Mil i oenenschade bij brand in magazijn Backer Aanvullende bijdrage nog niet bekend Het PAK wil wethouders clausule iets afzwakken OOK Wat u moet weten J Eerste paal voor 160 bejaarden- woningen in Lisse Brandkast gekraakt ST. LEONHARD ^ZATERDAG 29 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 r en mm meli pa- LEIDEN Het Duitse circus Willy Hagenbeek zal dit jaar ook Leiden aandoen. B. en w. van Leiden hebben gun stig beschikt op een aan vraag van dit circus en een afwijzing laten horen aan Faggioni, Toni Boltini en Renz. Het college deelde dit mee aan de raadsleden Oos terman en Waal. Leiden De gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen S. Rozendal heeft gisteren de versierselen be horende bij de onderschei ding Ridder in de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer Edg. Fornara, inspecteur van het onderwijs op de Antillen. De heer For nara verblijft al geruime tijd in Leiden waar hij een nier transplantatie heeft onder gaan. Leiden Deze week is de lo ting verricht voor de halve finales van het door LFC georganiseerde Zilveren Mo- lentoernooi. Het volgende re sultaat kwam daarbij uit de bus: 3 mei: LFC-Zwart Wit '28; 10 mei: UVS-Quick Boys; De verliezersronde, de strijd om de derde en vierde plaats vindt .plaats op 17 mei. De finale tenslotte wordt gespeeld op 30 mei. w:! weten hoe in New York met de liefde wordt omge- sprongen kan dit vanavond nog gaan zien. Hoofdrolspeel ster Coby de Vroomen ver dient alle lof voor haar rol vastheid, maar ook de debu tanten weerden zich prima. ALPHEN A/D RIJN Een rog onbekende, ongeveer 35- jarige man (buitenlands, zui delijk type) heeft gistermid dag kans gezien uit de kassa van garagebedrijf n.v. Cen tral aan de Tolstraat onge merkt 4.000 weg te halen. De man leidde de recepüo- niste om de tuin met een wisseltruc. SASSENHEIM - Met in gang van 1 juni aanstaande ie de heer T. H. van der Weijden benoemd tot burge meester van het Brabantse (in de buurt van Tilburg) dorp Alphen en Tiel. Mr. Van der Weijden is 31 jaar en lid van de KVP. Hij is sinds vijf jaar v/erkzaam bij de Raad van State in Den Haag. WARMOND Aan de heer G. van Tongeren js gisteren door de loco-burgemeester, wethouder G. Tulp. de zilve ren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De heer Van Ton geren is ruim 40 jaar actief lid van ,,St. Matthias" en sinds 1951 bestuurslid. Tot het oprichten van de drum band en majorettes heeft hij veel bijgedragen. Ook is de onderscheidene ruim 30 jaar ondercommandant van de vrijwillige brandweer. ,,St. Matthias" bracht s avonds een serenade en ver der waren er bloemen en ge schenken voor de heer Van Tongeren. 1 WARMOND De toneel groep van St. Matthias heeft een opvoering gegeven van het blijspel ,,'n Zondag" in New York" van Norman 23J Krasna. Het stuk werd onder regie van Hans Rooth door de nog jonge groep op een goede manier vertolkt. Wie LISSE Ook wethouder A. - Mesman van Lisse heeft in de lintjesregen gestaan. De 'onderscheiding (Ridder in de Orde van Oranje Nassau) werd gistermogen op het ge meentehuis opgespeld door burgemeester Berends. De heer Mesman is al een kwart eeuw raadslid, waarvan 15 jaar wethouder. Hij is voorts ook o.m.' afdelingsvoorzitter van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur. WOUBRUGGE Op don derdag 18 mei zal op een buitengewone raadsvergade ring de nieuwe burgeitieester D. Brouwer-de Koning uit Mijnsherenland worden geïn stalleerd, als opvolger van burgemeester Van Wagenin- gen. Deze plechtigheid heeft plaats om half drie in Het Oude Raedthuys. Het ligt ui teraard in de bedoeling van het gemeentebestuur, dat ook de bevolking bij deze feestelijke gebeurtenis zal worden betrokken. SASSENHEIM Donder dagavond is tijdens afwezig heid van de bewoners inge broken in twee woningen. In een huis aan de 5 Meilaan soUsfe'»wer(* niets vermisl> maar uit een woning aan de Kagers- dreef werden uit een kast Afrikaanse sieraden en rin gen ter waarde van ruim 5000 gulden ontvreemd. Op soortgelijke wijze werd inge- iuze-i broken te Lisse, op dezelfde avond. ALPHEN A.D. RIJN In de nieuwbouw van touring- carbedrijf W. Keessen is gis termiddag brand uitgebro ken. Waarschijnlijk zijn bij het lassen van pijpen vonken •kronf; terecht gekomen op een hoe- veelheid glasvezels. De voor- gevel van de in aanbouw zijnde garage werd door het vuur aangetast. De Alphense Vrijwillige Brandweer bluste de brand. De schade is nog niet bekend. e Or» 40— nuzi ;djes izln: rijke s-Afl 552 sp n 10.00 Ni-u jztekt LEIDEN Het onlangs herhaal de „oude" aanbod (het werd ook gedaan in het befaamde wethoudersoverleg na de verkie zingen in 1970) van drie PAK- weihouders in een college van zes wethouders gaan de frac ties van P.v.d.A en D'66 nog al tijd niet ver genoeg. De twee fracties zijn alleen bereid hun ledenvergaderingen voor te stel len de wethoudersclausule (4 van de 6 of anders niet in het college) iets af te zwakken als er een raadsmeerderheid ge vonden kan worden voor het voorstel om het college van zes naar vijf terug te brengen en daarin drie P.v.d.A.-wethou ders op te nemen. Aan de huidige bereidheid om zelfs een geringe minderheid in het col'ege te accepteren als in een college van vijf wethouders de burgemees tersstefn geteld wordt bij de 2 niet-linkse wet- Onder zekere voorwaarden: 3 van 5 houders dan weegt die helft het zwaarst wordt echter door de P.v.d.A. als voorwaarde ver bonden, dat er naast een her verkaveling van portefeuilles ook een ambtelijke reorganisatie wordt doorgevoerd binnen een termijn van 4 jaar. Onder de vijf wethouders wil de PAK- fractie een even groot aantal ambtelijke directoraten opge bouwd zien. Elk directoraat voor een groep problemen waaraan de probleemstad Lei den zo rijk is. Als de „rest" van de raad bereid is het college van b en w te verkleinen en aan de P.v.d.A drie zetels te geven dan zullen door de PAK-fractie kandidaat worden gesteld de heren mr. R In 't Veld, M.A. van Aken en Mevr. Kerlings-Simons. De heer In 't Veld is bereid de vitale post financiën te gaan beheren. De kandidatuur van de heer In 't Veld is overigens ook door „de rest" als^ voorwaarde ge steld bij het aanbod van drie van de zes. De opzienbarende reductie van het college (het PAK drong er immers in 1970 op nan. dat het college van vijf op zes gebracht zou worden) vindt de PAK-frac tie noodzakelijk, omdat in de achterliggende twee jaar geble ken is, dat de portefeuilles in vergelijking met elkaar ongelijk liggen. Tegenover de overgevul- de CRM-portefeuille staan, al dus fractievoorzitter mr. In 't Veld, de niet volledig gevulde portefeuilles van onderwijs en openbare werken. Bovendien vindt men een kleiner team achteraf bezien toch beter voor de onderlinge coördinatie en de communicatie met het te her structuren ambtelijk apparaat. De bereidheid van de PAK-fractie om te praten over een nieuwe samenstelling van het college, zo deelde men gistermiddag, voor de hervatting van het in- terfractioneel beraad mee, is gegroeid omdat men tot de be vinding was gekomen, dat de relaties in de raad van college en „rest" met h^t PAK zodanig gestoord zijn, dat er bij de be leidsvoorbereiding en bij het be stuur nauwelijks of geen reke ning meer wordt gehouden met de inzichten van de grote min derheid. die het PAK is. Boven dien. aldus mr. In 't Veld, heeft Leiden de komende jaren het zo krachtig mogelijke bestuur no dig om onherstelbare schade voor de komende jaren te ver mijden. Hoe het overleg over bod (3 van de 6 door de rest) en tegenbod (3 van 5 door PAK) de komen de tijd zal verlopen is moeilijk voorspelbaar. De confessionele partijen zijn niet geheel onwelwil lend. maar mr. F. Portheine heeft al een „onaanvaardbaar" laten horen over het voorstel van de PAK-fractie. Tot de raadsvergadering van 29 mei hebben de onderhandelaars van de fracties nu de tijd „om er uit te komen". Op die datum moet namelijk de vacature- Menken. wnurnan reuzeveel meer gekoppeld blijkt te kunnen worden, worden vervuld. Tweede deel Trekvliet wordt niet rredempt LEIDEN De maatregelen tot het verminderen van het onge rief dat de bewoners van de Rijn- en Schlckade ondervinden door de demping van de Trek vliet zullen bevorderd worden. Burgemeester en wethouders antwoorden dit op een protest brief die de bewoners van de Rijn- en Schickade enkele we ken geleden aan het college stuurden. Wel zijn b en w van mening dat enige overlast onvermijdelijk is. Getracht wordt echter om zo veel mogelijk aan de bewoners tegemoet te komen. In ieder ge val wil men zo gauw mogelijk tot het aanbrengen van een as- faltdeklaag komen. Ook met de rioleringsworkraamheden wordt zo snel mogelijk begonnen. In de brief van de Rijn- en Schift- kadebewoners werd tevens een voortzetting van de demping van de Trekvliet. het gedeelte tussen de Telderskade en de Jan van Gonyenkade benleit. Deze rlemning is om financiële mogelijkheden en uit het oog punt van de waterhuishouding on korte termiin onuitvoerbaar. Wanneer dit eedeelte van de T-ekvliet oe-t-mnt zou worden, zou wel de gewenste sloop van de Wouterenbrut doorgang vin een kosthnre wn'hesrhneüng langs de Jan van Onyenkadfl moeten worden gemaakt, Ook zouden de sloten lanes het nerceel Jan van Govenkade moeten worden ge- LEIDEN Bij Backer en Co., le verancier van bakkerijgrond stoffen aan het Utrechtse Jaag pad, heeft gistermiddag twee uur lang een hevige uitslaande brand gewoed. De magazijnen brandden geheel uit en de totale schade wordt voorlopig ge- LISSE Mevrouw Berends-v.d. Ende, echtgenote van Lisse's burgemeester, heeft gistermid dag de eerste paal geslagen ALPHEN A. D. RIJN Dit is een van de drie brandkasten die in de nacht van donderdag op vrij dag bij aannemingsbedrijf Bato aan de Kalkovenweg door ver moedelijk enkele onbekenden werden gekraakt. Twee brand kasten werden opengebroken, de derde met beitels opengewrikt. De totale buit bedroeg 35.000 gul den (24 mille aan arbeidsloon en 11 mille aan vakantiebonnen). Een klein deel van de dammers in actie tijdens de wedstrijd RDG- Suriname. Het duel zou uiteinde lijk met J3-29 door RDG worden gewonnen. Vooraan, aan het eer ste bord, Waldo Aliar tegen Ton Sijbrands. Links op de achter grond, de heer B. Adjiedj. voor de bouw van 160 bejaar- denwoRl igen van de Stichting Huisvesting Bejaarden te Lisse. De woningen en het daaraan j grenzend dienstverleningscen trum zullen verrijzen aem de I Stationsweg, hoek Westerdreef. I Burgemeester drs. A.J. Berends zei later op een samenzijn in Waring Djawa, dat het project een goed stuk welzijn van Lisse is. „De tijd is voorbij, dat men bejaarden min of meer als licht „debielen" beschouwde. De 65- plussers van vandaag blijven hun volledige zelfstandigheid be houden." De rond 10 miljoen kostende woningen en dienstver- lenii.gscentrum bieden ruimte I aan alle beiaarden die hier op- I genomen willen worden. „Over hei huurbedrag hoeft niemand zich ongerust te maken", aldus de burgemeester, „wie er aan toe is, die komt er in: 160 echt paren kunnen er straks terecht, maar ook alleenwonenden heb ben evenveel rechten." TER AAR Vrijdagmorgen heeft burgemeester H. J. v. d. Poel op het gemeentehuis de onderscheiding in goud van de orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de heer C. Hoogervorst, Westkanaalweg 49. Dit in verband met zijn veertigjarig dienstverband bij de Coöpera- j tieve groenteveiling, thans in liquidatie. raamd op tweeëneenhalf mil joen gulden. Naar de oorzaak van de brand wordt nog gezocht. Omstreeks een uur rukte de brandweer uit met twee autospuiten, een lad derwagen, waterkanon en com mandowagen. De rookontwikke ling was zo hevig, dat de spuit gasten zich slechts met behulp van persluchtmaskers toegang tot de brandplaats konden ver schaffen. Het duurde bijna twee uur voordat „brand meester" kon worden gemeld. De nablus sing zul zeker tot morgenoch tend duren. Hoewel het vuur snel en hevig om zich heengreep. kon de fabriek toch gespaard blijven. In de op slagruimten waren de verwoes tende vlammen niet meer te stuiten. Een meer dan normale hoeveelheid grondstoffen was juist aanwezig, omdat de firma alvast vooruit had gewerkt in verband met een komende ver huizing naar een andere ruimte De grondstoffen en spijzen die niet verbrandden, werden be dorven door waterschade. ALKMADL Louis de Wagenaar. Erik Riclbroek en Aad van Hoorn hebben gistermorgen een door 800 Alkemade:se scholieren om dertekende petitie aangeboden aan burgemeester Brecn van LeimuP den. In de petitie werd gepleit voor het verhinderen van de houw van een bold aan de oevers van de Braa....'inernteer. Aan do actië namen leerlingen deel van de mavo, en lts. 1 Noordwijkerhout Burgemeester H. J. M. Bosma heeft gistermor gen in de raadszaal van het Ge meentehuis te Noordwijkerhout het onderscheidingsteken van Ridder in de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de heer Nic. H. Hogervorst. De heer Ho- gervorst is ruim 25 jaar raads lid en oud-wethouder van Noord wijkerhout. In zijn periode van loco-burgemeester heeft hij in 1968 enkele maanden het burge meestersambt waargenomen. Se dert 1956 is hij lid van het be stuur van de Coöperatieve Raif- feisenbank. Hij was 22 jaar lid van het kerkbestuur van de St. Victorkerk. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van Stuijvenberg (Binnenlandse Zaken) en staatssecretaris Van der Slee (Financiën) bevestigen in antwoord op vragen van de PvdA-kamerleden Franssen en Van der Stoel, dat de begroting 1972 voor Leiden een tekort op de lopende rekening vertoont van 12,1 miljoen gulden. Zij zeggen echter dat het beslist niet waar is, dat Leiden slechts een bedrag van 5,5 miljoen gul den aan aanvullende bijdrage voor 1972 te verwachten heeft. De heren Franssen en Van der Stoel hadden het bedrag van 5,5 ZOETERWOUDE Lagere schoolkinderen die niet in Zoeterwoude op school gaan, behoeven run traktatie voor Koninginnedag niet te mis sen. Zij kunnen deze maan dag afhalen in de hal van Don Bosco van 10.00-12.00 uur. miljoen in hun vragen genoemd, als het resultaat van eon eerste bespreking van het gemeentebe-1 stuur met de overheid. Nu blijkt dat er nog helemaal geen bedrag als aanvullende bijdrage is genoema. Het wach ten is voorlopig op het advies van de raad voor de gemeente- financiën inzake een aanvullen de bijdrage voor Leiden voor de jaren 1970 en 1971, dat een de zer dagen te verwachten is. De inspectie gemeentefinanciëm en de provinciale griffie onder zoeken of het noodzakelijk is, dat Leiden ook voor het jaar 1972 een aanvullende bijdrage krijgt. De staatssecretarissen beloven in hun antwoord, dat bij het onder zoek naar de behoefte aan een aanvullende bijdrage voor Lei den uitvoerig aandacht zal wor den geschonken aan alle struc turele moeilijkheden, die zich in deze gemeente voordoen. ALPHEN Het Alphens elf tal speelt op Koninginnedag 's middags om 3 uur op het terrein van Alphen (De Bij len) tegen Amstelveen. Voor dit duel zijn de volgende spe lers aangezocht: A. van Hor zen, W. de Jong. C. van Oost- rom en J. W. Bogers (allen ARC), J. Verwoerd, J. v.d. Sandt en J. Scheerder (allen Alphense Boys), J. Kluivers (Zwammerdam), G. Geen, D. Boesveld en S. J. van Leeuwen (allen Alphen), Van Leeuwen (Alphia) Wis selspelers zijn S. v.d. Wcrff en H. Dongelmans (Alphense Boys), Bouvee (ARC). Ver zorger is S. v. 't Wout. de medische begeleiding is in handen van dr. Cornet leider is A. M. Schneiders. ZEVENHOVEN Fred de Rijk. pupillentrainer en leider bij Nic. Boys in Nieuwvcen is gis termiddag in Zevenhoven in het huwelijk getreden met Joke v.d. Meer. De voetballertjes van de b-2-junioren van Nic. Boys zorgden voor de gebruikelijke erehaag. Leiden In de kantine Belastinggebouw werd gisteren middag afscheid genomen van de heer J. Lubbers, die wegens het hereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, eervol.ontslag heeft gekregen. De heer Lub bers is precies 35 jaar in dienst geweest bij de Inspectie der di recte belastingen, eerste afde ling alhier. Daarvoor m gedurende ongeveer 10 jaar ge detacheerd hij verschillende kantoren in het Noorden en cen trum van het land. In mei 1945 werd de heer Lubbers belast met de organisatie en de leiding van het destijds op te richten Beheersinstituut. Zeven jaar ge leden werd hij Officier in de Orde van Oranje-Nassau. ZUID-TIROL. ITALIë DUITS-TALIG GEBIED Aan voet Jaufenpas, op 1000 m. hoogte, ligt ons knuis modern hotel, rustig en alleen staand beschut t. noordenwind, waardoor tot in oktober nog zacht klimaat en t. half 8 nog daglicht. Van daaruit een groots panorama over 't brede, groene Passeierdal, met daarin de plaats St. Leonhard 400 m. onder ons, het geheel a.d. horizon omgeven door hooggebergte met besneeuwde toppen. van Dolomieten, Onze 25 kamers <12 m. eigen balkon en 4 m. douche en w.c.) hebben alle c.v. en lits- jumeaux. Voorts bar, afz. T.V.-kamer, gemeensch. veranda langs mooiste zijde, groot voorterras, open badbassin, eigen bosrand, overd. parkeerplaats. 2 badkamers en douche kamer ter besch. v. onze gasten. Prima keuken. Dagelijks diner en souper, doch desgew. goed voorziene broodmaaltijd voor lunch. Halte Postauto Merano-Innsbruck voor de deur. Treinreizigers worden door 1 1 station Merano of Sterzing afgehaald. KAMER met royaal ontb. L. 1800. Voor- en naseizoen alle prijzen L. 200 minder. Kamers met balkon L. 200 meer. Kinderen tot 8 jaar (kinderbed of divanbed op ouder kamer) 25% reductie. Vraag kleurenfoto van hotel. Holl. ref. telefoon 04250 - 70185. HOTEL „SCHLOSSBERG" 1 Passeier, Italië. Eig. Fam. Verdorfer. LEIDEN Als laatste officiële daad speldde wethouder Menken gisterenmorgen de zilveren ere medaille, verhonden aan de orde van Oranje-Nassau, op bij zuster Anselma Meijer van de congregatie Franciscanessen van Sint Elizabeth. Zuster An selma is sinds 1936 werkzaam als wijkverpleegster. In zijn toe spraak wees de heer Menken op de zware taak. die de geëerde 1 n de moeilijkste periode van het wijkvorenigtngswerk had ge had. ..We hebben u vaak op uw /iets voorbij zien rijden in weer en wind. Namens de gemeente dank ik in u al diegenen die dit werk in moeilijke omstandighe den hebben moeten verrichten." Namens het Elizabeth-zieken- huis bood de heer Bergmeijer, directeur een hos bloemen aan zuster Anselma aan. Kolonel Wessels opvolger Mej. Kuppeyne geeft lidmuulselKip vun de Leidse mud op I EIDEN/DEN HAAG Drie le den vun de VVD-Twecdc Ku- merfructie o.w. dc Leidse mej. mr. A. Kuppeyne vun de Cop- pel'o hebben meegedeeld, dut dut zij dat niet kunnen vureni- 1 opgei dut zij dal niet kunnen vereni gen met de drukke werkzaam heden van hel Kumerildmaut- Ue andere bedankers zijn drs. G. M. V. van Aurdenne, wethouder van Dordrecht en drs. mevr. N. Sm.t-Krces, raadslid vun Rot terdam. Mej. Kuppeyne van de Coppello zat in Leiden vermoe delijk worden opgevolgd door de vooimulige commandant koks- school kolonel b.d. Th. Wes sels. Over de datum vun de ont- sluguunvrugc is overigens nog niets bekend. De VVü-fractic vergadert maandagavond over de situatie. Naar verluidt zou ook het ruudsiid M. dc Jong wil len bedanken. In zijn platos zou dan komen de journalist P. J. J. 1 aflijn. De ontsiagreden zou ook opgaan voor mr. Portheine. Hij zou mej. Kappeyne ook wel willen volgr-n, maar in dc afdeling van dc VVD is de nodige druk op hem uitgeoefend voorlopig om» wille van de continuïteit aan t« blijven. Zou ook mr. Portheine uit Je raadsfractie stappen dan is daaruit tevens de laatste libe rale politieke routinier verdwe-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3