Persiflage op doorsnee middenstandsgezin 400 miljoen kijkers op lippen Sandra en Andres TERUGBLIK Nieuwe serie Dear father zondag op tv PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 MAART 1972P1 Hou het scherm in het oog TELEVISIE V.l.n.r. Karin Meerman als Dominique, Jennifer Willems als Daniële, Elisabeth Hoi/tink als de moeder, Allard v Johny Peters als Frangois, allen vanavond in het tv-spel .Zachtjes met de deuren". HILVERSUM De populaire Dubbeldekkers, die de NOS op de zondagavond op Nederland II uitzond, zal met ingang van zondag a.s. worden opgevolgd door een nieuwe Engelse pro- duktie, nl. Father, dear father met in de hoofdrol Patrick Car- gill. Van deze serie zullen dertien afleveringen van elk 25 minuten worden uitgezonden. De serie gaat over de problemen, die Pa trick Glover, een van vrouw gescheiden schrijver detective-romans, ontmoet MORGEN TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbl zo's (soos): Jlchte granmioluunnihr ziele, reportages en berichten. (7<I Nieuws) 7.41—8.00 Actualiteiten. 8 Nieuws. S.41—8.50 Actualiteiten 10.00 Luister uit. en thuis. verzoekprogramma voor de milit L'r, ren (10.30—10.32 Nieuws): 11.15 itlEH dedelingcn. 12.00 Route - A: an: meritstourlsme, (12.16 Overh voorlichting: Werk en welzijn. E ihyglöi Spurtkompas.14.33—15.00 <S> Tra Tei (SI1" Jazz ;!rk° Nleuws' 15-;i3—16 tyl EDINBURGH In de Shotse hoofdstad, waar behalve goede whisky aanstaande zaterdag avond ook het Eurovisie Song festival vandaan komt, is Sandra en Andres de schrik om het hart geslagen. Vrees niet, zij slaan hun eigen kansen nog steeds bijzonder hoog aan. An dres liet zich in een gezellig soort galgenhumor zelfs ontval len dat het er dik in zit dat zij bij de eerste achttien zullen eindigen". Maar Sandra is in de immense Usher Hall, waar de BBC-tv momenteel met kabels en camera's koketteert, wezen luisteren naar de concur renten uit achttien Europese landen. Tegen de achtergrond van een klankrijk orkest kwam er zoveel vocale virtuositeit los bij de repetities van deze vedet ten, dat je met je Hollandse liedjes wel heel stevig in je schoenen moet staan, anders wordt het puur liefdesleed. Dat zou nog niet zo erg zijn als dit in strikte eenzaamheid kon wor den gedragen, maar volgens de berekeningen van de NOS zitten er daarbij 400 miljoen tv-kijkers op je lip. Ga daar maar aan staan als meisje van 22. Sandra; ..Het is niet voor het eerst, dat ik voor een zaal sta te zingen. Ik doe het nu al zo'n jaar of tien. Daar zit het pro bleem niet. Maar nu sta ik voor het eerst van mijn leven mijn land te verdedigen. Dat vindt ik heel wat anders dan gewoon zingen. Of je wil of niet. daar word je toch wel een beetje nerveus van. Ik weet heus wel wat een teleurstelling is. Daar ben ik oud genoeg voor. Maar als ik afga. gaat ons land af. En dat is zo'n pretje niet". Andres; ,,En als het nou alleen maar om kwaliteit gaat, dan zeg je als je verliest; Goed er zijn beteren dan wii. Daar moet je je dan bij neerleggen. Hier spelen echter heel andere din gen een rol. Ik vindt ons liedje een originele tekst hebben, maar wat zegt het nu helemaal een Portugees jurylid dat je in de liefde al gek genoeg doet als je gewoon doet. Die man kent onze taal niet. En hij kent ook niet die uitdrukking in onze taal en denkt hoogstens: Wat staan die twee daar raar te raspen. Het blijft een gok met de jury". Eerste vijf Bij de NOS ziet men de zaken aanzienlijk rooskleuriger in. Sandra en Andres komen met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid bij de eerste vijf. Men durft dat te stellen na de kwartetten, de duo's en de een lingen uit de verschillende lan den te hebben gehoord. The New Seekers uit Engeland zit ten goed met hun speciaal naar dit festival toegeschreven stuk bubblegum-pop en Vickv Lean- dros voor Luxemburg beschik! over een grandioos keelgeluid en sterke vocale voordracht maar dan houdt het toch wel zo'n beetje op. Hier en daar be luister je nog wat folkloristisch liedwerk of motiefjes, geënt op het stramien van ..Music for the millions". Daar trapt uiteraard geen jury in, beweren deskundi gen. Warry van Kampen, hoofd van de gehele Nederlandse af vaardiging in NOS-verband; „Wij vinden dat we goed zitten met Sandra en Andres en met „Als het om de liefde gaat". Dat we zaterdagavond als laat ste voor de camera komen, heeft zijn voor en zijn tegen. Voordeel is dat je als indruk wekkende uitsmijter kan funge ren. Een nadeel is dat zich aan het eind van de avond verschyn- selen van vermoeidheid kunnen voordoen bij het orkest zowel als jury. Bovendien kan door het lange wachten ook bij ons de nervositeit een rol gaan spe len. Daar is maar een kruid te gen gewassen en dat is discipli ne. Speciaal daarvoor hebben we presentator Pim Jacobs meegenomen. Hij zorgt dat alles od rolleties loopt en dat ieder een orecies op tijd is waa hij wezen moet. Sandra en Andres die al sinds 1966 als duo zineen. hopen op het geluk, dat zij als „Story book children" tot nu toe heb ben gehad. Zij staan dikwijls te zingen voor een zaal, die wil dansen. Daarom is het nu wel eens leuk om op te treden voor een publiek, dat speciaal is ge komen om te luisteren. Ze heb ben een sterk visueel nummer. Je kunt er letterlijk alle kanten mee uit. Zij illustreren in de in houd van hun lied het verhaal van twee jonge mensen, die niet helemaal zeker van elkaar zijn, en die elkaar al zingend verla ten en elkaar weer vinden. Ze hebben er een choreografisch liedje van gemaakt. Het is be halve een luisterliedje bijna een kijkliedje geworden. Harry van Hooff. de arrangeur van het Hollandse liefdesfeest, die zaterdagavond zelf voor het Schotse orkest staat, heeft de partijen gedetailleerd uitge schreven. Elk orkest heeft zijn eigen volume en dat moet gere geld worden. Bij nadruk op de tekst moet de muziek wijken. In de melodische pedeelten mag het orke" zich laten horen. Dat is een zaak van geven en ne men. Harry: „Er zit in elk ge val een goed geluid in het or kest, dat duidelijk uit vakmen sen is samengesteld. Dat merk je aan de gehoorzaamheid waarmee op de aanwijzingen van de dirigent wordt gerea geerd. Om de muzikale inter pretatie van ons lied maak ik me dan ook geen zorgen. Het gaat er maar om het orkest bij te brengen, dat ze op tijd inval len, de zogenaamde timing dus, terwijl er ook geen ritmever- schillen mogen optreden. Nog belangrijker dan het dirigeren van zo'n orkest is het daarom om van tevoren met die musici te praten. Als je ze begrip weet bij te brengen voor de sfeer van het lied. dan komt het er van zelf goed uit". Harry van Hooff heeft trouwens niet alleen met het orkest gere peteerd maar ook nog eens af zonderlijk met de zogenaamde backing group, The Secrets uit Utrecht. Meisjes die op radio en tv al eerder goed werk hebben gedaan. Jurv De jury blijft een probleem apart, evenals de Schotten trouwens, die in het gareel van de BBC lo pend, hyper democratisch voor de dag willen komen. Zij heb ben het volgende bedacht om elke inbruk op de eerlijkheid te voorkomen. Er mag geen con tact zijn vooraf tussen artiesten en juryleden. Deze laatsten wor den daarom in andere hotels dan de artiesten ondergebracht en krijgen in deze dagen een dame van de British Travel Association toegewezen, die hen aangenaam toeristisch bezig moet houden. Aangezien het een tv-songfestival is. zouden de iu- rvleden zaterdagavond niet in de zaal mogen zitten, maar in een riant hotel voor het scherm worden gezet. Daar zouden zij dan hun stem moeten uitbren gen. Er ziin echter nu al iurvle- den gesignaleerd, die om het plezier en uit protest tegen deze democratische bedilzucht 's avonds met de artiesten aan de zelfde bar achter dezelfde whis ky kruipen. TON OLIEMULLER. 3.00 Nl 13.23^ Vai NOS: I (11.00-11.02 Niet 13.11 Actualiteiten. RIA. 13.25 (S) Dit i: •renproKiamma •'OS: av- NVrtcrlnn. eklevon. 15.30 Frans - Duttigei luisterprogramma. De KRO-televisie zendt het een uur durend blijspel „Zachtjes met de deuren" uit, waarmee enige jaren geleden de Neder landse Comedie volle zalen trok. Het spel werd geschreven door de Fransman Michel Fermaud en wordt opgevoerd in de verta ling van Alfred Pleiter. Een van de hoofdrollen in dit spel wordt vertolkt door de actrice Sara Heyblom, die op 27 mei a.s. haar tachtigste verjaardag zal vieren. „Zachtjes met de deuren" geeft een schets van een doorsnee- Franse familie, waarin iedereen zijn eigen leven leidt, inclusief de moeder van het gezin, tot groot ongenoegen van de vader, een fabrikant, die op wat meer discipline en orde in het gezin gesteld is. De oudste dochter schenkt alleen maar aandacht aan haar kan sen een groot filmster te wor den; de zoon des huizes verwaar loost zijn studie om 's avonds in kroegen en bars te kunnen op treden en zelfs grootmoeder ziet er geen been in, vreemde man nen op haar kamer te ontvan gen. Het wordt wel een erg vreemde situatie, als de jongste dochter mededeelt dat zij een baby verwacht. Dit bericht brengt de familie weel bij elkaar en is er de oorzaak van, dat alles, zoals in een goed blijspel gewoonte is, weer op zijn pootjes terecht komt. In de voornaamste rollen: Allard van der Scheer, Elisabeth Hoy- tink, Sara Heyblom, Karin Meerma, John Peters en Jenni fer Willems. Ned. II 21.15 uur. Curtis Mayfield Vanavond de lang verwachte uit zending van de 55 minuten du rende show die enige weken ge- T)p leden in 't Spant te Bussum van VVrSlCrUCrü Curtis Mayfield werd gemaakt. Volgens insiders is Mayfield de beste verkochte soul-artiest van de V.S. Regisseur Rien van Wijk heeft niets aan het toeval overgelaten om van deze show twaalf is Bastiaan Bloemena van huis gegaan; 48 uur later werd zijn naakte lichaam ge wikkeld in een kleed, in Wilnis gevonden. Het kind was ver moord. Ondanks een groots op gezette speuraktie is de politie er tot op heden nog niet in ge slaagd, de dader te arresteren. Maar men blijft hopen op die misschien éne belangrijke aanwijzing, die de oplossing van deze zaak kan betekenen. Om die reden zal Televizier Supple ment van vanavond geheel aan de zaak-Bloemena zijn ge wijd. Ned. I 21.20 uur. Voor een briefkaart Hans van Willigenburg valt in als filmjockey voor de zieke Bob Bouma iets bijzonders te maken. Hij vulde de zaal grotendeels met gekleurd publiek, mensen die stuk voor stuk dwepen met Cur tis en de teksten van zijn songs uit het hoofd kennen. Met dit publiek en een speciale belich ting kon er niets meer mis gaan. Ned. I 19.05 uur welgevallen. Het wordt hem echter allemaal wat te veel als hij een verre neef ontmoet. Ned. I 20.30 uur. Televizier- In het vierwekelijkse filmverzoek programma „Voor een brief kaart op de eerste rang" wor den de volgende filmfragmenten vertoond: Woody Woodpecker, tekenfilm van Walt Disney; „Schots en scheef" met o.a. Laurel en Hardy: „A countess from Hongkong", met Sophia Loren en Marlon Brando, en de film „Jenny", de enige Ne derlandse speelfilm van Willy van Hemert, die in 1958 werd vervaardigd. Willy van Hemert is ook de man, die in deze uit zending het „filmverhaal", on derdeel van de filmquiz, waar aan twee kandidaten deelne men, voorleest. In verband met ziekte van Bob Bouma is de filmjockey ditmaal Hans van Willigenburg. Ned. II 19.05 uur. supplement Kijkkast Deze aflevering speelt zich af in Italië. Lord Brett krijgt de op dracht van rechter Fulton voor verrader en moordenaar te spe len. Als een „echte" lord laat hij zich deze moeilijke situatie Augustus vorig jaar werd op een afgelegen plaats het lijkje ge vonden van een negen jaar oud jongetje; Bastiaan (Basje) Bloe mena. Het kind was op 4 augus- tus even een kort bezoekje aan een vriendje gaan brengen, maar die was, zoals later bleek, niet thuis hij was met zijn ouders op vakantie. Om half Olifantje Babar richt vandaag zijn huisje in. Gompie beleeft een eng avontuur. Zat. 16.02 uur. Nu Jos veilig op de aarde is te ruggekeerd besluiten de kinde ren naar school te gaan. Zat. 16.30 uur. Hans Keiler en Joop van Tijn lie ten gisteren hun licht schijnen op vier presidentskandidaten in de Ver. Staten. Het viel niet zo goed uit als het eerder door de VPRO getoonde portret van McCarthy en het was tegenover de vier ook niet helemaal eer lijk. Voor een deel komt dat door de instelling van de VPRO-mensen. McCarthy en McGovern hebben hun sympathie, Muskie, Wallace en Lindsay bepaald niet. Voor een deel ligt het an het toeval, aan het feit n.l. of een drukbe zette kandiMaait flïjd ton of wil vrijmaken voor een toevallige ■aanwezige t.v.-man uit een ver en klein land. Als verslaggever moet je die fak- tor inkalkuleren en een niet ge willige kandidaat niet .straffen' voor het feit dat hij het belang van de VPRO niet wilde onder kennen. Weet die man veel, im mers. In de aflevering van gisteren le verde die .straf' het gekke re sultaat op dat Wallace, keurig Tijn, er veeü gunstiger uitkwam Tijn, er veel gunstiger uitkwa dan senator Muskie. Misschien is Muskie niet de meest ideale kandidaat, maar we hebben zo'n idee dat Hans en Joop het er over eens zijn dat Wallace een bepaald slechte kandidaat is. Als dat dan niet duidelijk blijkt uit een programma waarin te veel aan het toeval werd over gelaten, vinden we dat dit pro gramma doodgewoon slecht moet worden genoemd. De vierde Fred Haché-sHow viel .yo°r 100% 'in de term .doodge woon slecht'. Het was ditmaal louter herhaling van eerder op gevoerde on-gein, aangekleed (gek woord in dit verband) met het gebruikelijke VPRO-bloot. Wij zijn razend nieuwsgierig naar het antwoord op de vraag: welk type kijker denkt de VPRO met dit programma een plezier te doen? Zeker is dat de VPRO telkens weer afbreuk doet aan het kijk- potentieel van de IKOR-CVK- uitzendingen door op onbehoor lijke manier je eigen zendtijd slaapwekkend te overschrijden. Je moet ais zendgemachtigde de deugd der lankmoedigheid wel of heldhaftige wijze beoefenen om dat telkens weer als normale gang van zaken te t vaarden. IKOR-CVK zou best wat strijdbaarder kunnen zijn op dit punt. VG. Miel Cools op tournee door Indonesië Van onze showredactie DEN HAAG De Vlaamse zan ger Miel Cools gaat een tournee maken door Indonesië. Hij zal optreden in Djakarta, Bandoeng en Soerabaja. De toernee heeft plaats in het ka der van het cultureel akkoord tussen Nederland en Indonesië. De tournee is mogelijk gewor den door bemiddeling van het ministerie van CRM en de di recteur van de Leidse Schouw burg, de heer J. W. Dam. Cools gaat op uitnodiging van de di recteur van het Erasmushuis i Djakarta. nroepcorrespondent HEDEN NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant i 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: Curtis Mayfield 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Bijpraten met Biesheuvel 20.31 uur: De versierders 21.20 uur: Televiziersupplemenl 21.40 uur: Voor de vuist weg 22.55 uur: Teleac NEDERLAND II NEDERLAND I NEDERLAND II 22.33 Den Haag Goal....! een (sport) programs - met veel muziek. 23.55-21 v 18.55 Taalwenken. 18.57 Amui mentsmuzlek. 19.0' teiten en muziek. ML_ gels. 19.45 Boekbespreking. 20. Concert. 22.00 Nieuws en De Zev Kunsten. 22.20 Casinomuziek. Magie en mystiek. 23.40—23 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO: 19.05 uur: Voor een briefk op de eerste rang 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Brandpunt 21.15 uur: Zachtjes met de deuren (tv-spel) 22.10 uur: Uit de kunst 22.40 uur: Journaal 22.45 uur: Den Haag vandat MORGEN NOS 10.00 uur: 16.00 uur: NCRV 16.02 uur: 16.30 uur: NOS 17.35 uur: 18.45 uur: 18.55 uur: NCRV 19.05 uur: 20.00 uur: 20.21 uur: NOS 21.30 uur: 22.45 uur: RADIO HEDEN De kijkkast Orimoa Teleac De Fabeltjeskrai Journaal Swiebectje Journaal Zeskamp Eurovisie Song festival Journaal 18.45 uur: 18.55 uur: EO 19.05 uur: 19.20 uur: 19.30 uur: 19.50 uur: 20.00 uur: VARA 20.21 uur: 21.20 uur: 21.35 uur: 22.15 uur: 22.40 uur: Fabeltjeskrant Journaal Van Hart tot hai Hardop gedacht Konfrontatie Tenslotte Journaal Verdorven vrouweaf™" Achter het nieuws Kort en klein Wie niet Journaal

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2