Woningnood blijft ellendig probleem in Bollenstreek Filipp o Trainer van Warmunda naar Rijpwetering Troubadour Cools besloot cultureel seizoen stichting Bollenstreek Raad Nieuwveen wil zakelijke belangen eigen inwoners zien Secretaris Van Dijk met pensioen Kampioenschap afscheidscadeau Alarmering in Alkamade wordt gewijzigd Leidse bioscopen PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 MAART 1972 O NOORDWIJKER- HOUT De caba retier lees: trou badour Miel Cools was dinsdag avond op uitnodi ging van de Cultu rele Stichting Bol lenstreek in Noord- wijkerhout. Met hem kwamen op het toneel van de heerlijk intieme zaal Van der Geest Peggy en Donald, een zuidelijk duo uit Valkenswaard, dat heel serieus hetzelfde genre kleinkunst beoefent als waarin de Vla ming Miel Cools reeds een zekere faam geniet. Hun beider optreden vormde de afslui ting van het ergens toch wel teleurstel lende seizoen 1971/72. Teleurstel lend vooral voor het Stichtingsbe stuur. Hun beleid sloeg nogal eens niet bij het „grote" publiek aan en het gemeentebestuur bracht zijn indruk over het rendement van de in de evene menten gestoken subsidie tijdens de begrotingsbehan deling nogal cru tot uiting. Voorzitter du Quesne van Bruchem gaat met zijn bestuursle den en de gemeen telijke autoriteiten in de komende maanden de be leidslijn eens duide lijk bezien en wel licht komt er het volgende seizoen iets heel anders uit de bus. Terug naar Miel Cools. Hij zong voor i de kleine groep toehoorders bekende en nieuwe liedjes. Van hem zelf en van tekst schrijvers, dich ters en componisten als Jacq. Dreese, Prévart en Ernst van Altena. En van de invloedrijke franse dichter uit de 19e eeuw Baude laire diens: Gregoi- re. Liedjes verder over de milieu-ver vuiling als „Nog 30 jaar m'n zoon", di rect gericht en hard, maar toch met een ondertoon van mededogen met een ondertoon van mededogen met de welvaarts- hunkerende genera tie van nu. Cools' ode aan het vaderschap met de relativerende inlei ding, was heerlijk en met een opmer kelijk applaus on derstreepten zijn toehoorders de mo raal in zijn lied „Nederland Vlaanderen". De bollenstreek heeft in het afgelopen seizoen nogal wat kansen op cultureel genot op velerlei hoogte, laten lopen. Hopelijk is er in de komende winter een kentering te constateren. ALPHEN De heer J. Griffioen, baas op de fabriek Oosthoek werd gistermorgen gehuldigd vanwege zijn zilveren arbeidsjubileum. Van de directeur van Oosthoek, ir. P. Kolk, ontving hi; een oorkonde met legpenning van de Hibin en een geschenk onder couvert. Namens het personeel sprak de heer J. Piket. Hij bood een geschenk onder cou vert en fraaie bloemen aan de jubilaris aan. Weer aclit woningen bij Sotaweg ALKEMADE Ten oosten van de Sotaweg zal door de woning bouwvereniging Alkemade op een door hen bij raadsbesluit van 28 febr. j.l. verworven per ceel grond worden overgegaan tot de bouw van 8 premiehuur woningen n.l. 4 van c.v. voorzie ne dubbele woningen met gara ges. De huurprijs zal bedragen ƒ380 per maand, inclusief garage, centrale verwarmingsinstallatie en aansluiting op het centraal antennesysteem. Genoemde ver eniging is ter verwezenlijking van dit bouwplan in de gelegen heid de benodigde geldlening van ƒ510.000 aan te trekken mits de gemeente zich garant stelt voor de betaling van rente en aflossing, waarvoor de raad gevraagd wordt deze garantie te willen verlenen. LISSE „Ik heb het prima gehad In Lisse, jazeker, ik blijt hier beslist wonen. Sinds ik hier werkte, heb ik geen behoefte meer gehad om ergens anders te solliciteren". Dat zegt de heer M. Th. van Dijk, sinds 1970 gemeentesecretaris van Lisse. Per 1 april is hem eervol ontslag verleend, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Op 28 maart zal de gemeenteraad in een buiten gewone vergadering afscheid van hem nemen en daarna kan ieder die dat wil hem tussen 17 en 18.30- uur de hand komen schudden in de raadszaal van het gemeentehuis. De heer Van Dijk zal worden op gevolgd door de heer Broere, thans chef van de afdeling fi nanciën. De scheidende gemeen tesecretaris gaat genieten van de rust („Ja, vissen mis schien"). Hij trekt zich volledig terug uit gemeentezaken. „Ik vind, dat ie je er op een gege ven ogenblik niet meer mee moet bemoeien. Ik heb zelf mensen gekend, die dat deden en dat gaat bijna altijd fout". De heer Van Dijk kan terugkijken op een gevarieerde loopbaan „Ik begon als volontair op de gemeentesecretarie in Vleuten. Toen negen jaar in Voorburg, twee jaar Heerlen en tier jaar gemeentesecretaris in Gendrin- gen in de Gelderse Achterhoek. Ach, in dit vak ga je zo als jon geman studeren en je diploma's halen en dan word je ambte naar. Iedereen heeft zo zijn ei gen ambities, hè. Ik was chef fi- nanciën en toen ik zo'n jaar of dertig was, wilde ik eigenlijk wel gemeentesecretaris wor den. Waarom ik naar Lisse ging?" „Er was een plaats vrij en mijn vrouw is een Hillegom- In zijn ambtsperiode in Lisse heeft de heer Van Dijk drie bur gemeesters meegemaakt. „Wat ik een belangrijke kwestie heb gevonden. dat is nou zo'n ge wetensvraag. ja, bijvoorbeeld de oprichting van de Keukenhof. Moeizaam? Nou, dat is 'n kwes tie van zien. De gedachte sloeg meteen aan. Er waren natuur lijk wel problemen, bijvoorbeeld de verdere uitbreiding". Een voorspelling voor de toe komst van Lisse wil de heet Van Dijk niet doen („Ik ben geen koffiedikkijker"). Wel wijst hij met nadruk op de pro blemen rond de uitbreiding en de woningnood. „Ik ben ervan overtuigd, dat de gemeente al het mogelijke gedaan heeft. Toen ik hier kwam hadden de woningbouwverenigingen zo'n 250 huizen, nu 2000. Het totaal aantal woningen is nagenoeg verdubbeld, maar het beboerde is dat er toch nog een ellendige woningnood is. Lisse zat vol wat het eigenlijke grondgebied be treft en toen is de Poelpolder gekomen, een soort dorp apart. Maar verdere uitbreidingen zie ik niet zo. We zitten nu al bijna tegen elkaar aan in de Bollen streek. De afstand Haarlem-Lei den is 30 km. en er wonen 100.000 mensen tussen. Er zijn natuurlijk allerlei factoren: het ouder worden van de mensen, jonger huwen en de trek naar het westen. Ik vind het een vre selijk probleem, een oplossing weet ik niet zo gauw". We praten nog even over de plaats van Lisse als bollenhan- delscentrum. „Ja, dat blijft het zeker. Er zijn bepaalde soorten, zoals hyacinten die alleen in Nederland gekweekt kunnen worden. Hillegom, Lisse. Noord- wijk en Voorhout spelen daarin een belangrijke rol. Lisse „is de ruggesteun, met nevenveilingen, banken enzovoort". Voordat we het gesprek beëindigen, zegt hij nog sinds de oprichting. Ik hoop hobby's enzo. Ik ben lid van het Keukenhof-bestuur, als enige nog sinds de oprichtinglk hoop dat ik dat kan blijven tot mij zeventigste. Dat is mijn innigste wens". NIEUWVEEN De Nieuwveense raad is gisteren nogal in d weer geweest voor de strikte belangen van de eigen inwo ners. Daar kreeg zij de gelegen heid voor bij twee punten. De vergunning van de bouw van de openbare basisschool aan oen Alphense aannemer en het ver lenen van garantie voor de bouw van een eigen woning van een Engelse ingenieur. Beide vorstellen werden overigens onveranderd aangenomen. De discussies verliepen als volgt. Over de garantieverlening Van der Hoorn (KVP): „I krijg langzamerhand de indruk dat de gemeenschap in zijn geheel garant moet zijn voor risico's van anderen. Burgemeester Breen: „Het is een onderdeel van het pogen van de regering om tot oplossing wo ningnood te komen, wij kunnen niet alleen maar woningwetwo- niet alleen maar woningwetwo ningen bouwen. Hiertegen moe ten ook woningen in de vrije sektor staan. Wij hebben in principe gestart voor medewer king op deze basis aan dit alge hele projekt". Mej. G. Braken hof (KVP): „Dit wordt een wo ning voor een buitenlander, dit komt niet onze eigen inwoners ten goede. Dit betreft een En gelse ingenieur". Bij stemming ging de garantieverlening door met zeven tegen drie stemmen. Tegen waren H. Soede en J I Reyneveld (Gez. Ohr.) en G. v.d. Hoorn (KVP). I Bij de vergunning bouw openbare basisschool, waatbij B. en W. adviseerde hiervoor de laagste insdhrijve fa. de Leeuw, Alphen aan te wijzen, vond mevr. Th. Speet-Sikkens (Gem. bel.) het spijtig, dat de bouw dan niet zou worden verricht door een Nieuwveense aannemer. Inder tijd is er aan de leden van de raad een schrijven gezonden door zeven aannemers van Nieuwveen, die voor bouw in aanmerking wilden komen. In de daarop volgende raadsverga dering werd daarom besloten over te gaan tot openbare aan besteding inplaats van onder hands, zoals indertijd door ar- c'hitekt Brouwer werd geadvi seerd. Van de betreffende zeven aannemers had er slechts één aan de inschrijving deelgeno men en wel tegen een hoog edrag. De N.V. Gebr. van Dijk, welke inwoners van Nieuwveen in zijn bedrijf werkzaam heeft, schreef in voor 198.700,-; fir ma de Leeuw Alphen voor 191.500,-. Mevrouw Speet zag de redelijkheid wel in, dat men over de laagste inschrijver dacht, maar „wij zitten hier als raad voor de inwoners en het is spijtig, dat tengevolge van de openbare inschrijving nu voor een verschil van maar 2l/2%, dit werk nu naar een aannemer buitenaf gaat". J. Reyneveld: „Over die zeven andere aannemers hoeft nie mand in te zitten, die hebben door hun brief indertijd de raadsvergadering op stelten wil len zetten en van hun schrijft er maar één in en dan maar liefst tegen het hoogste edrag (red. 264.950,-). BOSKOOP Het katholiek schoolbestuur heeft de gemeente verzocht bij het saneringsplan dorpskern reke ning te houden met de bouw van een nieuwe basisschool. Die zou moeten komen aan de oostzijde van de dorpskern. De bouw van een nieuwe school is wel nodig,want het oude gebouw is voor het basisonder wijs afgekeurd. UJPWETERING/WARMOND F(reek) Fllippo is de nieuwe trainer van Rijpwetering. De 40-;arige voormalige prof bij UVS (vijf jaar betaalde voetbal ervaring in de periode met o.m. Joop de Wolf, Koen Rijs- houwer. Jan Verkuylen, Sjaak van Leeuwen en Frits van Duyl) sluit aan het eind van dit seizoen zijn achtjarige verbinte nis af bij Warmunda, met welk team hij nog volop meedraait in de strijd om het kampioenschap van de vierdeklas. Wedstrijden tegen Concordia Delft (a.s. zon dag in Warmond), de uitwed strijd tegen Altior en de thuis wedstrijd tegen UDO moeten het kloofje van één punt, dat de Warmonders scheldt van koplo per ASC overbruggen. il>e laatste weken draait War munda niet zo geweldig. Dat komt waarschijnlijk omdat War munda nooit eerder aan de top heeft meegedraaid. Juist die jongeren wil Filippo met name noemen de tweedejaars-eerste- elftalspelers Bert Hartvelt en Sjaak Zwetsloot, twee talenten, die altijd hebben samen ge speeld met de door Sparta ont dekte Arie van Staveren, het opvallendste produkt uit de '„school Filippo". at wegtrekken van spelers is voor Filippo, die de eerste vier/vijf jaar bij Warmunda moest vechten tegen de degra datie, altijd een probleem ge weest: „Het gros van de ploe gen uit de omgeving strijdt om lijfsbehoud. De dorpsploegen krijgen geen krachten erbij, maar moeten het met hun eigen kern doen. Een ploeg als VTL (Warmunda raakte de in Leiden woonachtige Wim Meskers aan de Vlietbewoner kwijt, red.) krijgt er nog eens nieuwe ge zichten.bij. Maar dat neemt niet weg dat ik liever een club uit de omgeving heb. Mede omdat ik een vierdeklasser wilde hebben was de vacature bij Rijpwete ring me zeer welkom. Omdat ik het trainen als een hobby be schouw wil ik geen tweedeklas ser. Dan ben je iedere avond op het veld". 40-jarige Filippo, le raar aan de technische school, aan de Haagweg, start op 1 au gustus de training bij Rijpwete ring. „Eerder is niet mogelijk. Ik zou Rijpwetering graag ook nog een keer willen zien spelen, maar dat is vrijwel onmogelijk. Warmunda en Rijpwetering zit ten in dezelfde klas, zodat zij steeds tegelijkertijd spelen". Dat de Leidenaar zijn dienstver band bij Warmunda na acht jaai door een „zeer eervol ont slag" laat volgen, toont overdui delijk secretaris v.d. Voorn aan: „De heer Filippo is een hele fijne trainer, die een grote binding heeft met de spelers en een geweldige geest heeft ge kweekt. Wie zijn opvolger zal worden is nog niet bekend. Er zijn vier kandidaten. Wij hopen iemand uit de directe omgeving 12 krijgen, zodat de reiskosten Filippo in zijn glorietijd als betaald voetballer bij UVS i niet al te hoog zullen worden". een vijandelijke" doelman. ALKEMADE Als de raad het gevraagde krediet van ƒ24.800 verleent zal de brandweer in het bezit komen van een nieuw alarmeringssysteem, dat be staat uit een bij de hoofdpost geplaatste zender en een aantal entvangers. Elk lid van de brandweer moet een ontvanger bij zich hebben. Als bij de hoofdpost een brand melding binnenkomt, wordt deze via de zender doorgegeven aan de alarmontvangers. Het alarm bestaat uit een licht- en een ge luidssignaal, gevolgd door infor matie omtrent de brand. De commandant, waarnemend com mandant en de bevelvoerders hebben tévens de beschikking over een portofoon. Voorronde nationaal volleybal toernooi in „Vliethorst" VOORSCHOTEN In Sporthal „De Vliethorst" zal zaterdag a.s. gestreden worden om de eerste en tweede plaats in de voorronde voor de nationale schoolkampioenschappen Volley bal. De winnaars plaatsen zich voor de nationale kampioenschappen, die ook i de sporthal worden ge houden op 31 maart vanaf 15.10 Wat u ook moet weten d ALPHEN De 17-ja- rige A. Platteschor heeft gis teren ernstig hoofdletsel op gelopen bij een onverklaar bare val cp de oprit naar de Molenaarsbrug. De jongen is naar het A2 in Leiden ge bracht. De politie verzoekt getuigen zich te melden. m BOSKOOP Voor het schoolverkeersexamen zijn 185 leerlingen geslaagd. Drie leerlingen zijn gezakt Vele leerlingen legden het examen foutloos af: D. Zaalberg, F. v.d. Heiden, H. Obbema, C. v. Gelderen, M. Hooftman, F. c.d. Werf, A. Kuijf, S. Visser, V. v.d. Hoek, C. Ver- kleij, J. v.d. Zon, M. Streng, M. Groenendijk, M. Smits, M. Blom, A. Bogaards, P. Kalman, A. Kok, M. Hoogen- boom, B. Vuijk, B. Verhoef, R. v. Oort, R. Bouwman, A. v.d. Bos, P. Hooftman, H. BOSKOOP Zaterdag j.l. zijn de zwemdiploma's D, E en F afgenoemd. Voor het D-diploma slaagden: Jan van Eijk, Hans Redegeld, J. F. J. van Strien, Dick Boer, Eduard Verboom, Carla Hof man, Robert Venema, Ro nald Geerlof Ank Frissel Yvonne Rateland. Voor het E-dipIoma: Eddy van Geme- ren, Fred Kersbergen Ans Bontekoe, Marisa van Ooi, Vera Stolker, Pim van Sprang, Margriet van der Werf en Helma Kuyf. Voor het diploma F: Cornelis Ver kei j en Theo Blom. ft BOSKOOP De rmk. stich ting Jeugd- en Jongerenwerk heeft een paar goede weken achter de rug. De verkoop avond bracht u 3.895,- -op. De Radio Drive in Show in het ermk. verenigingsgebou georganiseerd door de Instui is een groot succes gewor den. Ongeveer c850 mensen genoten staande ede gehele savond van de platen er plaatjes van de disc jockey, De opbrengst 2M150,d- i eveneens bestemd voor df stichting Jeugd- en Jongeren werk. HILLEGOM- De R.-K. Technische School houdt a.s. vrijdag een open dag. Daar van zullen de lessen 's mid dags en 's avonds worden ge houden zodat ieder die be langstelling heeft op die tij den kan binnenlopen. Vooral van belang is deze dag voor mensen, die binnenkort op de school komen, of zij die zijdelings met technische scholen te maken hebben. NIEUWKOOP TTVN kan zich misschien nog redden van degradatie. De Nieuw- koopse tafeltennissers speel den gelijk tegen TOG. Dit resultaat kwam tot stand via Wil Snabel (tweemaal winst), evenals Rob van Om men. Marc Angenent won! eenmaal. Als TTVN vrijdag van ILAC in Gouda wint zijn de Nieuwkopers veilig. RIJNSATERWOUDE Leen Pfrommer geeft 23 maart een uiteenzetting over de training van wedstrijd schaatsers voor de Maat schappij tot Nut van 't Alge meen. Bovendien zal hij de successen en de voorberei ding van het afgelopen sei zoen de revue laten passe ren. De avond wordt gehou den in het Nutsgebouw om 20.00 uur. ft RIJNSATERWOUDE Le den van de Maatschappij tot nu tvan 't Algemeen worden verzocht zich voor 8 april op te geven voor de Keukenhof middag, die zal plaatsvinden op 29 april. De entreeprijs bedraagt 4.- te betalen bij het secretariaat (Herebweg 68a). ft VOORHOUT Bij een in braak in de zaak van de fir ma IJsselmuiden zijn twee kleurentelevisies en vijftig gulden aan contant geld ont vreemd. Men kwam hinnen door het forceren van de achterdeur. VOORHOUT Bij een on geluk op de Leidse Vaart is een inwoner van Noordwijk licht gewon geraakt toen bij een uitwijkmanoeuvre door de voorruit van zijn auto vloog. De man wilde om een paar planken rijden. Deze planken waren door een Mercedes van het hek in de bocht van de Leidse Vaart (ADVERTENTIE) .30. 19?00 <*n 21.15 u. zo. extra j ..Naked England" IS P^e 2: a. 11.30. 19.00 on 21.15 u. zo. j^-ha? \<«i STUDIO (tel 33210) ..Pccnmerone 18 jr. dap. 14.30. 19.00 en 21.15 u. zo. extra voorst. 16.45 u. TRIANON: (tel 23875) „Gejaagd d or de wind" 18 Jr. dag. en zo. 14.00 en RiJkFsvh-rlen pem'-er schap oWncrd Poule 3: a. Floret:! Coll pe Dissen; b. Ped-ako Ac. Lucie Rotterdam; c. Agnes Lyceum Lel'don. ge Lektschendam. Haarlemmerstraat i 14-118 tegenover donkersteeg

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4