fotografen leverden bijzonder werk T I97j ilERDAG 18 MAART 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN De werkgroep Zwart-Wit uit Hillegom is groepswinnaar geworden in de door de Leidse Courant georganiseerde wedstrijd voor fotoclubs in ons ver- schijningsgebied. Voordat de juryleden Simon Smit en Joop Pieete tot die verkiezing kwamen is er heel wat studiewerk over de tientallen inzendingen aan voorafgegaan. Vorige week zaterdag om precies te zijn hebben beide juryleden uren lang de diverse inzendingen onder de loupe genomen met als algemene conclusie dat het peil zeer zeker voor amateurs op een bijzonder niveau lag. Als topper onder alle inzendingen kwam naar voren een productie van Pe ter Slijkerman uit Hillegom in de categorie problematiek. Deze inzending trok direct al aan het begin van de jure ring de aandacht van beide jury-leden. Vooral als wand decoratie zou de inzending, zo luidde unaniem hun me ning, het prachtig doen. Naar aanleiding van de uit slag zijn we afgelopen week in Hillegom de groepsprijs wezen uitreiken aan de leden van Zwart-Wit '70. De groep, een voortvloeisel uit de foto club de Bollenstreek, had min of meer gerekend op een prijs in een van de zes categorieën, maar beslist niet op de prijs als groepswin naar. Met de le prijs van hon derd gulden zijn ze van plan de eerste financiële aanzet te gaan geven voor hun exposi tie binnenkort in het „Klok- geveltje" in Hillegom. Te vens is de groep van plan, naar aanleiding van het suc ces in deze wedstrijd, meer dan vroeger naar buiten te treden om een groter publiek te kunnen bereiken. Hieronder volgen de uitslag en de diverse aantekeningen die de juryleden bij de inzendin gen van de acht fotoclubs aantekenden. Winnaar in de categorie kinderfoto's en por tretten is geworden de heer Th. Warmenhoven van de fo toclub uit Voorhout. „Een ongedwongen plaatje waar veel sfeer van uit gaat" aldus werd het kinderportret bëoordeeld. Een tweede plaats werd ver overd door mej. Adamse van de Fotoclub de Bollenstreek terwijl de derde prijs in de wacht werd gesleept door de heer J. J. M. Velterop van het Leidsch Academisch Kunstcentrum (LAK) met een portret van een negerin. In rubriek 2, (politiek, maat schappelijk, sociaal verkeer, milieuzorg etc.) haalde de heer P. G. Meys van de foto club de Bollenstreek een eer ste prijs. „Deze fotograaf heeft echt iets gezien en gevoeld" aldus de juryleden. De inzending „staafjes ijzer" van de foto club Noordwijk behaalde de tweede plaats en D. v.d. Berg van de Leidse Ama teur Fotografen Vereniging de derde prijs. Bij natuur en landschup ging de eerste prijs naar Zwart- Wit '70 terwijl het loze vis sertje van de heer H. v. Leeuwen van de fotoclub Da- guerre uit Leiderdorp en het sneeuwlandschap van de heer Wijsman van het LAFV uit Leiden respectievelijk een tweede en derde prijs behaalden. De eerste prijs bij het stilleven werd gewonnen door de heer Gompel van de LAFV. „Een bijzonder geinig ding" aldus het de jury. „Brommer op het strand", een inzending van mej. Adamse van de fotoclub de Bollenstreek werd tweede en de kop koffie van de heer Tiggelman van de fotoclub Voorhout derde. Bij de humor haalde J. C. Stijnman (Zwart-Wit *70) een eerste prijs, Frans F.rudus een tweede prijs (3-october) en C. Marijt van de fotoclub Sassenheim een derde prijs. Voorts haalde een eerste prijs Th. Warmenhoven (fo toclub Voorhout), een tweede prijs M. Venhuis en een der de prijs A. Nijs van Daguer- re.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5