ZILKERS VERRASTEN DE KONINGIN MET EEN PRACHTIG BLOEMENTAPUT De Bollenstreek stond bol van de oranjefeesten iNi Hl ,Oude garde' Noordwijk klopt Q. Boys anno 1962 PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MEI 1972 BOLLENSTREEK In alle plaatsen van de Bollenstreek die thans op het hoogtepunt van de tulpenbloei is, werd gisteren druk Koninginnedag gevierd. De streek was bovendien op uit muntende wijze vertegenwoor digd op Soestdijk door Noord- wijkerhouts buurtschap De Zilk, die in de paleistuin een mozaïek had gelegd van maar liefst 200 m2, Twintig jongeren van De Zilk hadden naar een ontwerp van de bekende illustrator R. T. de Jonge een fantastisch tapijt gelegd, voorstellend een dorp met bloemenvelden onder een kroon en de letter J. In het kunstwerk, dat de Zilkers mede ter gelegenheid van het eeuw feest van het kerkdorp maak ten, werden ongeveer 100.000 hyacinthen verwerkt, verder tul pen, irissen en gladiolen, die uit Israël waren aangevoerd. De koningin, die bijzonder opgeto gen was over de prestatie van De Zilk onderhield zich geruime tijd met de 100 man sterke de putatie uit het kerkdorp die aan het défilé in de tuin deelnam. wé® - liet Het hoogtepunt van de feestelijk heden thuis vormde de voetbal wedstrijd Van Nispen tegen de Oude Glorie van Van Nispen. De jeugd had de handen vol aan de oude meesters, die door Weijers de leiding namen en tot enkele minuten voor tijd zicht hadden op een gelijkspel. Op de valreep werd de Oude Glorie echter nog geklopt met 21, zo dat Van Nispen in het bezit kwam van de beker van de Noordwijkse Bondsspaarbank welke door de heer Hensbergen werd uitgereikt. De baten van deze wedstrijd waren voor de bejaarden. In de pauze van de wdstrijd werd de Zilker Jeugd drumband verrast door burge meester H. J. M. Bosma, die namens het Anjerfonds een be drag van f 300,— kwam over handigen aan voorzitter Van der Meer. Lisse Een groot aantal activiteiten werd ontplooid in Lisse, waar de jeugd een fantastische optocht met bloemen hield, een atletiek- driekamp werd afgewerkt onder auspiciën van De Spartaan en de Sportclub Lisse een volley baltoernooi organiseerde waar aan twintig teams deelnamen. Wat de optocht betreft: de jury had het niet gemakkelijk, maar wees na veel wikken en wegen de prijzen toe aan Annemarie Beelen (ereprijs in groep A) en eerste prijzen aan Jacqueline Van der Wiel, Angeline van der Wiel, Mary Beijk. Erik Lem mers en Liesbeth Beelen. In groep B was de uitslag: 1. Ria Plug, 2. Joke Lankhorst en 3. Ysmene Hulsman. In groep C ging de ereprijs naar Michel Wekking en waren de eerste prijzen voor Mirjan Hoekstra en René Veenis. In groep D haalde André Gravendeel een eerste prijs. Bij de atletiekwedstrijden gingen in de verschillende leef tijdsgroepen de eerste prijzen naar Marleen v. d. Meer. Anne ke Guldemond, Lla Ruigrok, Frans Grimbergen, Paul de Ko ning. Bob Hoekstra, Lizzy van Veen, Cuny de Nie, Irene Lub ben. Renee Jonkman en Sjaak van Dijk. Ton v.d. Willigen (Skippybal) en Els Witsenburg en Cees Heemskerk (ringsteken). Met een lampionoptocht zette men een streep onder de festivitei- Warmond. Allereerst met de op- Sassenheim tocht. De beste versieringen wa de Pippi-vader-aap SASSENHEIM De jeugd en het In Noordwijkerhout hadden de verkenners een rommelmarkt ingericht Jan de Ruyter, Joke Vink, Rob bie Vink, Lenny Korbee, Marjan Vink, Jacob Oostrom, Nely van der Wiel, Elma van der Deijl, Warmond Heieen van der Niet, Dick Roo- zen, Hei-man Warmenhoven WARMOND De kinderen zijn en Wim Marijt. De feestelijkhe- aan hun trekken gekomei den werden besloten met een populair concert van „Echo dei- Duinen" op het Kerkplein aan Zee en met een lampionoptocht. Noordwijkerhout Na het openingsconcert door St. Jeanne d'Arc voor het raad huis streed de jeugd op Boek horst. Bij de lagere scholen won Prinsenhof en bij de ouderen ging de eer naar Leeuwenhorst. De Leeuwenhorst-meisjes won nen het handbal. Voor de auto- puzzelrit was veel belangstel ling, evenals voor de andere evenementen de windhondenren- nen, het klaverjassen en het Oranjebal in de tennishal en het combinatie en van de ballerina. Na de rondgang'en de tractatie was er in het Trefpunt een ma rionettenvoorstelling. In de mid daguren werden in Endepoel weer diverse spelen gehouden. De winnaars van de diverse on derdelen waren Harriet Ha verkort en John van der Welle (vlaggetje steken), Eef van Noort (zaklopen), Yolande van der Lans (eierenrace) Monique Veldt (serveer-race) Remco Bokma (waterdragen) Hanna Sevenster en Gertjan Tijssen (Wilhelm Tell) Marion Veld en In Voorhout trok gistermorgen een kleurige stoet kinderen door de straten land, Marja Duym en Bert van der Niet. De plaatselijke korf balvereniging TOP verloor na verlenging van VEO met 8-6. De dag werd besloten met een lampionoptocht. Voorhout VOORHOUT Hoewel Voorhout „zijn" feest altijd pas in sep tember houdt, als de drukte in de bollenbedrijven achter de rug is, ging Koninginnedag ook ditmaal niet ongemerkt voorbij. De kleuters ging achter de har monie aan naar het parochie huis om te genieten van een poppentheater. De schooljeugd had voetbal- en handbalwed- strijden, waarbij de Antonius- sohool en de Andreasschool de sterksten waren. Gevoetbald werd er ook door senioren. De Kantinecommissie van Forehol- te klopte het bestuur met 3-1 en de basketbalver. Forwodians versloeg de tennisclub met 4-2 in een wedstrijd, die niet uitge speeld kon worden bij gebrek Leidschendam LEIDSCHENDAM Bij de sport hal „De Fluit" en op de speel weide achter het Raadhuis was het gisteren een drukte van be lang. Honderden schoolkinderen woonden daar de sportdemon- straties van SEV bij en genoten van de variétéprogramma's. Twee lampionoptochten 's avonds en vuurwerk bij het Raadhuis besloten de dag. plaatselijk muziekleven (Adest Musica, drumband DOS, Cres cendo) maakten een begin met de feestdag voor het raadhuis, waar de burgemeester baron - ridder O.N. - Van Knobelsdorf een zanghulde in ontvangst nam. Terwijl de kleinsten geno ten van het poppentheater leef den de oudere kinderen zich uit in allerlei wedstrijden. Ria Zee straten won de tekenwedstrijd en de verschillende behendig heidsspelen werden gewonnen door Mariah Zwet, Harry Ma- zee. J. v.d. Zwet, A. v.d. Nou- ALPHEN Afgelopen week end is in Alphen ingebroken bij de kath. lagere school aan de Paradijslaan, bij aan nemingsbedrijf Gesman aan de Ondernemingsweg en bij het autobedrijf Baay. Bij alle drie werden alle vertrekken bureaus's en kasten door zocht en overhoop gehaald. Alleen bij Baay wordt 40 gul den vermist. Katwijk Het team van Van der Drift won voor de derde keer in successie de hoofdprijs in het volleybal toernooi, dat tot na middernacht duurde. Weiffenbach werd twee de, Baak derde en Vos vierde. De St. Jozefschool en de W. v. Veenschool wonnen de eerste prijzen in het schoolvoetbaltoer- nooi, dat gisteren werd gehou den. De Beatrixschool en de B. v. Wassenaarschool veroverden eerste prijzen bij het handbal. Er was ook een optocht waarin de show werd gestolen door de R.-k. Jeugdbeweging, terwijl in de sporthal een aantrekkelijk programma voor de kleuters en lagere schooljeugd werd ge bracht door de heer Doorman uit Putten. Noordwijk Volksspelen in de Hoofdstraat, een kinderprogramma in Royal, een scholenzeskamp in de sport hal, die gewonnen werd door de St. Jeroenschool, en kinderspe len op het terrein bij de sport hal, dat waren de hoofdbestand delen van de Noordwijkse fees- W'.noaar» werden Willem In Lisser break werd menigeen bij het tobbetjessteken drijfnat Hattrick uitblinkende Cees Marijt KATWIJK Voor 2000 toeschou wers heeft een Noordwijks elftal uit 1962 met 53 gewonnen van Quick Boys, dat in datzelfde jaar kampioen werd. Alle favorieten van weleer, en sommigen die thans nog in de eerste elftallen meedraaien wa ren present. Bij Quick Eoys on der meer het „kanon" Arie v. d. Oever, diegistermiddag op Nieuw Zuid echter weinig suc ces had met zijn afstandsscho ten en zijn enige doelpunt wist te scoren uit een scrimmage. Doorslaggevend was het gebrek aan conditie dat de Katwijkers in de slotfase parten speelde, waardoor Noordwijk kort voor tijd nog kon uitlopen van 33 naar 53. Niet alleen de elftal len uit 1962 waren opgedraafd, ook scheidsrechter Nooriander. De 60-jarige, die overigens vlek keloos werkte, moest zich na rust echter laten vei vangen door de jongere Eddy Bergman. Hoewel het er in het verleden nog wel eens hard aan toe kon gaan, werd het gistermiddag een sfeervol sportief duei, waar in de oude garde van Noordwijk aanvankelijk op een grote over winning leek af te stevenen. In de vijfde minuut maak.e stop per Leen Aandewiel (gespeeld werd volgens de systemen, zoals die in het begin van de zestiger jaren werden gehan teerd) free kick jegens Cees Marijt, waarop broer Map de toegekende strafschop verzilver de. In de 20e minuut nam Cees Marijt zelf een doorloopbal in eens op de slof: 02. Er.n from- meldoelpunt van de n:ot Hans Blankemeyer (na een kwartier ingevallen voor John Kurr.dorf- i fer) en Floor van Duyn uitblin- j kend Arie v. d. Oever en een 1 doeltreffend afstandsschot van i Kees v. d. Plas in de 40e mi- nuut betekenden een 22 rust- I stand. Na rust liep Noordwijk aanvankelijk andermard uit j door de goed op dreef zijnde Cees Marijt, die nadat Leen i Aandewiel voor 3—3 had ge* zorgd met broer Map de scora bepaalde op 5—3. Opstellingen: Quick Boys, doel i Koos den Hollander; achtef Henk de Mooy, Leen Aandewiel j en Jeroen den Hollander (Jaap 1 van Duyvenbode); midden: Col van Duyvenbode, Peter Viool, I Floor van Duyn; voor: Johal j Korndorffer (Hans Blanke meyer), Arie v. d. Oevjr, Hani i van Rooyen en Kees v. d. Plas! Noordwijk: doel Ronald van Nie rop; achter: Jan -/an Du.n, Ja< j Haasnoot, Gerard Passchier; midden: Siem Barnhoorn. Dief Passchier en Jaap Vermeulen! voor: Cor Barnhoorn, Die) Heemskerk, Cees Marijt et Map Marijt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4