Ceidóc Qowurnt BH Den Haag gaat zich krachtig verzetten tegen regeringsplan CBS gaat de kampeer- bedrijven doorlichten ARBEIDERS MOETEN BESLISSEN Waarschuwing tegen Tofranil ingetrokken Verbazing over subsidie voor politiekapel BIJ WEDSTRIJDEN NAC SPECIALE HART- AMBULANCES Smalle basis voor Ajax en Feyenoord Pakistaanse gevangenen gedood Asielverzoek Ralph Waver uitgesteld Bormann in Peru Verplaatsing rijksdiensten Melk kopen bij de boer Ontvoerde Renault-chef: Bij W erkmans-W ilskraclit SPORTTOTO 63e jaargang, no. 18.640 DONDERDAG 9 MAART 1972 Ned. I: 20.50 uur: Dagboek (film); 22.10 uur: Joop van Tijn in gesprek met drs. J. M. den Uyl. Ned. II: 19.10 uur: Zorro; 20.55 uur: Mission impossible. RUSTIG WEER Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden en in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Minimum temperaturen min 2 graden, maxima morgen ongeveer 9 gra den. BREDA (ANP) Bij de komende wedstrijden van NAC in Breda zal steeds een hart-ambulance van de GG en GD ach ter de hoofdtribune klaarstaan. De ambulance is bemand door 2 speciaal opgeleide verpleegkundigen. Het idee is afkomstig van de voorzitter H. Vievez van de Ned. Ver. voor Hartpatiënten. Het komt volgens deze vereniging regelmatig voor, dat bezoekers van voetbalwedstrijden wor den getroffen door hartaanvallen. Vaak blijkt het dan moeilijk om snel hulp te verlenen. Breda kent twee speciaal uitgeruste hart-ambulances die het mogelijk maken al in de ambulance met afdoende maatrege len te beginnen. De apparatuur sluit aan op die in de Bredase ziekenhuizen. Via een speciale mobilofoonlijn kunnen de ver plegers contact opnemen met specialisten in de ziekenhuizen ingeval zich complicaties voordoen en zij direct moeien ingrij pen. DEN HAAG Fey- enoord en Ajax hebben gisteravond een smalle basis voor het bereiken van een plaats in de halve finales van de Europa Cup gelegd. Benfica verloor door een buitenspeldoel- punt van Theo La- seroms, waardoor Feyenoord het pre dikaat van „maz zelclub" opgeprikt werd. Arsenal ver weerde zich in Am sterdam eveneens knap. Door een blunder van Piet Keizer zag het er somber uit voor de Amsterdammers. Maar twee doelpun ten van Gerrie Mühren redde de situatie enigszins. Door deze resulta ten is het optimis- Trainer Ernst Happel noemde dit succes „troebel". Hij wees Feyenoord erop dat dit resultaat voor de toekomst konse quenties moet heb ben. Met een glim lach en een knipoog prees de jolige Oos tenrijker scheids rechter Kunze, die toch maar een zeer belangrijk en be twist doelpunt had goedgekeurd. Min der blij waren de Ajacieden. Ook zij hadden de winst weggehaald, maai de tevredenheid jn Amsterdam was gisteravond wel te merken dat er iets aan het was ver te zoeken. handje was. De klok wees zeven over half negen en zelfs de Raadhuis- Niettemin zei trai- straat was uitgestorven. ner Kovacs:. „Ik heb iedereen een zij die mentale klap De rest van de Euro- ternazionale: 01. compliment ge- na dat doelpunt van pa cupduels leverde Celtic zit na zijn maakt voor de wij- Arsenal hebben op- één sensatie op. reis naar Ujpest ze waarop ze heb- gevangen, is gewei- Standard verloor op Dosza op rozen: 1 ben gespeeld. Zoals dig". eigen veld van In- —2. De oudste kleindochter van generaal Franco, Maria del Martinez, is gisteren in Madrid in het huwelijk getreden met prins Alfonso de Bourbon y Dampierre. BAZEL (AP) De Australische vrouwenarts, dr. William McBride heeft zijn waarschu wing, dat het antidepressiemid- del imipramine (in Nederland Tofranil) invloed heeft op de ont wikkeling van de ongeboren menselijke vrucht, ingetrokkdn. Dr. McBride heeft toegegeven dat NEW DELHI (Reuter) - Een on bekend aantal Pakistaanse krijgsgevangenen in India is ge dood toen bewakers het vuur openden op rebellerende gevan genen. Dit hebben functionaris sen van het Indiase ministerie van defensie meegedeeld. Oe moeilijkheden begonnen toen enkele gevangenen geweren van de bewakers afnamen' en pro beerden te vluchten. Hogere Pa kistaanse militairen in het kamp trachtten de opstandelin gen vergeefs tot kalmt ete bren gen. Daarna openden de wach ten het vuur. Pakistaa nheeft een protest ingediend. den haag (anp) - De Kroon heeft besloten zijn beslissing op het verzoek om asiel van de Amerikaanse deserteur Ralph Waver voor hoogstens een half jaar uit te stellen. Waver, wiens asielaanvraag al tweemaal werd verworpen, had vorig jaar bij de Kroon nadere voorziening gevraagd. De Raad van State bracht op 1 december jl. hier over advies uit aan de Kroon. hmiddels hebben de Amerikaanse autoriteiten hun verzoek aan de Nederlandse regering om over levering van Waver in januari jl. ingetrokken. De 23-jarige Amerikaan besloot toen toch af te wachten, hoe op zijn asiel aanvraag zou worden beslist. Erkenning als vluchteling biedt namelijk grotere zekerheid dan alleen een verblijfsvergunning, die weer kan worden ingetrok ken. van de drie gevallen die hij heeft aangehaald, er maar één was, waarbij de moeder imipra mine had gebruikt. Van gezaghebbende Australische medische zijde is eveneens ver klaard dat de schadelijke in vloed van imipramine niet be wezen is. Het middel wordt dan ook in Australië niet uit de han del genomen. De fabiikant, de Zwitserse bnek Ciba-Geigy heeft klaard dat men „de belangstel ling gaat verliezen voor wat dr Mc Bride gezegd heeft". De fa briek wacht verder het volledige rapport van de Australische ge zondheidsraad af. In Nederland heeft het socialistische Kamer lid dr. Lamberts minister Stuyt vragen gesteld over de eventuele schadelijkheid van imipramine. LIMA (Reuter) Martin Bor mann, Hitiers plaatsvervanger die na de val van Berlijn in mei 1945 verdween, zou zich in Zuid-Peru bevinden. Dit heeft de Duitse activiste Beate Klars- veld in Lima meegedeeld. Aan verslaggevers vertelde zij dat zij van „goede vrienden in Peru" had gehoord dat Bor mann in het bosgebied bij Cuz- co, een stad in het zuidoosten van het land, woont. VALKENBURG (ANP) De Rijksoverheid is van plan het Centraal Bureau voor de Statistiek een on derzoek in te laten stellen naar de kampeerbedrij- ven in Nederland. Met deze inventarisatie wil men een inzicht krijgen in de capaciteit, de inrichting en het voorzieningenniveau van de kampeerbedrijven. Om een meer continu beeld van de structuur van de kampeer bedrijven (4700) te krijgen zal een dergelijk onderzoek, indien mogelijk, periodiek worden herhaald. Staatssecretaris Oosten brink (Economische zaken) kondigde deze plannen aan bij de opening van een studiedag van de Organisatie van Recratie- ondernemers (Recron) in Valkenburg. De gegevens van de inventarisatie zullen gebruikt kunnen wor den voor de opstelling en uitwerking van een classificatiesy steem voor de kampeerterreinen, waaraan een werkgroep on der leiding van de Kampeerraad al bezig is. Volgens het CBS is het aantal kampeerovernachtingen van bin nen- en buitenlanders van 1961 tot 1970 opgelopen van 9 tot 21 miljoen. Van de 21 miljoen kampeorovemuehbmgen waren er 18 miljoen van binnenlandse herkomst en drie miljoen vanuit het buitenland. Uit vakantiebestedingsonderzoeken valt echter af te leiden dat de aantallen kampeerovernachtingen in werkelijkheid belang rijk hoger liggen; naar schatting 40 miljoen. DEN HAAG Het gemeentebestuur van Den Haag gaat zich met kracht verzetten tegen eventuele plannen van de regering om in de komende tien jaar ongeveer 25.000 ambtenaren met hun rijksdiensten vanuit Den Haag over te plaatsen naar elders in het land. Dit deelde de wethouder van Economische Zaken, de heer mr. dr. w. K. J. J. van Ommen-Kloeke gisteren mee tijdens een persconferen tie over een onderzoek naar het verloop van de bevolking in de Haagse agglomeratie. „Het zou een enorme klap zijn voor Den Haag, aldus de wethouder die schat dat wanneer er 25.000 ambtena ren Den Haag verlaten, dit in totaal met hun gezinnen erbij op een inwonersverlies voor Den Haag van zo'n honderdduizend personen zou komen. Het vertrek van 25.000 ambtenaren in de komende tien jaar kwam en kele maanden geleden in het nieuws toen er in de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland verontruste vragen over gesteld werden. De heer Van Ommen-Kloeke maakte bekend dat het gehele college van B. en W. van Den Haag reeds een gesprek met de regering heeft gehad over de eventuele uitplaatsing van rijksdiensten. Vol gens de wethouder is in dit gesprek sterk „tegengas" gegeven tegen het voornemen van de regering. De wethouder wilde overigens niet vertellen in hoeverre de uitplaat sing van de rijksdiensten, waarmee 25.000 ambtenaren zouden zijn gemoeid, bij de regering reeds de vorm van concrete plannen heeft aangenomen. Vooral voor een eventuele verplaatsing naar elders in het land van het ministerie van Defensie is de Haagse wethouder zeer bevreesd, omdat dan ook een aantal toeleveringsbedrijven zou verhuizen. Hiermee zou dan weer een aantal arbeidsplaatsen in Den Haag wegvallen, hetgeen de Haagse samenleving zou ontwrichten. De achttienjarige Addison Pemberton uit La Mesa in Californië heeft van een wiel van een landbouwtrekker een motorfiets vervaardigd. Kleine wielen aan de-voor- en zijkant houden de motorfiets in even wicht. RIJSWIJK (ANP) Melk. zo van de koe, mag van 31 maart af op ieder Nederlands veehouderijbe drijf aan iedere consument ver kocht worden. Op het ogenblik is de kleinhandel in rauwe melk op het boerenbe drijf nog uitsluitend toegestaan als het om „burenplicht" gaat. Straks zal Nederland door een van vorig jaar daterende EEG- veroraening genoopt zijn tot het toelaten van algemene vrij heid op dit punt. Bij boeren die meer dan twintig liter per dag verkopen zal de verkoopruimte moeten voldoen aan inrichtingsvoorschriften van het bedrijfschap voor de detail handel in melk. Tijdens zijn bezoek aan de Perzische stad Isfahan rookte bondskanse lier Willy Brandt een waterpijp, een handeling die door zijn echtge note met vrolijke verwondering werd gadegeslagen. Nieuwe leider onderzoek naar bomaanslagen LEIDEN De heren H. Bij en 4) dat een lening sluiten in het H. v. Velzen van de Leidse har- licht van het subsidievoorstel moniekapel Werkmans/Wils- van B. <-n W. door het bestuur kracht hebben in een brief aan van Werkm.ms Wilskracht niet de gemeenteraad hun verbazing meer verdedigbaar is ten op uitgesproken over het voorstel zichte van de leden, van B. en W. om de LeMw poli- heren Bij en Van Velzen drin- bij de raad op aan reke- tie-kapel een extra-subsidie 15.600 te verstrekken ter dek king van het tekort in de kosten van vernieuwing van het instru mentarium. 's-HERTOGENBOSCH (ANP) Hoofdinpspecteur J. A. Blaauw van de Rotterdamse gemeente- politie die belast was met de 'n het sdiniven aan de raad stel- teiding van het opsporingsteam 'cn de heren Bij en Van Velren: „bomaanslagen Omeen-Raves- dat ook andere Leidse muziek- tein" heelt zijn normale werk-: gezelschappen doorlopend In zaamheden in Rotterdam weer 1 geldnood verkeren; hervat. De heer Blaauw was tot 2' dat deze door zelfwerkzaam- 8 maart voor het onderzoek heid (inzamelen en verkopen naar de aanslagen beschikbaar van oud-papier) en contributie- gesteld. verhoging reeds geruime tijd Zijn opvolger is de heer J. van I trachten de eindjes aan elkaar der Ban, stafofficier recherche-1 te knopen; zaken in het district Den Haag 3) dat bijvoorbeeld Werkmans/ van de rijkspolitie. Over de Wilskracht wel in het bezit is stand van het onderzoek kon of- van textiel voor nieuwe unifor- ficier van justitie mr. J. Boos- men, maar deze uniformen niet ter nog geen mededelingen kan laten vervaardigen omdat doen. er een tekort is van 3000. ning te houden met deze punten wanneer het voorstel van B. en W. in de raad aan de orde kemt. Nieuwe Japanse ambassadeur SCHIPHOL (ANP) Op Schiphol is gisteravond de nieuwe Japan se ambassadeur in ons land, dr. Ryozo Sunobe, aangekomen. Dr. Sunobe, die 53 jaar is, heeft rechten gestudeerd aan de versiteit van Tokio. Hij volgt de heer Masato Fujisaki op. PARIJS (AFP) De Maoïstische groep die gisteren de 63-jarige personeelschef Robert Nogrette van Renault ontvoerde heeft geëist dat vandaag in de Re- naultfabrieken een arbeidersas semblee wordt gehouden om het lot van de gijzelaar te bespre ken. De arbeiders moeten bij een komen op Seguin, een ei land in de Seine in het hart van de Rennultfabrickcn, er mag geen politie bij de fabriek ko men, cn de bedrljfswacht moet buiten de vergadering blijven. Bovendien moeten de arbeiders, die na de dood van Pierre Over- ney zijn ontslagen, aan de ver gadering kunnen deelnemen. De meeste Franse vakbonden en politieke partijen hebben de ont voering van Nogrette veroor deeld. Het onder communisti sche leiding staande verbond van vakverenigingen OGT, dat veel aanhangers heeft onder de werknemers bij Renault, heeft de ontvoering een gevaar voor de democratie genoemd. De ontvoerde Nogrette, is door de Maoïsten ervan beschuldigd dat hij de portiers heeft ge huurd. die veertien dagen gele den de 23-jarige Renault-arbei- der Pierre Overney hebben neergeschoten. Pierre Overney werd zaterdag door een stoet van 100.000 arbeiders op het kerkhof van Père Lachaise be graven. i een bandje dat het linkse Fran se Persbureau der Bevrijding van de ontvoerders heeft ontvan gen zegt Nogrette dat hij het uitstekend maakt. De behande ling is goed. Bij het verstrekken van eten wordt rekening gehou den met de hartziekte die hij heeft. DEN HAAG De „cijfers" van sporttoto no. 34 (4/3 t/m 9/3 '72) luiden als volgt: aantal deelnemers 416.674, bruto-inleg 813.959,—, prijzenbedrag 344.304,—. Ie. 2e, 3e prijs en premie elk 86.076,—,

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1