Geen maatregelen B en W Bodegraven tegen geluidshinder Het wespennest N Leidse bioscopen De slager Echtpaar zoekt >chtp aar LTV- Lisse kent chaos in winkelsluiting Boete voor poging tot zware mis handeling VRIJDAG 10 MAART 1972 LEIDSE COURANT 2nd; Export naar Engeland hangt af van kwaliteit RIJNSBURG Het zal vooral van dc kwaliteit van de bol bloe men afhangen of er voor de ex- porthandel gunstige perspectie ven zijn geopend nu Engeland zich heeft aangesloten bij de EEG. Dit stelde de heer C. de Vroomen gisteravond op een jaarvergade ring van de vereniging Proef tuin Rijnsburg. Hij wees de kwekers en handelaren er op er mee rekening te houden, dat de concurrentie uit het buitenland kan toenemen. Ervaring heeft men al met bloemen uit Israël en landen rond de Middellandse Zee. Uit de jaarverslagen bleek dat de vereniging dit jaar een verlies heeft geleden van 45.000 gulden. "Dit bedrag zal door bijdragen van het Rijk worden gedekt. ZOETERWOUDE De leden van PIT'54 gaan morgen weer op pad om oud-papier in te zamelen. Er wordt om - 10 uur gestart en men wordt verzocht het pak voor de deur gereed te willen zetten. Voor de kleuters is er bij het gebouw een groot grasperk waar een klimrek in staat Eeu olifant De Kwetterpoel RIJNSBURG Burgemeester Kooman van Rijnsburg heeft p gistermiddag kleuterschool De g Kwetterpoel officieel overgedra- j( gen aan de schoolvereniging. De Kwetrerpoel is de vierde kleu terschool in Rijnsburg. De eer ste werd pas 15 jaar geleden in gebruik genomen. Burgemeester Kooman releveerde dat in die vijftien jaar veel is gebeurd. „De kleuterschool is van be waarschool een onderwijsinstel ling geworden die in nauwe re latie staat tot het basisonder wijs," aldus de heer Kooman. Er werd onder meer een plas tiek aangeboden in de vorm van een olifant waarop de kleuters naar hartelust kunnen klimmen en schommelen. Op de vier kleuterscholen in Rijnsburg zit ten in totaal 500 kinderen tussen de 4 en 6 jaar. Mevrouw Geelhoed-Helmstruik wijst de burgemeester allerlei nieuw speelgoed aan 100—13 BODEGRAVEN Het adres van de bewoners van de Prins Bern- hardstraat over de geluidsover last In hun straat (zie LC vorige week vrijdag) heeft gisteren in de raad veel respons gehad. Vrijwel de gehele raad schaarde zich achter de Bernhardstraat- bewoners. Burgemeester Croles schoof in zijn antwoord de verantwoorde lijkheid terug naar de bewo ners. ,,As er een overtreding ge constateerd wordt, zei hij, is het meest logische als de politie ge waarschuwd wordt. De politie kan niet voortdurend in de straat op en neer lopen". Het leed zal echter binnenkort gele den zijn want de hoofdschuldi- Zeer ingenomen toonde de raads leden zich over het voorstel een crediet van rond twee miljoen te voteren voor het bouwrijp maken van het gedeelte Reiger- oord van het bestemmingsplan Bodegraven Zuid II. Met bouwp en aannemingsbedrijf F. Boer en Zonen en de heer W. G. Groenen is overeenstemming be- riekt over de realisering van in totaal 224 eengezinswoningen en 36 bejaardenwoningen, welke in het gebied Reigeroord zullen worden geprojecteerd. De bouw plannen hiervoor zijn ontworpen door architectenbureau J. Dek ker te Hazerswoude. Het gaat nm 78 woningwetwoningen; 36 bejaardenwoningen en 146 wo ningen in de particuliere sector. Voor eengezinswoningen zullen twee typen worden toegepast, resp. 6 meter breed met een in houd van plm. 415 m3 en van 5 meter breed met een inhoud van plm. 400 m3. De uitvoering zal geschieden in twee fasen. De heer Martens (P.v.d.A.) juichte als voorzitter van de woningad viescommissie dit plan toe. Het kan een behoorlijke verlichting voor de woningnood betekenen. Met de sanering van de Emma- kade achtte hij het gewenst dat de tegenwoordige bewoners daarvan gelegenheid krijgen de bejaardenwoningen te gaan be wonen. <-'h h-i „Soldier" (Rock Hudson) en Aldo tijdens ten. L1DO Wanneer men met een nest vol wespen, nu insekten be doelt of mensen doet er niet toe, ze steken allebei, vooral wan neer je met een oorlogsfilm te maken hebt. „De Wespen" zijn in dit geval een stuk of tien jongetjes, die als ze zien hoe hun ouders door de nazi's worden afgemaakt een gruwelijke hekel krijgen aan alles was Duitser is. Zelfs een vrouwelijke arts laten ze niet met rust als ze haar hebben meegesleept om een door hun „ge vonden" Amerikaanse soldaat te genezen. De soldaat, die ge- makkkelijkheidshalve de hele film „Soldier" wordt genoemd wordt de grootste tegenstander van Aldo, de leider van de groep, omdat hij de andere kinderen op zijn hand krijgt. Dit resulteert in het opblazen van een dam, waarop de strategie van de Duit sers i6 afgestemd. Alles gaat de wespen eigenlijk wat te gemakkelijk af, vooral om dat de Duitsers als een stelletje stommerikken aandoen, die er alleen op uit zijjn hun eigen wil door te drijven. Wanneer het regisseur Phil Karlson er om te doen was om de waanzin van oorlog te laten zien, is hij daar het best in geslaagd met de persoon van Aldo, die van een wat autoritaire kwajongen de grootste fanaticus wordt. Dit wordt het duidelijkst als hij heel trots komt vertellen dat hij wel 20 nazi's heeft neergeschoten, (in feite is dan de oorlog al voorbij) en als hij „Soldier" naar zijn benen schiet, iets dat hij eerst niet durfde. CAMERA De Franse regis seur Claude Qiabrol gaat zich meer en meer toeleggen op het maken van vestzak- thrillers, waarin hij een in tieme sfeer schept, die meestal sterker is dan het gegeven. Zo ook in „Le bou- cher", waarin hij eerst met REX Een luchtig niemen dalletje, dat zich afspeelt in een Zweeds studentenhuis. grote zorg en geduld het mi lieu tekent van een slager en een hoofdonderwijzeres, die een drietal bloedige moorden zullen plegen waarvan we er slechts één te zien krijgen. Het hoogtepunt van de span ning (wanneer de onderwij zeres „haar" slager gaat verdenken van de moorden) is te voor de hand liggend om nog te verrassen. Het meest geslaagd van deze film is de sfeer van het dorpje en het spel van het tweetal. LEIDEN Deze week zijn er weer vier nieuwe films te zien in Leiden. LUXOR ver toont „Echtpaar zoekt echt paar", een film over de in Duitsland verboden partner ruil. Een Leidse première is te zien in CAMERA: „Le Boucher", een deels griezeli ge, deels romantische film. Voor de jeugd draait er in Camera „Makker de zoon van Rin-Tin-Tin" en de moor dende familie Barker („Bloody Mama") is er deze week voor de nachtvlinders. Meisjes, die een P-fanclub oprichten en dan bij toer beurt „Kamermeisjes voor Mr. P.'' worden zijn te zien in REX. De nachtvoorstel ling van zaterdag en vrijdag in dezelfde bioscoop heet ,,'s Nachts langs het strand". Tot slot voor de nimmer ver sagende oorlogsfilmskijkers vertoont LIDO „Het wespen nest". Voor de derde week draait TRIANON nu al weer met succes „Gejaagd door de wind" en STUDIO houdt het nog een weekje vol met „Decamerone", een verfil ming van het gelijknamige boek van de in de 14e eeuw levende Boccaccio. LUXOR In Duitsland is partnerruil strafbaar. Deson danks staan de kranten vol advertenties' waarin echtpa ren gelijkgezinde gehuwde kennissen zoeken onder het motto „verandering van spijs doet eten". Dit was een reden voor F.J. Gottlieb, om eens dieper op dit probleem in te gaan. Aangezien hij alleen vrijwilli gers laat spelen is het ander half uur kijken naar goedwil lende blote mensen zonder acteertalent die oninteressan te mensen in oninteressante situaties spelen. Het pro bleem van de verveling bij goed gesitueerden wordt er niet mee opgelost. Een Duits journalist, die zegt te kunnen aantonen dat de Zweedse zonde niet be staat, vliegt zelf bed in, bed uit. Daarbij wekt hij onder linge jaloezie van zijn min naressen op, die tenslotte el kaar vinden in de „P-club". Dat houdt m dat de meisjes een rouleersysteem ontwik kelen. Sex wordt daarbij af- Kamer meisjes voor mr. P. gewisseld met de noodzake lijke portie humor, die de film nog juist op de been houdt. Het vijfde meisje, dat naar de gunst van de hoofd rolspeler dingt, Is de in Ber lijn wonende verloofde, die na lang beraad het vliegtuig naar Zweden neemt waar zij 'het bed verre van opge maakt vindt. ALPHEN Voor een vrijwel uit verkochte zaal van gebouw „Na bij" heeft de toneelgroep „Mo biel" een opvoering gegeven van het bekende Engelse stuk „Het spook van Canterville". Hoewel Mobiel zeer bekwame spelers, zoals de heer Dirkzwager en mevr. Roos-Van Wijk, ten tonele voerde was er toch een dissonant: Het stuk speelt ten tijde van Eli sabeth I en in die tijd hadden ze nog geen T-shirtje met 'n bepaald benzinemerk erop, ook al is die benzinemaatschappij toevallig sponsor van „Mobiel". Dat scheen echter weinig mensen te deren, want op het eind van de avond viel de spelers een staande ova tie ten beurt. KUNST EN KUNSTENAARS De Rotterdamse Beiaardcommis sie organiseert op 1, 2 en 3 au gustus het Rotterdams Interna tionaal Beiaard Congres 1972. Er worden voordrachten en dis- kussies gehouden in het Histo risch Museum en in de Neder landse Economische Hogeschool Voorts staan enkele excursies op het programma. Kunstzaal Edison, Javastraat 16 Den Haag, exposeert van 15 maart t/m 2 april wandkleden van Didi van Son. Galerie Art-ln, Schoolstraat 26 Rijswijk, exposeert van 8 maart tot 2 april objekten van Erik de Boer. De Haagse kunstschilder en ont werper Jan Roëde exposeert van 14 maart t/m 12 april in de Oostberlijnse „Club der Kultur- schaffenden". Binnenkort ko men waarschijnlijk werken van Oostduitse kunstenaars naar ons land voor exposities in Den Haag, Utrecht, Bergen (NH) en mogelijk Schiedam. Bedoeling is dat een en ander een aanzet zal vormen voor meer uitwisseling van beeldende kunst tussen bei de landen. Meer ïfort publieke tribune NOORDWIJKERHOUT Er werd door Mevr. R. M. W. van der Geest-Lucassen (KVP) in de begrotingsvergadering van Noordwljkerhout geen halszaak meer van gemaakt, toen burge meester Bosme toezegde in ri der geval In 1972 met voorstel len te zullen komen om het comfort op de publieke tribune te vergroten. Het zitten op de harde banken is geen pretje, merkte de heer J. W. van Leeuwen (VVD) uit ei gen ervaring op. maar het zal niet eenvoudig zijn om zonder het architectonische geheel geweld aan te doen, daar veran dering in te brengen. De voor zieing met koffie laat ook het een en ander te wensen over en dit is toch met weinig kosten te verbeteren. De gemeenteraad, bij monde van mevr. Van der Geest num geen genoegen meer met uitsluitend toezeggingen, maar wilde daden zien. En die werden toegezegd. vrouwen: LISSE Leden van de LTV afd. Lisse/De Engel hebben gister avond tijdens een vergadering in de Morgenzon de mening uit gesproken dat een koopavond met een verkorting van het opep zijn van winkels op zater dagmiddag in zekere zin een verlies zal betekenen. Men ziet het winkelen op zaterdagmiddag met het gezin als een recreatie ve bezigheid. Men was het over het algemeen over eens dat er zo. spoedig mogelijk een einde dient te komen aan de chaos van sluiten van groepen winkels in Lisse. Men zal het toejuichen wanneer alle winkels op één middag of morgen gesloten zul len zijn. In de Poelpolder slui ten alle winkels tegelijk, waar om zou dit in Lisse-centrum niet kunnen, zo vroeg men zich af. Leiden Op de Haagweg raakte gisteren om vijf voor half drie de heer L. H. V. de macht over het stuur van zijn witte Fiat kwijt. Daardoor reed hij eerst te gen een lantaarnpaal en kwam toen met de linker zijde van zijn auto op de andere rijbaan te recht. De reden dat de heer V. de macht over het stuur verloor, is vermoedelijk dat één van zijn twee passagiers aan het stuur j trok. Alle drie de inzittenden zijn J met ernstige verwondingen naar j het ziekenhuis gebracht. ZOETERMEER Een 24-jarlge zeeman uit Zoetermeer betoogde bij de Haagse politierechter, dat hij het allemaal niet zo kwaad had gemeend, al zag het er wel erg kwaad uit. Want de zeeman stond terecht voor niet minder dan poging tot doodslag zij het dan ook, dat door middel van het „subsidiar" het allemaal werd afgezwakt tot poging tot zware mishandeling. En ook daaraan tilde de zeeman mir.der zwaar dan de Officier van justitie deed. „Ik bedoelde »cht geen kwaad", gaf hij te kennen. In een café had ver dachte dan ruzie gekregen, waarvan de reden In feite onbe kend wus, maur die door de Of ficier in de drank werd gezocht. Bij die gelegenheid had de zee- haald en gedreigd zijn tegenstan der even „open te rijgen". Het mes werd de zeeman ontnomen, waarna hij een stuk hout greep waarin forse spijkers stuken en daarmee ging de zeeman aan het slaan. Weliswaar werd de tegen stander gewond, maar het was geen levenskwestie. „Voor hetzelfde geld had u toch wegens doodslag of zo veroor deeld kunnen worden", opperde de Officier van justitie, die nu het hield op de poging tot zware mishandeling en daarvoor vier weken gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk eiste. De rechter hield rekening met het nog blanco strafblad en veroor deelde tot 200 boete en voor waardelijk twee weken gevange nisstraf met proeftijd van 2 jaar. N oordwij kerhout wil geen jumelage NOORDWIJKERHOUT - Om- daf de stemmen staakten (7 tegen 7) werd het voorstel om door te gaan met jumela ge zonder te bepalen met wie en In hoeverre door de raad van Noordwljkerhout verworpen. Voorlopig zal het dan ook niet mogelijk zijn om vanaf de publieke tribune vragen te sttllen. zoals de fractie van D'66 had voorgesteld. De Kchoolmetk wordt goedkoper, omdat de subsidie van de ge meente van een halve cent wordt verhoogd tot 3^ cent. Deriodiek zullen de leden van de raad. die als zodanig in andere lichamen zitting heb ben. aan de raad van hun bevindingen kennisgeven. LAHORE— De Westduitse hockey- ploeg heeft In Lahore tijdens haar toernee met 1-0 gewonnen van een selectieteam uit Laho re De winnende treffer werd gescoord door Wolfgang Baum- gart. WÊÊIÊÊÈÊmi Frater Van der Vlugt op de boerderij waar hij koeien en v Wethouder Mooij: Rijnsburg ook open voor niet- Rijnsburgers RIJNSBURG Tijdens een vergadering van de plaatse lijk Ar-klesverenlglng Is gis teravond besloten de contri butie te verhogen van 12 gul den tot 16 gulden per jaar. De heer Wesfra werd in het bestuur gekozen. Hij volgt op de heer Heemskerk. Op ver zoek van de CHU zal in het najaar een gezamenlijke pro- paganda-avond worden ge houden. Wethouder De Mooij nam tij dens de vergadering stelling tegen de opvatting dat Rijns- burg een gesloten gemeen schap moet blijven. „Moreel zijn we verplicht onze bijdra ge op het gebied van de huisvesting in deze agglome ratie te leveren. De AR-wet- houder sprak wel zijn zorg uit over de woningbouw. Wanneer de geplande bebou wing is gerealiseerd heeft Rijnbburg in 1977 geen lapje grond meer om te bouwen. Hij ontkende ten stelligste de geruchten dat voor de bebou wing van het afgebroken ge deelte aan de Ocgstgoester- weg contact Is opgenomen met een grote maatschappij. Wel gaf hij toe dot er over dit stuk grond gepraat Is met de woningbouwvereni ging. Over de behoefte aan winkels in de nieuwe wijken Frederiksoord en Plan-West beriep hij zich op het struc tuurrapport, waarin een win kelcentrum langs de drukke Oegstgeesterweg wordt afge raden. Volgens een rapport van de plaatselijke midden stand is het winkclbestand in Rijnsburg voldoende. Wet houder Mooij deelde verder mee dat staatssecretaris Vonhof afgelopen week een bezoek aan Rijnsburg heeft gebracht om besprekingen te voeren over een oudheidska mer met mausoleum. Zilveren feest frater Andreas Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING Vrljda| 17 maart viert frater Andreai van der Vlugt (52) zijn 25-JaHf professiefeest In het kloostei Gravenstraat 21 in Paramaribo Frater Andreas heeft in Surina me, na twee kerken te hebbel gebouwd, nu de leiding over eer boerderij-maalderij. D.mk zij di financiële hulp van de parochia nen in Nieuwe Wetering heef hij voor zijn boerderij o.a. eet maaimuchlne, twee auto's ei een heftruck kunnen aanschal fen. Frater Van der Vlugt is oudste zoon van een negen kin deren tellend g*zln van M. val der Vlugt-Zoetendaal, In de pl rochiekcrk van Maria Presentj tie zullen familie en belangstel lenden zaterdag 18 maart os zeven uur een heilige mis u| dankbaarheid vieren. Het adrq van Frater Andreas van de Vlugt CSSR is Copleweg. Pari maribo, Suriname.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5