KREDIET LEIDSE RAAD VOOR BOUW 244 ETAGEWONINGEN IN MERENWIJK Extra aandacht bepleit voor schooladviesdienst Onder wij ssupermarkt voor goed en goedkoop studeren in avonduren Feestprogram Sport Kinderen kunnen nergens terceht Binnenstad zoekt speelruimte Wandel u fit op 22 april Wat u ook moet weten Jeugdbende opgerold 1972 DINSDAG 11 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA I LEIDEN Een van de vele problemen in de binnenstad van Leiden is het gebrek aan voldoende en veilige speel ruimte voor de meer dan ICO kinderen. Een aantal bewo ners van dat stadsdeel heeft dit in een door mevrouw Dlckhoff uit de Nieuw- steeg gehouden enquete tot uitdrukking gebracht. Op 12 april zullen deze bewoners voor de twee de maal bijeenkomen in het clubhuis „In de Vrfolijcke Arcke", Pieterskerkchoor- sfeeg 15, om diverse speel- mogelijkheden te bespreken. openlucht-terreinen voor de jeugd genoemd: een deel van het Van der Werffpark, het Begijnhof (achter het Rapenburg), de manege in de Kaiserstraat of de hoek de Kaiserstraat of de hoek Pieterskerkhof-Pieterskerk gracht. Voor de allerklein sten zag men een mogelijk heid in de Doopsgezinde kerk en het clubhuis „Inde Vro- lijcke Arcke". Enkele men sen van dit binnenstadsover- leg hebben zich bereid ver klaard de voorstellen nader te bestuderen. Uit de enquete kwamen voornamelijk twee wensen naar voren. Er zou in de binnenstad een binnen in de binnenstad een binnen ruimte met tuin moeten ko men, waar de kleintjes veilig met elkaar kunnen spelen. Om de kosten zoveel moge lijk te drukken, zouden de moeders ingeschakeld moe ten worden bij de organisatie en het toezicht. Voor de gro tere kinderen zou er een ruimte moeten komen in de openlucht, waar ze, zonder gevaar te lopen door verkeer en water, vrij kunnen ravot ten, voetballen, kortom zich uit kunnen leven. Weliswaar is er een zandbak in het Van der Werffpark gecreëerd, maar deze is, volgens de groep, „een grote miskleun". Hij ligt in een tochthoek, dicht bij het water en is be vuild door dieren. Een initia tief van de LVVS Augustinus om kinderen de gelegenheid te geven te spelen in de tuin van de vereniging aan het Rapenburg is afgeketst op bezwaren van de omwonen den. De overlegplegers waren het er unaniem over eens, dat er aan deze kwestie op korte termijn iets moet gebeuren. Als vervolg op deze bespre kingen, zo meent men. zou den ook andere wijkbelangen aan de orde moeten komen. EIDEN De Leidse gemeente- l was gisteravond even van In anderhalf uur tijd fcwaarvan ruim een half uur aan stemmingen werd besteed) praafde men door de agenda 1. Misschien een nieuw ge- dat hoop voor de lente jeft. Voor elf raadscommissies werden leden gekozen. De heer tunderman werd gekozen als lid dilettante ilDEN Op 22 april wordt heel Nederland opgeroepen om eens flink de beenspieren 18.19 if los te maken in een Nationa H,s-!x Ie Trim wandeling. Ook in Leiden kan men meedoen aan dit wandelgebeuren, in dividueel of in groepsver band. De startpunten zijn: kejsportpark Leidsehe Hout"- voetbalkantine „Rodenburg", Leiden-Noord en Zwembad "De Vroege lopers kunnen beginnen om 10.00 uur, andere om 14.00 uur. 935-94 e af te leggen afstand be- draagt 10 km. Bejaarden en kleine kinderen hebben al genoeg getrimd na 5 km. De deelnemerskosten bedragen ""The*"si 1,- per persoon. Na het vol- P31 tooien van de trimwandeling 22 krijgt elke deelnemer een trim-herinneringsspeldje. (en kan zich bij voorbaat in schrijven bij: .V.V.-kantoor, Stationsplein: de heer W. van der Poel. Irislaan 171. Oegstgeest; de heer C. A. J. Latesteyn, Oos terstraat 11a, Leiden en me vrouw Massaar, Van 's Gra- vesandestraat 95, Leiden. uit de raad in de commissie voor de Bedrijfstechnische school voor individueel tech nisch onderwijs. Zonder meer ging de raad ak koord met erfpachtuitgifte van grond, gelegen aan de Rijnzicht- weg te Oegstgeest, aan de Stich ting Centrum Post Concentratie kamp Syndroom, ten behoeve van de bouw van een kliniek voor de behandeling van stress patiënten. Ook werden kredieten beschikbaar gesteld voor de bouw van 244 woningen langs de oostzijde van de IJsseLmeerlaan in de Merenwijk, uit te voeren in twee bouwblokken v-an acht woonlagen op een onderbouw en voorzien van centrale verwar ming en liften. Dit bouwplan maakt deel uit van de destijds aan Elementum n.v. gegeven op dracht tot de bouw van plm. 1250 woningen in het eerste compartiment van de nieuwe wijk. Het is het vierde, tevens laatste deelwerk. Het omvat 32 tweekamerwoningen, 164 vierka- merwoningen en 48 vijfkamer woningen. De gemiddelde huur prijs is berekend op ca. 268 gul den per wening per maand, te verhogen met plm. 45 gulden per maand voor b.v. stookkos ten, waterverbruik, kosten vuil afvoer en kosten van de huis meester. Ook dit complex zal van vuilstortkokers worden voorzien. B. en W. verwachten dat op zeer korte termijn de be schikking tot gunning kan wor den verwacht van een complex van 365 maisonnettes c.a. De raad verschafte het krediet maar de twee leden van D'66 en mevrouw Van Sefers (PvdA) stemden tegen. De heer Kuyper vond woningen van meer dan vier etages ronduit onmenselijk. Mevrouw Van Seters, namens de raad zitting hebbend in de be stuursraad van de Schooladvies dienst, had een gedeelte weerge geven van een brief van de di recteur van deze dienst, drs. J. H. G. Poell, aan de bestuurs raad over de gang van zaken bij de Schooladviesdienst. De heer Poell had aangekondigd te zullen aftreden als niet vóór het einde van deze maand wordt duidelijk gemaakt op welke fi nanciële mogelijkheden zijn dienst kan rekenen in de komen de par jren. Door de beperkte armslag wordt de Schooladvies dienst, die vorig jaar met de werkzaamheden begon, geremd in elke verdere groei. Noodzake lijk nieuw personeel kan niet worden aangenomen wegens geldgebrek. De heer Poell heeft te kennen gegeven, dat hij, ge zien de onderwijsnood in Leiden onder deze omstandigheden de verantwoording voor de school adviesdienst niet langer kan dragen. De heer Cornelissens (KVP) toon de zijn zorg voor de huidige ont wikkeling bij de Schooladvies dienst als de huidige functiona ris niet langer kan aanblijven. Hij noemde het een urgente zaak. De wethouder vroeg hij deze voor Leiden zo zeer be langrijke kwestie op het lijstje van dë hoogste prioriteit te zet ten in het belang van de sociaal zwakkeren in deze gemeente. Wethouder Duyverman ant woordde, dat de Leidse zorgen voor de sociale infrastructuur bij Ged. Staten extra waren be pleit: ,,G.S. hebben him volle begrip voor deze moeilijke om standigheden". De heer Ooster man (D'66) wees erop, dat bij een niet uiterste zorg voor dit werk in de toekomst wel eens zou kunnen blijven, dat we op het verkeerde paard hebben ge wed", bij een afwijzend of on voldoende antwoord van Ged. Staten. Wethouder S. Menken had de raad bij een schrijven in kennis gesteld van het feit, dat hij per 1 mei a.s. ontslag neemt als lid van de gemeenteraad. Na af loop van de korte vergadering ging de gemeenteraad nog enige •tijd in geheime vergadering. Leiden Vanaf 1 augustus zal voor Leiden en het gehele ver zorgingsgebied daaromheen een „onderwij s-supermarkt" voor zien in de behoeften van avond schoolleerlingen. Ruim 800 „klanten" kunnen daar hun geestelijke bagage aanvullen eportnse v A Meer6o 'Ct 40 ïaar 8elcden' dat in Voor sproken choten de Voetbalvereniging Nieui'jtOUWKOOP werd opgericht, r wb(S) k' ,aarvaa de naam enige jaren 'in Cambr cleden werd veranderd in "JyANDSTAD SPORT. Donderdag ecipiëren het bestuur emploenseiftal van Randstad dg®0 Wp, Sport in restaurant De Gouden lJpeeuw, Veurseweg te Voorscho- 20 tot 22 _jor zaterdag 15, zondag 16 en 73 vrijdag 21 april a.s. zijn diverse ,Sd; Manifestaties en festiviteiten vpRo33-' !Mreaniseer<l- zaterdag 15 april zullen een W-tal kinderen deelnemen aan gk-o| Kinder- speurtocht in de Keukenhof 17.55 i 'isse In Keukenhof wordt dit seizoen een kinderspeur- tccht georganiseerd, ïen twaalftal bekende figuren van de televisie staat door 13 Radiojei dtze bloementuin cpgesteid. ^otKM De hinderen moeten de na si. li men op een formulier invul- len en een tekening kleuren, and De inzendingen moeten uiter- .03 Licht J lijk 30 mei in bezit zijn van hjjji de Keukenhofdirectie. :oekpiatcnp^e prijzen bestaan uit fotoca deau-bonnen. een grote balonnenwedstrijd met enige fraaie prijzen, waar onder een kinderfiets. Om 11.15 uur wordt op het Randstad Sport-terrein een muziekshow gehouden door het Katwijkse korps DVS. Om 11.30 wordt in het dorp een prestatieloop voor senioren en junioren gehouden. Iedere deelnemer, die deze prestatieloop met goed gevolg hf-eft afgelegd, ontvangt een ju bileumvaantje. 's Middags geven de Randstad Sport Ladies een show op het veld, waarna er een voetbal wedstrijd op het programma staat tussen een gecombineerd team van zaterdag- en zondag- spelers tegen het z.g. Rotter dams Prominenten 11-tal. In dit 11-tal spelen vele bekende voet ballers mee, onder wie de oud- internationals Rinus Bosselaar, Vilerius, Janny Schilder en vele andere bekende Rotterdamse spelers, 's Avonds, 20 uur, feest avond voor leden en danoteurs in het Cultureel Centrum met bal na. Op zondag 16 april a.s. zullen de nog ongeslagen Randstad La- dies tegen een vertegenwoordi gend dameselftal spelen. Daar na wordt er een rugby-wedstrijd gespeeld tussen Het Gooi en Utrechtse studenten. Op vrijdag 21 april a.s. worden de Randstad Sport-jeugdleden ver gast op een Drive-in-Show, eveneens in het Cultureel Cen trum. Leiden Na al eerder voor de wet te zijn getrouwd zijn gistermid dag in de St. Antoniuskerk Lies- beth Beugelsdijk en Ries Kok in het huwelijk getreden. Liesbeth is de eerste teamspeelster van korfbalvereniging Crescendo' uit Leiden, voor welke club zij ook het wedstrijdsecretariaat-micro waarneemt. Haar echtgenoot kan zich wegens zijn werkzaam heden als verpleger in het Aca demisch Ziekenhuis niet vol doende vrijmaken voor de korf balsport waardoor hij uitkomt voor het reserveteam van Cres- met deel- en keuzepakketten uit de Mammoet-produkten. De naam van de supermarkt zal zijn: Stichting Avondscholenge meenschap voor Voortgezet on derwijs voor Leiden en Omstre ken. De lessen zullen gegeven worden in de schoolgebouwen van de Louise de Coligny- en Agnesscholengemeenschap aan resp. de Kagerstraat en de Eij- merspoelstraat, in het Boerha- vekwartier. De supermarkt-chef (traditioneel nog steeds rector genoemd) wordt de heer D. J. van Kooten, thans nog conrecor aan de Louise de Collgny-scho- lengemeenschap. De instelling van deze onderwijs- supermarkt is 't gevolg van een volledige samenwerking van alle bestaande „detaillisten" op het gebied van algemeen voort gezet avondonderwijs. Tot de tien partners behoren o.a. de Leidse Onderwijsinstellingen, het Rooms-Katholiek en Prot. Christelijk onderwijs, het ge nootschap 'Kennis is macht' (handelsavondonderwijs) en de stichting Leidse avond HBS. Ook het gemeentebestuur van Leiden is vertegenwoordigd in het Stichtingsbestuur in de per soon van drs. H. W. Engelhart, toekomstig voorzitter. Een zeer belangrijke reden voor deze nieuwe samenwerkings vorm zijn de financiën. Tot nu toe was alleen het Middelbaar Algemeen Vormend Onderwijs (MAVO) gesubsidieerd. Nu kan ook de rijkssubsidie verkregen worden voor het Hoger Alge meen Vormend Onderwijs (HAVO) en Atheneum. Dit bete kent dat het lesgeld daardoor aanzienlijk verlaagd kan wor den. Tevens is het door de nieu we regeling mogelijk het han delsavondonderwijs optimaal aan de 'mammoet-ontwikkelin gen te kunnen aanpassen. Door het inwerkingtredèn van de Mammoetwet zal het handels avondonderwijs namelijk niet langer dan tot 1 augustus 1975 blijven bestaan. Zijn plaats wordt dan overgenomen door het economisch en administra tief onderwijs en de Mavo beide vertegenwoordigd in de nieuwe stichting. Bij de oprichting worden de ma vo-leerlingen door de schaalver groting in de gelegenheid ge steld het mavo-diploma in ge deelten bij elkaar te sparen. Zo wel voor de driejarige als voor de vierjarige MAVO kan men in uiterlijk vijf of zes jaar in enke le pakketten het diploma beha len. Daardoor behoeven de leer- linegen niet meer avond aan avond met hun studie bezig te weven zijn. De volledige vrijheid in het kiezen van individuele examenpakket ten zal evenals in het dagonder- De minimum-leeftijden in het jaar van toelating zijn: voor MAVO: Ie klas - 16 jaar; 2e en 3e klas - 17 jaar. Voor HAVO/ATHENEUM: lè klas - 18 jaar; 2 a klas 19 jaar: 3e klas e.v. - 20 jaar. De voorlopige aanmelding kan uitsluitend schriftelijk ge schieden, met opgave van geboortedatum, vooroplei ding, voorkeur enz. bij de voorzitter van de Stichting Avondscholengemeenschap, de heer drs. H. W. Engelhart, p/a Stationsweg 26, Leiden. In de tweede helft van mei zul len de aanmeldingen beant woord worden. Voorlopig kan men zich ook nog schriftelijk opgeven bij- de oude adressen, nl. voor HAVO/Atheneum bij: de Leidse Avond-HBS, p/a Leidsedreef 2, Leiderdorp. Voor de andere onderwijssoor ten bij: directeur avond-MAVO Lel den, de heer P. van Dijk, Roodborststraat 30, Leider dorp. directeur 'Kennis is Macht', de heer H. J. Hcymans, Ka- rel Doormanlaan 40, Voor schoten. directeur „Sint Pieter", de heer J. H. G. Bokdam, Dro- nenweg 23, Bodegraven. directeur Chr. avond-MAVO Katwijk, de heer L. van Wij- katwijk, de heer L. van Wij nen, Baron Sweerts de Lan- das W/borghstraaf 31, Kat wijk. wijs altijd aan beperkingen on derhevig blijven. De naar ver houding korte tijd waarin per week les wordt gegeven, speelt hierin mede een rol. Natuurlijk zal de overgang van de bestaande situatie naar de su permarkt niet abrupt gaan. De bestaande opleidingen kunnen ook binnen de nieuwe stichting voltooid worden. Nieuwe leerlin gen krijgen de gelegenheid op grond van hun vooropleiding een keuze te maken uit het uit gebreide studie-assortiment van de supermarkt, waarin de oude opleidingen zoveel mogelijk ver- wevwn zijn. Zo zullen de beide bestaande han delsavondscholen „Kennis is Macht" en „Sint Pieter" ogen schijnlijk helemaal- verdwijnen. Nieuwe leerlingen voor dit handels avondonderwijs krijgen echter de gelegenheid in de MAVO-af- deling op een speciale wijze hun kennis te verrijken. Bovendien hoopt de stichting in 1973 of 1974 te kunnen starten met een aparte afdeling voor Middelbaar Economische en Administratief Onderwijs (MEAO). LEIDEN Pater mr. dr. P. R. A. B. Dresen, S.J. houdt op 25 april een inlei ding over „Het geloof als maatschappelijke inspiratie bron" in de „Holiday Inn" voor de leden van de Hol lands Christelijke Werkge vers Vereniging, aanvang 16.45 uur. De bedoeling is, dat men zich naar aanleiding van dit onderwerp, nog eens bezint op de taak die een christelijke werkgever heeft m de huidige maatschappij. LEIDEN In het Acade miegebouw, Rapenburg 73, exposeren Ger Groothedde, Bert Haaitsma, Paul de Ko ning, John Palmer en Hans Schults van 14 april tot 17 mei foto-collages, litho's en tekeningen. LEIDEN De PAK-partiJ- en organiseren 13 april voor de derde keer een wijkhea- ring in De Kooi. Op de hea ring die in de speeltuin Oos terkwartier wordt gehouden, zullen behalve typische Kooi-problemen, ook alge meen politieke zaken aan de Kooi-problemen, ook alge meen politieke zaken aan de orde komen. Aanvang 20.00 LEIDEN Zondag verzorgt „de ritmische groep Uitgeest" op uitnodiging van The Lord's Folks in de Herensingelkerk een eucharistieviering. De viering begint om 11 uur. VOORSCHOTEN - In de Voor- schotense wijk Noord-Hofland worden op 1 mei (Koninginne dag) kinderspelen georgani seerd voor de kinderen uit de wijk Noord-Hofland inclusief de Leidseweg-Noord en de Rijndijk. De leeftijdsgroep is van 4 t/m 10 jaar. Een kin- deroptocht, die om 8.30 uur start aan de Piet Heinlaan en de Welterdreef, brengt de kin deren naar de speelweide. Formulieren voor deelname kunnen worden afgehaald aan 't postkantoor, Abraham van der Hulstlaan, tot 15 april VOORSCHOTEN - Op vrij dag 14 april organiseren werkgroep Shunt en j.s. Noord-Hofland een optreden van de Amsterdamse forma tie Brainbox. Deze groep heeft al vele hits gemaakt, waarvan hun laatste single A part of me is a part of you er een is. Omdat het Cultureel Centrum ditmaal niet beschikbaar was, heeft dit optreden plaats In de aula van het scholen complex in Noord-Hofland (Thorbeckeweg). De toe gangsprijs is ƒ4. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de Fa. Slem- mer. Voorstraat 25, Voor schoten, en vrijdagavond aan de zaal. De opbrengsten zijn ten bate van de Llndchoevc. ZOETERWOUDF. In de laatste competitiewedstrijden zijn de junioren van PIT '54 goed voor de dag gekomen. Het meisjesteam Ring met slechts twee speelsters naar Avanti. Zij maakten geen en kele fout en kwamen zo tot een 73 overwinning. Het eerste jongensteam werd in Den Haag door DDC met 64 Reklopt. Wim den Eisen zorg de voor twee tegenpunten cn Ton Paardekooper en Wim v. d. Salm elk voor éón. Door het ongeslagen blijven van Wim v. Leeuwen en Rens v. Veen en een winstpartij van John van Leeuwen bleef het tweede team met 8—2 de baas over STT '66. Het derde team klopte plaatsgenoot Effect '54 mei 64. Joost van Gent cn And Mooijman zorgden elk von- twee punten. Jos v. d Kolk voor ëén. Zaterdag 15 april is er in 't Centrum een opentafeltennisdag. Dit zal ook in de hoogste klnssen van de basisscholen bekend ge mankt worden. ZOETERWOUDE - Mgr. A. Slmonis, bisschop van Rotter dam. zal binnenkort twee maal in Zoeterwoude komen. Op zondag 28 april dient de bisschon het H. Vormsel toe in de Sint Jan tijdens de H. Mis van 11 uur en op vrijdag 28 mei spreekt hii met de jon geren van het dekenaat naar aanleiding van eeakties op zijn brief. Katwijk Dc Katwijkse politie heeft het afgelopen weekeinde vier jongens aangehouden, die ervan worden verdacht in het afgelopen half Jaar in Katwijk negentien inbraken te hebben gepleegd. De kans dat er de komende dagen nog enkele arrestaties verricht worden is groot. De totale buit van de serie inbraken is niet groot. De jongens, allemaal uit Katwijk afkomstig, hielden zich meestal bezig met levensmidde len, drank en grammofoonpla ten. Diefstallen LEIDEN Terwijl dc bewoners in het weekend ufwezig waren, is er ingebroken in een huls aan do Brahmslaan. Een geldbedrag van 155 gld. een aantal betaal- chejues, handschoenen, zonne brillen en toiletartikelen worden vermist. LEIDEN Uit een Lelijk Eend je, dat tegenover het huis van de eigenaar op het Plantsoe ftond geparkeerd is gisteren een partij kleding gestolen, ter waarde van 600 gld.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3