fieidae SouAa/nt Buitenlanders zochten vergeefs bloemencorso Heintje ontsnapt aan aanslag WEINIG DRUKTE IN VERKEER Israël waarschuwt voor ernstige ontwikkelingen Mooi weer en dan maar zingen Koningin treedt over twee jaar maar af Oud klooster uitgebrand Einder belt af 63e jaargang, no. 18.684 MAANDAG 1 MEI 1972 VL-'Oft Zulu rlUi-ljnND T.V.-SELF.CTIE HEDENAVOND Ned. I: 20.50 uur Melina Mercouri; Euroshow met o.m. een inter view met bondskanselier Willy Brandt. Ned. II: 19.05 uur Herhaling défilé Soestdijk; 21.20 uur Liesbeth List. LENTEWEER Droog zonnig en vrij worm. Later op de dag mogelijk een lokale bui. Minimumtemperaturen om streeks 20 graden, maxima mor gen ongeveer 2ii graden, in het noordwesten enkele graden la ger. Meest matige oostelijke wind. DEN HAAG Op de Nederland se wegen is het in het afgelopen weekeinde niet druk geweest. Van grote invloed daarop was het wisselvallige weer. Aan de grensposten was het iets druk ker dan normaal, maar van een grote intocht van Duitse toeris ten was geen sprake, aldus de verkeersdienst van de rijkspoli tie. Het Nationaal Bureau voor Toerisme deelde mee, dat de hotels in de Randstad over het algemeen goed bezet tot vol waen. Het aantal verkeersdoden is door de geringe drukte klein geble ven. Bij Tilburg raakte de 52-ja- rige J. van Rooy met zijn auto in een sloot en verdronk. Zijn vrouw en twee kinderen bleven ongedeerd. In Diessen bij Hilva- venbeek vloog de 29-jarige G. J. van Oort met zijn auto uit de bocht en reed tegen een boom. Hij was op slag dood. In Druten reed de 60-jarige W. T. Vorselen uit Wijchen ioor onbekende oor zaak tegen een boom. De 17-ja- rige J. "W. veld kwam hij met ee: boom reed. n Veen uit Barne- Putten om, oen auto tegen een Brandt verwacht meerderheid BERLIJN (AP) Tijdens een bezoek aan West-Berlijn heeft kanse lier Willy Brandt met nadruk verklaard dat hij ervan overtuigd is dat de verdragen met de Sowjet-Unie en Polen binnenkort zullen worden geratificeerd. Donderdag moet in de Bondsdag over de ver dragen worden gestemd. Minister Scheel van buitenlandse zaken, die Brandt vergezelde op deze reis, zei dat de regering niet met zekerheid kan zeggen hoe veel stemmen zij zal krijgen. Maar men probeert met de oppositie, althans wat betreft de verdragen met het oosten, tot een vergelijk te komen. Men hoopt op een aantal overlopers, waardoor de ver wachte overlopers van de FDP kunnen worden geneutraliseerd. Brandt zal daartoe nog met oppositieleider Barzel een nieuw gesprek hebben. Bovendien moet de begroting van Brandt, die vrijdag in een onbesliste stemming geen goedkeuring kreeg, opnieuw in het parlement worden behandeld. Dat zou enige vertraging met zich mee kunnen brengen voor de behandeling van de oost-verdragen. OVERVALLEK INEEKGESCH(>TEN (Van een onzer verslaggevers) KALMIS Door een haastige vlucht over het dak van zijn huis in Kalmis (België) heeft de zanger Heintje zich za terdag volgens de politie het leven weten te redden, toen een 24-jarige Duitser een aanslag op hem wilde plegen. De ijlings gealarmeerde Belgische politie heeft de over valler neergeschoten. Deze ligt thans met buikwonden in een ziekenhuis. Heintje zal voorlopig niet meer alleen ge laten worden, noch thuis, noch tijdens zijn tournees. Voortdurend zal iemand in zijn naaste omgeving blijven. De 24-jarige Duitser drong zaterdagmorgen de woning binnen van Heintje en zijn ouders. De jonge zanger bevond zich met enkele leeftijdgenoten in de kelder, w.i.ir de overvaller hen verrestte. 'Ier- wijl de man een pistool op Heintje richtte vluchtten de anderen weg en alarmeerden buren, die op hun beurt de politie waarschuwden. Heintje wist intussen toch te ontkomen en ontkwam via het dak aan zijn overvaller. De man werd op de eerste verdieping van de woning door de politie ontdekt. Toen hij zijn pistool op een politieman richtte schoot deze de man neer. Een kogel trof hem in zijn buik. Tegen de man was enige maanden geleden al een arrestatiebevel uitgevaardigd, omdat hij de vader van Heintje schriftelijk bedreigd had met de dood van zijn zoon. hans blijkt, dat Heintje al meer bedreigd is door onbekenden, die hem waarschuwden, dat hij ontvoerd of gedood zou worden. Het waren steeds pogingen tot afpersing. De man, die thans gewond In een ziekenhuis ligt was al eerder veroordeeld wegens roof en afper sing. Gekleed in sportshirts, na bijna twee weken lang ruimtepakken te hebben gedragen, arriveren de astro nauten Maltingly, Young en Duke in het ruimtevaartcentrum van Houston voor de laatste medische controle. In Houston werden zij begroet door hun vrouwen en kinderen. Vandaag begint het onderzoek naar de resultaten van de TEL AVIV (AFP) De Israëlische staatsradio ziet in het zaterdag gepubliceerde Russisch-Egyptische communiqué een ernstige ont wikkeling waarvan de betekenis niet gebagatelliseerd kan worden. Het was de eerste maal dat in zo'n communiqué werd gesproken van het recht van dè Arabieren zich niet tevreden te stellen metl politieke middelen en andere methoden te gebruiken om de bezette gebieden te herwinnen, zo merkte een commentator op. Koning Hoessein van Jordanië heeft zaterdag verklaard dat de Arabi sche landen op werg zijn naar een tiragedie, als ze hun beleid niet ombuigen. Op een vergadering van negen uur met militaire commandanten be schuldigde Hoessein enkele Arabische landen van het afstappen van de zaak van de niet-gebondenheid, ten gunste van aansluiting bij een of andere wereldmacht. Kamervragen over „humor" Hadimassa DEN HAAG 'ANP) Het Tweede-Kamerlid dr. K. van Dijk (VVD) heeft aan minister Engels van CRM schriftelijk gevraagd of hij het niet ontoelaatbaar acht, dat uitzendingen als „weerzinwekkende Ge sprekken" in de VARA- uitzending „Hadimassa" van vrijdag 28 april, die zonder meer kwetsend waren voor de eer in ge noemde groepen en ras sen en achteraf door de VARA zelf worden be treurd, kunnen plaatsvin den. Voorts vraagt dr. van Dijk de minister wat hij denkt te doen om der gelijke ergerlijke staaltjes van bedrijfsblindheid in de toekomst te voorko men, zonder een vorm van censuur vooraf in het leven te roepen. LEIDEN „Mooi weer en dan maar zingen; zo zou elk feest moeten beginnen", dit zei Bur gemeester Vis tegen honderden kinderen uit de zesde klassen van de basisscholen, die van morgen in het oranjezonnetje op het stadhuisplein de laatste, maar enthousiaste aubade brachten. Meester Kapel liet een speciale feest-capon zo vaak zingen, rot het sch..' Ie over hst plein. De zangertjes werden be geleid door het muziekkorps van de politie en de Sint Fran- siscus Band. Stijging aantal woningzoekenden Het aantal ingeschreven Haagse woningzoekenden is in het eerste kwartaal van dit jaar met 560 personen gestegen en daarmee gekon en op 13.341. Meer belang stelling is thans getoond voor de duurdere woningen van 150,- en helft van de ingeschrevenen wil die huren gaan betalen. De an dere helft wil er beneden blij- De 74-jarige Hagenaar V. is zater dagavond in het Academisch ziekenhuis in Leiden overleden aan de verwondingen, die hij die dag had opgelopen bij een auto-ongeluk op het nieuwe kruispunt „De Ruigen Hoek" onder De Zilk. De 73-jarige echtgenote van het slachtoffer werd zwaar gewond en verkeert in levensgevaar. Van een onzer verslaggevers Wc' hebben vele bu.tenlandse toeristen zich ernstig beklaagd BOLLENSTREEK Duizenden Fransen, Engelsen en uVcr dlt verzuim m Qe voorheb- Duitsers hebben dit weekeinde een bittere teleurstelling tinR n;iar hoi buitenland, moeten verwerken, toen zij ontdekten dat het grote bloe- Overigens hebben de du.eenden mencorso, waarvoor zij onder meer naar Nederland geko- buitenlandse bezoekers zich toch week reeds gehouden was. Zij kregen dit tot hun grote men waren, niet dit weekeinde te zien was, maar vorige spijt te horen van de VVV's waar zij om nadere inlichtin gen vroegen over dit corso. Van c r verslaggevers DEN HAAG Ruim de helft van de Nederlanders verwacht, dat koningin Juliana over twee jaar, wanneer zij 65 jaar gewor den is, afstand zal doen van de De vergissing is te wijten aan een fout in de folders, die de reisbu reaus en VWbureaus met mi-I joenen tegelijk in het buitenland verspreid hebben. Vergeten was daarbij te vermelden, dat neer I mei In of direct na het weekeinde volt, 't bloemencorso niet op de traditionele laatste zaterdag van april gehouden wordt, maar een week eerder. Of deze vergissing gevolgen zal hebben is nog niet duidelijk. Bergen op Zo; niet behoeven te verveel.om- dat onder meer Keukenhof en j de Floriade in Amsterdam voor j deze bezoekers .-eel bloeiende attracties boden, afgezien van andere bezienswaardigheden in I de Randstad Holland en daar buiten. Dit gold zeker vandaag, omdat het weer vandaag heel wal beter geweest is dan tijdens j het weekeinde. DEN HAAG FC Den Haag. dat een nieuwe trainer in Kurt Linder ge vonden dacht te hebben, is gisteravond laat weer middenin de onzekerheid terecht gekomen. De Duitser belde voorzitter Herman C'houfoer op met de mededeling, dat hij volgend seizoen trainer van Olympique Marseille wordt. „Wij vinden dit be sluit bijzonder jammer", zei manager Eddie Hart man gisteravond verrast. „Kurt Linder zou de man geweest zijn die we zoch- ten". Wat FC Den Haag? Ma nager Eddie Hartmann tast in het duister. Hel mut Johansen uit Hanover was te duur. als gevolg waarvan het bestuur hem inmiddels heeft afgewezen en Joop Brand een ande re kandidaat, blijkt geen hualbare kaart meer, om dat een ontsnappingsclau sule in zijn contract met Haarlem niet bestaat. „Somber ben ik echter niet. Verrust wel. We gaan ons nu weer orlënte- De reden waarom Kurt Lin der het aanbod vun FC Den Haag afwees is dat de financiële voorwaarden aanzienlijk gunstiger wa- Voor ander voetbalnieuws zorgde bondscoach Fodr- honc. Hij selecteerde: Van Beveren en Schrij vers, Venneker, Schnei der. Israel, Hulshoff, Krol, Drost, Jansen, Van Hnnegem, Muhren, Wcry Klijnjan. Jcuring, Cruylf en Keizer. Het Nederland se elftal speelt woensdag avond in het stadion Feyenoord tegen Peru. Nog spur. Jan Lubbers bokst op 6 juni in Londen tegen Fln- negan. Inzet De Europese titel halfzwaargewicht. grote schuur op het hertenkamp aan de Maliebaan. Bij c 3ij een onderzoek van het bureau j Ogilvie bleek, dat 55 procent van de mannelijke en 51 pro- ce :i van de vrouwelijke Neder- Ianders dit verwacht. Veertig tot vijftig procent van de bevoi- king meent echter, dat de ko- ningm zal aanblijven. Vlerkwaardig is echter, dat een ruimere meerderheid de konin gin de raad geeft om afstand te doen. Deze raad komt van 62 procent van de mannelijke b» v.liking en van 58 procent van de vrouwelijke Nederlander - Zes en twmtig procent van de .nurnelijke en 35 procent van de vrouwelijke Nederlanders ge ver. de koningin echter de raad om toch aan te bliblijven. Bergen op Zo< (ANP) Van- •el van het verla- essenklooster te n uitgebrand. De het gebouw is verneld: een torentje ingestort. De vleugel waarin de kapel was ondergebracht, is gespaard ge bleven Het klooster werd onge veer een jaar geleden ontruimd. Sindsdien kwamen er geregeld zwervende jongheden slapen, let k'coster ligt aan de weg van Bergen op Zoom naar Tholen. raad wordt voorgi in de volgende percelen: use Hoofdstraat 395/397. Speelstraat 1, Slijkeinde principieel bezien,beter!

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1