Politie van S'heim in nieuw pand Grote Polder en De Vijver streven naar één grondprijs Structuurschets van bestuurlijke indeling van Zuid-Holland „Harakiri' virtuoos in tragikomische effecten Drie maanden tegen Marokkaan geëist voor dronkemansrit MARKTEN Leidse bioscopen ,Geen jubilerende trainer bij ons' kTERDAG 18 MAART 1972 LEIDSE COURANT SSENHEIM Met het hijsen an de nationale driekleur door t wachtmeesters Seegers en v. jemerden, waarbij het volks- werd gespeeld dcor de fcijkspolitie-kapel is gisteren het jieuwe groepsbureau aan de lenneweg officieel geopend. taarna door een deel van de emeente een rondgang werd emaakt. Voor de openings- lechtigheid was er in de raads- bijeenkomst waarbij urgemeester van Knobelsdorff Is gastheer optrad. Behalve het mllege van B en W en het vol- .20 (S) ijl de genodigden ang maakten door het tallig personeel van de groep, waren ook aanwezig burgemees ter van Langemeyer van War mond; Mr. Baron v.d. Felst, procureur-generaal; Mr. Wessel officier van Justitie, kolonel Re- horst, districtcommandant en nog een aantal politiefunctiona rissen, w.o. de vijf groeps- com mm andanten uit de bollen en duinstreek. ureau, bracht de Politiekapel Burgemeester van Knobelsdorff marsmuziek ten gehore, zei in z'n openingswoord Duinbranden Noordwijk JORDWIJK. Tengevolge van fuinbranden zijn gisteren ruim weeduizend vierkante meter uin verwoest. eerste duinbrand had plaats chter hotel Zeezicht aan de Irasmusweg. Een volgende rand werd gesignaleerd in de uidduinen tussen Katwijk en loordwijk. De derde duinbrand rerd gemeld achter camping De het Langeveld. dat gemeentebestuur en politie met elkaar in de verdrukking hadden geleefd. Hij bracht een compliment aan de politie die 29 jaar kans had gezien haar werk te doen in „barre, boze ruim ten". Als geschenk van de ge meente deed hij een aquarium met bewoners cadeau. Kolonel Rehorst sprak van een feest, de ademnood was voorbij, men kan weer ruim ademhalen. Hij was tevreden met het bureau dat voldoet aan de vereisten. Mr. Baron v.d. Feltz zag deze bij eenkomst in de raadszaal als symbool van de goede verstand houding. 's Avonds was er in het Geref. - kerkgebouw een concert waar voor van de zijde van het pu bliek goede belangstelling be stond. Goede wijn behoeft geen krans was voor dit gerenom meerde korps van toepassing, want het concert, met een popu lair Amerikaans repertoir, was van uitnemend gehalte. SASSENHE1M Terwijl de politiekapel het Wilhelmus speelde hesen twee agenten van de Sassenheimse politie de vlag ten teken dat het nieuwe politiebureau officieel in gebruik genomen was. Drie 'Kruisen' bundelden hun krachten LEIDEN De drie Leidse Kruis verenigingen, Wit-Gele Kruis, Groene Kruis en Oranje Kruis, zijn per 1 januari van dit jaar nauw gaan samenwerken. Dat heeft vele voordelen, die vnl. in grote besparingen uitgedrukt kunnen worden. De samenwerking heeft gestalte ge kregen in de stichting Interkru.s Leiden. Namens deze stichting werd gistermiddag een brochure aangeboden aan mevrouw N. A. den Haan Groen, wethouder van sociale zaken en volksge zondheid. De brochure bevat alle mogelijke informatie over tie- en kleuterbureaus, kraam centra en wijkverpleging. LEIDEN Het industrieschap „De Grote Polder" en de NV De Vijver, die jarenlang eikaars concurrenten geweest zijn bij het verwerven van voor indus trie bestemde grond, zijn het Wat u ook moet weten 'LEIDEN De bedrijfstech- nische school houdt op 21 openbare lessen van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur In de gebouwen aan de Me dusastraat en de Timor- 3e™ Or straat. Aanmelding nieuwe leerlingen is mogelijk, dage- het gebouw, Medusa straat 24 (tel. 01710-22308). LEIDERDORP In tegen stelling tot eerdere berichten 1 de bespreking die wet houder Drenth maandag- d met vertegenwoordi- van de plaatselijke mid- istand houdt niet open- 13.20, :.19 Ri "LEIDERDORP De com missie „gewestzaken" be spreekt woensdag 29 maart om 8 uur o.a. een rapport de werkgroep stede nbouwkundigen over de ont- IntoJ flrikkeling van de vervoers voorzieningen tussen de Leidse en de Haagse regio, Gif een nota van de commissie .Stadsgewest Den Haag" en ui iet rapport van de werk groep „Gewest De Haaglan- rijk dj8'4 peeld: kraak; )0 Van TJ S7'p« gf ALPHEN In verband met Goede Vrijdag zullen de - i postkantoren aan de Juliana- Diamantstraat slechts tot vijf uur geopend zijn. De ioot postkantoren in de omtrek, 'd"edeltnJAa>"landerveen, Langeraar, 'Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noorden, Rijnsa- terwoude, Ter Aar, Woubrug- Zevenhoven en Zwam- merdam gaan om vier uur al .dicht op 31 maajt. ïijke ROELOFARENDSVEEN In de Alkeburcht wordt zon- ni«i dagavond a.s. een dansavond o nu?u« •!net medewrking van disc- ^jockey Rob West gehouden. LISSE De heer G. in 't Veld is gisteren gehuldigd vanwege het feit dat hij veertig jaar lid is van de af- ."deling Lisse van de Ned. Zeven i Chr- Bond van Overheidsper- ïichte {toneel. NOORDWIJK Gistermor gen omstreeks twaalf uur de Hoofdstraat te Noordwijk bij het uitgaan van de kleuterschool een verkeersongeval plaats, waarbij de vijfjarige Roberto Eyken werd gewond. i^De ventJe 'ieP de rijbaan op. juist toen een personen- 05,fSolj juito naderde, bestuurd door 28-jarige portier uit 1 Noordwijk. Het jengetje liep iistëra! j^°°fdletsel op en een hersen- Ra^jschudding en moest naar het AZ in Leiden worden ge- Jffimcht. LEIDEN Henk Montanus. die tegen zijn zin in uiteraard wat al te vertrouwd is geraakt met blessures, maar sinds enkele maanden weer aktief is in het eerste voetbalelftal van de derdeklasser DOCOS, is gistermiddag in het huwelijk getreden met Anneke Overdijk. Na de kerkelijke inzegening in de St. Antoniuskerk vond een drukbezochte receptie plaats in restaurant Nieuw Minerva" waar spelers, trainer Loerts en bestuurleden het jonge bruidspaar, dat zich gaat vesti gen in de Mozartstraat, kwamen gelukwensen. (Foto: Henk Gijzen) in principe over minstens één belangrijke zaak eens gewor den. Zowel de particuliere ont wikkelingsmaatschappij als het door Leiden en Zoeterwoude in het leven geroepen schap zijn er voorstander van, dat men el kaar in de grondprijs niet moet beconcurreren. Het „schap" en de particuliere NV, die onlangs begonnen met de uitgifte van grond aan gega digde industriëlen willen tot één prijsstelling komen. Daarbij wordt gedacht aan 80 per m2. LeideiiS wethouder van Economi sche Zaken, die voorzitter is van het industrieschap, zegt dit in een interview met het van daag verschenen bulletin „Indus trie Rijnland". De heer Lijten. die in het interview ook getuigt van zijn optimisme, dat er vol doende gegadigden zullen zijn voor het industrieschap, zegt, dat uitgifte van grond in erf pacht mogelijk zal zijn als indu strieën daar de voorkeur aan geven. Bij de uitgifte van gron den zal er ook op worden toege zien of mogelijke toekomstige industriële vestigingen passen in het patroon, dat Leiden en Zoe terwoude voor ogen staat. De sombere geluiden, die onder nemers naar voren brachten bij de enquête van de VNG-onder- zoekers verrasten de heer Lij ten niet. „De klachten zijn wel reëel, maar niet specifiek op Leiden van toepassing. Bij alle steden van gelijke omvang en met een grote oude binnenstad spelen deze bezwaren een rol." K en G maakt tweede elpee LEIDEN In de studio's van Phonogram heeft „Kunst en Ge noegen" vandaag een langspeel plaat opgenomen. De langspeel plaat, de tweede van het Leidse gezelschap, zal worden geprodu ceerd door Polydor en zal een selectie bevatten uit het nieuwe repertoire van K en G, onder andere Zuidamerikaanse mu ziek en enige marsen. Raadzaal wekt de trouwlust LEIDERDORP De fraaie raadzaal in het gemeentehuis van Leiderdorp is in trek bij trouwlustigen van buiten de gemeente. Ongeveer 15% van het aantal huwelijken wordt gesloten tussen personen die niet in Leiderdorp staan in geschreven. Er zijn gemeen ten die in zo'n geval meer voor een huwelijk laten beta len dan de prijs, die voor in woners van Leiderdorp geldt. Burgemeester en wethouders vragen het oordeel van de commissie van Financiën en Belastingen of die verhoging ook in Leiderdorp zal moeten gelden. Ook willen burge meester en wethouders ad vies van de commissie over de vraag of huwelijken in december niet duurder moe ten worden dan in andere maanden. Wegens het fiscale voordeel is het in die maand namelijk „dringen" in de trouwzaal. Het laatste be langrijke agendapunt betreft de fraudeverzekering. Sedert 1967 staat het verzekerd be drag op 100.000,-. Gezien de geldontwaarding enz. lijkt een verhoging tot 150.000,- wenselijk. Tsjecliiscli pantomime in Leiden zuidwest kant van Ridderveld en hebben daardoor een fraai uitzicht. De woningen bestaan uit een flinke huiskamer, een slaapkamer, keu ken plus een hobbykamer. Ze zijn bovendien aangesloten op een cen traal antennesysteem voor radio en tv. De huren tot 300 gulden per maand. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat er in Zuid- Holland plaats is voor twee conurbanre gewesten: Den Haag/Leiden/Delf en Rot terdam/Dordrecht en een aantal zogenaamde regio nale gewesten. Deze me ning staat in een structuur schets voor de bestuurlijke indeling van de provincie, die aan de dagelijkse be sturen van de gemeenten ming ook de decentralisatie (wijkbesturen met eigen, al of niet wettelijk toegewezen taken en bevoegdheden en daarmee overeenstemmende eigen finan ciën) aandacht moeten krijgen. LEIDEN/DEN HAAG De offi cier van justitie van de Haagse Rechtbank heeft drie maanden gevangenisstraf geëist tegen de Marokkaan die vorig jaar maart in Leiden een dodelijk ongeval veroorzaakte. De man had onder invloed van drank en in 'n zeer slechte auto een dolle rit door 't centrum van de stad gemaakt. Op het kruis punt Prinsessekade-Apothekers- dijk reed hij een bromfiets aan. Zonder zich om het op de grond liggende slachtoffer te bekom meren reed hij door en kwam op de hoek Stille Rijn-Kippen- brug in aanrijding met weer een bromfietser. De duo-passa gier R. Meiman kwam om het leven, de bestuurder, J. van Haastrecht, werd ernstig ge wond. De Marokkaan werd pas enkele dagen later in Brussel gevonden. Vakantiewerk zoekt leiders ALKEMADE Het comité Va kantie Jeugdwerk, dat reeds en kele Jaren achtereen de jeugd tijdens de vakantie bezig hield, kampt niet een tekort aan jeugdleiders. Men kan zich als leider of leidster opgeven op het gemeentehuis, afdeling sport- en jeugdzaken, tel. 01713-3141, toe stel 45. reeds een voorlopig programma samenge steld n.l. van 5 t/m 8 juli jeugd- wandelvierdaagse; van 31 juli t/m 11 aug. hnndbaltoemooi, en film- en foto-activiteiten voor de jeugd vanaf 12 jaar. Voorts is er voor de jeugd van de dorpen van Roelofarendsveen, Oude en Nieuwe Wetering van 31 juli t/m 9 augustus een zeer uitge breid en gevarieerd programma met o.a. roeiwedstrijden, rol- schaatswedstrijden, zwemwed strijden, vijfkamp, zeepkistenra ce, avondwielerronde, hutten- bouw, open huis/kreatief-cen- trum, kleuterkabaret. Voor de dorpen Rijpwetering en Oud Ade is er van 7 t/m 11 aug. een apart programma met open huis/kreatief-centrum, zeepkis tenrace. rolschaatswedstrijden, kleuterkabaret. vijfkamp en op 11 augustus de slotavond. DELFT 17 maart: Komkomm« AA 96—102, A 70-78. B 63-67. 4G48. IJ 39—42, E 37—3" en de overlegorganen in Aan de andere kant is het zeer de Exposities !D. MUSEUM DE LAKENHAL: el 440-1-1) lot 3 apr. tentoonstelling g /Jt bagger geborgen", botlemvond- ïl ScïïenL<J5S,r«W.r: JERLANDS LEGERMUSEUM: bericht 342411 101 31 mel ..Landsknech- 't HOEKJE BIJ DE POMP Et Plet S ES.™ Heemskerk U1t"18 J r°°\T 20.00 u ZATERDAG 18 MAART PAROCHIEHUIS Pk-tcrskerkstart van de Sleutelstad wandeltochten, aaiiv. in.00 cn 14.30 u. BON'A CENTURA COLLEGE: Start icang. aanv. 23.30 u. Zuid-Holland, alsmede het dagelijks bestuur van Rijnmond is toegezonden. Volgens G.S. moet het probleem beschouwd worden uitgaande van de functies van gewesten en me de uit een oogpunt van regionaal samenlevingsverband. Bij de conurbane gewesten vergt de metropolitaine functie alle aan dacht. Voorts zouden volgens G.S. de gewesten onder andere belast kunnen of moeten wor den met het ontwerpen van gewestelijk vervoer, de brand weer. de technische diensten, het welzijnsbeleid en het voort gezet onderwijs,het milieube heer en de gewestelijke recrea tie. De gewestwet moet naar het oor deel van G.S deze gewesttaken aangeven en de bevoegdheden van het gewest (richtlijnen, aanwijzingen, uitvoering) vast leggen. Ook de financiën dienen in de wet bevredigend geregeld te worden. Voor Rotterdam en Dén Haag lijkt G.S. voorhands een speciale wet de voorkeur te- verdienen. In elk geval menen G.S. dat naast de gewestvor- vraag of de provincies niet ook in de schaalvergroting betrok ken moeten worden (vier tot zes provincies) en of provinciale ta ken en rijkstaken geheel of ten dele aan gewesten kunnen wor den overgedragen. Over al dit soort problemen wordt de me ning van de gemeenten en orga nen in Zuid-Holland gevraagd. Meer subsidie Oran j ever en i ging LEIDSCHENDAM Burgemees- ter en Wethouders hebben de raad voorgesteld het subsidie voor de Wilheltninavereniging, die in de gemeente de volksfees ten organiseert, te verhogen van 1,25 tot 1,50 per kind. De Harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" in Stompwijk, die daar dezelfde aktiviteiten ver richt als de Wilhelminavereni- j ging krijgt, ofschoon zij daarom i niet heeft gevraagd, ook de ver hoogde subsidie. De kosten voor de gemeente komen op 1.350 j gulden. Verkuylen weg bi j „De Rip" RIJPWETERING/LEIDEN Trainer J. J. (Hans) Ver kuylen gaat Rijpwetering aan het eind van het seizoen verlaten. Zes jaar heeft hij de Rippers begeleid, voldoen de om nu te zeggen: „Het is goed dat de club een andere trainer krijgt. Zij raakt op mij uitgekeken Ik ga er vanuit dat een vereniging geen jubilerende trainer moet hebben". In de periode dat Verkuylen Riipv. etering heeft getraind beleefde hij zijn hoogtepunt met zijn spe lers ongetwijfeld in het sei zoen 1967/1968. De Leidenaar voerde Rijpwete ring toen via het kampioen schap van de afdeling naar de vierde klas. waar het dit seizoen noga! wat moeilijkhe den kent. „Wij hebben nogal wat pech gehad, waardoor we In het begin van de com petitie te Veel punten verlo ren. Winnen wij morgen thuis van Flamingo's dan is er niets aan de hand". On danks de L«e klassering stelt Verkuylen: „Met dere jongens zou je net zo goed een kampioenschap kunnen behalen. Het'verschil met de leiders is ook niet zo groot. Warmunda, dat zich vorig jaar ook maar ternauwer nood kon handhaven, draait nu In de top mee". Verkuy len, die zijn staat van dienst bii Rijpwetering graag, wil afsluiten met hei consolide ren van het vierdeklasser- schap van hef eerste team, zal waarschijnlijk het vol gend seizoen zaterdagclub Katwijk onder zijn hoede ne men: „Ik train thans al in Katwijk. Mocht er niets tus senkomen dan blijf ik daar". Melancholie a la Chaplin Leiden Maandagavond geeft de Tsjechische piuitomime- groep Harakiri een voorstel ling in de Stadsgehoorzaal. De naam van de groep is ontleend aan het gelijknami ge Franse weekblad met zwarte humor. Boris Hybner, Ctibor Turba en Richard Ryda hebben vanaf 1967 het begrip pantomime een nieuwe Inhoud gegeven in de geest van Dada, van absurditeit en surrealisme. Zij tonen typische, dwaze en neurotische facetten van de 20e eeuwse mens. Met grote virtuositeit schieten de Hara- kiri-spelers hun programma op het publiek af. De effec ten zijn tragi-komisch met een Chaplin-achtige melan cholie. Harakiri heeft een succesvolle tournee door Engeland en Ierland gemaakt cn komt nu voor de eerste maal naar Nederland. Meer dan 20.000 Russen honderd plus MOSKOU (AFP). De Sovjet Unie telt 246.300.000 inwoners van wie er meer dan 20.000 ter minste honderd jaar oud zijn De gemiddelde leeftijd van di bevolking bedraagt 70 jaar, cr meer dan de helft is op hei ogenblik nog geen 29 jaar. EINDE VAN BASKETBAL- COMPETITIE LEIDEN— Reeds dit weekeinde wordt de basketbal competitie afgesloten. Dit vroege tijdstip hnudt verband met de pré-olym pische spelen, die begin mei in Nederland gehouden worden. Of zaterdag ook al de nieuwe kampioen van Nederland be kend zal zijn is de vraag. Fiat Stars en Levis staan gelijk aar kop en er is wellicht een beslis- singswedstijd noodzakelijk. Bona Stars, dat al zeker is val dc achtste plaats, zal het ii Amsterdam nog moeilijk krij gen tegen degradatiekandidaat Landlust, gezien de glodde zaal én het spel van de Amsterdam mers dat Bona Stars niet Z4 ligt. Het damesteam van Boni Stars zal het in Vlisslngen val Marathon zeker niet cadeal krijgen. Essor staat ln Rotter darn tegrn Lakers voor eef slcutclduel. Winst betekent kant ■>p behoud, verlies is vrij zcker( degradatie. Het jeugdteam vaf Bona Stars krijgt Ola Stars oj bezoek. Wellicht herhalen df jeugdige l.eidenaren het huza r ens tukje van vorige week toei zij Rot. Zuid klopten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3