Grote zeges Noordwijk en Quick Boys Gouda danst naar pijpen Roodenburg UYS rekent af met zich zelf: 4-0-zege Lugdunum winnend ten onder BI. Zwart pechvogel Regionalen Roodenburq SPORTBIJUGE MAANDAG 27 MAART 1972 L 1 LEIDEN Na het doelpuntenfeestje in de wederom matig (hooguit 500 toeschouwers) bezette Kikkerpolder was iedereen aan blauwwit te zijde het er wel over eens: UVS had deze competitie meer en dan vooral in de voorgaande wedstrijden zo moeten voetballen als gis teren tegen Papendrecht. De pupillen van Wallie van Schooten zouden dan nu niet afhankelijk geweest zijn van het al dan niet falen van concurrenten om de titel te veroveren. Vooral na de rust. gesteund door een ntraffe wind in de rug, viel UVS driftig en met succes aan. Nog driemaal, nadat in de eerste speeltijd al gescoord was door Jan Verver, prikten de blauwwitten raak: Verver nogmaals, Balkhoven en Rol. De forse overwinning van UVS op Papendrecht was volkomen ver diend. Conditioneel bleek de Leidse ploeg tot meer in staat, zoals tot een langdurig volge houden tempoverhoging, die uit eindelijk fnuikend was voor Pa pendrecht, maar ook tactisch en op het stuk van individuele tac tiek was het de thuisclub die de toon aangaf. Het optreden van Arie Lagendijk en Jan Leget op het middenveld was bijzonder goed. Het was daar ook op het middenveld waar Papendrecht het in de tweede speeltijd liet liggen en waar het de das werd omgedaan. Voor de rust hield Papendrecht vrij goed stand. Al werd het, naarmate de tijd vor derde en UVS meer in het eigen ritme kwam, duidelijk, dat de bezoekers het deze middag moeilijk zouden krijgen. Door dat de Papendrechtse midden velders Terlouw en Ooi jen (een man, die bij Papendrecht al on geveer zolang mee loopt als De- sar bij UVS) het op het midden veld lang konden klaren en de eigen voorhoede gevoed" door hen kon worden ontstonden er zelfs enkele niet ongevaarlijke momenten voor het doel van Wijnand SIoos. Een prachtige actie van Terlouw werd bijvoor beeld besloten met een harde volley net over de lat van Arie van der Linden. Nagenoeg voor open doel. Halverwege de eer ste helft begon de pressie van UVS echter te groeien en ver plaatste het spelbeeld zich al lengs meer in de richting van het doel van Romijn. Lagendijk, Désar en Leget kwamen achter eenvolgens tot gevaarlijke ac ties. Het overwicht dat UVS daarna veroverde werd na ongeveer 23 min. spelen bekroond. Op de rand van buitenspel pikte Jan Verver een dieptepass van Le get op en stormde doelwaarts. Keeper Romijn deed nog een vertwijfelde poging door uitlo pend de schootshoek te verklei nen, maar Verver knalde de bal snel naar de verste hoek: 1—0. Voor doelman Romijn betekende het doelpunt tevens het einde van de wedstrijd. Met een duik naar de hoek had hij getracht alsnog het lot te keren, maar hij forceerde daarmee de wond van een blindedarmoperatie, die hij vier weken geleden heeft on dergaan. Per brancard moest hij het veld verlaten waarna de EHD hem naar het ziekenhuis bracht voor observatie. De eer ste speelhelft gaf verder nog de nodige praatstof voor de rust door een waarschuwing-voor- een-waarschuwing aan aanvoer der Désar. Scheidsrechter Kar- hof verklaarde bij een duidelij ke kopbal, dat Désar hands had gemaakt, waarna Désar een de bat aanging en ter verduidelij king het bekende gebaar naar zijn hoofd maakte. De „gele kaart" lag al in de hand, maar de zaak werd uiteindelijk toch nog zonder verdere konsekwen- ties geregeld. Hoe het na de rust ging is in de aanhef al in het kort uit de doe ken gedaan. De wind gaf UVS vleugelen en Jan Verver putte uit zijn eerste treffer alle ener gie en vindingrijkheid. Een voortreffelijk doelpunt was vooral het tweede van Verver Een hoge dieptepass werd door erar(t Desar symboliseert het krachtsverschil tussen UVS en Papendrecht door hoog boven een tegen- hem jonglerend op het hoofd ctn"Aar langs Papendrechts verdedi ging verder gedragen. Op enke le meters voor de invaller-kee per de Sprong Iobde hij vervol gens het leer onder de lat. Thijs stander uit te tornen. Balkhoven was er na ongeveer een half uur goed bij, toen De Sprong een harde kopbal van Désar niet vast kon krijgen. Dat betekende 3—0 en Henk Rol knalde enkele minuten voor het eindsignaal van de elfmeterstip raak, nadat Schutte de doorge- AD INTERIM LEIDEN Met een na rust voor Van der Starp ingevallen Zwei stra heeft Lugdunum gisteren een forse overwinning op RVC behaald. Ondanks de winst bete kent het voor Lugdunum toch dat het degradeert. RVC startte sterk. De ploeg zag na vijf minuten spelen al een doelpunt aan de neus voorbij gaan toen Van der Berg de bal, na een voorzet van Pronk tegen de onderkant van de lat kopte. De bal kaatste in het veld te rug, en een direct daarop vol gend schot van Pronk ging laag over het doel. Pas na twintig minuten kreeg Lugdunum vat op het spel. Na een overtreding vlak voor het 16-metergebied mocht De Klerk een vrije trap nemen. Hij ver raste de RVC-verdediging ech ter door eerst over de bal te stappen, terug te lopen en rus tig af te spelen naar Redel, die de bal achter de doellijn from melde: 1—0. Gezien het vertoon de spel was het echter tegen de verhouding in, want tien minu ten later was het tweemaal Van Rhoon, die vanuit een ideale po sitie miste. Daarna is Lugdunum als een stoomwals over RVC heenge gaan. Het vertoonde spel had veel weg van de wedstrijd Ajax —Arsenal. Een steeds de bal hoog miar voren werkend RVC LEIDEN Zonder veel tegenstand te ondervinden heeft Quick Boys een regelmatige en verdiende zege behaald op WVF. De Katwijkers wonnen imet 51 nadat zij bij de rust al een voorsprong van 20 hadden opgebouwd door Arie Haasnoot. Goed van achteren opgeko men scoorde hij met zijn hoofd de openingstreffer. Leo Pluimgraaff maakte vervolgens het werk van Ron Verheul en Koos Klinkenberg af: 2—0. Na de rust scoorde eerst nog Koos Klinkenberg voor de thuis club via Terstegen 13 kon ma ken. Bram Barnhorn maakte verder goed gebruik van een aarzeling in het optreden van V/VF-verdediging en Arie Rem- melzaal bouwde vervolgens de stand af met een strak schot. NoordwijkBe Quick '28 30 (2 0) Hoewel Be Quick al gedegradeerd is had Noordwijk nog aardig te genstand. Dat Noordwijk zich evenwel hersteld heeft na de zwakke wedstrijd van vorige week is echter ook niet te zeg gen, want een erg hoogstaand duel was het niet. De doelpun ten werden gemaakt door Hans VOORBURG Scheidsrechter Blanger was bepaald niet op de hand van Blauw Zwart, dat tweemaal in dit bikkelharde duel tegen Wilhelmus een doel punt „claimde". Allereerst in de 15e minuut toen Ren v.d. Ham een „één-tweetje" met Jan v.d. Kooy kundig afrondde. De bla passeerde doelman Domburg en de doellijn zo'n dertig centime ter doch de heer Blanger, die op enkele meters afstand stond en een vertekend beeld had, Het doorspelen. In de- tweede helft werd Roel Timmer door drie verdedigers van Wilhelmus in de ,,s and- Wicht" genomen, doch scheids rechter Blanger zag er geen pe nalty in. Het zou de gelijkmaker hebben kunnen betekenen tegen het paniekerig verdedigend Wil helmus, dat nu aan een doel punt in de 25e minuut van de eerste helft voldoende had voor de winst. Een inworp, belandde bij A. Winkels, die op de rand van het strafschopgebied in schoot. Hauw Zwart schakelde bij het ge varieerde aanvalsspel vooral zijn vleugelspelers Pieter Do- naht en Re v.d. Ham in. waarop Wilhelmus antwoordde met veelvuldige terugspeelballen en het openzetten van de buiten- spelval. Niettemin kwamen er heel wat kansen. Terwjl vooral na rust koploper Wilhelmus zich moest beperken tot schoten uit de tweede lijn (2), kopte nota bene verdediger G. v.d. Spek uit een voorzet van Kaphues tegen de lat en moest A. de Mos de bal na een inzet van Jan v.d. Kooy van de doellijn halen. RCL—PSZ 4—2 (0—1) De Leiderdorpers hebben het uit- z'cht op de titel niet verloren. Zij handhaafden zich als derde op de ranglijst door na de rust een wat onfortuinlijk opgelopen achterstand resoluut weg te werken. De doelpunten van de „Racing" kwamen van Ton Ederveen (corner gelijk in), Hennie Roodenburg, Ton Eder- Veen en Leo v.d. Berg. Wel moet worden aangetekend, dat het derde en vierde doel punt vrij gemakkelijk ging, om- dai PSZ met tien moest spelen nadat de scheidsrechter een man wegens herhaald te vroeg inlopen bij een vrije schop had ■weggestuurd. SC Voorne—AR C7—fl (1—0) Het Alphense debacle was een ge volg van de fout om de buiten- spelval te gaan gebruiken te gen een snelle voorhoede als Voorne. Tot twintig minuten voor het einde bleef de stand dragelijk (2—0), maar toen ARC^op de nieuwe taktiek over ging was het in een kwartier vijf keer raak. Topscorer Prees- mnn nam er vier voor zijn reke ning. Zevenhuizen—Cappelle 1—1 (1—0) Bijna de hele wedstrijd is Zeven hoven sterker en meer in de aanval geweest. Alleen na de rust, toen men de wind mee had, slaagde Capelle er enkele malen in uit de verdrukking te komen. Het Zevenhovense doel punt werd al na 10 min. ge maakt door Koos Verlaan. Vele andere kansen bleven onbenut. Verlaan en Wahlen hadden bo vendien weinig geluk met hun schoten. Ongeveer 10 min. voor tijd kwam Capelle naast Zeven hoven door een uitval van Plicht, die van 20 meter met een keihard schot Hans de Groot verraste. DuinoordOegstgeest 01 (01) Oegstgeest verbeterde zijn hache lijke positie iets door een ver diende overwinning. Cor Vooijs scoorde na een half uur en ver der bleef het bij vele kansen en evenzovele mislukkingen. Een vervelende zaak is wel, dat er twee man uit het veld gezonden moesten worden. Bij Oegstgeest was dat Jaap Duyvenbode. Hij ging eigen rechter spelen nadat nij twee maal van achteren was aangevallen. Zijn opponent meest er ook uit. Unicum—Koudekerk 1—3 (1—0) Ondanks de winst geen beste wed strijd. De Koudekerkse wapen feiten werden verricht door Al- bert Zweerus, die van ver via de paal raak schoot, door Krijn Boelee, die in een doelworste- ling zijn hoofd er goed bij hield en door Albert Zweerus, die uit een corner keihard inschoot. Randstad Sport—Scheveningen 0 —0. De Voorschotense doelman Puliga heeft weinig te dien gehad. De strijd speelde zich voortdurend op het middenveld af, omdat de aanvalslinies te zwak waren. De laatste minuten verliepen niet al te vriendelijk nadat Mol en de doelman van Scheveningen met elkaar in botsing waren geko men. UVS—TSB 2—1 (1—1) De snelle Eddy Monsels heeft Thijs de Witt voor UVS het stuk gered. Een kwartier voor tijd viel Boekweit uit en invaller Monsels sprintte direkt achter een dieptepass aan. Zijn run besloot hij met een winnnende schuiver. De openingstreffer was van Bram Brandt. DEVJOSVOW 00 gestaakt De botsing van scheidsrechter P. van Dam even na de rust met een DEVJO-er kwam hard aan. De man liep een diepe wond aar, zijn gezicht op en vertoonde symptomen van een hersen schudding. Tot de blessure van de arbiter hadden de ploegen el kaar goed in evenwicht gehou den. Eenmaal scoorde wel Lan- gerijs, maar de scheidsrechter keurde de treffer af. TAV VHVO 2—3 (1—0) Een redelijke kans van TAVV op de eerste plaats is verloren ge gaan door enkele verdedigings- fouten. Nadat Ben Heemskerk met een schot van 18 meter de Ter Aarders aan de leiding had gebracht kwamen na de rust de gasten energiek opzetten. Bin nen een half uur werkten zij zich in de winnende positie van 2—1. Het had zelfs meer kunnen zijn, want een penalty werd ge mist. Vlak voor tijd profiteerde Leen Esveld van een verdedi- g.ngsfout bij een dieptepass. Ter Leede—WHC 2—1 (1—0) De opgaande lijn van de laatste weken heeft Ter Leede geconti nueerd. De voorhoede, met Nan- n? Sluymer draait weer goed. De opmerkelijke man was Cor Vrcugdenhil, die het spel goed verdeelde. WHC kwam meteen in de verdrukking, toen B. Bar- ten doorbrak. Ook WHC kwam tot goede aanvallen, maar de sulide Ter Leede defensie werk te goed. Eenmaal moest Wim v. Hcrstkamp een hoge bal van Hanenberg tot corner stompen. Ter Leede kwam terug. Sj. Bool j bracht veel gevaar en na 29 mi nuten wist hij de bal uit een vrije trap mooi om te halen en Vieugdenhll de kans te geven op schitterende wijze te doel- punten. Hierna kwam Ter Lee de onder zware druk te staan, j Dit duurde voort tot na de rust. Bij slecht wegwerken kwam de bai voor de voeten van Wessels, die raak schoot. Intussen was bij Ter Leede Nico v.d. Farge vervangen door p. Knetsch. Deze kon zich na 32 minuten vrijspelen en de bal in de tou- wen werken. 2—1. kreeg net zomin als de Engelsen kansen tot scoren. Lugdunum ging echter steeds beter spelen. Het was niet veel toter dut Pijn- acker Reyneveld van de bal voörzag. Revncvekl passeerde een paar verdedigers en bracht nog meer zekerheid bij de Lel- denaren: 20. Na het doelpunt was er nog een vreemd incident; Ruis werd, vermoedelijk wegens uitlatingen tegen de scheidsrechter, in het boekje geschreven en verliet daarop het veld. Hij trok zijn trainingpak weer aan, maar deed deze na een aantal minu ten weer uit en ging opnieuw het veld op. Later bleek dut hij om verdere moeilijkheden te voorkomen wilde wisselen, maar de trainer zag daar ken nelijk niets in. Vlak voor rust blunderde Van As inkluis de Leidse verdediging door Van der Berg ruimte tot scoren te geven: 2—1. Onmiddellijk na rust zwaaide een hIs voorzet bedoeld schot dood- gemoedelijk achter RVC-doel- man Van Assendelft 31. Op dat moment ging Lugdunum, vooral met Zweistra, die inge vallen was. attractief voetbal spelen. Vooral de beheerste bal len van Zweistipa, die el snel „Cruyffie" als bijnaam kreeg, brachten bij de Leidse-verdedi- ging de nodige opluchting. Toch kon RVC nog terugkomen. In de 20e minuut kreeg Van Dulle- men, na een hoekschop de bal. Hij speelde door naar Van Rhoon die vrij voor doelman Van As geen moeite had en de stand op 3—2 bracht. Dit was echter niet lang het ge val. Goed igertanceerd door Pijn- acker ontwikkelde Zweistra een onverwacht hoge snelheid. Na een slalom langs drie spe lers was de depressie zowel wat het weer betreft maar ook bij RVC duidelijk merkbaar: 4—2. In de nogal ruime blessuretijd, circa 6 minuten had Reijneveld. na een voorzet van Zwei9tra nog een prachtige kans, maar hij schoot tegen de paal. LEIDEN Roodenburg jeugd heeft het zaterdag mo stellen met drie invallers, maar hoeft toch nog kostbaar puntje weten te be halen: 1—1. Dit was blijk baar het enige dut De Mus- schen wilde, gezien het sterk verdedigend spel en de spaarzame uitvallen. Vooral in de eerste helft was het Roodenburg, dat aanviel. Veel consternatie ontstond dan ook, toen de Musschen het eerste doelpunt scoorde. Na een aanval over rechts. Na ongeveer een half spelen kwam Roodenburg bijna op 1—1 te staan. Wlrr Mancel veroorzaakte name lijk een penalty. De Straf- Schop wsrd echter voortref felijk gehouden door de bliem keepende Peter v Kooperen. In de tweede helft beheerste Roodenburg het duel. Men kwam echter niet tot sc< omdat er flink verdedigd werd door De Musschen. Eenmaal lukte het de Rood- enburgse aanval langs de keeper van De Musschen te komen. Een prachtig sohot van Bram F.vgen betekende de verdiende gelijkmaker van Roodenburg. Gouda. „Nu we Sam den Os, Koos van Es en Maarten van Kooperen er niet meer bij hebben, kun nen wij het kampioenschap wel vergeten. Dat zit er beslisf niet meer in voor ons". Dat zei Roodenburg- voorzitter Uiterijk enkele weken geleden. Gistermiddag was de stemming echter heel anders. Nota bene koploper Gouda danste „naar de pijpen" van een verjongd Roodenburg, dat Adri van Leeuwen op het middenveld had geplaatst, Pif Mieremet als vervanger van Den Os in de spits had gezet en na tien mi nuten bovendien Peter Ciere, die zaterdag excelleerde in het regionale jeugdteam, liet opdraven voor de gebelsseerd geraakte Cees Monfagne. Het te eenzijdig aanvallende Gouda heeft tegen dit „gelegenheids team" de handen vol gekregen. Terwijl de vleugelverdedigers Ge rard Dubbeldeman en André Ooyendijk een puike partij speelden en doelman Mattie Keereweer zichzelf overtrof werd het vanuit de verdediging spelend Roodenburg bij vlagen zeer gevaarlijk. In de slotfase toen Gouda krampachtig tegen een ondoordringbare kluwen spelers optornde, verschenen Peter Ciere en Hans Hannaart beiden na kanppe break outs al leen voor de uitmuntende Leen Bezem. De Goudse doelman voorkwam met knappe reddingen een bla mage voor de Gouda lijstaan voerder. Het beslissende doel punt van Smits' équipe, die trale verdedigingsduo Bols/De tweede Paasdag Lugdunum op Jong naar voren stuurde, bezoek krijgt en zelf nog te gast Daarnaast verving Sluik rechter- moet bij Unitas, viel in de 38e minuut. Voorbereiedend werk van Adri de Gcoot en Hans Hannaart deed de bal bij Reinier Verkuylen be landen, die onhoudbaar voor Bezem de bal in de beneden hoek deponeerde. Het te ner veus spelende Gouda heeft die klap niet meer kunnen opvan gen. Gerrie Clement viel nauwe lijks op en in de spits ontbrak bovendien Den Blijker, die ver vangen werd door Henk den Dijker. Dat alles leidde er toe dat Gouda-trainer Sluik in wan hoop in de tweede helft zijn cen- vleugelverdediger Van Vliet door de Luxen, waardoor nog maals een verdediger werd op geofferd. Luxen werd opgetrom meld omdat hij befaamd is om zijn strakke trap, maar tegen het „man to man" verdedi gende Roodenburg was voor afstandwerk nauwelijks sprake. Dat neemt niet weg dat Keere weer enkele zeker schijnende doelpunten moest voorkomen. .Bobbie Westra van Gouda be landde nog in het boekje van de scheidsrechter omdat hij een slaande beweging naar Miere met maakte. Invaller Zweistra, ,,C. uyifie", die voor Lugdunum eenmaal zou scoren.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17