ABT KLOOSTER DE SLANGENBURG ZOEKT IDEAAL Res.-Orkest handhaaft winteropzet A. Oosterbaan nieuwe gemeentesecretaris OPEN KERK BREEKT LANS VOOR PINK Ouderwets avondje Count Metingen in Rijnmond Markten RAND- KRANT LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 APRIL 1972 De abt van het Benediktijner klooster „De Slangenburg" bij Doetinchem, dom Corne lius Prosper Tholens zal zich komend najaar voor ten min ste een jaar aansluiten bij een Hindoegemeenschap in India. De abt is tot zijn besluit ge komen naar aanleiding van de toenemende vraag naar bezinning en contemplatie, waarop de geïnstitutionali seerde kerk geen antwoord geeft. Als monnik rekent hij het zich tot taak om dat ant woord in het Oosten te zoe ken en te vinden, omdat daar volgens de abt de ba kermat van de contemplatie ligt. „Men moet mijn intrede daar r.iet zien als een vlucht uit de Nederlandse situatie", zo verklaarde dom Tholens voor de KRO-radio. „Ik ben juist blij met de ontwikkelingen van de laatste jaren binnen de Nederlandse kerk. De mo derne visie op de religie die daaruit voortkomt, waardeer ik zeer positief, al is het ook duidelijk, dat ik de meest re cente gebeurtenissen, waar door de kerk weer geïnstitu tionaliseerd moet worden, negatief beoordeel." Uit contacten, die de abt op De Slangenburg heeft met de gasten, die in het dagelijks leven in verschillende secto ren werkzaam zijn, is hem gebleken dat de moderne mens een verlangen heeft om totaal mens te zijn. De religieuze dimensie acht men een essentieel onderdeel. „Op dat verlangen wil ik ook een antwoord vinden en dat vind ik niet alleen op De Slangen- de Benediktijner abt. „De werkelijk religieuze mens weet onbewust, dat hij als westerse mens maar een half mens is. Het schijnt echter dat toonaangevende mensen in de kerk daar an ders over denken. Ik ben dan ook eerlijk gezegd wel bang In deze tijd van ver warring leider te zijn", aldus de Benediktijner-abt. Met zijn verblijf in India wil hij zich voor een periode los maken uit het institutionele. Er wordt volgens abt Tho lens in deze tijd te veel geha merd op het instituut. Hij acht dit levensgevaarlijk voor de kerk. „Men doet dat zo in de trant van: vasthou den wat je hebt, anders gaat alles kapot. Maar ik ben er voor om te zeggen: laten wij maximaal samenwerken en solidair zijn, maar laten we minimaal structuren aanleg gen en minimaal proberen te redden wat er te redden valt. Anders houden we hele maal niets over en worden wij als kerk ongeloofwaar dig." „Ik zoek naar wat ons werkelijk bindt, en dat is niet het ge zag, niet de structuur, maar dat is wel het gemeenschap pelijk ideaal. En dat zal oos terlingen en westerlingen in de religie samenbinden. Ik hoop dat ik dat in India vin den mag", aldus abt Tho lens. Kritische priesters in Italië In Rome hebben 210 rooms-katholieke priesters en leken een nieuwe kritische priestergroepering gesticht, de „7 november- beweging". De beweging heeft tot doel het protest levend te houden tegen de door de kerkelijke autoriteiten voorgeschreven ontwikkeling na de bisschoppensynode, die vorig jaar in Rome is gehouden. De naam ,,7 november-beweging" is gekozen omdat de bisschop pensynode op 6 november haar discussies over het priesterambt en vrede en rechtvaardigheid afsloot. De priesters zeggen dat de bisschoppensynode geen nieuwe per spectieven heeft geboden, onder meer omdat de kwestie van het celibaat niet echt geregeld is. „De oplossing van de huidige moeilijkheden binnen de kerk van bovenaf is onmogelijk geble ken", aldus de priesters. Tot de nieuwe groepering behoren onder meer de ex-Salesiaan Gerard Lutte en de voormalige pater Karmeliet, de Nederlan der Mark Reuver, die vorig jaar ontslag nam als lid van het secretariaat van de pauselijke commissie justitia et pax. Op grond van verontrustende informatie over een dreigende defi nitieve ontbinding van het Pastoraal Instituut van de Neder landse kerkprovincie (PINK), heeft de werkgroep „Open Kerk" een gesprek aangevraagd met het bestuur van de beheers- en beleidscommissie van de bisschoppenconferentie. Via dat ge sprek zou men wegen willen zoeken om het instituut, „dat voorgoed verloren dreigt te gaan in een tijd, waarin het meer dan ooit nodig is", hernieuwd te benutten. „Open Kerk" is vooral verontrust door recente benoemingen van nieuwe functionarissen voor het Centraal Bureau van de Neder landse Kerkprovincie, onder wie de coödinerend directeur pa ter mr. dr. J. Albers. De benoemingen zijn zonder overleg ge beurd en zonder de „noodzakelijke openheid voor een dergelij ke belangrijke instelling, die ten dienste van de gehele kerkge meenschap moet staan', aldus „Open Kerk". „Open Kerk" is van oordeel dat omwille van de mondigheid priesters en leken aan deskundigheid blijven. Volgens et zou het ontbinden i de internationale De Spaanse kapucijn pater Villa heeft waarschijnlijk denkend aan Sint Francis- cus een aparte manier gevonden om erop te wij zen, dat hij geld nodig heeft voor een nieuwe jon gensstad. Tijdens een circus voorstelling in La Coruna betrad hij de leeuwenkooi om een bedelbrief voor te lezen. Als paarlen al voor de zwijnen worden gewor pen, wat zal hij dan niet hebben kunnen weghalen voor de klauwen van de koning van het dierenrijk. KORTE METTEN de kerk van Nederland de grote waarde n ervaring van het PINK behouden moet door ..Open Kerk" uitgegeven verklaring n het PINK ook een groot verlies zijn voor menwerking en de goede celaties in de wereldkerk. Het PINK maakt namelijk deel uit van de Europe se werkgroep voor synode-vraagstukken. „Deze groep be schouwt de ontbinding van dit unieke instituut als een onbegrij pelijke zaak", aldus Open Kerk. Verklaring theologen „onverantwoord infantilisme" De nieuwe secretaris van de internationale theologencommissie, mgr. Philippe Delhaye, verwijt de drieëndertig theologen, die het manifest „Tegen een voorbarige berusting in de kerk" heb ben ondertekend „onverantwoord infantilisme". Hun aantal van drieënveertig verdwijnt in het niet bij de vijf- a zesduizend theologieprofessoren der katholieke kerk, zegt hij. Het manifest van de theologen was voornamelijk een aansporing aan de katholieken om verder te gaan met de vernieuwing van de kerk en zich niet neer te leggen bij tegenwerkende stromin gen. Philippe Delhaye noemt dit theologenappe! een „taktiek van ker kelijke guerilla", want zo zegt hij de auteur van het ma nifest bedoelden „door aanvallen van kleine groepen het gezag onder schot te nemen, schijnbaar onbelangrijke hervormingen voor te stellen om daardoor grotere vooruitgang te boeken." Hij concludeert, dat „degenen, die strenge maatregelen eisen om de contestatie voorgoed de kop in te drukken niet helemaal onge lijk hebben, want geen enkele gemeenschap kan toestaan, dat een deel van haar leden hoe klein die groep ook is haar vernietiging van binnenuit voorbereidt". Aan de gereformeerde theoP logische hogeschool in Kam pen is een lid van de Neder lands hervormde kerk tot wetenschappelijk medewer ker benoemd. Het is de 29-ja- rige drs. F. Sepmeijer, die colleges zal geven in de Semi tische taal en letteren, onder meer het Hebreeuws. De be noeming geschiedde door de generale synode van de gere formeerde kerken. In Jeruzalem is een drie daags symposium gehouden ondec het thema „Het zwarte Afrika en de bijbel". Aan de bijeenkomst namen bijbel deskundigen uit twintig lan den deel. Doel van de bijeen komst was de bron van de Bijbel te vergelijken met de bijbelse boodschap zoals die KERK EN WERELD de laatste eeuwen vanuit Eu ropa is overgekomen Een van de organisatoren van het symposium was de president van Senegal, Leopold Sedor Senghor. De generale synode van de gereformeerde kerken heeft besloten een speciaal be stemmingsfonds te vormen voor financiële steun aan het programma van de Wereld raad van Kerken voor de be strijding van het racisme. Tijdens eerdere discussies sfelde de synode zich nogal gereserveerd op tegenover het anti-racismeprogramma van de Wereldraad, omdat het ook steun verleent aan bevrijdingsbewegingen die geweld gebruiken. Ontvoerders van een jonge priester uit de Mexicaanse stad Naucalpan de Juarez hebben een losgeld geëist van achtduizend dollar. Zo wel de oudei's van de pries ter, als de communiteit waar hij deel van uit maakt, heb ben laten weten geen kans te zien het geld bijeen te bren gen. De ontvoerders hebben gedreigd de priester te zul len doden als het geld niet op tafel komt. Van Otterloo wordt in december 65. Het Residentie-Orkest zal hem dan als dirigent in vaste dienst moeten missen, maar dadelijk daar na begint hij aan een lange reeks concerten als geregeld terugke rende gast. Natuurlijk heeft men zijn gedachten laten gaan over een opvolger, maar die is nog niet gevonden. De orkestleiding wil een vaste dirigent, niet alleen voor het merendeel van de concerten en het grootste deel van het repertoire maar ook voor de training, de samenstelling, de vorming van het ensemble en voor de muzikale supervisie. Men hoopt die opvolger over enige tijd te vinden onder de veelbelovende jongeren, die nu vaak nog weinig ervaring heb ben. Eventueel zou men een buitenlander moeten nemen, maar de relatie met Van Otterloo blijft voorlopig zo sterk, dat de noodzaak relatie met Van Otterloo blijft voorlopig zo sterk dat le noodzaak van een snelle, of zelfs overijlde beslissing niet aanwezig is. Het komend winterseizoen is in opzet gelijk aan dat wat nu bij na ten einde is. Voor de serie A met bekende en geliefde mees terwerken is de belangstelling zo groot, dat men de zes woens dagavondconcerten kan herha len met zes identieke donder dagavondconcerten. Van Otter loo opent, met als pianosolist de bijna legendarische Rubinstein in het eerste en vierde concert van Beethoven dirigeert, treden ner, die aan het slot de negende van Betthoven dirigeert, treden in deze series als gastdirigenten op de Rus Jerzy Semkov en Hans Gierster, een „coming man" in Duitsland, nu in Neu renberg gevestigd. Cor de Groot maakt zijn rentrée en verder treedt het Japanse feno meen, de violist Mayumi Fuji kawa op. In de serie B zes zaterdagavon den loopt het repertoire van Gabrieli tot Webern. Behalve de genoemde dirigenten treedt hierin ook de Japanner Iwaki op. Opmerkelijk is dat Van Ot terloo met Haagse Comedie en Danstheater Strawinsky's His- toire du Soldat scenisch uit voert. Zes vrijdagavondconcerten omvat de serie C, waarin we de Fran se dirigent Jean Martinon te rugzien. Met hem treedt weery Cor de Groot als pianosolist op. Als curiositeit brengt de Belgi- sche dirigent Gielen in deze i reeks het weinig bekende, laat ste symfonische gedicht van Liszt: Du berceau jusqu'è la j tombe. Promenadeconcerten zijn er opj zes zaterdagavonden, waarvan er één door het Brabants Orkest wordt verzorgd. Gastdirigenten van het Haagse orkest zijn hier- DEN HAAG <ANP) leer bin- in de Australiër Charles Mac- kerras en de 25-jarige Nederlan- die hij voor andere kunstenaars maakte) en ook telkens een Ne derlands werk, namelijk van Escher, Straesser, Ketting, Schat, Van Vaaren, De Roos, Pijper en een compositie voor 35 blazers van Jan Vriend en Jos Kunst naast premières van Eloy (leerling van Boulez) en de Roemeen Vieru zijn opgenomen een uitvoering (met lichtspel en koor) van Prometheus van Scriabine een balletuitvoering van Jeux van Debussy en een georkestreerde versie van de Messe des Pauvres van Satie. De keuzeconcerten worden beslo ten met de Matthaus Passion waarvoor men beroep deed op de Weense specialist Harnon- court, die in een geruchtmaken de grammofoonopname een po ging deed het werken tot zijn authentieke staat terug te bren gen. Het Residentie-Orkest heeft Harnoncourt gevraagd hoe een bestaande symfonie-orkest met Bachs meesterwerk zou moeten omgaan. Harnoncourt vroeg be denktijd maar stemde tenslotte toe. Met dit experiment hoopt men een bijdrage te leveren tot de oplossing van een probleem waarmee ook de Nederlandse Bachvereniging en het Concert gebouworkest worstelen. O der Hubert Soudant. De pro gramma's zijn uiteraard popu lair gehouden maar bevatten in dat kader toch aardig wat nieuws. Leitner geeft bij voor beeld Hindemiths danssuite Das Nusch-Nuschi en Van Otter loo maakt met het Scapino-bal- let de complete Moeder de Gans yan Ravel. Tenslotte zijn er dan weer tien keuzeconcerten, op negen waar van een werk van Stravinski voorkomt (alie in memoriams nenkort zullen in het Rijnmond gebied de eerste in ons land ontwikkelde ozonmeters op proef worden geplaatst. Later in dit jaar zal dat tevens het geval zijn voor de stikstof- dioxydemeters. In het in sep tember aan te vangen proefon derzoek naar de luchtverontrei niging in Zuid-Holland zal, be halve voor ozon en stikstof- dioxyde, ook voor koolmonoxy- de, koolwaterstoffen, fluoride en voor stof geautomatiseerde meet apparatuur worden ingezet. voor zijn orkest De zevenenzestigjarige Amerikaanse orkestleider Count Basie, al meer dan dertig jaar de jazzgrootmeester uit Kansas City, gaf gisteravond voor een bijna gevuld Schevenings Circus theater les in overleven". Het overleven van stormen, stijlen en stromingen in de zo woelige jazzwereld. Gewoon door met zijn big band (waarin de al dertig jaar meedraaiende gitarist Freddie Green, Basie's enige metgezel nog uit de swingjaren dertig) onvervalste, recht op en neer swing te spelen. Geen progressieve en futuristische klanken (hetgeen niet wil zeggen dat Basie al die tijd heeft stilgestaan), maar soepele, swin gende, degelijke „ouderwetse" klanken, verwekt door een uiterst homogeen orkest. De grote meester beperkte zich tot wat „kleine" toontjes op de piano en simpele handgebaren om de puntjes op de i te zet ten. Het soliëren liet hij over aan tenorist Davis en de werkelijk fenomenale trombonist AI Grey. De laatste maakte vooral van de ballad „Making whoopee" een feest voor het oor. Ter omlijsting van het Basiegebeuren kwam de eens zo grote trompettist Roy Eldridge opdraven. Verder dan wat effectbejag kwam (het wanhopig aftasten van de hoge registers, hemelbe- stormerij h Ia Maynard Ferguson) Eldridge niet. De kleine combo, gefor meerd uit het Basie-or- kest, speelde hem, zonder het te willen overigens, volledig van het podium. De voor de pauze optreden de blueszanger-saxofonist Eddie „Cleanhead" Davis bracht, behalve een wat merkwaardige verschij ning, niet veel bijzonders over het voetlicht. Een soort bluesy gejodel en enkele magere saxsolo's. Beduidend beter kwam collega Joe Williams te voorschijn. Hij sloot het concert af met een krach tige blues, gezongen in de traditionele „shoutstijl". Vooral met het nummer „Everyday I have the blues" (het lijflied van de grote bluesgitarist B.B. King) verwekte hij veel enthousiasme bij het in- gelukkige publiek. Inder daad, eindelijk weer eens een in-gelukkig jazzpu- bliek in de residentie. Mo gelijk betekemt dit een re vival van het eens zo ac tieve jazzconcertleven. Ch. B. Hobo 'troef' in Klanksnoer- sene In de „Klanksnoer''-serie blijkt de hobo het populaire solo-instru- mont. Vrijdag was het Frank Minderaa die deze troef mocht uitspelen op het concert in Rijs- wijk's Oude Kerk. Met OTganist Kees de Wijs had Minderaa een leuk programma samengesteld, dat uitmuntend werd uitgevoerd. Orgelstukken van Sweelinck. Correa de Arau- jo en (zeer fraai geregistreerd) een suite van Clerambault; so nates van Santo Lapis, Thomas Vincent en Handel voor de combinatie orgel-hobo. Tenslotte Minderaa solo in „Drie landelij ke miniaturen" van Sigtenhorst Meyer, waarvan Minderaa's col lega in hel Res.-Orkest, Spel berg, toevallig enkele weken te rug de andere serie had ge speeld De hoboist heeft de laatste jaren een zeer fraaie toon ontwikkeld en een voordracht die allure gaat krijgen. Kees de Wijs bleek een organist die ook in dit assisterend werk goede registers koos. G. v. L. Ver .gebouw Damlaan verkocht LEIDSCHENDAM Het kerkbe stuur van de Petrus- en Paulus- parochie te Leldschendam heeft het verenigingsgebouw aan de Damlaan met de naastgelegen woning verkocht voor 110.000 gulden aan de heer L. Jordaan, die het gebouw voor 75.000 gul den laat restaureren en de ex ploitatie voortzet. Een en ander is gisteren meege deeld door pastoor Nederstigt, die onder meer meedeelde, dat inschakeling van het gemeente bestuur in deze zaak niet het gewenste effect heeft gehad. De heer Jordaan, die een verhuur bedrijf van stoelen, tafels, glas werk en dergelijk heeft is ook door het bisdom als serieuze ko per aanvaard, al was de prijs lager dan op de veiling ervoor Het Nieuw Rotterdams Toneel geeft op dinsdag 2 mei in de Koninklijke Schouwburg de eer ste voorstelling voor Den Haag van Vroeger (Old Times) van Harold Pinter in de vertaling van Hans Roduin. Onder regie van Eric Schneider werken hieraan mee: Lies Franken. An- net Nieuwenhuyzen en Hans Boswinkel. IN VOORSCHOTEN: VOORSCHOTEN De ge meenteraad van Voorscho ten heeft gisteravond de heer A. Oosterbaan be noemd tot gemeente-secre taris. Aan deze benoeming ging een geheim beraad van ruim een uur vooraf op verzoek van de P.C.G. e de K.V.P. Na de herope ning van de vergadering werd direut tot schriftelij ke stemming overgegaan. Elf raadsleden kozen de heer Oosterbaan, 4 stem me kreeg de heer A. Koe dam en 4 stemmen werden uitgebracht op niet voorge dragen kandidaten. Een raadslid stelde zelfs burge meester Van der Haar als ge meentesecretaris voor. Burge meester Van der Haar deeldp voor de benoeming mede dat verschillende raadsleden hp- zwaar gemaakt hadden tegen dp door het college van b. en w. gevoerde procedure, maar dat deze zaak volledig uitgepraat was via het senioren-convent. Ernstige kritiek werd geuit op de werking van deStichting „Prin senhof". het verpleeghuis voor langdurige zieken en demento bejaarden. De heer Marcelis (k.v.p.) stelde dat deze stichting kans gezien heeft om het abso lute record te behalen voor de bedprijs, die ligt rond 120.0(10. Oorzaak van deze sterke kosten stijging vond de heer Marcelis liggen in het ontbreken van een manager. Het dageliiks bestuur van de stichting wordt gevormd door onder anderen wethouders van Voorburg, Leidschendam en Voorschoten, waardoor een dui delijke dagelijkse leiding ont breekt. Mr. Begeer (v.v.d.) vond een naamswijziging vanuit Voorschoten zeer nuttig. De naam „Prinsehof" zou moeten worden ..Ginds 'n sof". Wethou der Iestra (p.c.) meende dat er wel fouten gemaakt zijn verleden, maar dat de begroting toch door de provincie is goed gekeurd. ,Jazz In PePijn de serie concerten in het theater in de Haagse Nieuwe Schoolstraat wordt zon dag 30 april besloten met een festival van 's middags drie tot 's nachts twaalf uur. Onder de opgetredenen zijn: Frans El- sen-Piet Noordijk kwartet, het kwartet van Don Byas, Joop Scholten-Carl Schultze kwartet, Rob Agerbeek, Trio Henk Alma en Trio Rein de Graaf. arkt Lelden (28 april) aan- stieren 4u. melkkoeien 90. vet weien 147, vare koelen ISO, pin. ren 1350—1700: slnehtsllen gesl. gew. 5.300,30: ióóO—2050: vette koelen per kg gesl. 1-100graskalveren 75015 kalveren per kg lev. gew. 4,70—5.00: vette schapen 80160: lokstieren met 1 lam 225250: fokschapen met 2 lammeren 275-370- vette lamme ren 135—165—225: zengen 475-550- 600: schrammen 115—135: gelten 20—100. handel: slachtstlerën vlug, melkkoeien rustig, vette koelen vlug. vare koelen matig, pinken vlug. graskalvercn kalm. vette kal veren vlug. oude schapen vlug, fok schapen met lam vlug. vette lam meren vlug. zeugen redelijk, schrammen redelijk, biggen rede lijk. gelten goed. tsmarkt Lelden 28 april gekookt 90: Postelein 7490Rabarber 26—42: Spinazie I 90—111: II 61SIPrei 26—45: Tomaten A 1130-11G0: B 1250-1260; C 1080—1120; CC 810— S90: Uien mlddelgrof 5—10: Witlof 187—241. per 100 kg: Bloemkool A 39—31: B 36—39: C 25—30: D 20—23: E 21: Sla A 12—20. per Bospe Test Een kleine, maar veelbeteke nende test in deze „Rand- krant. U zult er versteld van staan, hoe dit eenvoudi ge proefje uw diepste ziele- roersels voor uzelf duidelijk maakt. De opgave is zeer eenvoudig: streep uit de vol gende rij die namen weg. die er naar uw inzicht niet in thuis horen: Biesheuvel. Van Agt, Stuyt, Schmelzer, De Brauw, Ro gers, Nelissen. Geertsema, Langman, Kovacs, De Kos ter, Drees jr., Boersma, Lar- dinois, Engels, Boertien, Van Veen, Udink. a. U hebt alle namen doorge streept, behalve die van Ko vacs en Rogers. Het is dui delijk, dat u door onlustge voelens wordt beheerst, zou best uit de troep w willen, maar u weet nog niet langs welke weg: die van het geweld (Rogers) of die van het vluchtige spel (Ko vacs). Uw liefdeleven is ge- frusteerd. Uw werk bevalt u niet. U zou best met vakan tie willen. Wees getroost: aan alles komt een einde. b. U hebt de naam Rogers doorgestreept. Het staat vast, dat u door onlustgevoe lens wordt beheerst. Uw lief deleven is gefrustreerd. Uw werk bevalt u niet. U zou best met vakantie willen. Bo vendien bent u onzeker. Het bewijs: weet u wel zeker, dat Rogers niet in het rijtje thuis hoort? Denk er nog c. U hebt de naam Kovacs doorgestreept. Hoe komt erbij? Die man bepaalt wel degelijk mede het eco sche, politieke en culturele klimaat van dit land. Waar schijnlijk kan het u trouwens weinig schelen, want u hebt ellende genoeg met uw frusteerde liefdeleven met het werk dat u niet be valt. U zou best met vakan tie willen. d. U hebt de namen Rogers e Kovacs doorgestreept. Wees eens eerlijk tegenover uzelf. Kunt u dat nou wel maken? U raakt de kijk op de dingen wel een beetje kwijt. Maar dat mag geen wonder heten met zo'n gefrusteerd liefde leven als het uwe. Bovendien bevalt het werk u niet. U zou eens met vakantie moeten gaan. e. U hebt niets doorgestreept. Handig hoor. Wie niets door streept, hoeft ook niets te verantwoorden. Bovendien bent u van oordeel, dat het toch een rotzooitje blijft, om het even wie er doorge streept wordt. U zult het een heel eind brengen. Jammer, dat uw liefdeleven zo gefru streerd is en dat uw werk u niet bevalt. Maar daar is de vakantie goed voor. Rechtvaardig De investeringsheffing die be- drijfsbouwers volgend jaar zullen moeten betalen neer ze hun panden ii Randstad neerzetten, komt ten goede aan die gebieden in Nederland, die het e misch moeilijk hebben. „Het komt er op neer. zo klaarde ons een deskundige, „dat de minister de onleef baarheid op een rechtvaardi ge manier over het land wil verdelen. Beleid Wanneer het kabinetsbeleid niet snel wordt aangepast, dan wordt het leiden ons tot leed en lijden we in last. Service De Sheraton hotels in Mün- chen, Kopenhagen en Stock holm hebben een nieuwt vice voor hun gasten: films naar keuze in de hotelka mers. De gasten kunnen te gen betaling kiezen uit tien grote films, die in cassettes verpakt in een t.v.-achtige projector kunnen, worden ge projecteerd. Bekend De zakkenroller, die in bekendheid genoot toen hij erin slaagde de portefeuille van Harry S. Truman te rol len toen de Amerikaanse president een bezoek bracht aan Mexico, is wederom ge snapt bij het uitoefenen van zijn „werk. De mai kwestie is Diaz Infante, die reeds meermalen heeft i ten. Hij werd nu weer gear resteerd tijdens een opera tie in een autobus in de stad Mexico. respecUevelljk Binnenland: A 1120- 1250. 1050—1140: B 1320—1380, 1070 1140: C 10SO—1180. 930—1070: CC 900—910. 640. Totaal 582S> kistjes. Sla 1: 5 kg 120O-1S00; 12-14 kt 1250—1300 360962 st. Raapstelen 21- 25 2200 bos; Selderij 3047 11350 Krulpeterselle 12—23 6700: Eospees 130—160 1764: Rnrtl.ls 1047 1000 Druiven: Frankentnler 12—1290. An dijvie 80-100 17784 kg: Spinazie 40—65 2300: Stoof sla 15—16: Poste lein 67—102 J762 Prlnsessebone- 660—810 42S: Snijbonen 110—5J 1536: Rabarber 23-ds 3100: PREIJ 38—45: Kasaartlappelen 410—530 Pepers: groen 870—1070: rood 1500 Komkommers Klasse 191 484361 41—43: 51 35—37: li 31 22—23: TotaS kg 41—45 14730 kR ctlevelljk rood: -v -v 95- -125: 18 41 73—95: 20 - 58—73: 24 38- 43 13852 st. Kg: 265- 350 655—84 26380 kg. Aubergine: 2482 6 125—130 8 115- 175: 10 100—105. Bloemkool: C-1G9S j 230—210 8 190-215: 10 143—190: 1 115—145: 15 95—110. Perziken: 65- 6 st. Kror

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6