1200 deelnemers Braassemloop Geluidshinder in Groenendijk Alkemade niet tevreden over beheer Alkebad Pasen kan het financieel voor kwekers niet meer goed maken Recreatiezaal van Foreholte geopend Markten PAGINA LEIDSE COURANT MAANDAG 27 MAART 1972 ALKEMADE De door de ijs- vereniging „Alkemade" georga niseerde prestatieloop genaamd ,,De Braassemloop" heeft zich in sportkringen een goede naam verworven. Dit bleek uit de deelname, want niettegenstaan de de minder gunstige weersom standigheden kwamen er toch bijna 1200 deelnemers aan de start voor de diverse afstanden van 9, 6 en 3 km. De deelnemers kwamen van di verse plaatsen en verenigingen o.a. sportver. Schiphol-Airport, AHC, schaatsver. Amsterdam, RJV, jeugdver. Roelofarends- veen, trainingsclub ijsvereniging Alkemade en vele anderen. De nieuw gekozen startplaats nabij de jachthaven Noorderhem, waar men de beschikking had over de door de zeil- en water sportvereniging Braassemer- meer beschikbaar gestelde kleed- en wasgelegenheid van het clublokaal, mocht beslist een succes genoemd worden. De belangrijkste uitslagen: he ren senioren 9 km dhr. Tiebos uit Utrecht in 37 min. 45 sec.; veteranen 9 km van Alphen uit Amsterdam in 40 min. 30 sec.; dames senioren 6 km. Lenie Langelaan, die in 1970 ook reeds winnares was, legde de afstand af in 24 min. Winnaars van de wisselbekers voor de trainings groep van de ijsvereniging Alkemade werden bij de heren Sj. 't Hoen uit Rijsenhout en bij do dames Jannie Akerboom die voor de 3e maal de wisselbeker veroverde en thans definitief in haar bezit heeft. Ook door Beton Centrale HAZERSWOUDE Hazerswoude ondervindt geen overlast van bedrijven die buiten de gemeen te zijn gevestigd. Dit antwoord heeft het gemeentebestuur vorig jaar verstrekt aan het Milieuco mité Nederland, dat zich, zoals bekend, destijds tot alle vader landse gemeentebesturen wend de om inlichtingen betreffende de maatstaven die worden ge hanteerd bij de afgifte van hin derwetvergunningen. Wat dat betreft beschikt genoemd comité overigens thans niet over actuele gegevens. Want zoals bekend hebben enkele in gezetenen van de Hazerswoudse buurtschap De Groenendijk tij dens een in Koudekerk aan den Rijn gehouden hoorzitting hun klachten geuit betreffende de overlast (geluidshinder, bijvoor beeld) die zij ondervinden van de kant van de Koudekerkse Beton Centrale aan de Honds- dijk in Koudekerk aan den Rijn. In Hazerswoude zélf zijn vijftig vergunningen verleend voor het produceren van geluid. Vergun ningen voor het lozen van afval water en voor fabrieksgassen zijn, zo is aan het Milieuco mité meegedeeld, nog niet ver strekt. Deze zijn evenmin afge geven in het kader van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewa ter. Gegevens omtrent de hoe veelheid lucht- en waterveront reiniging en geluidshinder heeft het Hazerswoudse gemeentebe stuur niet. Als de noodzaak van de wijziging van de hinderwet vergunningen aanwezig is, zal daartoe worden overgegaan. ROELOFARENDSVEEN— Wat men niet meer voor mogelijk hield is gebeurd. Men kon n.I. de afgelopen weken op de bloe menveilingen tulpen zien verko pen voor minder dan twee kwartjes een bos. Voor deze lage prijzen waren diverse oor zaken aan te geven, waarvan ongetwijfeld het record in maart aan zomerse dagen en temperaturen de belangrijkste genoemd moet worden. Diverse kwekers zullen zich hierdoor wel voor minder prettige finan ciële problemen gesteld zien, welke zelfs door een gunstige paasweek niet meer zijn goed te maken. Dit terwijl de voortekenen voor deze week, welke veelal bijzon der belangrijk is voor de bloe- menafzet, bepaald gunstig wa ren te noemen. De dalende tem peraturen brachten weer stij ging in de prijzen, dit niettegen staande de handel een nog wat afwachtende houding aannam. Begrijpelijk omdat men zich voor de verwerking van zeer grote aanvoeren gesteld zag dagaanvoeren van ca. 100.000 bos tulpen. De tulpen uit de z.g. vollegrondskassen komen nu ge lijktijdig met die van de trek- kistjes, en daarnaast dan niet te vergeten de massale aanvoer van de buiten narcissen. En daar bleef het niet bij, want ook de produktie uit de rozenkassen kwam volledig tot ontwikkeling, alsook belangrijke toename in de aanvoer van anjers, fre sia's, jaarrondchrysanten, ane monen, lathyrus, duizendschoon etc. Zaterdag 25 maart kon men reeds de inzet van de paasweek noemen. Vooral de goede kwali teit tulpen werden belangrijk beter gewaardeerd en noteerden rond 1,50 per bos. De best be taalde was May Time 2,50 per bos. Een belangrijk gedeelte van de aanvoer bestond echter uit lichtere kwaliteit, hetwelk begrijpelijk in een lagere prijs tot uitdrukking kwam. Bijzonder goed in de markt lagen de nar cissen. Voor Carlton uit de kas betaalde men 1,40, maar de korte narcissen van buiten in vakkringen „potloden" genaamd werden eveneens gretig voor export afgedrukt tegen een al leszins te waarderen prijs van rond 0,50 en voor Golden Har vest zeis tot 68 ct. per bosje. Overigens neemt de concurren tie uit andere landen toe. Wij zagen zelfs een grote gesloten Engelse auto komende van het vaste land in Engeland vol gela den met dozen narcissen, via de ferryboat naar de importeur/ex porteur in Nederland. Dat het allemadl niet zo eenvoudig is kwam tot uitdrukking bij het lossen van de auto. want gro tendeels moest deze lading nar cissen als onbruikbaar weer re tour. Filmjournaal Hazerswoude in première HA7ERSWOUDE Het door de meenteambtenaar Barg in 1971 vervaardigde filmjournaal vanHazerswoude gaat op don derdag 6 april in officiële pre mière. Dal gebeurt tijdens een voorlich tingsmiddag, die de Stichting Open Bejaardenwerk dan om twee uur op stapel zet in het voormalige raadhuis aan de Ha zerswoudse Dorpsstraat. Opperwachtmeester v.d. Meyden van de rijkspolitie, de plaats vervangend groepscommandant, geeft diezelfde bijeenkomst ver- keersvoorlichting voor de vijfen zestigplussers. die op hun beurt de gelegenheid krijgen om vra gen te stellen. Na de pauze wordt het Hazerswoudse film journaal vertoond. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de Stichting Open Bejaardenwerk om een speciale voorlichtingsmiddag te beleggen voor de AOW-ers die aan de Ha- zerswoudse Rijndijk wonen. VOORHOUT Met een trefzeke re trap door een papieren schot heeft'burgemeester Stolwijk za terdagavond de recreatiezaal van Foreholte geopend. De zaal is aan de kantine gebouwd en bevat onder meer tennistafels, W eerrapporten van hedenmorgen 7 uur te mp. temp. slag A'dam regenbui 10 5 2 De Bilt regenbui 12 5 1 Deelen regenbui 13 5 1 Eelde regen 11 3 4 Eindhoven regenbui 13 5 2 Den Helder l.bew. 8 5 2 Luchth. Rtd halfbew. 17 6 2 Twente regenbui 13 4 3 Vlissingen lichtbew. 11 5 5 Z.-Limburg regenbui 13 5 8 Aberdeen zw.bew. 10 1 36 Athene onbewolkt 15 6 0 Barcelona zw.bew. 16 10 0. Belijn zw.bew. 16 4 4 Bordeaux regenbui 14 4 1 Brussel zw.bew. 13 5 1 Frankfort regenbui 14 5 2 Genève zw.bew. 18 4 1 Helsinki geh.bew. 1 —2 0 Innsbruck zw.bew. 19 6 0. Lissabon onbewolkt 19 8 0. Kopenhagen zw.bew. 6 3 1 Locarno halfbew. 13 5 28 Londen zw.bew. 11 4 1 Luxemburg regen 11 3 7 Madrid onbewolkt 17 3 0 Malaga onbewolkt 24 9 0 flallorca halfbew. 16 10 0 München regen 19 5 2 f.ice onbewolkt 16 7 0 hslo sneeuw 3 0 12 ('arijs geh.bew. 12 6 6 Rome halfbew. 19 7 0 Split halfbew. 20 6 0 Stockholm regen 4 1 6 ^enen regenbui 18 5 0 ttlrich zw.bew. 17 4 2 een voetbalspel en een biljart. Voorzitter Warmerdam vestigde in zijn openingswoord de aan dacht op de kleedgelegenheid van de vereniging die verbete ring behoeft. Burgemeester Stol wijk antwoordde in zijn rede dat hij deze wens iij gedachten zal houden, vooral omdat er fi nanciële samenwerking met Fo reholte mogelijk is. De loterij heeft een netto-bedrag van 17.000 opgebracht. De hoofdprijs, een auto, werd ge wonnen door de heer Van den Berg uit Oude Wetering. De kleurentelevisie ging naar de heer Van der Geer van de Jaco- ba van Beierenweg. een tien daagse reis van twee personen werd gewonnen door de heer Veenhof. LISSE De Damclub Lisse speelde de tweede wedstrijd in het Vierdorpentoernooi tegen RDC uit Rijnsburg, welke wed strijd met een klein verschil in punten verloren werd na een spannende wedstrijd. De uitslag was als volgt: LISSE I J. Alge- ra-RDC G. Cederhout 11; A. H. Balkenende-J. Burgerhout 1—1; S. Lemmers-R. Kromhout 20; A. van Rossen-N. de Rid der 1—1; P. Boogerd-J. Schyff 11; G. v.d. Stelt-G. v.Zuilen 11; J. van Horick-P. v. Eg- mord 1—1; A. v. Hove-C. Ba- rels 0—2; P. v.d. Stelt- Ph. Leeuwenburg 1—1; F. Reitsma- H. Klinkenberg 2—0; G. Slotte- J. v.d. Meij 0—2: M. v.d. Wolf- D. van Egmond 1—1; C. v.d. Voet-J. v.d. Kamp 1—1; J. Slott- je-H. Verkuil 1—1; A. Verkerk- A. Samson 0—2; totaal 1416 voor Rijnsburg. Tom en Marie Ann ALKEMADE Op 19 maart 1970 besloot de raad van Alkemade het beheer van het toen in aan bouw zijnde zwembadcomplex aan de Middenweg te Roelofa- rendsveen op te dragen aan de N.V. Exploitatiemaatschappij Lucas Pesie te Maarsbergen. Na twee jaar ervaring is men in gemeentelijke kringen blijk baar minder goed te spreken over het gevoerde beleid van deze genoemde exploitatiemaat schappij. Dit is tot uitdrukking gekomen in de beraadslagingen in de raad en In de zwembad commissie. Het door laatstgenoemde com missie aan B. en W. uitgebrach te advies over deze affaire spreekt zeer duidelijke taal als zij daarin stelt van mening te zijn dat het gevoerde beheer docr Lucas Pesie N.V. zeer on bevredigend is te noemen, en van mening is dat het beheer niet langer door N.V. „Lucas Pesie" dient te geschieden, doch door de gemeente moet worden overgenomen. In de raadsvergadering van heden- maandagavond te 8 uur moet de rtad zich hierover uitspreken. In de laatst gehouden raadsverga dering op 14 febr. j.l. kwam reeds het grote exploitatie te kort over 1971 ter sprake. Nu inmiddels de rekening over 1970 is afgesloten kunnen de resulta ten aan de ramingen over dit jaar worden getoetst. N.V. „Lu cas Pesie" had een exploitatie overschot geraamd van ƒ20.415.- maar de werkelijkheid was een nadelig saldo van 116.851,78. Volgens het aangegane contract heeft de ge meente het recht tot opzegging met een termijn van 3 maan den. B. en W. adviseren de raad dit besluit tot opzegging te ne men, echter onder voorbehoud dat N.V. „Lucas Pesie" de mo gelijkheid geboden wordt een vei klaring te verstrekken waar in hij naar genoegen van B. en W. het ontstane verschil kan aantonen. Zo niet dan wordt de exploitatie door de gemeente in eigen beheer genomen. ROELOFARENDSVEEN, 25 maart Bloemen - Am. Anjers 13—33. Rozen Garnelte. Spanish Sun. Norid.a Fa- Prominent 24—32. Esther Ofarim 35. - - 4860. Peer Freesla' Tros anjers 1.45—1.95. Irissen Ideal 1.50-1.90, Chrysanten-Jao rrond 1.46—3.55. Duizendschoon 1,40. Nar cissen Klas 65—1.40. Idem bulten 3368, Tulpen Queen Elisabeth. Blenda. Paris. Robinea. Wonderland. Charles. Lustige Wit' Pink. Spring. Oxford. Karei Donr- Luckey Sti 80-1.25. Arislocra De vierde dimensie w 1.65—1.80. Aladdin 1.60—2.15. May Time 2.50, West Point 2.00- 2.15, Dubbele tulpen 80—1.10 per Broom- Hilda

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5