J S.O.S. Telefonische Hulpdienst zendt noodkreet naar gemeente Doopsgezinde kerk wordt gerestaureerd Feyenoords veteranen bij 80-jarig ASC Ir. Van Driel Olficier Oranje Nassau Hijs de Zeilen in Volkenkunde Kosten 300.000 gulden Oudercommissie „Yivax55 wil overdekt bad Aubade dit jaar voor het laatst Wat u ook moet weten L 19? DONDERDAG 27 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De stichting Telefoni sche Hulpdienst SOS heeft in een brief aan de gemeenteraad haar bezorgdheid uitgesproken over het feit dat de door haar aangevraagde subsidie van f 5.000,door het ministerie van Binnenlandse Zaken van de begroting is geschrapt. ,,Wij voelen het als een soort straf voor het feit dat wij een extreem zuinig werkende orga nisatie zijn", zo schrijft de voorzitter drs. J. P. Fokkelman. Sinds maart 1970 staan 45 vrij willigers elke avond en nacht en vele dagen klaar om mensen die in nood het SOS-nummer bellen te helpen. In 1971-'72 wa ren er ongeveer 1050 telefoni sche contacten. Nog steeds stijgt het aantal telefoontjes, vooral sinds de lijn in oktober van het vorig jaar werd uitge breid over het gehele Leidse de gehele geestelijke gezond- net. Men verwacht dit jaar dan heidszorg in de regio. verdubbeling De brief van SOS vervolgt: „In van het aantal contacten. De stichting streeft er thans naar een 24-uurs dienst te worden. Bovendien werkt men aan een zogoed mogelijke integratie in het licht van deze feiten komt het ons haast absurd voor, dat ons een subsidie van f 5000,— onthouden zou moeten worden. Over enige maanden zal onze kas, die begin 1972 nog f 1600,— aan giften en een dit jaar nog verstrekte gedeeltelijke subsidie van de universiteit bevatte, uit geput zijn. Het niet verwerven van een subsidie zal uiteindelijk als ernstige konsekwentie heb ben, dat* de telefonische hulp dienst zich zal moeten opheffen. Dat zou dan gebeuren op een hoogst ongelukkig moment: niet alleen is de stichting uitgegroeid tot een goed geconsolideerde or ganisatie, maar bovendien zal zij in de nieuwe telefoongids een belangrijke plaats innemen, om dat het SOS-nummer „voor geestelijke en sociale nood" j vermeld zal staan op de voorpa gina bij de bijzondere Juist als onze medeburgers wat hoop kunnen putten uit dat ge publiceerde SOS-nummer, zou de bij hen gewekte verwachting ijdel blijken te zijn. Een derge lijke teleurstelling op een mo ment. dat de opbellers in een SOS-situatie verkeren, achten wij sociaal en psychologisch on aanvaardbaar. taal t 21.25 tor ni (S> J< Leiden In het Logegebouw aan de Steenschuur was gisteren een alternatieve kledingboetiek ingericht. Louter zomerkleding in de meest uiteenlopende maten en soorten werd aangeboden tijdens de „Zomer- kledingbeurs", die georganiseerd werd door de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen. Voor veel mensen was dit weer eens een goede gelegenheid thuis de klerenkast te saneren en daarmee anderen te helpen aan goede en betaalbare kleding. 11 .SU (12.10-t: Redicti Jljn. 1 en pla LEIDEN Theo Koomen, Ge rard Kerkum, .Cor Veldhoen, Henk Schouten, Rinus Bennaars en Reinier Kreyermaat behoren stellig tot de belangrijkste gas- m ten, die het tachtigjarige ASC >5 Medi de komende weken op bezoek 10 Rai11 zal krijgen. Theo „Goal" Koom- °I' zal een sportpraatje houden 23.55-9 voor de jeugd, de voormalige Feyenoordsterren, wellicht ver gezeld van Eddy Pieters Graaf land, zullen nog eenmaal probe ren te stralen in een veteranen- wedstrijd tussen Feyenoord van toen en ASC van nu". Het zijn I: kZ twee opmerkelijke trekpleisters in het omvangrijke jubileumpro gramma dat een team met G. Prevo aan het hoofd de afgelo pen maanden heeft samenge- 10.00 2 Steld. Aanvankelijk zou het feestmenu er niet zo uitgebreid uitzien, met het oog op de financiën. - Dmdat eerst kortgeleden beslo ten is toch alle afdelingen aan bod te laten komen, was het or ganisatorisch echter niet meer mogelijk een zgn. jubileumnum mer uit te geven. Het is wel licht het enige manco in een overigens voortreffelijk uitziend Nièiil en veelbelovend geheel. PSfflfct juist de oude glorie van Feyenoord dit feest mee zal hel pen opluisteren is niet toevallig. Immers, in het prille begin toen ASC nog maar nauwelijks geïn troduceerd was in het voetballe- ■n pïi ven, na de combinatie tussen L.A.V. „De Sportman" en Ajax, waren ASC en Feyenoord vaste tegenstanders, met voor de Lei- denaars in 1925 het absolute hoogtepunt. In een wanhopige poging aan de degradatie te ont snappen slaagde ASC er in Feyenoord door een 2—1 over winning het kampioenschap te if ontnemen, ft die roemruchte nerin^ heston den ook reeds VOC. ^ong. Robur, Victoria, Kon. MFC en HBS, clubs die rog altijd ,,le- -ren" aan de Kempenaerstraat en derhalve vertegenwoordigd zullen ziin In het Oude Roem- jeugdtoernooi. ëugd, die thans ook bij ASC een goede toekomst lijkt te garande ren. De heer Staal. „De a-junio- ren zijn er dit seizoen bijna in geslaagd naar de regionale af- j deling te promoveren. Wij heb- ben van deze junioren dan ook j hoge verwachtingen. In het ver- I ■hinnik een pli R;idioJ< leden raakten we die jeugd nog al eens kwijt, maar juist de laatste tijd komt daar duidelijk verandering in". Zeker, lijkt ons, nu het standaardteam van ASC kortgeleden de weg terug heeft ingeslagen, nadat 35 jaar lang geen promotie meer was voorgekomen. De receptie n.a.v. dat kampioen schap vormt als het ware a.s. zaterdag de ouverture van het jubileum, dat op 2 mei officieel wordt ingezet met de eerste wedstrijd in het nederlaagtoer- nooi, waarin het eerste elftal van ASC achtereenvolgens Roodenburg, LFC, Lugdunum en UVS tegenover zich krijgt. De inzet van deze wedstrijden reeks vormt de Leidse Pioniers- prijs. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 2. mei le Neder laagwedstrijd ASCRooden burg. 7 mei Oude Roem Jeugd- toernooi. 9 mei 2e Nederlaag wedstrijd ASCLFC. 10 Grote introductie-bridgedrive. 12 mei Klaverjas-invitatietoernooi. 16 mei 3e Nederlaagwedstrijd ASC—Lugdunum. 19 mei Kla- verjasavond met vaste ASC— kern. 20 mei Veteranen Feyen oord—ASC. 23 mei 4e Neder laagwedstrijd ASCUVS. 24 mei Bridgedrive met vaste ASC-kern. 26 mei Jeugd film avond met sportpraatje door Theo Koomen. 27 mei Jeugd- sportdag. Dansavond in sociëteit Minerva. 28 mei Veteranentoer- nooi met deelname van de Leid se KNVB-verenigingen en LDWS. 23. 24, 25 en 26 mei Ker mis op het ASC-terrein. 1 juni Nieuwjaarsviering in eigen club gebouw. 3 juni Receptie in het clubgebouw. Ontvangst reünis ten. 17 juni, Cricket jeugd- match AjaxHCB-team. 24 juni. Cricket-match Ajax—Ned, jeugdteam (19-23). LEIDEN De Doopsgezinde Kerk aan de Pieterskerkstraat is aan een grondige restauratie toe. De kerkeraad heeft het ge meentelid ir. M. P. Schutte ver zocht een begroting hiervoor op te stellen. Uit dit inmiddels aan geboden stuk blijkt, dat een be drag van ongeveer f 300.000 no dig is om het gebouw weer voor lange tijd in goede staat te krij gen. Op een verzoek om subsidieverle ning is nog geen antwoord bin nengekomen, maar er bestaat volgens betrouwbare infor matie een grote kans, dat rijk, provincie en gemeente tweederde van de kosten zullen dekken. De overige ton zal dan door de gemeenteleden moeten worden opgebracht. Ook zullen zij finan cieel moeten bijspringen totdat de subsidie is verkregen. De Doopsgezinde kerkeraad heeft de verbouwingsplannen voorge legd aan de Remonstrantse Ker keraad en na overleg is beslo- De Doopsgezinde kerk ten dat de restauratie met bij-' dragen van beide gemeenten zal worden bekostigd. Natuurlijk zal het gebouw dan ook het ei gendom van de twee kerken moeien worden. Naar een goede juridische structuur wordt nog gezocht. In grote trekken bestaat het tauratieplan nieuwingen i schilderen v kleuren die i herstel van I en vloeren: ver- i het dak; het op-1 het overeenstemming zijn met de stijl van het gebouw en het verwijderen van ontsie- j rende elementen. Nu reeds zal men met kleine her stelwerkzaamheden beginnen. LEIDEN In overleg tussen het gemeentebestuur en vertegen woordigers van het onderwijs is onlangs besloten de aubade op Koninginnedag althans in de huidige vorm volgend jaar niet meer te organiseren. Aanleiding hiertoe was de overtuiging dat dit traditionele onderdeel van de Koninginnedagviering kenne lijk niet meer aansluit bij deze tijd. Dat blijkt o.m. uit het feit, dat het steeds moeilijker wordt om een groot aantal zesde klassers hiervoor op de been te krijgen. Bovendien is er bij de organisa tie van allerlei evenementen op die dag een duidelijke decentra lisatietendens waar te nemen. Steeds meer piobeert men kinde ren en volwassenen in hun eigen woonwijken een compleet programma aan te bieden. De loop naar de binnenstad, eer tijds een centaal punt voor deze aktiviteiten, neemt de laatste jaren gestaag af. Gezien het feit dat een massale opkomst van deelnemers en toeschouwers noodzakelijk is voor het welsla gen van een aubade heeft men er dan ook de voorkeur aan ge geven volgend jaar met auba des in deze vorm te stoppen. De organisatoren van de jaarlijk se aubades beraden zich nog over eventuele andere mogelijk heden en manieren om de zesde klassers bij het Koninginnedag- gebeuren te betrekken. Oegstgeest De oudercommissie een schrijven aan B. en W. en van zwemvereniging „Vlvax", de gemeenteraad aangedrongen de sportafdeling van zwemver- op een ongewijzigde handhaving eniging ..Poelmeer" heeft In van de prioriteitenlijst in de sportnota 1972. Op deze lijst stond de bouw van een overdekt zwembad als der de genoteerd. Door de sportver eniging ASC is gesuggereerd de prioriteitenvolgorde te veronde ren. Hiertegen tekent „Vivax" ernstig bezwaar aan, omdat men meent dat een overdekt zwembad van grote betekenis is voor de lichamelijke gezondheid in het algemeen en voor het ge ven van zwemonderwijs aan de schooljeugd, minder-validen en bejaarden in het bijzonder. In de brief aan het college en de raad wordt met instemming verwezen naar het advies van de Sportraad, die met meerder heid van stemmen het stand punt heeft ingenomen dat het prioriteitenschema moet worden ■gehandhaafd in de bestaande vorm. LEIDEN Zaterdag 29 april begint in Amsterdam met een demonstratieve optocht een 24-uur manifestatie tegen het Amerikaanse optreden in Zuid-Vietnam. De optocht begint om twee uur en vertrekt van het Beurs plein. Na afloop van deze de monstratie begint een 24- uurs programma op de Viet- nam-weide in het Amster damse bos. Kaarten voor de Vietnammanifestatie zijn in Leiden verkrijgbaar in de Wereldwinkel, in het voor malige VW-kantoor, Steen straat lb. LEIDEN Het Leids studen ten Koor en Orkest „Colle gium Musicum" geeft op dinsdag 9 mei een concert in de Zuiderkerk aan de Lam- menschansweg. Solisten tijdens dit concert zijn: Wendela Bronsgeest, sopraan, Vere Verzijden, alt, He.ik de Vries, tenor, Fons Orie, bas. Op het program ma staan de Messe C. Dur van Ludwig van Beethoven en twaalf Duitse Menuetten van dezelfde componist. Di rigent is AndrA Kaart. Het concert begint om 20.15 uur. LEIDEN Ter gelegenheid van het eervol ontslag en het 35-jarig ambtsjubileum van de heer J. Lubbers is er vrij dag om vier uur een receptie in de kantine van het belas tinggebouw. De heer Lubbers is hoofdinspecteur-tit. Hij trad op 1 mei 1937 in dienst bij de Belastingen. In mei 1945 werd hij belast met de organisatie en leiding van het op te richten Beheersin stituut. waarbij vele tiental len miljoenen van zaak en particulier vijandelijk ver mogen onder zijn beheer kwam. In 1965 werd de heer Lubbers benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. LEIDEN Bona Stars or ganiseert op 1 mei in de Vijfmeihal een basketball- toernooi voor jongens en meisjes junioren en adspi- ranten. Aan dit toernooi dat om tien uur 's morgens be gint. nemen deel Fiat Stars, Sportclub Lisse, JRC en Bona Stars zelf. Prins Bernhard bij' reünie in Doelenkazerne LEIDEN— Zaterdag zal er in de Doelenkazerne een reünie pluats hebben van dragers van militai re onderscheidingen. Bij deze bijeenkomst zullen o.u. Prins Bernard, minister De Koster van defensie, en zijn staatsse cretaris aanwezig zijn. Om streeks 15 uur zal de drum- cn trompettersband „Kunst en Ge noegen" op het excercitieterrein een show geven voor het hoge bezoek. Leiden Op de parkeerterreinen bij de Condorshorst en Arends horst in de Moerwijk is men begonnen met het planten van Canadese esdoorns (maple leafs). In de prille aprilkoude maken de tien jaar oude boompjes hun entree. Ze zullen over nog eens tien jaar vol wassen zijn en een groen teken van leven tussen steeds dezelfde flats. LEIDEN Op 19 mei om 15 uur wordt de zomertentoonstelling „FAI LA. Hijs de Zeilen" ge opend in het museum voor vol kenkunde. Deze expositie is gewijd aan het zeilen en de zeiliechniek van de volkeren der Stille Zuidzee en geeft een overzicht van de ont wikkeling van d& eenvoudige boomstamkano zoals deze nu nog gemaakt en gebruikt wor den door de Asmat-Papoea's in Zuidwest Nieuw-Guinea. tot en met de wendbare uitleggers en dubbelboten, waarmee de bewo ners van de eilanden van Polyne- LFIDEN een 12-jarig meisje uit de 's-Gravenzandestraat is gis teren bij het spelen door een ruit gevallen. Ze liep daarbij een slagaderlijke bloeding aan haar Inkerpols op. Zij werd voor eerste hulp naar het Aca demisch Ziekenhis gebracht. LEIDEN Uit een supermarkt aan het Bevrijdingsplein is af- geloen nacht een grote partij si garetten, zemen, sokken en pan ties ontvreemd. De nartii had een waarde van 8000 gulden. Men is binnengekomen door eer ruit kapot te slaan. OEGSTGEEST - Ir A. van Driel directeur van Akzo Coatings en lid van de Raad van Bestuur van Akzo, is benoemd tot Offi cier in de Orde vun Oranje Nus- sau. De onderscheiding werd uit gereikt door de burgemeester vun Oegstgeest. jhr. T. A. J. van Eysinga, tijdens een bijeen komst bij Sikkens in Sassen- heim. Sikkens maakt n.l. deel uit van Akzo Coatings, waar van het kantoor gevestigd is te Amsterdam. De burgemeester wees erop dat de heer Van Driel de onder scheiding was toegekend als on dernemer en voor zijn verdien sten voor de gemeenschap in het algemeen en de gemeente Oegstgeest in het bijzonder. In verband met zijn verdiensten voor de gemeente herinnerde de burgemeester aan het feit dut de heer Van Driel enige jaren gele den tot ere-burger van Oegst geest werd benoemd. De voor zitter vun de Raad van Bestuur van Akzo. jhr. G. Kraijenhoff, die na de burgemeester het woord voerde, toonde zich zeer verheugd dat „een van do grootste ondernemers in de Rnud van Bestuur van Akzo deze hoge onderscheiding was toege kend". Onder zijn leiding heeft Akzo 'Coatings, met tal van be drijven in West-Europa, een be langrijke plaats op de verf- markl veroverd. Micronesië op <je LEIDEN Fen vieriarig Leiden Dit zijn de heer en mevrouw B. W. Molijn-Musegaas uit de Beethovenlaan nr. 2. Gistermorgen is hun een feestelijk bezoek gebracht door loco-burgemeester Menken en zijn vrouw, omdat het echt paar op 2 mei zijn diamanten bruiloft viert en daar staat ook de gemeente even bij stil. In hun bruids dagen worden ze al flink in de bloennetjes gezet. Grote Oceaan. Schepen met ge hesen zeilen en een aantal kleine re scheepsmodellen uit diverse Zuidzee-gebieden worden in het museum tentoongesteld. Ook is er plaats ingeruimd voor de mo derne dubbelboot, de Katama- ran. waarmee ook op de Neder landse plaatsen steeds meer wordt gevaren. de Mnndalena Moonstraat is gistermiddag met een herser schudding en buikklachten naar het Academisch Ziekenhuis gp- hract. Zij was onder het spelen onverwachts chter een ge- parkeerdstaande auto overgsto- ken. Een automobilist uit Den Haag kon haar niet meer ont wijken en reed het kind aan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3