deze Zwembad De toch Zijl zomer weer open VVV-directeur „Waanzinnige Dekker: drukte" liij schoonmaak zestig kuub modder weggepompt Inklappen bassin- wanden niet denk- loeri beeldig Bewoners De Kooi klaagden bij PAK Paaspuzzeltocht trok ruim duizend kinderen naar musea Wat u ook moet weten :IL 197i iVKIJDAG 14 APRIL 1972 LEIDSE COURANT Geen spoorlijn naar Grote Polder LEIDEN De aanleg van een spooraccordement op het in dustrieterrein „De Grote Polder" te Zoeterwoude gaat niet door. Het ligt in de be doeling, de gronden die voor een dergelijke inrichting wa ren gereserveerd, toe te voe gen aan het areaal dat voor industrievestiging beschik- terrein van ca. 3 ha. afge zonderd voor de aanleg van los- en laadplaatsen, railver bindingen een aansluiting op de spoorlijn LeidenUtrecht In het kader van de Spoor weg-reorganisatieplannen worden er tal van los- en laadplaatsen opgeheven en is men bepaald niet scheutig met het aanleggen van nieu we raccordementen. Het streven van de NS is het vervoeren van grote hoe veelheden over grote afstan den. Dus zonder tussentop rangeren en tijdverlies oversltig. De te verwachten industrieves demerut in de Barrepolde tiging in De Grote Polde past niet in dat kader; komt een redelijk groot tal kleine en middelgrote be naar èén bepaald punt. Geen mogelijkheid dus. Maar ook de wenselijkheid is discuta bel want de behoefte aan railvervoer bij de bedrijven die zich tot dusver als se rieuze gegadigde voor De Grote Polder gemeld hebben is niet groot genoeg. In dat opzicht ligt een raccor- ten behoeve van Heineken's Brouwerijen meer voor de hand. Besprekingen daarover tussen de brouwerij en de NS zijn al geruime tijd gaan de. Over de stand van zaken zegt een woordvoerder van de spoorwegen dat „bezien wordt of er sprake kan zijn van een stuk spoor met aan sluiting op de verbinding LeidenUtrecht". Technisch bezien is een van de moei lijkheden dat het gaat om de aansluiting op een half-uurs- lijntje. hetgeen een speciale beveiliging vereist. verteli oudewijr O j fIDEN Zestig kuub bagger is tot nu toe gepompt uit het uit J92I) daterende zwembad De Pi1' ondanks zijn slechte conditie de komende zomer- ttiaanden toch weer geopend zal kijn. De openingsdatum is ge- krant P'and op 15 mei- e werei^vtT<lz„Va"P';et,!>ad,,ie, ech' •ter \eei, zo niet alles te wesen Jver. Het gedeelte waar de twemmers en zwemsters vanaf Het leeggezogen zwembad De Zijl" irnma k veerP|ank «n het water dui- ücrt„ len' was Ze'^s 'evensgevaarlijk. llson Haar liefst een meter bagger Jad zich opgehoopt, zodat het {evaar van verstikking zeker tiet denkbeelding meer was. Dinsdag werd daarom een begin jernaakt met het leegzuigen van tet bad. Een riskante onderne- ing. Immers, het gevaar was 'oot dat de wanden bij het egnemen van de druk. ineen 'ouden klappen. Dat is tot nu )c niet gebeurd, ook al zijn pmmige binten totaal verrot en woord flbont de wand op vele plaat- -nprogr en een zeer armoedige aanb'ik. Overu fet is derhalve van groot be- Haa ang dat het karwei zo snel mo- ;elijk geklaard zal zijn, zodat e ramp, die het einde zou bete en van het zwembad in de ii, voorkomen kan worden, snel mogelijk is af en aan t ereden naar de vuilstortplaats op" ij Roomburg. Tevens zijn van ituzl e drooggevallen bodem alle Ensemble ,c£e''Jke obstakels verwijderd. .fcodat medio mei de bezoekers an dit bad, dat voor het laatst irtig jaar geleden (aldus bad- can ïeester Rol) aan een dergelijke choonmaakbeurt is onderwon en. onder heel wat frissere om- andigheden dan voorheen, sotunnen Voorschotense wijkbewoners verontrust VOORSCHOTEN De bewo- ners van de Voorschotense wijk Noord-Hafland zijn ver ontrust en verwijten het ge meentebestuur onvoldoende interesse te tonen voor de problematiek van Noord Hof land. Een van die zaken, die de wijk bewoners verontrusten, is de onbewaakte spoorwegover gang in de lijn LeidenDen Haag v.v. Deze particuliere overgang kan olgens het ge meentebestuur niet gesloten worden, maar wel wil de ge meente vlak bij deze spoor wegovergang een speelplaats plannen. Aan de wijkraad is verzocht tegen deze situering van de speelplaats te ageren. Ook dc schoolvoorzieningen worden nijpend. Volgens de gemeente is de 24-klassige school eerst vol in augustus 1973, maar volgens de wijk raad is de school al vol m augustus van dit jaar. De con sequentie daarvan is het od straat komen staan van de speelzaal voor peuters en de overblijfklas. De wijkbewo ners verwachten bil de stop zetting van de autobus voor de schoolkinderen van de Rijndijk te Leiden naar Vocr- schoten-centrum eert grote tcelooo op de school in Noord- Hofland. Op 20 april zal de wijkraad Noord Hofland bijeenkomen om o.a. deze problemen te bespreken. De vergadering is om 8 uur in het scholencom- Rijswijk Leo Rede/, de Lugdunumspeler, die voor een verdediger zoveel techniek in zijn spel doet en mede om die reden door trainer D. Busser dit seizoen getransformeerd werd tot aanvallende mid denvelder. is gistermiddag in het gemeentehuis in Rijswijk in het huwelijk getreden met mej. C. Schutte. Het jonge paar gaat zich vestigen in Alphen: Marnixstraat 13. vraag blijft echter hoelang? wr een nieuw zwembad is op apier uitgetrokken 314 miljoen, gantisch bedrag voor de gemeente Leiden.' dat tot realise- an deze plannen voorals- og niet lijkt over te gaan. Ook voorstel van het wijkcomité )e Kooi werd verworpen. wilde het bad gedeeltelijk empen, teneinde de zonneweide 'vergroten. Met het oog op de jntaterzui veringsinstallatie (er ou een nieuw toevoerkanaal loeten worden gemaakt) bleek niet haalbaar. Itelger-B: kompas: Country N'leuv UWE 1< (11.00 Israëlisch volksdans- weekeinde iii Leiden REIDEN— In het Jeugdbuiten- centrum „Korte Vliet" zal in het weekeinde van 22 en 23 april een volksdansfestival gehouden worden. Iet programma, waaraan zo wel leden van de Nederland se Volksdansvereniging als anderen kunnen deelnemen, zal bestaan uit Israëlische dansen. Zaterdagmiddag om vier uur zal de activiteit be ginnen en de volgende dag omstreeks dezelfde tijd eindi gen. Voor slaap- en eetgele genheid wordt gezorgd en dat allemaal voor de prijs van 25,- (niet-leden beta len een rijksdaalder meer. De artistieke leiding is in handen van Ineke Verburgt en Leontien Visser houdt za kelijk de touwtjes in handen. Dit weekeinde kan alleen doorgaan, als er voldoende deelnemers zijn. De organi satoren vragen daarom of men zich zo snel mogelijk wil opgeven. Dat kan bii het secretariaat van de NEVO. Proveniersstraat 9b. Rotter dam. tel. 010-246383. LEIDEN De PAK-hearing in de Kooi is door buurtbewoners aangegrepen om de problema tiek van hun wijk aan de sterke afvaardiging van de fractie voar te leggen. In het begin ontstond enig gehar rewar over de opmerking dat er in de wijk een „kapitalistische" straatlantaarn staat. De raads leden begrepen deze term niet zo erg. Zo moeilijk was het ech ter niet. De enige lantaarn, van de aangevraagde straatverlich ting die toegezegd was. bleek namelijk uitgerekend voor een Uitslagen Paas- puzzeltochl T. Kckk.rv Kmnuilitai industrieel bedrijf geplaatst te zijn. In hetzelfde vlak lag de op merking dat het wat op pesten leek toen er plotseling 'n school gebouwd werd op een reeds ja ren braakliggend terrein dat nel tevoren door de bewoners tot trapveldje was gepromoveeVd. Het speeltuinhestuur van Ooster kwartier uitte zijn wrevel over het geschrijf dat er niets voor de k.ndcren zou worden gedaan in de Kooi, terwijl er een hele staf van vrijwillige medewer kers al tientallen jaren de speel tuin draaiende houdt. Ook het begrip hiervoor bij de overheid was niet zo groot. Dat bleek wel uit het niet betalen sinds 1969 van een toegekende subsidie. Men vreest voor direct gevaar voor het publick in het zwem bad „De Zijl" omdat enkele wankele bouwsels niet gerepa reerd zijn. Op de vraag hoe de ruadsleden tegenover de kwestie van de schooladviesdienst ston den werd geantwoord dat men zeer gelukkig met de actie van uit de burgerij is en dat men hoopt dat deze grote steun krijgt. _99 Brug* C. Jansen, nu (14 Ir LEIDEN Zoals in eerdere edi ties reeds werd vermeld, heb ben de elf Leidse musea en de VVV een „Paas-puzzel-tocht" georganiseerd om de jeugd op een plezierige manier kennis te laten maken met de musea. Ruim 1000 jongeren in de leef tijd van acht tot negentien jaar hebben vol vuur aan de wed strijd deelgenomen. Van de 685 weer ingeleverde antwoord-for- mulieren werden er 86 positief beoordeeld en uiteindelijk kwa men er 17 prijswinnaars en zes eervolle vermeldingen uit de bus. De drie besten zijn per te legram en de andere per brief uitgenodigd om hun prijs (be schikbaar gesteld door LCC- deelnemers) in ontvangst te ne men op 19 april om 16.00 uur in de aula van het Museum voor Volkenkunde, Steenstraat 1. Alle overige deelnemers ontvingen een leuk dankbriefje. kan Vvorden als „dit alles ver- werkten er wel drie lijvige wonniin door vrijheid." Degenen boekdelen door en het resultaat die cle uitleg en achtergrond was er dan ook naar. van deze wapenspreuk wisten te Het succes van deze Paaspuzzel- verteWen, zouden een extra goe- tocht heeft de organisatoren de beoordeling krijgen. En dat spoorde natuurlijk een heleboel kinderen aan om te gaan snuf felen in het archief. Sommigen geïnspireerd verder te gaan met dergelijke acties. Men denkt er over een voortdurende puzzel- tocht voor te bereiden. Iedereen die zin heeft, kan dan het hele jaar door tegen kleine vergoe ding een puzzelformulier halen bij het VVV-kantoor. Goede in zenders ontvangen een speciaal i ontworpen medaille waarop ver moedelijk het embleem van Lei den museum-stad geslagen zal i worden. Het niet gemakkelijk voor de extra grote jury het kaf van het koren te scheiden. Aan alle in-1 zendingen was bijzonder veel I zorg besteed en er waren op- merkelijk weinig fouten ge-j maakt. Bij de selectie ging de jury. bestaande uit zes mede werkers van musea en de heer j Dekker, uit van drie voorwaar den: de juiste en meest volledi ge beantwoording van de vra gen, correct taalgebruik en de meest verzorgde presentatie. De hele organisatie betekende een hoop werk voor de betrokken in stanties. Vooral de informatri- ces van de VW hadden handen vol met het afgeven van formu lieren en paas-puzzel paspoor ten, het opweg helpen van de deelnemers, de eerste selectie en het bij-stencillen van de pa- j pieren. Want op zo'n grote toe- j loop had niemand gerekend. „We hadden er hooguit driehon derd verwacht", zegt de heer Dekker. „Het was hier soms een waanzinnige drukte. Vorige week, toen het zo regende, zat het hele kantoor hier vol. Alle maal kinderen op de grond, die hun natte, doorgelopen papier aan het overschrijven waren", j Ook het stadsarchief kon men merken, dat er iets aan de hand was. Uit de verschillende ant woorden moesten de puzzelaars een Latijnse spreuk samenstel len. die van grote betekenis is voor Leiden. Deze luidde „Haec libertatis ergo", wat vertaald LIEIDEN Het Rotter dams Danscentrum on der leiding van Ineke Sluiter komt op 21 april naar het Lak- theater aan het Leven daal om „u te ontmoe- teiti'*, zoals het in zijn programmafolder zegt. De groep danst o-a. de première van het bal let „Icarus", in de choreografie van Lu cas Hoving en op mu ziek van Matsuchita. Na afloop van de voor stelling blijven dansers en leiding nog een uur tje in de foyer om met het publiek over het programma van ge dachten te wisselen. Ineke Sluiter heeft de groep, bestaande uit beroepsdansers, ruim drie jaar geleden op gericht. Men koos de weg van de moderne. experimentele dans. Gedurende twee sei zoenen presenteerden dansers en choreogra fen zioh met succes in Rotterdam. Ook gaven zij openbare repetities, waardoor de band tus sen de artiesten en het publiek hechter werd. Dat is dan ook een van de doelstellingen van het Rotterdams Danscentrum. Daarnaast heeft de groep zich een tweede belangrijke opdracht gesteld: het geven van voorstellingen in de re gio. De meeste profes sionele balletgroepen komen, om allerlei re denen, zelden naar de kleinere steden en de „provincie" toe, waar door een leemte ont staat in het theater pakket. Het Danscen trum wil die nu probe ren op te vullen Kaarten zijn verkrijg baar aan de Leidse Schouwburg, Oude Vest 43, vanaf twee dagen voor de voor stelling van 10 tot 15 uur, tel. 23444 en drie kwartier voor aanvang aan dc zaal Inschrij vers van KSO kunnen kaarten halen aan het bureau, Oude Vest 45, tel. 31841. „Vreewijk gaat tegen de grond NOORDWIJK Als de gemeente raad van Noordwijk akkoord gaat met een voorstel van B. en W. zijn de dagen van het com plex „Vreewijk" aan de Tram- steeg geteld. In december jl, besloot de raad het gebied van de Molensteeg en omgeving als eerste sane- ringsplun aan te pakken. Ten aanzien van de slechte wonin gen in de saneringsgebieden zou een strakke, aktieve politiek worden gevoerd en wel in die zin, dat de sloop van de ont ruimde woningen zou worden bevorderd door een bewuste aankooppolitiek door dc ge meente. Dit is voor het college van B. en W. aanleiding ge weest onderhandelingen te ope nen met de heren C. G. J. Alke made en G. Vogelaar, eigenaren van een complex van twintig huizen aan de Tramsteeg. plaat selijk bekend als „Vreewijk". Men is het eens geworden over een totale koopprijs van 85.000. De gemeente krijgt daardoor de beschikking over bijna 1400 m2 grond in het sane- ringsgebied. B. en W. verwach ten, dat over ongeveer een jaar alle woningen zullen zijn ont ruimd en dat dan met de af- brauk kan worden begonnen. Van het Rijk krijgt men dan 50.000 terug aan ontruimings premies. Voortaan hier op Noordw ijkse campings NOORDWIJK Tot nog toe mocht krachtens de in Noordwijk gel dende kampeerverordening op dc campings geen alcoholhou dende drank worden verkocht. Als de raad dinsdag a.s. huur .flat geeft aan een wijzigings voorstel, komt daarin verande ring. Het college van B. en W. is met de Kampeerruad van oordeel, dat het verbod tot het verstrek ken van zwak-alcoholische drank op kampeerterreinen uit de tijd is. Straks zul men dus in de kantines een biertje of een glaasje wijn kunnen kopen. Sterke drank oftewel een borrel is er niet bij. Bovendien zal de verkoop van zwak-alcoholische drank beperkt zijn tot de perio de, waarvoor de kampcerver- gunning geldt. Leiden De commissie voor de bedrijven vergadert maan dag in kamer 204 van het Stadhuis, aanvang 16.00 uur. Leiden De personeelsver eniging van de stedelijke lichtfabrieken organiseert op 21 april haar jaarlijkse feest avond in dc Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Leiden/Voorschoten In de serie culturele evenementen in Kasteel Duivenvoorde te Voorschoten, zal de bekende zangeres Ank Reindcrs samen met de bariton Christ Ver hoog en begeleid door Wim Serlie (piano) een recital ge ven op 27 april, aanvang 20.30 uur. Op het programma staan liederen van Purcell, Brahms. Roger en Dvoriik. Ank Rein- ders en Chris Verhoog zijn in Leiden reeds verschillende malen met groot succes op getreden. Wim Serlie heeft zijn eerste muzikale schreden eveneens in Leiden gezet. Leiden In de Oud Katho lieke Kerk. Zoeterwoudsesin- gel 50. zal aanstaande zondag de plechtige aanneming van jonge leden plaats hebben tij- dens de Eucharistieviering van 9.45 uur. Leiden Dc Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Planlkun- de. afdeling Leiden en om streken, organiseert op 19 april een dia-lezing in het Rijksherbarium. Schelpenka-1 de G. aanvang 20 uur. De heer .1, M. Ballego zul spreken; over „De dahlia als tentoon- stellingsbloem". Men kan zelf t bloemen cn planten meebren gen. LEIDEN Aan dc Leidse, Universiteit is de heer N. J. v. Sittert. biochemicus bij 't Blo- chemisch Laboratorium der t Leidse Universiteit, gepromo- veerd tot doctor in de bio- chemie op een proefschrift, getiteld „Onderzoekingen over crown gall. Analyse van RNA en DNA in de tumorcel". Zijn I promotor was prof. dr. H. Velds'.ra. LEIDEN Aan dc Leidse J Universiteit is de heer P. de Haas gepromoveerd tot doe- tor in de godgeleerdheid op een proefschrift, getiteld „The church as an institution, ertical studies in the relation between theology and socio logy". Promotors waren prof. I dr. H Berkhof en prof. dr. P. Smits. LEIDEN Aan dc Leidse Universiteit is de heer U. H. Holsboor gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en tuurwetenschappen op proefschrift, getiteld chlorumethyl ethers and -s des". Promotor was prof. dr. H. Kloosterziel. OEGSTGEEST De Ocgst- gecster toneelvereniging „De Grunerie" geeft zaterdag avond in de grote zual van het Willibrordgebouw aan dc Kcrklaan een opvoering van „Hel begon In grndrt". Deze klucht in drie bedrijven is geschreven door Wim Du- mimi Tijdens de pauzes wordt er een grote verloting gehouden en na afloop is er een gezellig sumenzijn o.l.v. de heer Jans met medewer king van „The Bouquets". Aanvang 20.15 uur. OEGSTGEEST Ia band met het 10-jarig be staan van de winkeliersver eniging „Oegstgeest Actief' wordt er op dinsdag a.«. van 17.00 tot 19,00 uur een recep tie gehouden in de Draken- z.ual van Kasteel „Oud-Poel- officieel gedeelte dat aanvangt te 16.00 uur. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum bud éi Winkeliers vereniging Oegstgeest actief een actie opgezet t.b.v. een geleidehond voor blinden. Eventuele attenties worden door het bestuur op hoge prijs gesteld hetzij in de vorm van een gift, hetzij via de A.B. Nederland te Oegst geest met vermelding „O.A. Jubileumactie" of onder cou- geesf OEGSTGEEST De NO VIB werkgroep te Oegstgeest deelt mede dut de startavond vun het Oegstgeester project „Onderwijs voor Botswan; gehouden wordt op maandag 24 april in de aula van het Rijnlands Lyceum. Burge meester Jhr. T. A. J, van Eysingu zal de aktie inlui den. De heren G. E van Vlij men, directeur NOVIB, mr. E. II, Tunnissen. direk- teur UNESCO-centrum derland, zullen het plaatse lijk initiatief toelichten van hun werk in het kader van de ontwikkelingssamenwer king. Zoetermeer S.J.Z. speelt a.s. zondag een oefenwed strijd aan de Hoge Rijndijk tegen Meêrhurg, aanvang 12 uur. Het tweede elftal ont vangt om half drls "P „Haasbroek" S.J.C. 3 en heeft aan een gelijkspel vol doende om kumpioen te zijn en te promoveren naar de ie klas van de LVB. Zoeterwoude De h aan-huis collecte voor reumabestrijding heeft 595,-- opgebracht. i Zoeterwoude In het veel zijdige programma van het katholiek Vrouwengilde komt de orthopedist dokter Bayens op woensdag 19 april in het Don Boscohuis spre ken over „Orthopedie".

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3