KANS OP BEHOUD VAN VERENIGINGSGEBOUW VOORHOUT Een traditioneel honderd kelen weergalmd Leidse bioscopen La maison des Bories Love-pill De Japanse Rio Lobo minnares Go-go girls Blaaskwintet voortreffelijk Discipline doet het nog in: MATINEE Veertien koren uit bollenstreek Zeven ton voor het lichtbedrijf Wat u ook moet weten VRIJDAG 14 APRIL 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN Deze week drie prolongaties in de Leidse bioscopen. „De vier vuisten van de duivel" in LUXOR draa.t goed. Evenals, hoewel dit te verwachten was, „Anatevka" in LIDO. Walt Disney's „The Aristocats" beleeft deze week in TRIANON zijn vierde week. Niet helemaal ten onrechte gezien het onderwerp en de grote mate van perfectie die bereikt is. STUDIO heeft deze week Truffauts „De Japanse minnares", een verhaal over een nog niet helemaal volwassen echtpaar. Een doldwaze maar wel onbetekenende film de „The Love-all" in REX; de nachtvoorstelling: „Gogo girls" geeft een be hoorlijk staaltje chantage te zien. In CAMERA tenslotte een bijzender ouderwetse film in een moderne omgeving: „La maison des Bories". Ook de nachtvoorstelling geeft allesbehalve een nieuwe visie: „Rio Lobo" is een film gemaakt door veteranen John Wayne en Howard Hawks. De kindervoorstelling geeft het ontroerende verhaal van Tanya en haar politiehond. CAMERA Onbegrijpe lijk dat films als „La maison des Bories" het bioscoopscherm nog halen. Ze zijn niet slecht. Integendeel: in de wereld van schie ten, moorden, exploita tie van vrouwelijk bloot en lachen-om- niets werkt de verto ning van films als deze onder voortref felijke regie van Jac Do-.iol Valcroze prikkelend als de preek van een midder nachtzendeling. }a maar na: mooie vrouw met twee lieve kinderen woont in charmant oud huis in de landschappelijke weelde van Vaucluse of Dauphiné. Ze zijn niet gelukkig. Pa is ge trouwd met de weten schap. Hij wil disci pline van vrouw en kinderen en zijn Pruisische karakter vloekt met zijn milieu. Dat overigens pas goed romantisch wordt, wanneer Carl- Stéphane ten tonele verschijnt. Hij is een jonge Duitser die we tenschappelijk werk komt vertalen maar en passant de hartjes van de kinderen en hun moeder verovert, "ot zover kan er nog van alles gebeuren. Vooral, wanneer de heer des huizes naar Parijs gaat. Maar wat gebeurt? Moedertje lief ontslaat de huis knecht, die op roddel uit is en stuurt Carl- Stéphane weg. Die vrouw toont ijzeren discipline. Bravo En dat alleen omdat het verhaal niet mocht af lopen zoals de huis knecht en het gros van de kijkers zo graag hadden gezien. Het enige echte divertis sement rond Het Huis van de Bories, wordt gevormd door de heer lijke natuuropnamen en de kabbelende mu ziek van Mozart. De hoofdrolspelers in „de Japanse minnares" tijdens hun vele ruzies (STUDIO) REX „The Love pill" is een nogal onbeteke nend maar wel grap pig filmpje. Het laat een hele lading „dol le" vrouwen zien, die niets anders schiinen te doen dan achter mannen aanlopen. Dat alles onder invloed van een anti-conceptie pil. je in Egeland waar de dorpsdrogist een „snoepje" voor vrou wen heeft uitgevonden. Na zijn dood komt het recept echter in han den van een ter Libido, die geld van wil maken. Arnold, de zoon van de drogist is een goedge lovige jongen, en daar om een makkelijke prooi voor Libido, mis- Plotseling blijkt het ma- goed teriaal voor de pil op te zijn en gaan Arnold en Libido op zoek naar de graswortel, maar het zit ze allemaal niet mee. Het grappige van de film is wel dat de mannen in de film er steeds slechter uit gaan zien en de vrou wen steeds doller wor den... tot Libido geen grondstoffen meer heeft, dan zijn de pop pen aan het dansen... CAMERA Een klein meisje en een grote hond zijn de hoofdpersonen van de film „Tanya en haar politie hond". Deze matineevcorstel- ling geeft vele omroerende scènes te zien, waaraan vooral de politiehond, Drug (vriend) debet aan is. Het verhaal is in het kort zo: Ta- nia redt een jong hondje dat een politiehond blijki te zijn. Ze leidt hem op en daar vol gen allerlei „heldendaden" van Drug uit. Hij redt Tanya uit ijskoud water, hij valt ie mand aan, die Tanya's moe der lastig valt en tenslotte vindt hij Tanya, die plotse ling verdwenen blijkt te zijn. NACHT VOORSTELLINGEN REX Wat even een hippe film lijkt te worden over jonge men sen, blijkt al ras een doodgewo ne slaapkamerklucht te zijn vol misverstanden van persoonsver wisselingen, mannetjesmakerij en 'n heel weinig bloot. Wethouder Adler van München wordt verplicht de nachtclub „Blow up" te sluiten. De nacht- i clubeigenaar Sonny Engel weet door middel van chantage hem daarvan te weerhouden. Fran sen zouden van zo'n gegeven een luchtig niemandalletje heb ben gemaakt maar Eddi Arent (Adler) en Giinther Philipp (En gel) leggen de ongein er zo dui- mendik bovenop, dat men zich af gaat vragen welke functie re gisseur Rolf Olsen nu eigenlijk heeft vervuld. De hond Ludwig doet het nog het beste voor de 99 99 STUDIO Francois Truffaut ^'oert in zijn film „De Ja panse minnares" een nog niet helemaal volwassen echt paar, dat met viool spelen en hec ver ven van bloemen in zijn onderhoud voorziet. Na een aartal vrij los aan elkaar han gende s:tuatie- schetsjès, graaft de regis die per, als de echtge noot in dienst van een Amerikaanse firma een verhou ding begint met de dochter van een Ja- pdnse cliènt. „Do micile conjugale" - de oorspronkelijke titel geeft eigenlijk beter aan, waar het Truffaut om gaat - geeft een sfeervol beeld van een hu welijk. De film is mild met soms bril jante trekjes, maar getuige sommige grapjes-alleen- voor-insiders als die op Resnais Ma- rienbad en Tati's Monsieur Hulot, toch niet een van Truffauts meest ambitieuze werk stukken. CAMERA. NACHTV. Howard Hawks weet van geen ophouden, toen hij 75 jaar was, had hij de moed nog eens aan een echt ou derwetse western te beginnen. Hij nam de toen 64-jarige John Wayne, als een van zijn hoofd rolspelers. De oudjes doen het nog best in de film „Rio Lobo", al laten zij het zware werk over aan wat jongeren. Ondanks alle vakmanschap en routine is „Rio Lobo" toch een echte western van de oude stempel geworden. Het geeft het werk weer van twee veteranen, die terugvallen op de formule waarmee ze reeds lang hun spo ren verdiend hebben. Leidschendam-Stompwijk Wethouder Bunnik, die namens het college van B. en W. deze week een bespreking over de verdere exploitatie van het Verenigingsgebouw heeft gehad met het kerkbestuur van de Petrus- en Paulusparochie meent dat de kans dat 't gebouw voor het maatschappelijk verkeer behouden blijft groot is, „de besprekingen zijn in positieve zin verlopen, ik heb goeie hoop". De openbare ver koping vap het gebouw gaat echter gewoon door. „Ik heb nog een afspraak met het kerkbestuur voor drie dagen na de veiling", zegt de wethouder. Het gemeentebestuur zal niet aan de veiling deelne men „dan zou de raad eerst een krediet beschikbaar moeten stel len". (ADVERTENTIE) DE ECHTE VARENSMAN kiest betrouwbaar materiaal. Daarom kiest hij een JOHNSON JACHTWERF POELGEEST OEGSTGEEST Haarlemmertrekvaart 16 a Telefoon 01710-54054 Zaterdag en zondag geopend. Van de zijde van het kerkbestuur wordt meegedeeld dat wat de beëindiging van de onderhande lingen met het gemeentebestuur betreft beide partijen op de ver gadering .van deze week op hun standpunten zijn blijven staan. Het kerkbestuur is op 12 mei 1971 het gesprek begonnen en beschouwde de zaak na drie maanden stilte als beëindigd. Wethouder Bunnik heeft in de ver gadering van deze week gezegd dat het in eigendom verkrijgen van het gebouw voor B en W niet haalbaar is. Wel meende hij voor 90% zekerheid te kun nen geven over een 10 jaar lo pend investeringskrediet van jaarlijks 20.000 gulden, hij dacht jaarlijks 20.000 gulden, hij dacst dit voor de mei-vergadering van de gemeenteraad rond te kun nen krijgen. Het kerkbestuur behoudt zich, na de 2e veilingdag van 26 april, het recht van beraad voor en zal binnen drie dagen, na over leg met het college, over de kwestie beslissen. Het kerkbe stuur zegt nadrukkelijk primair het sociale aspect in het oog te houden. Het is beslist niet zo dat het gebouw verkocht wordt „omdat het bisdom geld nodig heeft voor kerkenbouw" zoals elders is gemeld. De restauratie is dringend noodzakelijk en het kerkbestuur dat toch al jaren het gebouw met een tekort ex ploiteert, wi 1 daarvoor geen geld meer op tafel leggen. Het I gebouw wordt door het kerkbe- stuur niet als een parochiële aangelegenheid beschouwt, de gehele Leidschendamse gemeen schap maakt er gebruik van. Indien de gemeente het investe ringskrediet op een of andere wijze beschikbaar wil stellen, zal het gebouw echter niet, zoals in Stompwijk, in een stich ting worden ondergebracht, het kerkbestuur van de Petrus- en Paulusparochie zal eigenaar blijven en het verenigingsge bouw blijven exploiteren. t SASSENHEIM Gister morgen circa 10 uur had er op de hoek Parklaaii/Narcis- senlaan een ongeval plaats waarbij een 79-jarige man ernstige beenverwondingen, opliep. Oorzaak was slippen met z'n Solex tengevolge van gladheid van het rijwielpad na regenval. Na overbren ging per ambulance naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden bleek de man, (J. de V.) af komstig uit onze gemeente zijn rechter knie gebroken te hebben, blijkens het onder zoek. Alphen In de Euro-supermarkt aan de Diamantstraat in Ridderveld kreeg de Alphense huisvrouw mevrouw Woerdman-van Leeuwen haar grote kans, waarvan zij de laatste nachten wakker heeft gelegen en waarvan zij misschien wel eens een enkele keer in het verleden heeft gedroomd. Dank zij een re clame-actie van een frisdrankenconcern mocht zij vijf minuten gratis in deze supermarkt winkelen. Om precies half twee werd door een van de vertegenwoordigers van deze onderneming het startsein ge geven. Tal van huisvrouwen zagen met het water in de mond deze plundering gade, immers ook zij zouden op deze manier wel eens willen „winkelen". Na telling aan de kassa bleek mevrouw Woerd man voor een bedrag van 606,73 te hebben bijeengebracht. VOORHOUT hecht brok samenzang uit twee- Internationaal volleybal toernooi in Noordwijk NOORDWIJK Morgen organi seert Dlo-Haak een internatio naal volleybaltoernooi in de Northgosporthal, waaraan onder meer meedoen het Belgische Rixensart, de kampioensploeg van Vlaanderen. De Brusselaars zullen worden on dergebracht bij de leden van D:o-Haak. In september bren gen de Noordwij kers een tegen bezoek en dóen dan mee aan een toernooi met teams uit Frankrijk, Italië, Duitsland waarschijnlijk Bulgarije. Aan het toernooi morgen doet ook mee de Haarlemse eerste divi sieclub HVS die getraind wordt door oud-bondscoach Hidde van der Ploeg, en het Goudse Ra dius en Kangeroes uit Leiden. Bij de dames doet verder het Haagse Advendo mee. Het toer nooi heeft de naam van de on langs overleden wethouder van sportzaken de heer Den Otter. De prijzen worden uitgereikt door wethouder Jansen. weergalmde gis teravond in de kapel van de Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhout. Tweehon derd leden van 14 koren uit het dekenaat Bollenstreek waren te zamen voor de jaarlijkse bijeen komst, georganiseerd door de dekenale dienst voor liturgie kerkmuziek. Het ging er enthousiast aan en dat lag voor een groot deel ook aan kapelaan R. M. Kuy- pers uit Sassenheim, die er in slaagde binnen 3 kwartier zever kerkliederen - waarvan enkele vierstemmig - in te studeren, die later op de avond in een eu charistieviering ten gehore wer den gebracht. Hans van Winsen bespeelde het orgel, bescheiden, maar functioneel. Het lag voor de hand, dat de ko ren niet veel moeite zouden heb ben met de liederen, daar de- meeste koorleden al heel wat jaren iederfe zondag - de dames koren zeer dikwijls in de week de eucharistievieringen verzor gen met hun zang, maar het was toch verbazingwekkend hoo snel het geheel een professione le klank kreeg. De liederen- Zingt voor den Heer een nieuw gezang, Kom o geest des Heren kom, Spiritus Domini en Kom wijsheid kom, waren heel mooi gedragen en massaal; de wat moderne werken: dit lied gaat over Jezus en Uit vuur en ijzer waren vrolijk en opwekkend rit misch. Voorhout Bij de familie Zonnenveld aan de Tevl ingedaan in Voorhout heeft een geit -f lammetjes geworpen. Voor de geit was het de tweede worp. Het geitje dat ze vorig jaar het leven schonk heeft nu zelf ook een lammetje. De lammetjes maken het goed en trekken veel bekijks. Na de derde worp dacht mevrouw Zonnenveld overigens: „Nu is het welletjes", maar tot haar grote verbazing kwa er nog eentje. LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK - De gemeenteraad wordt een krediet van iets meer dan zeven ton gevraagd voor verschillende voorzieningen voor het gemeen telijk lichtbedrijf. Voor het gasbedrijf wordt 259.200 gulden gevraagd voornamelijk voor lekbestrijdende maatrege len in het hoofdbuizennet en aanfluitingen en vernieuwing van het lagedruk-buizennet. Voor werkzaamheden die de elec- tricitietslevering aan nieuwe af nemers als het computercen trum van de PTT. het verpleeg tehuis Prinsenhof en het winkel centrum „Leidsenhage" moge lijk moeten maken, voor trans- foi matorstations en het hoog- en laagspanningskabelnet wordt 443.J00 gulden gevraagd. In dit krediet is ook begrepen de aan sluitingen voor de 25 drive-in woningen aan de Patrijslaan. In verband met de vestiging van eer. industrie aan de Dr. Van No-rtstraat is daar een trans formatorstation gebouwd. De gemeente moet de inrichtings kosten van 15.200 gulden nog aan de fabrikant terugbetalen. Efcrste klap nieuwe brug BODEGRAVEN In tegenwoor digheid van burgemeester Cro- les, wethouders en diverse ge meenteambtenaren is de eerste klap van de nieuwe Rijnover gang op zijn plaats gebracht. Het 22 ton metende brugdek werd door een drijvende bok op scharnieren in de bascule-kelder gezet. Dit was geen eenvoudige zaak, daar de gaien van de brug en die van de scharnieren precies moesten kloppen om het dek te kunnen verankeren. De Hollandia Constructiewerkplaat sen in Krimpen a/d IJssel had den de klappen 's nachts tevo ren naar Bodegraven gevaren. fg/zBODEGRAVEN Voor het laatste concert in het sei zoen had het comité Burger zaalconcerten het Utrechts Blaaskwintet geëngageerd. Dit gezelschap, dat reeds een uit stekende reputatie heelt, be staat uit de heren John Schreuder (hobo), Wim Vink (klarinet), Anton Franken (hoorn), Joost Westerveld (fa got) en Karin Kwant (fluit). Vink, Franken en Westerveld nemen een eerste plaats in bij het Utrechts Stedelijk Orkest. Deze avond stonden werken van Danzi, Milhaud en Foer- ster op het programma. Het eerste nummer, een kwintet in e kl. terts blonk uit door een raffineus samenspel en artis tieke verfijning. Voorzitter A. de Jong kondigde daarna aan dat het volgend werk van Milhaud verviel en vervangen werd door een werk van de Hollandse componist Willem Pijper die in 1929 zijn kwintet voor blaasinsirumen- ten schreef. Dit nummer hoe wel professioneel gebracht maakte door zijn bizarie klan kenopvolging niet zo'r. grootse indruk als het vorige. Merk waardig was ook het abrupte einde van dit perfecte samen spel. Na de pauze volgde het kwin tet in D. gr. terts van Foer- ster. En dit nummer met ro mantische inslag werkte blijk baar weldadiger op het gehoor van de aanwezigen, die duide lijk spontaner reageerden. Het was een verdienste dat in dit ensemble-spel de muzieklief hebber kon genieten van het frivole en ludieke spel van deze blaasinstrumenten. Een dankbaar applaus volgde aan het eind van de avond. Blijkbaar hierdoor aangenoe- digd gaven de musici rog een toegift met een stuk van Ibert dat kort, maar als een climax werkte voor het gevoel van muziekminnend publiek. De enige dame van het gezel schap kreeg bloemen aangebo den en voorzitttr A. de Jong dankte de aanwezigen voor hun trouw gedurende de mu ziekavonden van het voorbije seizoen en hoopte op de voort gezette belangstelling voor de periode 1972-1973. V. L. Alkemade De afd. Alj made van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde ganiseert 2 mei een excui naar de Floriade; vertr tijd 13.30 uur, Men kan hiervoor opgeven bij de cretaris; tel. 01713 - 3109. Alkemade De afd. Al made van de Kon. Mij. v Tuinbouw en Plantkunde g de tuinkeuringen in Alkem; uitbreiden. Er worden willigers gevraagd voor keuren van de tuinen. Alkemade Op uitnodig van de Kon. Mij. voor Ti bouw en Plantkunde, afdel Alkemade, zal de heer J. 1 ker uit Aalsmeer donderda avonds in de kantine vai bloemenveiling „E.M.M.-i lofarendsveen" een cause met lichtbeelden verzorj over het onderwerp het bruik van rotsplanten in tuin; aanvang 20.00 uur. HAZERSWOUDE De 1 zerwoudse kermis heeft jaar plaats op 3, 5 en 6 n Op de De Costa-mgel in wijk Rhynenburch zal lunapark worden opgesti Attracties zijn onder me autoscooter, zweefmolen, I derpaleis, schietsalon, sensport, rolbalspel, klokk spel en gebakkraam. LEIDSCHENDAM/STOk WIJK Wethouder H. van Dongen van openb werken en ruimtelijke ning zal woensdag 20 ap wegens ziekte geen spre uur kunnen houden. LEIDSCHENDAM/STOfi WIJK Het Bouwbedrijf Bontenbal N.V. te Zoeterm zal aan de Van Ruysdaella de tien eengezinshuizen g; bouwen die het gemeed bestuur voor gemeentelijk onderwijzend personeel schikbaar wil stellen. W. hebben de raad een stel voor grondverkoop daan. De woningen zul voor een periode van twin jaar aan de gemeente v verhuurd en daa rna tel kt voor tien jaar. Het boi bedrijf, dat daar ook 8 garages zal bouwen, zal korte termijn met de bo beginnen. LEIDSCHENDAM ke toename van zowel plaatselijk als het doorgat verkeer op de J.C. Bachlt maakt, vólgens B. een vernieuwing var lichting noodzakelijk. Voc voor de jeugd die in de meente en haar Voorhout Den Haag 'naar school r is er een exltra risico aa: slechte verlichting ver den. De raad wordt vocfl steld 24.200 'gulden besctj! baar te steilten voor het richten van 22 lichtmast, van 9 meter met kwikdanj lampen op het gedeelte sen de Koningin Julianaw en de Van Ruysdaellaan. LEIDSCHENDAM/STOk WIJK De agenda gemeenteraad die m; a.s. om 20 uur bijeenkc bevat o.a. voorstellen tot nemen van een besluit een bestemmingsplan wo voorbereid voor de Kl Plaspoelpolder, tot het lenen van subsidie aan „Stichting Zwemmen Gehandicapten", tot het schikbaar stellen van krei ten voor diverse voorzier gen en aanschaffingen het gas- en electricite bedrijf, tot verkoop van gr aan de Van Ruysdaellaan, het benoemen van een lid bijstand en voorziening een vakature in de comn sie voor openbare werken ruimtelijke ordening. WASSENAAR Burgeme ter en wethouders senaar schrijven aan de meenteraad, dat zich de bevredigende situatie vo doet, dat er geen va raadscommissie van adv en bijstand is, waarn sociale zaken van algemi aard, zaken betreffende volksgezondheid en huisv tingsaangelegenheden 1 gemene aard besproken k nen worden. Aan de r, wordt voorgesteld een c( missie voor Sociale Zak Volksgezondheid en Huisv ting in te stellen, merken nog op, dat uitera de vorderings- en huisv tingscommissie haar v zaamheden normaal voortzetten. WASSENAAR Burgeme ter en wethouders stellen gemeenteraad voor, een diet van 55.806 te vote voor nieuwe verbindingsn delen ten behoeve van politie. Het gaat om de vanging van 4 mobilofoons 2 portofoons, de aanschaf! van een oplaadinrichting de aankoop van een dra baar mobilofoon-appara dat als vaste post kan die: bij een bewakingsobject bovendien kan worden bruikt als reserve-set i geval een van de andere paraten uitvalt. WASSENAAR Omdat v uit de gemeenteraad de w geuit is tot vereenvoudig van de bestaande regel van het toekennen van erepenning van de gemeer stellen burgemeester en houders de raad nu voor, regeling zodanig te wijzig dat voortaan alleen erep ningen in zilver kunnen v den toegekend. Tot nu bestond er een erepenning goud en een in zilver.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6