Raadslid wil actie bij Kamer over het plan Zwanburg DIO-Haakoliedames gaan naar de tweede divisie Stichting Meerburg wil vervanging Bernardusschool Als beslissing Kroon uitblijft Enquête Oostdorp over woonsituatie PAGINA 6 LEIDSE COURANT a DINSDAG 25 APRIL 1972* ZOETERWOUDE. De Stichting Parochiële Scholen Meerburg heeft een verzoek tot de gemeenteraad gericht om princi piële medewerking te verlenen inzake het stichten van een nieuw schoolgebouw aan de Hoge Rijndijk ter vervanging van de r.-k. basisschool „Sint-Bernar- Daarbij zijn de vereiste bescheiden alsmede een bouwkundig rap port over de toestand van het gebouw overgelegd. Voorts deelt de stichting mede, dat dit ver zoek is gedaan op aanraden van de inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Alphen aan den Rijn, vooruitlopend op de afkeuring van het huidige in gebruik zijnde gebouw door de bouwkundige hoofdinspectie. Het wachten op deze afkeuring is, naar het oordeel van genoemde inspecteur, niet langer verant woord. Ook B. en W. zijn van mening, dat de vervanging van de huidige Bernardusschool, gezien de bouwkundige toestand van het gebouw, niet langer uitstel ge doogt. Een perceel grond voor scholenbouw is reeds gereser veerd achter de woningen in het Julianapark, nabij het „Vierde Eendje". Deze grond is reeds eigendom van de gemeente. Trainer Pebesma verlaat v. Nispen DE ZILK Na zeven jaar aktief als trainer werkzaam te zijn ge weest gaat de heer G. F. Pebes ma Van Nispen verlaten. Vrij dagavond 28 april zal hij af scheid nemen van de afdeling voetbal. Vier jaar heeft hij de jeugd ge- traihd en de laatste drie jaren was hij trainer van de senioren selectie. Van Nispen verliest in hem een kundig trainer, maar ook een man die zich met hart en ziel voor de belangen van Van Nispen heeft ingezet. Velen zullen van de seniorense lectie aanwezig zijn om van hun trainer afscheid te nemen. Ook zal de avond de nieuwe trai ner de heer A. Rietvink aan de leden worden voorgesteld. BOSKOOP De reconstructie van het blok Randenburg in aansluiting op het Zuidwijk zal zeker door gang vinden. Het Gouwepolderbestuur is sinds ongeveer twee jaar bezig geweest met de voorbereiding en plannen. Men kan rekenen op 'n bijdrage van de provincie tot 90% voor reconstruering en 50% onder houdskosten. Het is de bedoeling dat Randenburg en de Nieuweweg kwartaire wegen blijven. De Nieuwe weg wordt aan de zuidzijde verbreed. De ingelanden van de Gouwepolder moeten de resteren de 10% opbrengen een bedrag van f 90.000,- over 15 jaar. Men denkt zo spoedig mogelijk te beginnen aan de uitvoering van het werk. De eerste fase beoogt de verbreding van de wegen tot vijf meter, waarvan aan beide zijden twee meter berm zal komen. In het geheel wordt de breedte dus negen me ter. Er komt een voorlopig wegdek dat na een jaar vervangen zal worden door het definitieve. Alle bruggen worden vervangen door duikers en Randenburg en Nieuweweg worden doorgaande wegen vanaf Boskoop via Zuidwijk naar Reeuwijk-dorp. Suske en Wiske Tom en Marie Ann De vierde dimensie l 1W' \T~TA U). $smr/ fdesr, 7fé£S£.l Broom- Hilda Commissie tegen verkeerslichten LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK Alle vijf leden van de com missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening hebben zich gisteravond uitgesproken tegen het plaatsen van ver keerslichten bij de brug over de sluis bij de Damhouderstraat. De commissie achtte de ruim 46.000 gulden die de aanleg zal kosten een onverantwoorde uit gave. Men dacht dat de ver keerslichten de verkeerstoena me zullen bevorderen en dat „nog meer mensetn deze sluip weg van Zoetermeer naar Don Haag zullen gaan gebruiken". Wethouder Van Dongen zei dat de situatie bij de sluizen voor de politie bijzonder moeilijk is. De verkeersleider maakt tijdens de spitsuren gebruik van de lichtem voor de sluisbruggen, de situa tie is voor hem onoverzichtelijk en bovendien ongezond wegens de dampen en uitlaatgassen. Man merkte niets van aanrijding LEIDEN De kantonrechter heeft gisteren een 30-jarige straatmaker uit Leiden veroor deeld tot eem boete van 75 gul den omdat hij enige tijd geleden met zijn auto een dame had aangereden op het Levendaal. De man hield vol niets van de aanrijding gemerkt te hebben. Twee straatmakers van 19 jaar zijn veroordeeld tot een boete van 30 gulden omdat zij op de Nieuwe Beestenmarkt, na lang durig cafébezoek, vernielingen hadden aangericht. Een zelfde soort delict had een 31-jarige onder-aannemer uit Leiden gepleegd op de Volders gracht. Hij had, eveneens dron ken, met een baksteen tegen een auto geslagen. Hij kreeg een boete van 60 gulden Inbraken in drie winkels NIEUWKOOP In de nacht van zondag op maandag hebben een of meer inbrekers zich door het forceren van ramen toegang verschaft in een drietal winkel panden. Alle winkels liggen binnen een af stand van 100 m in de Dorps straat t.w. in de Slijterij Leli- veld, in de Supermarkt Van der Marei en in de drogisterij Zwart. Men heeft alleen maar naar geld gezocht. Er worden bedragen vermist van resp. 300,- 175,- en 2000,-. De po litie heeft de zaak in onderzoek, maar heeft nog geen enkel aanknopingspunt. WASSENAAR Zoals bekend heeft de Provinciale Planologi sche Dienst in Zuid-Holland eni ge jaren geleden een studie op gezet over de mogelijkheden tot verbetering van de woonomge ving in oudere woonwijken. In deze wijken is destijds onvol doende rekening gehouden met het toenemend autobezit en dreigt de auto rijdend en stil staand afbreuk te doen aan het woongenot. Een van de wijken, die in dit on derzoek betrokken zijn i^ de Wassanaarse wijk Oostdorp. In het kader van dit onderzoek wordt op het ogenblik een schriftelijke enquête gehouden onder alle bewoners van de wijk. Huis aan huis is een enquête-formulier verspreid, waarvan het de b'edoeling is, dat het door de vrouw des hui zes wordt ingevuld. De formu lieren zullen binnenkort worden opgehaald. Gevraagd wordt o.m wat men vindt van het uitzicht aan de voorzijde van de woning, van de omgeving van de woning, of er voldoende gazons, beplanting, bomen e.d. aanwezig zijn. Ver der of men het prettig vindt in de buurt te wandelen, hoe het gesteld is met de speelgelegen- heid voor de kleuters en voor de grotere kinderen, of de buurt - winkels gemakkelijk te voet of per auto te bereiken zijn en/of er voldoende parkeergelegen heid voor auto's is. Verder worden enkele gegevens over de samenstelling van het gezin gevraagd, over het beroep van de echtgenoot en over de tijd, die men al in de wijk woont. WARMOND Met algemene stemmen is de voorzitter van de gezatmenlijke fracties de Heer G. J. v. d. Kroft, gisteravond tot wethouder gekozen. Als fractie voorzitter zal de heer A. van Moorsel tijdelijk fungeren, ter wijl de heer C. G. Heyl tijdelijk het voorzitterschap van de fi nanciële commissie op zich zal nemen. inzake de subsidiëring van de peuterspeelplaats merkte men op, dat men het wat betreft de suggestie van B en W de ouder bijdrage te verhogen tot ƒ3,50 eleganter had gevonden, wan neer eerst met het bestuur hier over overleg had plaats gevon den. De loco-burgemeester deelde de raad mee, dat de Warmondse bevolking mededeling zal wor den gedaan over de huidige sa menstelling van het college van B en W. Zo mogelijk zal in deze mededeling ook de taakverde ling binnen dit college worden vermeld en wellicht zal de be volking worden uitgenodigd mee te werken aan de tekening van het profiel van een nieuw te be noemen burgemeester. In de rondvraag bracht de heer Vellekoop, de vernielingen, die gedurende de weekeinden in de gemeente plaatsvinden ter sprake. Hij stelde voor het slui tingsuur van de horecabedrijven te vervroegen De heer A. van Moorsel vroeg welke stappen het college van B en W denkt te ondernemen, in dien de door de Kroon toegezeg de beslissing inzake het f Zwanburg voor 6 mei niet komt. Uit het antwoord bleek, dat er inderdaad weinig kam bestaat, dat de uitspraak van d< Kroon op of voor de toegezegd* datum zal plaatsvinden, waar op de heer v. d. Zalm vroeg vii het laten stellen van vragen ir de Tweede Kamer deze aange legenheid onder de aandacht vat de minister te brengen, daar til ontwikkeling van de gehele toe komst van de gemeente aan d< uitvoering van dit plan is op gehangen, van de gemeente aan de uitvoe ring van dit plan is opgehangep, lot slot zou de heer v. d. Zalft graag zien, dat de Warmondgt gemeenteraad een motie aap- nam, waarin zij de gemeente Leiden steunt in de verdedigipj van het begrotingstekort, voorzitter zag hierin vooralsnog weinig nut, daar hij uitsluiteijc via de pers e.e.a. had kunnér vernemen en hem de juiste ij> houd niet bekend was. Hazerswoude Bij de firma Fis son aan de Rijndijk is gisterfei de heer Lincewicz uit Leidbi (57 jaar) met zijn arm beknelt geraakt tussen de rollen van eëi papiermachine. De arm wef< flink verbrijzeld. De heer Linde wicz is in het Acadamisch Zie kenhuis Leiden opgenomen Oorzaak van het ongeluk is noj niet bekend. NIEUWKOOP Het echtpaar A. van de Marei-Bos hoopt 27 april a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Reeds 15 jaar genieten de heer en mevrouw Van de Marei nu van hun rust, nadat zij hun boeren bedrijf en hun grond aan de gemeente verkocht hadden. Het is hen niet aan te zien dat ze last hebben van die rust. Na een leven vqn hard werken, ziet het echtpaar er nog stralend gezond uit en is hen de 82 respectievelijk 81 jaren niet aan te zien. Het feest zal donder dag in de Rank gevierd worden, waar natuurlijk ook de twee doch ters, drie zonen en veertien kleinkinderen van het echtpaar aan wezig zullen zijn. NOORDWIJK De Noordwijkse DIO-HAAKOLIE-dames, be staande uit Joke Bos, Greet van Duyn, Jeanne van Oudgaarden, Karin van Nierop, Janneke van der Niet, Nel Schipper, Alice Si- rach, Janny van der Veen, en Ria van der Wal, wisten na een bijzonder fraaie beslissings wedstrijd in Maassluis tegen het Rotterdamse AMVJ de promtoie naar de tweede divisie te be werkstelligen. Vooral in de eerste set lieten de Noordwijkse dames onder luide aanmoedigingen van het talrijke publiek een ongekend fraai spel letje volleybal zien. De Noord wijkse aanval draaide als nooit te voren en de toch niet slechte AMVJ verdediging kon hierop geen vat krijgen zodat de set met 15-7 naar DIO-HAAKOLIE ging. Helaas lieten de bad plaatsbewoonsters zich in de tweede set intimideren door het onsportieve Rotterdamse pu bliek, waardoor het goede spel van de eerste set verdween. Toch wist de waarschiinliik ver trekkende DIO-HAAKOLIE coach Van Nierop (op foto linksboven) zijn pupillen naar een setoverwinning te coachen. Ir de derde set werd de AMVJ- ploeg dermate door zijn aan hang opgezweept dat de Rotter damse verdediging de meest on gelooflijke staaltjes in het ach terveld liet zien. Met 14-16 trok DIO-HAAKOLIE aan het kortste eind, welk eind toch weer lan ger bleek in de vierde en hep,is-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6