Kamervragen over benoeming bij ABP Antiekbeurs in Noordwijk door politie gesloten I Samenwerking oranjever. in gewest Leiden De Zilk viert Goede week op andere manier Jeugd Ter Aar bestormde de „vuilobjecten Discussie rond mri\ d. Poel Leidschendamse kinderen aten van de straat JOS klopt Zeepaardje VASTENAKTIE 72.... Kinderen plantten bomen in Boskoop Volledig programma in de LVB LEIDSE COURANT PAGINA 7 ADVERTENTIE DEN HAAG Het onbehagen bij de Kamer aanleiding gegeven, het personeel van het Algemeen Het socialistische Tweede Kamer- Burgerlijk Pensioenfonds over lid wil weten hoe de benoe- de benoeming van mr. H. J. mingsprocedure is geweest. Op van de Poel tot voorzitter van de achtergrond speelt de vrees, de raad van Toezicht van het dat de benoeming een zuiver po- ABP heeft nu ook tot vragen in litieke is geweest, omdat zij dui- NOORDWIJK— Bij organisatoren en bezoekers .blijkt ontstemming te bestaan over de sluiting van een antiekbeurs, die in het Noordwijkse café-restaurant „De Parasol" zou worden ge houden. Een aantal antiquairs had daar stands ingericht en via een advertentie-campagne in dag- en weekbladen was be kendheid aan deze veiling gege ven. De verkoop was echter nog maar net goed op gang toen de politie ingreep en de verkoop voor de volgende dag verbood. 'Van politiezijde vernemen wij, dat zaterdag jl. bij controle door re chercheurs van de Noordwijkse politie werd vastgesteld, dat voor deze beurs niet de vereiste ontheffing van de minister van volksgezondheid was verleend en dat de exploitant van ,,De Parasol" derhalve in strijd han delde met dé voorschriften van de Drank- en Horecawet. Ook ontbrak de voor het houden van een dergelijke veiling verleende vergunning bleek ook niet te zijn aangevraagd. Nadat de recher cheurs overleg hadden gepleegd met hun superieuren en met burgemeester mr. Bonnike, werd met de exploitant van het etablissement en de uit Schie dam afkomstige organisator de afspraak gemaakt, dat de an tiekbeurs zou kunnen doorgaan, dnch dat men haar de volgende dag zou sluiten. Bij voortzetting van de veiling op zondag zou, behalve de Drank- en Horeca wet, ook de winkelsluitingswet worden overtreden. Ondanks de gemaakte afspraak en de gegeven waarschuwing, werden de andere dag toch be zoekers tot de antiekbeurs toe gelaten. De politie besloot toen tot sluiting over te gaan. De or ganisator bracht daarop een bord bij de ingang aan met de vermelding dat de beurs op last van de politie was gesloten, Toen daarna toch weer bezoe kers werden binnengelaten, pos teerden zich rechercheurs voor de deur om de vrij taltijke be langstellenden op de sluiting van de antiekbeurs te attende ren. Deze aktie verliep in een rustige sfeer en zonder inciden- Nog wel tijd voor Ter Aar? delijk afwijkt van het „profiel' dat door de personeelsorganen van het ABP werd getekend. Na het bekend worden van de naam van de oud-staatssecreta ris richtte de ontstemming bin nen het ABP zich ook op de persoon van de heer Van de Poel. Men heeft het hem bij voorbeeld bij het" ABP kwalijk genomen, dat hij zitting nam in een kabinet op een moment, dat het fonds in grote moeilijkheden verkeerde, o.a. door het over schakelen op computer-admini stratie. Bovendien vraagt men zich af of de heer Van de Poel wel de geschikte man is als voorzitter van de Raad van Toezicht te fungeren. In die functie zal hij namelijk met (beroeps)zaken geconfronteerd worden op beslissingen, die hij inderdaad als directeur van het ABP heeft genomen. W. Dijkdrenth veertig jaar bij gemeente KATWIJK - De heer W. Dijk drenth, adjunct-directeur van de bedrijven in Katwijk, is op 5 april veertig jaar bij deze dienst werkzaam. In de kantine zal er 'woensdag een receptie zijn na de kantooruren. De heer Dijkdrenth heeft hoofdza kelijk in de elektrische tak van het bedrijf gewerkt. Leiden Aquarium- en terra riumhouders ontmoeten elkaar op een contactavond van ,,De Natuurvriend" op 13 april in de kantine van de Ned. Adler Fa brieken, Rooseveltstraat 20. I KOUDEKERK Een flink aantal inwoners van Koudekerk heeft gisteravond de voorlichtingsavond be- zocht, die door het gemeentebestuur was georganiseerd om een toelichting te geven op de woning bouwplannen in Dorp-Oost IV en het recreatieplan rond het Prins Willem-Alexander Bad en de Ridder hofstad „Den Toll". Op de avond kwamen veel suggesties naar voren voor wat betreft het recreatieplan. Vele aanwezigen spraken zich uit voor een bosachtige opzet in plaats van een gecultiveerd park. GEMEENTE LEIDEN ONTEIGENING het Hoofd van het gemeentebestuur van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 4 april 1972 gedurende 21 dagen ter ge meentesecretarie (Breestraat 92) voor een ieder ter inzage zal liggen het besluit van de gemeenteraad d.d. 27 maart 1972 tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en de volkshuisvesting van percelen, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie P, nrs. 2728 en 2729, gelegen tussen de Boerhaavelaan en de spoorbaan Leiden-Amsterdam en begrepen in het bestemmingsplan „Leiden Houtkwartier - Zuid". De desbetreffende percelen zijn be stemd voor tuin of erf, behorende bij de in dit plan ontworpen drie blokken middenstands-meergezins- huizen in vijf woonlagen. Leiden, 28 maart 1972. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Dr. A. J. Vis. LEIDSCHENDAM. Parallel met de grote schoonmaak actie werd in Leldschendam de „boomfeestdag" gehouden. Ruim tachtig leerlingen van de „Dillenburg"-school en de Prins Willem Alexander- en de Duivenvoordeschool plant ten met behulp van mede werkers van de Plantsoenen dienst bij het complex bejaardenwoningen „Dulveis voorde" vijfenvijftig jonge boompjes. Wethouder Van Dongen, die vorig jaar de actie „een nieuwe auto, een nieuwe boom" startte, zei voor de aanvang dat dit jaar vooral aandacht wordt besteed aan het verplanten van grote bomen. Na het verplanten van de grote kastanjeboom van de Van Ruysdaellaan zijn er nog een tachtigtal grote bomen verplaatst. Over zijn auto-boom actie zei de wet houder dat het bomenpotje nog steeds groeiende is. Ge vraagd werd bij aankoop van een nieuwe auto een gift te storten in het bomenpotje. Leidschendam doet grote in vesteringen in de aanleg van nieuwe gasleidingen, waar door het afsterven van bomen wordt voorkomen. Hij deed 'n beroep op de jeugd mee te helpen aan de bescherming van de jonge aanplant van bomen en struiken. JEGSTGEEST „De oranjever eniging in het gewest Leiden zoeken op het ogenblik kontakt met elkaar om in de toekomst te komen tot uitwisseling van programmapunten" zo deelde de voorzitter van de Oegstgees- ter Oranjever., de heer N. van Weizen, gisteravond tijdens de jaarvergadering mede. Wil men iets „groots" ondernemen dan kan inderdaad genoemde sa menwerking hiertoe leiden. De voorzitter was tevreden over de ledenwerfaktie welke vorig jaar had plaatsgevonden en welke een winst opbracht van 300 le den zodat het aantal steeg tot 1000. 'rijdagavond 28 april start de kermis aan de Lijtweg en de grote lampionoptocht. In de och tenduren van de le mei is er een gekostumeerde kinderop tocht. Niet meer weg te denken Tien jubilea KABO Voorhout 'OORHOUT - De KABO aid. Voorhout heeft gisteravond tij dens de jaarvergadering tien ju bilarissen gehuldigd. Ie heren Angevaare, Van den Berg, Geurts, De Roode en Zwetsloot kregen naar gelang hun voorkeur een doos sigaren of een barometer aangeboden omdat zij vijftig jaar lid waren. !en gouden speld werd uitgereikt aai de heren De Groot Van der Lar.s, Kortekaas en Floor (deze laatste was niet aanwezig) om dat ze 40 jaar bij de KABO aan gesloten zijn. Er was tenslotte ook nog een zilveren jubilaris, de heer P. van der Zwet. Hij is het tonknuppelen en zijn de rondritten met een feesttreintje door de gemeente. Na afloop van de optocht zal de wethouder van C. R. M. de heer J. J. Thorn de officiële opening ver richten van het nieuwe speelter rein aan de Rozenlaan. Tijdens de middaguren komen de leden van de wielerver, Swift" naar Oegstgeest. In het Noordelijke gedeelte van de gemeente zullen allereerst de dames wielren- sters zich met elkaar meten op het parcours waarna de senior- heren in de Schildersronde zul len uitmaken wie van hen het eerst over de meet gaat. Het gehele parcours is uitgezet in de Schilderswijk. In overweging wordt voorts nog genomen het organiseren van een ontmoeting van twee damesvoetbalelftallen met in de pauze een contrastrij ke judo-demonstratie. Naast het trottoirtekenen wordt het feest besloten met vuurwerk. Mèn be raadt zich nog over de plaats war dit de lucht in zal gaan. Het raadslid mevr. Gouverneur van Deene leverde nog de sug gestie voor een roei- of kano wedstrijd op het Oegstgeester kanaal. De heren Steur en Prinsen traden af, na vele jaren deel uitge maakt te hebben van het be stuur. Met instemming van de aanwezigen werden zij benoemd tot ere-lid. De heer Steur ont ving uit handen van de voorzit ter een aantal geschenkbonnen welke ook de heer Prinsen (niet aanwezig) ten deel zullen val len. Nieuwe bestuursleden zijn de heren J. E. Temmink alsme de de heer Paddenburg. De heer A. Gaaikema zal geleide lijk de functie van penning meester overdragen aan de heer J. E. Temmink. LANGERAAR Ge wapend met har ken, schoffels, prik stokken en nog een aantal schepattribu- ten hebben gister middag 150 leerlin gen van de lagere basisschool in Lan- geraar de strijd aangebonden tegen het vuil in hun ge meente. Zij werden bij hun tocht langs de sloten, wegen en parken terzijde ge staan door het ou dercomité en het schoolbestuur dat deze opruimactie had georganiseerd. De gemeente zorgde ervoor dat het vuil kon worden afge voerd door het be schikbaar stellen van 100 plastic zak ken. Om twee uur precies ging de jeugdige stoet van start vanaf het schoolplein. Met veel enthousiasme werden de diverse „vuilobjecten" be stormd en de resul taten bleven dan ook niet uit. Uit het water werden onder meer opgevist een aantal fietsen, tei len en zelfs een complete boom. Om vier uur was de operatie voorbij en kon de balans wor den opgemaakt. Deer geheel Lange- raar kon men nu tientallen zakken vuil ontwaren die de gemeentereini gingsdienst nog wel even handen vol werk gaven. Moegestreden keer den de leerlingen van de lagere school naar hun ba sis terug waar zij voor hun enthou siaste inzet werden beloond met een traktatie. De Lan- geraarse vuil- ophaalmiddag werd dit jaar voor de eerste maal georga niseerd. Gezien het grote succes ervan zal eenzelfde initia tief waarschijnlijk ook in de komende jaren worden her haald. LISSE Het comité „Va- cantievreugd voor de jeugd" organiseert woensdag a.s. een knutselmiddag in de gymzaal van de oude open bare school aan de Heere- weg. Aanvang half twee. LISSE De Nederlandse vereniging van Huisvrouwen heeft gisteren een voorjaars modeshow gehouden in Hotel Flora. Vele modellen waren te zien voor jong en oud. Op vallend was dat de kleding niet alleen exclusief maar vooral draagbaar was. NIEUWVEEN De num mercapaciteit van de tele- foncentrale te Nieuwveen is vandaag vergroot met 50 pet. van de bestaande capa citeit en komt daarmede op 900 aansluitingen .Door deze uitbreiding zullen niet alleen een tachtigtal op telefon- aansliting wachtenden kun nen worden geholpen, maar zal ook de centrale-capaciteit in het net Nieuwveen voor de eerstkomende tijd verze- kered zijn. Noordwijk De Amsterdamse eersteklas-amateur JOS heeft gisteravond in een vriendschap pelijke zaalvoelbalwedstrijd in de Nortgohal het team van het Zeepaardje met 3—2 verslagen. De wedstrijd gold als voorwed strijd van het treffen tussen HH Sporthuis en LDWS. Tonnic Molenkamp scoorde, nadat JOS tweemaal een voorsprong had veroverd, evenzovele malen de gelijkmaker. Een penalty, benut door Woestenbccg, bete kende tenslotte de 3—2 overwin ning voor de Amsterdammers die bij de rust met 2—1 de lei ding hadden, kreeg een zilveren speld. vraagt onze solidariteit met mensen in nood Samen bouwen aan het vormingshuis voor meisjes in Oppervolta (W.-Afrika) een konkrete bijdrage voor de ontwikkeling van de Afrikaanse vrouw. STORT op GIRO 9013 vande A.B.N. te Leiden t.n.v. DEKENALE VASTENAKTIE. DE ZILK De Zilk is een van de schaarser wordende geloofsge meenschappen waar men nog werkt met een zeer brede basis. De dwarsdoorsnede van de bevolking voelt zich bij het gebeuren betrokken. Het gevolg daarvan is dat geloofsuitingen aan beide kanten van de scheidslijn progresslef-conservatief aanhang vin den. Dat bleek onlangs met de Stille Omgang. Het aantal deelnemers aan deze tocht is in De Zilk nauwelijks teruggelopen. En het zal deze week tot uiting komen in het kader van de Goede Week. De li'turgische werkgroep in De Zilk heeft voor een sterk afwij kende opzet gekozen. Men is ervan Uitgegaan dat het gebeuren aan deze tocht is in De Zilk nauwelijks teruggelopen. En het zal vraag centraal gesteld: „Wat doen we ermee?" Het mysterie van dood en verrijzen moet geplaatst worden in eigen leven en eigen omstandigheden. De liturgie van de komende dagen is gebaseerd op het evangelie van Marcus. Iedere dag wordt er een apart programma uitge reikt, om de mensen direct bij de gebeurtenissen in de kerk te betrekken. Vanavond (aanvang van de viering om 8 uur) worden de gelovigen verzocht levensmiddelen mee te nemen en die ach ter in de kerk in manden te deponeren. Het thema van de dienst is. „Terwijl ze aten". Twaalf mensen begeven zich tijdens de viering naar het priesterkoor om de gaven uit te reiken aan een aantal bejaarden. De kerngroep van 150 jongeren is wekenlang bezig geweest met deze alternatieve opzet, die vorig jaar nogal aansloeg bij de be volking. BOSKOOP Na de vervroegde bomenplanterlj In Snijdelwijk wa ren de kinderen van de Reho- bothschool aun de Rozenlaan aan de beurt. De hoofdonderwijzer de heer A. Keesmaat haaide de klassen een voor een naar buiten. Vakkundig zoals het de Ijloskopertjes be taamd, werden de platanen ge plant, waarna ze volgens Bos- koopse gewoonte de grond met de schoenen rond de stammen scho ven, Zelfs het aanstampen werd niet vergeten. Er waren over de speelplaats ze ven gaten gegraven door de men sen van de plantsoenendienst. Iedere klas werd op het hart ge drukt zijn eigen boom goed te verzorgen zodat hij goed zal groeien. In de paasvakantie kunnen de bo men goed verzorgd worden door de plantsoenendienst zodat ze tegen een stootje kunnen. Wielrennen in Zoelerwoude op ander parcours ZOETKRWOUDr: - Gl.Iermiddaj heeft de heer De Jager, consul van de KNWU In Zuid-Holland, Ivf nieuwe parcours voor de wielerronde op Koninglnncdug goedgekeurd. De organiserende Oranjevereni ging besloot over te stappen naar een ronde In de straten van het uitbreidingsgebied West einde omdat de verkeerssltun- li'1 op het gebruikelijke par cours nogal wat problemen guf door de intensivering van het verkeer op de Dokter Kort- mnnnstraal. Naast de ronde over 50 km. voor nieuwelingen en de wedstrijden voor inwoners op tourfletsen zal ui het middagprogramma ook een stratenioop worden gehou den en een demonstratie van de Jeugddrumband VIOS. De Icestelijkheden worden ingezet op 28 april met een kaartavond. He' voilcybaltournool vindt op dc 29c plaats. Op de eigenlijke feestdag (dit jaar l mei) is er 's morgens na een muziknle rondgang de aubade In do Jan van Banningstrnat waar ook de kinderspelen worden gehouden. Ir. de ochtenduren ook een be hendigheidswedstrijd voor Jon gens en meisjes en touwtrekken, 's Middags zijn er kindervoor- s tllingen, dlscobal en, na het wielrennen, kruiwagenrace in du l.octhe. In de avonduren geeft de drumband VIOS een ahow en is er een senioren- en tienerbal. In het programma Is ook een spe ciale middag voor de bejaarden en voetbulwed- de opgenomen strijd tussen het bestuur Oranjevereniging en de Drum band. LEIDEN Dc Leidsche Voetbal Bond heeft een volledig pro gramma vastgesteld voor Paas zaterdag en tweede Paasdag. Voor dc dames ziet dat er uls volgt uit: Zaterdag: RCL—Alphia 2 uur: Wr.teringse Boys 2—KRV 4 uur; KRV 2—Oegstgeest 10.30 uur; Woubrugge—SVLV 6 uur. Zondag: UDO—Randstad Sport 10.30 uur, Oranje Groen—TAW 10 uur; Welcringse BoysWSB 2.30 uur; Spel. Lissc—Unitas Leiden 12 uur. Heren: zondag: eerste klas. Oran je Groen—St. Bernardus; Wete- ringse BoysSVLV; Randstad SportDOSR; 1.DWSStomp- wijkse Boys; Alphense Boys— VVOA. Tweede klas: ZLC—Uni- Uh L.; Meerburg—Kickers MMO—KRV.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7