Rid- 1 derkerk. KOUDEKERK Met de pink sterdagen zal de voetbalvereni ging „Koudekerk" bezoek krij gen uit het kleine Zweedse plaatsje Floby. 45 dames en he ren, leden van de voetbalvereni ging „Floby" zullen de pink sterdagen in Nederland verblij ven en speciaal Koudekerk aan doen. Jeugdleider Dissel van de WK heeft na één van zijn bezoeken aan het Zweedse plaatsje, waar zijn dochter woonachtig is, deze voetbalvereniging uitgenodigd om naar Koudekerk te komen. Vrijdag 19 mei a.s. zal het ge zelschap op een nog niet nader bekend tijdstip in Koudekerk ar riveren, waar zij ontvangen worden in het clubgebouw aan de Kerklaan. Men logeert in Ho tel „Groenendijk" aan de Ha- zerswoudse Rijndijk. Op de avond van de 2e pinksterdag keert men weer huiswaarts. Za terdagmiddag voor Pinksteren zullen de Zweedse gasten enkele wedstrijden in Koudekerk spe len. Allereerst speelt een dames elftal van „Floby" dan een voorwedstrijd tegen dames van de WK, waarna het eerste (he- ren)elftal aan de beurt komt. i Avonds is er een gezellig sa menzijn in het clubhuis, dat dan voor iedereen toegankelijk is. Na een wedstrijd tegen het tweede elftal van Koudekerk op de avond van tweede pinkster dag wordt afscheid van Koude kerk genomen en de terugreis naar Zweden aanvaard. Sassenheim Voor de traditione le iliekzoekwedstrijden; die af gelopen weekend: door de Plan- teziektekundige Dienst en de Bloembollenkeuringsdienst in samenwerking met de vakor ganisaties werd gehouden in bloembollenmagazijnen van NV. de Vroomen; bestond grote be langstelling. Van boven Haarlem tot Was senaar toe waren er veel deelnemers aan de wedstrijd tulpen; die voor het eerst in deze vorm werd gehouden. In het bloembollen magazijn (be langeloos beschikbaar gesteld), waarvan de outillage voor deze doeleinden bijzonder geschikt is, stonden drie wedstcijdtafels tulpen; en verder demonstratie tafels met narcissen-hyacinthen en tulpen opgesteld. Maar er waren ook tafels met dahlia's; droge gladiolen en diverse soor ten ander bijgoed. Dat o.a. aan dahlia's veel aandacht besteed j werd is het gevolg van de j steeds groter omvang die de teelt van dit gewas aanneemt in de bollenstreek. Speciaal vermeld moet worden de j dia's die doorlopend vertoond werden. De organisatoren wa- i ren bijzonder verheugd dat er zoveel jonge vakgenoten belang- stelling toonden; waaruit vol- j gens hen duidelijk blijkt dat het bloembollenvak nog steeds j springlevend is. Hoewel er ook I van kwekerszijde belangstelling bestond, was men van mening, j dat deze groter had kunnen zijn. Immers de tafels met mate riaal; w.o. van de -P. D. te Wa- geningen. gaven een unieke kans om de onmiskenbare ken- t nis t.a.v. zieke gewassen te ver rijken. Vandaag is het aan de leerlingen van de Rijkstuin bouwschool te Lisse; om hun practische kennis te toetsen; j waarbij de deelname aan de wedstrijden voor hen verplicht is. Een overzicht van de Rode Kruis-wedstrijden in het Willibrordgebouw. Nwe Wetering naar nationaal kampioenschap Nieuwe Wetering De biljartclub Nieuwe Wetering heeft zich ge plaatst voor het nationale kam pioenschap libre op vier bil jarts. dat op 17 en 19 juni in Enschede gehouden wordt. De andere vertegenwoordigers van de afdeling „Het Westen" zijn bij het drielanden klein Schie dam en in het kader DBO Den j Haag. Dit was het uiteindelijk resultaat j van de tweede gewestelijke ron-1 de die dit weekeinde in het Cul tureel Centrum van Nieuwe We tering gehouden werd. Het ko mende weekeinde heeft de laat ste serie wedstrijden plaats. Dan wordt gespeeld in de klasse C4, waarin voor de Veen- en Rijnstreek Jacobswoude uit Woubrugge zal uitkomen. Warmojid De Warmondse tafel tennisvereniging Steeds Vooruit heeft zaterdag op grootse wijze haar 25-jarig jubileum gevierd ln het Motel Sassenheim. Voor afgaande aan de feestavond was er, eveneens mogelijk gemaakt door de jubileumcommissie, die er een jaar voor in touw is ge weest. een receptie waarop heel sportief Warmond en bevriende Cafekennisrelaties hun geluk wensen kwamen aanbieden aan liet bestuur. Namens de gemeente kwam wet houder, loco-burgemeester G. Tulp een prachtige wedstrijdta fel aanbieden. Deze tafel zal binnenkort in de sportzaal wor den geplaatst en uitsluitend worden gebruikt voor de belang rijkste wedstrijden. Voorzitter A. Sikking, kreeg nog meer ca deaus te verwerken: het jubi leumcomité, die alle festivitei ten mogelijk had gemaakt had ook nog kans gezien het nodige bij elkaar te krijgen voor een Kleuter in Voorhout verdronken ASSENHEIM/VOORHOUT De 2-jarige Margreet van Veelen is zaterdagmiddag omstreeks 1 uur door verdrinking om het le ven gekomen. De kleuter, die met haar vader bij haar groot ouders op bezoek was, raakte vlakbij de woning in de sloot langs de Oude Heerenweg. Een oom vond het kind, maar de le- Oud-voorzitter J. van Tongeren overhandigd een bokaal aan Steeds- vensgeesten bleken toen al te j Vooruit-voorzitter Sinkking. Penningmeester Van der Voort en zijn geweken. secretaresse Broxterman kijken daarbij toe. prachtige prijzenkast. De heer Koelman, voorzitter van de af deling Den Haag, kwam met een grote beker. Een zelfde ge schenk was er ook van oud- i voorzitter Joop van Tongeren, die uit Middelburg was geko men om te zien hoe zijn oude I vereniging het tegenwoordig maakt. Zijn bokaal zal ingezet 1 worden als hoofdprijs voor een onderlinge competitie. Behalve Joop van Tongeren wa- ren er nog vele oud-leden, die j de vriendschapsbanden van wel- 1 eer kwamen verstevigen of ver- I nieuwen. Na de receptie brak het feest, waaraan naar schat- ting 150 mensen deel namen, j pas goed los. Het duurde tot de vroege zondagmorgen. Stankoverlast bij lage waterstanden VOORHOUT Op verzoek van I omwonenden en de vereniging van huiseigenaren „Boerhaave" heeft het hoogheemraadschap van Rijnland een onderzoek in gesteld naar de stankoorzaak bij de Linnauesvijver en de sloot langs de Spoorlaan. De waterkwaliteit blijkt matig te zijn en het zuurstofgehalte vol doende. to liet Rijnland weten, zodat daarin niet de oorzaak van de stank gezocht kan wor den. Dat is mogelijk wel een ge volg van incidentele lage water standen waardoor rioollucht vrij komt uit de bagger op de bo dem en de taluds van vijver en sloot. Het uitbaggeren zal waar schijnlijk een einde kunnen ma ken aan de stank. ook dit jaar weer bijzonder groot. LEIDEN Nadat vorige week de oefenwedstrijd tegen de Kievi ten was verregend, speelde Ajax zaterdag tegen eerste klas- ser Bloemendaal in het kader van de Knock-out competitie om de Heineken-cup. Ajax won de toss en ging het eerst de grasmat van Piet Pa len Pad op. Door goed bowlen van D. Eldering (4 voor 19) was de eerste batsman al gauw verdwenen. P. J. Kuyper (11), T. Thoden van Velsen (18) en R v. d. Sloot (12) wisten het Bloemendaal totaal op te vijze- Ajax verrast Bloemendaal len tot een redelijk aanzien. De Ajax-bowlers werden gesteund door goed veldwerk, 5 vangen werden er gemaakt. H. Stein- metz (1 voor 19). F. A. de Jongh (1 voor 2) en F. Woort- man (3 voor 13) ruimden de staart van Bloemendaal op. Ruim binnen het maximale aan tal overs (40) was Bloemendaal all out voor 113 runs. Na een lekker kopje thee dacht Bloe mendaal Ajax makkelijk op te rollen. Maar dat viel tegen. A. F. Eldering (35), D. Eldering (35 not out) en A. Kantebeen (19 not out) beheersten de strijd en zorgden er tenslotte voor, dat het totaal van de tegenstander gepasseerd werd. Ajax 115 voor j 5. Na afloop werd D. Eldering I tot ,Man o fthe match' uitgeroe- pen. Op Hemelvaartsdag speelt Ajax tegen SSCC op Piet Palen Pad en Ajax 2 tegen Groen Geel op de Roggewoning in I Wassenaar. ALPHENUit een kantoor van de bouwmaterialenhan- del Goedhart zijn sigaretten: en wat klein geld gestolen. i ALPHENAan de Westkd- naalweg is zaterdagmorgen een onbewoonbaarverklaarde woning afgebrand. De brand was aangestoken door kinde ren. ALPHEN— Uit een woning aan de Wilgenlaan is tijdens de aanwezigheid van de be woners een portemonnee ge stolen met 50 gulden. D[e deur was wel dicht, maar niet op slot. NIEUWVEEN— R.k. basis- school gaat een steentje bij dragen aan milieuverbete ring langs het strand van Texel. De leerlingen van de hoogste klas van de r.k. ba! sisschool zullen maandajj voor een driedaagse vakan tie naar Texel vertrekken. Het programma vermeldt naast een fietstocht rond het gehele eiland, vormingsge» sprekken als voorbereiding op de aanstaande hernieu wing van hun doopbeloften en bezoeken aan o.m. Den Burgh, ook een aktie tot het gezamenlijk schoonmaken van een gedeelte langs het strand over een lengte van een kilometer. OEGSTGEEST— Morgen- avond wordt in het Willi brordgebouw een vergade ring gehouden van de paro chieraad; aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer de parochieraadsver kiezingen en het jeugdwerk. KOUDEKERK Het eerste team van de T. V. Artesia in de zondagcompetitie is giste ren kampioen geworden. Dit werd bereikt door een grote overwinning van 7-1 op BES II uit Den Haag. Hoewel er nog 2 wedstrijden op het pro gramma staan, is Artesia niet meer in. te halen door zijn naaste concurrenten. Begin juni a.s. volgen de be langrijke promotiewedstrij den voor dit team. KOUDEKERK Tijdens een onlangs gehouden ledenver gadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs afd. Koudekerk a/d Rijn is een nieuw bestuur gekozen, dat als volgt is samenge steld: voorzitter: G. Moeke; 2e voorzitterG. Linting; tweede voorzitte: G. Linting; A. Koppers-de Vries, Prins Bernhardstraat 64; 2e secre taris: mevrouw O. Velders- Schuler; lid: H. J. Ducha- VOORHOUTDe Voorhout- se postduivenclub heeft deeL- genomen aan een wedvlucht vanaf St. Chislain. De dujf van A. v.d. Slot kwam als eerste aan, no 2 en 3 waren van Van Schie. VOORHOUT- Door eeh foutieve manoeuvre is mevr. K. uit Voorhout afgelopen weekeinde tegen een lan taarnpaal in de Mauri tsG straat gereden. De paal werd' vernield, de auto liep vrij j zware schade op. WOUBRUGGE- De afde ling Judo van de gymnas tiekvereniging Kwiek en nig organiseerde zaterdag morgen in het Multifunctio nele Gebouw clubkampioen- schappen. Gastscheidsrechter was de heer C. Hoogenboonr. De uitslagen bij de ieu^fl van 6—9 jaar 1 Harrt Boer. 2 Wim Bekkering. 3 Arthur Sprey Idem van 9-R jaar: 1 Arnold van der Ha ven. 2 Stef Weeghel. 3 Jea- nette Windhorst. WASSENAAR Dinsdaf- avond 9 mei te 8 uur wordt in het Jeroenhuis in de Kerk straat de laatste ledenbijeen komst in dit seizoen van het Katholiek Vrouwengilde ge houden. De heer Jansen het bedrijfsschap „Slagei drijf" zal een inleiding hofl- den en een film en dia's 13- len zien over de bereidiG van vlees en vleeswaren. donderdag 1 juni wordt dfc hof. De uitgaansdag wordt jaarljkse uitgaansdag valt het Vrouwengilde gehouden. Doel van de reis is de Flevo- hof. De uitgaansdag wordt besloten met een diner in het Jeroenhuis. ZOETERWOUDE— voetbalwedstrijd tussen de Oranjevereniging en de drumband VIOS eindige terdag in een 1-1 gelijke stand door doelpunten vah Gerard v.d. Hoeven en Jaji Koel:. De Oranjeploeg bleek het best in vorm bij het pé- nalty-schieten zodat zij dé wisselbeker in ontvangst mocht nemen. ZOETERWOUDE— In de nacht van vrijdag op zater dag is het niet veilig geweest in het dorp. Bij een groente- handel aan het Watertje werd de etalageruit verbrij zeld met een zware straat steen. een automobilist a^n de Zuidbuurt trof 's morgens zijn onklaar gemaakte auto aan en in de San van Bah- ningstraat werden beschadi gingen toegebracht aan eèn magazijn van 'n groothandel. Het meest gedupeerd wefd een a.s. echtpaar wiens toe komstige woning aan de bur gemeester Wapstraat juiSt daags tevoren door de aah- nemer was opgeleverd. Ont vreemd werden een roestvrij stalen aanrecht, een geiser en een mengkraan. ZOETERWOUDE— S.J.Z. speels morgenavond op Haasbroek tegen Rodenburg in de volgende npstellingj Vurens. V. d. Geest, Olst- horn, v d. Ham, van Klink. Helder Romijn, v. Veen, Am- merlaan, v.d. Zwan en van Slingerland.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4