Prins Claus kocht eerste langspeler I Door Ev. Omroep niet meer zendtijd voor Evangelie Hou het scherm in 't oog Gehandicapten op zoek naar sexuele mogelijkheden TERUGBLIK RADI° LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 MAART 1972 TOP STAR FESTIVAL TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I 18.55 uu r Fabeltjeskrant 19.00 uu r Journaal 19.05 uu r Bericht uit Israël 19.20 uu r De koning der Joder. 19.55 uu r Tenslotte 20.00 uu r Journaal VARA 20.15 uur Achter het nieuws 20.50 uu r Hadimassa 21.30 ui r Twee voor twaalf 22.10 uu r Een klein uur: U 23.00 uu r Journaal 23.05 uur Teleac Nana Mouskouri Mandrill NCRV-voorzitter J. Ozinga: Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM ,,Wij hebben de indruk, dat van de kant van de Ev. Omroep de NCRV in het gunstigste geval werd genegeerd. Wanneer dat geschiedde dan was het alsof er door de NCRV geen werkelijk evangelische klanken via luidspreker of beeldbuis ten gehore wor den gebracht. In het ongunstigste geval werd openlijk alle vertrou wen in ons bestuur, onze staf en ook in mij persoonlijk opgezegd, indien dat vertrouwen er al ooit geweest is of was. Dan waren wij mensen, die opzettelijk nalieten wat met radio of televisie tot heil van het Koninkrijk Gods wel gedaan zou kunnen worden. En juist dat zou de Ev. Omroep nu wel eens gaan doen." Dit schrijft NCRV-voorzitter J. Ozinga in het jaarverslag 1970 van de NCRV. Hij zegt, dat over dit jaar geschreven kan worden als over alle voorgaande 45 jaar, maar dat één ding nieuw was: de Ev. Om roep. Wat in het verleden diverse malen is geprobeerd, is nu gelukt. Er is nu een tweede, maar dan duidelijk andere protestants-christe lijke organisatie met een radio- en tv-taak. Wij hebben de oprich ters daarvan zo weinig mogelijk gehinderd, aldus de heer Ozinga, al is de NCRV er in de propaganda van de Ev. Omroep niet al te best afgekomen. Wij hebben ons werk gedaan in de Naam van de Koning der Koningen en onder inwachting van Zijn hulp. De luisteraars en kijkers mogen zelf oordelen. Die zouden wij echt wel anders bedienen, wanneer van andere, nieuwe methoden, ma nieren, tijdstippen meer verwacht zou mogen worden dan van het geen wij tot nog toe doen. En degenen die het Evangelie niet ken nen zouden wij zeker op nog weer andere manieren proberen daar mee bekend te maken, indien wij andere mogelijkheden daartoe za gen liggen. Wij betreuren, aldus de heer Ozinga, de oprichting van de Ev. Om roep ook, omdat ,,meer zendtijd voor het Evangelie" in de Neder landse situatie niet de oplossing van enig probleem brengt. Meer kerken, langere preken, meer christelijke lectuur vormen niet de oplossing voor de huidige problemen. Bovendien, als het de Ev. Omroep goed gaat, moet dit ons beschadigen. Dan komen wij ook niet uit op meer tijd voor het Evangelie. Men vraagt nu, aldus be sluit de heer Ozinga, van het Ned. volk om twee omroepverenigin gen in stand te houden. Dat gaat niet. Wim de Bie en Kees van Kooten in een Hadimassa-scène De sexuele problematiek van de gehandicapte mens, een onderwerp dat tot voor kort internationaal verwaarloosd werd, komt deze week van verschillende kanten in de publieke belangstelling. Allereerst door de publikatie van het boek „Wij zijn niet van steen" van de auteur dr. K. Heslinga met medewerking van dr. A. Schellen -en A. Verkuyl, en vanavond in het televisieprogramma „Een groot uur U" van Koos Postema. In het programma zullen de samenstellers van het boek, alsook een aantal gehandicapten de sexualiteit van de gehandicapte mens, waarvan er In Nederlnd een kwart miljoen zijn, openhartig bespreken. (Van een onzer ver slaggevers) DEN HAAG In tegenstelling tot eerder anderslui dende berichten heeft prins Claus gisteren in het pa leis op de Dam te Amsterdam het eerste exemplaar gekocht van de langspeelplaat „Top Star Festi- Osmond Brothers val", waarvan de baten ten goede zullen komen aan het vluchtelingen werk van de Ver enigde Naties. De plaat werd aan prins Claus ver kocht door Rick van der Linden, lid van de Neder landse popgroep Ekseption, die aan deze interna tionale plaat heeft meegewerkt. Vanaf vandaag is de plaat in de handel verkrijgbaar voor de (lage) prijs van tien gulden. Op de achterkant van de hoes vindt men een uitgebrei de uitleg van de doelstellingen van de vluchtelingen organisatie van de Verenigde Na ties en tevens een hartelijke aanbe veling. onderte kend door vijf prominenten uit de amusementswereld. Burt Bacha- rach, Dave Brubeck, Paul Mauriat, Duke Ellington en David1 Frost spreken in deze tekst de hoop uit dat de plaat vele malen over de toonbank zal gaan ter leniging van de nood van de vele vluchtelin gen op de gehele wereld. Daarnaast prijzen zij de bereidwilligheid van de platenmaatschappijen en de artiesten om geheel belangeloos mede te werken aan ,deze charitatieve schijf. Uit de samenwerking tussen de platenmaatschappijen is een unieke plaat ontstaan met een rijk geschakeerd repertoire, gericht op een heel groot publiek. Op de A-kant van „Top star festival" vindt men de navolgende artiesten met de-navolgende nummers. Nana Mouskouri - „Oh, had I a golden thread" Engelbert Humperdinck „Quando, quando, quando". Mireille Mathieu —„Where do I begin" Neil Diamond - „Until it's time for you to go" Val Doon'ican „Innocent" Ekseption „Vivace" The Osmond Brothers „One bad apple" Donovan „Celia of the seals" Op de B-kant vindt men d'e volgende sterren: Andy Williams - „Home lovin' man" Jose Feliciano - „Rain" Aretha Franklin „My way" Mandrill - „Mandrill" Anita Kerr - „My lover, my friend" James Taylor „Fore and rain" James Last „Knock three times" Johnny Cash ,,A boy named Sue" Ook deze vierde plaat ten bate van het internationale vluchtelingen werk (in het verleden zagen reeds drie platen met hetzelfde oog merk en uitgegeven onder auspiciën van de VN het licht) kenmerkt zich door een uitgekiende mixture van lichte muziek voor zowel een jong als een wat ouder publiek. Mede door de lage prijs is de verwachting gerechtvaardigd dat duizenden deze plaat zullen aan schaffen, zoals in het verleden ook al het geval was. Ekseptidn Al 25 jaar wereldomroep HILVERSUM (ANP) Radio Nederland Wereldomroep is de enige omroeporganisatie in de wereld, die de samenwerking met de derde wereld statutair heeft vastgelegd. Dit zei de di recteur van de wereldomroep, drs. L. Tijmstra. op een pers conferentie in Hilversum er ge legenheid van het 25-jarig be staan van de wereldomroep op 15 april a.s. De samenwerking met de jonge naties behoort tot de in 1969 bij de invoering van de omroepwet uitgebreide doelstellingen van de wereldomroep. Deze samen werking krijgt gestalte in het werven van nieuwe luisteraars kringen in de jonge staten, het geen een diepgaande regionali satie van de programma's, een uitvoerige informatieoverdracht en nieuwsuitwisseling met nabij gelegen landen in de regiogebie- den en het uitzenden van ken nisoverdrachtprogramma's met zich mee brengt. Deze ruimere doelstelling van de wereldom roep - naast de oude taak van „Holland promotion" en de ser vice-verlening aan Nederlanders in andere werelddelen - heeft ook de verruiming van techni sche middelen met zich meege bracht. NEDERLAND II 18.55 uur Fabeltjeskrant 19.00 uur Journaal 19.05 uur De laatste sporen 19.30 uur Nancy (tv-serie) 20.00 uur Journaal 20.15 uur Wereld op wielen 20.50 uur De ring (tv-film) 22.20 uur Uit de kunst NOS 23.00 uur Journaal kleur. MORGEN NEDERLAND I AVRO: 16.00 uur: 16.02 uur: 16.20 uur: i 16.40 uur: 18.45 uur: 18.55 uur: 19.05 uur: 19.30 uur: 20.00 uur: 20.21 uur: 21.10 uur: 22.00 uur: 22.50 uur: 23.50 uur: Journaal Rikkie en Slingertje Hot dog Stuif-es-in Fabeltjeskrant Journaal Golden Earring (po muziek) Poets Journaal De Mounties-show De versierders Sportpanorama The creative world Stan Kanton Journaal NEDERLAND II KRO: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: De spookstad 19.30 uur: De stadsbus 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Paul Vlaanderen 21.10 uur: Brandpunt 22.00 uur: Job (tv-spel) i 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: De liturgie van avond voor Pasen' HEDEN woorden te vormen met als re sultaat geldprijzen. Ned I 21.30 uur. De laatste sporen Dit programma voert de kijker ditmaal naar Joegoslavië, met name naar het natuurreservaat van Plitwitze, waar klein wild Ned. II 20.15 uur. en watervallen de bezoeker in hoge mate boeien. Ned. II 19.05 uur. Nancy deejay Herman Stok Dr. K. Heslinga, directeur van een jeugdcentrum voor observa tie, opvoeding en behandeling in Groningen, heeft tezamen met de andere medewerkers aan het boek aan de hand van concrete gevallen ervaren dat er van een echte nood sprake is bij de ge handicapten, die de taboes rond de sexualiteit zagen wegvallen, maar daardoor meer nog dan tevoren met de problemen van de realisering werden gecon fronteerd. Het boek „Wij zijn niet van steen" (uitgave Stafleu - Leiden) is een inventariseren- Waartoe liefde de studie, bedoeld als steun aan voert leert ons de professionele hulpverleners. van deze serie. Men hoopt door het boek, en Ned. II 19.30 uur. ook door de televisie-uitzending een gesprek op gang te brengen dat de mentaliteitsverandering op het punt van de sexualiteit van gehandicapten zal bevorde ren. Voor de gehandicapten zelf schreef dr. P. J. D. Dupuis het boek „Sexuele mogelijkheden voor gehandicapten" (uitgave Ten Have - Baarn) waarin rea liseerbare mogelijkheden, onder meer door het gebruik van kunstmiddelen, worden beschre ven. Ook het gebruik van derge lijke middelen zal in het televi sieprogramma aan de orde ko men. Ned. I 22.10 uur. Hadimassa Voor een van de laatste keren is vanavond Hadimassa nog te zien. Dit programma staat op de nominatie om te verdwijnen. Het vaste team laat zijn humo ristische visie gaan over de din gen van deze dagen en brengt het in de vorm van spel op het scherm. Ned. I 20.50 uur. Twee voor twaalf Tweemaal twee spelers treden op- nieuw tegen elkaar in het krijt om aan de hand van letters Ton van Duinhoven en Annemarie Ooster vanavond Wereld op wielen Vit de kunst De Ford Granada wordt vanavond Informaties over alles wat er op gekeurd en op zijn mérites afge- het gebied van kunst op korte wogen. Bovendien wordt er aan termijn te beleven is wordt in dacht besteed aan de motor en deze uitzending gegeven, zijn berijder n.a.v, de expositie Ned. II 22.20 uur. in de RAI. ZATERDAGMIDDAG De ring Voor de kinderen In deze Duitse Tatort-serie ver- Na Rikkie en Slingertje en Hot dwijnt spoorloos een jonge fa- dog krijgen de kinderen weer brikante. Het spoor voert de po- een Stuif-es-in geserveerd. Ria litie over de grens. Een warnet Bremer en Mieke Benda laten van intriges moet ontraadseld opnieuw zien waartoe kinderen worden. alzo in staat zijn. Ned. 11 20.50 uur. Ned. I 16.02 uur. De veelgeprezen presentator van theater persoonlijkheden, Dick Cavett, begaf zich gisteravond op zeer glad ijs. Hij liet Danny Kaye opdraven, van nature niet een man, die rustig in zijn stoel gaat zitten wachten op de din gen die komen gaan. Het duur de dan ook niet lang, of Dick verdween naar de achtergrond, terwijl Danny op de voorgrond een stuk show stond weg te ge ven, waarvoor hij zelfs enige muzikanten uit het orkest haal de. Men kan stellen, dat Cavett daar mee bereikte wat hij wenste, nl. de te presenteren persoonlijk heid tot zo natuurlijk mogelijke reacties te verleiden, opdat men een scherper beeld van de man in kwestie krijgt. Maar wat Danny betreft leidde dit ertoe dat we hem opnieuw zagen schitteren als show-master, niet bepaald een onbekende kant van dit talent. Het zou Dick dan ook helemaal uit de hand gelopen zijn als Danny zichzelf niet tijdig tot de orde zou hebben geroepen en niet weer op zijn stoel plaats genomen zou hebben. Daar pa reerde hij even behendig de vragen als in het filmfragment De Hofnar de sabelsteken. Dat Danny Kaye belangrijk werk doet voor de Unicef is bekend en voor de rest bleef Danny zeer gesloten over zijn persoon lijk leven en opvattingen. Het was zeker niet het meet indrsin- gende interview van Dick, al trachtte hij met een hoeveelheid understatement de situatie de baas te blijven. Dat veel mensen en nog veel meer kinderen niet stevig in de schoenen staan met alle nare gevolgen van dien werden we vervolgens gewaar uiet het re laas van de arts Haneveld. Bij CVK/IKOR een tweede ge sprek over de positie van de Zuid-Molukkers. Ir. J. Manusa- ma, die door de hier verblijven de Zuid-Molukkers tot hun pre sident is gebombardeerd, ver schilde evenals vorige keer Frieda Tomasoa met prof. dr. J. Verkuyl van mening over diens opvattingen omtrent een vrije republiek. Ir. Manusama kan het bovendien weinig waar deren, dat er door de raad van kerken een werkgroep in het le ven is geroepen, die deze zaak in studie heeft zonder direct be trokkenenen te horen. Prof. Verkuyl gaf als zijn stand punt, dat minderheidsgroepen in een land zich moeten kunnen voegen naar de meerderheids- groep: dat de regering moge lijkheden moet scheppen om de terugkeer van Zuid-Molukkers desgewenst mogelijk te maken: dat er mogelijkheden moeten worden geschapen om in ons land de Zuid-Molukkers kansen op ontplooiing te bieden; en dat kerkelijke groeperingen zich hiermee moeten bezig houden. Ir. Manusama ziet geen heil in de vervlechting kerk en politiek, ziet gevaar in integratie hier te lande en blijft voor een vrije re publiek pleiten. Ad. Int. HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensemble met zan llsl-cn. 18.30 Nieuws. VS.40 Actual ten. 18.50 Verkenning. 18.58 Mi berichten. CVK: 10.00 Christ* Gereformeerde Kerkdi i.S) Klassieke muziek (g 22.00 Voetlicht opkabaret. show musical. 32,25 Overweging. Nieuws. 32.38 Den Haag vi 22.50 (S) veel muziek. HILVERSUM II olisten. dedcllngen. 22.45 Nieuws. 22.55-3 Actualiteiten.) 23.55-31.00 NS* BRUSSEL 324 M (Nederlands) R.K. godsd enstlge uitzending. zeven kunsten. 22.20 Casinr 23.00 Science fiction steriel 33.45 Nieuws. MORGEN TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) On ril zo's <So"S>: Vohte grammof, ziek. reportages en berichten. platenprogramma. (10.30-! Nieuws.) 1H.55 Mededel Route Aamusemervtstouri! I 12. 0\ li i-, I-: 'iM'iTig: En r huis. Informatie voor het bedrlj ven; 12.26 MededeKnger 1 en tuinbouw12.30-12. 14.00 iSi Steiger B: Radiq-S! HILVERSUM II Waterstanden. 10.05 VARA's budsman.) 10.30 (S) Zaterdag 1 malle: muziek en Informatiesin,. (,11.00-111.02 Nieuws 13.00 Nh r 18.110 Actualiteiten. 13.33 VAR' m beeld. VARA17.55 Mededeling |id HlLVERSl M III l 'I' Z.ek b.J de koff;e. <11.00 N,e Br J2.00 Nieuws. 12.03 Elpee Pop. r Xe - 13 03 N- we noemen t S$6 men. (14.00 en 15.00 Nws.) Lichte koorzang. 16 00 Nieuws. 18.00 Sports!»;,sport cn n met om 17.00 Nieuws. EL 3W M (NKDKKLAM 14.00 Nieuws. 14 (>i Gevarieor gramma (15.00 Nieuws). 1G.OC spel. 16.50 Amusementsmuziek Nieuws on mededc-Kngen. 17.<ll we tophits. 17.53 Weegschaal. lie, nU-aC J od:

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2