ZOET MAAKT HET ALPHEN ZUUR S 1 SUPPORTERS DRAGEN SJZ VAN T VELD Teylingen van 4-4-2 naar 5-1 V.d. Leek ALPHEN MIST HET TALENT R jei On Dokters C. in gedrang 1 sjecnen wonnen p.°™SchaP is; ook laatste duelTsi slow 10 9 1 0 19 72-16 MAANDAG 24 APRIL 1972 L 1 WOERDEN Teylingen-trai- ner Poots wilde, ofschoon zijn ploeg even tevoren over tuigend derdeklasser was ge bleven. de zwakke plekken van het team niet verdoeze len ;„De mentaliteit is niet altijd even best geweest. Al leen de laatste weken is er echter intensief getraind". Over de 51: „Alphen moest winnen en zou komeh. Van daar dat ik startte in de 4-4-2 opstelling met alleen Van Dam en Zoet voor. Tevoren hadden we al afgesproken dat wanneer het zou mislo pen we v.d. Vlugt en v.d. Berg meer uit de tweede lijn zouden opkomen". Voor Poots was de monsterscore wel een verrassing: „We hebben in deze competitie vaak aanvallend gespeeld. Maar terwijl de verdediging steeds het sterkste deel was bracht de aanval er niet zo veel van terecht." Poots zorgde nog voor een stuntje door de geblesseerde Hans v.d. Berg op zijn schouders van het terrein te dragen. De blessure viel ach teraf nogal mee: „Hans heeft nogal eens last van kramp. Zo ook nu. Toen ik hem eenmaal onder de war me douche had gezet was het echter zo WOERDEN De hoofdrol, die gereserveerd leek voor de Alphenaren Dick Boes veld en Klaas de Bruin werd op grootse wijze op geëist door Kennie Zoet. Viermaal had de Alphense defensie geen vat op de 19- jarige invaller van Teylin gen, die met vier treffers zo'n rotsvaste basis legde voor de 51 triomf, waar bij je je alleen maar kon afvragen „waarom heeft Teylingen het zover laten komen?". Het zette het de gradatieduel voor zijn uit zinnige supporters, die het requiem voor Alphen met huilerig gezang begeleid den. als het ware om in een kampioensduel. De me lancholie was voor Alphen, dat een Teylingen tegen over zich trof zoals het een zekere landelijke ver maardheid kreeg toen het vorig seizoen in de strijd om de KNVB-beker eerste klasser Papendrecht met 5—2 wegspeelde. Dezelfde suprematie werd nu ten toon gespreid op het neu trale veld van VEP, dat door Teylingen mee naar de veiligheid werd getrok ken. Teylingen, tot voor gisteren moeizaam gevor derd tot 24 treffers (waar tegenover 26 tegengoals stonden) maakte in één klap het seizoen goed. Wel licht zal het ,.zoet der over winning" ook nooit zo Zoet hebben gesmaakt Toen Hennie Zoet, zonder de allu res van de overwinnaar de kleedkamer uitstapte, excuseer de hij zich bijna voor zijn leeu weaandeel. De tiener, die er eerste vijf wedstrijden evenzo- vele doelpunten scoorde, maar toen door gebrek aan inzet (trainer Poots: „Zoet toonde geen interesse voor de training en had niet de vereiste concen tratie") naast het team werd gezet, maakte twee weken gele den zijn rentrée. Een gesprek met jeugdtrainer Homan en elf talbegeleider Van Zanten maak te het klimaat weer gezond. Hennie Zoet beschikte weer over de juiste instelling, trainde de afgelopen weken evenals het merendeel van de ploeg drie maal per week en haalde gister middag de overvloedige oogst ogenschijnlijk gemakkelijk bin nen. ..Ik kreeg ongekende vrij heid. Ook na de rust toen ik wel een extra mannetje bij me had verwacht". Samen met de „ge settelde" Frank van Dam moest Hennie Zoet de gaten trekken voor de opkomende middenvel ders. De poreusheid in de Al phense defensie, die zo gruyère- adhtig aandeed, zou Zoet echter ruimschoots in staat stellen zelf die openingen dankbaar op te vullen. De vraag blijft echter, of Teylin gen zo ferm had kunnen toe slaan als Alphen dat niet voor hem had gedaan? De ploeg van trainer v.d. Leek stuurde Tey lingen in een overweldigende openingsfase heen waar het wil de en leek in de 14e minuut het derdeklasserschap te consolide ren toen routinier en linkervleu gelspeler Jan Ederveen een van de vuisten van doelman Toon Hoogervorst terugspringende bal (na een inzet van Frits van Geen) tegen het net schoot. Al phen had wellicht de wedstrijd kunnen beslissen als de sole rende Van Geen even later, na Hoogervorst gepasseerd te zijn, niet te veel afgezwenkt zou zijn waardoor de bal nu voor langs het doel ging. Een foutieve te rugspeelbal van aanvoerder Jan Boekei, die evenals zijn secon danten een opvallend zwakke start had en deze middag voor het eerst met zijn verdediging duidelijk in de schaduw zou blij ven van de vaak verguisde aan val, ving andermaal Van Geen op, dooh de Alphense spits schoot gehaast over. Even tevoren was Teylingen al naast Alpsen gekomen. Een ge lijkmaker, karakteristiek voor Hennie Zoet scoorde zijn vierde en Teylingens vijfde doelpunt tegen Alphen. de houding van Alphen gister middag: afwachtend, besluite loos en niet bedacht op eventua liteiten. Zeker ook niet op Hen nie Zoet, die bij een voorzet van Frank van Dam naar voren flit ste en de schier vastgenagelde doelman Hennie Rikken kop pend passeerde: 11. Teylingen, deze middag voor zo'n 2500 toeschouwers als degrada tiekandidaat ver uitstekend bo ven kampioen ASC, zoals dat vorige week speelde en via winst op Vredenburch de derde klas binnenstapte, haalde een hoog waardecijfer al zou een deel daarvan door het sterk te rugvallende Alphen worden aan gereikt. Daardoor werd Teylin gen steeds meer zichzelf en kon het zich ook al halfkoers veilig noemen. Een kopbal van Zoet net naast de paal, een diagonaal schot van Van Dam juist over de kruising en een inzet van Arie Jonker juist voor langs het doel waren de inleidende zetten tot de beslissende coupe. Uit een hoekschop van Frank van Dam joeg Hans v.d. Berg de bal op de vuisten van Rikken, de wegstuiterende bal tikte goaltjesdief Zoet an. 31 volg de even later al toen ander maal Van Dam over de onrust barend afgebrokkelde stellingen stapte, voor de zoveelste maal de ten onrechte op de buiten- spelval speculerende Alphena De eindstand van het wereldkam- iBfiri CDft| IIDC le C' Vrol'ik- mec1e door ziin Wtf IEL LEL la VLUDv goede uitgangspositie, beslag VW" ,UM giW Rusland 10 7 2 1 16 78—15 Bad Bf-Kb U |a Ca«2 werd °P de voet gevolgd door IBb fij t li rfjvfciPJW Koos Trompert, derde werd C. DEN HAAG - Tijdens de wieier- Veereschild. PRAAG Tsjecho-SIowakije Zweden 10 5 1 4 11 4923 wedstnjden^van ^Sparta, die gis- 0yenge omlagen: ^Nieuwelingen: 1. pioenschap ijshockey sinds de Finland 10 4 0 6( 8 47 48 gehouden, hebben vooral de van Laar. tering gegeven door in de laat- ste wedstrijd Finland met 8—2 Zwitsei"l- 10 1 0 9 2 19—96 nend'e "race "gezorgd. "Vuil- v^™5»«Öf' 1 H SPU" looppogingen waren verijdeld, Acjsplranten: 1. E. Strik, 2. L. Walra- ploeg, na negen jaar als titel- Zwitserland degradeert naar de houder onttroond, besloot het b-groep, de plaats in de a waarna de deelnemers ten slotte Junloren A. j 'D van Rijswijk. 2. R. in gesloten gelederen op de eind- Rublno, 3. D. Langeveld. streep afstoven. Junioren B.: 1. G. van Noord. 2. M. toernooi te Praag met een gelijk- groep wordt ingenomen door spel (33) tegen Zweden. Polen. Junioren C.: 1. P. Zweers. 2. R. Wie- In deze massa-sprint kon de snel- Ser, 3. J. de Lange. ren verraste en met zijn breedtevoorzet Zoet bereikte. Diens inzet kon ook door de op de doellijn staande Ger van Geen niet meer worden ge keerd: 1—3. Na rust heeft Alphen verscheide ne malen voor een dilemma ge staan. Moest het aanvallen om het gekapseisde "vlaggeschip als nog recht te trekken of moest het zich terugtrekken om een debacle te voorkomen? Het ant woord bleek variabel. Aanvan kelijk werd de middenweg be wandeld. ook na de vierde over rompeling, vier minuten na rust van Teylingen, dat ditmaal Frank van Dam in de rol van afronder had, al eiste Zoet met zijn voorbereidende werk wel weer de nodige percenten voor zich op: 14. Middenveld en aanval van Teylingen, dat naast Zoet en de zich op de vleugels schitterend aandienende Van Dam ook in jongens als Pe ter v.d. Vlugt, Hans v.d. Berg en Arie Jonker knappe voetbal lers had, zorgden er voor dat Alphen op afstand werd gehou den. Die bijna hautaine houding van Teylingen werd iets te veel voor de natrappende Bert Ap pel, die prompt met een officië le waarschuwing werd verrast. Het was een van de vormen waarmee het tegen zichzelf vechtende Alphen, dat in degra datie nog niet wilde berusten zich uitte ook al lag het derde klasserschap dan ook al op de door Teylingen aangerichte ruïnes. Als laatste redmiddel werd aanvoerder Ger van Geen naar de frontlinie gezonden, maar ook hij kon de steeds meer naar persoonlijk succes snakkende Sassenheimers niet meer verontrusten, al deponeer de Bert Appel uit een hoekschop de bal nog een keer op de lat. Overduidelijke matchwinnaar Hennie Zoet, die steeds in voor beeldige samenwerking met Van Dam had weten te scoren, sloot zijn en Teylingens optre den af met een solo, door eerst de bal aan Keizer te ontfutselen en vervolgens ook Rikken, die zijn optreden enigszins had ge red door een afstandspetter van Peter v. d. Vlugt stijlvol over de lat te tippen, te kloppen: 1—5. Voldoende voor supporting-Teylin- gen om de treurmars „Alphen naar de vierde klas" te vervan gen daar „Teylingen derde klas". Zelden zal een ploeg op deze wij ze met zichzelf hebben afgere- ken. JAN PREENEN. WOERDEN Trainer v.d. Leek van Alphen die deze week van Sparta hoopt te vernemen dat hij assistent- oefenmeester kan worden op Spangen, weet het debacle van zijn ploeg aan het feit dat zij zich na de dreunen vaui Teylingen mentaal niet meer wist op te peppen. De zoon van de vermaarde' Jaap v.d. Leek: „Na dié''1 eerste goal hadden ze moetend doordrukken. Dan was het misschien wel 30 gewor-^ den, en zouden wij wellich* met grote cijfers hebben ge-1' wonnen. Na 31 en 41 ge loofden mijn jongens er niet De overtuiging was plotseling weg. Terwijl de tegenstander sterker ging spelen zakte Al phen weg. Het miste de fysie ke en mentale kracht om nog terug te komen". Alphen mist bovendien het talent. Er zijn bepaalde zwakke plekken in het elftal, die niet, verbeterd kunnen worden,, door jongens uit het tweede, of derde elftal. Een belang-, rijk punt is ook dat routi;h niers als Troost, Kluivers en Van Kampen zich hebben te ruggetrokken. Vrijwel alle jongens, die nu in het elftal staan hebben steun nodig. Ie mand, die hen leidt in het veld. Teylingen heeft ook geen geweldig elftal. Dat is in deze competitie wel geble ken. Het liep echter goed' voor die jongens". LEIDEÏN teren Amste de nv tegen Dick Boersi sets 6- bij Rc Froide .2-6 va De dam de ga .verloo 6, 3-6 A. v. de a NOORD' LF.IDEI 'UVS-I hield 'die e< de or 'de Di geïiri "grof. Wil Gri schen —1 Wil I die e De M de U Excelsi (0-0 Rodent opboi Erik de b richt: nutei de b WASSENAAR Doelman Fengler hijgde tenslotte uit bo ven de deinende supporters. Het betrouwbare sluitstuk van de Zoeterwouders, die in technisch opzicht dan mis schien de mindere geweest waren van Westerkwartier, maar er niet voor schroomden al hun reserves aan te spreken, hadden het dan toch gered. Westerkwartier, dat nu rekent op een positieve uitslag n.a.v. het protest dat het indiènde tegen de KNVB met betrekking tot de wed strijd tegen Flamingo's verloor met 21, waardoor SJZ nu van alle competitiezorgen af is. Vrijdagmiddag nam het bestuur van SJZ nog ijlings contact op met een advi seur, mr. Van Es in Soest, die de mededeling deed dat SJZ bij winst veilig zou zijn. Een schriftelijke verklaring is er echter niet. doch SJZ hoopt dat de gemaakte af spraken voldoende zullen zijn. Theo van Klink, maker van het beslissende doelpunt voor SJZ loopt juichend weg. Het vierdeklasserschap is geprolongeerd voor de Zoeterwouders. De doelman van Wester kwartier, die verslagen achterblijft, moet nog maar afwachten of zijn team in de KNVB blijft. Moment uit het duel tussen SJZ en Westerkwartier. LEIDEN De strijd om de Dok ters Cup, waaraan Quick Boys, Noordwijk, Ter Leede en Rijns- burgse Boys deelnemen, dreigt in het gedrang te komen. Nadat twee weken geleden de eerste ronde Is afgewerkt (Quick Boys versloeg Rijnsburgse Boys en Noordwijk bleef de meerdere over Ter Leede) zou a.s. zater dag de tweede ronde worden verspeeld. Rijnsburgse Boys speelt dan echter voor de com petitie op eigen terrein tegen het Amsterdamse NDSM. Aangezien toernooileider Breedijk zich op het standpunt stelt dat alle clubs tegelijkertijd in aktie moeten komen en op zaterdag 6 mei een bekerronde voor de za- '.erdagclubs staat gepland, zal de eerstvolgende ronde om de Dokters Cup naar alle waar schijnlijkheid pas cp 13 mei ver speeld kunnen worden. Mocht een volledig programma door gebrek aan tijd (sluiting van de velden) niet meer kun nen worden afgewerkt, dan zal mogelijk besloten worden de wedstrijdenreeks te halveren. De laatste maal dat dit toernooi werd georganiseerd, kreeg het Noordwijk als De bloemen en de muziek, waar voor de Zoeterwoudse aanhang zorgde vormden het sluitstuk van een grillig seizoen, dat toch nog succesvol werd afgesloten. De ploeg van trainer Bekkering kan echter terugkijken op een van de meest merkwaardige ontmoetingen. Al na vijf minu ten, nadat Theo van Klink door Ten Hoorn ten val was ge bracht, mocht Sjaak van Slin gerland van elf meter doelman Bob Stokkers onder vuur ne men. Stokkers gokte op de rech terhoek, Van Slingerland depo neerde de bal in de linkerhoek. Die snel verkregen voorsprong bracht niet Westerkwartier, maar SJZ van zijn stuk. De middenlinie, met jongens als Theo van Klink, Louis van Veen en Albert Bosman, trok zich angstig terug en stelde zich vrijwel op één lijn op met de verdediging. Van een midden veldbezetting was derhalve geen sprake meer. De betere balbe handeling én het verzorgder sa menspel van de Hagenaars le ken de gelijkmaker snel te ga randeren. Die kwam dan ook in de 15e minuut, nadat Cremers al een keer gestuit was op de goed uitgelopen doelman Jan Fengler. Kort daarop stonden beide partijen op gelijke hoogte. Jaap Olsthoorn speelde de bal foutief af, waardoor Frans Schoonen in het bezit ervan kwam. die op zijn beurt Sjaak v.d. Arend op de linkervleugel wegzond. Diens inzet verraste Fengler volkomen: de bal ver dween in de voor v.d. Arend dichtstbijzijnde hoek: 1—1. Het sensationele duel, gevolgd door „slechts" 1300 toeschou wers op het terrein van Blauw Zwart, werd er alleen maar spannender door. Vooral ook omdat SJZ vanaf dat moment weer wat resoluter naar voren stapte. Zo schoot Wibo Ammer- laan voor langs het doel van Stokkers en kogelde Van Slin gerland de bal via de schouder van een Hagenaar naast. Na rust is vooral ook de omvangrlj- weer geworden. Het wist het ke supportersschare van SJZ zich meer gaan weren, wat wel degelijk invloed had op het spel van SJZ, dat nu ook wat ver zorgder werd. Temeer daar er nu weer sprake was van een middenveld. Met Theo Schuur op de plaats van Albert Bosman kwamen er ook weer kansen, nadat Cremers juist had overge schoten en een effectvolle bal bijna door de handen van doel man Fengler was geglipt. Het herstel van SJZ kreeg gestalte in de 25e minuut. Via Wibo Am- merlaan en Henk v.d. Zwan be landde de bal bij Theo van Klink, die eerder een te zacht schot had gelost en nu als het ware revanche op zichzelf nam door alle mogelijke kracht in het schot te leggen wat een 2—1 voorsprong voor SJZ betekende. Vanaf dat moment is SJZ zichzelf spel te vertragen, mede doordat Piet Onderwater de plaats 1h- nam van Koos Romijn. Vooral deze Onderwater zou met een goede balcontrole de nodige rust in het elftal brengen en kostba re tijd voor zijn ploeg winnen. Bijna leek hij in de 40e minuut de zege definitief veilig te stel len. Doelman Stokkers kon d« onder hem door schietende bal echter nog juist bemachtigen. Nu kon Westerkwartier nog prak1 kizeren over een slotoffensief, dat de ploeg bijna nog de halve winst zou opleveren. Vrijwel met de neus op de harde mal liggende kopte Schoonen secon> den voor tijd de bal rakelingl naast het doel van Fengler, die even later na het eindsignaal van scheidsrechter Bakker uil Poeldijk op handen van het veil gedragen werd.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 8