PROMOTIE TOV NAAR HOOFDKLAS Randstad in de fout Treffersdames missen titel - tegen MARS Humor damesvoetbal STANDEN IN LVB I1 MAANDAG 27 MAART 1972 L 4 DEN HAAG STH/TSB heeft zich ook tegen Scylla niet kun nen waarmaken. De Hagenaars degradeerden reeds eerder uit de ereklas, maar niet nadat zij Tempo-team middels een gelijk spel kansloos hadden gemaakt voor de titel. Het werd hun eni ge punt, want ook legen Scylla kwamen zij niet verder dan een 73 nederlaag. Delta-lloyd heeft duidelijk geprofiteerd van dit positief resultaat van STH/TSB. zij verloren deze week met 82 van Tempo-Team maar bleven juist dat ene punt voor. Zij pro longeerden daardoor hun kam pioenschap. De tweede degra dant in de ereklas werd Valken- berg/AIVlJV. Zij verloren zaterdag van het de buterende TSF, dat nu slechts een punt achter Scylla eindigde. De Leidenaars kwamen in Den Haag nogal verrassend aan hu overwinning. Niet kopman Ge rard Bakker, die da laatste we ken uit vorm is, maar zijn teamgenoten Anton Wil van- Zoelen en Milan Stencel hadden een leeuwenaandeel in de over winning. Allebei kwamen zij on geslagen uit de strijd. Bakker moest met één overwinning ge noegen nemen. Hij verloor van Bert Onnes en Peter Joëls. Scylla verloor ook het dubbel. Door een 73 over winning op NOAD heeft Scylla 2 zich uitstekend hersteld van de zwakke start in de promotie ereklas. Drie winstpartijen van Theo Bakker, twee van Peter een een van Karei van Schie. brachten hen op de derde plaats in de eindstand, met een ruime voorsprong op nummer vier. Scylla 3 haalde net een gelijk spel tegen Belcrum, waardoor zij volgende week door winst te gen SKF nog met dit team ge lijk kunnen komen. Nu wonnen Hein Chrispijn en Wibo van Gennip tweemaal en Fred van Oostenrijk eenmaal. Wanneer de officiële waarschuwing die Rijn Van Gennip deze wedstrijd op liep, gevolgen heeft, kan dat voor Scylla 3 vergroting van de degradatiezorgen betekenen. Voor het vierde team zijn deze geweken. Zij versloegen zater dag AMVJ 4 met 64 en zijn nu veilig. Blansjaar en De Roode wonnen ieder twee partijen. De w.instpartij van Sojinu en het dubbel voltooiden de winst. Het werd De Treffers deze week vrij gemakkelijk gemaakt. SVE, vorig jaar nog in de ereklas en nu nog een gevaarlijk tegen stander, gelooft het niet meer. Zij kwamen met twee invallers naar Roelofarendsveen en gingn kansloos ten onder. Ook de eni ge vaste speler van SVE werd niet ontzien. Het duurde tot de laatste partij tot Jacques van Ruiten he meen tegengame toe stond. winst werd het niet voor de Utrechter. Hans van der Zwet en Kees Vesseur waren toen al klaar. Zij wonnen drie maal in twee games. Het werd 100 voor De Treffers, dat nu nog van Red Stars moet winnen om via een beslissingswedstrijd tegen Aloysius naar de promo- tie-ereklas te kunnen promove- De Volendammers scoorden hun twee winstpunten tegen Leo de Jong. Herman van Ruiten en Jos van der Veer bleven dit maal ongeslagen. De Treffers 3 moest tegen Phoenix een 91 overwinning toestaan. Alleen Wout Heemskerk scoorde tegen Het leverde wél een borreltje op. want Phoenix werd kam pioen. TOV De Noordwijkers hebben hun plaats in de hoofdklas na een half jaar weer terug gewonnen. Door in Den Haag met 82 van Wibats te winnen scoorden zij het laatste benodigde punt. Het werd een overwinning zonder problemen, want de Hagenaars konden eerst in de derde en ze vende partij tegenscoren. Ted van der Ploeg en Goof van der Hoorn verloren deze partijen van Felsenthal. De overige par tijen werden zeer gemakkelijk in twee games gewonnen. Voor al Ruud Alkemade, die ongesla gen bleef, bleef zijn tegenstan ders ver voor. Nu ook het twee de team in de overgangsklas goed op toeren is gekomen Bloemenlust ziet het er goed uit voor TOV. Jan Hermans won eenmaal en Peter Turk tweemaal. Weer bleef Wil Turk oneslagen en daar hebben de Noordwijkers nooit van kunnen dromen. Hij wordt nu een se rieus kandidaat voor het eerste De de ders verdedigden hun pi; de promotie-hoofdklas uitste kend door met 82 te winnen van de reserves van Victory'55. Oude-Wetering Reeds na 5 min. kreeg Kees Lelieveld van Stomp- wykse Boys alleen voor doelman Bouwmeester van Wet. Bo/s, de gelegheid de score te openen, doch laatstgenoemde redde fraai. Na 30 min. werd Kees Lelieveld in schietpositie gemanoeuvreerd. Hij zag zijn schot in eerste in stantie gekeerd, maar kon de terugspringende bal inschieten, en zodoende Stompwijkse Boys aan een 1—0 voorsprong helpen. Na de rust was het Weteringse Bo/s. dat sterk aanvallend spe lend probeerde de achterstand weg te werken. De stevige ach terhoede van Stompwijkse Boys gaf echter geen kansen weg Al leen in de 40e minuut kreeg Pe ter van Weizen nog voor open doel een kans, maar de scheids rechter floot ten onrechte af voor buitenspel. Randst. Sport—Alphense Boys 1— 1 (1-1) In een zeer goede wedstrijd heb ben de heide ploegen de pun ten gedeeld. Vooral in het eer ste kwartier viel Randstad Sport tomeloos aan, maar men kwam niet verder dan een doel punt in de 10e minuut, toen Al- bert Lamberts een fraaie aan val doeltreffend afrondde. In het verloop van de strijd kwam Alphense Boys goed terug, maar men kon de kansen, die geschapen wérden niet benut ten. Tien minuten voor de rust kwam de gelijkmaker tot stand, toen Rob Iepenburg na vier cor ners op het Randstaddoel de bal in eigen doèl kopte. De tweede helft ging de strijd gelijk op tot 15 minuten voor het einde Randstad Sport met een slotof- fensief begon om alsnog de vol le winst binnen te halen BernardusSVLV 21 (10) Bernardus speelde de eerste helft met de wind in de rug een be hoorlijke partij voetbal, waar SVLV weinig tegenover kon stellen. Na 25 minuten kon Leo van We:;en uit een voorzet van zijn neef Pim ongehinderd met een kopbal voor 10 zorgen. In de tweede helft was er sprake van een gelijkopgaande strijd, alhoewel het spel van SVLV rommelig bleef. Na 15 minuten beoordeelde SVLV doelman Martin van Heusden een vrije schop van Bert Meier verkeerd en kon Bart de Roo de stand op 20 brengen. In de slotfase pro beerde SVLV nog wel iets van de achterstand goed te maken, maar de Bernardus doelman Gidi Speel wist alle gevaar te keren. 3 minuten voor het einde moest hij een tegendoelpunt toestaan, toen Jan de Boer een overtreding maakte waarvoor de scheidsrechter een straf schop toekende, welke door Aad van der Krogt werd bentot. Oranje GroenDOSR 12 (11). DOSR trad deze wedstrijd aan met 2 jeugdspelers in de voor hoede. De opzet was meer snel heid in de voorhoede, wat er in het verloop van de strijd wel uitkwam. Na ongeveer 20 minu ten kwam Oranje Groen aan de leiding door een foutieve terug speelbal van Mat Pouw. welke door de Oranje Groen-spitsspe- ler werd onderschept en in een Het kampioensteam van het Noordwijkse TOV. V.l.n.r. Theo v. d. Ploeg, Rudi Alkemade en Goof v. d. DOCOS Vanaf het moment dat Docos te gen Tempo-Team en PSV de kampioenskansen zag vervlie gen. daalt het spelpeil van de Leidenaars schrikbarend. Nadat vorige week al van Quick werd verloren, werd het deze week tegen de rode lantaarndrager Frisol helemaal triest. Na een 91 overwinning in de thuis wedstrijd werd nu met niet min der dan 82 verloren. Ed Fal- laux en Ton L'Ami wonnen nu eenmaal en dat Hans Rooden- burg, die nu een kans kreeg in de Leidse formatie geen partij kon winnen, kan nauwelijks als excuus gelden. De enige hoop die Docos nog kan koesteren is promotie van de reserves naar de overgangsklas. Zij zullen dan wél deze week van NSSS moe- Steeds Vooruit heeft in de dames ere-klas gelijkspel gehaald te gen het incomplete Tempo- Team. Gezien de uitslagen mag dit als een goed resultaat wor den bestempeld. Nora Bakker- Broxterman en Nel van Rijn wonnen allebei van Conny van Moorst en haalden een gelijk re sultaat tegen Ellen van der Helm-Kort. Ellen won tweemaal met 2220 in de derde game. Marian van der Helm won net als haar teamgenotes van inval ster Kraayinga. De heren verlo ren met 64 van Diveko. Nol Sikking bleef heer en meester op de groene tafel door drie- maai winst te boeken. Peter van der Berg won eenmaal en Louis Ritzen kwam slechts dicht bij winst. Weer verloor hij een maal met 2422 in de derde game. Avanti zag alle kansen dit week end vervliegen. De tegenstand die de dames aan k- pioens pretendent Maasbree .-n, re sulteerde in een 100 .erwin- ning voor de Limburgsen, die nu weer naar de ereklas promo veerden. De heren speelden ge lijk tegen 21-UP en komen daar door niet hoger dan een derde plaats. Jan van Wetten bleef on geslagen. Leo Straathof scoorde een keer en het dubbel leverde de remise op. Het meisjesteam won met 73 van Steeds Voor uit. Inke de Ruyter won drie maal. Mariët Pannebakker twee keer en Anneke de Ruyter een keer. Voor Steeds Vooruit scoor den Zoetemelk (2x) en Van Winsen (lx). De jongens verlo ren met 73. Louwers en Kor- ver wonnen een enkel en het dubbel. NSSS heeft een goede generale re petitie gemaakt voor de strijd om het kampioenschap deze week tegen Docos 2. Zij wonnen met niet minder dan 10—0 van Gossima 2. Bert van Paridon c.s. moeten dus nog eenmaal vlammen om weer naar de overgangsklas terug te kunnen. Bij NSSS vielen ook de eerste kampioenen: de junioren wer den kampioen van Den Haag le klas. Proficiat voor Paul Dek ker, Henk Nulkes en Wim Heij- nen. Ook Jan Brama, Tonny Wortel en Hans Zonneveld kun nen worden gefeliciteerd, zij werden kampioen bij de pupil- RTC kan dank zij Joop de Wage naar de plaats in de eerste klas nog behouden. Nauwelijks her steld van een operatie won hij tweemaal. Cor Bouwmeester bleef ongeslagen en Piet van Es won eenmaal tegen Unitas. Het werd 7—3 door winst in het dub bel. Met nog eenmaal winst is RTC weer gered. AMSTELVEEN Het damesteam van De Treffers heeft het kam-* pioenschap van Nederland niet kunnen prolongeren. Konkurrent Mars Energie Stars nam in eigen zaal de leiding van De Treffers över door de Roelofarendsveense dames met 61 te verslaan. In "1 het begin zag het er niet naar uit. Nederlands kampioene Veronique I van der Laan versloeg in de eerste wedstrijd haar rivale en tegen-' standster in de finale, Sonia Heltzel, met knappe cijfers: 2114 en 2115. Hetgeen eigenlijk inhield dat deze wedstrijd drie partijen zou gaan winnen. Direkt daarna werd het duidelijk dat het een moeilij-i ke strijd zou gaan wordën. Nelly deze week van wordt bedreigd Den Burcht v Scylla 6. m; door het 6e team van De Tref fers, dat door winst op Scylla weer gelijk kan komen. Verkerk bleef nu ongeslagen. Hogendam won tweemaal en Ketelaar een maal tegen hun Leidse opponen ten. Voor Den Burcht is het af wachten of het tot een beslis singswedstrijd komt. Zelf zijn zij uitgespeeld. n Paridon Elstgeest kwam tegen Annemiek van Moorst niet verder dan twee maal 17 en Mary Thuis van Ruiten won wel de eerste game tegen Juul Nitususanta, maar zakte in de volgende games tot ver beneden haar kunnen. De beslissing viel eigenlijk in het dubbelspel, toen De Treffers da mes. na een gewonnen eerste game. in de tweede gam een 13—8 voorsprong uit handen ga ven. Het werd een spannend slot, via 20—20 werd het 27—25 voor de Marsdames, die uit deze narrow escape moed put ten en de derde game onbe dreigd wonnen. Veronique van der Laan demon streerde haar ongelooflijk goede vorm door Annemiek van Moorst met 21—9 21—7 te verslaan, maar de stoute pres taties bleven uit. Mary Thuis van Ruiten verloor in twee ga mes van Sonja Heltzel en kon haar alleen in de slotfase be dreigen. Juul Nitususanta scoor de het 5 e punt voor Mars door Nelly van Paridon Elstgeest te verslaan. Mary Thuis scoorde voor de eerste maal tegen An nemiek van Moorst, door ver rassend beter te gaan spelen. Ook hier was het ruim: 21—13 en 21—14. Het werd nog 54 i een vrij gemakkelijke over ming van Veronique van Laan op Juul Nitususanta, n Nelly van Paridon Elstgeest kon| Sonja Heltzel niet beletten hél winnende punt te scoren. He® zou een fraaie herhaling i thuiswedstrijd zijn geweest, toeifl zij dit staaltje wel uitvoerde. Hef kampioenschap gaat nu n Amstelveense dames. Veel plej zier wordt er in Amstelveen niej aan beleefd. De dames zijn onlangs kollektie door Delta-lloyd opgekocht^ waardoor de deelname REA dat door dit vert sponsor Mars kwijtraakt aan de Europa-cupwedstrijdenl op losse schroeven komt staan. Voor de hand ligt dat del dames van De Treffers dezJ taak kunnen overnemen maaB Delta-Lloyd heeft inmiddelJ deze rechten voor zich opgeëist! Dit lijkt echter niet haalbaar. D® Treffers heeft formeel keus uit de wedstrijden o ropacup I en Europacup 2, ten] minste wanneer REA haa] standpunt niet wijzigt. LEIDEN De damesvoetbalcom petitie is dit weekeinde ondanks het barre weer onder vrij grote belangstelling in de afdeling Leiden van start gegaan. Bij de wedstrijd SVLV-Lugdunum in Voorschoten b.v. waren zo'n 304) toeschouwern een even grote belangstelling als bij de heren. Gescoord werd er al volop. Randstad Sport, de grote favo- iete, die reeds een vriend schappelijke competitie op over tuigende wijze won, zegevierde met 13over Sportclub Lisse. Of het team van KRV, dat cp de zaterdag uitkomt voor de Voor- schotensen onderdpet valt te be twijfelen, omdat de Katwijksen met 100 wonnen van RCL. KRV werd enkele weken uitge- sbreid met een groot aantal girls van Quick Boys. dat zijn dames in feite de deur wees toen de le denvergadering een voorstel om een veld te reserveren voor de dames wegstemde. Daardoor is het aantal dames bij KRV uit gebreid tot 35. Een beslissings wedstrijd tussen de kampioene van zaterdag en zondag zal waarschijnlijk door tijdgebrek niet meer kunnen worden ge speeld. ,,Als dat niet zo is dan zal KRV Randstad Sport in ie der gval voor een vriendschap pelijk duel uitdagen", vertelde ons trainer Sgeijer van KRV. KRV—RCL 10—0 (5—0). De grote uitblinkster bij KRV was stellig de van Quick Boys over gekomen Nel van Beelen, die viermaal scoorde. Janny Pronk volgde met drie treffers, Coby van Tricht scoorde tweemaal en Nies v.d. Markt eenmaal. SVLV-Lugdunum 40 (20). Zeer gemoedelijk duel, waarin de humor een grote rol speelde. Duidelijk was te zien dat zowel SVLV als Lugdunum nog niet in wedstrijden waren uitgekomen. Beide teams trainden pas drie weken. Voor SVLV scoorden: Randstad Spor L.D.W.S. Alph. Buys V.N. A. Kickers Leidse t Z.L.C. 16 12 30—36 José Zonneveld, tweemaal, Toon van Veen (penalty) en Lucia Salman. VVSB-Oranje Groen 60 De dames van VVSB hebben hun visitekaartje gepresenteerd. Oranje Groen werd met een ne derlaag van 6—0 naar Leiden teruggestuurd, met bovendien een angstige herinnering aan VVSB-aanvalster Ineke v. Kints, die 5 doelpunten voor haar re kening nam. Toos v.d. Wiel-v.d. Berg scoorde het 6e doelpunt. Oranje Groen kwam er in de le I helft practisch niet aan te pas I en eerst in de slotfase kreeg de VVSB-doelvrouwe wat werk te verrichten. Randstad Sport-Spcl. Lisse 130 (5—0). De dames van Randstad, die al enkele jaren voetballen, hebben met de in alles minder gerouti neerde dames van Lisse korte metten gemaakt. Marion de Groot, Marian Konings en Ciska Hcogervorst waren de onge kroonde schutsters van het doel- puntenfestijn. Na rust miste Corrie den Hollander nog een penalty voor Randstad Sport. Overigens weerde de doelvrou- we van Spel. Lisse Hannen Dui venvoorde zich goed. TAVV-UDO 0—1 (0—1) Hoewel de achterhoede van TAVV, met o.a. Wil Meeuwis, dooi huls ihet geve Ofschoon de bal hier zoek lijkt, wis er wel raad mee. Dertien maal u van Sportclub Lisse gedeponeerd. Greet Vork en An de Jong zich sterk presenteerde, klopte het niet in de voorhoede bij TAW. Gezien het resultaat van de oe fenwedstrijden waren de dames kennelijk nerveus. Het was dan ook verdiend, dat UDO na rust de winst greep. Alphia-Woubrugge 41 (11) In een wedstrijd, waarin Alphia met name in de tweede helft sterker was. ging het met een 41 winst van het veld. Door vooral twee snelle vleugelspeel sters stelde Alphia keepster Nel Bunsma voor veel problemen. Voor Alphia scoorden: v.d. Pan ne lx en Hanny Schoonewill# 3x, die bovendien twee penalty's miste en voor Woubrugge Anne- marie v. Heusden. Oegstgeest-Wet. Girls 2 30 Kickers'69-Wet. Girls 1 0—2 (0- 2). Een sterker Wet. Girls 1 heeft i de streekderby tegen Kicker'l de overwinning gegrepen. Nadat Kickers-aanvoerdster M. Vrag» in eigen doel had geschoten, zorgde J. v.d. Klink voor hei tweede doelpunt. Na rust werd er nog een penalty gemist door C. Zandvliet. doelpunt word omgezet. Vijf mi nuten later kreeg DOSR een strafschop toegekend, maar deze werd door Leo Schouten niet benut. 3 minuten voor rust kwam dan toch nog de verdien de gelijkmaker, toen Pim van der Meer een voorzet van links doeltreffend afrondde. Tegen het einde van de wedstrijd kon DOSR de strijd in haar voordeel beslissen, nadat Piet van Es zijn solo in het strafschopgebied hardhandig zag onderbroken, rn Pim van der Meer de toegeken de strafschop benutte. Unitas LeidenLeidse Boys 10 (1-0). De gehele wedstrijd eigenlijk is Unitas in de meerderheid ge weest. en de 10 uitslag is slechts een zwakke afspiegeling van het spelverloop. Dammy Sierat werd na 15 minuten matchwinnaar, toen hij attent reageerde op een dieptepass en de Leidse Boys-doelman kans loos liet met een listig boogbal- letje. Ook in de tweede helft, toen de weersomstandigheden wat beter werden, bleef Unitas het beste van het spel houden, maar de vele kansen die men kreeg werden niet benut. De overigens weinige toeschouwers zullen aan deze wedstrijd weinig plezier beleefd hebben, al raak te Hockx vlak voor het einde van de wedstrijd nog met een daverend schot de paal. Kickers—ZLC 0—3 (0—0). In de eerste helft was het Kickers dat duidelijk de wedstrijd maakte. Een kopbal van Steef de Graaf kon nog maar net van de doellijn gehaald worden door een van de ZLC verdedigers en een hard schot van Jan van der Voort scheerde rakelings langs de paal. Na de rust kreeg ZLC volop de ge legenheid om met gevaarlijke uitvallen onrust in de gelederen van Kickers te stichten. Uit 'n di recte vrije schop, knalde Rob Crama door het slordig opgestel de muurtje raak voor ZLC. In de 25e minuut was het weer Rob Crama die uit een voorzet van Theo Weslbroek scoorde. Theo Westbroek zelf was het die in de 35e minuut uit een combi natie met Sjaak Matters voor de 03 eindstand zorgde. MMO—Meerburg 2—0. In een matige eerste helft, waar bij veel lijf aan lijfwerk te pas kwam. slaagde Meerburg er niet in MMO uit zijn spel te ha len. Aan beide zijden werden de kansen, zo die er kwamen, ge mist. De tweede helft was aan vankelijk precies zo. MMO ging steeds meer druk uitoefenn n vankelijk precies zo. MMO ging steeds meer druk uitoefenen en in de 20e minuut was het Frans Witteman, die uit een vrije trap met een fraaie kopbal scoorde. Meerburg legde het accent meer op de defensie, maar kon niet verhinderen, dat Kees Borst in de 30e minuut vanaf het middenveld een solo onder nam en deze schitterend afrond de door in de uiterste hoek te schieten: 20. •ersteklastopper St. BernardusSVLV.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 20