Doel van The Arrows is honkbalhoofdklas VAN DE ACTIEF DER VLEUTEN SNELSTE VAN PELOTON Hollandtoernooi brengt primeur van de „papieren" boksers Markt berichten De start is in Voorburg Sportwereld PAGINA 10 LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MEI 1972 Ir. Kips nieuwe directeur FBO (Van onze sportredactie) DEN HAAG De heer ir. C. H. J. Kips is per 1 juni benoemd tot directeur van de FBO (Fe deratie Betaald Voetbal Organi saties). De heer Kins volgt de heer mr. H. v. d. Vlupt on, die in dienst treedt van de Neder landse Gasunie. De heer Kips is jarenlang scheidsrechter geweest in de af deling Amsterdam van de KNVB en was tevens scheidsrechter de Cricketbond. Supercompetitie rolhockey (Van onze sportredactie) DEN HAAG Rolhockeyvereni- ging Residentie organiseert zon dag op de Zuiderparkbaan de vierde wedstrijdserie van de su percompetitie. De eerste van de drie duels tussen de sterkste clubs uit België en Nederland begint om 13.30 uur. BARCELONA José „Pepe" Sa- mitier, 70, één van de grootste voetballers die Spanje ooit heeft gekend is gisteren aan een hart verlamming overleden. Samitier heeft jarenlang voor Barcelona gespeeld en beëindigde zijn cai- rière bij Real Madrid in 1943. Met droefheid geven wy u ken nis dat na een kortstondig ziek bed gesterkt door het H. Sa crament der zieken van ons Is heengegaan onze lieve moeder en oma, mevrouw Anna Theodora van der Wereld Petrus van der Meer op de leeftijd van 74 jaar. Australië: J. C. v.d. Meer Canada: C. Th. v. d. Meer A. v. d. Meer-v. Rooyen Zoeterwoude: A. P. Tüssen-v. d. Meer J. J. Tyssen 's-Hertogenbosch P. J. Moulen-v. d. Meer B. J. Moulen Zoeterwoude: Th. C. v. d. Meer W. C. v. d. Meer-Tyssen Amsterdam P. A. v. d. Meer B. M. v. d. Meer-Tyssen Canada: M. C. Biyieven-v. d. Meer G. J. Biyieven en kleinkinderen LEIDEN, 5 mei 1972 Hoge Rijndijk 152 Corr. adres: Th. C. v.d. Meer. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 115 Moeder is opgebaard in de Rouwkapel van het St. Elisa beth Ziekenhuis te Leiden. Bezoekuren aldaar van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Gebed voor haar: zondagavond 19.00 uur in de rouwkapel. Maandagavond 19.15 uur wordt moeder overgebracht naar de Meerburgkerk te Zoeterwoude, Hoge Rijndijk, waarna een Avondmis volgt. De plechtige H. Eucharistievie ring zal plaatsvinden op dins dag 9 mei a.s. te 10.30 uur in bovengenoemde parochiekerk, waarna de bijzetting in het fa miliegraf op het R.K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren zondagavond na het gebed in de rouwkapel en maandag na de avondmis in de zaal van de pastorie. gend seizoen zal ik zeker voor het eerste team van The Arrows uitkomen. Dat zal dan hopenlijk in de tweede klasse zijn." VOORBURG De Voorburgse honkbalderdeklasser The Arows heeft grote plannen. Binnen drie seizoenen wil de ploeg doorstoten naar de hoofdklasse. Een niet geringe opgave, maar onder stimulerende leiding van Simon Ar- rindell, de oud-speler van Storks en Sparta, heeft The De nu 39-jarige Simon Arrindell Arows al een opzienbarende stap gezet naar dat doel. In voelt zich nog lang niet te oud het afgelopen weekeinde behaalde The Arrows een even voor tophonkbal. ,,ln de Big grote als spectaculaire overwinning op Shell, een tegen- .League in Amerika", vertelt stander waartegen vorig seizoen nog tweemaal met grote cijfers werd verloren. Ditmaal haalden de Voorburgers met 11—3 uit en dit resultaat is een niet geringe ruggesteun voor de ploeg, die pas vier jaar geleden werd opgericht. Al halverwege het vorige seizoen wist The Arrows beslag te leg gen op Simon Arrindell, de ge routineerde speler van Storks. Dank zij diens leiding slaagden de Voorburgers erin op de vier de plaats in de derde klasse te eindigen. „Uiteraard", zegt Si mon Arrindell, „kon ik vorig jaar niet meer zo veel voor de ploeg doen. Daar was de tijd te kort voor. Maar voor dit seizoen ben ik volledig ter beschikking van The Arrows en nu moet het gaan gebeuren". Geen geheim Simon Arrindell maakt er geen geheim van dat hij grote ver wachtingen heeft. Na zijn ken nismaking met de voornamelijk uit Antilllanen bestaande ploeg wist hij te bewerkstelligen al in de winter te beginnen met de conditietraining. Arrindell: „Er wordt nu door de spelers erg hard gewerkt. Zelfs bij de bepaald niet populaire conditietraining zet iedereen zich volledig in. Ik ondervind alle medewerking. Alle spelers zijn ervan overtuigd dat we ho gerop moeten kunnen komen. Amhitione En daarvoor is men bereid te ^mDITieuS vechten." De veelvoudige international, die drie jaar geleden afscheid nam als gevolg van moeilijkheden met de toenmalige leiding van het nationale team heeft zich tot doel gesteld met een Antilllaans team de sprong naar de hoogste honkbalafdeling te maken. Na dat de pogingen van Arrindell om een nationaal Antilllaans team te formeren en daarmee in interlandwedstrijden en de Haarlemse honkbalweek uit te komen twee jaar geleden waren mislukt wil hij nu proberen met een clubteam door te stoten. „Het spel van de Antillianen", zegt Arrindell. „is nog steeds het meest spectaculair. Het zijn juist de Antillianen die voor de grote klappen zorgen en daar voor komt het publiek. Dat wil sensatie zien. Honkbal moet door het showelement aantrek kelijk worden gemaakt voor de toeschouwers. En dat wil ik bij The Arrows gaan proberen. Het eerste team bestaat op dit mo ment uit Antillianen, maar dat betekent niet dat ik geen andere spelers zal opstellen als hun prestaties daartoe aanleiding geven. Ik wil niet zelf het stand punt innemen dat drie jaar ge leden de aanleiding was voor mij en een aantal andere Antil lianen om niet meer voor het nationale team uit te komen. Daarbij werd zo veel vriendjes politiek bedreven dat we met uitzondering van Richardson en Rasmijn, hebben besloten om niet meer voor het Nederlandse negental te spelen. Neen, bij The Arrows komt iedereen in het eerste team die daarvoor de kwaliteiten heeft". hij, „komt het voor dat spelers op hun zestigste nog spelen. Het zijn natuurlijk uitzonderingen, maar het blijkt dus mogelijk te zijn". Na elf seizoenen op het hoogste niveau te hebben ge speeld, heeft Arrindell een stap je terug gedaan. Maar de oud- internationaal gelooft rotsvast in een comeback. „Als ik be paalde plannen heb, lukt het me ook het te realiseren", zegt Ar rindell, zeker van zichzelf. „Over drie jaar speel ik weer in de hoofdklasse. Met The Ar- FRANK WERKMAN Het Is echter duidelijk dat Simon Arrindell streeft naar een com pleet Antllliaans feam, want daarmee ziet hij mogelijkheden om zijn ambitieuze plannen te realiseren. „Dit seizoen kan ik nog niet voor The Arrows spe len", zegt hij. „Ik ben tot okto ber lid van Storks. Maar vol- Olympisch commentaar van Schenk HILVERSUM Europees- en wereldkampioenschap schaat sen Ard Schenk zal als sport verslaggever worden toege voegd aan de radio- en tele visieploeg van de NOS, die de Olympische Spelen iri MUn- chen zal verslaan. Gisteren is de NOS met Ard Schenk tot overeenstemming geko men. Ard Schenk zal in Mtlnchen worden belast met het maken van interviews in verschillende takken van sport. Na de Olympische Spelen zal hij gaan werken voor Studio- Sport, Ard Schenk, altijd zelf het mid delpunt van verslaggevers, bekijkt de (sport)wereld in München van een andere kant: als commentator. Veemarkt Utrecht (4 mei) - A, voer: totaal 3980: weekaarm 4440: runderen 862: vette kal vei 9: graskalveren 83: nuchtere kal' 1389: schapen 380: lammeren 100 kg 318 ken 640-S75 kalveren 435-675: 30-70: lokkalverei. avllu„cll 9a-loo: lammeren 145-220: drachtige vnrlfonc jor .cos, 855-1875gras- ichtere kalveren 150-340; schapen varkens 425-625; lopers MMS* Wg- gen 72.50-97.50bokken en gelten 14- 70. vette koelen per kg eesl ppw le kwal. 4,95-5.25, 2e kwal. 4,50-4,95, .ie Kwal. 4,25-4,55: nuchtere kalveren per kg lev, gew. 1,30-1,70: zware vette varkens per kg lev, gew. 2,40- 2.45: zouters per kg lev. gew. 2.45 o o 5iac,ltzeugen Per lev' gew. -.15--,-5: Jonge slachtzeugen per kg gew. 2.25-2.35. Overzicht (resp. handel prijze melk- kalf- «fv K?e,en willlg-nilm prljsh.ve te koelen rustig-prljsh.graskalv. ren willlg-rulm prljsh.: nuchtere kalveren kalm-prljsh.fokkalveren lul-lager: schapen en lammeren wll- llg-prUsh.: varkens Iets wllllger-evcn hoger: biggen rustlg-rulm prljsh. Coöp. Veluwse Eiervelllng Barneveld (4 mei) Aanvoer: 2.632.292 stuks, stemming kalm. Prijzen (In guldens per 100 stuks): eieren van" 50-61 gram 7.80-8.15 55-56 gram 8.80-9.10: 60-61 gram 10.85-11.95: 65-66 gram 12,20-13.30. Eiervelllng Barneveld (4 me!) Aanvoer: 1 266.832 stuks, stemming kalm. prijzen (ln guldens per 100 stuks!eieren van 51-52 gram 8.10: 57-53 gram 9,55 60-61 gram 10.40-10.70: 65-66 gram 11,50- 11,70. Eiermarkt Barneveld (4 mei) Aanvoer: ca. 2.000.000 stukx, han del kalm. Prijzen (ln guldens): ele- 8,00-11,10 per 100 kg-prljs stuks, kg-prljs 1 93-2.11: eieren van 65-69 gram 13.80-14.40 per 100 stuks, kg-orljs 2.12-2.09: witte eieren 0.50- 1,25 per 10O stuks lager. Kaasmarkt Gouda (4 mei) Aan voer: 12 partijen. Prijzen (ln gul dens per kg): 4.47-4.75: extra kwal. tot 5,2 p. Handel: flauw. Velling Westlasd Noord (4 mei) Tomaten A 12.80-14,00, B 14.10-15,70, C 11.60-19.70, CC 9,80-11 00, aanvoer 48.800 bakjes. Sla 19%-26V4. aanvoer 212.000 krop. Komkommers 91: 74, 76: 74-87, 61: 63-68. 51: 61-66. 41: 61- 67. 36 40-43. 31: 31-33. aanvoer 150.000 stuks, kromme 66-74. 115—280. ghrbarfi 23—50. amaryllis chldeeën 70—260. anemonen 85—130. gen 72.50-97.50; bokken en gelten 14- Aanvoer: ca. 2.OO0.000 stuks, han stuks. kg-prljs 1.93-2.11; eieren van Velling West!and Noord (4 iel) MATNZ De Arubaanse zwaar- J gewicht Ireno Werleman heeft j gisteravond tijdens internationa le profwedstrijden in Mainz door krock out in de derde ron de pewonren van de Westduit- I ser Friedrich. MILAAN De voetbr'^'oeg At- I larta te Be-ga^o r-oet een roe- te vn 600.0nn 0—drt ie- I nard uit het publiek tiMers een I plu ra°r een grensrechter had gegooid. DEN HAAG Het buitengewoon sterk be zette vierde Internationale Holland-boks- toernooi heeft een primeur aan te bieden in de gewichtsklassen. Het in Nederland nagenoeg onbekende „papiergewicht", offi cieel lichtvlieggewicht geheten, (boksers met een gewicht tussen 47 en 51 kilo) pronkt op het programma. Voorlopig zijn ingeschreven boksers uit Polen, Wales, Roemenië en Frankrijk, maar de kans be staat dat ook NEderland zulk een lichte bokser in de ring brengt, de Elndhover- naar Martien, die nog druk bezig is met het aftrainen want hij Is een vlieggewicht. Dit enorme „afvaltoernooi", dat voor alle deelnemende landen, behalve Polen dat de Olympische boksers al heeft geselecteerd, niets meer of minder is dan een test voor München, begint maandag 8 mei in sport centrum „De Vliegermolen" in Voorburg. Daar zullen ook voor het eerst Indonesi sche boksers in de ring komen. Nog nooit brachten Indonesische pugilisten een offi cieel bezoek aan ons land. De ploeg staat onder leiding van vice-voorzitter Sudiono, die de oprichter is van de Indonesische Amateur Boksbond. Elk land er hebben er twintig ingeschre ven is gerechtigd met vier tot zes bok sers deel te nemen. Hans Hofman, de voorzitter van de Nederlandse Boks Bond hierover: „We hebben moeten selecteren, anders zou het toernooi met zo veel in schrijvingen een onmogelijk te hanteren la wine van boksers hebben opgeleverd. Er is naar gestreefd het aantal boksers zo gelijk matig mogelijk over de diverse steden waarover het toernooi is verdeeld, uit te strijden. Zo zullen in Voorburg minimaal twaalf partijen worden gebokst op de offi ciële openingsavond." Steeds groter Het toernooi is steeds groter geworden. Toen het in 1966 voor de eerste keer werd geor ganiseerd, namen acht landen deel. De op zet was, en daaraan kon de NBB zich ook houden, om de twee jaar een dergelijk groots toernooi binnen de grenzen te heb ben. In 1968 was het aantal landen gestegen tot tien, in 1970 deden er dertien mee en in dit Olympisch jaar hebben twintig landen de gelegenheid aangegrepen om hun boksers een plaats voor de Olympische Speien te laten „verdienen". Welke boksers maandag in Voorburg zu''en aantreden is niet bekend daar de loting nog p'aats moet vinden. Wie het ook mo gen zijn, de strijd zal uite-st fel worden. Voor de meeste boksers is het de enige, en laatste, kans zich te kwa'if ceren voor Mllr.c' en. Het contingent Neder anders, dat MUncnm kan halen, is beperkt. Vliegge wicht Jan Huppen heeft al aangekor gd er alles voor te zullen doen om het Olym pisch kostuum te kunnen aantrekken. Lichtgewicht Ton van Eek, weltergewicht James Vrij (indien hij toestemming krijgt van de militaire autoriteiten), middenge wicht Koopmans en de sector van de half- zwaargewichten zijn mogelijken". In het halfzwaargewicht zijn ingeschreven Tuininga (Amsterdam), Verstappen (Maas tricht) en Terlinden (Maastricht) die wordt Tips koersen DEN HAAG Om vier uur za terdagmiddag wordt in Alkmaar de eerste startplaat gedraaid voor een programma dat uit in totaal acht draverijen bestaat. Het lijkt erop, dat de grote keus die de trainers hebben deze we ken maar vast een beetje ten koste van deze baan is gegaan: misschien heeft ook het weinig attractieve programma als zo danig geen grote aantrekkings kracht gehad. voorspel! In- Het programma gen luidt: Edlsonprijs (2380 m.. met trio): Jelly- Feet^ Kurdy Mars JumI)lnS Panoramaprljs (2040 m.. autostart): JacobUntje S - Javelin - Kees .a.): Ireland - Granda - Fred Harvester D. Vmateur kampioenschap I (2040 m., trio): Jackie Moore - Idle Way trio)Hilda Z - Hartln Gerda - Ine; Outsider: Hlno Contessa. Dlafragmaprljs (2040 VINAROZ Jos van der Vleuten heeft gisteren de zevende etappe gewonnen vau de ronde van Spanje. Hij legde de afstand van 171 kilometer tussen Valen cia en Vinaroz af in 4 uur, een derde poging. Van hen bleef tenslotte drie renners over, na melijk Oliva, Fuente en onze landgenoot Prinsen. Na een langdurige jacht kregen tenslot te nog eens drie man aanslui ting met deze vluchters, die ge- aenlijk verder gingen. 13 minuten en 9 seconden. Het leek erop dat het peloton be- Reeds na dertien kilometer rustte, maar de zes renners (3.44.10. 3. Linares (Spa.) 33.44.11. 1. Manzaneque (Spa) 33.44.20. 5. ëosa (Spa) z.t. 6. Peserro&ona Spa) z.l. 7. Mortensen (Den.)) (3.44.24, S. AJa (Spa) z.t. 9. Lotor< l :Fr.) 33.44.28. 10. AbiUelra (Spa)' 34.01.19. 57. Delnoy 34.01.54, 69. Ha4 rings 34.13.26. 74. Krekels 34.31.12,, 75. Koeken z.t. 77. Van Katwljs had in de zevende etappe een ontsnapping plaats van dertien man, bij wie onze landgenoot Jan Krekels, maar al drie kilometer verder werd deze groep weer opgeslokt. den toch op enkele kilometers voor de eindstreep ingelopen, waarna een massale eindsprint volgde. Hieruit kwam Van der Vleuten als overwinnaar te voorschijn voor de leider in het algemeen klassement de Span jaard Perurena en Gerard Via- Een tweede poging werd gewaagd De ultsIag van de 7 na 43 kilometer. Abelda sprong L V weg en had na een kilometer Peni een voorsprong van twintig se conden op de Belg Hutsebaut, die ook aan de aandacht van het peloton was ontsnapt en van 35 seconden op de grote groep. Maar vijf kilometer verder werd dit overmoedige tweetal ook weer ingehaald. Een groep van elf man ondernam daarop etappe Is: (Ned.) 4.13.06. 4. Nassen (Belg.) 4.13.10. 5. Lasa (Spa) z.t. 6. AbiUel ra (Spa), z.t. 7. Blanco (Spa) z.t. 8. Cuevas (Spa) z.t. Mortensen (Den.) z.t. 10. Oliva (Spa) z.t. 34. Krekels (Ned.) 4.14.38. 48. Ger Harlngs (Ned.) 4.14.46. 53. Delnoy (Ned.) z.t., ARNHEM De internationale Nederland Rallye gaat dit jaai1 niet door. De rallye zou worden gehouden van 14 tot 19 septenv ber. De reden van de afgelas-t ting is het feit, dat er geen sponsors gevonden konden wor-» den. MOSKOU De Russische schaakbond heeft zich gisteren akkoord verklaard met het feit dat de tweekamp voor het we4 reldkampioenschap schaken tus-4 j sen de Rus Boris Spassky en de Amerikaan Bobby Fischer in Reykjavik zal plaatsvinden. Tom en Marie Ann De beschouwd als een talent dat grotere mo gelijkheden heeft dan zjjn stadgenoot Sjeng Verstappen. In de clinch De NBB ligt overigens nog „ln de clinch" met de militaire autoriteiten. In dezelfde periode, waarin het Hollandtoernooi wordt gehouden, zijn de Internationale militaire kampioenschappen overigens aanzienlijk minder bezet, want het gaat uitsluitend om deelnemers uit NATO-landen. Van militaire zijde wordt evenwel veel prijs vierde gesteld op deelneming van James Vrij en Anthony Richardson, resp. welter- en I zwaarweltergewicht. De NBB stelt nog po- QIIT1GI1SIG gingen in het werk deze twee aan de Ne-1 derlandse delegatie toe te voegen. Den Haag en omgeving levert twee boksers: I lichtwelter Jan Costerveen en zwaarge- wicht Holtkamp, afgezien van eventueel Richardson. H e „zwaar" dit toernooi is, kan worden af- ge'eid uit de medewerking van de PTT. die dit evenement op eenzelfde lijn stelt als een Europees kampioenschap in welke arc'ere tak van sport ook. Dat betekent dat de PTT allerlei faciliteiten geeft, o.a. telex en extra telefoonlijnen, zelfs twee speciale te'cfov'sten. Voorburg krijgt als eerste dit gigantische toernooi, dat een bedrag van anderhalve ton vergt voorzitter Hofman: „Finan cieel zijn we rond" binnen de muren. HERMAN VAN BERGEM Broom- Hilda

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10