Pastoor A. Hammerstein te Leiderdorp geïnstalleerd Voorlopig geen mavo in Voorhof Sobere visie Passieconcert Alma Materkoor DEN BURCHT FUSEERT MET TALENTVOL ORPHEUS Postzegelclub jubileerde met tentoonstelling Lisse miste boot Sobere maar indrukwekkende plechtigheid Liefde is... Had je me maar Goede cabaretbroken vervelend onderrevue door Ramses Shaffy Voorstel B. en W MAANDAG 27 MAART 1972 LEIDSE COURANT LEIDERDORP De katholieke gemeenschap van Leiderdorp heeft een nieuwe herder. Zaterdagavond is pastoor A. Hammerstein als eerste zielzorger van de parochie van „De Menswor ding" geïnstalleerd door de deken van Leiden, dr. L. G. A. van Noort, in aanwezigheid van een groot aantal parochianen. De intre de van pastoor Hammerstein, sinds 1964 werkend onder de Noord- wijkerhouters van ,,St. Victor", was door alle eenvoud zeer indruk wekkend; een gebeurtenis waar je niet zomaar om heen kunt. Het was aan het begin van een goede week ook de start van een nieuwe episode in een jonge geloofsgemeenschap onder het teken van „dat God de Heer ons bij elkaar houde als één volk". „Ik geloof in de toekomst" Pastoor Hammerstein wist zich, zoals hij dat in zijn preek uit drukte, de opvolger „van die voortreffelijke mens pater J. M. P. M. Baeten". Een nieuw be- A Oegstgeest. Velen hebben zaterdag middag te Oegstgeest het af scheid meebeleefd van de hoofd kleuterleidster van de Montes- sorikleuterschool, mej. P. J. Hoogendijk. Hiermede sloot ge noemde leidster een periode van tien jaar af, waarin zij het mon- tessorikleuteronderwijs heeft op gebouwd tot en met de drieklas- sige Aert van Neskleuterschool, die voor wat betreft het aantal aanmeldingen van kleuters in Oegstgeest het hoogste gemid delde behaalde. Reden Vaarom l de huidige school in feite al weer te klein is geworden. Al vorens het afscheid officieel werd gevierd, werden leerlingen en oud-leerlingen door mej. Hoo gendijk onthaald op een voor stelling in de school aan de Louise de Colignylaan. Uit han den van de kinderen mocht de scheidende hoofdkleuterleidster een groot aantal geschenken ontvangen, zo o.m. een fraai fotoboek waarin oud-leerlingen en kleuters die op dit ogenblik de school bezoeken, voorts een zilveren suikertang met inscrip tie alsmede een verrekijker. De kleuters boden haar prachtige te keningen, planten en bloemen aan! Weekprogram bij opening „Babel" ZOETERWOUDE De vergade ring van „Babel" stond vrijwel geheel in het teken van de ope ning van het nieuwe centrum in de oude sacristie van de Sint Jan aan de Zuidbuurt. Het ope ningsprogramma vindt plaats 'van 6 t/m 14 mei en zal bestaan uit amusement, creativiteit en informatie. De plannen moeten nog nader worden uitgewerkt en zullen worden bekend gemaakt via de pers, aanplakbiljetten en een speciaaluit te geven Babel- krant. Na de opening zal contact worden gezocht met andere centra in de omgeving in het bijzonder met Stompwijk. De samenwerking zaï vooral in het vlak van de J publiciteit komen te liggen, be kaspositie is niet sterk maar men hoopt met een zuinig beleid toch rond te kunnen komen voor de verdere bouw en afwerking en de uitvoering van het ope- "ningsprogramma. 11 gin „na die lieve en hartelijk meelevende mensen van St. Vic tor. Als ik trouw ben geweest als priester is dat vooral te dan ken aan hen en aan mijn colle gae in de Bollenstreek. Het ds een molen van afbraak en ver nieling waar wij doorheen moe ten. Door die molen ben ik met blijdschap doorheen gegaan en wat me is overgebleven is blijd schap en inzicht. Ik ben nu weer bij de mensen, die willen en durven bijven geloven in de opdracht, in de taak van de kerk (katholiek of reformato risch is dat zo belangrijk?)". Ook in deze opgroeiende parochie gemeenschap wordt verder ge bouwd aan de Kerk. Dat is. al dus pastoor Hammerstein, een zaak van geloven en weerbaar maken; „Ik geloof in de toe komst, óók in die van de kerk. als sprekend teken van de heer zelf. Dat wij één van hart, één van geest mogen zijn, dat sohenke ons de Heer". Aan het einde van de aangrijpen de Eucharistieviering die werd opgeluisterd door het dames- en herenkoor van de parochie en bijgewoond door o.a. burge meester en wethouders van Lei- In zijn dankwoord betrok pastoor testantse collega's in Leiderdorp geraadpleegd. „Dat tekent u ten voeten uit", zei ds. Geense; „voortdurend zijn wij vanavond bij uw installatie betrokken ge weest. Met vreugde begroeten wij u in deze gezindheid". De woorden van ds. Geense werden door de aanwezigen met ap plaus begroet. Feestprogramma Koninginnedag NAALDWIJK Op de vergede- ring ean de Oranjevereniging Noordwijk-Binnen, welke onder leiding van de tweede voorzit ter, F. W. Graaf van Limburg Stirum in hotel-rest. De Beurs werd gehouden, is het feestpro gramma voor dit jaar vastge steld. Allereerst dat voor Koninginne dag. Voor de drie laagste klas sen vam de basisscholen zal in hey Royal-theater een zeer at tractieve kindervoorstelling wor den gegeven, waaraan bekende artiesten medewerking zullen verlenen. De vierde, vijfde en zesde klassen worden om half tien van de scholen afgehaald. Men komt tezamen in de Norht- go-sporthal, waar een aanrekke- lijk programma zal worden uit gevoerd. Deze keer zullen ook de ouders en andere belangstel lenden dit evenement kunnen bijwonen. 's Middags zullen op het markt plein achter de sporthal diverse kinderspelen worden georgani seerd. Deze beginnen om twee De kleuters krijgen op de ver schillende scholen een feest naar eigen idee. Alle schoolkin deren ontvangen een passende traktatie. De najaarsfeesten worden gehou den op 29, 30 en 31 augustus a.s. Het programma zal ongever ge lijk zijn aan dat van vorig jaar. Voor de attracties zal het par keerterrein bij het raadhuis wwer disponibel zijn, werd op een vraag uit de vergadering geantwoord. Leiden Ramses Shaffy heeft zaterdagavond in de aula van het Rijnlands Lyceum een vervelende vertoning ge geven. Hij trad als gast op in de cabaret-revue „Liefde is... had je me maar" door het Amsterdams Volkstoneel, in plaats van Lex Goudsmit, die elders de première van „Boefje" speelde. De show was best aardig, totdat Ram ses kwam. Lodderig kijkend vanachter zijn trekharmonica deed hij denken aan Bor de Wolf, met dit verschil: Bor is stukken beter. Wat Beppie Nooy jr. bezield heeft, Ramses dit gastoptreden te geven, is ons volslagen onduidelijk. Blijkbaar voelde zij het déba- cle wel aankomen, want vlak voor zijn opkomst, kwam zij Ramses verontschuldigen: „Hij probeert het een en an der van zijn programma voor komend september uit. Het is allemaal puur nieuw". Zo nieuw, dat hij de teksten ter plekke nog moest verzin nen. Het Leidse publiek (toch nog 300 mensen, on danks Song-festival en Zes kamp) bleek een goed cri- tisch try-out publiek te zijn. Nog voor het einde van zijn optreden joelde en klapte het Ramses naar een ware af gang. Ramses had beter thuis kunnen blijven om te oefenen. Een echt applaus verdient Marjol Flore, die de zaak nog probeerde te redden, door een Iers liedje bijzon der gaaf te zingen. Het was aardig geweest, als Ramses toen tenminste zijn mond had gehouden. Een schril contrast met deze gast was Beppie Nooy sr., die imponeerde door oprecht heid en vitaliteit. Ondanks dat ze net hersteld was van een heupbreuk, danste ze met Dick van der Maat (een van de Wama's) over het toneel en zwaaide haar been zelfs hoger op dan hij. Je hield overigens je hart vast, dat ze Leiden met een nieu we heupbreuk zou verlaten. Het podium was spiegelglad. Verschillende malen gleed men uit. Het is niet onver standig volgende keer een kleed neer te leggen. Ondanks deze glijpartijen en de „valpartij" van Ramses was de show, zoals gezegd, best aardig. Het deel na de pauze was enigszins oubollig, maar het eerste deel, met de minder bekende liedjes van artiesten als Eduard Jacobs, Bouber en Speenhof, en de scènes uit „De Jantjes" en „Rooie Sien" werden spon taan en kundig vertolkt. En- scènering en kleding waren bijzonder smaakvol en ook de muzikale begeleiding door het combo van pianist Jo Spier was redelijk goed, hoe wel de trompettist er wel eens naast blies. Ondanks deze kleine schoon heidsfoutjes heeft het Am sterdams volkstoneel met dit programma weer eens bewe zen, best in aanmerking te kunnen komen voor subsidie. LUCIA GEURTS derdorp, werd gesproken door ds. A. Geense namens de sa menwerkende Raad van Ker ken. Het „beste collega Ham merstein" was hem uit het hart gegrepen. „Die samenwerking (die verwachting heb ik nu al) zal aan u en aan de parochia nen van De Menswording niet liggen". Pastoor Hammerstein had het anders gedaan dan meestal gebeurde bij het beroe pen van een reformatorische predikant: hij had na zijn be noeming namelijk óók zijn pro- Haiwmerstein ook de afgevaar digden uit de parochie „die ik met een beetje pijn in het hart heb verlaten" en de pastoors Van Kleef en Kouwenhoven, die hem al in Leiderdorp hadden opge vangen. Ook veel waardering had hij voor het boeketje, dat hem namehs de welkomstdienst van de gezamenlijke kerken was geschonken. Na de plech tigheid namen velen de gelegen heid te baat, pastoor Hammer stein persoonlijk de hand te drukken. Stijlvol in programmakeuze en uitvoering gaf het Alma Ma terkoor zondagmiddag een Passieconcert in de Harte- brugkerk. Medewerking ver leenden de alt-mezzo Vera Verzijden en Jan van der Meer, orgel. Binnen het raam van dit con cert heeft dirigent Nico Schrama zijn koor een sobe re, introverte visie opgelegd, met daarnaast grote aan dacht voor afwerking zowel in muzikale zin als in dictie. Dit was de algemene indruk van dit kleine, heel mooie se lectie koor. Twee tijdgenoten waren vertegenwoordigd met een „Miserere": Orlando Di Lasso en de veel minder be kende F. Dentice, een Ita liaan eveneens uit de tweede helft van de zestiende eeuw. De laatste gebruikte voor zijn strofe-zang de antipho- nale vorm: het psalmodië ren, dit wil zeggen het reci teren van de tekst op een en kele toon (mannenkoor), ge volgd door de tegenzang van het gehele koor. Vooral voor dit prachtig uitgevoerde werk willen wij dirigent en koor complimenteren. De he dendaagse kerkmuziek was vertegenwoordigd met Hen drik Andriessen en twee van zijn leerlingen De Braai en i Strategier. Beide werken van Andriessen „Deus qui nobis" en „Exsurge" hebben wij, als wij ons goed herinneren, al eerder van het Alma Ma terkoor gehoord. Van De Braai „Gelijk een hinde" nog niet. En vooral dit laat ste werk was in harmonisch opzicht een zware opgave, waarbij het koor zich knap van zijn taak heeft gekwe ten. Een lichte detonatie aan het slot zij hierbij gaarne vergeven. Twee solisten lie ten zich horen: Vera Verzij den en Jan van der Meer. Vera Verzijden heeft een fraai getimbreerde stem, en ofschoon heel muzikaal, zou zij aan volume en expressie nog wat kunnen winnen, zoals in Bach's „Brich ent zwei, mein armes Herze". Niettemin hebben wij haar toch met veel genoegen be luisterd, ook in Vivaldi's „Sta- leid door organist Jan van der Meer. De laatste had ook als solist een (te) bescheiden aandeel in dit programma met de „Fantasie op de ma nier van een echo" van Sweelinck. Jan van der Meer is een knap organist, die wij gaarne nog eens met een grotere bijdrage op een con cert zouden willen horen. B. Rijnders Dank zij de medewerking van de jubilerende winkelersvereniging .Oegstgeest Actief" en een gift van burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga uit een „speciaal potje" hebben de Wilbert Drummers o.l.v. de heer W. Driessen de burgerij zaterdagavond een gratis bandshow aan kunnen bieden welke plaatshad in de sporthal aan de Apollolaan te Oegstgeest. De belangstelling was bijzonder groot, het ivas zelfs een beetje dringen op de tribunes waarop o.m. hadden plaatsgenomen de wethouder van C.R.M. .de heer J. J. Thorn, die tevens burgemeester Van Eysinga vertegenwoordigde welke afwezig is. De jon gens en meisjes van de band waren, dank zij de bijdrage van de Kath. Jeugd en Jongerencommissic in nieuwe uniformen gestoken, terwijl het instrumentarium met een viertal trommels met „cowbells" is uitgebreid. Het werd inderdaad een „feest in tweekwartsmaat" waarbij het opviel dat het korps gedu rende de laatste tijd goede vorderingen heeft gemaakt, vooral wat betreft de gediciplineerdheid en het musiceren. Naast dit optreden van de majorettes en drumband viel er voorts veel te genieten van het straffe ritme van de showbands „Adest Musica" uit Sassenheim en „D.V.S. uit Katwijk, die als volwas sen trompetterskorpsen een hoge graad van perfectie hebben bereikt. len de spelers van Den Burcht hun stem moeten uitbrengen. Wanneer de tusie doorgaat is de kans groot dat onder de naam S. C. Oegstgeest verder ge speeld zal worden. Voordelen voor beide klubs is een goed ge bruik van de grote zaal van Or pheus en een reële kans om in de tafeltenniskompetitie goede resultaten te kunnen gaan boe ken. SASSENHEIM —Voor de jubi leumtentoonstelling annex ruil beurs van de Vereniging Postze gelverzamelaars Sassenheim, die afgelopen weekeind in het KSA-gebouw werd gehouden, be stond goede belangstelling, niet alleen uit Sassenheim maar ook uit verre omgeving tot uit A'dam en R'dam toe. Op de tentoonstelling, met 120 kaders, waren Inzendingen te zien van eigen leden, en van de N. S. V. Skandinavië en de Bceldfllate- llsi. De jury bestaande uit de heren Jac. Achilles (Den Haag), J. Alewijnse (Leidschendom) en S. Hofstra (Katwijk), was van oor deel dat het ingezonden mate riaal van zeer hoog gehalte was. Hierbij waren drie inzen dingen buiten mededinging daar deze op andere tentoonstellingen al bekroond waren. Drie prijzen gingen naar leden van de eigen vereniging wat buiten verwach ting was en een mooi succes voor de jubilerende vereniging. Dit waren voorzitter Verhoef met de ere-prijs van de ge meente Sassenheim (een statief) voor diens inzending „Aardolie" de inzending van het bestuurslid Dutklng, die een eerste prijs kreeg vooi „Expo '70, Osaka (kaders met zegels en moeilijk verkrljgbure poststukken) en ten derde mevr. Hamme-Meyer, die een tweede prijs kreeg voor de in zending „bloemen". Ook de jeugdafdeling had zich met 12 kaders niet onbetuigd gelaten. Van de vijf prijswin naars moet in het bijzonder ge noemd worden de 11-jarige A. Koster, die met z'n inzending bloemen eerste was, waarbij hij behalve de Nederlandse bena ming ook de Latijnse vermeld de. Tweede was. F. Verhoef, derde E. Oefner, terwijl L. Ac len en R. Kampinga beiden vierde waren. De tentoonstelling werd door burgemeester Baron van Knobelsdorff geopend. Sedert de oprichting, 15 novem ber 1956, groeide de vereniging van 7 tot 118 leden, en vun 5 tot 50 jeugdleden, vooruit geconclu deerd kan worden dat er sprnke is vun een bloelende vereniging. LEIDEN De kans is groot flat Leiden er op tafeltennisgebied een derde grootmacht bij krijgt. Naast Scylla en Docos zijn er nog enkele verenigingen die geen grote resultaten weten te behalen. Het Leidse Den Burcht is er een van. Otto Verkerk is de man die zijn klub over- Orpheus. De klub van het Rijn lands Lyceum heeft in de korte tijd van haar beslaan een bij zonder stehke jeugdgroep opge bouwd - zij spelen zeer sterk in de landelijke jeugdkompetitie - en heeft geen uitweg voor 'ie junioren die .naar zouden moeten overgaan. eind weet te houden in de le De leiders van Orpheus - leraren klas van de Haagse kompetitie, telkens gesteund door een aan tal minder enthousiaste mede spelers. Voor Den Burcht dat vooral in le dental vele ups en downs kende is een unieke kans om besten digheid en vooruitgang te waar borgen geschapen door een fu sieaanbod van het Oegstgeestse van het lyceum - voelen er niet veel voor om hun jeugdspelers in andere klubs onder te bren gen, maar zien in een fusie met Den Burcht heel veel. Hun ster ke jeugdspelers kunnen dan di- rekt in de teams van Den Burcht worden opgenomen en behoeven dan niet in de laagste klasse van de afdelingskompeti- te beginnen. Vanavond zul- nieuwe streekplan terugnemen. De onderwijscommissie advi seerde vervolgens geen grond beschikbaar te stellen voor scholenbouw en deze in zijn ge heel te doen pluatshebben in Buitenhof. B. en W. waren hier niet voor omdat daardoor hot karakter van deze toekomstige woonwijk nngal eenzijdig zou worden. Men besloot derhalve tot een compromis voorstel dat voorlo pig aan woningbouw do voor keur geeft. De consequentie van woningbouw tegenover het ziekenhuis is dat er extra voorzieningen moeten worden getroffen om het ver keerslawaai tot een aanvaard baar niveau te beperken. BIJ ongesubsidieerde woningen bete kent dit een kostenverhogende factor. LEIDERDORP B en W zullen als alternatieve mogelijkheid Bij woningwet- en premlewonin- de raaad vnavond voorstellen bijzondere doeleinden. gen zullen de kopers c.q. huur- het 2 ha. grote terrein tegen- Op dit terrein had de gemeente ders de lasten zelf moeten dra- over het Elisabeth Ziekenhuis in oorspronkelijk een Mavo gep- gen omdat de niet van het plan Voorhof primair te be- land. De raad ging hier echter plan is geld uit te trekken voor stemmen voor woningbouw, met niet mee akkoord en liet het extravoorzieningen. LISSE Voor Lisse is de Zes kamp voorbij. Tijdens de laat ste ronde van de halve finale afgelopen weekeinde in de sfeervolle tot de laatste plaats bezette Groenoordhal moesten de Lissenaren definitief hun meerdere erkennen in de reste rende vijf ploegen. Ditmaal kon Lisse niet schuil gaan achter een muur van pech zoals in voorgaande afleverin gen nog wel eens het geval vvas maar was het nu duidelijk een te kort aan kracht. Dit manifes teerde zich op diverse onderde len. De Zeskampp'oeg van Lisse dat alles of niets speelde zou op bijna elk onderdeel zijn slag moeten slaan om nog bii de laatste drie te kunnen eindigen maar de start was gelijk een domper op de strijdlust. De zij- spanrace werd direct al een flop en kon op dit onderdeel slechts één magere punt aan het totaal worden toegevoegd. In het vol gende onderdeel waarin levens grote plastic ballen door een basket moesten worden gegooid herstelde Lisse zich knap door niet minder dan negen maal de bal door de basket te werpen. Voldoende voor een eerste plaats zo bleek later. Op de overige onderdelen haalde Lisse te weinig punten om een bedreiging te kunnen worden voor de drie bovenste ploegen. De skibalanceerwedstrijd werd geen succes, de race met de olympische ringen ging verloren omdat de ballen steeds uit de ringen vielen en bij het touw- hangen bleek Fred Prins toch niet zo'n krachtoatser als ieder een altiid van hem dacht want hij bleef het minst aantal secon den zich vastklampen aan het gestadig dalende touw. Jammer voor Lisse dat het de boot heeft gemist. We vragen ons overigens wel af waarom jongens als Rien Faas en Aad Hoogendoorn niet m de ploeg waren opgenomen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3