Damesvoetbal op redelijk niveau Koninginnedag in Leiden was feest voor de jeugd Jan Leget stopt met voetballen Roodenburg inspireert ..Leiden onvoldoende a 4-1 ZEGE OP HAAGSE MEISJES V OOK Wat u moet weten Van Polanen vierde dan DINSDAG 2 MEI 1972 LEIDSE COURANT LF.IDEN Het kon iniet beter.» ren op Kaningintnedag een ou- Zandag werden de laatste bak- derwats oranjezcfinetje on be ken regen geloosd, zodat giste- kommerd kon schijneu. De hele h de Cobetstraat hield de jongste jeugd wedstrijden op hun driewielers Leidse bevolking maakte vah te genieten. Soms bleef het bij dit warme mei-begin gebruik ontspannen kijken, meestal bij om van het Oranjeprogramma inspannand meedoen. In alle wijken van de stad was de hele dag van alles te doen. De meeste activiteiten waren afge stemd op de jeugd „want het is altijd een feest voor jongelui".' zei burgemeester Vis in zijn openingstoespraak bij de auba de op het Stadhuisplein, die dib jaar voor het laatst gezongen werd. Die aubade was het eigenlijke startseinen. Onder meer voor de klonken overal elders opnieuw startseinen. Ondermeer voor de wielerwedstrijden, zoals in Zuid-West. tussen de junioren van tien Zuidhollandse clubs. Na een semi-prof-wedstrijd tussen racers uit de buurt, stak me vrouw Den Haan („Dé wethou der van Leiden", zoals zij werd» genoemd) dapper het pistool in de lucht. De kleine en grotere rennertjes trapien overtuigd hun rondes, waarbij de dames niet onderdeden voor hun heren collega's. Voor de mini-renners,- die mi nog een extra steuntje nodig hebben, werden driewie lerwedstrijden gehouden. Dit was een onderdeel van de tal rijke kinderspelen, die door de wijkcomité's waren georgani seerd. Veel ouderen zetten zich enthousiast in voor de kleintjes,' die zich op hun beurt weer in zetten voor het verwerven van een pracht-prijs, waarbij ze hun fantasie niet afremden. Televi- ■siefiguren, zoals Pippi Langkous en Ivanhoe, bleken interessante inspiratiebronnen voor kleurige en komische kostumeringen. Ook „Kunst en Genoegen" toonde trots zijn nieuwe kostuum (rood jasje, blauw broek) in een schallende show in Zuid-West. Overal in de stad klonken trou wens feestelijke klanken van drummers en blazers, bij op tochten en wandelmarsen. De „House, Town and Kitchen Washboard Players'" van Au- gustinus presenteerden zich on der meer op een schuit bij de Korenbeurs met Dixielandmu- ziek. Hoewel het een feest voor Jongelui wag, werden de oudsten niet ver geten. De harmonie „Werkmans Wilskracht" bracht bij de be jaardentehuizen Groenhoven/ Elisabeth Gasthuis-hof en de verpleeginrichting „Solgytt" een De demonstratie van K. en G. feest-serenade. Tussen de krach tige kapelmuziek klonken zoet van toon de carillons van de Lodewijkskerk en het stadhuis, bespeeld door stadsbeiaardier Leen 't Hart. Behalve te luisteren, was er ook genoeg te kijken: poppenkast, kindertheater en dansvoorstel lingen. Op het speelterrein aan de Turkooislaan gaf de ballet groep Marjolein Briër een voor- stell.'ng van „Herbie Man" en de „Edwin Hawkinssongs" Do dansdemonstratie werkte zo aanstekelijk, dat de kijkers zelf een aardig gevolg gaven. Be weeglijk en bezienswaardig wa- Montgomerystraat trok veel kijkers ren ook de judo- en gymnastiek- aemonstratie. Ondanks het mooie weer. was er binnen ook wat te doen: film voorstellingen in het Vijf Hoveai- huis. Moe van het feesten kon men daar de benen strekken en moed verzamelen voor de Oran jewandeltocht. Veel trimmers en zongenieters zetten het op een lopen en ontvingen na af loop een welverdiende herinne- ringsmedail'e. Wie liever lui dan moe was, of te veel ijsjes ophad, kon zich ook laten rijden, hoog op een echte koets. Als plaatsvervanger van de Konin gin hadden do Burgemeester en zijn vrouw het aardig druk. Bij zoveel mogelijk activiteiten wa ren zij aanwezig en talrijke feli citaties voor de verjaardag van Hare Majesteit mochten zij in ontvangst nemen bij de traditio nele receptie op het Stadhuis. Zo liep een geslaagde, gezellige Koninginnedag langzaam maar zeker ten einde. Als klap op de vuurpijl verlichtten 's avonds do lampiopnetjcs en het vuurwerk de staid. Voor velen was het een dag van arbeid, waar ieder een kijkers en dokmers met plezier naar zal terugkij ken. Wethouder Den Haan-Groen loste het startschot voor de jeugdwielerronde Blessures hinderen middenvelder VVS >e Leidse dames toonden zich veel behendiger met de bal dan de Haagse LEIDEN— Hardnekkige blessures hebben Jan Leget doen beslui ten een punt te zetten achter zijn voetbalcarrière. De 30-jarige Leidenaar, heeft het moeilijkste seizoen bij UVS ach ter de rug, na zich aan het be gin van de competitie te hebben laten opereren aan zijn dijbeen: „Een groot deel van de compe titie heb ik met één been moe ten voetballen. Het vlotte niet zo. Bovendien heb ik nog last gekregen van een oude blessure aan mijn lies. Ik heb er al eer der over gedacht er mee te stoppen. Het kostte teveel moei te voor me. Het moet gemakke lijk en soepel gaan en zo was het voor mij beslist niet meer". Met het voortijdige vertrek van Leget verliest UVS een „archi tect", die als middenvelder zo sterk de aandacht trok dat hij door bondscoach Arie de Vroet sar. omdat Jan de eerste wed strijden in het seizoen wegens een operatie moest missen. Dezer dagen is ook bekend gewor- dem dat Cor van Steyn niet lan ger actief zal zijn voor UVS. Evenals Boudewijn Willemse zal Van Steyn terugkeren naar zijn „oude" vereniging Foreholte. Leiden Een kleine honderdduizend loten zijn verkocht tijdens de zaterdagmarkt. Gistermorgen omstreeks half tien werden de geluk kige nummers getrokken door de directeur van de dienst Reiniging, Haven-' en Warenmarkt, de heer F. van Overmeier. De honderd en een prijswinnaars zullen deze week bekend gemaakt worden tijdens de markturen op woensdag en zaterdag. PE De Felder uit Berkel heeft gisteren in Epc op de schietbaan Hezebrink beslag ge legd od het Nederlands kam pioenschap klein kaliber geweer (12 meterbaan). Hij behaalde 586 punten. OME De 21-jarige Ameri kaanse Linda Tuero heeft giste ren de titel behaald bij de da mes in het Italiaanse open ten niskampioenschap. Zij versloeg de Russin Olga Morozova in de linale met 64, 6—3. EN HAAG De Metselaars uit tcheveningen hebben maandag middag de beide gemengde dub belspelen voor de tenniscompeti- Lewedstrijd tegen Leimonias Jdeze wedstrijd was op 16 april II. wegens duisternis gestaakt) gewonnen, waarmee de einduit- |lag werd bepaald op 6—5 voor Leimonias. LEIDENHet damesvoetbal ligt in vele clubs in het rayon Lei den al op een vrij hoog plan. Er mocht tijdens de ontmoeting tussen Leiden en Den Haag dan veelvuldig gegrinnikt worden, een feit is dat de 4-1 overwin ning, die Leiden op het LFC-ter- rein boekte, behaald Is met zeer aanvaardbaar voetbal. Met name Hnkervleugelspeler Ma- Marion de Groot van Randstad Sport manifesteerde zich als een behendige en opvallend ge makkelijk schietende voetbal ster. Zij bewees dat bij het derde doel punt toen zij de bal uitgekookt voorzette en topscoorster Janny Pronk van KRV het werk even kundig afrondde. Zij toonde dat ook aan bij de vierde treffer, die zij zelf voor haar rekening nam. Roodenburger Isaac van Weerlee vergeleek Marion in zijn enthousiasme zelfs met Lugdunums linkervleugelspeler Jan Pijnacker. De grote be langstelling benadrukte de stij gende populariteit van dit da mesvoetbal, dat met name bij Randstad Sport en KRV (en ge tuige de standenlijsten wel de gelijk ook bij Weteringse Girls) al op een redelijk niveau is ge komen. Uitblinksters gistermid dag waren dan ook meisjes uit Katwijk en Voorschoten: aan voerster Corrie den Hollander, spitsspeelster Janny Pronk en Marion de Groot. Al die pluspunten waren wat te veel voor het team van Den Haag, dat weliswaar na een 1-0 achterstand goed terugkwam maar daarna bij vlagen volledig weggespeeld werd. Het score verloop: 1-0 Janny Pronk (KRV); 1-1 Sylvia Bertram, 2-1 Nel van Beelen (KRV); rust 3-1 Janny Pronk; 4-1 Marion de Groot. binnenkort zal het Leidse dames elftal spelen in een uitwedstrijd tegen Gouda. vele malen is gekozen in het na tionaal amateurelftal. Jan Leget startte bij Lugdunum waar hij als 16-jarige zijn de buut maakte in het eerste elftal. Acht jaar geleden verhuisde hij naar UVS waar hij vier jaar ge leden de aanvoerdersband over nam van doelman Herman Ver meer. Dit seizoen moest Leget op zijn beurt het aanvoerder schap overlaten aan Gerard De- LEIDEN Vrijwel zonder UVS- spelers die wegens ziekte of blessures hadden moeten af schrijven (vanavond spelen de blauwwitten overigens in het stadion Galgewaard tegen FC. Utrecht) en zonder een uitge sproken spitsspeler heeft het KNVB-team van Leiden met 2 —0 verloren van een Haarlems KNVB-team. In tegenstelling tot vorig jaar bleken de Haarlem mers aanmerkelijk sterker. Vooral de terugkeer van teams als EDO en RCH naar de ama teurs heeft het selectie-elftal veel goed gedaan. De Leidenaars konden in feite al leen in de eerste helft goed te genspel bicden. Spits Hannaart kreeg zelfs in de openingsfase enkele ideale kansen. Eenmaal nam hij een uit de lucht vallen de bal op magnifieke wijze in zijn rush naar het doei mee, maar speelde toen de bal in zijn gehaastheid iets te ver voor zich uit, waardoor coelman Steenvoorden tijdig kor redden. Even later passé jrde Hannaart de Haarlemse doelman wel de gelijk, doch hij zwenkte daarbij te veel naar de rechtervleugel af, waardoor ook deze kans ver loren ging. Het gebeurde allemaal in een pe riode, waarin het Leids elftal (lees Roodenburg, da', naast Hannaart nog zes vertegenwoor digers had) met goede combina ties tevoorschijn kwam en voor al vleugelspeler Jan Piinacker en spits Hannaart (wel degelijk ook in positieve zin) opvielen. Geheel onnodig liep het team in de 30e minuut echter een ach terstand op. Keereweor haalde de snelle Leunke onderuit, ter wijl de bal ongehinderd de ach terlijn zou hebben gepasseerd. De penalty verzilverde de ex- Telstarspeler Tjeerd Kort. die vooral na rust als aanvoerder en centraal verdediger de Leid se aanval geen schijn van kans meer zou geven. Na rust was plotseling de vaart uit ne: Leid se team, dat vrijwel constant een lesje in combineren kreeg van de Haarlemmers, d'e overi gens reeds vijf oefenwedstrijden uchter de rug hadden. Zonder de geblesseerde Kamoen speelde Haarlem een zeer aan trekkelijke partij voetbul, zon der echter, tot al te groot ge vaar te komen. Ook het tweede doelpunt was dan ook in feite een weggevertje van de deze middag niet al te best op dreef zijnde Keereweer. Bij een vrije trap van de uit blinkende Dick Staal liet Keere weer de bal glippen, waardoor Leunke vrij simpel 2—0 kon la ten aantekenen. In die tweede helft verving de enige UVS'er Kees Karstens Maarten van Kooperen en viel Aad de Groot in voor z.jn club genoot Gerard Dubbeldeman. r LEIDEN Jeugdleden van Die Leythe hebben veel prij zen veroverd op de Nationale Jeugdskifladderwedstrijden in Gorcum. Winnaars waren onder anderen Henriette Bronsgeest, Dirk Roessingh, Michel Bër, Menno de Wind. Elisabeth Woltfa, Froukje de Meyer, John de Vreede. LEIDEN De Tweede-Ka merfractie van de PvdA be zoekt morgen het Haagweg- kwartier. De nationale wo ningraad stuurt ook een ver tegenwoordiger. De kamerle den arriveren tussen half tien en tien uur. Tot twaalf uur zal men diverse wonin gen bezichtigen. Men ver trekt vanaf Potgieterlaan 14. ALPHEN De 16-jarige bromfietser H. J. is gisteren op de Pr. Bernhardlnan ge vallen. Met diepe snijwonden in het linkerbeen is hij opge nomen in het Academisch Zeikenhuis te Leiden. HAZERSWOUDE „Alle kin deren uit Hazerswoude-dorp met vakantie" is het devies van eental leden van dc Vre- deswerkgroep Hazerswoude, plus enkele anderen. Daarom ligt het in de bedoeling om tussen 22 juli en 23 juli. en de week erna, de jeugd de kans te geven een kampweek mee te maken in Vasse, een stukje ongerepte natuur na bij Ootmarsum. Aan dit „puur kamperen" kunnen maximaal 100 jongelui deel nemen. Aanmeldingen van Hazerwoudse kinderen worden ingewacht bij Jan Harkes, Remorandtlaan 2, en Cok Smits, Voorweg 28. De organisatoren zien hun activiteiten als een voortzet ting van het „parochie kamp", dat tot dusver in Ha- ze rswoude-dorp op touw werd gezet. LISSE - Het afgelopen week eind in de sporthal te Lisse gehouden badminton is een groot succes geworden. Mede was dit te danken aan de enorme strijdlust van de deelnemende sportenthou- siasten. De uitslagen zijn: D. E. Inge Rozemeijor, H.E. Ed Timmcrs, D.D. Joke de Boer en Inge Rozemeijer, H.D. Henk Hölscher en Kees Mul der, G.D. Joke de Boer en Kees Mulder. In poule C won bij het D.E. Netty Lauwe- rijssen. H.E. Peter Regaar, D.D. José en Marjolein Klap- haak, H.D. P. K. Yo en B. Pollie, G.D. Marjolein Klap- huak en Peter Regeer. LISSE Morgenavond houdt de atletiekvereniging De Spartnan haar jaarvergade ring in het clubgebouw op het gemeentelijke spottpark; aanvang 20.30 uur. LISSE De Heer W. Spren gen is gisteren bij steenhou werij Boot gehuldigd, omdat hij bij dit bedrijf 25 jaar in dienst is. De heer Sprengen kreeg een bedrag onder cou vert en vele bloemen. NIEUWKOOP Woensdag avond is er om acht uur in het parochiehuis een discus sieavond over het thema Ruimtelijke Ordening. Inlei der is prof. Lambooy van de V.U. in Amsterdam. SASSENHEIM n j het bloembollenbcdrijf Nieuwen- huis en Co «an de Rijks straatweg is ingebroken. Po gingen om de brandkast open te breken mislukten. Enkele jaren geleden werd bij het zelfde bedrijf de brandkast meegenomen naar buiten cn daar opengebro ken, maar toen had al het nachtelijke werk ook geen resultaat daar de kast leeg was. SASSENHEIM Dc Zonne bloem afd. Sassenheim heeft gisteren 65 bejaarden en In validen een rondrit door de bollenstreek aangeboden, waarbij onder meer een be zoek werd gebracht aan de Keukenhof. VOORHOUT Afgelopen weekend heeft De Voorhou- ter deelgenomen aan een wedvlucht vanaf S:. Chis- lain; afstand 203 km, aan komst eerste duif 10.55 uur, laatste duif 13.30 uui. Do eerste drie duiven waren van T. Verhaar, J. Berg en L. Bax. LF.IDEN Dc Leidse Judoleraar Adrle van Polanen, 26 Jaar, be haalde gisteren bij judo-exa mens gehouden In Sportschool „Koning" in Amsterdam met lof de vierde dan. Door deze prestatie is Van Pola nen de jongste vierde dan van Nederland. Voor zijn techniek behaalde hij het cijfer 10. De examencommissie bestond ut: „Opa" Schutte, 7e dan, G. Ko ning, 6e dan en H. Terbeek, 5e dan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3