PROTEST TEGEN ZANDBAKKEN ,M'n' eerste boxje kreeg ik op de boterbonnetjes „Gehakketak" onder bloembollenhandelaren Bioloog uit Oegstgeest wint Constantijn-Huygens concours Foto-journalist Will Dijkman 65 Wassenaar bespreekt samenwerking in de Haagse agglomeratie Wat u ook moet weten LEIDSE COURANT DINSDAG 11 APRIL 19r^ LEIDSCHENDAM Bijna alle honderddertig gezinshoofden van de woningen van de Ge meentelijke Woningstichting aan de Plaspoelstraat, Tuinderij straat en Plaspoelkade waren gisteravond naar het Vereni gingsgebouw gekomen voor een hoorzitting over gemeentelijke plannen voor de wijziging van de gemeenschappelijke tuinen in die wijk. missie 50.000 gulden had uitge trokken voor de lang gewenste verbetering van de tuinen voor de gemeentelijk woningstich ting. Een der aanwezigen haak te daar onder grote bijval op in met de mededeling: geef ons dat geld maar, dan maken wij een buurtvereniging en gaan op dat stuk land een mooie speel plaats maken. Een wens die met verwerkelijkt zal worden omdat de bestemming van de grond, volgens de wethouder, al vastligt. Met de speelplaatsen kleine kinderen bleken de Wethouder Kranenburg had de niet gemakkelijke taak de dik wijls heftige discussies in de hand te houden. De gemeente had voor ieder der vier perce len grond twee plannen ge maakt met speelplaatsen voor zien van klimbollen, speelhek- ken, zandbakken, glijbanen, speelringen, duikelrekken en klimbogen. Het overblijvende gedeelte zou, in kleinere tuinen verdeeld, toegewezen kunnen worden aan liefhebbers, indien De man die meende de speel- nodig door loting. plaatsen aan een leeftijdsgrens "Over twee dingen waren de aan- te moeten binden werd door de, die de plannen toelichtte, en op sommige plaatsen beplantingen wilde aanbrengen, kreeg te ho ren „Geen bos, dat hebben we al genoeg". En dan was er nog de man die de ruimte achter zijn blok flatwoningen gewoon maar als parkeerplaats wilde inrichten. Er was nog niet eens zoveel tegenstand, maar dat kwam misschien doordat hij er aan toevoegde „anders staan ze toch maar op de stoep". Hij was trouwens begonnen met te zeggen dat het hem „helemaal kon schelen wat er komt" aanwezigen geen moeite te heb- De wethouder liet het allemaal ben, het waren de groteren „die noteren, voor de pauze kreeg hun agressie moeten uitleven' die ruimte nodig hebben. De wethouder zei dat daar een sporthal en zwembad voor zijn, maar deze voorzieningen (van zeven miljoen) werden als te ver weggewuifd. wczigen het al dadelijk moesten géén zandbakken ko men en de gemeente zou een stuk bouwgrond aan de overzij de van de Plaspoelkade moeten bestemmen voor speelplaats. Met de zandbakken was de wet houder het dadelijk eens. Met de bouwgrond lag het wat i met meer kennis van zaken sprekende, aanwezige huismoe ders weggehoond met een „ach, ga toch weg man". Evenals trouwens de man die meende dat de ouders de orde moesten handhaven, „de mannen zijn overdag weg, moeten de vrou wen dat dan doen?" dereen koffie „van de gemeen te", en zei dat burgemeester en wethouders er bij het plannen maken rekening mee zullen hou- I den. De commissie voor openba re werken en ruimtelijke orde- ning zal er dan nog over praten en op 8 mei zal het voorstel in de raad komen. Als dan na on- geveer zes weken de beslissing 1 van Gedeputeerde Staten gun stig is zal er met de werkzaam- j heden worden begonnen. Als ie- j dereen dan rustig in Spanje zit 1 kan de plantsoenendienst met het werk beginnen zonder op de vingers te worden gekeken, maar dit laatste zei de wethou der natuurlijk niet. De aanwezi gen bleken trouwens mans ge- I noeg om dan ook nog eens een proiestaktie te gaan beginnen. De beide prijswinnaars Alphen a.d. Rijn Fotograaf Will Dijkman is gistermid dag in hoüel Toor in het zelfde zonnetje gezet als waarin hij duizenden anderen in de loop van tientallen jaren lichtge voelig in de publiciteit heeft gebracht. Van Leiden tot Woerden is de heer Dijkman een begrip geworden. Er is geen instelling of vereniging in de gehele streek die nog nooit van hem heeft gehoord. Geen plaatje uit de Veen- of Rijnstreek in de krant of Will Dijkmann wist er meer van. Of men het geloven wil of niet: Dijkman gaat met pensioen. Zoon Wim zet de familie traditie voort. Hele maal onwennig wordt het dus niet. In de dertiger jaren begon Dijkman met de sportver- slaggeverij. Als een bijver dienste schakelde hij zijn hob by (zijn eerste boxje kreeg hij via de boterbonnetjes) in en ging van voetbalwedstrijden foto's maken. Financieel haalde dat in die jaren prak tisch niets uit. Maar na de laatste oorlog kwam hij pas goed op dreef. Als verslagge ver-fotograaf trad hij een paar jaar na de bevrijding in dienst van het Leidsch Dagblad, maar ook de „con currentie" mocht later van zijn routine, vindingrijkheid en zijn ingevoerd zijn profi teren. In meer dan 25 jaar zijn tienduizenden foto's van zijn hand onder een groot publiek gekomen. Het gewes telijk openbare leven zonder Will Dijkman was al gauw niet meer denkbaar. Gistermiddag, op een zeer druk bezochte receptie, werd dat nog eens extra beklem toond. Namens het L. D. werd het woord gevoerd door de directeur, de heer G. Koopman. Burgemeester mr. R. M. Gallas demon streerde tijdens zijn speech hoe de heer Dijkman altijd indruk had gemaakt met zijn fotograferen: voorzichtig voorbijschuifelend. Alle bur gemeesters van de Rijn streek toonden hun waarde ring voor het werk van Dijk man met een gezamenlijk geschenk, een comfortabele tuinstoel. Will Dijkman wijd de hem meteen in en me vrouw Gallas nam er een foto van, een eer die Will Dijkman nog niet eerder te beurt zal zijn gevallen. Van de gemeente Alphen a.d. Rijn was er een gedenkbord met het gemeentewapen erop. Mevrouw Dijkman kreeg een boeket bloemen van mevrouw Gallas. De scheidende fotograaf, die ge zien zijn vitaliteit z'n toestel voorlopig nog wel niet aan de wilgen zal hangen, kreeg heel veel handen te schudden en geschenken in ontvangst te nemen. Will Dijkman niet meer in actie?. We moeten er niet aan denken. LEIDEN/OEGST- zingend en zichzelf be- GEEST Op 5 april geleidend het land werd aan Rob Poel- doortrekt, mann en Ans van den Bosch de eerste prijs Drie maanden r.adat hij uitgereikt prestaties tijdens het concours voor ama teur-gitaristen in Be verwijk, georgaidseerd door de Nederlands- Belgische gitaristen vereniging „Constan- tijn Huygens". begonnen was, kwam hij tot de ontdekking, dat hij daarvoor toch niet in de w!eg was gelegd en ging over op lessen in klass eke gi- man het Constatijn Huygens-concours wint. In 1967 en 1969 sleepte hij ook de eer ste prijs in de wacht. Bovendien won hij vo rig jaar het Leids Ka mermuziekconcours, dat gehouden werd tec gelegenheid van 't tien jarig bestaan Rob Poelmann, 24 jaar, pas afgestudeerd bio loog, inwoner van Oegstgeest, speelt nu zo'n dertien jaar gi taar. In zijn familie is hij een muzikaal bui tenbeentje. Hi] hoorde een vriendje accoord- jes spelen en besloot ook maar eens les te gaan nemen. Dat hij later een concours zou winnen, was toen nog hele verre toekomst muziek. Misschien zag hij zichzelf eerder als Het is een troubadour, die keer, taarmuziek. Zijn ver- Leids Kamermuziekge- dere opleiding kreeg zelshcap. hij van mevrouw Men- Voor Ans was het Bever- ningh te Delft. Nog wijk-concours wel steeds gaat hij i de twee weken naar haar toe om bepaalde muziekstukken en technieken door te ne men. Verder repeteert hij trouw iedere dag ongeveer drie kwartier en samen met zijn partner Ans debuut. Zij ts kweek- schoolleerlinge in Delft en speelt ruim negen jaar blokfluit, niet al leen alt, maar ook an dere soorten. Ongeveer drie maanden werken Rob en Ans nu inten sief samen en blijk baar met succes. Bosch (blokfluit) een Tijdens het concours avond per week. verschillende recitals trad hij op. vaak in combinatie met ande- Beverwijk speelden zij ondermeer een ..Pava ne pour une enfante défunte" van Maurice Ravel en „Er.n'acte" van Jacques Iber.t, bei de gearrangeerd door de moderne klassieken en de hele oude com ponisten. Op het verlanglijstje van Rob Poelmann staat, dat hij nog wel een luit zou willen leren spelen. Hoewel het ook behoort tot de familie van snaarinstrumen ten, is de techniek heel anders dan die van gitaar. De luit is namelijk dubbelsnarig en heeft een andere stemming. Beroepsgitarist wil Rob Poelmann niet worden. „Ik heb er vroeger wel aan gedacht om er mijn beroep van te maken, maar Ik 'vond het toch een tr wanke le basis voor mijn le vensonderhoud. Toen ben ik biologie gaan studeren, een erg fijn vak. Gitaarspelen zal altijd wel een plezieri ge hobby blijven." WASSENAAR Op dinsdag 18 april a.s. des avonds te half acht zal de Commissie Interge meentelijke Zaken en Ruimtelij ke Ordening in het Raadhuis bijeenkomen in een openbare vergadering, waarin de samen werking in de Haagse agglome ratie besproken zal worden. Aanleiding tot deze bespreking is de motie, die het Algemeen Overlegorgaan van het Interge- Leerlingenconcert van Ernst Gervais LISSE D leerlingen van Ernest Gervais zullen samen met hun leermeester een concert geven in de St. Agathakerk te Lisse, op zaterdag 15 april a.s. lij zullen een afwisselend pro gramma verzorgen van Blok- flu:tmuziek uit de 16e en 17e eeuw tot en met hedendaagse orgelmuziek. medewerkenden aan deze avond zijn: Marise Noort, May- ke v.d. Valk en Claudia Runde Blokfluit. Mayke v.d. Valk Gi- taai. Aan het orgel komen: Teun in 't Veld, Piet v. Har- tingsveldt. Karei en Alfred Schols en W'im Boot. Ie avond wordt besloten met „Acclamation" vain Jean Lan- Jlads, gespeeld door Ernest Ger vais: Aanvang 8.15 uur n.m. meentelijk Overleg Haagse Ag glomeratie op 22 februari j.l. heeft aangenomen. In de motie spreekt het overlegorgaan zich uit voor het tot stand brengen vóóór eind 1972 van een nieuw gewestelijk samenwerkingsver band, dat reëële bevoegdheden bezit op het gebied van de ruimtelijke ordening, de volks huisvesting, de economische ontwikkeling, het verkeer en vervoer, recreatie en sport en de zorg voor het milieu. Uitgangspunt bij de bespreking op 18 april zal zijn een discussieno ta over bestuurlijke organisatie, die door het dagelijks College van Overleg aan het algemeen overlegorgaan is aangeboden. In deze discussienota worden enkele concrete vragen aan de orde ge steld o.ra. over de samenstelling van het algemeen bestuur van het samenwerkingsorgaan en over het al of niet handhaven van het ambtshalve lidmaat schap van de burgemeesters. Verder wordt de vraag gesteld waaruit de functies van het sa menwerkingsorgaan in de nieu we constellatie naar hun aard moeten bestaan, welke inhoud aan deze functies gegeven moet worden en op welke be stuursgebieden de hoofdtaak van het gewest zich moet rich ten. In de bespreking zal ook betrokken worden het commen taar van de Werkgroep Gewest De Haaglanden op de discussie nota. Taxichauffeur leende collega een kneus uit LEIDEN Twee Leidse taxi chauffeurs hebben gisteren van de Leidse kantonrechter mr. Van Dijke een geldboete van 150 gul den gekregen. De een had aan de ander een wagen uitgeleend, die in ondeugdelijke staat ver keerde, niet W.A.-verzekerd was en niet voorzien was van een geldig kenteken. Een kwalijke zaak, volgens de rechter. Een 25-jarige tuinder uit Katwiik werd veroordeeld tot 70 gulden boete en verbeurdverklaring van een buks met munitie en een kijker met telescoop. De tuinder was op strooptocht met die spullen in de duinen aanga- houden. Ook een 20-jarige tuindersknecht uit Zoeterwoude werd veroor deeld wegens overtreding van de wapenwet. Hij kreeg 40 gul den boete. Een 52-jarige koopman uit Leiden werd door de kantonrechter ie mand met een groot gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel ge noemd. De man had met een mini-auto een caravan van zeer grote afmetingen gehaakt. Op de Kanaalweg ging het fout. De caravan kantelde en klapte te gen een boom. Na deze stunt kwam depolitie tevens tot de ontdekking dat de achterbanden van de auto vrijwel geen loop- vlak meer hadden. De rechter legde hem 200 gulden boete op. Een 36-iarige aannemer uit Noordwijk kreeg 80 gulden boe te en voorwaardelijke opzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van 2 jaar. De aanne mer had onlangs op de Rijks weg met grote snelheid vlak ach ter andere wagens gereden. HILLF.GOM Als van alle ideeën over de toekomst van Zuid-Holland, de helft toi werke lijkheid gebracht zal worden dan blijft er nog slechts weinig over van het oorspronkelijke bollengebied. Tot deze voor de bollenstreek minder rooskleuri ge stelling kwam gisteren drs. A. L. J. Coenen, voorzitter van de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur tijdens de 253e Algemene Ver gadering in Treslong Hillegom. Een conclusie die hij trok na maandenlang bestuderen van rapporten en beschouwingen over Zuid-Holland. Hij deed een dringend beroep op de verant woordelijke instanties om ter- wille van de bloembollenteelt een „mild" standpunt in te ne men. Drs. Coenen sprak eveneens zijn ernstige bezorgdheid u:t over het wederom uitstellen door het Productschap voor Siergewas sen van de goedkeuring van de vernieuwde statuten alsmede het daarop betrekking hebbende „In onze kring" aldus de heer Coenen, „heeft deze gang van zaken verontwaardiging gewekt. Het is van groot belang dat de Raad kan starten want ae pro blemen liggen opgestapeld. Ik gef de moed nog niet op", zei hij, „hoewel ik weet dat anderen er anders over denken". In aansluiting op deze inleiding hield mr. N. Luitse, secretaris van het PVS, een langdurige uiteenzetting over het PVS en het bloembollenvak. Daarin zei hij onder meer dat aan de kwe kers en handelaren moest wor den duidelijk gemaakt dat 't hun eigen organisaties zijn die de doeleinden voorstaan die alleen met PVS-verordeningen en met via heffingen verkregen gelden gerealiseerd kunnen worden. Vanuit de zaal kwamen nogal wat reacties op de speech van de heer Luitse. De huidige gang van zaken rond het P\/S werd door een van de sprekers ge- Succes DSVP invalidenbond Riipwetering RIJPWETERING - Het Sassen- heimse muziekgezelschap „Door Studeren Veel Presteren" heeft zaterdagavond in Rijpwetering veel succes geoogst met het op treden voor de invalidenbond „Alkemade en Omstreken" in Rijpwetering. Voor de pauze was er vooral veel waardering voor de uitgevoerde klassieke werken. Het optreden van Giel de Zwart als muzikale clown was zoals zo vaak goed voor een ovationeel applaus. Medegedeeld werd dat de uit gaansdag dit jaar gepland is op 28 juni. kenschetst als „gehakketak" dat aan zijn uiteindelijke doel voorbijging. Een levendig debat ontspon zich aan 't einde van de vergadering no gtussen de heer Luitse en de heer Witteman, lid van de Nederlandse Raad van onder nemers in het bloembollenvak. De heer Witteman vroeg zich af welke taak de Raad bij het PVS zou weghalen. „Geef ons die eenheid waar we al jarenlang om hebben gevraagd. We willen het PVS beslist geen werk uit de handen nemen. Wat wij wil len is verantwoordelijkheid", al dus de heer Witteman die zijn ademloos toegehoord betoog af sloot met de vraag of het hier al of niet om een machtsverhou ding g ng. De heer Luitse zei er geen behoef te aan te hebben de positie van het PVS en de Raad ten tweede male uit de doeken te doen. De heer Coenen tenslotte ver klaarde zich solidair met het geen door de heer W.tteman naar voren was gebracht. c Alphen Avanti heeft wielerwedstrijd tegen 5 senheim met 40 tegen punten gewonnen. Uitslag amateurs: 1. Cees Maasks 2. Herman Lammers en Gerard Smits. Nieuweling 1. Wil Toor. 2. René van en 3. Cees van Deuren. de A-jeugd won Jos Bruijn, bij de B-jeugd een Sassenheimer, P. Luy, en bij de C-jeugd kwamj winnaar ook uit de bol streek, C. Jelling. HAZERSWOUDE dag 11 april, om acht wordt in het Michelshuis Hazerswoude-dorp een eenkoms't belegd door de zamenlijke vrouwenbewej gen in samenwerking met| Vredeswerkgroep Hazers' de. Novib-medewerker Sleven zal het thema „Nj een betere wereldhui! ding" inleiden, voordat over een discussie wordt houden. HAZERSWOUDE - Op derdag 20 april, om acht 's avonds, organiseren de litieke partijen, die in de meente Hazerswoude een deling hebben, een burj avond in het Michelshuir Hazerswoude-Dorp. De heeft van .meedoen' afge: Burgemeester J. ten Heuj hof houdt een inleiding „Het functioneren van gemeentebestuur" voordal aanwezigen in de gelegenf worden gesteld om vragei stellen. De Hazerswoudse afdel van de Staatkundig Gerei meerde Partij heeft de AP CHU-, PvdA- en VVD-orgi satoren overigens bericht van de organisatie te w distantiëren. Beter gezi de SGP wil niet meedoen] HAZERSWOUDE - Vciji avond 14 april, om acht houdt de Vredeswerkgi Hazerswoude in het voori lige raadhuis te Hazerswouj een voorlichtingsbijeenkonj over Zuid-Amerika. De Rq terdammers Jan Dirkx Karin Adelmunt, die geruiri tijd sociaal werk in Columb hebben verricht, vertell-. over hun ervaringen. 1 Vredeswerkgroep doet ovei gens op de vrijdagbijee komst voor de derde maal één week van zich spreke Van(dinsdag)avond tekeni...... ze met de vrouwenverenig* gen voor de organisatie vi "er een bijeenkomst in het M chelshuis („Naar een bete» Y" wereldhuishouding") en de* Ya' derdagavond in 't Anker voj vergadering (samen met i PvdA), waar Zuid-AfriJta cj ""J traal staat. HILLEGOM Dinsdag i ve' april komt de wijkraad vijjet j Meer en Dorp onder voorz drij •terschap van de heer W. vi Kif Dam Jr. bijeen in de h me drijfscantine van N.V. j Vra Ringvaart. Meerlaan 2L vra Naast gebruikelijke jaarve har stelt zich herkiesbaar. In 4 vacatures van de dames D Kaaisteniet en Hoogteyli dienen nieuwe bestuursled te worden gekozen. Vooi komt de speelgelegenhe voor de jongeren nieuwe groeiende woonwi ter sprake. Aanvang 20. LISSE/HILLEGOM I afd. Lisse/Hillegom van i Ned. Ver.van Huisvrouw! zal woensdag 12 april in feestelijke bijeenkomst „Flora" het 55-jarig bestaa herdenken. Medewerking worden verleend door Lie bet Veendorp met zang declamatie. Aanvang uur. NOORDWIJKERHOUT De stand na de zesde comp titieronde van de Noordwi kerhoutse bridgeclubs Juiste Bod en Ons Genoege is als volgt: Groep Rood: gebr. Hiep 514 p., 2. J. Kampen - R. Bakker 505, J. V. Wieringen - C. de Wii ter 488, 4. P. Broekhof - de Jong 501, 5. W. Schelvis T. v. Aken 482, 6. Ds. Ka; tein - Zoetendaal 480 7. Kaptein - T. Zoetendaal 47 8. A. de Groot - M. de Wii ter 460, 9. A. v. Kesteren B. v. Aken 455, 10. echt| Van den Berg 432. Grot Blauw: 1. Mevr. De Winter A. Kamp 461 p., 2. W. v. Linden - T. Kortekaas 461, K. v. d. Veek - P. Heemi kerk 440, 4. echtp. Bodar 437 5. mevr. v. d. Reijd Gijlswijk 436, 6. M. Heemi kerk - P. Brama 433, 7. Broekhof - N. v. Nes 407, rrevr. Kroone - partner 38! Groep Groen: 1. H. Heems kerk - W. v. d. Holst 448 p 2. A. Brandhorst - J. Wesst ling 443, 3. C. Heemskerk J. v. d. Burg 426, 4. K Raaphorst - T. Vrolijk 425, i W. Passchier - L. Admii 416, 6. echtp. Turk 393, 7. Schenk - P. v. d. Burg 364, mevr. Merts - E. Peet* 355. WASSENAAR Dinsdi avond 11 april in het Jeroenhuis een toni avond voor de leden Katholiek Vrouwengilde f- echtgenoten. De eigen toneel club ..Mimicri" zal een blij] spel opvoeren. Op 27 aprj i wordt een bezoek gebraeft I aan de Huishoudbeurs in d* Rai te Amsterdam. De dt turn voor de jaarlijkse ui'- gaansdag is bepaald op 1 juni. De reis gaat naar dt Flevohof. 's Avonds is er eet diner-dansant in het Jeroen' huis waarbij ook de echtge noten welkom zijn.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6