Poppys vliegen naar Amsterdam v KI J DAG 5 MEI 1972 LEID3E COURANT ^-r PftGINA 15 23 arriveerde begon het al. Als een waterval kletterden de knaapjes de bus uit, zonder elkaar te ontzien, struikelend en vallend over elkanders benen. Zo bega ven ze zich in één run naar de vertrekhal. Dit tot zeer grote ergernis van moeder Pailly. die als een ware Kenau driftig over en weer commandeerde om de équi pe weer enigszins tot orde te brengen. Dit lukte slechts gedeeltelijk, want toen de deur naar het vliegveld werd geopend gingen alle 55 petits chan teurs indrukwekkende strijdkreten slakend over tot een bestorming van de gereed staande zilveren vo gel. De deur bleek echter niet groot genoeg om alle strijders tegelijk binnen te laten, wat madame Pailly in de gelegenheid stelde en kele van haar kwajongens in de lurven te pakken en het lang beloofde pak slaag te geven. Verdiensten Tot rieders verbazing vielen er geen gewonden en kon met de stort worden begon nen. Les Petits Chanteurs zitten allemaal, op uitdruk kelijk bevel van Yvette Pailly, op hun plaats en even is er snrake van Iets dat oo rust lijkt. Wij maken van de gelegen heid gebruik om madame Pailly te informeren naar de verdiensten van de Pon- pvs. Hun vermogen wordt alleen al door de platen (Non, non, rien a changé, Pop musique en ïsabelle) geschat op 2ft miljoen. Er verschijnt een glimlach op haar vermoeide gelaat. „Iedereen vraagt daar al tijd naar. De opbrengst van de concerten, de ploten en de tv-optredens worden al lemaal in de kas van de vereniging gestort. Hiervan worden de reisjes en de ac tiviteiten waarover ik je al vertelde bekostigd. De jon gens krijgen zelf niets. Maar daar tegenover staat dat ze voor 50 franc genie ten van een heerlijke va kantie. We hebben ook eni ge aankopen gedaan ten behoeve van de vereniging. De muziekinstrumenten zijn door ons betaald en nog niet zo long geleden is er een prachtige touring car aan ons wagenpark, dat bestond uit twee deux cheveaux en een oude auto bus, toegevoegd. Er staan nog heel wat wensen op ons lijstje. Het repetitielo kaal is hoog nodig aan een verbouwing toe en er zou eigenlijk een nieuwe piano en een ander orgel moeten komen Ons gesprek wordt verstoord door de eerste tractatie van de 20 minuten durende tocht een ijsje. Het tumult barst los. Een groter en thousiasme alleen om een vamlle-aardbeienijsje komt waarschijnlijk niet veel voer. Het wordt zo druk dat Lou van Rees, met groen hoedje op het hoofd en de Ricci-sjaal om de Foto's: Milan Konvalinka hals, de stewardessen een helpende hand toesteekt, die dankbaar wordt geac cepteerd. Driftig haalt hij lege ijsbekertjes op en deelt de daarop volgende sandwiches, ham en kaas, uit aan de uitgehongerde knaapjes. Goed opgevoed Het sein voor de landing wordt gegeven. Spontaan als ze zijn bedanken de Pe tits Chanteurs het perso neel met een hartelijk ap plaus. Yvette Pailly fluis tert ons stralend toe: „Zo zie jc maar dat ze echt we! goed opgevoed zijn". Even later staat de Caravelle, nog helemaal heel, op Schiphol. De jonge zanger tjes verlaten het vliegtuig heel wat minder overmoe dig dan de entree nog geen half uur geleden. In de bus wordt nog wel Rezongen maar het is duidelijk dat de spannende uren nade- Wij krijgen eindelijk even de kans met een vermoeide Poppy te spreken. Hij heet Ivan, is 12 jaar en zingt nu twee jaar bij de groep. Trots laat hij de medaille zien die tijdens het UNI- CEF-concert in Den Haag werd uitgereikt. UNICEF 11-12-71 is er m gebraveerd. Ivan draagt hem aan een zilveren kettinkje om zijn hals. Hij blijkt niet zo bar geïnteresseerd to zijn in concerten en de tv-optre dens. Platen maken vindt hij alleen maar leuk om de apparatuur die er bij wordk gebruikt. Hij is niet ner» veus voor het concert. „Zii klappen toch altijd", zegf hij. Maar hij vindt het enj leuk dat hij straks in een hotel zal slapen. Ivan zit ui de eerste klas van een lyf ceum en is vast van plut^ arts te worden. Tenminst* als hij een beurs krijgt» „want", zo vertelt hij, „mijn vader kan dat na$ 'tuurlijk niet betalen". Oude RAI Twee uur na aankomst staar£ 17 bleke wat vermoeid# Poppys op het enorme pojj dium van de Oude Ral. Nej tjes geformeerd en reage* rend op de kleinste aanwijj zing van hun leider, de iii chique grijs gestoken monf sieur Amourcux. Het gaat niet allemaal van een leien dakje. De TROS, die opna men van het concert maakt heeft moeilijkheden met het geluid en het veertig duizend koppige publiek protesteert en roept of er eindelijk iets van komt. Wat timide turen de Pop pys de hal in en vragen zich waarschijnlijk af waarom ze niet bij moeder thuis zijn gebleven. De mankementen worden over wonnen en Lou van Rees geeft het startsein. Do Pop pys barsten los en vertede ren met hun kristalheldere stemmetjes en kinderlijke gebaartjes hun publiek. Niets is er meer te bespeu ren van de uitgelaten kwa jongens waar mevrouw Pailly hot vaak zo moeilijk mee heeft. Beek/Amsterdam „Het zijn jonge stoeiende hon den, zoals alle jochies van hun leeftijd. Je kan ook niet verwachten dat ze dit avontuur gelaten onder gaan. Het is voor sommi gen de eerste keer dat ze vliegen. Ik moet er af en toe wel met de zweep over gaan, anders loopt de boel helemaal hopeloos uit de hand Bruno nu voor de zesde en laatste maal, houdt op met propjes gooien. Je gedraagt je stomvervelend. Nog één keer en ik geef je eeai enorm pak slaag!" Na deze kleine terechtwijzing zakt madame Yvette Pail ly, de geestelijke moeder van de Poppys ofwel het jongenskoor „Les Petits Chanteurs d'Asnières en lie (de France' uit Asnières een voorstadje van Parijs in de groene vliegtuigstoel. Met een vermoeid gebaar, dat er op duidt dat het haar al lemaal boven het hoofd groeit. Ze wijst met een trieste blik op haar kle ding; en zwarte coltrui, een zwarte pantalon en lichte suèd'e schoenen. ,Ik heb zelfs geen tijd gehad om me te verkleden. De laatste twee dagen heb ik trouwens nauwelijks tijd gehad om adem te halen. Zo'n tournee is voor mij werkelijk slopend En nu is het uit" Bruno een van de solisten van de Pop pys zit zijn overbuurman voor de zoveelste maal in de haren. Madame Pailly laat weer even een schril keelgeluid door het vlieg tuig schallen en zegt: „Je zou die twee eigenlijk uit elkaar moeten halen, Pier re is jaloers op Brunei om dat hij solo zingt. Het zijn beiden geen kwade jongens, maar u weet het ook wel, op hun leeftijd schijnt er gevochten te moeten wor den". Zo gaat het er aan toe met de 55 leden van Les Petits Chanteurs d'Asnières waar onder de kerngroep be staande uit 17 Poppys. In dit gezelschap verder 10 Een dol enthousiast publiek in aanbidding voor hun jeugdige idolen. volwassenen, bij wie Lou van Rees de organisator van het Poppys concert en monsieur Jean Amoureux. Deze laatste is niet zoals velen menen en priester, maar wel een vrijgezel met een vriendelijke blik die in 1946 het koor stichtte. Met z'n allen zaten we in een Caravelle die ons van Maastricht naar Amster dam bracht waar de Pop pys optraden in de Oude Rai, samen met de Edwin Hawkin Singers. Activiteiten Deze concerten zijn alhoewel erg belangrijk door de een- Tekst: Roelfien Sant ten die er door in de la vloeien, slechts een onder deel van de activiteiten van Les Petits Chanteurs d'As nières en He de France, een vereniging die bestaat uit zo'n 120 knaapjes tussen de 10 en 14 jaar en die wat hun stemmetje? betreft niet onderdoen voor onze eigen Heintje in zijn hoogtijda gen. Dc Poppys, die sinds twee jaar een indrukweekende hoeveelheid platen verkoch ten en die bijna alle hitpa rades veroverden, zijn in feite slechts de kern van het jongenskoor. „Zingen is niet het enige wat we doen", zegt monsieur Amoureux. „Het gaat de Vereniging voornameliik om de kinderen uit de arme vergriisde buurt van groot - Pari is wat ontsoan- ning te geven. Eenmaal per week gaan we met een gedeelte van de groep zwemmen„Nee niet alle maal teeellik, hou op zeg". Het prachtige bad zou fi naal afgebroken worden, en mevrouw Pailly en ik zou den rijp zijn voor opname in een psychiatrische kli niek. Nee, iedere keer ne men we zo'n tien knulletjes mee. Verder wandelen we vaak, maken we excursies, gaan we in de zomervakan tie naar het zuiden en trek ken we er in de winter maanden op uit voor een 6tevig avontuur in de sneeuw. Dit uitgangspunt dat op ontspanning geba seerd is zorgt er voor dat geen van de jongens een vedette wordt. Het blijven een stel kwajongens die je af en toe flink op hun num mer moet zetten". „De 17 Poppys vormen ook geen élite, ze zijn heel ge woon een gedeelte van het koor. Er treden regelmatig veranderingen op in de groep. Als een jongen te oud wordt, of gewoon de baard in de keel krijgt (hiermee verschillen ze van jullie Heintje), moet hij plaats maken voor een jon ger lid van de vereniging. Helaas, bespeur ik ook re gelmatig uiterlijke verande ringen. Die jonge knulletjes gaan met de mode mee. Het is opvallend dat hun haar steeds langer wordt bijvoorbeeld". „De Poppys gaan gewoon ie dere dag naar school en treden uitsluitend geduren de de weekends en de vrije dagen op, zoals nu. We zijn eerst naar Luik vertrokken waar we een liefdadigheids concert hebben verzorgd, straks staan we in Amster dam op de planken en daarna brengen we 'n dagje als toeristen door in Volen- dam. Ken jij Volendam? Ze hebben ons verteld dat het iets heel bijzonders moet zijn. Echt iets voor de jon gens. Ze verdienen 't, want het is verdomd hard werken tijdens zo'n tournee. Je moet ze het ook niet kwa lijk nemen dat ze wat bal dadig zijn". Uitgelaten We zeggen dat we die uitbun dige stemming niemand kwalijk nemen, want wat kan je anders verwachten van een stel jonge dolle honden. Een feit blijft, uitgelaten zijn ze wel. Toen de bus vanuit Luik op het vliegveld Beek Ook de allerkleinsten houden van de Poppys

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15