Üs* Woning werd te haastig onbewoonbaar verklaard Stichting zwembad Voorschoten heeft dringend geld nodig li Nog geen beslissing over aankoop van V erenigingsgebou w RUIG SCHILDERWERK COR DIK BIJ HEUFF Morgen beslissing Tweede Laag Boskoop over reconstructie Lr n Studentenpaar Boskoop de dupe rk I972 jWOENSDAG 15 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGiNA 5 ■.onder ,.Looj aag d e foto i volko blee ie bur Wat u ook moet weten ABBENES Vrijdagavond demonstreert de jeugd van Abbenes de werkstukken die zij tijdens de clubavonden hebben gemaakt. Het dorps huis is hiervoor tussen 18.00 en 21.00 uur geopend. HOOGMADE De vrou wenvereniging van het NKV heeft gisteravond in Huize v.d. Ploeg een bijeenkomst gehouden waarop de heer Bonefaas voorlichting gaf over de verzorging van vet- planten en cactussen. Hij vertoonde daarbij dia's. De volgende bijeenkomst is op 18 april. LANGERAAR/TER AAR De ROWANS van de Bavo- groep (Langeraar) en de Zeeverkenners van Ter Aar houden op vrijdag en zater dagavond een kledinginzame- Jingsactie. Wanneer men 'iets mee te geven heeft wordt men verzocht een krant voor het raam te plaatsen. Even tueel kan men het ook zelf brengen bij: C. Hoogervorst, Schilkerweg 3, Papenveer. LEIDSCHENDAM In sa menwerking met het bestuur van „De Schakel" in „Leid- senhage" en onder auspiciën van de kunstenaarsvereni ging K'70 exposeert momen teel de Haagse schilderes Wil Heespeling-Bauer in „De Schakel." De collectie teke ningen en schilderijen van mevrouw Heespelink is- tot 9 april te zien, de openingstij den van „De Schakel" zijn maandag van 13 tot 17 uur en de overige weekdagen van 11 tot 17 uur. Kunste naars die daar graag zouden exposeren dienen kontakt op te nemen met de Leidschen- damse kunstenaarsvereni ging K'70, Gravin Juliana van Stolberglaan 665, tel. 01761-2917. LISSE Het Tweede Ka merlid 9s Abma is morgen avond bij de SGP afd. Lisse. In gebouw Rehoboth zal hij spreken over „De boosheden van dit boze heden". LISSE Het Geestgrond theater zal zaterdagavond spelen in het dorpshuis de Meerkoet en volgende week vrijdag in het Ontmoetings centrum aan de Ruinhorn- laan. Opgevoerd wordt „Jeugdproces"; aanvang 20.00 uur. Schap' Mevr. A. M. Vuurens-van Vlaardingen woont al zes jaar in dit huis wat eerst op 29 februari onbewoonbaar is verklaard. Ook staat vast dat in verschillende onbewoonbaarverklaarde panden nog mensen dat in verschillende onbewoonbaar verklaarde panden nog mensen wonen die wel gas en water hebben. BOSKOOP Het college van b. en w. van Boskoop hebben van daag een bespreking met de Stichting Studenten Huisvesting over de heer en mevrouw Van der Heijden, die in een onbe woonbaar verklaarde woning wonen aan de Zuidkade. Dit huis werd op 29 februari door de raad als zodanig bestempeld. Op dat moment zaten de Van der Heijdens er al in, er was echter nog geen woonvergun ning door de gemeente ver strekt. De gemeente hield zich verder strak aan de normen en sloot gas en water af. De heer Van der Heijden is stu dent aan de Hogere Tuinbouw school, zijn vrouw werkt op een accountantskantoor in Delft. Daar schuilt de moeilijkheid, want de Stichting Studenten Huisvesting kan slechts louter uit studenten bestaande gezin nen huisvesten. Zou men dat niet doen, dan zou de stichting spoedig een gewoon woningbu reau zijn. De heer Booy, voorzitter van de stichting, deelde desgevraagd mee, dat men in bespreking is met de eigenaar van een groot huis in de dorpskern, dat bin nenkort leeg komt. Dit gebouw zou als onderdak kunnen gaan dienen voor veel studenten. Vandaar dat de heer Booy aan dringt op enige soepelheid van de gemeente in het geval Van der Heijden. y -.'V- i De jeugdraad Boskoop beeft belangstelling voor het r.-fe. verenigingsgebouw aan de Rozenlaan. Zij wil dit gebouw voor vijf jaar huren van het r.-fe. kerkbestuur. De jeugdraad is van plan aan de gemeente garantie te vragen voor de vijf jaar huur. Huisweek beoordeeld ALKEMADE Op initiatief van het bestuur van tie afdeling Al kemade van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hebben de leden de afgelopen wintermaanden zich kunnen beijveren in het thuis zelf kweken van tulpen, narcis sen en hyacinthen. Eind vorig jaar werden daarvoor de nodige bollen uitgereikt en gisteravond werden in de kantine van de Coöp. velling EMM de bereikte resultaten door een jury beoor deeld. Zesentwintig van de veertig leden die bollen hebben opgezet, kwa men het door hen bereikte re sultaat tonen. De jury bestaan de uit de heren A. van Klave ren, G.Elsgeest en H.Koeman, kwam tot de volgende beoorde ling. Geh?le collectie: 1ste prijs de he-;r Van Eeden te Oudewete ring. 2de prijs de heer Ouds hoorn Rijpwetering. 1ste prijs mooiste hyacinthen de heer Oud3hoorn Rijpwetering. 1ste prijs mooiste tulpen de heer Van Eeden Oudewetering en 1ste prijs mooiste narcissen de heer Mij ma Roelofarendsveen. De prijzen bestonden uit tuin- bouwbenodigdheden. WASSENAAR In Kunstzaal Heuff te Wassenaar exposeert tot 25 mrt. a.s. de in Ilnendam wonende schilder Cor Dik (65). Deze geboren Zaankanter is een autodidact, die in vele plaatsen van ons land zijn domicilie heeft gehad. Hij geeft thans les aan de Amsterdamse Rietveldacade mie. Bij Heuff doet Dik zich kennen als een technisch veelzijdig schil der-tekenaar-lithograaf. Zijn aquarellen zijn over het alge meen zwaar van toon, besloten landschappen in forse kleurvak- ken. Dat robuste komt ook tot uiting in zijn schilderijen, die hij soms een schijnbaar wat ge wilde slordige toets meegeert, als zouden ze wat al te haastig op het doek zijn gezet. Soms bijna geabstraheerd, zoals in een stilleven met gemberpotje. Maar dat alles doet de op te roe pen stemming geen geweld aan. Wijds is „Waterland", licht en open „Bomen in Ilpendam". Eenzelfde openheid constateren we dan ook in enkele aquarellen van Schotse landschappen, een wijdsheid, die hij merkwaardi gerwijze in zijn Hollandse land schappen veelal mist. Len zelf portret in bruine tint toont ons Dik als een zelfbewust man, die zijn eigen weg gaat. Mappen met tekeningen en litho's, veelal naar bijbelse gegevens, tonen voorts de veelzijdigheid van deze kunstenaar. De tentoonstelling wordt aangevuld met keramiek van Alice van Mourik-Pohl (50), een in Haar lem wonende en werkzame pot tenbakster, een leerlinge van Bert Nienhuls. Zij toont eerlijk en probleemloos werk, zonder extravagante vormen, met lief de en vakmanschap gemaakt. WILLEM PRINS De natte boel bij de bewoners van de R idderbuurt wordt door de provincie opgeruimd. Zelfs de scheuren in de muren die te voorschijn komen worden gerepareerd ook al zou dit niets met wateroverlast te maken hebben. BOSKOOP De spoedeisende vergadering die gisteren in Bos koop over het lot van het rk verenigingsgebouw (foto) aan de Rozenlaan gehouden werd heeft weinig opgeleverd. Er werd een motie aangenomen geformuleerd door de he ren Booy en Van den Nieuwen- dijk. In deze motie wordt ge steld dat de raad als gegadigde wil worden beschouwd voor aankcop van het gebouw, maar dat zij alvorens daarover een beslissing te nemen grondig wil worden voorgelicht over de toe stand en exploitatie van het ge bouw. Het college van B. en W. sprak zich uit voor aankoop, de raads leden Geleijnse en Hage-De Stigter hadden bedenkingen. De eerste vond de financiële voor lichting te summier, de tweede vond de prestaties van de jeugd raad zo matig dat zij het onver antwoord vond geld voor deze zaak te spenderen. De andere gegadigde voor het gebouw is de Volle Evangelische gemeente „Bethel," die al in februari aan het rk kerkbestuur een bod heeft gedaan. BOSKOOP Morgen gaan burgemeester Van Dedem en zijn wethouders naar Den Haag om een vergade ring van de provinciale verkeerscommissie bij te wonen. Zij willen de reconstructie van het tweede Laag Boskoop velllR stel len. Voor deze weg was in eer ste instantie negentig procent van de verbeteringskosten toe gezegd door het rijk. Dat was echter voor de doorvoering van de bezuinigingen. Op dit mo ment vreest men het ergste voor het hele reconstructieplan voor het tweede Laag Boskoop. Men maakt zich daar in Boskoop zo druk om omdat de bewuste weg van vitaal belang is voor de ontsluiting van het sierteelt- gebied. En dat dat belangrijk is voor Boskoop, tachtig procent van de Nederlandse export, be hoeft verder geen betoog. "té en- vierling in de Veen Roelof ar endsveen „Fei telijk doe ik het zo maar als hobby hoor, dat schapen fokken. Ik heb namelijk een stuk gras land over, waar nog geen kas sen op staan en nu heb ik voor bet tweede jaar daar een viertal I schapen op gelaten," aldus de Veense bloemenkweker Bert Kerkvliet. S&SÈ/ê, VOORSCHOTEN De Stichting Recreutiebad Voorschoten pro beert al meer dan twee jaar om een stamkapitaal van 100.000,- bljeen te krijgen voor de bouw van een recreatiebad in Voor schoten. Voorschoten heeft al leen een Instructiebad, de bouw van een eigen zwembad is nooit verder gekomen dan een ma quette. Indien de burgerij van Voorscho ten 100.000,- bijeen brengt, dan is er een reële mogelijkheid om een zwembad te bouwen. Het Stichtingsbestuur heeft reeds alle registers van het menselijk bedel- en weTkvernuft openge trokken, maar de 50.000,- is zelfs nog niet bereikt. Het stam- kapitaaltje groeit wel steeds door de rente en door regelma- o.a. het speciale Oudhollandse bierhuis ,,'t Swemmende Paert", dat mobiel als het is, steeds te vinden is tijdens bij zondere festiviteiten in Voor schoten. Op 5 april organiseert de Voor- schotense middenstand een beurs in en rondom het Cultu reel Centrum, liet bestuur van het Recreatiebad is ook weer op die beurs aanwezig met ,.'t Swemmende Paert", een Rad van Avontuur en enige speciaie spelletjes. Cm de gehele Voorscho-ense bur gerij nog eens duidelijk te ma ken dat een zwembad aller minst luxe is, maar dot het zwembad er eerst kan komen indien er een behoorlijk stamka- pitaal is, heeft de Stichting de Op woensdag 5 april staat de mu ziek bij het Cultureel Centrum klaar en begint een protestmars van de jeugd. Op spandoeken en borden zullen zij hun mening kenbaar maken over bet zwem bad. Het wordt een echte protestmars. Een protest tegen Iedere bur ger, die meent dat het zwembad er maar vanzelf moet komen en met bereid is er iets zelf voor te ondernemen. De mars van dc kinderen is een noodzaak voor het Stichtingsbe stuur. Binnen enige maanden zal de gemeenteraad een voor stel ter behandeling krijgen ■ver de bouw van een zwem bad, de Stichting moet dan geld op tafel kunnen leggen, een deel

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5