PELOTON STOND MERCKX GEEN ONTSNAPPING TOE 3 dagen Drente VAN DOOYEWEERD SUCCESVOL OP EERSTE VRIJDAG NOOTDORP Beslissing aanblijven Jezek voor 20 maart Vultink hervond zelfvertrouwen tegen Bessems I <uu°n- Eerste „echte55 Heins eindigde parkoers chaotisch HIJS HOKIJ sloot zwaar seizoen af met overwinning 8 Daan kris-KTês deer Nederland Rowie begon weer sterk ZATERDAG 11 MAART 1972 LEIDSE COURANT r i97i (Van onze correspondent Zdenek Salek) Praag— In de week van 13 tot 20 maart zal in Tsjecho- slowakije worden beslist of FC Den Haags trainer Va clav Jezek verlenging van Tiet contract in Den Haag wordt toegestaan. Dit be sluit zal worden genomen door het bestuur van de Tsjechische Voetbalbond. Vaclav Jezek heeft inmiddels van verscheidene clubs in de eerste en tweede divisie aanbiedingen gekregen. Ook speelt men in Tsjecho- slowakije met de gedachte hem met de training van de Tsjechische jeugdselec- tfie te belasten. Na het ver trek van trainer Vladimir Mirko is deze functie va cant. De langdurige procedure is ontstaan doordat over een dergeliik verzoek verschei dene instanties in Tsjecho- slowakije moeten beslis sen: het centraal trainers- verbond. de Tsjechische voetbalbond en het Ver bond voor Sport en Li chaamscultuur. Deze laat ste instantie is het belang rijkst In het geval Stastny, die in Oostenrijk verlenging kreeg van zijn contract als bondscoach heeft deze trai ner, ondersteund door een verzoek van de Oostenrijk se communistische partij, zich rechtstreeks gewend tot de hoogste instantie, die goedkeuring verleende. Hiertegen heeft de Tsjechi sche voetbalbond, niet ge kend, bezwaar gemaakt. Vandaar dat een eventueel langer verblijf van Jezek in Nederland ditmaal even eens moet worden goedge keurd door de voetbalbond, nadat ook het centraal trai- nersverbond zijn fiat heeft gegeven. In elk geval is de situatie zo dat het Verbond voor Sport en Lichaamscultuur moei lijk Jezek kan weigeren wat Stastny werd toege staan. Ook Karstens leider in Parijs-TSiee VIERZON Net als vorig jaar heeft Eric Leman de eerste etappe van Parijs-Nice gewonnen. Na de eerste etappe I voeren drie rijders het algemeen klassement aan, Eric j Leman, Eddy Merckx en Gerben Karstens. Alle drie kre-1 gen een bonificatie van vijf seconden, Merckx als win-1 naar van de proloog op donderdag, Leman als sprintwin-1 naar in Vierzon en Karstens dankzij een tweede en een derde plaats. Aangezien de tijden, gemaakt in het berg- klimmetje op de Cote de Dourdan niet voor het klasse ment meetellen - alleen de bonificaties waren van belang - besloten de wedstrijdcommisarissen Leman vandaag in de leiderstrui te laten vertrekken. Onder een vriendelijke zon en met een rugwind lag het tempo hoog tijdens het eerste dagtra ject van de rit naar de zon. De sondanks kwam er al na 48 kilo meter een grote aanval van de favorieten. Het peloton brak en een man of dertig, bij wie D<? uitslag v; Merckx, Ocana, Poulidor, Jans sen (later getroffen door een lekke band) Leman en Wolfs- hohl zaten aan de goede kant. Slechts twee groepjes slaagden er nog in hun achterstand goed te maken, waardoor zeventig renners sprintten voor de eerste ritzege. Het restant van het veld liep een achterstand op van ongeveer twaalf minuten. In het laatste gedeelte van de rit mislukten aanvallen van de Fransen Molineris, Cadiou, Bes- nard (twee keer) en Perin. In de slotkilometer probeerde Merckx, met behulp van Pin- I lens, te ontsnappen, maar het veld stond de Belgische wereld- I kampioen geen tweede overwin ning in twee dagen toe. •tappe van (gemiddelde snelheid 4C.533 km/u): 2. Karstens (Ned), 3. Van Rljckeg- hem (Belg), 4. Merckx (Belgi, S. Wolfshohl (W-Dld). G. Mourlou*. zelfde tijd als Leman. etappe Is: 1. Leman :t uur 57 min. en 10 see.. 2. Karstens. 3. Merckx: op 2 sec.: 4. Poulidor (Fra)op 4 sec.5. Van Rljckeg- hem en Hezard (Fra); op 5 sec 7. 10. De Gee In dezelfde tijd (Van c sportredactie). ANNA PAULOWNA ..Eurowerolympia. Ard in de gloria". Deze bepaald toch niet eenvoudige tekst kunnen alle kinderen in Anna Paulowna sinds gis teren feilloos zingen. Het was een passage uit een door bovenmeester Bran denburg speciaal voor de traditionele huldiging van Ard Schenk geschreven lied. Een lied dat gewijd was aan de machtige prestaties van die zo ste vig doorgeschoten ex-leer ling van de meester Brandenburg, die dit sei zoen maar eventjes Euro pees. Wereld en drievou dig Olympisch kampioen werd en bovendien nog eens drie wereldrecords scherper stelde. De hoofdpersoon van dit heldendicht. Ard Schenk, keek lachend toe toen het grootste kinderkoor van Noord-Holland, de jaar lijkse zanghulde bracht. Dit jaar was er meer dan voldoende reden om de lange Ard te huldigen. Ook al is Ard Schenk pen delend tussen de ouderlij ke woning in Wieringer- waard en zijn studie-on derkomen in Amstelveen feitelijk niet meer woon achtig in Anna Paulowna. maar dan gaf het dorp geen krimp om. Het liet de schaatskampioen per helicopter aanvoeren om hem per witte koets met twee gitzwarte paarden naar het veilinggebouw te vervoeren, waar zo'n klei ne duizend kinderen een geweldige zanghulde bracht. WERVERSHOOF De titelstrijd in het anker kader 71/2 in Wervershoof is op de tweede dag vrijwel een familie aangelegenheid geworden. Want terwijl Willie Steures en zijn oom Tini Wijnen ongeslagen bleven, waarbij de jeugdige computerprogrammeur veruit de beste indruk achterliet, moest titelverdediger Jean Bessems door een nederlaag tegen Hans Vultink afhaken uit de leidersgroep en werd Lambert van Leur door de nederlaag tegen Rij vers definitief uitgeschakeld. Steures won achtereenvolgens overtuigend in zeven beurten van Rijvers en in negen beurten van Van Nijnatten, die overi gens tegen de Nijmegenaar voor het eerst in dit toernooi zijn faam als kadrist kon bewij zen. Steures liep zelfs een be hoorlijke achterstand op, maar herstelde het evenwicht in de slotfase met series van 64,24 en 36: 236—300. Wijnen had het aanmerkelijk moeilijker dan zijn neef om on geslagen te blijven. Tegen Beekman kwam de Ossenaar gistermiddag ver achter (219 79) maar hij kon uiteindelijk met oerdegelijk kaderspel in een slotserie van 79 de winst veilig stellen. Later tegen Vultink was 1 Wijnen beter in vorm. Hij be sliste dit prestigeduel dat tot en met de zevende beurt gelijk op ging met enkele kleine series, waarop Vultink geen antwoord had: 244—300 in tien beurten. Keerpunt Door de nederlaag van Bessems tegen Vultink ziet het er voorlo pig naar uit, dat de finale tus sen Steures en Wijnen zal gaan. De Limburger leek zich overi gens lang zonder moeite te kun nen handhaven. Want terwijl Vultink in het begin tevergeefs naar zijn vorm liep te zoeken, kon Bessems met uitstekend spel in series van 69 en 114 een behoorlijke voorsprong opbou wen. Het keerpunt kwam. toen hij een piqué in de negende beurt onvoldoende aandacht schonk en een gunstige stand achterliet. Vultink scoorde uit deze positie 76 punten en vond zijn zelfvertrouwen terug. Hij gaf Bessems geen enkele rede lijke stoot meer en won met se ries van 106 en 30 273300 in dertien beurten. Later op de avond moest Bessems diep in zijn arsenaal tasten om van Beekman, die met series van 79 en 77 ver was weggelopen (220—108), te winnen. De titel verdediger deed het met een prachtige reeks van 180, de hoogste van het toernooi, waar mee Bessems zijn titelkansen behield. 300 7 127 42,85 300 17 69 17.64 264 17 78 15,53 370 71 43 12.85 300 31 79 14.28 373 13 114 21,00 300 13 106 23.07 183 19 44 9,63 2 106 22.14 (ADVERTENTIE) Ook in het voorjaar heeft het mooie Drente u veel te bieden. Volledig verzorgd, dus inel. logies, maaitijden en reis: X CO van elk Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. voordelig vNZ7 uit met NS OEN BOSCH De 24-jarige Johan Heins had zich zijn eerste „echte" parkoers met Wimpel ongetwijfeld anders voorgesteld. Alwin Schockemöhle had zijn veelbelovende leerling uit Meppel, waardig bevonden de 10-jarige vosruin, waar- 054,2; 6. Brugman (Ned.) met Sky High 0—58,0: 10. Schoema- ker (Ned.) met White Cloud 3- Schockemöhle met Sonny be sliste de broederstrijd met Al- win (Golden Dream) met twee- tiende seconde in zijn voordeel. Wolfgang Kun eiste de derde Parkoers 475 meter, 12 hindernis- plaats voor zich op. Verdienste- sen, 14 sprongen tot een maxi- lijk was de verrichting van Jo- male hoogte van 1 meter 50, rij ban Heins, die zijn parkoers tijd 81 seconden, bij de barrage met Salvador wel tot een goed op tijd ingekort tot 7 hindernis- einde bracht: vijfde. sen, 9 sprongen tot een hoogte Dl< mee de Westduitse meester Ni'! iedereen wenst rich bij voor- van 1 meter 6 zo veel successen heeft be haald, de intieme ring van de Brabanthallen in Den Bosch binnen te leiden m voor het eerste avondnum- r mer van het concours hip- pique Indoor-Brabant. vertrouwen niet beschamen. Zelfverzekerd voerde hij Wim pel over de eerste drie hinder nissen. Maar bij het vierde ob stakel stokte de nog nauwelijks verworven eenheid. Heins, Ne derlands hoop voor de Olympi- ..sche Spelen in München, had .„igeen controle meer over het ..yvild reagerende paard. Gevolg: ('n volkomen vernielde hindernis "en een zware valpartij. Er bleef de geschrokken Heinz niets an ders over dan met de enigszins "Yinkeixle Wimpel de roemloze "terugtocht nar de stallen te on dernemen. )rie Westduitse combinaties be zetten de hoogste posities in het 'eerste internationale springcon cours van Indoor-Brabant. Paul baat neer te leggen bij een Na barrage: 1. Pessoa (Bra.) Westduitse overwinning. Dat liet Troubadour 0 fouten 3S.4 secon de Braziliaan Nelson Pessoa 's den, 2. Ligges (WDld.) met Gul avonds zien in de barrage van dika 0-39,4: 3. Edgar (GB) met het tweede internationale onder- Palermo 4-35,4; 5. Mehlkopf deel. Pessoa was nu de snelste (WDld) met Perser 4-36.6. van de combinaties die geen Buiten barrage: 12 ex aequo: Eb- fout maakten. bel a (parkoers 475 meter, 12 hindernissen, 13 sprongen tot een maximale hoogte van 1 me ter 40, toegestane rijtijd 81 se conden). 1. Paul Schockemöhle (Wdld) met Sonny 0 fouten 49.9 seconden; 2. Alwin Schockemöhle Wdld) met Golden Dream 0—50,1; 3. Kun (WDld) met Agent 0—51,7; 5. Heins (Ned.) met Salvador ben (Ned.) met Kairouan, strafpunten. Internationaal progressief spring concours (parkoers 250 meter, 6 hindernissen, 6 sprongen max. hoogte 1,60 tijd 43 seconden). 1. Ricketts (GB) Beau Supreme 21 punten 28.1 sec; 2. Nelson Pessoa (Braz.) Odeon K. 21 30.0; 3. Alwin Schockemöhle (WDld) Anke 21 30.2; 4. Paul Schockemöhle (WDld) Dodus 21 39.6; 5. Dunning (GB) Arron Blaze 16 30.5; 11. Heins (Ned.) Salvador startte niet in barrage. Kunstrijder Nepela weer wereldtitel CALGARY De jonge Tsjechi sche kunstrijder Ondrei Nepela (21) is in Calgary (Canada) voor de tweede maal wereld kampioen geworden. Op de tweede plaats eindigde de Rus Sergej Tsjetveroekin. De bron zen medaille was voor Vladimir Kovalen, eveneens uit de Sow- ject van de rit naar de zon. Des- Eindstand: CALGARY Het ziet er naar uit. dat de Oostenrijkse kunst rijdster Beatrix Schuba haar carrière zal beëindigen met een derde wereldtitel. Na de zes verplichte figuren heeft zij een voorsprong van 130.8 punten op nummer twee, de Canadese Ka ren Magnussen. De Nederlandse Dianne de Leeuw staat na de verplichte figuren op de zestiende plaats. Geflankeerd door een junior van HIJS Hokij toont Dave Andrews trots de door Het Binnenhof beschikbaar gestelde Arie Klein Trofee. (ADVERTENTIE) 1 Wie 8 dagen lang veel in Ons land wil reizen, is het "•"Voordeligst uit hiet een 8-daags kris-kras-t abonnement. Kinderen 4 t/m9 jaar half geld. >*-v x voordelig vw urtmetNS (Van onze paardesportmede- werker) NOOTDORP Voor het eerst waren er gisteravond vrijdag-draverijen in Noot dorp. Het openingspro gramma trok behoorlijk veel mensen naar de gezel lige renbaan. Het ziet er dan ook naar uit, dat de koersen op de vrijdag avond een succes gaan worden. Tien draverijen slonden op het program ma. En op de eerste avond vond er al gelijk een onge val plaats. In de Abbekerk- priïs stapte Extase in het wiel van Gravin Rita W en kwam ten val. deze draverij die als hoofdnum mer gold met Fils du Coq d'Or als eerste over de eindstreep voor Friso AB en de trouwe „prijswinnaar" Dumas. Van de westelijke trainers was vooral Jan van Dooyeweerd succesvol en won eerst met Jack Buiten zorg en nog geen half uur later met Jimmy Boy. i dc vrlj- llnR: Jolleta 1.32.9. 2. Karabijn. Wlnn. 15.40 pl 1 90 kopp 81.60 trio 1117.40 1.34.5. prijs, 2000 meter, tweede afdc- 1. Jack Buitenzorg 136.4. 2. Hagheweydo. 3. Jocoba TI. 2 70 pl 1.70 2.20 3 20 kopp 6.20 1.32.3. 3. Iris du Coq d'Or. 3. Jol ny Again. Wlnn 5.70 pl 1.70 3.20 1. kopp 32.00 trio 664.60. Adorp-prijs, 2000 Uiig: 1 krone I Jachthoorn B. 3 1.70 pl 1.20 1.50 1 70 kopp 7.40 trio 65.40. Adorp-prlj* 2000 meier: 1. El Cld d'Aster 1.29.3. 2. Fiasco Akerendnm. 3. Glittering Jewel Wlnn 4.80. pl 1 90 2 20 1.90 kopp 9.10 trio 72 60. Mienes-prijs 2000 meier: 1. Ik<- Bul- t luidt: p Vlta-prijs 2040 meter met trio es Dunst - Kitty G - Krone Bu zorg. Outsider: Jane Mac. tnU-prijs 2040 meter ie afdeling vee It Je Curlos - Juli PomB - lm Outsider: Grenndler 'erni Winierflnale II Quarteron 1™" For* Rhea. Outsider Party-prijs 200 nel auto-tart: J. - Ingomar. Outsl Tips Hilversum rrk-prU* 2000 meier: 1. Flls du d'Or 1.26.9. 2. Friso AB. 3. Du- Wlnn. 3.70 pl 2.00 1.60 3.30. KAISERSLAUTERN Voor de Bundesliga werd gisteravond een wedstrijd gespeeld. FC Kai- serslautern won op eigen terrein met 2—0 van Hannover'96. Eindklassement: 1. De Roon 139.653 punten; 2. De Jager 142.770; 3. Klos 143.017; 4. De Vries 145.863; 5. Kooyman 147.217. MOELTAN De wedstrijd tussen het Westduitse hockey-elftal en een Pakistaanse vertegenwoor digende ploeg moest gistermid dag 22 minuten voor tijd bij de stand 00 worden gestaakt. Het publiek dat het oneens was met «•en scheidsrechterlijke beslis sing liep het veld op en weiger de daarna het terrein weer te verlaten. De scheidsrechters bleef niets anders over dan de wedstrijd te staken. DEN HAAG Met een voor delig saldo van 102 doel punten heeft HIJS HOKIJ gisteravond het beste sei zoen van de laatste jaren, zowel sportief als commer cieel, gisteravond tegen Smoke Eaters afgesloten. De wedstrijd zal voor ve len mogelijk in de twee eerste periodes wat zijn te gengevallen, maar de slot periode gevoegd bij de overwinning van 9-7 heb ben tenslotte voor de goed gevulde HOKIJ-hal veel vergoed. Zoals gebruikelijk op de laatste speelavond, werden gisteravond weer de nodige bekers uitge reikt. De junioren A, de toe komst van HIJS HOKIJ, kregen door bondsbestuurslid de heer J. Koopman de beker uitgereikt voor het behaalde nationale kampioenschap, en Ed Hebert kreeg een beker, voor de meest waardevolle speler van Neder land. De door Het Binnenhof beschik baar gestelde Arle Klein trofee die bedoeld Is voor de meest po pulaire speler van HIJS HOKIJ ging voor de tweede maal In successie naar doelman Dave Andrews, die gisteravond tegen Smoke Eaters weer eens be wees als enige recht op deze be ker te hebben. Het is vrijwel zeker, dat hij vol gend jaar niet terugkomt, want de Nederlandse IJshockeybond heeft besloten voor het volgend seizoen een Nederlandse doel man verplicht te stellen. Wat de frêle doelman gisteravond heeft laten zien, was weer van grote klasse. De manier waarop hij bijvoorbeeld de magistrale Tsjech van Smoke Eaters, Mi- rik Vosatko enkele malen af stopte was grandioos. Zonder Andrews zou HIJS HOKIJ gis teravond een verloren wedstrijd hebben gespeeld. Veranderen Hoe snel het beeld van een ijshoc- keywedstrijd kan veranderen bleek gisteravond toen bij de beginstand van 4-3 in de derde periode binnen drie minuten vijf doelpunten werden gemaakt. Binnen de minuut bogen Vosat ko en Anton de stand om van 4-3 naar 4-5 en een minuut later waren het Bovd en Bossy die HIJS HOKIJ weer op winst zet ten. Anton zorgde voordat de derde minuut wus verstreken voor 6-6. Een nederlaag konden de Hagenaars zich niet permitte ren en geleid door aanvoerder Joop Manuel - die zijn laatste wedstrijd speelde in verbond met een nadere verhuizing naar het oosten van het land - greep HIJS HOKIJ tenslotte de zege met 9-7. Het was een waardig besluit van een zwaar seizoen dat 42 wedstrijden telde. Hier van wonnen de Hagenaars er 29. speelden driemaal gelijk en verloren tien wedstrijden. BART HOOGDUIN HIJS HOKIJ - Smoke Enter» 9-7 (3-1 2-2 5-4) Doelpunten HIJS HOKIJ: Boiay 3x. Bnvrl v DlHz. Manuel, Van Wieren .•n Hebort. Doelpunten Smoke Enters Anton 8x, Vosntko 2\ Outway en Wulms Zilveren Dambord Van onze dammedewerker DEN HAAG De eerste ronde van het Zilveren Dambord-toer nooi leverde Rowie niet veel moeite op. De RDG-er, die de fraaie trofee moet verdedigen, kreeg in het middenspel zo veel overwicht dat de winst slechts een kwestie van tijd was. Van Setten wachtte niet ut en staak te dc strijd. Kok was eveneens goed op dreef en boekte een uit stekende overwinning op dc sterke Monstenaar Dlbbets. Caffa spartelde tegen Grouwttra in de beginfase lang tegen, maar nadut hij op schijfverlles werd gezet kwam hij er niet meer aan te pas. De heide Delf tenaren Dekker en Horsten ga ven elkaar weinig toe. maar bij het afbreken van de partij heeft Dekker een kleine kans op winst. De Koning scoorde op fortuinlijke wijze twee punten. Rowie—Van Selten 2—0. Molhoek—Van Zonneveld 1—1; Oaffn Gruuwatru 0-2; Op den Kelder-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13