Moulijn wilde in stilte weg Leeds niet langer ,eeuwige tweede' Titel voor Anderlecht na sensationele sprint ZEGE IN BEKERFINALE OP MATIG ARSENAL Haarlem komt nog één succes tekort Barcelona miste kans op leiding Bijzondere totoprijzen SPORTBIJLAGE MAANDAG 8 MEI 1972 A LONDEN Leeds United heeft zaterdag in het bomvolle Wembley-stadion eindelijk het predikaat van „eeuwige tweede" van zich af Jcunnen werpen. !n een weinig hoog staand hard maar /toch spannend duel wees Leeds Arsenal met 10 terug, waardoor het voor de eerste maal 5n zijn bestaan beslag legde op de FA-cup. De ploeg, die al eer der in 1965 en 1970 in de finale kwam maar toen verloor, heeft ook nog kans op de „doublé". Het moet daarvoor vanavond winnen van Wolverhampton Wanderers. maar de spanning vergoedde Een triest slot kreeg de wedstrijd veel. Geen van beide ploegen slaagde erin het middenveld te beheersen en daardoor de te genpartij onder zware druk te brengen. Leeds was echter toch de meest gevaarlijke ploeg. De Het nuten later eindelijk op de been was ging hij alsnog naar de ko ningin toe om de felicitaties en de medaille in ontvangst te ne men. Later bleek dat zijn linker arm uit de kom was geschoten. Jones zal vanavond niet mee kun nen spelen in de wedstrijd tegen Wolverhampton, die beslissend kan zijn voor het landskam pioenschap. Wint Leeds die wed strijd dan heeft het de titel en de „doublé". Verliest het, wat nauwelijks voor de hand ligt, dan gaat de titel naar Liverpool of Derby. Liverpool moet van avond uitkomen tegen. Ar senal. Bij verlies van Leeds moeten de doelcijfers de kam pioen aanwijzen. Hibernian met 61 te verslaan. Drie van de treffers kwamen van de voet van Dixie Deans. Mick Jones, spitsspeler van Leeds, verlaat aan de arm van een dokter het veld. Zijn ingepakte linkerboog beweegt hij zo weinig mogelijk. voor Mick Jones. In de aller laatste minuut van de wedstrijd, die door scheidsrechter Smith uitstekend werd geleid, bleef hij na een botsing kermend van de pijn op de grond liggen, aanvallen van de Noordengel- En daar lag hij nog toen de wed- sen liepen meestal via Alan strijd al enkele minuten afgelo- In Schotland werd Celtic zaterdag pen was, en zijn ploeggenoten bekerwinnaar door in de finale de Cup al uit handen van konin- gin Elizabeth hadden mogen dan ook Alan Clarke die ontvangen. Toen hij enkele mi- zijn ploeg tenslotte de verdiende zege bezorgde. Acht minuten na rust kopte hij op magnifieke wijze een voorzet van Mik Jo nes achter de weifelende inval ler-doelman Barnett. Vanaf dat moment had Leeds het spel vol ledig in handen. Gesteund door de sterk spelende Jacky Charl ton bleef Leeds beuken op de verdediging van de Londenaren. Het leverde echter niets meer op dan een schot op de lat van de vooral in individuele acties opvallende Peter Lorimer. De enige speler van Arsenal, die boven de middelmaat uitstak, was Alan Ball, die in de eerste helft met een keihard schot bij na Arsenal de leiding had ge geven. Paul Reaney redde toen echter op de doellijn. Maar de acties van Ball kregen te weinig steun van zijn mede-aanvallers, om voor Leeds gevaarlijk te Billy Bremner, de ervaren Leeds-aanvoerder, wordt op de schouders zijn. In het doel van Leeds van anderen over het veld gedragen. Het vreugdebeeld was daarmee stond ook al een invaller, die een feit. George Kesslers droom werd plotseling toch nog bewaarheid. Doordat Brugge een punt verspeelde er Anderlecht won, werd zijn ploeg kampioen van België. Reden voor een glimlachje. BRUSSEL De Belgische competitie heeft gisteren op de laatste speeldag een dra matische ontknoping gekregen. Brugge, de ploeg van Leo Canjels, die bijna het gehele seizoen op de eerste plaats heeft gestaan, moest op die laatste speeldag voorrang verlenen aan Anderlecht. Brug ge, dat moest winnen, kwam tegen Ra cing White niet verder dan een gelijk spel: 1—1. Anderlecht verpletterde Sint Truiden met 51. ,Wij zijn vanuit de hel teruggeko men", aldus de overgelukkige Georg Kessler nadat het kam pioenschap van zijn ploeg een feit was geworden. Het begin DEN HAAG Als Haarlem op Hemelvaartsdag zijn wedstrïjd tegen Veendam wint, mag het zich na een jaar afwezigheid, weer eredivisieclub noemen. Gisteren won de ploeg verdiend van het weinig tegenstand bie dende ROD A JC met 2—0. Bregman en Wentink waren de' schutters. Om de andere promo- tleplaats wordt nog gestreden tussen Heerenveen, AZ '67, Roda JC en Eindhoven. De bes te kansen dijn voor Heerenveen, dat met 1—1 gelijkspeelde tegen HVC. Jlauw Wit—De Graafschap 2—2. Toeschouwers 2000 Van de Ley o—l, rust. Meyers 0—2, Van 't Schip 1—2, G. Kramer 2—2. :en sterker De Graafschap heeft zijn mooie voorsprong in de tweede helft verspeeld omdat men dacht dat de buit binnen was. Het deed het kalmer aan en hiervan profiteerde de thuis club. |FC—De Volewijckers 04. 'oesch. 800. Waaijenberg 0—1, Van Haaren 02, rust, Waaijen berg 0—3, Peil 0—4. >e Volewijckers heeft verdiend gewonnen. De Amsterdammers kwamen in het veld met een spel dat zuiver gebaseerd was op winst. Het antwoord van DFC was futloos. IVtHeerenveen 11. •°*sch. 3500. Zoetendal 0—1, Rust. Van Maurik 11. '•j HVC is het altijd moeilijk win nen. Zo ook voor Heerenveen. Het heeft wel van alles gepro beerd en was in de eerste helft sterker. De voorsprong moest men in de tweede helft prijsge ven. AZ '67—Wageqingen 3—1. Schaafstra 1—0 en 2—0, rust, v.d. Weert (2—1 (pen), Vredenburg 3—1. AZ '67 geeft de strijd om promo tie nog niet op en daarvoor re kende het met Wageningen af. In een goede wedstrijd wonnen de Alkmaarders verdiend. FC VVV—SVV 0—2. Toesch. 2000. V.d. Spek 0—1, rust, Van Meeteren 02. Een wat futloze wedstrijd van VVV dat het tegen SVV liet af weten. De SW-ers wonnen ver diend deze mooie wedstrijd. SC Cambuur—Heracles 0—1. Toesch. 3000. Rust 0—0, Feijen 1—0. Een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft Heracles ver diend twee winstpunten opgele verd. Fortuna SCWillem II 31. Toesch. 1200. Jansens 1—0, Noem- gens (pen.) 2—0, rust, De Puyt 2—1, Jacobs 3—1. Een aantrekkelijke wedstrijd van Fortuna-zijde heeft de Limbur gers een meer dan verdiende overwinning bezorgd. Over alle linies speelde de thuisclub met meer inzet. Eindhoven—Veendam 0—3. Toesch. 1000. 00. rust, Pascal 0—1, De Blauuw 0—2, v.d. Wei de 0—3. In de eerste helft gingen beide ploegen nog gelijk met elkaar op maar in de tweede helft bieek het wel dat Eindhoven uitgespeeld was. Toen kon Veendam zijn slag slaan. Fortuna VI.—PEC Zwolle 1—3. Toesch. 1580. Heskami 0—1. rust, Rietdijk 1—1, Liotard 1—2, Lio- tard (pen) 1—3. In Vlaardingen heeft PEC Zwolle een leuk partijtje voetbal ge speeld. Het was sterker dan de Fortunezen en won dan ook ver diend en gemakkelijk. Kees Bregman, links van de paal, scoort voor de tweede maal en steekt zijn handen juichend in de lucht. Roda-doelman Van der Mierden kijkt de bal vanuit geslagen positie na. Zijn collega-verdedigers Pfeiffer (rechts) en Jans sen (midden) volgen ont zet wat een feit wordt. DEN HAAG De trekking voor rle bijzondere prijzen van toto 45 heeft het volgende resultaat opgeleverd: Eerste bijzondere prijs: een auto voor de houder van formulier no. J 3366293 te Peize (Gr.); troostprijs van 250,- voor de vereniging „Peize". Tweede bijzondere prijs: kleuren tv voor de houder van formulier no. G 3612972 te Gouda; troost prijs van 150,- voor de vereni ging Vires et Celeritas". Derde bijzondere prijs: wasauto maat voor de houder van for mulier no. C 3312348 te Ammer- zoden; troostprijs 100,- voor de vereniging WSV te Well. Bentica is gisteren door de zege van 3—1 op Academica Coimbra voor de zestiende maal kam pioen van Portugal geworden. De voorsprong cp Setubal be draagt 7 punten. Polen heeft in een wedstrijd voor het pre- Ülympische voetbaltoernooi met 3—0 van Bulgarije gewonnen. Bij de rust leidde Polen met 1 —0. Hongarije won gisteren in Boeda pest met 30 van Malta in een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal van 1974. Bij rust was de stand 10. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het is nog lang niet ze ker, dat Coen Moulijn aan het einde van dit seizoen met voetballen stopt. De „routinier" van Feyenoord neemt geen genoegen met de voorwaarden (130.000 gulden en een persoonlijk ge schenk) die het bestuur van Feyenoord heeft voorgesteld voor een afscheids- wedstrijd. „Wanneer ik met Feyenoord niet tot overeenstemming kom wat be treft een afscheidswedstrljd, ga ik nog een jaar door. Ik heb een contract tot 1 juli 1973." Coen Moulijn reageerde op een publicatie, die sportclub Feyenoord gisteravond deed naar aanleiding van de perikelen rondom het voorgenomen afscheid van Moulijn. De linksbuiten van Feyenoord wil in geen geval op 9 of 10 juni. een datum die het be stuur van Feyenoord vaststel de, afscheid nemen van het Rotterdamse publiek in een wedstrijd tegen het nationale elftal van Uruguay. „Ik moet dan voor die wedstrijd als trekpleister fungeren. Zonder mij zouden er misschien 15 of 20.000 mensen naar die wed strijd komen kijken. Het lijkt misschien wel een royaal ge baar, dat Feyenoord maakt met die 130.000 gulden, maar niets is minder waar. Aan het begin van dit seizoen is een contract opgemaakt, waarin staat dat aangenomen mag worden, dat Moulijn na afloop va n het seizoen 72/73 stopt met voetballen. Op dat mo ment zou ik vijf jaar achter een een bedrag van 23.000 gul den krijgen. Die 115.000 gulden uitgesmeerd over vijf jaar zijn in wezen ee nsoort achterstal lig salaris, omdat ik in verge lijking met andere spelers al tijd onderbetaald ben ge weest." Coen Moulijn is het niet eens met de voorgestel de regeling van Feyenoord. Hij overweegt zelfs, als de standpunten niet dichter bij el kaar komen, om zijn besluit om te stoppen weer in te trekken. Dan blijft Coen ook het volgende seizoen In de Kuip normaal spelen. Waardig In het communique van Feyen oord stond onder andere, dat Moulijn een waardig afscheid zou worden bereid, maar dat het geen benefiet-wedstrijd kon zijn." Het woord benefiet wekt bovendien de indruk van een vorm van liefdadigheid en dat lijkt in dit geval mis plaatst," zo luidde de verkla ring. Moulijn liet in de eerste week van april zijn contrac tuele verplichtingen te willen beëindigen. De verklaring van Feyenoord luidde verder: „Op 7 april vond een bespreking met Mou lijn plaats. Bij dit zeer vriend schappelijke onderhoud werd hem aangeraden nog niet te stoppen en enkele maanden vakantie te nemen. Daarna zou hij met zijn instelling en zijn capaciteiten wellicht weer bevrediging in zijn spel kun nen vinden. „Moulijn bleef bij zijn verzoek en het bestuur zou hem van zijn contractuele verplichtingen ontslaan. Maar met de ere-wedstrijd, die Feyenoord had gepland was Moulijn het niet eens. Hij wil de liever in alle stilte vertrek ken. Toen het bestuur hem aanraad zo niet te handelen („Dat kon hij zijn supporters niet aan doen") stemde Moulijn toch toe in een erewedstrljd. Alleen het bedrag, dat Feyenoord toe kende (130.000 gulden plus de toezegging van een persoonlijk geschenk) vond Moulijn niet hoog genoeg. Hij vroeg tijd om na te denken. „Na her haald aandringen op een ant woord had op 4 mei ee nbe- spreking plaats met zijn advi seurs. Hierbij bleek, dat Mou lijn slechts tevreden kon zijn met een belangrijk hogere som. Intussen wilden ook zijn collega-spelers hun premie ter beschikking stellen. Dit van een Rotterdams automo bielbedrijf heeft Feyenoord nog proberen af te houden van het publiceren van het com munique. De Jong: „Daar wil de voorzitter Couwenberg niet van horen. Dit „witboek" moest worden gepubliceerd, zei de heer Couwenberg." De heer De Jong noemt de moei lijkheden rondom Moulijns af scheid een prestigezaak. „Ik weet wel, dat men bij Feyen oord redeneert: Moulijn maakt zijn tweejarig contract niet vol, dus heeft hij recht op 2,5 maal 23.000 gulden. Feyenoord fult dat bedrag dan aan tot 130.000 gulden en het verschil is een cadeau voor Moulijn. Maar op 115.000 gulden heeft hij contraciueel recht. Het us dus belachelijk om hem dan 15.000 gulden meer te bieden.' Feyenoord aanleiding Mou||,n: „Dlc wed,lrijd I, niet deze premies voor die gelegen heid te verhogen." Betreurd Het communijue van Feynoord besloot: „Feyenoord meent steeds veel ruimte voor over leg te hebben gelaten en de voorgestelde regelingen moe ten worden gezien als een hommage aan zijn gewaar deerde speler Moulijn. Dat dit door welke omstandigheden dan ook, niet wordt begrepen, betreurt Feyenoord ten zeer ste. „De adviseur van Moulijn, de heer J. de Jong, directeur aantrekkelijk. Ik zou afscheid willen nemen op een wijze, zoals Uwe Seler de afgelopen week heeft gedaan. Feyenoord wil mij in een hoek dringen. Dat is typisch, er wordt ook altijd van Feyenoord-zijde ge zegd dat ik mijn kledingzaak aan Feenoord te danken heb. Toen ik destijds voor een lut tel bedrag een 7-jarig contract sloot, heb ik van dat geld een zaak opgezet, maar die zelf door keihard werken uitge bouwd. Ik heb voor Feyenoord wel drie stadions bijeen ge voetbald." van het seizoen had voor Ander lecht niet veel goeds opgele verd. Verlies na verlies zorgde ervoor, dat de ploeg nauwelijks uit de middenmoot kwam. Pas in de slotfase van de competitie kwam het sterk opzetten. Voor al dankzij het slechte eindspel van Standard Luik, de kam pioen van vorig jaar. Kon An derlecht zich de laatste maan den opwerken tot vlak achter FC Brugge. Het was het vijftiende naoorlog se kampioenschap van de hoofd stedelijke ploeg, die het nu weer eens in het toernooi om de Eu ropese beker voor landskam pioenen mag gaan proberen. De Brusselaars waren daarin nooit zo gelukkig, al bedwongen zij eenmaal Real Madrid. De zege van Anderlecht is zondag geen moment In gevaar ge weest. Na een half uur stond de ploeg al met 2—0 voor tegen St. Truiden door treffers van Jan Mulder en Rob Rensenbrink, Na rust vonden Dockx en Mulder (2x) nog eens het net. Polleunis mocht uit een strafschop de sco re voor St. Truiden nog een wat draaglijker aanzien geven. De belangstelling van de duizen den toeschouwers, die gewapend met transistor-radio's naar het Astridpark gekomen waren, richtte zich dan ook in hoofd zaak op het treffen, dat zich aan de andere kant van de Bel gische hoofdstad afspeelde. In die wedstrijd bleef de spanning er tot het eindsinaal volledig in. Nadat de stand 1—1 was ge/wor den, trachtten de pupillen van Leo Canjels in een wanhoopsof fensief de score nog in hun voordeel te veranderen en daar mee de titel binnen te halen. Maar de verdediging van Ra cing White was niet te passeren. Het was het tweede achtereen volgende jaar dat FC Brugge naast de titel grijpt. Vorig Jaar slaagde Standard Luik erin in de allerlaatste wedstrijd de titel voor de neus van de Brugge- naars weg te slepen. Anderlecht en Brugge eindigden gisteren weliswaar gelijk, met 45 punten uit 30 wedstrijden, maar in Bel gië is in zo'n geval het aantal overwinningen beslissend. An derlecht zegevierde dit seizoen negentien maal, tegen FC Brug ge achttien. Anderlecht heeft bovendien nog kans op de „doublé". Over en kele weken komt de ploeg in de finale van het toernooi om de Belgische beker uit tegen Stan dard Luik. Wat de uitslag van deze wedstrijd ook is, Standard weet zich verzekerd van een plaats in het toernooi om de Europa Cup II. Anderlecht-trainer Georg Kessler: „Wij hebben dit seizoen veel pech gehad. We hebben ons er echter bovenop kunnen werken. Menselijk gezien vind ik het triest voor FC Brugge, dat het zo gegaan is. Eerst komt nu de bekerfinale tegen Standard en dan gaan we verder praten over eventuele transfers". Waregem en Beveren Waas zijn gisteren gedegradeerd uit de Belgische eerste divisie. Hun plaatsen worden ingenomen door Berchem en FC Boringen. MADRID De Spaanse competitie is gisteren nogal sensationeel in een spannende slotfase ge komen. Real Madrid dat leider is met twee punten voorsprong op Barcelona, verloor met maar liefst 4 1 van stadgenoot Atleti- co. Het was de derde ach- van de „koninklijken", tereenvolgende nederlaag Omdat Barcelona echter eveneens verloor met 1—0 van het laaggeklas seerde Cordoba veran derde er weinig in de kop posities. Barcelona miste de kans om naast Real te komen, en dat kan de ploeg van Rinus Michels wel eens de titel gaan kos ten. Door de nederlaag van Barcelona is er echter nog een titelkandi daat bijgekomen. Valencia won met 2—0 van Malaga en nestel de zich naast Barcelona op de tweede plaats. Alle drie de ploe gen kunnen zondag kampioen worden. Wint Real dan is het dat automatisch. Verliest het echter en wint Barcelona, dan is de titel voor Barcelona. Ver liezen zowel Barcelona als Real, don is Valencia bij winst kam pioen. In Spanje tellen bij gelij ke eindstand numelijk de esul- taten van de onderlinge wed strijden. Barcelona speelde een maal gelijk legen Real en won een keer. Datzelfde resultaat be haalde het tegen Valencia. Real speelt zondag tegen Sevilla. Va lencia ontmoet Real Sociedad en Barcelona speelt tegen Malaga. Er Is zatordag nauwelijks veran dering gekomen in de situatie in de Bundesliga. Leider is Baycrn MUnchen, dat zaterdag met 4 3 van HSV Hamburg won. Roth scoorde In de extra-apcel- tfjd uit oen strafschop de beslis sende treffer. Scholke '04 staat op oen punt op de tweede plaats. Vrijdag speelde het met 2—2 gelijk tegen FC Kaiserslmi- tern. Borussia Mönchengladbach ver loor met 2—1 van Fortuna DAsseldorf en behield de derde plaats. Het leed daarmee do eerste nederlaag op eigen ter rein van dit seizoen. Onderaan staal Armlnia Bielefeld, dat in verband met het omkopings schandaal aan het eind van dit seizoen uit de Bundesliga ver dwijnt. Zaterdag won het met 3—1 van Borussia Dortmund, dat waarschijnlijk dezelfde weg zal volgen. De strafkamer van de Duitse voetbalbond heeft zaterdag Rot Weiss Oberhausen ln hoger be roep vrijgesproken van het ten- lastegelegdc, nl. het aandeel in de cmkopingsaffaire. Rot Weiss was veroordeeld tot terugkeer naar de Regionalliga. Ook voor- z'tter Peter Maassen, ex-trainer Adv Pressler en de vroegere doelman van FC Köln en het Duitse nationale elftal Horst Manglitz werden vrijgesproken. Met nog twee wedstrijden te spe len is de voorsprong van leider Juventus op achtervolgers AC MiLr. en Torino nog altijd twee punten. Juventus won met 21 van Cagliari, dat daardoor vrij wel uitgeschakeld is. Met nog twee wedstrijden te spelen Is de strijd nog volledig open. AC Mi lan won met 3-D van Napoli en Torino speelde met 00 gelijk tegen Verona. Inter Milan, Ajax' tegenstander in de Euro pa Cup-finale, speelde eveneens doelpuntloos gelijk tegen Samp- doria.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17