Jongelui richten vernielingen aan BOSKOOPSE PRODUKTEN BLOEIEN OP FLORIADE 1 i - Uniformiteit winkelsluiting in Noordwijk Ook schoonmaakacties W oubrugge-Hoogmade la Warmondse politie onderbezet Burgemeester Baron van Dedem opende 2de binnenexpositie Alphen en A.S.C. ft VERKENNERS UIT TER AAR KREGEN SPELD BRANDWEERMAN 5RIL ÉIJDAG 14 APRIL 1972 LEIDSE COURANT :HINE 85 No. 85 no. 85 no. 85 IOND Steeds meer de ite weken komt het tijdens weekeinden in Warmond dat de politie geconfron- >rd wordt met vrij ernstige isdragingen van de jeugd. Zo |n op het bureau onder meer ïldingen binnengekomen van •stolen tuinkabouters, verniel- ixurizn bromfietsen, petroleumkan- iagelljkstn die worden leeggegooid en 4 O09iwrr™®e'de st0,P'ichten. Afgelopen n 14 üóieekeind steeg de baldadigheid j Warmond tot een triest hoog- lUëntenlpunt toen op de Dorpsstraat een in aanbouw zijnd huis de kozijnen werden uitgerukt en tot splinters geslagen. De eigenaar van het huis. de heer P. Schrier, deed de ontdekking op de zondagmorgen. „Het was alsof ik een klap in het gezicht kreeg" zegt hij. De ramen had ik in speciale stijl ontworpen. Een maand ben ik er aan bezig geweest", aldus de heer Sohrier die inmiddels dg ver nielde raamwerken in Oud-Hol landse stijl vervangen heeft voor normale ruiten. De schade aan zijn huis bedroeg 1500 golden. De politie van Warmond staat machteloos tegen de groeiende reeks van vernielingen. De heer Portengen, die dit jaar in War mond werd benoemd als post- commandant zegt over de bal dadigheden: „Warmond is eeen plaats die veel jongelui trekt. Er zijn hier heel wat dansgele genheden waar ze naar toe trek ken. Per weekend komen hier ongeveer vierhonerd jongelui. Een kleine groep daarvan kan zich na een avondje uit niet be heersen en dat levert dan deze vernielingen op. Vooral veel bromfietsen worden er gestolen. De laatste bus is meestal ver trokken als de jongens huis waarts keren en dan stelen ze uit schuurtjes een vervoermid del om thuis te komen" aldus de heer Portengen. Een afdoende regeling om de bal dadigheden van de jeugd af te stoppen, zijn er niet. Dit komt vooral omdat er in Warmond een tekort aan politiepersoneel is. Organiek behoren er vier in Warmond aanwezig te zijn doch huisje van de heer Schrier aan de Dorpsstraat. Baldadige jongelui vermelden a/gelopen weekeind er zijn er slechts twee Het eni- de met zorg geconstrueerde Oudhollandse raamstukken. De schade bedroeg in totaal 1500 gulden. ge wat de sterke arm momen teel kan doen in Warmond is menwerking met de politie in verscherpte controle is inmid- den die in de afgelopen maan- een verscherpt politietoezicht Sassenheim. dels geboekt. Deze week werd den in totaal zeven bromfietsen wat zal gaan gebeuren in sa- Het eerste succesje van deze een groepje jongelui aangehou- hebben ontvreemd. Creaties Heij mans ALPHEN De Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, af deling Alphen aan den Rijn, heeft o.l.v. haar presidente, me vrouw D. C. Schoewerl-Hakke, oen gezellige instructie-bijeen komst gehad in de Opstandings- kerk. Daar heeft mevrouw Gertenbach- Kosier, lerares op de Oplei dingsschool voor mannequins ..Montaigne" te Amsterdam een inleiding onder de titel „Vrouw, mode en persoonlijk heid" gehouden. De inleidster werd geassisteerd door de mannequin Liesbeth van het befaamde modehuis Max Heijmans. die een aan schouwelijke voorstelling gaf van een serie dameskleding van de jongste mode. Wat Liesbeth toonde viel op door de daarbij gedragen accessoires, o.a. stropdassen en ceinturen. Veel belangstelling toonden de leden voor de geshowde avondkleding in moderne wollen en syntheti sche stoffen. Dit was een van de serie instruc tie- en ontspanningsbijeenkom sten. welke de Alphense huis vrouwenvereniging haar leden deze maand aanbiedt. AMSTERDAM Burgemeester Baron van Dedem van Boskoop heeft hedenmiddag op de Floriade de tweede grote binnentenloonstclling geopend. De expositie, die tot 23 april duurt, omvat een schitteren de collectie boomkwekerijgewassen uit alle delen van de wereld. De arrangeurs van de binnenten- nententoonstelling snijbloemen toonstelling hebben vier dagen naar Amsterdam gebracht, en nachten in de Amstelhal ge- Deze afgesneden bloemen wor- werkt om een volkomen nieuwe den speciaal per vliegtuig aan- tuin te scheppen op de plaats gevoerd, waar tien dagen bolgewassen hebben gebloeid. Wmlerhard Het is een show der tegenstellin- uit Canada wordt door een Bos- gen geworden met subtropische koopse firma een aantal gewas- 1.30- 0—3.25, idu. Cupèi harlos. P Eglaj 1.90. 19—28. Dustv :'S. K< IEN/ALPHEN Alphen zal de belangrijke wedstrijd 1 het Woerdense VEP (a.s. ag op het veld van Teylin- hoogstwaarschijnlijk met gelegenheidsaanval moeten China Altreden. nl^ans dat Dick Boesveld en Lijkema van de partij zul- zijn in Sassenheim is vrij ing. Vast staat wel dat De A ii 2 iiin niet van de partij zal •racist20! H'j t0,3t nog met een R;iba nblessure, zodat trainer v. d. VJk hem in ieder geval niet kunnen opstellen. &SC wordt naarstig gepoogd zondag tegen Spoorwijk ge- sseerd geraakte spitsspeler s Dreef aan de start te krif- voor het duel tegen Vreden- ch, het duel dal zondag op Crosby terrein van Blauw Zwart de npioen in 4b zal moeten ople- fg" 2S.n r wordt met behulp van mas- als het ware klaar ge- omd voor het belangrijke in ffep. In de rubriek sportva- leiten van zaterdag komen op deze wedstrijden, en de ^moeting Esto-Alphia uitge- «yjBCaÉid terug. Cabaret van KPJ Koeterwoucle ITERWOUDE De P.J.-afdeling, springlevend j altijd vol initiatief, brengt J anavond voor het eerst een f ibaretprogramma. bijzondere verdienste daar- dat het geheel is sa- ïengesteld door eigen men- in, creativiteit dus van de orde. De grote anima- achter het cabaret is y Olsthoorn die zich van groot Santa! medewer- (sters) verzekerd heeft, leggen vanavond hun bekwaamheid af ouders van de P.J.-ers maar ook de an- iren zijn van harte welkom in de ouders geen lid zijn an de LTB. Om die reden, ook omdat de KPJ niet het Don Boscohuis, aan- ang 20.30 uur. al vele jaren zo dat de meel avond van de Oogst- ankdag van L.T.B. welke lijd met de opvoering door e K.P.J.-ers wordt verzorgd eschouwd wordt als 'n soort uderavond van deze jonge- enorganisatie. Er is echter 'n •enemend aantal leden waar- et meer een onderdeel is de LTB doch geheel zelf- ue in M^ig is geworden wordt lijk appl 'U deze ouderavon<1 gehou- nder lei( i vlot ai tg. Het ma met heesters en klimplanten Spanje en Italië, maar ook ge wassen die getest zijn in de koudste streken van Canada. Deze gewassen kunnen een tem peratuur van -50 graden Celsius doorstaan. Deze klimatologische confrontatie speelt zich af tus- de coulissen die gevormd Op het "grondpatn TER AAR Onder auspiciën van de brandweercommandant van Ter Aar de heer Blok werd gisteravond het praktische ge deelte van het examen afgeno- men voor het insigne brandweer man, waarbij de senioren ver kenners van de Sint Bavogroep uit Langeraar in actie kwamen. Met assistentie van de heren Cats. Van Dijk, Van Eijk en Pieterse (vrijwillige brandweer) gingen de brandweerlieden in spé het water richten op de denkbeeldige brand. Het theoretische gedeelte was al eerder afgenomen, waarbij de commandant van Leimuiden de heer Van der Hoorn de gehele verzorging had. Tenslotte ging hij nog even in op de door de cursisten gegeven antwoorden van die test. waarbij hij de for mulieren met eventuele aanvul lingen of verbeteringen besprak. Alle deelnemers konden tenslotte het insigne in ontvangst nemen. Voor het vele werk hierbij ver richt bood Mario Hoogenboom de heer Blok een door de groep zelf gemaakte „straalpijp" aan. waarin een cadeaubon was ver werkt. Voor het theoretische gedeelte wei de de volgende cijfers behaald: Peter Baak 7,5. Hennie de Frankrijker 8.5. Cornee Haoge- veen 7.5. Eddy Valentijn 8, John Hoogervorst 8.5. Jos van der Zwaan 9, Gijs van Dijk 9, Mario Hoogenboom 10. Hans van Kints 7.5. Ton Sanders 6. Carl van Tol 5. worden door de mobiele bomen. Ook onder het hoge dak van de Amstelhal blijken de bomen zich goed thuis te voelen want ze staan al flink in blad. Boskoopse produkten Veel ruimte wordt ingenomen door wat in de hele wereld „Boskoopse produkten" worden genoemd: rhododendrons en azalea's in een kleurengamma van fel oranjerood en zulke zachte tinten dat het lijkt of de bloemen maar even met pastels zijn aangetipt. Ook hier weer tegenstellingen. Er zullen rhododendrons bun bloe men anderhalve meter hoog heffen, maar de dwergvariëtei ten een uitkomst voor kleine tui nen, zullen vlak bij de grond hun kleuren tonen tussen die van de Japanse azalea's. De be zoekers van de Floriade krijgen hier een uniek overzicht van de mogelijkheden op dit gebied. Behalve gespecialiseerde boon kwekers verzorg» ook de Neder landse Vereniging van Azalea- kwekers een inzending van maar liefst zeshonderd vierkan te meter. Internationaal De binnententoonstelling draagt een internationaal karakter door de vele buitenlandse inzendin gen. Uit Hongarije komen nieu we conifeersoorten, die nog niet eerder in West-Europa te zien zijn geweest. Vakmensen en tuin architecten. op zoek naar nieu-j we effecten met deze planten groep die zo'n belangrijke rol speelt in de achtergrondbeplan-1 ting, zullen veel belangstelling hiervoor hebben. Spanje stuurt subtropische gewas- sen. zoals Agave. Yucca, Aurau- caria, Dieffenbachia, Ficus en palmen in ve'e soorten van het type dat men hier graag ge bruikt voor de tuinlandschappen die kantoren en hallen van gro- I te gebouwen ipfleuren. Italië heeft behalve bloeiende rhodo dendrons en azalea's ook als I voorproefje van de derde bin- ingevoerd dat met interesse door vakmensen uit Scandinavië zal worden bekeken. De uiterst winterharde caragana's, weige lia's en jasmijnsoorten en de vele andere gewassen kunnen mogelijkheden bieden voor tuin aanleg rondom de poolcirkel. de Am stelhal heeft arrangeur Van den Berg Smit een tuin ontworpen, die velen tot inspirerend voor beeld zal kunnen zijn. Men kan hier zien hoe fijnbladige es doorns geschikt zijn het ge heel de juiste hoogte te geven en hoe groot het aantal moge lijkheden is met rhododendrons en azalea's. Deze gewassen wil len in elke Nederlandse tuin groeien, als het plantgat met turfmolm wordt opgevuld. Tuinliefhebbers kunnen zich bo vendien reeds nu verheugen op het feit dat over ongeveer een maand in de Rhododendronval- lei in de open lucht deze aan trekkelijke show al? het ware wordt herhaald. In dt beschut ting van de Amstelhal begint de zomer reeds op 14 april, onaf hankelijk van de weersomstan digheden. Rijpwetering In huize Van Duivenvoorden aan de Pastoor van de Plaatstraat is het binnenkort feest. Het echtpaar Van Duiven voorden-Borst is namelijk 3 mei a.s. een halve eeuw getrouwd en dat gaat met de uitgebreide familie (het paar heeft II kinderen en 48 kleinkinderen) gevierd worden. Het gouden huwelijksfeest wordt die dag ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid, waarna er bruiloft is in café Bakker, waar ook van 15.00 tot 16.30 uur receptie wordt gehouden. Het jubilerende echtpaar leerde elkaar een halve eeuw geleden kennen via de schaatssport. Bijna 40 jaar had het een boerenbedrijf in de Ader polder, welk bedrijf II jaar geleden werd overgenomen door zoon Nico. Leiden Leerlingen van de chris telijke lagere technische school te Den Haag hebben vandaag een bezoek gebracht aan de Koksschool van de Koninklijke Landmacht te Leiden. De spe ciale belangstelling van de lts'ers gold niet allereerst het leger maar taak en middelen van de Koksschool. Beroepsmatige be langstelling dus, want de bezoe kers waren allen cursisten van de opleiding voor koks en bak kers. Ze hebben ook kunnen ge nieten van het resultaat van de lessen op de Koksschool, want tussen de middag was er ren maaltijd, die klonk als een klok. Redder van drenkeling kon zelf w al niet op ROF. LOF ARENDS VEEN Rond het middaguur Is het binnen de woningen in Roelof- nrendsveen meestal drukker dan op straat. Dit had voor het K-jarige zoontje van Rob van der Meer weieens fatale gevolgen kunnen hebben toen hij spelenderwijs in het wa ter van de sluis nabij de Wit te Singel was gevallen. Gelukkig zag de bij deze sluis woonachtige Simon van Rui ten Nz. hot ongeval gebeuren en deze bedacht zich geen moment en sprong het knaapje ia. Echter waren de hoge sluismuren voor hem een beletsel om het knaapje op het droge te kunnen bren gen. Op zijn hulpgeroep snel de de eveneens in de nabij heid wonende A. v.d. Meer toe met reddingshaak. Nudat hij het 6-jarlge knaapje vun zijn redder h;id overgeno men, probeerde hij ook deze laatste op het droge te trek ken, maar de sluismuren wa ren ook hiervoor te hoog. Met de reddingshaak trok hij daarna de sluisdeur open zo dat Simon van Ruiten na uit de sluis le zijn gezwommen zich op een lagere oever op de wal kon brengen. Warmond In galerie Pomp" in Warmond exposeert op het ogenblik Leen Manne ke een aantal van zijn foto's. ,,lk probeer ren met degenen die i meer gelijk gestemd zijn. met wie je ergens een raak vlak hebt", aldus luidt zijn uitgangspunt voor de exposi tie. De werken zijn te be wonderen tot 25 april. NOORDWIJK Op het gebied van de winkelsluiting was het in Noordwijk langzamerhand een warwinkel geworden. Voor de koopavond, de verplichte halve- WOUBRUGGE/HOOGMADE Evenals vorig jaar wil het co mité „Schoonmaak oevers en wateren" weer een aktie op touw zetten om alle binnenwate ren in de gemeente Woubrugge te zuiveren van drijvend vuil langs de oevers. Medewerking is toegezegd door Staatsbosbeheer voor het ge deelte op de Braassem, alsmede door de gemeente voor het ge bruik van vrachtwagens en ge- meentepersoneel. Ook nu weer zal een beroep worden gedaan op volwassen vrijwilligers en de leerlingen van de hoogste klas sen van de drie basisscholen. De laatsten zullen als een belo ning een consumptie ontvangen. Wel dient men zelf voor gepast gereedschap te zorgen. Uit Hoogmade zijn door particu- lieien een drietal vaartuigen toegezegd om de oevers te reini gen alsmede een kleine sleep boot. De aktie is gepland op zaterdag morgen 22 april. Mocht het weer bijzonder slecht zijn, dan wordt de aktie één week uitge steld. Aan de hand van de aan meldingen zal tijdig een veld tochtplan worden opgesteld, dat tijdig aan de deelnemers /al worden bekend gemaakt. Het comité zal circulaires versprei den met aanmeldingsformulie ren, waai op de adressen ver meld staan waar men zich als deelnemer kan melden. In 1971 slaagde men er in bij een gelij ke aktie 35 kubieke meter vuil op te halen. dagsluiting, de openstelling van winkels op zondag en van de openstelling van winkels en werkdagen, gold een verschei denheid van periodes. Er be stond een doolhof van data, waarin alleen experts de weg wisten. 3 »n W. zijn van mening, dat een overzichtelijke en duidelijke re geling deze verwarring kan voorkomen en tevens de contro le op de naleving van de veror deningen zal vergemakkelijken. ZIJ stellen uniforme perioden vu>r en wel die van I april tot en met 15 september en de daarop aansluitende periode van met 31 i« betekent dat de openstelling van winkels op zondag straks toegestaan zal zijn van 1 april tot en met 15 september. In die zelfde periode geldt ook de ver plichte halvedagsluiting niet en zullen de winkels op werkdagen tot 22 uur en op zaterdag tot 23 uur open mogen zijn. De koop avond is toegestaan in de perio de van 16 september tot en met 31 maart. Bejaardensoos Hazerswoude in het brons HAZERSWOUDE Het twaalf eneenhalfjarig bestaan van de bejaardensociëteit te Hazers- woude-dorp zal op woensdag 19 april worden gevierd in de /aal vun de gereformeerde kerk aun de Dorpsstraat. Vanaf 14.30 uur heeft er een fees telijke bijeenkomst plaats, die wordt georganiseerd door de drie plaatselijke vrouwenvereni gingen (RK Vrouwenbeweging, Christen Vrouwenbond en Plat- telnndsvrouwe.ibond). De 72 le den lellende „bejuardensoos" beleeft op deze middag twee premières: die van het Hazers- woudae kindercircus Capriole (al spreekt dat liever van een proefvoorstelling) en het optre den van het koor. dat Is gere kruteerd uit de leden van de so- slëteit. Behalve dat zal de heer Jacobs, destijds een van de ini tiatiefnemers tot de oprichting van de .„soos", een verslag van de afgelopen \2l/2 jaar doen era draagt de heer Van 't Woul Het bestuur bestaat uit: de heef Bos, voorzitter; mevrouw Hoo- gendoorn. secretaresse; mevr. Rietveld, penningmeesteresse. De „soo«"-middagen vinden om de 14-dagen op woensdagmidda gen plaats in de zaal van de ge reformeerde kerk. ALPHEN - Eer 31-Jarigl' bromfietser is gisteren aal- het hoofd gewond geraaki toen hij tegen de zijkant vaf de bus aanviel. Hij is in he ziekenhuis Rijnoord opgc nomen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5